PDA

View Full Version : fx2000 sanko ayarları.

parapara
10-08-2007, 17:39
30 dk telefonla ugraştım anca yaptım. size anlatıyorum şimdi.

size iki tane dosya gönderilmiş olması lazım.

öncelikle 99 mb dosyayı kuruyoruz sonra ikinci exe dosyasını c deki 100 mb kurulduktan sonra oluşan klasöre kopyalıyor orda exe dosyasını çalıştırıyoruz.

foreks açıyoruz. sag klık ayarlar baglantı ayarları. eger internetten baglanıyorsak network ıp şeçiyoruz.
ıp no = ipdata.foreks.com
port =443
usarname ve pasport size verilen kullanıcı adı ve şifresini yazıyoz.
sonra fx2000 sunucuyu işaretliyoruz.

ayarlar dan foreksten lisans iste diyoruz . ayarlar lisan diyor hepsini işaretliyoruz. saat çalışıtyorsa iş tamamdı.
eger yine olmamışsa başlat çalıştır cmd deyip siyah ekran geilyor
oraya telenet ipdata.foreks.com 8000 yazıp entere basıyoruz eger enter ıp your uyarısı geliyorsa işlem tamamdır.

OğuzT
10-08-2007, 17:54
Sn. Parapara çok teşekkür ederim işlem başarılı bir şekilde gerçekleştirildi elinize emeğinize sağlık

parapara
10-08-2007, 17:57
portföyü orada görüp orada işlem yapabilirmiyiz acaba. ben yapamadım.

OğuzT
10-08-2007, 18:08
evet oda olursa tam süper olacak çünkü vob sanko programı pasif olarak arka planda kalınca bir sure sonra canlı veri donup kalıyor yeniden kapatıp acmak gerekiyor bende boyle bir sorunu var

trenkacmadan
11-08-2007, 10:25

öncelikle 99 mb dosyayı kuruyoruz sonra ikinci exe dosyasını c deki 100 mb kurulduktan sonra oluşan klasöre kopyalıyor orda exe dosyasını çalıştırıyoruz.

foreks açıyoruz. sag klık ayarlar baglantı ayarları. eger internetten baglanıyorsak network ıp şeçiyoruz.
port =443

ayarlar dan foreksten lisans iste diyoruz . ayarlar lisan diyor hepsini işaretliyoruz. saat çalışıtyorsa iş tamamdı.
oraya telenet ipdata.foreks.com 8000 yazıp entere basıyoruz eger enter ıp your uyarısı geliyorsa işlem tamamdır.
öncelikle teşekkür ederim.
forexten lisans iste ye kadar geldim.ama ekrana hiç bir şey gelmiyor.şu an tatil olması sebebiylemidir bu sizce..

munans
11-08-2007, 10:29
Bende de FX200 var, çok sık kullanamadığım için ayrıntısını pek bilmiyorum. Anlattığınız ayarı yapmak ne işe yarıyor.
Teşekkürler...

emirler
11-08-2007, 15:22
FX2000 den elektronik brokerle alım satım yapmak için aracı kurun ayrıca pin kodu göndermesi gerekiyor, derinlikleride aynı şekilde oluyormuş bende baya uğraştım login olmak için .Tüm analizlerde yapılabiliyor, aslında program çok karışık ve kullanımı zor görünüyor, ayrıca kurs gerekiyor ,hayret türkçe program ama kurs gerekiyor .

Salurlar
11-08-2007, 16:16
banada gelip kurdular bu programı ama kurduklarından bugüne hiç kullanmadım. çok karışık ve kullanışsız geldi bana alışamadım. diğer kurumdan aldığım matriksi kullanmaya devam ediyorum, birde matrikste e-broker üzerinden direkt alım satım yapılabiliyor bunda yapılamıyor 2 ekran kullanmak gerekiyor.

mali
11-08-2007, 16:44
banada gelip kurdular bu programı ama kurduklarından bugüne hiç kullanmadım. çok karışık ve kullanışsız geldi bana alışamadım. diğer kurumdan aldığım matriksi kullanmaya devam ediyorum, birde matrikste e-broker üzerinden direkt alım satım yapılabiliyor bunda yapılamıyor 2 ekran kullanmak gerekiyor.

sankodan işlem yapmamızın amacı komisyon oranı, daha doğrusu komisyon tutarı (1 YTL sbt), matriksten piyasaları izliyorum, işlemi foreksten yapıyorum. matrikste de e broker üzerinden alım satım çok güzel ama komisyonları sanko kadar cazip değil. diğer aracı kurumlar komisyon oranlarını %02 ye düşürene kadar bu şekilde devam edeceğim şahsen. veya bakarsın endeks 30.000 e düşerse yine matrikse döneriz :)

Salurlar
11-08-2007, 16:53
sankodan işlem yapmamızın amacı komisyon oranı, daha doğrusu komisyon tutarı (1 YTL sbt), matriksten piyasaları izliyorum, işlemi foreksten yapıyorum. matrikste de e broker üzerinden alım satım çok güzel ama komisyonları sanko kadar cazip değil. diğer aracı kurumlar komisyon oranlarını %02 ye düşürene kadar bu şekilde devam edeceğim şahsen. veya bakarsın endeks 30.000 e düşerse yine matrikse döneriz :)

bende şu anda sankodan çalışıyorum ama diğer kurumda yakında aynı orana yakın bir komisyon verecek galiba eğer alırsam sankodan vazgeçebilirim, çünkü sistemleri ayak uyduramıyor kendilerini geliştirmeleri lazım 1 ytl demekle olmuyor.

dent
11-08-2007, 20:41
bende şu anda sankodan çalışıyorum ama diğer kurumda yakında aynı orana yakın bir komisyon verecek galiba eğer alırsam sankodan vazgeçebilirim, çünkü sistemleri ayak uyduramıyor kendilerini geliştirmeleri lazım 1 ytl demekle olmuyor.

yoo 1 ytl demekle bal gibi oluyor;)
asıl bu iş 1 ytlye oluyorsa başka kurumların%08(y..)olması olmuyor bence.

samiay
13-08-2007, 08:42
ben denilenleri yaptım ama zannedersen kurum tarafından engelleniyor,acaba nasıl açabilirim bilgisi olan var mı?sistem odası açmayı kabul etmiyor..

murolog
13-08-2007, 22:17
Arkadaşlar, Fx2000 proğramının eski proğramdan ne farkı var acaba?

