PDA

View Full Version : İnsan Niçin Alkol İçme İsteği Duyuyor?

Pages : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

gemici
15-06-2004, 13:25
Kişinin alkol içmesi sosyal açıdan bir öğrenme davranışıdır. Ancak bağımlılık oluştuktan sonra alkol isteği biyolojiktir yani beyin hücresi ile ilişkilidir. Özellikle tedaviden sonra ilk üç hafta içinde duyulan alkol içme isteği beyin hücresinin isteğinden kaynaklanmaktadır. Daha sonraki zamanlarda duyulan istek ise psikolojik ve sosyal nedenlere dayanır. Bir alkol bağımlısına alkol içme isteğini en fazla hissettiren şey 'alkolün' kendisidir. Bunun dışında belirli ortamlar, zamanlar ve olaylar alkol içme isteğini arttırabilir. Önemli olan bağımlının bu faktörleri önceden fark etmesi ve tekrar içmeye başlamaması için önlem almasıdır. Alınabilecek en iyi önlem kanımızca 'şişeden' uzak durmaktır. Bu durumda alkol içmenin nedeni artık alkolün kendisidir.

gemici
15-06-2004, 13:26
Alkolün varolması ile ilgili tarihi bilgi :

"Alkol" insanlık tarihi kadar eski bir maddedir. M.Ö. 2000 yılında yapılan Hamurrabi kanunlarında şarap ticaretinden söz edilmektedir. Bazı tarihi kaynaklar şarabın varlığının M.Ö.6000 yılına kadar uzandığını, bazı kaynaklar ise 'Nuh Tufanı'na dayandığını yazmaktadır. Alkol yüzyıllardır keyif maddesi olarak kullanılmış olup insanın varolması ile birlikte varolduğu söylenebilir. Tarihteki birçok topluluk alkol kullanımına sempati ile bakmıştır. Eski yunanda içki tanrısı ?Dionysos? ve Romalılarda ?Bakkhos? adına düzenlenen törenlerde şarap içmek gelenek olmuştur. Bunun yanında hemen aynı dönemlerde Solon Isparta?da içki içilmesini yasaklamıştır. Alkole olan bu ikilem tarih boyunca devam etmiş ve günümüzde de devam etmektedir. Ancak çok eski dönemlerde de ?alkol problemi? insanların ilgisini çekmiştir. Alkol probleminin birlikte bazı başka problemlerle birlikte olması problemi anlamayı güçleştirmiştir. Tarihi kaynaklar ilk alkolün ?mayalanma-fermantasyon? ile elde edilen şarap, bira ve bal likörü olduğunu göstermektedir. Daha sonraları ?damıtma-distillasyon? ve ?çekme-ekstraksiyon? yöntemleri bulunmuştur.

northwind
15-06-2004, 14:48
Alkolu hic sevmem ve cok karsiyimdir;
birayi ise alkolden saymam :D :D :D

serdarkus
15-06-2004, 15:06
:rolleyes:
Topik başlığına bakarsam..
Hiç böyle bir istek duymadım. o zaman..

Aristo amcaya göre..
:roll:

Hımm!...
Demek ki ben insan değilim. :cool:

LAZIO
15-06-2004, 15:21
Alkolu ne amacla aldiginiza bagli....

Eger gunluk hayatin problem ve streslerine dayanamayip,alkolun bunye uzerinde yaptigi yatistirici,uyusturucu etkisine siginiyorsaniz bu ciddi bir sorun yaratabilir...

Ancak guzel bir yemegin yaninda bir bardak sarap,baligin yaninda bir-iki duble raki icip yediginizden daha fazla tad almak ise sebep bunun bir zarari oldugunu sanmiyorum......Hatta son zamanlarda kontrollu ve dusuk duzeyde alinan alkolun saglik uzerinde olumlu etkileri oldugu yolunda bir cok iddia var.....Ancak anahtar kelime kontrollu ve kararinda.....LAZIO

--------------------------------------------------------------------------

aZrAiL
15-06-2004, 15:34
Gemici Hocam Alkol e ilginiz kullanıcı düzeyinde mi..? Yoksa bir uzmanlık mı söz konusu... :)

Kimi insan 55 kg dır 1 70'liği hüüüp yutar, ama tık yoktur.Kimi de 2 duble atar dağıtır. Bunda muhakkak ki alışmış olmanın bir etkisi vardır.Fakat, esas olay hani hep deriz ya şu; "ne bünye varmış adamda" işte bütün iş bu bünye olayında herhal...En son olarak duyduğum -yanlış hatırlamıyorsam- insan alkol aldığında, vücut bir enzim salgılıyor ve bu sarhoşluk hissi dediğimiz durum hasıl oluyor.Vücudun bu tepkisi kişiden kişiye değişiklik göstermekte olduğu tespit edilmiş ve bu hisse sebep olan tepkimeyi ortadan kaldırmaya yönelik bir ilaç geliştirmişler.Bu ilaç alkolizm tedavisinde kullanılacakmış.Hasta iki şişe viski de içse şaşal su içmiş gibi olacak iyi mi...:) Tabii şişesi biraz pahalı bir su , ateş suyu :)

MUSTİS
15-06-2004, 17:32
:eek: ....

CERİTKALE
15-06-2004, 18:07
Buyrun size rakı! :D

http://www.hisse.net/forum/attachment.php?attachmentid=2140&stc=1

aZrAiL
16-06-2004, 00:48
Ehhh yani sn ceritkale, öyle de resim konulmaz ki canım :eek: Biz de can taşıyoruz burda :hmm: Hadi sofrayı kurduk, nerden bulacaz öyle boğazı :hmm: Ahhh İstanbul ahhhhh...10 gün sonra Sarıyer sırtlarına bir çıkartma yapmak farz oldu... Balık-rakı tatarın hakkı ne de olsa :p

selçuk efendi
16-06-2004, 00:53
sigara da aynı şekilde, bi süre soora biyolojik ihtiyaç haaline geliyo...muuabbetinizi bçlmüş olmayayım:)

RAINBOW
16-06-2004, 00:56
............................................. :rolleyes: ÇETELE ........................................

.........YIL 1998 MAYIS.......................YIL 2004 HAZİRAN.....................

1. Baykal Hükümetten desteğimi.............Memleketin yararına gereken.........
çekeyimmiiii, çekmeyeyimmiiiiiii................yasaları rahatlıkla çıkarabilecek.......
diyor............................................. ....tek partili hükümet başta................

2. Avrupa birliğinin hiç bahsi............................................. .....................
geçmiyor. oldukça uzak bir konu.............Avrupa birliğinin olası tarih verme.....
.................................................. .....kararının arfesindeyiz......................

3. Faizler (Bileşikler) %95.....................Faizler (bileşikler) %28....................

4. Mayıs 1998 enflasyonunun................Mayıs 2004 Enflasyonu malumunuz..
%4'ün altında çıkmasının........................................ ...............................
piyasaların çok hoşuna gideceği.......................................... ....................
öngörüsü hakim............................................. .......................................

5. Uzakdoğu krizi gerçekleşmiş..............Mevcut bir kriz yok. Sadece FED'in...
vaziyette......................................... faiz arttırımı yapabileceğinden............
.................................................. ....bahsediliyor...petrol fiyatları yüksek...

6. MAYIS 1998 Endeksi 1.70 CENT.......HAZİRAN 2004 Endeksi 1.13 SENT.......

Dipnot...: İhracat rakamlarımız 1998'i katlamış vaziyette...............................

Saygılarımla......

İnsan bu endeksde tabiiki alkol alma ihtiyacı duyacak.. :mad:

Bu arada en büyük hayallerimden birisinin de sevgili gemici1 ile karşılıklı "çin çin" yapmanın olduğunu itiraf ediyorum.. :( :D

aZrAiL
16-06-2004, 01:40
Ehhh yani sn ceritkale, öyle de resim konulmaz ki canım... Biz de can taşıyoruz burda.Hadi sofrayı kurduk, nerden bulacaz öyle boğazı. Ahhh İstanbul ahhhhh...10 gün sonra Sarıyer sırtlarına bir çıkartma yapmak farz oldu... Balık-rakı tatarın hakkı ne de olsa :p

İnsan Niçin Alkol İçme İsteği Duyuyor? Çünkü nedensiz kırmızılardan :D Yok zaten renk körüyüm, seçmekte zorlanıyorum :p Bi zahmet kırmızı verenler kırmızı diye yazıyla da yazsınlar :rolleyes:

aZrAiL
16-06-2004, 09:46
Tamam, şimdi oldu...Kırmızı yazarak kırmızı verenlerin ellerine sağlık...Böyle bir şarkı sözü mü vardı..? ellerine sağlık....neydi... kimdi...?

gemici
17-06-2004, 01:05
Etil ve metil alkol arasındaki farklar nelerdir bu konu önemli aman şaşırmayın................
Etil alkol, içilen alkoldür. Kimyasal yapısı daha farklı olan ve sanayide kullanılan alkol ise metil alkoldür. Metil alkol oldukça zehirlidir. Yaklaşık 20 mg. kadarı kişiyi öldürebilir. Metil alkol zehirlenmesinin ilk belirtilerinden birisi 'körlüktür' tür. Kaçak yapılan ve/veya damıtma yolu ile yapılan alkollü içeceklerde kişiyi kör edecek veya ölüme götürecek oranlarda metil alkol olabilir. Ancak kolonyalar içindeki alkol metil alkol içerebilir. Dikkat! Metil alkol içilmesi durumunda; kişinin tedavisi yoğun bakım şartlarında yürütülür. Böyle bir durumda etil alkol içilmesi hayat kurtarıcı olabilir. Ancak bu tedavi anlamına gelmemelidir. Kişi en kısa sürede ilgili uzmanların gözetiminde tedaviye alınmalıdır. Kişiye acil olarak az miktarda bira veya şarap gibi bir içki verilmeliymiş..............................

gemici
17-06-2004, 01:08
Sosyal içicilik nedir?uzmanından nakil........................
Sosyal içicilik kavramı tıbbi bir kavram değldir. Problemli içme ile sosyal içicilik arasındaki sınırları belirlemek oldukça güçtür. Eğer bir kişinin alkol içmesi problem yaratmıyorsa o kişi sosyal içicidir. Değişik ülkelerde günlük normal içme miktarları belirlenmiştir. Bu miktar genellikle 10-12 gr. saf alkol olup yaklaşık 1 duble rakı-viski gibi sert içkilere veya 1 büyük biraya denk düşmektedir. Ancak bu miktarlarla da bağımlılık kriterlerini karşılayan kişiler olabilir. Bu nedenle bu kavramı tanımlarken 'problem olmayan' içme davranışı demek daha doğrudur..dediler......................

gemici
17-06-2004, 01:09
İnsan bu endeksde tabiiki alkol alma ihtiyacı duyacak.. :mad:

Bu arada en büyük hayallerimden birisinin de sevgili gemici1 ile karşılıklı "çin çin" yapmanın olduğunu itiraf ediyorum.. :( :D

hocam istediğin zaman emrin olur........................................... :)

RAINBOW
17-06-2004, 01:28
hocam istediğin zaman emrin olur........................................... :)

Endeksdeki bu gidişle alkol de alamayacağız..boyuna kaybediyoruz üstadım.. :D

Ama ne yapalım biz de zehirli mehirli..metil alkol içeriz..sulandırırsak birşey olmaz olmaz.. :cool:

gemici
17-06-2004, 01:31
helal..................................

greenback
17-06-2004, 02:04
çok önemli bir konuya temas edilmiş.
işin garibi, yazı yazanların bir çoğuna puan veremedim.demek ki ,daha evvelde benzer fikirlere sahip olmuşuz ve puan vermişim.demek ki daha başlangıçta bir kafa denkliği sağlamış hayata bakışta...

ne demiş üstad "içki içmeyen adama güvenme.ya artniyetlidir,ya aptal"

demek ki tersi de doğru ...

