PDA

View Full Version : Vob Maceraları

parapara
16-08-2007, 00:36
Vob 24 topigini sürekli takip ederim. Bazen bu piyasada işlem yapmış yatırımcılar bu piyasada silinişlerini anlatırlar. Gerçekten bu anlatıkları insanların ders alması gerektiğini ve bu hatalara düşümemesi gerektigini gösterebilir. oyüzden bende bu maceraların bu topik altında toplanarak okunmasını ve ders alınması için bu topigi açmak istedim.

inşallah başınızdan geçen iyi yada kötü maceraları yazarsınız. Bu piyasaya girenler için bir ders niteliği olur.

otobus
17-08-2007, 15:32
İlk benden olsun.
Hemde taze taze bir olay.Bende dolarcıım VOB ta.Bugün de dolara kısa girdim.1,415 den.Tabi ki dolar gevşemeye başladı.Doğru bir karar hadi dedim biraz göbeğimi kaşıyayım:he:Ama biraz kar ettik bu sefer ben kaşınmaya başladım.Klasik hatam olan kazanırken sabretmeyi başaramadım ve 1,395 ten verdim.Allah bereket versin.
Ekrandan ayrıldım yani 5 veya 10 dk mı ne oldu.Dolar 1,37.
Dizideki kız gibi Oha falan oldum yani:he::he::he:

beyazyaka
18-08-2007, 19:36
yemin olsun ben de düşünmüştüm bu topiği. VOB'u ya da kısaca kaldıraçlı piyasalarda işlem yapmayı keskin ve uzun bir kasap bıçağına benzetsek yeridir diyorum..keskin tarafıyla etleri parçalayıp, keserszin, sonra da emeğinizin karşılığında afiyeltle bir mangal partisi yaparsınız size ait bahçeli evinizde ya da bıçağın sivri ucunu karnınıza dayayıp, kendiniz batırıp fişinizi çekersiniz. Bu alemin özeti bu; herkesin elinde keskin bir bıçak var aslında.. bazıları uzun, bazıları birz kısa da olsa, herhes sermayesi oranında keskin bir bıçağa sahip!

ilgi artırmak için şöyle 1-2 tne ajitatif başarı hikayesi ve tam aksi işimiizin dramatik yönünü gösteren üzücü 1-2 tecrübenin burada yer alması lazım..Kişi, elindeki bıçağı karnına saplamsı sürecinde neeler hissetti, düşündü ve uyguladı?

AMON RA
18-08-2007, 22:40
17 Ağustos cuma günü baktım vadeli hareketleniyo şurdan dedim 3 kontrat long açiim dedim! Ancaak yanlışlıkla long yerine short açmışım (sanko'nun programına alışamadım) Sonra FED'in gaiz indirimi haberi gelmezmi 3 kontratı 600 ytl zararla anca kapattım şimdi 600 kardan olduk 600 de zarar ettik portföy 1200 lira oynamış oldu!

Yav söyleyin ben hangisine yanayım? :sarhos::sarhos::sarhos::vurkafa::vurkafa::vurkafa ::oley::oley::oley::D:D:D

mystified
18-08-2007, 23:11
Teşbihte hata olmaz kusura bakmayın ama sankim burası '' benimkide ilk kocam yüzünden oldu,Allah kimseyi düşürmesin'' gibi olmuş.

beyazyaka
18-08-2007, 23:36
topiiğin ana fikri burayı ağlama duvarı ypmak veya futbolizm jargonuyla kederlenmek-neşelenmek yeri olmasa gerek..yanışıyorsam düzeltin PARAPARA..Yakında herkese yararlı ve strateji-teknik dolu tecrübeler buraya yazacaktır..tabii arada bir kaç keyifli yazı gelirse de birlikte gülüp ağlayabliriz..

AMON RA
19-08-2007, 20:24
Arkadaşlar bu vob macerası değilmi? Burayı ağlama duvarımı yaptık şimdi? Başımızdan geçen hemde daha 2 gün önce olan bir olayı anlattık! Burada genel olarak forumda tavuk kanı sendromu olduğunu görüyorum.Bende yazmam ne haliniz varsa görün!

carpenter
19-08-2007, 21:16
Arkadaşlar benim internet hattında bir ekleme yeri vardı kabloda sorun varmış ve ben bunu 2 3 gun sonra anladım bundan kaynaklanan sorunum şu idi .Msn ve sanko programı 3 4 dakikada bir kopuyordu sanko programını sürekli 2 3 gün 3 4 dakikada bir yeniden açtım al sat yapan biri oldugum için işkence de çeksem bunu yaptım 2 3 gün.Sonra bu günlerden birinde tam short emir vercektim sanko programım bu olay yüzünden yine dondu ve pat diye short emri veremedim ayrıca longları kapatarak shorta geçecektim ne oldu biliyormusunuz arkadaşlar ben short acacaktım ya açamadım ve 15 20 dakikada 1000 puan arttı bu olay 20 gün önce falan oldu ve ben o kopukluk yüzünden 1000 puan zarar etmedim bilmiyorum diger zamanlarda zarar ettimmi bu sayeden ama 1000 puan bal gibi zarardan kurtardı üstüne longlardan kar yazdım

beyazyaka
23-08-2007, 21:54
yeterince esnek bir kişiliğe sahip ve zararı üstlenebileceksek bu VOB'a bulaşmalıyız, kanımca..dün yüksleen piyasada terse geldim ama pozsiyonumu da değiştirmedim ve salak salak ekrana bakıp bekledim. akşam dow ve takipeden sabah da nikkie "gereğni yapıp" bir gün sonraaki yükselişi iyice "resmileştirdiler". .Forumdaki beyler, artık 60 bin mi açarız, 60,500 mü derdindeler. sabah olupda olacakları az-çok bildiğiniz için düşünceli ve evhamlı ofise giderken kendimi "kesilecek kurbanlık koyunlar gibi vaktini bekleyen ve mezbahaneye götürülen koyunlara benzettim..hem halime gülüyorum; hem tabi canım acıyor..bu psikolojiyle kaç kere ekrana oturmuşumdur ve böyle kaç kişi vardır aynı anda..neyse ki vadelinin diğer yüzünü de görebiliyoruz zaman zaman da, bu hallerden sıyrılabiliyoruz..

beyazyaka
23-08-2007, 21:55
bugün ise inançla sistemi takip ettim; o emretti ben işlemi yaptım..gün sonu en azından doğru yöndeydim ve gün içi işlemlerden de "kısmetimize" 3-5 düşmüş oldu..siz siz olun trende ve sisteme karşı gelmeyin..bol şans