Ben eski proğramdan al sat yapıyorum,anlık verileri falanda görüyorum bi sorunlada karşılaşmadım ama..yeni proğramımı kullanmam gerekiyor?

Salurlar
13-08-2007, 23:08
Arkadaşlar, Fx2000 proğramının eski proğramdan ne farkı var acaba?

Ben eski proğramdan al sat yapıyorum,anlık verileri falanda görüyorum bi sorunlada karşılaşmadım ama..yeni proğramımı kullanmam gerekiyor?

fx2000 derinlikli tüm borsa programı matriks gold gibi. ama bunun üzerinden vobda al-sat yapılamıyor, yanında eskiyide kullanman gerekiyor al-sat için.

murolog
14-08-2007, 15:09
Sayın Müşterilerimiz,

Fx2000 kurulumu ile ilgili olarak programı indirebileceğiniz linkler aşağıda belirtilmiştir. Önce FXSetup600399.exe dosyasını çalıştırıp kuracağız daha sonra FX600478Upgd.exe dosyasını c:\fx2000 klasörü içine kopyalayıp buradan üzerine çift tıklayarak çalıştırabilirsiniz.Yardım için Foreks’i arayabilirsiniz.

Kullanıcı adı ve şifreleriniz daha sonra tarafınıza gönderilecektir.

Foreks Tel =0212 231 62 11

http://webservice.foreks.com/download/FXSetup600399.exe

http://webservice.foreks.com/download/FX600478Upgd.exe

bana gelen yazı böyle..linkleri tıklayınca indirdim setupları ama sonrasını yapamadım

lance
15-08-2007, 08:22
bende kuramadım yav son aşamada ayarlar dan foreksten lisans iste diyorum ekran geliyor ama hiçbişey işaretlenmiyor :)

murolog
15-08-2007, 09:24
FXSetup600399.exe i kurdum..sonrada FX600478Upgd.exe dosyasını kopyalıyın diyor..ama buda setup şeklinde kurmadanmı kopyalıycam acaba?

lance
15-08-2007, 09:30
FX600478Upgd.exe dosyasını önce foreks klasörüne indirp kaydet,ondan sonra kur..

murolog
15-08-2007, 09:37
sn lance ben iki setup ıda masa üstüne attım sonrada kurdum ikisinide..yani masaüstünde forex kısa yolu oluştu..tıkladıgımda açılıyor ama ondan sonra nasıl şifre falan gircem ki

lance
15-08-2007, 09:41
sn murolog ikinci dosyayı c deki foreks klasörünün içine kopyalayıp kurmak gerekiyo,öyle söylenmiş..henüz bende çalıştıramadım çok karışık bişey :)

murolog
15-08-2007, 10:16
bakalım bi daha deniyim ne olacak.sağolasın :)

izzetbeyaz
15-08-2007, 12:30
bakalım bi daha deniyim ne olacak.sağolasın :)

sayin murolog asagida yapistirdigim PARAPARA nin dediklerinide yapmaniz gerekiyor

"foreks açıyoruz. sag klık ayarlar baglantı ayarları. eger internetten baglanıyorsak network ıp şeçiyoruz.
port =443

oraya telenet ipdata.foreks.com 8000 yazıp entere basıyoruz eger enter ıp your uyarısı geliyorsa işlem tamamdır."

OğuzT
15-08-2007, 16:53
Sn Paraparanın anlattıgı ayarlar asagıdaki resimdeki yerden girilmesi gerekiyor

http://img520.imageshack.us/img520/3527/fx2000ku9.jpg

lance
15-08-2007, 17:13
bende kuramadım yav son aşamada ayarlar dan foreksten lisans iste diyorum ekran geliyor ama hiçbişey işaretlenmiyor :)

bilgisi olan yokmu,sorun ne olabilir?

OğuzT
15-08-2007, 17:57
Önce FXSetup600399.exe dosyasını çalıştırıp kuracağız daha sonra FX600478Upgd.exe dosyasını c:\fx2000 klasörü içine kopyalayıp buradan üzerine çift tıklayarak çalıştırılması gerekiyor bu kurulum bitince program masa ustune kısayolunu olusturuyor daha sonra programı acıp usttekı resımde ve Sn para paranın ilk msj ında anlatıldıgı sekilde size verilen sifre yi ilgili yere girip progrmaı kullanabilirsiniz. imkb saati calısmaya baslayınca veri alısımızın basladıgını anlayabiliriz veriler geldikten sonra lisans isteye basınca gerekli lisanslar geliyor

lance
15-08-2007, 18:50
arkadaşlar oldu sanırım,yanlız bişey soracam bu veriler benim pc demi tutuluyor,yani kayıt oluyor..çünkü benim pc de deep frezee proğramı var pc resetlenince herşey siliniyor..

birde benim adsl kotalı,proğram çok kota yakıyormu,yakıyorsa sınırsıza çeviriyim :)

lance
15-08-2007, 21:34
yav grafiklerin hepsi eksik :) nedeni ne?

murolog
16-08-2007, 10:20
http://img528.imageshack.us/img528/1141/2000kv9.png (http://imageshack.us)
Shot at 2007-08-16

vobun grafiğini açtım mesela 5 dakkalıkda dedim böle bişe çıkıyor galiba geçmiş günler olmayınca böle çıkıyor nasıl düzeltcem acaba

OğuzT
16-08-2007, 13:34
Sn murolog grafigin ustundeyken sag click yapıp acılan menude altlarda internetten ce kdiye bir sey olması lazım ona basınca geliyor grafikler

murolog
16-08-2007, 23:55
sağolun sn oğuzT..sonunda kurabildim proğramı..

lance
17-08-2007, 00:12
güncel grafiklere ulaşmak için,grafik üzerine sağ tıkladıktan sonra menüde bulunan internetten çek seçeneğini işaretliyoruz :)

murolog
21-08-2007, 14:35
arkadaşlar gösterge ekle dediğimizde proğramda rsi yi bulamadım ama?