bu arada gözden kaçmış,gözümde içkilerin piri rakı olsa da, tanrısı olan tek içki şaraptır.ama onun da beyazına bir türlü kanım ısınmamıştır o da ayrı...

haydi sağlık afiyetle...

gemici
18-06-2004, 14:54
Alkol ve yaratıcılık
Alkol, düşük miktarlarda düşünce fonksiyonları üzerinde geçici olarak olumlu etkiler yapabilir. Ancak genel olarak alkol yaratıcılığı arttırmaz ve düşünce sistemini olumsuz etkiler. Alkolün yaratıcılığı ve üretkenliği arttırdığı kesinlikle doğru değildir. Aksine kişinin kendinde varolan yetenekleri geliştirmesini engeller. İnsanın kendi fizyolojisi üzerinde gerekli bir madde olmadığı unutulmamalıdır.

gemici
18-06-2004, 14:55
Alkol alma ve sorunların çözümü arasında nasıl bir ilişki vardır

Alkol içme, yeme kültürü ile ilgili bir davranıştır. Sorunların çözümü veya sorunlarla başa çıkma uygun davranış ve düşünmeyi gerektirir. Sorunların çözümü için alınan alkol ancak kişiyi uygun düşünme, duyma ve davranmadan uzaklaştırır. Üstelik mevcut sorunlara bir de alkolün yol açtığı sorunlar eklenmiş olur. Kişi bir süre sonra alkol alma nedeniyle sorunlardan uzaklaşmaya başlar. Bu noktada mevcut durumun netleşmesi ve düzelmesi için profesyonel desteğe ihtiyaç başlar. Ancak alkol kullanımı yaşam biçimi oldukça kişi çözümsüz hissettiğinde alkol içerek rahatlamaya çalışır. Bir süre sonra da alkol içme sorunlarla "başa çıkma" mekanizması olarak algılanır. Bu durum kişinin doğal olarak gelişebilecek "başa çıkma" mekanizmalarının engellenmesine neden olduğu gibi alkol bırakıldıktan sonra da kişinin kendisini daha da çözümsüz hissetmesine neden olabilir. Bağımlıların çoğu bu durumu "sudan çıkmış balık gibiyim" şeklinde ifade etmektedir.

gemici
03-07-2004, 11:46
Alkolün karaciğer üzerindeki etkilerini merak edenlere.........
Alkole bağlı olarak karaciğerde klinik önemi olan üç hastalık olabilir:
A-Yağlanma: Karaciğer fonksiyon testleri yüksektir. (SGOT-SGPT-gama GT) bazen sadece gama GT yüksek olabilir. Karaciğer büyümüştür. Bazen ağrılı olabilir. Alkol kullanımı bırakıldıktan üç ay sonra normale dönebilir. Tedavisi bir daha alkol almamaktır. Alkol bağımlılarının %80'inde yağlanma vardır.

B-Alkolik Hepatit (iltihap): Alkol bağımlılarının yaklaşık %20 si böyle bir riske sahiptir. Karaciğer fonksiyon testleri SGOT(AST), SGPT (ALT), gama GT ve bilirubinler yüksektir. Görünüş olarak sarılık vardır. Karaciğer ağrılıdır. Siroza dönüşebilir. Ölüme sebep olabilir veya iyileşebilir.

C-Siroz: Karaciğerin fonksiyonunu yerine getiremediği bir tablodur. Değişik kan ve muayene bulguları vardır, ölüm riski yüksektir.

Her üç durumda da tedavi için ilk yapılması gereken alkol içmeyi durdurmak ve bir daha içmemektir. "Zararın neresinde durulursa kârdır."

RAINBOW
03-07-2004, 11:56
Alkolün karaciğer üzerindeki etkilerini merak edenlere.........
Alkole bağlı olarak karaciğerde klinik önemi olan üç hastalık olabilir:
A-Yağlanma: Karaciğer fonksiyon testleri yüksektir. (SGOT-SGPT-gama GT) bazen sadece gama GT yüksek olabilir. Karaciğer büyümüştür. Bazen ağrılı olabilir. Alkol kullanımı bırakıldıktan üç ay sonra normale dönebilir. Tedavisi bir daha alkol almamaktır. Alkol bağımlılarının %80'inde yağlanma vardır.

B-Alkolik Hepatit (iltihap): Alkol bağımlılarının yaklaşık %20 si böyle bir riske sahiptir. Karaciğer fonksiyon testleri SGOT(AST), SGPT (ALT), gama GT ve bilirubinler yüksektir. Görünüş olarak sarılık vardır. Karaciğer ağrılıdır. Siroza dönüşebilir. Ölüme sebep olabilir veya iyileşebilir.

C-Siroz: Karaciğerin fonksiyonunu yerine getiremediği bir tablodur. Değişik kan ve muayene bulguları vardır, ölüm riski yüksektir.

Her üç durumda da tedavi için ilk yapılması gereken alkol içmeyi durdurmak ve bir daha içmemektir. "Zararın neresinde durulursa kârdır."

Durdurmanın imkanı varmı ki sevgili gemici1'im...Ayı piyasasının endeksteki bunaltıcı "pres" inden ve de üstüne üslük pozisyon tutulmuş portföydeki daha da acımasız ve hunhar "Pres" vaziyetlerinden.... :o

Sevgiler..

gemici
03-07-2004, 11:59
haklısın valla her akşam balkonda lebi kayışdağı manza altında rakının gözünü çıkarıyorum....................................

Amateur
03-07-2004, 13:21
Hiç "moralim bozuk" diye "batsın bu dünya" eşliğinde alkol içmedim. (Endeks 15.800 iken ve 12 binler konuşulurken dahil. :D ) Ya neş'eden, ya biraz rahatlamak için, ya da arkadaşlara eşlik etmek için. Geçmişte bir-iki kez kendimi güçlükle kontrol edebilecek kadar alkol almıştım. İğrenç bir şey olduğunu gördüm ve bir daha sarhoş olmamaya kara verdim. Haftada üç-dört kez birşeyler yuvarlarım; çoğunlukla bir, bazen de iki kadeh/bardak...

Oğuz Çelikdemir
03-07-2004, 13:28
Ünv yıllarında yazları barmenlik yapardım Marmaris' te. Eskiler belki bilir, Marmaris' in en güzel barlarından birisinde Dr. Jivago barda barmenlik yapıyordum. Yoğunlukla Kokteyl üzerine çalışıyordum. Bir müddet sonra da barın tamamını kendim idare eder duruma gelmiştim. 4 yıl boyunca her yaz aynı barda idim. Nelerini gördüm, nelerini yaşadım az buçuk biliyorum. Ve orda çalışırken, çok ama çok aşırı zorlama olmadığı müddetçe ağzıma içki koymadım. Çünki iğrendim bir kere. Şu anda nefret ediyorum. Finlandiya lı turistler gelirdi, herkes Rakı yı met ettiği için denemek isterlerdi, zavallılar hayatlarında su ile birşey içmemişlerki, Rakı yı kola ile fanta ile karıştırıp isterlerdi, düşünebiliyormusunuz tadı, bir yudum alırlardı, direk tükürürlerdi. Birgün hiç unutmam, avusturya lı bir adam geldi, morali sıfır bir durumda, suratından belli oluyor. Hayrola kardeşim noldu diye sordum, hanımla kavga ettik dedi. Buyur ne istersin diye sordum, bana bir viski ver dedi. Neyse viskisini verdim, viski bardağını elinin tersiyle bana doğru geri itti. Ne var ne oldu dedim (bende kıllandım biranda, bardakta ruj lekesi falanmı gördü diye) hiçbirşey söylemeden barın üzerine doğru çıktı, alttaki büyük Tuborg bira bardaklarını gösterdi, ondan istedi, verdim, daha sonra ver bakim o JB şişesini dedi, verdim, birazda buz koydurdu bira bardağına, ağzına kadar doldurdu bradağı viski ile. Aldı eline bardağı, bir dikişte hepsini bitirdi, ücretini verip hiiç istifini bozmadan, sallanmadan çekti gitti. Biz bütün bar olarak şok olduk tabi. Daha nicelerini gördüm, insanlıktan çıkmış, ne yaptığını bilmeyen tiplerimi ararsın, alkolün vermiş olduğu sarhoşluktan başkalarının kadınlarına elle sarkıntılık edip bir güzel meydan dayağı yiyenimi ararsın neler neler. Hiçbir faydası olduğuna da inanmıyorum alkolün şahsen. Rakı içecekseniz, birde Rum' ların uzo sunu deneyin bence, bizimkinden daha iyi olduğu gün gibi ortada. Bir defa o iğrenç koku yok uzo da :) Hiç olmazsa karınız alkol aldığınızı anlamaz :)

northwind
03-07-2004, 15:12
Bu konuda bende malzeme cok ama sicaklardan mi nedir hic uzun yazasim gelmiyor.
ama gecmisinde bes alti yil turistik bar restorant isleten biri olarak
konuya kucuk bir katki yapmadan da duramiyacagim:
Ben soyle alkol alirim.2 buyuk gotururum diyen adamlar icin hic sasmayan bir yontemi anlatayim,
sadece bir duble raki onlari ziyadesiyle sarhos yapardi
tek sart bu rakiyi cay kasigiyla icmek
itirazi olan deneyebilir ama ben hic tavsiye etmem
soran olursa da nedeni ni nicin ini aciklarim

gemici
03-07-2004, 17:01
Dr. Jivago barda barmenlik ha demekki tekleri bize duble diye çakan sendin nihayet yakalandın campari portakal yerine sırf portakal veriyorlardı.o barmen senmisin acaba................................

bikmisbroker
03-07-2004, 17:05
Ben soyle alkol alirim.2 buyuk gotururum diyen adamlar icin hic sasmayan bir yontemi anlatayim,

Ben onu kac kisiye yaptim biliyormusun?? 15 cay kasigi..:))))))

gemici
03-07-2004, 17:07
15 çay kaşığı 1 duble etmez neden adam zurna oluyor..................................

bikmisbroker
03-07-2004, 17:08
I tekin de altinda bir miktar dogru..ZATEN isin PUF noktasi burada

northwind
03-07-2004, 18:09
raki bardagi uzun ve ince oldugu icin cay kasigiyla icmek istersen her defasinda cok az miktar raki icebilirsin.miktar az oldugundan o rakiyi mideye gonderemeden dilinden sinirler araciligiyla direk beyne gider bu da seni o kadar cabuk sarhos yapar ki tahmin edemezsin
zaten bardaktaki raki miktari azal;dikca cay kasigiyla icmek daha da zorlasacagindan hic sansin kalmaz kaybetmeye mahkumsundur.....

Amateur
03-07-2004, 18:18
raki bardagi uzun ve ince oldugu icin cay kasigiyla icmek istersen her defasinda cok az miktar raki icebilirsin.miktar az oldugundan o rakiyi mideye gonderemeden dilinden sinirler araciligiyla direk beyne gider bu da seni o kadar cabuk sarhos yapar ki tahmin edemezsin
zaten bardaktaki raki miktari azal;dikca cay kasigiyla icmek daha da zorlasacagindan hic sansin kalmaz kaybetmeye mahkumsundur.....

İlginç!... Bir kurban bulup deneyeceğim.

Bu arada, rakıya zam geldiğinde akşamcılar için iyi bir kafa bulma yöntemi olabilir...

bikmisbroker
03-07-2004, 18:38

Ben de ilaveten cay kasigi ile raki icirdigim arkadasa baslamadan once elleri kafasinin arkasinda kenetli olarak ayakta durup 15 defa HIZLI HIZLI yere comelip kalkmasini ISTIYORUM..

Ona askerde komando bilmemnesi diyorlar galiba, sonracima 15 defa yere comelip tekrar ayaga kalkan arkadas cay kasigi ile o rakiyi agzina aldimi o hafif terli hali ile DIL ALTINDAN DIREK emilen %45 lik alkol oranina sahip RAKI denen meret, Isi bitiriyor!!..