OğuzT
21-08-2007, 17:55
Sn Murolog gostergeler menude alfabetik sıraya gore gidiyor o sıraya gore asagılara inerseniz orda olması gerekiyor Rsi nin.

beyazyaka
21-08-2007, 23:00
merhaba, beyler kurumumla komisyon pazarlığında başarılı olamadım ve ben de SANKO'nun davetine cvp vereceğim; ancak bir MATRIX kullanıcısı olarak başından beri yazılan çift-ekran çalışmak; verilerin donması, sonra VOB24 forumunda son günlerde dile getirilen "yazdıgım emir gitmedi, ekran dondu, Allah belalarını versin vb. " serzenişleri nasıl değerlendiriyorsunuz..özellikle matrix-forex karşılaştırabilecekler arkaşdallar yorumlarını rica ederim.

murolog
21-08-2007, 23:01
sağolun hallettim iyi geceler..

Salurlar
21-08-2007, 23:35
merhaba, beyler kurumumla komisyon pazarlığında başarılı olamadım ve ben de SANKO'nun davetine cvp vereceğim; ancak bir MATRIX kullanıcısı olarak başından beri yazılan çift-ekran çalışmak; verilerin donması, sonra VOB24 forumunda son günlerde dile getirilen "yazdıgım emir gitmedi, ekran dondu, Allah belalarını versin vb. " serzenişleri nasıl değerlendiriyorsunuz..özellikle matrix-forex karşılaştırabilecekler arkaşdallar yorumlarını rica ederim.

yakında matriks ekranla e-broker üzerinden alım-satım imkanı verecekler galiba öyle bir duyum aldım.

abka
22-08-2007, 09:11
hesaop ekstresi görülebiliyormu.ne kadar kom.kesilmiş mesela...

OğuzT
22-08-2007, 13:21
Ben hesap ekstresi goremiyorum oyle bir menuye rastlamadım simdiye kadar ama olması gerekli olan bir şey.

murolog
24-08-2007, 11:20
versiyonda yapılan güncelleştirmeler :

Diğer fiyatlar ikonuna tıkladığınızda Spot Piyasa Verileri ve Yabancı Piyasa Endeks Verileri gelmektedir.
Endeks verileri ikonuna tıkladığınızda IMKB Piyasa Endeksleri gelmektedir.
Müşteri hesap durumu içinde bulunan gerçekleşen işlemler adımında özet ve detay bilgileri eklenerek ortalama maliyet hesaplanır duruma gelmiştir.
Gerçekleşen İşlemler Grafiği değiştirildi, (miktar veya hacme göre takip edilebilmekte)
Bağlantı Kesilmeleri Karşısında Otomatik Bağlantı devreye alınmıştır.
İptallerde yaşanan sorunlar giderilmiştir.
Ayarlar içinde bulunan Parametrelerde Alım-Satım pencere renkleri ters çevrilebilmektedir.
Emirler penceresinin yavaş açılma problemi giderilmiştir.

HKAYIKCI
24-08-2007, 12:09
Sanko ,VOB döviz kontrat komisyonlarını 0,50 ykr den 0,35 ykr'ye çekti.... Blg,

murolog
24-08-2007, 12:12
adamlar çalışıyorlar helal valla..birde 1ytlyi çekseler aşağı :he:

murolog
27-08-2007, 00:14
arkadaşlar, fx2000 proğramında diyelim vob30 grafiğini açıyorum..sonra endeks grafiği için tıklıyorum vob30grafiği endeks grafiğine dönüyor..yani 2 grafiğide aynı anda açamadım?

BULL MARKET
27-08-2007, 00:59
yakında matriks ekranla e-broker üzerinden alım-satım imkanı verecekler galiba öyle bir duyum aldım.

Aslında matriks ekranla e-broker üzerinden alım-satım imkanları olsa çok süper olur gerçekten, bunu öncelikli düşünmeleri gerekirdi diye düşünüyorum, müşteri müşteridir sonuçta değilmi? illaki kendi hizmetlerinide rekabetin içinde tutsunlar, güzel tarafları var, emirleri hazırlayıp istediğin anda gönderebiliyorsun mesela, çok ani durumlarda hazır yazılmış emirleri hemen iletbiliyorsun, yedekte yazılmış hazır bulunan mermi dolu şarjör gibi kullanılabilir bu emirler, e-broker da ise böyle bişey yok mesela, bilemiyorum ilerleme olduğu sürece vadeli yatırımcısının bir numaralı kurumu olabilir bu gidişle, saygılar.

mali
27-08-2007, 01:12
Sanko ,VOB döviz kontrat komisyonlarını 0,50 ykr den 0,35 ykr'ye çekti.... Blg,

valla helal olsun. olması lazımdı zaten gerçi endeksle kıyarlarsan hala pahalı:)
endekste 1 kademeye artıdasın dolarda 2 kademe oluyor:)

ahmetpau
27-08-2007, 01:18
Arkadaşlar mrb bende sankonun en yeni üyelerindenim. Sistemi tam olarak anlayana kadar endeks kontratında en az ne kadar YTL ile başlamak gerekiyor. Bilgi verirseniz memnun olurum. tşkkürler.

ahmetpau
27-08-2007, 01:25
Şuanda internet bağlantım var ama sistem acılmıyor ndn acaba? Vob data server ile bağlantı kurulamadı lütfen sistem yöneticinize danışın diyor. socket error #10065 yazıyor

oktayreis
27-08-2007, 01:52
Şuanda internet bağlantım var ama sistem acılmıyor ndn acaba? Vob data server ile bağlantı kurulamadı lütfen sistem yöneticinize danışın diyor. socket error #10065 yazıyor

pc nizin kullanıcı hesabını devre dışı bırakın.sorununuz çözülür...

oktayreis
27-08-2007, 01:55

tabi bunu yaptıktan sonra restart etmeniz gerek. sonra tekrar deneyin

Salurlar
27-08-2007, 02:18
Aslında matriks ekranla e-broker üzerinden alım-satım imkanları olsa çok süper olur gerçekten, bunu öncelikli düşünmeleri gerekirdi diye düşünüyorum, müşteri müşteridir sonuçta değilmi? illaki kendi hizmetlerinide rekabetin içinde tutsunlar, güzel tarafları var, emirleri hazırlayıp istediğin anda gönderebiliyorsun mesela, çok ani durumlarda hazır yazılmış emirleri hemen iletbiliyorsun, yedekte yazılmış hazır bulunan mermi dolu şarjör gibi kullanılabilir bu emirler, e-broker da ise böyle bişey yok mesela, bilemiyorum ilerleme olduğu sürece vadeli yatırımcısının bir numaralı kurumu olabilir bu gidişle, saygılar.

vazgeçmişler galiba matriksden, matriks verileri 2-3 sn. gecikmeli geliyor diye. ama hakikaten öyle bir durumda var matriks verileri sankonun verdiği programdan gecikmeli geliyor.
yani herşeyiyle dört dörtlük bir aracı kurum ve program bulmak imkansız galiba.

murolog
27-08-2007, 12:01
sankoda komisyon vob hesabından kesiliyor dimi arkadaşlar,bana cariye koymanıza gerek yok dediler para vob hesabınızdan kesilir demişlerdi komisyon? bazıları temerrüde düşülüyor diyorlar ama?

cbaykus
29-08-2007, 18:58
http://img403.imageshack.us/img403/8784/13mj7.jpg

SAYIN ARKADAŞLAR
iki programı indirdim.
forex 2000 kurdum.
cnin içinde öbür dosyayı açıp çalıştırdım.
reimdeki gibi sonra iki tane masa üstüne butonlar geldi.
sanko vob termineline basıca yandaki gibi bir görüntü çıkıyor.
yanlış yapmayayım diye buraya yazdım.
yardımcı olursanız sevinirim.

OğuzT
01-09-2007, 17:14
Merhaba Sanko Vob terminal programı ile alım satım islemlerinizi yapacaksınız bunun icin ayarları resimde goruldugu gibi yapmanız gerekiyor
http://img47.imageshack.us/img47/4826/61586326qp9.jpg

Fx2000 programı icin ise Sn Parapara nın anlattıgı sekilde baglantı ayarlarını yapıp ordanda diger tum verilere ulasabilirsiniz

port =443

murolog
03-09-2007, 09:45
Sn OğuzT, vob terminal ile al sat yapıyorum ama yapıştırdığınız resimdeki gibi ayar bulamadım vob terminalde ama başka bi yerden al sat yapmak içn mi acaba bu ayar?

enorton
03-09-2007, 16:26

Ben de aynı hatayı alıyorum, kullanıcı hesabını devre dışı bırakmak nasıl oluyor yardımcı olur musunuz

OğuzT
03-09-2007, 21:28
Sn OğuzT, vob terminal ile al sat yapıyorum ama yapıştırdığınız resimdeki gibi ayar bulamadım vob terminalde ama başka bi yerden al sat yapmak içn mi acaba bu ayar?

Merhaba Sn Murolog hayır sizin ekranınız calısıyorsa bir ayar yapmanıza gerek yok ayarlarınız dogru sekildedir. Sn Cbaykus un gonderdigi resimde ayarlar yanlıs oldugu icin dogru seklini gostermek istedim .

baran
04-09-2007, 10:48
Selam arkadaşlar,
komisyonun düşük olması beni biraz ürkütüyor açıkçası...
diyelim ki sanko battı, nolur, batar mı paramız, yoksa teminat kapsamında mı?
yanıtlarsanız sevinirim...

oktayreis
04-09-2007, 12:31
Ben de aynı hatayı alıyorum, kullanıcı hesabını devre dışı bırakmak nasıl oluyor yardımcı olur musunuz

denetim masasından kullanıcı hesabınıza girin ve devre dışı bırakın

parapara
20-09-2007, 22:16
foreks 200 deki kendi tasarımlarızı siteye ekleyebilirmisiniz.sayfa görüntüsü lazım.

OğuzT
21-09-2007, 02:37
Benim ekran yerlesimim bu sekilde fakat oglen 14:20 den beri veri alısımda bir sorun var cozemedim gitti
http://img237.imageshack.us/img237/627/ekranfq1.jpg

abka
23-09-2007, 13:00
sankonun mişterisiyim.eski programla işlemlerimi yapıyorum.fx 2000 yüklemedim.benimkinde tahminen teknik analiz yok.sadece fiyat,kademeler ve portföy durumunu görüyorum..teknik an. ise derinliksiz matrixden yapıyorum..fx 2000 de teknik analiz varmı.5,15,30 vs dak. lık teknik analiz,parite analizi,futureler vs. varmı...kısacası kurmaya degermi?

abka
23-09-2007, 13:05
sanko hesabımdan arada bir kesinti oluyor.acaba aylık hesap durumunu posta ücreti vs ..mi.??ankaraya yollanmamasını isteme hakkımız var mı...birde sankonun internet sitesi yürürlüğe girdimi acaba.

abka
23-09-2007, 13:12
bugüne kadar şartlı emir vermedim.sankoda varmı..mesela vob 69.000 olsun..veri bekleniyor..veri kötü gelirse uzunları 68700 den kapatmak istiyorum.böyle bir hakkım varmı..

hayaletsürücü
23-09-2007, 13:25
sanko hesabımdan arada bir kesinti oluyor.acaba aylık hesap durumunu posta ücreti vs ..mi.??ankaraya yollanmamasını isteme hakkımız var mı...birde sankonun internet sitesi yürürlüğe girdimi acaba.

internet siteleri aktif ve oldukça işlevsel, menülerde dolaşmak yok.

abka
23-09-2007, 13:36
sankoda hesabım var zaten ..internet sitesinden işlem yapamazmıyız,hesap takibi,eft vs...

fbcem
23-09-2007, 13:44
sankoda hesabım var zaten ..internet sitesinden işlem yapamazmıyız,hesap takibi,eft vs...

www.sankomenkul.com

abka
23-09-2007, 13:46
Helal Sankoya Hİssede Onbİnde 5 Komİsyon...

morkertenkele
24-09-2007, 10:02
Arkadaslar, sankonun web sayfasından alım-satım yapılabiliyor mu? Ben giremedim, hatali sifre diyor. Yeni sifre mi almam lazim?