Bir animi anlatayim, zamaninda buromdaki temizligi yapan bir arkadas vardi erkek, ve tekirdagli, tatli tatli rumeli sivesi ile konusur, ve buronun temizligini yapardi..

Temizlik sirasinda da arada Tuvalete kaybolur bir muddet sonra geri gelirdi temizlige devam ederdi. Merak ettim bir takip ettimki bizim ki Tuvalete kaybolup raki iciyor!!!

Wayyy senmisin raki icen, (ve de hergun temizlik yaparken 1 ufak raki gotururmus bu arkadas!!)

Bir gun sordum sen ne kadar icebilirsin? diye?? Abi 2 buyuk cok rahat icerim!!

Demezmi??...Allahhh..

Ben de ona seni 15 CAY kasigi RAKI ilze zil ZURNA SARHOS ederim dedim..

arkadas dediki tabii rakinin icine birsey karistirisan beni oldurursunde!!
Hayir bildigin gibi degil varmisin iddiaya? dedim.

Hafta sonu Tekirdaga gidecekmis..2 Buyuk Raki siparisi verdim kendisine!! Parasini da verdim, getir onlari yanimda SEN ac! ama tek sartim var nasil dersem oyle iceceksin!! kabulmu?? dedim..Sarhos olmazsan o 2 sise rakiyi sana hediye edicem, sarhos olursanda bir dahaki sefere 1 kucuk sise RAKI hediye getireceksin dedim..

ANLASTIK..

Sonuc???

O komando egzersizi esliginde cay kasigi ile rakiyi icmeye basladi..

Veeee.......O hediye gelen ufak rakiyi buyuk bir keyf ile ictim..

Isin ilginc yani 10.cu kasikda PES etti arkadas..

:D

Oğuz Çelikdemir
03-07-2004, 20:30
Dr. Jivago barda barmenlik ha demekki tekleri bize duble diye çakan sendin nihayet yakalandın campari portakal yerine sırf portakal veriyorlardı.o barmen senmisin acaba................................
1990-1994 arası orda bulundu isen, benimdir kesin :) Yalnız biz o aralar pek fazla Türk kabul etmiyorduk. İnan Türklere garezimiz olduğundan diil, adab-ı muaşerat bilmeyen o kadar çok tip takılıyorduki, atrık bayılıyorduk. Örneğin, birgün saat akşam 21.00 civarları idi, bir tip geldi, direk bara oturdu, bir duble rakı istedi verdim, neyse 1-2 dakika sonra suratıma ekşi ekşi bakmaya başladı, o anda anladım "hah dedim, kesin birşey isteyecek bu şimdi" diye düşünürken adam pat isteğini söyledi "gardaş burada kavun-karpuz neyin yokmu" dedi. Neyse bozuntuya vermeden hiç 1-2 dilim kavun karpuzunu verdim ( biz onları genelde kokteyl de kullanırdık ya, hadi neyse ). Aradan 10 dakika geçti bu yine ekşi ekşi bakmaya başladı "hah şimdi yandık dedim" pat patlattı isteğini, "yavv gardaş, bu meret böyle gitmiyor, sen bana oradan peynir ver, varsa yağlı köy peyniri olsun" demezmi, benim kontaklar attı "beyamca, senden birşey rica edicem, 1 dakikalığına kalkıp şu barın girişindeki yazıyı bir okuyup gelirmisin, ordaki tabelada ne yazıyor bir zahmet dedim" çıktı okudu geldi "eee, Dr. Jivago Bar" yazıyor dedi. "BAR yazıyor dimi" dedim, "evet" dedi. "Yavv BAR yazıyor, meyhane diil dedim, sen kalkmışsın bize burda BAR tezgahını meyhane muhabbetine döndürdün, seninkide işmi " dedim. O aralar, bizim bara pek gelmezlerdi, çünki başka yerde atıyorum 1 milyona Rakı içiyorlarsa, bize geldiklerinde Rakı 5 milyondu, içmek istiyorlarsa içiyorlardı.

Heyt be, Campari Portakalcı çıktı ortaya, hoş Campari Sodacı çoktu ortalıkta ama her neyse. Bir gece unutmam (eski patronum Hüseyin beyin kulağı çınlasın, dehşet bir Barmen idi, hala yad ederim) ilerleyen saatlerde bir çift geldi bara, gece yarısından sonra bizim barda adet, hüseyin bey bara geçer, onun için değerli olan yabancı turistlerle bar geyiği yapardı, içkileri kendisi yapar, ikram ederdi misafirlerine. Bu gelen yeni turist çift Baileys istedi, bir baktık Baileys yok, hayda ne yapcam ben o saatte, Hüseyin bey e söyledim, adam kalktı, 5 dakikada Türk usulü Baileys i yaptı, turistlere verdi. Turistler inanırmısınız, bir tane daha istediler, çok güzel bu diyerek :)

Oğuz Çelikdemir
03-07-2004, 20:32
Valla bunu bilmiyorum ama, dalyan gibi bir genci 2 tane B52 ile patlattığımı iyi biliyorum (belkide o gün hüzünlü idi, tam bilemiyorum, bundan da olmayabilir)

Birincide çakır keyf oldu, kafa hafif bulandı dedi, ikincide kafa gitti baba dedi :)

bikmisbroker
03-07-2004, 20:55
Valla bunu bilmiyorum ama, dalyan gibi bir genci 2 tane B52 ile patlattığımı iyi biliyorum (belkide o gün hüzünlü idi, tam bilemiyorum, bundan da olmayabilir)

Birincide çakır keyf oldu, kafa hafif bulandı dedi, ikincide kafa gitti baba dedi :)

Hocam, HüZüN deme.. Cok hüzünlu oldugum zaman 1 duble ile zil zurna oldugumu bilirim ben?? Hem de Gencligimizde, 25-26 yasimizda, sporcu zamanimizda??

zltcla
03-07-2004, 21:16
bu konunun ender eksperlerinden olan sayın bonnie siz bu topik biraz eksik gibi,meşhur cümlesi neydi

sakın balıkları ağlatmayın

syg

gemici
03-07-2004, 21:23
ayıptır ya alkol deyince herkesin aklına rakı gelmiş kavaklıdere kalecik karası seven yokmu.eskiden para vardı ne içerdik be............................

zltcla
03-07-2004, 22:16
ayıptır ya alkol deyince herkesin aklına rakı gelmiş kavaklıdere kalecik karası seven yokmu.eskiden para vardı ne içerdik be............................

sayın gemici1
tcell ve eregl den kazandıklarımızla gene içeriz ;) :p ,para dediğiniz ne ki elinin kiri,bugün var yarın yok veya tersi bugün yok yarın var :p

tüm alkolu tadında bırakabilenlere saygılarımla

sezium
03-07-2004, 23:54
Hocam, HüZüN deme.. Cok hüzünlu oldugum zaman 1 duble ile zil zurna oldugumu bilirim ben?? Hem de Gencligimizde, 25-26 yasimizda, sporcu zamanimizda??
bir ay önce başıma geldi. sevgili ile kavga etmişiz. cansıkıntısıda had safhada arkadaşlarla bir kaç bira içmeye rumelihisarına indik. ben ogün sabah kahvaltısı dahil hiçbirşey yememişim mide bomboş akşam saatleride olmuş ama canım hiçbirşey istemiyor. herneyse bomboş mideye 3 birayı yarım saatte yuvarlayınca ben tamamen zuuumm. 1 saat falan sürmedi geçti kendime geldim ama bu seferde acayip bir enerji vardı yerimde duramıyordum hisarüstüne koşarak 10 dakikada çıktım bizim tayfa peşimden küfür ediyordu. demin kafayı kaldıramıyordu şimdi koşuyor bizimle dalga geçiyo bu salak diye.

sezium
03-07-2004, 23:57
ben öküzgözü üzümünü çok severim. bizim memlekette yetişmesi hasebiyle ayrı bir yakınlığım vardır kendisine, memleket kokar ondan yapılan şaraplar.

15 - 20 gün öncede başıma komik bir olay geldi onu anlatayım. arkadaşlarla nişantaşında ciks bir mekanda bira içiyoruz maşallah bardağı 8 milyon, herneyse ben zaten araba kullanacağım için 2 bardak bira içince bıraktım içmeyi, zaten 8 milyonluk bira adamı sarhoş falan etmiyor aksine insanın aklı başına geliyor. bir arkadaşım yeşilköyde oturuyordu onu evine bırakayım dedim. tam yeşilköye girince polis çevirmesine rastgeldik polis direk alkol varmı dedi. bende var ama 2 bira dedim. oda bunca yıllık hayat tecrübesi ile şunu söyleyeyim bende 1 duble için masaya otururum hep ama 3-4 atmadan kalkmam 2 birada bırakmamışsındır sen dedi. bende araba kullanınca bırakırım dedim. gitti şu üfleme cihazlarından getirdi. 51 e cezayı basarım deyip üfletti. adam hayat tecrübesine güveniyo ya tam 12 promil çıktı neyse saldı bizi gittik. ben arkadaşı evine bıraktıktan sonra ataköyün oradan E5 e çıkarken oradada çevirmeye rastladım. polis yine sordu alkol varmı diye; ben direk cevabı verdim: 12 promil!! adam önce şaşırdı sonra durumu anlatınca peki dedi kontrol etmeden bıraktılar beni.

esmen
04-07-2004, 00:18
Ya, hocalarım, ben biraz içtim de bu akşam. beni bulaştırmayın. klavyem kokuyor, ayıp oluyor.

Tam gönderecektim ki, yukarıdaki yazıyı; okudum. Ben de anlamadım, ama şereferinize.

bikmisbroker
04-07-2004, 01:48
ben öküzgözü üzümünü çok severim. bizim memlekette yetişmesi hasebiyle ayrı bir yakınlığım vardır kendisine, memleket kokar ondan yapılan şaraplar.

Malatyalimisin Elaziglimi?
Daha acik sorayim, Arapgirlimisin? Keban limi?

KALENDER
04-07-2004, 14:40
http://www.hisse.net/forum/images/attach/jpg.gif

RAINBOW
04-07-2004, 14:54
Klender abey ben çok ıçtım galbaa anaadınmıı.. :D :D

KALENDER
04-07-2004, 15:23

KALENDER
04-07-2004, 15:30
bizim şebek küfelik gibi duruyo amma sigara dumanından çıkardığı halkalara bakacak olursak olayı burda bitirmemeye kararlı anadınmı :D

gemici
04-07-2004, 15:51
hocam kadroyu koymuşsunda arkadaşları hatırlayamadım .isimlerinide yazsaydın......................................... ..

Amateur
04-07-2004, 16:16
Bunlar da erken başlayıp yol alanlar...

MUSTİS
04-07-2004, 16:22
hocam kadroyu koymuşsunda arkadaşları hatırlayamadım .isimlerinide yazsaydın......................................... ..
Sevgili Gemici 1 isimleri yaziyor ya Deli-Dana :p

gemici
04-07-2004, 16:27
45 nolu yazıdakileri sormuştum..................................

RAINBOW
04-07-2004, 16:37
45 nolu yazıdakileri sormuştum..................................

Sevgili gemici1'im o arkadaşlar genetik değişime uğratılmış bizon türü boğalardır..

Endeksteki fırtına öncesi sezsizlik esnasında çıkması muhtemel fırtınayı kutluyorlar..

Arkadaşlardan en soldakinin ismi "oturan boğa" ortadakinin "kükreyen boğa" ve en sağdakinin ise "kırılmaz boğa"dır..

Her biri muhterem şahsiyetlerdir efenim..

Sevgilerimle..

MUSTİS
04-07-2004, 16:43
Sevgili gemici1'im o arkadaşlar genetik değişime uğratılmış bizon türü boğalardır..

Endeksteki fırtına öncesi sezsizlik esnasında çıkması muhtemel fırtınayı kutluyorlar..

Arkadaşlardan en soldakinin ismi "oturan boğa" ortadakinin "kükreyen boğa" ve en sağdakinin ise "kırılmaz boğa"dır..

Her biri muhterem şahsiyetlerdir efenim..

Sevgilerimle..
Arkadaslarin mezeleri de iyi yani...Lahmacun - Raki :)

RAINBOW
04-07-2004, 16:46
Arkadaslarin mezeleri de iyi yani...Lahmacun - Raki :)

Tuyo vermeyiniz lütfen..

Her biri "bıyıklı yabancı" dır.. :cool: :cool: :cool:

bikmisbroker
04-07-2004, 16:57
Tuyo vermeyiniz lütfen..

Her biri "bıyıklı yabancı" dır.. :cool: :cool: :cool:

Ben bu "biyikli yabanci" kavramina giriyormuyum? merak ettim?
Gerci ben resimde yokum amma?? (Bir kenarda cig kofte yoguruyordum da?) :D

RAINBOW
04-07-2004, 17:03
Ben bu "biyikli yabanci" kavramina giriyormuyum? merak ettim?
Gerci ben resimde yokum amma?? (Bir kenarda cig kofte yoguruyordum da?) :D

Efenim bana söyleteceksiniz sonunda..

Sizin Kanada'da bizim A tipi fonlara benzer büyük bir fon'un yöneticisi olduğunuzu cümle alem öğrenecek şimdi..(Eğer dilerseniz özelden uyarın..bu gönderimi sileyim.. :cool: )

İşte gördünüz mü...şimdi sizin bıyıksızın da bıyıksızı, öz be öz "yabancı" olduğunuzu herkes öğrendi Sayın bıkmışbrokır..:o :D

bikmisbroker
04-07-2004, 17:06
Efenim bana söyleteceksiniz sonunda..

Sizin Kanada'da bizim A tipi fonlara benzer büyük bir fon'un yöneticisi olduğunuzu cümle alem öğrenecek şimdi..(Eğer dilerseniz özelden uyarın..bu gönderimi sileyim.. :cool: )

İşte gördünüz mü...şimdi sizin bıyıksızın da bıyıksızı, öz be öz "yabancı" olduğunuzu herkes öğrendi Sayın bıkmışbrokır..:o :D

Alem adamsiniz sn Rainbow,

Ben arabami zar zor yonetiyorum?? (Arabam B tipi yalniz..) :D

Bu off topic beni cok rahatlatiyor, hele yazanlar?? Sagolsunlar bir baska hazimli ve de anlayisli..

RAINBOW
04-07-2004, 17:12
Alem adamsiniz sn Rainbow,

Ben arabami zar zor yonetiyorum?? (Arabam B tipi yalniz..) :D

Bu off topic beni cok rahatlatiyor, hele yazanlar?? Sagolsunlar bir baska hazimli ve de anlayisli..

İnanmayınız Lütfen.. :cool:

Kendileri bir zamanlar ünlü spekülatör George SOROS'un öğrencileriymiş.. :cool:

İmzalarından da belli olmuyor mu zaten.. :cool:

bikmisbroker
04-07-2004, 18:29
İnanmayınız Lütfen.. :cool:

Kendileri bir zamanlar ünlü spekülatör George SOROS'un öğrencileriymiş.. :cool:

İmzalarından da belli olmuyor mu zaten.. :cool:

Avatarima bir de "TEKNIGE INANMA TEKNIKSIZ KALMA' eklersem benden iyisi yok.. Buradan birileri yapacam dedi bana soz verdi ama? daha henuz bitmediki bekliyorum..:)

Salacaklı
04-07-2004, 21:08
sevdigim dostum bile ,
Haberini yazdigim ,yapilmis bir arastirmadan dolayi Cumurbaskanimiz en güvenilir Sahsiyet sonuçundan dolayi itibarima kirmizi puan vemis..
Ben içmeyeyimde kimler içsin..

içki Ask acisinina ilacdir
içki Dost kazigina ilactir
içki sevgisizligin ilacidir
içki yanlizligin ilacidir

içki Eglenmenin iksiridir.
içki mutlulukla sarmas dolas olmaktir.
içki mutlulugun gözyaslaridir

içki Adam gibi Adamlarin içkisidir..

içki keçi içerde , ben içememmi diyen insanligin içkisidir...

serefe

Salacaklı
04-07-2004, 21:13
Ben Bu insan Bunu nasil yapar deyip icerken,,

inanin ayni saniyelerle özelime asagidaki cevap geldi...

Sayın Salacaklı..

Puanı ben verdim. Ancak amacım yeşil vermekti. Sanırım dalgınlıkla bir hata yaptım.

Kusura bakmayın.

Hem verdiğim kırmızının etkisini sıfırlamak, hem de hakettiğiniz yeşili vermek için önümüzdeki günlerde iki adet yeşil vereceğim.

Sevgi ve Saygılarımla...

simdi mutlulukdan size kadeh kaldiriyorum...

serefinize.

sezium
04-07-2004, 22:01
Malatyalimisin Elaziglimi?
Daha acik sorayim, Arapgirlimisin? Keban limi?
elazığlıyım babo ama Kebanlı değil. Sivriceliyim.

bikmisbroker
05-07-2004, 00:11
elazığlıyım babo ama Kebanlı değil. Sivriceliyim.

SÜRSÜR Üzumu de derler elazigda biliyorsun degilmi?
Komsu Malatyali olarak Elaziglilarin gonlumde ayri ama apayri bir yeri vardir sn. sezium.

Sevgi ve saygilarimla,

bikmisbroker
05-07-2004, 00:13
Ben Bu insan Bunu nasil yapar deyip icerken,,

inanin ayni saniyelerle özelime asagidaki cevap geldi...

Sayın Salacaklı..

Puanı ben verdim. Ancak amacım yeşil vermekti. Sanırım dalgınlıkla bir hata yaptım.

Kusura bakmayın.

Hem verdiğim kırmızının etkisini sıfırlamak, hem de hakettiğiniz yeşili vermek için önümüzdeki günlerde iki adet yeşil vereceğim.

Sevgi ve Saygılarımla...

simdi mutlulukdan size kadeh kaldiriyorum...

serefinize.

O hatayi bir defa da ben yaptim sayin Rainbow'a..
Cok kotu bir his...
Allahdan sayin Rainbow'un hosgorusu sebebi ile icim BIRAZ rahatladi.. :roll:

gemici
05-07-2004, 01:25
Alkol bağımlılığına neden olan faktörler
Alkol bağımlılığının nedeni alkoldür. Ancak bağımlılık riskini artıran ve
sürecini hızlandıran bazı "yan" faktörler vardır. Bu faktörler;
• Çevresel faktörler (aşırı ve sık alkol tüketiminin olduğu ortamlar).

• Aşırı ve sık alkol içme.

• Aç karnına aşırı ve sık alkol içme.

• Genetik yatkınlık.

• Başka bir ruhsal hastalığa sahip olma.

• Psikososyal stres faktörleri (ayrılık, ölüm, aile ve işyerinde çatışmalar)

• Bazı kişilik özellikleri

. Ancak buı faktörler alkolü bırakma davranışını etkileyebilirler.

H.ömer iren
06-07-2004, 00:00
ben o faktörlere bırde "bu topık" yazın cunku okudukca alkol ıhtıyacı hıssedıyorum...

KALENDER
06-07-2004, 00:12

RAINBOW
06-07-2004, 21:06
Evet İçelim Güzelleşelim.... :D

bikmisbroker
07-07-2004, 13:26
Bunun icki ile alakasi yok yaw? Baksana hatun onden 2 dugmede acmis?? Benim bildigim alkol dugme mugme acamaz?? :)))) http://www.kurts-smilies.de/gitarre2.gif

gemici
07-07-2004, 17:48
açar açar.bu gözler neler gördü bir bilsen................................

gemici
07-07-2004, 17:58
oynak bira onun için..........................

RAINBOW
07-07-2004, 18:08
Alkole ilk başladığımın fotoğrafı.. :D :D

gemici
07-07-2004, 18:11
bu resim daha güzel.......................................

gemici
08-07-2004, 15:17
bilgilerinize....................
"Alkol" insanlık tarihi kadar eski bir maddedir. M.Ö. 2000 yılında yapılan Hamurrabi kanunlarında şarap ticaretinden söz edilmektedir. Bazı tarihi kaynaklar şarabın varlığının M.Ö.6000 yılına kadar uzandığını, bazı kaynaklar ise 'Nuh Tufanı'na dayandığını yazmaktadır. Alkol yüzyıllardır keyif maddesi olarak kullanılmış olup insanın varolması ile birlikte varolduğu söylenebilir. Tarihteki birçok topluluk alkol kullanımına sempati ile bakmıştır. Eski yunanda içki tanrısı “Dionysos” ve Romalılarda “Bakkhos” adına düzenlenen törenlerde şarap içmek gelenek olmuştur. Bunun yanında hemen aynı dönemlerde Solon Isparta’da içki içilmesini yasaklamıştır. Alkole olan bu ikilem tarih boyunca devam etmiş ve günümüzde de devam etmektedir. Ancak çok eski dönemlerde de “alkol problemi” insanların ilgisini çekmiştir. Alkol probleminin birlikte bazı başka problemlerle birlikte olması problemi anlamayı güçleştirmiştir.

Tarihi kaynaklar ilk alkolün “mayalanma-fermantasyon” ile elde edilen şarap, bira ve bal likörü olduğunu göstermektedir. Daha sonraları “damıtma-distillasyon” ve “çekme-ekstraksiyon” yöntemleri bulunmuştur.

gemici
08-07-2004, 15:18
Alkol koması; kan alkol düzeyinin çok yükseldiği (genellikle 500 mg/dl'nin üzerinde) durumlarda oluşan bilinç kaybı ile seyreden ve solunum durmasından ölüme neden olan bir hastalıktır. Alkol komasına alkol bağımlılarının %10 kadarında rastlanır ve yoğun tıbbi bakım gerektirir. Alkol koması tıbbi olarak "alkol entoksikasyonu-alkol zehirlenmesi" olarak tanımlanan klinik tablonun ölümden önceki aşamasıdır. Alkol zehirlenmesi; sözü ağızda geveleme, koordinasyonun bozulması, denge bozukluğu, göz hareketlerinde bozulma, dikkatin azalması gibi belirtilerle başlar. Bu belirtiler kişinin bilincinin tamamen kaybolmasına kadar (koma) ilerleyebilir. Alkol koması acil müdahale gerektiren tıbbi bir durumdur. Kişinin kusma nedeniyle zarar görmesi engellenmeye çalışılır. Solunum durması tehlikesi olduğundan kişinin yoğun bakım şartlarında tedavi edilmesi gerekebilir. Alkol zehirlenmesi alkol bağımlılarında özellikle uzun süre alkol içmeyi bırakıp tekrar başladıktan sonra görülebilir. Bu durum "alkol toleransının" değişmesi ile ilgilidir. Birçok bağımlı bu durumu "tedaviden sonra daha kötü oldum" şeklinde ifade etmektedir. Hatta bazen bu nedenle "tedavi olmak iyi değil" gibi yanlış düşünceler gelişmektedir. Bu durum tamamen beyindeki hücrelerde ve karaciğerde oluşan bazı değişikliklere bağlıdır.

RAINBOW
10-07-2004, 00:07
Sevgili gemici1'im..Benim nevale bu akşam full..

Sizin ki nasıl.. :D :D

gemici
10-07-2004, 00:12
anam! anam! adresi ver geliyorum......................................... .....

Salacaklı
10-07-2004, 00:12
bu aksam iciyorum

düsünüyorum...

kafama takilan bir konuyu cözmeliyim diyorum.

" saygi denen Meyva ,Erdem agacinin Dallarindan sarkar "

Peki saygisizlik meyvasi Hangi agacin dallarindan sarkar..

o agaci ariyorum bulamiyor...

bulan Haber versin de

Haybeye icmeyelim..