OğuzT
24-09-2007, 10:03
sankonun mişterisiyim.eski programla işlemlerimi yapıyorum.fx 2000 yüklemedim.benimkinde tahminen teknik analiz yok.sadece fiyat,kademeler ve portföy durumunu görüyorum..teknik an. ise derinliksiz matrixden yapıyorum..fx 2000 de teknik analiz varmı.5,15,30 vs dak. lık teknik analiz,parite analizi,futureler vs. varmı...kısacası kurmaya degermi?

Bence kurmaya deger Sn abka periyot olarak n adet tık 1,2,3 5 istediginiz periyotta ayarlıyabılıyorsunuz grafıgınızı ve diger yazdıgınız tum verileri de alabiliyorsunuz

OğuzT
24-09-2007, 10:11
Arkadaslar, sankonun web sayfasından alım-satım yapılabiliyor mu? Ben giremedim, hatali sifre diyor. Yeni sifre mi almam lazim?

bende denedim simdi aynı hatayı msj ını aldım

lance
24-09-2007, 13:34
sanko'nun internet sitesi henüz faaliyete geçmemiş,şuandaki test yayını.

murolog
24-09-2007, 15:16
arkadaşlar fx2000 de gösterge eklede hareketli ortalamalar var mı acaba?

cemkaran
24-09-2007, 16:39
arkadaşlar fx2000 de gösterge eklede hareketli ortalamalar var mı acaba?

Merhaba Sayın Murolog,

Ben FX2000 kullanıyorum gayet iyi teknik analiz ve göstergeleri var. Grafik üzerinde sağ klik yapıp gösterge ekle dediğinizde tüm göstergeler geliyor. Ayrıca tick, 5,10,15 vb. teknik analiz imkanı var.

Saygılar.

parapara
24-09-2007, 22:45
foreksin grafiklerde bişimi var yoksa banamıöyle geliyor.matristen çok farklı. 5 dk grafikler felan

abka
27-09-2007, 23:28
kendi kayıtlı sayfamı koymak istedim ama pek beceremedim.mesela;vob ve dax ın grafiğini,ayrıca belli başlı imkb-10 hissesini,aktif faiz,sp. de dolar,parite ve macd,rsı,ccı.ve dow futureler...yardımlarınızı bekliyorum..

dt_arda
07-10-2007, 22:00
İyi akşamlar. FX 2000'de hareketli ortalamanın hareketli ortalamasını alabiliyor muyuz? Yardımcı olabilecek arkadaşlara teşekkür ediyorum...

caylakBOGA
10-10-2007, 23:36
Sankoda hesap acmayı dusunuyorum.
sistem acısından kurumu onerirmisiniz?

cemkaran
16-10-2007, 19:27
Kesinlike öneririm. Hem hizmet, hem ürün hem de veriler gayet verimli ve süper. İnsan ancak başka aracı kurumlardaki sorunları yaşadığında sorunsuz bir aracı kurum ve alım satım sisteminin farkına varabiliyor.

Saygılar.

emin48
10-11-2007, 02:18
SANKO MENKULun internet şubesine girip kullanan var mı.?

cbaykus
30-11-2007, 21:58
Sayin ArkadaŞlar Cuma AkŞami İtİbariyla Forex ÇaliŞiyormu?????

GetLost
04-03-2008, 19:03
FX2000'i kurdum ama sanırım çalıştıramıyorum.
Bu yazılımın bir kullanım klavuzu filan var mı?
Ya da bana gönüllü olarak yardım edebilecek biri var mı? :)

Nigt-Blue
06-03-2008, 05:18
Slm Sorun Nedir Uydudan Mi Fx 2000 Yoksa Internetden Mi Lisansi Acikmi

mursevim
06-03-2008, 12:53
arkadaşlar fx2000 de biara veri akışı durdu sonrada internetten çek dediğim zaman sabah 9.30 dan beri fiyat çubukları mesela 5 dakkalıklarda mesela 11.40 da 53.675 en düşük en yüksek 53675 tek çizgi şeklinde.veriler kesik kesik çekmiş sizdede öylemi acaba?

selçuklu
06-03-2008, 13:00
arkadaşlar fx2000 de biara veri akışı durdu sonrada internetten çek dediğim zaman sabah 9.30 dan beri fiyat çubukları mesela 5 dakkalıklarda mesela 11.40 da 53.675 en düşük en yüksek 53675 tek çizgi şeklinde.veriler kesik kesik çekmiş sizdede öylemi acaba?

yok problem genel ama sadece nisan vadelinin 5dk grafiği bozuk.

mursevim
06-03-2008, 13:04
yok problem genel ama sadece nisan vadelinin 5dk grafiği bozuk.

inş düzeltirler bakalım.haziran vadelininde budünkü verileri yok 5 dakkalıkların dün en son 17.10 gorunuyor

murolog
12-03-2008, 10:59
arkadaşlar fx2000 için sanko aydamı 2000 kontrat hacim istiyor yoksa 3aylık 2000 mi?

mimar74
12-03-2008, 23:07
arkadaşlar fx2000 için sanko aydamı 2000 kontrat hacim istiyor yoksa 3aylık 2000 mi?

Süre sınırı yok 2000 kontrat dolduğunda fx2000 şifrelerini göndereceklermiş bende daha dolduramadım bu aralar sırf kontrat doldurmak için saçma sapan alım satım yapıyorum..

safedanger
02-04-2008, 12:08
Merhaba,

FX 2000'de 2 Hissenin grafiğini aynı anda izleyebilme şansımız yok mu?

mimar74
03-04-2008, 13:57
Merhaba,

FX 2000'de 2 Hissenin grafiğini aynı anda izleyebilme şansımız yok mu?

İstediğiniz kadar hissenin grafiğini aynı anda izleyebilirsiniz.Muhtemelen farklı bir hissenin grafiğini açtığınızda öncekinin üzerine geliyordur ve eskisi kayboldu sanıyorsunuzdur.ikinci hissenin grafiğini açtığınızda yan tarafa taşıyıp büyüklüğünü ayarlayabilirsiniz böylece canınızın istediği kadar grafiği aynı ekranda izleyebilirsiniz..Tabi bir daha foreksi açtığınızda aynı işlemleri yapmamak için ekranı kaydetmelisiniz..

summerwine
04-04-2008, 11:54
Sanko'da hesap açanlara verilen teknik analiz programı nedir? Kısa vadeli 5 dakika, 1 saat gibi analiz yapma imkanı var mı?

safedanger
04-04-2008, 12:27
Teşekkürler Sn. gulcinar.

Sn. Summerwine
Sankonun Vermiş olduğu teknik analiz programı Foreks FX2000. 5 dakika, 1 saat, günlük vs. analiz yapmak mümkün. Ayrıca "N Dakika", "N Saat" seçenekleriyle periyotları kendiniz belirleyebilirsiniz.

summerwine
04-04-2008, 16:15
ama bu Foreks FX2000 programı için ne kadar komisyon yapmak gerekiyor?

0'dan başlayanlar için verdiği teknik analiz program var mıdır peki?

safedanger
04-04-2008, 17:12
2000 Kontrat yapmak gerekiyor. 0'dan başlayanlar için verdikleri herhangi bir analiz programı malesef yok.

summerwine
04-04-2008, 19:34
2000 Kontrat yapmak gerekiyor. 0'dan başlayanlar için verdikleri herhangi bir analiz programı malesef yok.

bu kötüymüş ama komisyon oranları gayet iyi...

teşekkürler.

enorton
06-04-2008, 13:31
SANKO MENKULun internet şubesine girip kullanan var mı.?

Ben hep siteyi kullanıyorum sn.abka. İş yerindeki bilgisayara diğer programı yukleyemediğim için oradan işlem yapıyorum.

kadirozdamar
08-08-2008, 19:58
arkadaşlar hisse senedi için en mantıklısı sankodan hesap açıp mariks trader programına abone olmak,aylık 50 ytl matriks trader.derinlik,analiz vs... işlerini matriks trader ile halletmek alım-satım işlemlerinide sankonun internet sitesindeki foreks fx üzerinden halletmek.
Bu arada bütün aracı kurumlar Merkezi kayıt kuruluşunun güvencesi altında diye biliyorum,yani aracı kurum batarsa ve bu yüzden mağdur olursanız parayı merkezi kayıt kuruluşundan alabiliyorsunuz,bizden kestikleri komisyonlarda bunu istinaden zaten diye biliyorum.

VOBBROKER
28-01-2011, 10:57
sankoda hesabım var. verdikleri fx2000 gayet yeterli bir program. hem düşük komisyonla işlem yapmakta oldukça iyi.

shehzade
23-03-2011, 18:43
bu foreks 2000'de grafikleri açamadım ne yapmam gerekiyor acaba?

zafzaf00
29-03-2011, 17:16
BENDE BUGÜN SANKODAN HESAP AÇTIM. SAYFALARINDAN PROGRAMLARI İNDİRDİM. fakat hala öğrenemedim:) hakmenkulden real trade kullanıp orderhome sayfasından yada real trade üzerinden alım satım yapabiliyordum. bir hesabımda işbankta ama onlar tam takoz. :) bu işbankı sankoya aktaracağım ama daha çözemedim. ofistende arayamıyorum:) biraz yoracak sanırım. olmadı notebookla ofislerine gideceğim...:)

sub_kro
06-04-2011, 02:06
Inşallah yeni aracı kurumum sankoyla yeni kazançlara yelken açarım.bıkmıştım 4 yapraklı yonca logolu bankadan.internet üzerinden eft ye kapatmıştım banka hesabımı sözde portföy danışmanım bayanı aradım eft yi aktif hale getirelim diye.nereye eft yapılacağını sordu.dedim sanko menkul.tepkisi komikti "niyeeeee" sanane diyesim geldide demedim.eft yide kendim hallettim telefon bankacılığından.geçenlerde yeni kullanmaya başladığım proğramlarında aksaklık vardı veriler donuyordu gelmiyordu vs.yine bu bayanı aradım çok yardımcı oluyor ya!!!bana şikayetlerimi mail olarak kendisine göndermemi istedi bende açık seçik durumu yazdım yolladım kendisinden abartmıyorum 20 gündür yanıt yok.sorunu da mail attığım gün yine kendim çözmüştüm.sorun antivirüs programımın web erişim ayarlarından kaynaklanıyormuş.neyse uzun lafın kısası ilk alış işlemimi bugün yaptım hemde 1 kademe üstüne karlı satış yapabilme imkanıyla.GÜLE GÜLE YONCA

ofcabuk
04-05-2011, 23:45
FX2000 le FXPLUS arasındaki farkları bilen var mı arkadaşlar?

blackmagic
21-05-2011, 23:54
FX2000 le FXPLUS arasındaki farkları bilen var mı arkadaşlar?

arayüz farkı far yani görseli farklı diyebilirim...

blackmagic
21-05-2011, 23:56
sankodaki arkadaslar cok ilgili kendi basınıza yükleme yapamazsanız teamviewer adlı programı indirip kurum bilgisayarınıza bağlanıp 2 dakikada bütün ayarları yapıyorlar..

rienzi
16-06-2011, 07:52
dün geceden bu tarafa uğraşıyorum.
imkb saati gelmiyor. 00 00 00
veri yok.
nerede hata yapıyorum?
sanko fx2000...

rienzi
16-06-2011, 09:31
şurada hata yapıyormuşum.
ekran vermiyorlar. herkese fx2000 veriyoruz açıklamaları var internette. ama yok öyle birşey...
fx2000 şifresi ayrı tamamen.