:confused: :p :D

son_azrail
10-07-2004, 00:13
bende içmiyorum....ama başlamak istiyorum....allam yaa başlasammı?

gemici
10-07-2004, 00:15
saygısızlık ot gibidir hiç bir ağacın dalından sarkmaz.ısırgan gibidir inek bile yemez dostum.afiyet olsun ben şimdi kalktım selection 1999 içtim nefisti.............

RAINBOW
10-07-2004, 00:33
saygısızlık ot gibidir hiç bir ağacın dalından sarkmaz.ısırgan gibidir inek bile yemez dostum.afiyet olsun ben şimdi kalktım selection 1999 içtim nefisti.............

Ben de "smırnof" açtım sevgili gemici1'im.. :)

Her şey renkli... :cool:

gemici
10-07-2004, 00:35
simir senin olsun hocam asıl mezen özendirdi beni..................................

son_azrail
10-07-2004, 00:39
ben neyle başlasam böle ilk adımı neyle atem?

RAINBOW
10-07-2004, 01:02

Vallahi sayın son azrail ilk adım için en iyisi bira bence....Bira o kadar da kötü yapmaz...Siz bakmayın bizimkisinin kendinden geçtiğine....Bira artık onu kesmemeye başladı..biraz da votka karıştırmıştık.. :D :D

KALENDER
10-07-2004, 01:07

boşveeer dertsiz başına hiç dert alma anadınmı
tavsiye etmem anadınmı
o kadarrr

RAINBOW
10-07-2004, 01:15
boşveeer dertsiz başına hiç dert alma anadınmı
tavsiye etmem anadınmı
o kadarrr

En kötüsü sigara sevgili KLENDER...

Alkolü ara sıra alsın alsın.. :rolleyes:

Salacaklı
10-07-2004, 01:20

yu kardaki kardes mi :cool:
walla bize papucu ters giydirir..

ne hinzirdir o

KALENDER
10-07-2004, 01:35
monalisaya bah hele cıgaralık çekiyo anadınmı

RAINBOW
10-07-2004, 02:24
monalisaya bah hele cıgaralık çekiyo anadınmı

Daha ne tiryakiler var sayın KLENDER... :D

gemici
10-07-2004, 14:42
işi ilerletmişsiniz.....................

korhan
11-07-2004, 19:32
http://img25.exs.cx/img25/3020/absolut-istanbul.jpg

http://img25.exs.cx/img25/3008/berlin.jpg

http://img25.exs.cx/img25/2792/brooklyn.jpg

http://img25.exs.cx/img25/6084/new_york_citron.jpg

korhan
11-07-2004, 19:36
http://img25.exs.cx/img25/4938/vienna1.jpg

http://img25.exs.cx/img25/9451/bangkok1.jpg

http://img25.exs.cx/img25/7738/madrid.jpg

http://img25.exs.cx/img25/2879/suspects1.jpg

son_azrail
11-07-2004, 19:37
ben ynede ısrarla h2o içeçem.....zaten cengiz ve ibo alkol etkisi yapıo bende...

RAINBOW
11-07-2004, 19:53
ben ynede ısrarla h2o içeçem.....zaten cengiz ve ibo alkol etkisi yapıo bende...

Hafta arası 4 kapak viski... hafta sonu ise 4'er adet bira yapıyordum..iyi ki şu an hafta sonu..viskiyi bizimkisi bitirmiş çünkü.. :D

gemici
11-07-2004, 23:19
resimler çok güzel...................

RAINBOW
11-07-2004, 23:21
resimler çok güzel...................

Siz daha güzelsiniz ve de ışık saçıyorsunuz sevgili gemici1'im.. :) :)

Dip not: Bu akşam fazla kaçırdım galiba..içimden geçenleri gayet rahat söyleyebiliyorum.. :rolleyes:

gemici
11-07-2004, 23:43
sağol sende..........................

son_azrail
12-07-2004, 00:11
gemici1 abi benim adıma ve hesabıma iç bu akşam böle tam içme havasındayım ama dediğim gibi H2 O dan başkası kesmio beni....

gemici
12-07-2004, 16:43
gemici1 abi benim adıma ve hesabıma iç bu akşam böle tam içme havasındayım ama dediğim gibi H2 O dan başkası kesmio beni....

önemli olan huzur bulmak alkol şart değil....................................... :)

son_azrail
12-07-2004, 19:48
heheh ben huzur bulamıom ama :)ne önerirsin

RAINBOW
12-07-2004, 19:53
heheh ben huzur bulamıom ama :)ne önerirsin

Bence "otokontrol" olabilir sayın azrail.. :)

son_azrail
12-07-2004, 19:55
olmuyor ya herşeyi denedim....belkide huzuru aramıyom artık...

RAINBOW
12-07-2004, 19:57
olmuyor ya herşeyi denedim....belkide huzuru aramıyom artık...

O halde endeks de ya çok sert bir düşüş ya da çok sert bir yükseliş sizi paklar zannediyorum.. :D

Malum "adrenalin" olayı... :)

son_azrail
12-07-2004, 23:19
walla endeks bi sert çıksa parayı bulsam:)paraylada olmuyo gerçi param yok ama osun genede paraylada olmuo...içmek lazım...ama H2O...

gemici
12-07-2004, 23:42
psikiyatrist önermek dışında yol bırakmamışsın dostum.yada geliceksin karşılıklı konuşacağız.........................

Salacaklı
12-07-2004, 23:44
walla endeks bi sert çıksa parayı bulsam:)paraylada olmuyo gerçi param yok ama osun genede paraylada olmuo...içmek lazım...ama H2O...

kezzap bile kesmez ...

adamin adina bi baksaniza...

töbee Töbeee $

son_azrail
12-07-2004, 23:45
ne desemki psikayatıra gittim bi ara oda şeyci çıktı tacizci:)herifi bozdum galiba:)
Salacaklı abi öle deme yaws...görende can alıoz sanacak..

Salacaklı
13-07-2004, 01:13
icerseniz yolda bilem yürüyemezsiniz...

yürüüüü bakalimmmm

http://www.wagenschenke.ch/HomeRun.swf

:D :p :p

son_azrail
13-07-2004, 10:49
49 metreye kadar yürüyorum...

gemici
13-07-2004, 10:51
fena sayılmaz ben senin yaşındayken 325 metre yürürdüm..................................

son_azrail
13-07-2004, 10:55
işi bilen adamın hali başka oluyor yaws....

gemici
13-07-2004, 10:57
iltifat olarak alıyorum yoksa bilirsin fena yaparım........................... :D :)

son_azrail
13-07-2004, 10:58
iltifat abi zaten bundan kötü mana çıkamazki...

gemici
13-07-2004, 11:01
niyet meselesi...........ho ho ho....................

düşünür
13-07-2004, 16:17
İçki ve sigara neden içilir hiç anlamadım, İkisinide içtim ama bırakmam gerektiğini düşündüm ve bıraktım, İçen arkadaşlar da en kısa zamanda bırakmalı çünkü 95 kg olsanızda kendinizi çok hafif hissediyorsunuz ve mutluluğunuz artıyor...

gemici
13-07-2004, 16:41
bu durunmda ne diyoruz tek kelime:BRAVO.....................................

Salacaklı
13-07-2004, 19:22
bu kafayla 111,4 m yürüdüm eve gidebilirim

:p

sende yürü Sarhos

http://www.wagenschenke.ch/HomeRun.swf

gemici
13-07-2004, 20:43
Aşırı alkol aldıktan sonra niçin yalpalayarak yürünüyormuş bilginize:
Alkol beyin üzerindeki etkilere bağlı olarak vücudun dengesini sağlayan sistemleri bozar. Bu nedenle aşırı alkol alındığında yalpalayarak yürüme olur. Alkol kullandıktan sonra yalpalayarak yürümeye sadece alkol bağımlılarında değil aynı zamanda bağımlı olmayan kişilerin alkol kullanımı sonrasında da rastlanabilmektedir. Alkol ve denge arasındaki ilişki alkolün denge sistemi ile ilgili birçok etkisine bağlıdır. Özellikle alkolün denge kurmada önemli rolü olan “beyincik” üzerine olan etkisi bu duruma neden olmaktadır.

gemici
13-07-2004, 20:45
Ayrıca lkolün görme üzerindeki etkisini merak edenlere:
Alkol bazı kişilerde uzun sürede göz sinirleri üzerine olumsuz etki yaparak görme keskinliğini azaltır veya tamamen görme kaybına yol açabilir. Görme kaybının tedavisi oldukça güç, bazı durumlarda da olanaksızdır. İtalya'da üretilen özel bir şarap cinsi görme bozukluğu ile seyreden bir hastalığa neden olabilmektedir. Bunun yanında alkol etkisi altında iken görme algısının bozulduğu unutulmamalıdır. Görme keskinliğinin azalması kişinin algılama ve değerlendirme fonksiyonlarını değiştirir. Bu değişiklik bazen çok ağır sonuçlara neden olabilir. Trafik kazaları bu durumun "dramatik" örneğidir.

onun için alkollü araba kullanmayın....................................... ..............

son_azrail
13-07-2004, 22:56
alkollü hayata bakmayın...

gemici
14-07-2004, 15:48
alkollü hayata bakmayın...
alkolün faydalarını biyormusun dostum?..................................... :)

esmen
14-07-2004, 22:22
Emlak borsası topiğine yazacaktım ama, geyik yapıp orasının saadetini bozmayayım. Eh, madem bir iki duble parlattık, o zaman buraya yazayım. Burası bu akşam yakışır bana.

Bir zamanlar bir arkadaşım, bizi ab ye sırf evlerimizi değiş tokuş için alacaklarına inanırdı. Derdi ki, onlar ülkelerini, topraklarını sanayi ile berbat ettiler, biz de oralara göç etmeye hevesliyiz, biz oraya gideceğiz onlar bizim bakir topraklarımıza gelip natural yaşayacaklar derdi. Bugünde o topikte birisi böyle bir şeyler yazmış. Oradan aklıma geldi de.

Bu arada, aman hollanda dan ev falan almayın. Buzullar eriyor. Deniz seviyesindeki, hatta altındaki ülke yakında atlantis olacakmış. Hatta, hollanda borsasında çimento hisseleri almış başını gitmiş; deniz basmasını önlemek için setler yapılıyormuş. Hollanda sırf bu yüzden, bizi ab ye istiyormuş. Biz oraya, onlar buraya göç etsinler diye.

Yüzme bilmeyenler hollanda ya göç etmesin.

Bu arada, flamanların talebi yüzünden bizim emlaklar değerlenecekmiş.

son_azrail
14-07-2004, 22:56
gemici1 abi bilmiyorum söylermisin?hane yarıosa işe....

esmen
15-07-2004, 00:36
burasının isminde alkol geçiyor ya,
bana bu saatte sarhoş topiği gibi geldi burası. Yanlış anladıysam özür.

aklıma takılan bizim imkb de bilançoların ne kadar gerçeği yansıtıyor?

Göz önündeki Tansaş, senelerdir zarar yazar. İzmirliyim, sağa sola sorduğumda orta boy marketleri rutin bir şekilde yaz aylarında 2 hafta kapanıyor. İçindeki demirbaşlar full değişiyor. Biraz tadilat. Meğerse bir marketteki diğerine taşeron firma aracılığıyla taşınıp duruyormuş. Her markete gelen yeni demirbaş gider yazılıp, giden ucuz fiyata elden çıkarılıyormuş görünüyormuş. Tadilat cabası gider faturası için.

Migros kar yazarken, Tansaş bir türlü kara geçemedi.

Bu, izmir deki örnek. Diğer imkb şirketleri neler yapmazlar, hele gözönünde değillerse?