5 kademe derinlik 3 aylık 105 liraymış. bilginize....

ofcabuk
16-06-2011, 09:51
şurada hata yapıyormuşum.
ekran vermiyorlar. herkese fx2000 veriyoruz açıklamaları var internette. ama yok öyle birşey...
fx2000 şifresi ayrı tamamen.

5 kademe derinlik 3 aylık 105 liraymış. bilginize....

Hesabınızada bir meblağ bulunursa fx2000 i kullanımıza açtırıyorlar.
Bu bakiye için bir alt sınır yok. Para yatırdığınıza ise bunun için bir ücret kesilmiyor.

Derinlik ücretini sizden talep etmeleri gayet normal. İnternet işlem komisyonunun 10bin de 2 olduğu düşünülürse.. Ki binde 1 le işlem yaptıran aracı kurumlar bile en az 50 - 150 bin işlem hacmi taahhütü istiyor bunu ücretsiz vermek için.

rienzi
29-07-2011, 17:58
Of be yav . Hala beceremedim.
Hiçbir senet adı gözükmüyor. hiç veri gelmiyor.
ayarları mı yapamadım.
Portföye girebiliyorum ama örnek, imkb 100 sayfasını açıyorum veya başka. hiç bir senet adı yok.
imkb saati çalışmıyor.
sanko ve fxplus ayarları bilen biri yardım etsin lütfen.

hesapta işlem yapıyorum. yukarıdaki mesajı yazdığımda da yapıyordum.
acayipmiş yani.

shehzade
29-07-2011, 23:04
Rienzi..

Bende aynı sorunlarla karşılaşmıştım...

1.sorun virüs proğramından kaynaklı oluşuyor olabilir...

2 sorun ise dns ayarlarınızdan ve de bağlantı ayarlarından olabilir.. Foreks'i ararsanız anında düzeltiyorlar pcnize bağlanıp..

rienzi
29-07-2011, 23:28
Aradım görüştüm.

Sanko menkul bana vermesi gereken IP ile başlayan kullanıcı adını vermemekte ısrar ediyormuş.
Sorunum oymuş.

Foreks.com, aracı kurumumun bana fxplus için (herkese verdiği) geçerli olan kullanıcı adını vermesi gerektiğini
tekrar Sanko ile görüşmemi söylediler. Kullanıcı adı istememi tavsiye ettiler.

Ne hikmetse alamıyorum.

Not bıraktım, bu defa da vermezlerse Sanko ile ilişkilerimi tamamen keseceğim.

Teşekkürler.

rienzi
01-08-2011, 12:43
Çok acayip yardımcı oldular.

Fxplus da muhteşem miş. Vay be diyorum. Diğer mesajları silecektim.
O derece (180) döndüm söylediklerimden.

promised
02-08-2011, 13:59
sayın rienzi@

sankodaki problemleriniz çözüldümü acaba? bende finansyatırıma geçtim,fakat pek memnun kalmıyacam gibi,sistemlerinde daha zincir emir seçeneği bile yok yahu,
sankoda son durum nasıl acaba? zincir emir varmı,emirler zamanında iletiliyormu,eft hesaba zamanında geçiyormu acaba? onbinde 2 dışında başka kesintiler varmı vesaire adlar altında?

mutimar
28-01-2012, 16:38
arkadaşlar bende sanko ile calısıyorum bu programı tavsıye edermısınız acaba
ben aradım ve bende ucret ıstedıler bu dogal mı acaba

eger tavsıye edersenız parayı odayıp programı pc ye ındırıp kuracagım cunku...
matrıks yada Mt ye verecek param yok
sonuçta memuruz ve sermayemızde sınırlı :)
sadece ek gelır elde edebılırmıyız dıye ugrasıyorum sadece bvu buyuk paralarda gozumde yok zatennnn

lutfen cevap verınnn

özelden detaylı yazacak arkadasım olursa daha cok sevınımmmmmm

adyyyghe
28-01-2012, 17:05
sanko foreks ile anlaşmasını bitirdi.euroline ile anlaşma yaptı.fx2000 ve fxplus ücretlidr.bedava olmaz.aylık hacim yüksekse belki verirler.yoksa zor.bedavaya ekmek yok.ama fxplus i 1 hafta kullandım.gerçekten güzel yapmışlar.sanko foreksi bırakmasa iyiydi.euroline pahalı gibi geldi.çok sık alım satım yapmayana derinlik gereksiz.java trader yeter.ama 20000 tl s borsada olan adamda derinlik almalı bence.sık alım satım yapıyorsa.

mutimar
29-01-2012, 04:10
arkadaşlar bende sanko ile calısıyorum bu programı tavsıye edermısınız acaba
ben aradım ve bende ucret ıstedıler bu dogal mı acaba

eger tavsıye edersenız parayı odayıp programı pc ye ındırıp kuracagım cunku...
matrıks yada Mt ye verecek param yok
sonuçta memuruz ve sermayemızde sınırlı :)
sadece ek gelır elde edebılırmıyız dıye ugrasıyorum sadece bvu buyuk paralarda gozumde yok zatennnn

lutfen cevap verınnn

özelden detaylı yazacak arkadasım olursa daha cok sevınımmmmmm

sanko foreks ile anlaşmasını bitirdi.euroline ile anlaşma yaptı.fx2000 ve fxplus ücretlidr.bedava olmaz.aylık hacim yüksekse belki verirler.yoksa zor.bedavaya ekmek yok.ama fxplus i 1 hafta kullandım.gerçekten güzel yapmışlar.sanko foreksi bırakmasa iyiydi.euroline pahalı gibi geldi.çok sık alım satım yapmayana derinlik gereksiz.java trader yeter.ama 20000 tl s borsada olan adamda derinlik almalı bence.sık alım satım yapıyorsa.

BEN SIKSIK ALIM SATIM YAPMIYORUM GENELLİKLE VOB TARAFI İLE İLGİLİYİM AMA ONUNLADA HERGUN AL SAT YAPMAM
DİP YADA TEPELERE YAKLAŞTIMI İŞLEM YAPARIM..