Yabancı, ne kadar güveniyor bu sisteme?

son_azrail
15-07-2004, 01:56
Alkol e bak ya tesiri maşallah....

gemici
15-07-2004, 21:50
gemici1 abi bilmiyorum söylermisin?hane yarıosa işe....
alkol sayesinde Türkiye de kaç kişi ekmek yiyor.................................
üreteni alanı satanı bar lokantası garsonu büfesi doktoru hastanesi boş şişecisi
alkol karşıyı olanlar avukatlar vs............................... :D :)

son_azrail
15-07-2004, 23:04
alkollü bir bakış acısı:)

gemici
27-07-2004, 15:36
“Akşamcı” denilen kişilerin de durumu pek parlak değilmiş.........................
'Akşamcı' diye tanımlanan içicilerin çoğu alkol bağımlısıdır. Bu terimin bilimsel anlamda karşılığı yoktur. Bazı kişiler sadece 'akşam' içme davranışını oldukça uzun bir süre devam ettirebilirler. Alkol bağımlısını tedaviye getiren faktörler çoğunlukla çevresindeki kişilere yaşattığı sorunlar olduğundan, 'kimseye' zararı dokunmayan(!) bu kişilerin çoğu alkol bağımlısı oldukları halde tedavi arama davranışı göstermeyebilirler. Alkol bağımlılarının önce aralıklı içtiği, sonra akşamları düzenli içtiği ve sonunda da sabahtan içmeye başladığı unutulmamalıdır. ..............dikkatinize....................

greenback
27-07-2004, 15:42
iç bade , güzel sev
var ise aklı şuurun...:)

northwind
27-07-2004, 15:50
Ayagini sakinarak basma sultanim,
Dokulen mey sise-i rindan olsun

son_azrail
27-07-2004, 18:38
kan verirken bile soruolar içiomusun die:) war demek bi hikmeti...

greenback
27-07-2004, 20:56
kan verdikten sonra da şarap iç diyorlar emme...

son_azrail
27-07-2004, 23:10
yok bea 1,5 saat sigra ve alkol almayın diolar bende diomki....ben yeşilay cıyım...

YENİDEN
27-07-2004, 23:16
Uzun yıllardır her cumartesi 2 duble rakı içerim,hafta içi asla içmem istisnalar hariç.
3duble rakı nadiren şimdi sorsanız niye içiyorsun diye sadece rahatlatıyor diyebilirim ancak.

S.S

son_azrail
27-07-2004, 23:31
rahatlıyormusunuz cidden?

gemici
27-07-2004, 23:40
rahatlıyormusunuz cidden?
hele aşıklara bire bir gelir.ama sakın deneme alışır hep istersin benden söylemesi......................................... . :)

Salacaklı
27-07-2004, 23:45
hele aşıklara bire bir gelir.ama sakın deneme alışır hep istersin benden söylemesi......................................... . :)

yaninda Orhan usta, Müslim Baba

ohhhffff ohhhffffff.

Batsin Bu Dünya

Sevenler aglarmis........Azrailde olsan ...para etmez...

gemici
27-07-2004, 23:48
aynen öyle dostum salacaklı.çocuğu yakmayalım.içme sakın gerçekten son azrail olursun..............................

son_azrail
28-07-2004, 00:11
:)içmem içmem ama dediğim gibi...içmeden sarhoşum zate ben ...ibrahim tatlıses sarhita ii gidio yanında...

gemici
28-07-2004, 00:16
:)içmem içmem ama dediğim gibi...içmeden sarhoşum zate ben ...ibrahim tatlıses sarhita ii gidio yanında...
ne demek içmeden sarhoşum demek ,içmeden sarhoşluk başka bir şey alkolle sarhoşluk başka bir şey ikisi birbirine kesinlikle benzemez ......................................

son_azrail
28-07-2004, 00:19
deneyek anlayak:)

gemici
28-07-2004, 00:20
aman ha bizi günaha sokma git başka topikte dene..........................

son_azrail
28-07-2004, 00:23
:) tamam abi bağırma ben da küçüğüm.)ne alakaysa....ama değişen pek bişi olmuo abi bende içmeden delş gibi kullanırım arabayı bikere 19 dkda ist otoban girişinden izmit girişine geldim:) sora böle havamda isem bide cengiz çalıosa çizgi çizseler yürüyemem üstünde yazık çizgiye die ezmem...

RAINBOW
28-07-2004, 00:23
bu aksam cok ıCtıM Ağbi.. :eek: :cool: :D :D

gemici
28-07-2004, 00:38
aman ha kimse kick me sin seni dikkat et...........kusura bakma denk geldi....................................

RAINBOW
30-07-2004, 00:19
Birisi kimi tekmeliyor :confused: :cool: :D

gemici
30-07-2004, 00:39
Birisi kimi tekmeliyor :confused: :cool: :D
hangi birisi kimi tekmeliyor dedin............................. :)

RAINBOW
30-07-2004, 00:40
Neyse Kafam karıştı.. :confused:

gemici
30-07-2004, 00:43
ne oldi hemşerum.........................

RAINBOW
30-07-2004, 00:45
ne oldi hemşerum.........................

Kim kime tekme vurdu anlayamadım gitti.. :confused:

Sayın KLENDER'imi çağırsak da çözse.. :D

gemici
30-07-2004, 00:47
uzmanmıdır anlarmı haber versene bir baksın kendi rızası için......................

esmen
30-07-2004, 00:56
Emlak borsası topiğine yazacaktım ama, geyik yapıp orasının saadetini bozmayayım. Eh, madem bir iki duble parlattık, o zaman buraya yazayım. Burası bu akşam yakışır bana.

Bir zamanlar bir arkadaşım, bizi ab ye sırf evlerimizi değiş tokuş için alacaklarına inanırdı. Derdi ki, onlar ülkelerini, topraklarını sanayi ile berbat ettiler, biz de oralara göç etmeye hevesliyiz, biz oraya gideceğiz onlar bizim bakir topraklarımıza gelip natural yaşayacaklar derdi. Bugünde o topikte birisi böyle bir şeyler yazmış. Oradan aklıma geldi de.

Bu arada, aman hollanda dan ev falan almayın. Buzullar eriyor. Deniz seviyesindeki, hatta altındaki ülke yakında atlantis olacakmış. Hatta, hollanda borsasında çimento hisseleri almış başını gitmiş; deniz basmasını önlemek için setler yapılıyormuş. Hollanda sırf bu yüzden, bizi ab ye istiyormuş. Biz oraya, onlar buraya göç etsinler diye.

Yüzme bilmeyenler hollanda ya göç etmesin.

Bu arada, flamanların talebi yüzünden bizim emlaklar değerlenecekmiş.

Ya, sarhoş kafayla yazmıştım. Geçen hafta tüm medyada çıktı; Nederland, yani yok ülkeliler, anadolu da yatırım yaparlarsa teşvik geliyormuş. Kaynak tüm medya.

Şimdi de, ipek yolu olup, stratejik anodoluyu yazayım, belki tutar. Yine kelleyim ama. Yazmam biraz zaman alıcak. Sarhoş doğruyu söyler. Bakınız neverlandlılara.

esmen
30-07-2004, 01:51
BASRA KÖRFEZİ - SUEZ KANALI

İsrail in kızıldeniz de Eliat diye limanı vardır. Bir de akdeniz de ashdod ve haifa diye limanları vardır.

Mısır, devletinin en büyük geliri Suez den gelmektedir.

Fakat, bu uyanık yahudiler suez i by-pass ederek konteyner ve araba gibi direk taşımaya müsait yükleri eliat limanında bırakıp, avrupaya akdeniz limanlarından pass etmekdirler.

Basra körfezi, bu by-pass a ticari anlamda en uygun limanlardır. Çünkü gemi taşımacığında gidiş dönüş en az 30 günlük fayda sağlamakta ve suez kanal geçiş parası da gerekmemektedir.

Bugünlerde orta asya petrollerinin, avrupaya geçişi için alt yapı bitmek üzeredir.CEyhan boru hattı.

Hürmüz boğazı, yani basra körfezinin giriş çıkış kanalı, gemi trafiği açısından manş denizindeki İngiliz kanalını aratmayacak kadar yoğun trafiğe sahiptir.

Sebebi, artık eski ipek yolu nun tercih edilmemesidir.

Belçika nın antwerpen, hollanda nın roterdam limanları yük gemileri anlamında aynı anda 1000 küsür gemiye ayrı ayrı olanak sağlamakta va ekonomilerinin önemli bir girdisini, bu yolla sağlamaktadırlar. Çünkü, nehirleri vasıtasıyala en ucuz ticaret yolları bu limanlardan başlamaktadır.

Çocukluğumuzdan beri, biliriz ki; Türkiye stratejik öneme sahip bir ülke. Ama lütfen kime sorarsanız sorun, strastejikliğimiz, boğazların önemidir. Sıcak savaş taki, ruslara tampon.

Doğrusu, bence biz, ipek yolu, yani ticaret yolu yuz.

Şimdi, biraz içkiyim, hepsini toparlıyamayacağım. Ama, dünya ticaretine maliyetlerin azaltılması anlamında anadolu nun önemini, aynı israil lerin gibi eliat-akdeniz by-pass ı yani, basra ve akdeniz by-pass ı dünya ticaretini rahatlatacaktır.

Mısır karşı çıkacaktır. İsrail karşı çıkacaktır.

Benim, hayalim, basra dan otoyollar ve tren yolları vasıtasıyla akdenize transit bir ipek yolu, ve zaten kurulmakta olan bir petrol yolu.

Dünya ticaretinin geçiş yolu olacağı içindir ki, bizim stratejik önemimiz. Bu kaçınılmaz olacaktır. İpek yolu.

Tamam, içkiliyim ama herkesin dedesi bu yolu seçmişler di. Bence uygun.

esmen
30-07-2004, 02:15
ne hayal ama, biraz daha abartalım,

Romanya dan yani karadeniz den başlayan tuna nehri aslında kazıları tamamlansa hem atlantiğe, hem baltık a çıkıyor tonajlı gemiler için. İpek yolu.

esmen
30-07-2004, 02:24
insan, içtikçe yazıyor.

kapitalizm, bu ipek yolunu kullanmak zorundadır.

greenback
30-07-2004, 02:30
ne hayal ama, biraz daha abartalım,

Romanya dan yani karadeniz den başlayan tuna nehri aslında kazıları tamamlansa hem atlantiğe, hem baltık a çıkıyor tonajlı gemiler için. İpek yolu.

tuna nehri bazı bölgelerde dirsek vererek ,bazılarında da mevsimsel debi değişiklikleri ile çok verimli bir su yolu değildir...

alternatifsizlikten kullanılıyor...

çoğu bölgelerde gemiler kıyıdan çekilerek hareket ediyor...

işe yarıyor ama geliştirilemez...

esmen
30-07-2004, 02:56
tuna nehri bazı bölgelerde dirsek vererek ,bazılarında da mevsimsel debi değişiklikleri ile çok verimli bir su yolu değildir...

alternatifsizlikten kullanılıyor...

çoğu bölgelerde gemiler kıyıdan çekilerek hareket ediyor...

işe yarıyor ama geliştirilemez...

Panama, kanalında da geçtim. Kazılar, ve dönüşler kapitalizm için en ucuz yoldur.

İpek yolu. Anadolu nun stratejikliği buradadır.

(İddiamı mazur görün, malum sarhoş topiği burası.)

greenback
30-07-2004, 03:01
bende işgüzarlık yapıyorum zaten,

maksat muhabbet, tuna bahane..:)

esmen
30-07-2004, 03:27
yeter ki babalar dedelerin ucuz yolunu tercih etsin. Bu yolda o kadar kaybedecek şeyleri var ki babaların , o yüzden hayali bir cihan.İpek yolunu kaptırmışız.

esmen
30-07-2004, 03:47
bir de söyle, düşünün;

artık, sıcaK veya soğuk savaş bitti. Tuna nın açılması. İpek yolu tekrar canlanacak. (Çok iddialı oldu ama, idare edin.) Anadolu, dünya ticaret akışının özellikle petrol akışının merkezi olacak.(Petrol akışında orta asya yı bırakın, basra nın batıya yolu suez den geçmeyecek, anadolu dan geçecek) Türkiye nin stratejik önemi küba gibi düşmana bir bomba atımlık mesafede olması değildir. İpek yolu olmasıdır.