HİSSE DE İSE VOB KAFAMA SARMADIGI YADA BEGENDIGIM BIR KAGIT OLDUGUNDA İŞLEM YAPARIM..

BENİM DERDİM ELİMDE BİR PROGRAM OLSUN VE TEKNİK ANALİZİ AZICIKTA ÖGRENMEYE CALIŞIYORUM VE BU ÖGRENDİKLERİMİ BİR PROGRAM ARACILIGI İLE UYGULAMALI GÖRÜP BİLGİMİ PEKİŞTİRMEK - GELİŞTİRMEK İSTİYORUMMMM...

YADA BUNUN İKİNCİ AŞAMASINA GEÇEBİLMEK..
TEKNİK BİLGİM OLMAYINCA(ÇOK ÇOOK AZ OLUNCA) BOL BOL SEANS İZLEYECEK VAKTIMDE OLSA GUN İÇİN YADA HAFTA ARASI ÇOK ALIM SATIM YAPMIYORUM (ÇÜNKÜ KARANLIKTA YÜÜRDÜĞÜMÜ HİİSEDİYORUM ELİMDE GÖRSEL BİRŞEY OLMAYINCA)

RSI , %WR , MOMENTUM, MACD ,STOCASTİK GİBİ İNDİKATÖRLERİ AZ BUÇUK ÖGRENDİM VE MYNET (http://teknikanaliz.mynet.com/chart.jsp?symbol=xu100)DEKİ TEKNİK ANALİZ BÖLÜMÜNDEN UYGULAMAYA YADA PARAGARANTİ (http://report.paragaranti.com/rasyonet_teknikanaliz.asp?Hisse=INTEM)DEN BAKIP UYGULAMAYA CALISIYORUM (ARA SIRA BAŞARILI BİLE OLDUM % 5-10 KAZANÇTA ELDE ETTİM---BELKİDE ŞANŞI :) )

LAFIN ÖZÜ BEN BU İŞİ ÖGRENMEK İSTİYORUM AMA NEREDEN BAŞLIYACAGIMI BİLMİYORUM

AYRICA KİME SORSAM BU İŞİ BİLENLERE YANİ ADAMLAR CEVAP VERMEMEK İÇİN HERŞEYİ YAPIYORLAR YADA NAZLANIYORLARRRRRRR

VE HEVESİM KIRILIYOR.

LÜTFEN ADAM GİBİ BİRİSİ BANA YARDIM ETSİN YADA DEFOL GİT DESİN , YETER ARTIK (4-5 FORUM GEZDİM HİÇBİRİSİNDEN DESTEK GÖREMEDİM SON 1 YIL İÇİNDE)

mutimar
08-04-2012, 14:21
eh be bu kadarmı yardım sever bir toplumuz....

bravo diyorum....

ofcabuk
08-04-2012, 19:06
eh be bu kadarmı yardım sever bir toplumuz....

bravo diyorum....

Sn. mutimar,

Soru başka yere yazıldımı bilmiyorum, denk gelmedim daha evvel ancak, burası çok dadoğru adreş olmamış olabilir.

Amaç bir programın kullanımını, kısayollarını,, size kazandırabileceği pratiklikleri öğrenmekse bunun en iyi yolu kendinizdedir.
Ne kadar karıştırır, merak içerisinde her köşe bucağına bakar ve akabininde bulamadıklarınız için programın üreticisine başburursanız çok daha hızlı sonuç alırsınız.

Elbette forumlar bazı konularda birilerinden yardım almak, yardım etmek veya birşeyleri paylaşmak için uygun yerler olabilirler. Ama olayların ve beklentilerinizin istediğiniz şekilde vuku bulmaması sizin hevesinizi kırmasın.

Ben kendimden örnek vereyim, son 3 senedir serbest olarak çalışıyorum. Kendimi elimden geldiği kadar ; forumu günlük olarak takibe zorlasamda; bazen iş, bazen aile, bazen sebepsiz, bazen hava cıva sebeplerle bir bakmışım 2-3 gün bazen hafta geçmiş.

Bazen mesajınızın görülmemesinden, bazen okuyanların cevap yazmaya vakti olmamasından, kim bilir belki burada cevabınız yoktur..
Ondan sebep cevap gelmeyebilir, çok takılmamak gerek..

Kullandığınız programın yeterince kullanıcısı da olmayabilir bu forumda.

Forumda daha evvel açılmış yeterli teknik , temel analiz konuları ve öğrenmek isteyenler için yeterli kaynak var aslında.
Ki internetteki kaynak bolluğuna hiç girmeyelim, kaynakların çoğunun ingilizce oluşu bir sıkıntı yaratıyorsa, forum eski konularını iyice bir karıştırmak, zaman zaman geriye dönüp hatırlamak için tekrar tekrar okumak lazım.

Fx2000 bilgisayarımda yüklü olmasına rağmen, kullanım esnekliği ve aracı kurumumun onu verebilmesi sebebiyle matriks kullanıyorum.
Teknik analiz bilgileri de içermesi açısından aşağıdaki linkdeki videolarıda izleyebilirsiniz vaktiniz oldukça.
http://vimeo.com/user4967951

Onun dışında benim forumdaki arkadaşlardan, sağdan soldan aldığım derlemelerde burada belki bir işe yarar.
https://skydrive.live.com/redir.aspx?cid=9c829d4657d0a51a&resid=9C829D4657D0A51A!258&parid=9C829D4657D0A51A!123&authkey=!AIaVhxJrkFaIbiA

Çalışmalarınızda başarılar dilerim..

ZÜLFİKAR
20-04-2012, 16:21
Arkadaşlar merhaba.fx2000 kullanıyorum. Periyodu ,misal, 60 dk.lık yaptığımda(hisse ya da VOB farketmiyor) belli bir tarihten önceki dataları göremiyorum.Bu problemi nasıl çözebilirim acaba? Bilgisi olup yardım edenlere şimdiden teşekkürler.