Umuyorum.

greenback
30-07-2004, 03:54
2 tehlikeli dosya

Yakın geleceğimiz adına 2 önemli konuyu ilginize sunuyorum;

VAN DOSYASI PKK terörü ve de bu terörün beslenme kanallarından uyuşturucu pazarı adına CHP'nin 'Van raporu' önemli ikazlarla yüklü. Hükümet birinci dereceden sahip çıkmak zorunda CHP'nin Van raporuna. Uluslararası saygın çevrelerde 'Türkiye uyuşturucu, silah ve insan kaçakçılığının üssü oluyor' imajı hızla üzerimize yapışıyor. Girizgah yapıp, geçenlerde sohbet ettiğim konunun uzmanı bir ismin analizini aktarayım;

''PKK'nın faaliyetleri, Türkiye'deki uyuşturucu yollarının ciddi anlamda yer değiştirmeye başladığı ve Karadeniz mafyası ile Doğu'lu bazı uyuşturucu baronlarının uyuşturucu güzergahları üzerindeki çatışmasının yoğunlaştığı bir dönemde artmaya başlamıştır. Birileri, Türkiye üzerinden geçen uyuşturucu yollarında değişiklik yapmak istemektedir, 'uyuşturucu güzergahı, Türkiye'nin Güneydoğu'sundan, Kuzey Irak'a kaydırılmaya' (mesaj bu, rota değişikliğine dikkat) başlanmıştır. Uyuşturucu trafiğindeki rota değişikliği kritik olaylara gebedir.' Akıl arşivinize bu 'uzman' görüşünü not düşünüz...

,,,,

özal bu ülkeyi, evden getirdiği paralarla ,bu kadar zenginleştirmedi...

yolu o zaman açtılardı da, ipek taşımıyorlardı....:)

altın ,petrol hikaye,
en muazzam ekonomik meta (kıt kaynakta değil üstelik),bir zamandır ipekyolunu kullanıyordu...

esmen
30-07-2004, 04:13
sn. greenback,

ben hayalimden söz ettim. İpek yolunu bu amaçlarla kullananlar zaten yolunu bulmuş. Zaten, her sene cari artı veren brezilya yla nasıl borsamızın hareketini bir tutabiliriz. Ama, bu ipek kayıt dışı yolu, bizi dengeliyor.

Umut ediyorum ki, uyuşturucu ve insan tacirlerinin kullandığı bu yol kapitalizmin elle tutulur mal için tercihi olmak zorunda kalacaktır.

esmen
30-07-2004, 04:23
sn. greenback

yukarıda dediklerimi ciddiye almayın. Ben de yazdığımı okuduğumda bir şey anlamadım. Kafayı yemişiz, siz akım diyorsunuz ben bovespa diyorum, idare edin. İyi sabahlar.

gemici
30-07-2004, 10:28
kafayı çeken bu topiğe geliyor gece 12 den sonra içki serbet olan yegane topik...........................

son_azrail
30-07-2004, 10:58
:) ben giremezmiyim sayın gemici1

gemici
30-07-2004, 16:44
:) ben giremezmiyim sayın gemici1

sen içmesende bu topiğin gülüsün yavrum..................................... :)

RAINBOW
30-07-2004, 18:31
sen içmesende bu topiğin gülüsün yavrum..................................... :)

Tamam benden de kabul...gülü olduğu için girsin madem kabul.. :cool: :D

Zülfü Aşkın
30-07-2004, 18:38
bu topice bir seyler yazabilmek için bende gidip icip geleyim
kola icsem kabul olurmu
yoksa bira icmekmi lazim

Salacaklı
30-07-2004, 18:41
kola icsem kabul olurmu
yoksa bira icmekmi lazim

bir bira uyku getirir sayin Dostum...Kafa bulmak icin 6 Adet icilmeli...

En Pis Sarhoslukda Bira Sarhoslugudur....

Sarab icin derim....fakat Günes batinca ,,,Baslayin

RAINBOW
30-07-2004, 18:41
kola icsem kabul olurmu
yoksa bira icmekmi lazim

Kola da olur olur...(Ama içine votka karıştırılması şartı ile hem sizden kimse de çakmaz.. :cool: :D )

gemici
30-07-2004, 23:22
içte ne içersen iç, ister şarap ,ister rakı ,ister bira yeterki gel...............................

son_azrail
30-07-2004, 23:33
H2 O en kıralı yaws.....gülüm ben gül dikensiz...ama...

gemici
30-07-2004, 23:40
H2 O en kıralı yaws.....gülüm ben gül dikensiz...ama...

en son hakiki son azrail sen bence karıştırma sek H2 iç istersen.O yu da başka gün içersin...........................

RAINBOW
30-07-2004, 23:44
en son hakiki son azrail sen bence karıştırma sek "H2" iç istersen."O" yu da başka gün içersin...........................

Senden korkulur gemici1'im.. :cool:

Ayırırsın vallahi.. :D

H.ömer iren
30-07-2004, 23:45
Senden korkulur gemici1'im.. :cool:

Ayırırsın vallahi.. :D

elektrık akımı verırsenız zaten o kendı kendıne ayrılır arkadaslar kasmayın fazla :) tabıı oyle her akımdada degıl elektron vereceksınız yanı :)

son_azrail
30-07-2004, 23:47
ana nelerle uraştırıolar bizim belediye çalışıo ayrı gelsin dion ayrı gelio...

gemici
30-07-2004, 23:52
anlaşıldı sen belediyenin gazabına uğramışsın ayrıl demiş ayrılmışsın..........................

zltcla
30-07-2004, 23:54
evet içkiciler
gelin bakalım buraya
içki kültürünüzü test edeceğim
safari neyle iyi gider? :p

H.ömer iren
30-07-2004, 23:55
evet içkiciler
gelin bakalım buraya

portakal?

son_azrail
30-07-2004, 23:59
H2o

gemici
31-07-2004, 00:00
evet içkiciler
gelin bakalım buraya

ne kültürü biz kamilmiyiz sosyete içkileri içecek kadar..............................

zltcla
31-07-2004, 00:00
portakal?
afferim be
galiba sen sık sık reina ya takılıyorsun :p
peki bloodymari nasıl yapılır?

RAINBOW
31-07-2004, 00:01
elektrık akımı verırsenız zaten o kendı kendıne ayrılır arkadaslar kasmayın fazla... tabıı oyle her akımdada degıl elektron vereceksınız yanı :)

Tamam öyle yaparız.. :)

Peki SAF alkolü bilimum içkilerden nasıl ayıracağız.. :confused:

Kesmiyor da.. :D

gemici
31-07-2004, 00:05
afferim be
bir mary bulursun gününü beklersin gerisi kolay................... :)

H.ömer iren
31-07-2004, 00:08
Tamam öyle yaparız..

Peki SAF alkolü bilimum içkilerden nasıl ayıracağız.. :confused:

Kesmiyor da..

kendi alkolunuzu kendiniz uretebılırsınız hatta aromalı alkol :)
soyle alıcaksınız elma,armut yada sevdıgınız meyveyı ezıp suyunu cıkaracaksınız ama posa ve suyu olarak ayrısacak sonra omeyve suyunu kaynatıp sogutucaksınız yanı damıtacaksınız boylece meyveden alkol elde etmıs olursunuz meyvenın ıcındekı fruktoz alkole donusur.. eskıden atalarımız alkollu ıckılerı boyle yaparlardı :)

ama bunu evlerde denenmemesını onerıyorum :)

H.ömer iren
31-07-2004, 00:09
bir mary bulursun gününü beklersin gerisi kolay................... :)

sızın bu ınce esprılere oluyorum yahu...

nerden buluyosunuz dırek aklınıza mı gelıo herkesten farklı bı anlayısınız var :)

RAINBOW
31-07-2004, 00:11
kendi alkolunuzu kendiniz uretebılırsınız hatta aromalı alkol :)
soyle alıcaksınız elma,armut yada sevdıgınız meyveyı ezıp suyunu cıkaracaksınız ama posa ve suyu olarak ayrısacak sonra omeyve suyunu kaynatıp sogutucaksınız yanı damıtacaksınız boylece meyveden alkol elde etmıs olursunuz meyvenın ıcındekı fruktoz alkole donusur.. eskıden atalarımız alkollu ıckılerı boyle yaparlardı

ama bunu evlerde denenmemesını onerıyorum :)

Saf alkol mü olur ..... :eek: :cool:

gemici
teveccühünüz sn H.Ömer İren beyefendi takdirinize mazhar olmak bizi bilhassa mutlu etti saygılarımla....................................

H.ömer iren
afferim be

yok reına fln ters bıze arada ayda bır guzel oluyor oda hafta ıcı gıdılırse yoksa ana baba gunu ve ıpını koparan orda.. mıllet butun hafta para bırıktırıyo cmts gunu reınaya gıdıp butun aksam su ıcıp karı kız kesıyo ıllet oluyorum boyle ortamlara sonra kavgalar cıkıo fln ıt kopuk bırbırını yumrukluo asabımızı bozuyolar bızımde o yuzden sık olmamak sartıyla dozunda eglencelı olabılıyor..

H.ömer iren
31-07-2004, 00:13
Saf alkol mü olur ..... :eek: :cool:

olur tabıı rusyada votkalar ama koylerde yapılanlar kasabalarda yapılanların hepsı aromalıdır.. kavunlu karpuzlu elmalı armutlu...

hatta adana cevresındekı koylerde o taraflarda oturanlar bılır koyluler kendı rakısını kendı yapar...

bakkaldan aldıgınız rakı gıbı degıldır o rakı yanı seffaf degıldır.. hafıf sarımsıdır.. o renkte meyveden gelmektedır..

RAINBOW
31-07-2004, 00:15
olur tabıı rusyada votkalar ama koylerde yapılanlar kasabalarda yapılanların hepsı aromalıdır.. kavunlu karpuzlu elmalı armutlu...

hatta adana cevresındekı koylerde o taraflarda oturanlar bılır koyluler kendı rakısını kendı yapar...

bakkaldan aldıgınız rakı gıbı degıldır o rakı yanı seffaf degıldır.. hafıf sarımsıdır.. o renkte meyveden gelmektedır..

Dostum Gemici1'im biz en iyisi hemen damıtmaya başlayalım.. :cool: :)

H.ömer iren
31-07-2004, 00:17
Dostum Gemici1'im biz en iyisi hemen damıtmaya başlayalım.. :cool: :)

damıtırken dagıtmayında :D [özellikle şanzumanı]

RAINBOW
31-07-2004, 00:20
damıtırken dagıtmayında :D [özellikle şanzumanı]

:D :D :D

gemici
31-07-2004, 18:27
hafta sonu geldi: içenlerin hafta sonu anılarını bekliyorum........................

buena vista
31-07-2004, 18:34
hafta sonu geldi: içenlerin hafta sonu anılarını bekliyorum........................

Bu topic agir toplarla dolu..Hele siz bir baslayin da gerisi gelir sanirim..

buena vista

RAINBOW
31-07-2004, 19:25
Bu topic agir toplarla dolu..Hele siz bir baslayin da gerisi gelir sanirim..

buena vista

Bekledim bekledim sayın proteria gelmedi.. Halbuki bugün Kızılay'da içecektik..Ben de kendim içtim..Fakat muhabbet olmayınca içmek bir şeye benzemiyor.Bahsedecek hiç bir anı da olmuyor tabiiki...:o

son_azrail
31-07-2004, 22:57
::) etrafınızdakileri kesip bişiler bulsaydınız hayata dair keşkem...

gemici
01-08-2004, 11:57
::) etrafınızdakileri kesip bişiler bulsaydınız hayata dair keşkem...

vay bıçkın seni demek sen öyle çekilmiş kılıç gibi dolanıp kesim işlerinede bakıyorsun...........................

son_azrail
01-08-2004, 23:08
yok bea abi genele önüme bakarak yürürüm ama bazen parka gider insanları seyrederim hayatlarına dair yorumlar yapar onlar için sevinirim üzülenle üzlürüm acaba derdi neydi derim vs vs......aslında bende alkolik gibiyim...

gemici
01-08-2004, 23:28
yok bea abi genele önüme bakarak yürürüm ama bazen parka gider insanları seyrederim hayatlarına dair yorumlar yapar onlar için sevinirim üzülenle üzlürüm acaba derdi neydi derim vs vs......aslında bende alkolik gibiyim...

sen yufka yürekli biri olarak nasıl son azrail adını aldın aslında son melek olmalıymışsın............
ayrıca şu alttaki mesajı da değiştir artık dostum....................... :)

son_azrail
01-08-2004, 23:37
:) Abi azarilller KOCAELİSPOR un eski taraftr gruğlarından paşalılardan bikısmı bende onlar arasında hala maça giden sonuncuyum:) abi onu ordan silsem silemeyeceğim yerlerde war.....

gemici
01-08-2004, 23:39
emir.sil ve yeni ufuklara açıl...................................

son_azrail
01-08-2004, 23:45
nasıl abi?

gemici
01-08-2004, 23:50
nasılımı var sildim de bitsin daha neler görecek senin gözlerin aç gözünü etrafına bak geçmişle yaşama kızdırma beni..........................
aşksız bir şey yaz....................

son_azrail
01-08-2004, 23:52
abi bu kocaelispor pankartı onun için orda. izmitliyim ama babam akdenizli...biz akndeizliyiz sevdamız için canımızı veririz.....yazılanıda pek silmeyiz...

gemici
01-08-2004, 23:54
iyi.......................

son_azrail
01-08-2004, 23:56
:) çok soğuk birr iyidi abi?

gemici
08-08-2004, 00:03
alkol bağımlılığı nı hatırlatmakta fayda var.........
Alkol bağımlılığının tanımlanabilmesi için Amerikan Psikiyatri Birliği'nin
kabul ettiği ölçülere göre aşağıdaki belirtilerden 12 aylık bir sürede 3 veya
daha fazlasının var olması yeterlidir.

• İçilen alkol miktarının öncesine göre belirgin ölçüde artış
göstermesi veya içilen miktarla istenilen ölçüde etki sağlayamama.

• Alkol alınmadığı ilk zamanlarda 'yoksunluk belirtileri' (terleme, titreme,
sıkıntı, bulantı, uykusuzluk, çarpıntı, tansiyon yükselmesi, vs.) yaşama.

• Alkolün niyetlenildiğinden fazla miktarlarda ve sürelerde kullanılması.

• Alkol içmeyi kontrol etme veya kesmede başarısızlık.

• Alkol elde etmek için aşırı zaman harcama.

• Alkol kullanımı nedeniyle sosyal ilişkilerde, iş yaşantısında; üretici
faaliyetlerde azalma ve bu alanlardan tamamen kopma.

• Alkol kullanımı nedeniyle artan veya tekrarlayan fiziksel ve psikolojik
problemlere rağmen alkol kullanmaya devam etme.

İçilen alkol miktarının az ya da çok olması, alkol kullanmayı kendi kendine
bırakabiliyor olma bağımlılık kriteri değildir. Alkol bağımlılarının ancak %10
kadarı aşırı miktarda alkol almakta, %30 kadarı da içmeyi kendi kendine
bırakamamaktadır. Yani alkol bağımlılarının %90 kadarı oldukça az denebilecek
miktarlarda alkol tüketmekte, %70 kadarı da bir süre için kendi kendilerine
alkol içmeyi durdurabilmektedir.

RAINBOW
08-08-2004, 00:39
Sevgili gemici1'im..

Ben alkol bağımlısı değilim..

Sadece hafta sonları içerim..

Fakat hafta sonları miktar olarak ne kadar içersem içeyim..şööööyle tatlı tatlı kendimden geçemiyorum.. :o

Ayı piyasasının üzerimde yarattığı stres bir türlü üzerimden kalkmıyor ve de neşelenemiyorum.. :mad:

Ben nasıl sarhoş olabilirim acaba.. :cool: :roll:

gemici
08-08-2004, 00:44
benimle içeceksin .......
sonra da bensiz içemezsin diye korkarım.................................

RAINBOW
08-08-2004, 01:01
benimle içeceksin .......
sonra da bensiz içemezsin diye korkarım.................................

Hocam maalesef ya seninle ya sensiz diyorum....

Ayı piyasasının endeksi hala bu seviyelerde tuttuğu için

Hafta sonu olsun içmeden duramıyorum...

Seninle içersem de

Bir daha içmesem de olur diyorum..

Çünkü rüyamda görüyorum...

Yakın zamanda ayı piyasasına el sallıyorum..

Sevgilerimle.. :D

Salacaklı
08-08-2004, 01:12
birileri dertden
birileri zevkden

birileride iste öööleee zikimlanir...

iciyorsam sebebi var KALENDER....hIKKK...abi

:eek:

son_azrail
08-08-2004, 23:02
birinizde benim an ve hesabıma içse..

Salacaklı
08-08-2004, 23:04
birinizde benim an ve hesabıma içse..

senin yerine ben iciyorummm.

gene kellesin anlasilan

RAINBOW
08-08-2004, 23:08
senin yerine ben iciyorummm.

gene kellesin anlasilan

Sayın Son Azrail H2 O içer.. :D :D :D

gemici
08-08-2004, 23:10
için efendiler için aksırıncaya kadar ........................
biz içemedik bu gün................

son_azrail
08-08-2004, 23:14
neden abi sen eksik kalmazdın hade ben içemezsem nese...
sayın rainbow ben her gece yaklaşık 2,5 lt h2o içerim yoksa olmuo.....ama diğerinide benim nam ve hesabıma biri içse çok ii olu...
sayın salacaklı teşekkür ederim...bi burukluk war içimde ama bulamadım nedenini...

RAINBOW
08-08-2004, 23:15

Hocam gel dedik gelmedin..

Bak işte Kızılay'da fotoğraflarımızı da çektik sevgili preoteria ile.. ;)

Arjantinler fena durmuyorlar değilmi gemici1'im.. :D :D

Salacaklı
08-08-2004, 23:15

ooo hos gelmisler efendim...

RAINBOW Dostumun Avatari harika ,psikolojisini cok iyi anlatiyor.....icilir bu avatara annadinnmii

:eek: :cool: :eek:

RAINBOW
08-08-2004, 23:21
RAINBOW Dostumun Avatari harika ,psikolojisini cok iyi anlatiyor.....icilir bu avatara annadinnmii

:eek: :cool: :eek:

Daha önce bu avatarı kullanacaktım ama korktum..Tek boğa kendimi zannediyordum camiada..

Ama bir de "sepet" topiğine baktım ki..sepet mepet nafile..herkes tek tabanca borsayı işaretlemiş nerdeyse..Herkes boğaymış meğersem..Ben de buna mukabil göğsümü gere gere değiştirdim avatarımı sevgili Salacaklı... :D

gemici
08-08-2004, 23:38
Hocam gel dedik gelmedin..

Bak işte Kızılay'da fotoğraflarımızı da çektik sevgili preoteria ile.. ;)

Arjantinler fena durmuyorlar değilmi gemici1'im.. :D :D

onlar arjantini aşmış direk güney amerika olmuş hocam.....................

RAINBOW
15-08-2004, 00:21
Hadi gel artık sevgili gemici1... :cool:

Ben başladım.. :D :D

gemici
15-08-2004, 15:34
hocam biranın büyüklüğü adamın gövdesine fark atıyor , içmekle bitmez.kalanı paket et te eve götür......................

RAINBOW
15-08-2004, 16:12
hocam biranın büyüklüğü adamın gövdesine fark atıyor , içmekle bitmez.kalanı paket et te eve götür......................

Yok hocam eve götürmem..evde şişe bira takılıyorum.. :D

gemici
15-08-2004, 16:22
vay be çok amaçlı bilgisayar soğutuyormu birayı da?....................

RAINBOW
15-08-2004, 17:01
vay be çok amaçlı bilgisayar soğutuyormu birayı da?....................

Soğutmuyor... :o

Buzdolabından çıkartıp Bilgisayarımda açıp aşağıdaki makinaya takıyorum... :D

Görüneni yeni açtım.. :D

gemici
15-08-2004, 17:02
ne diyeyim ağabey oy oy oy oyyyyyyyyyyy

son_azrail
15-08-2004, 18:57
uçmuşluzm yine erkendebaşlamışız maşallah yağmur warya çıkamadınız duışarı evde sıkıntıdan erkencisin herhal...

bikmisbroker
15-08-2004, 19:25
http://img.photobucket.com/albums/v168/bikmisb/desktop.jpg

gemici
15-08-2004, 21:45
vay babam vay...........................

son_azrail
15-08-2004, 23:22
heheh hatun orda cüzdanın içinde saklı rainbow abi:)

MUSTİS
15-08-2004, 23:26
heheh hatun orda cüzdanın içinde saklı rainbow abi:)
sey..... Babo abi yani :D

gemici
15-08-2004, 23:51
cüzdandaki hatundan hayır gelmez sn son_azrail ..............................

bikmisbroker
16-08-2004, 00:47
sey..... Babo abi yani :D

Bana da 2.ci siseden sonra "herkes rainbow abi" gozukuyor ..:D:D

RAINBOW
16-08-2004, 17:05
Bana da 2.ci siseden sonra "herkes rainbow abi" gozukuyor ..:D:D

Ben naaptım sana babo ağbi... :o

Halbuki sen her akşam rüyama giriyordun..."Yapı Kredi Al Mutlu Ol" "Yapı Kredi Al Mutlu Ol" Diyorsun hep bana.. :D

gemici
16-08-2004, 17:07
yapmışsın da haberin yok........................

son_azrail
16-08-2004, 22:38
hehehe ne hata yaomışım bea..azberden yazınca:)böle oluo demek....

son_azrail
17-08-2004, 23:53
ana içsem bu kadar hata yapmam herhal baksana hata yazım b,le hata dolu:)azberden=ezberden;yaomışım=yapmışım....

gemici
18-08-2004, 00:00
hatasız kul olmaz........................

Salacaklı
18-08-2004, 00:02
hatasız kul olmaz........................

ahhhh ORHAN ABi Ahhhhhhh

:eek:

son_azrail
18-08-2004, 00:04
sayın gemici1 mesaj sayınız 2001 olmuş hayırşlı osun:)maşallah nice 2000 lere

Salacaklı abi biz ona orhan baba dioz demek burdan yaşınızı çıkarabiliriz.:)

derindeniz
19-08-2004, 10:56
sorun kayserililerden çıkmış olabilir

son_azrail
22-08-2004, 23:48
drink drank drunk cılar nerdesiniz?

gemici
22-08-2004, 23:50
drink drank drunk cılar nerdesiniz?
buradayız.artık kimse içki kullanmıyor sanırım................... :)

son_azrail
22-08-2004, 23:53
3 aylar girdi abi gerçi ben zate içmiom ama:=)sen içiormusun abi? şu an?

gemici
22-08-2004, 23:55
yok hoca ya içki haramdır bilmiyormusun.alkol süründürür unutma aman ha içeyim deme ....................................

MUSTİS
22-08-2004, 23:56
Bu teyze de ickiyi birakmis ama acisini nikotinde cikariyor herhalde.. :)

gemici
22-08-2004, 23:57
nikotinde bizi bozar uzak durmak lazım.........................

son_azrail
22-08-2004, 23:58
yok gemici1 abi benim niyetime de bi şey içsen diecektim....