PDA

View Full Version : Amerika'da Vadeli Islemlere Yatirim Yapan Varmi?

misterno
05-09-2007, 19:31
Aramizda futures/options olayina girenler varmi? Ozellikle Chicago Borsasinda mal-emtia yada baska futures lara yatirim yapanlar olduysa lutfen buraya yazin, tecrubelerimizi paylasalim.

misterno
06-09-2007, 05:17
neden kimse cevap yazmiyor? Aramizda cokca bunu yapanlar oldugunu duydum neden cekiniyorsunuz? Bende bu ise girmek istiyorum birisi lutfen bunun nasil yapildigini hangi araci kurum kullandiginizi anlatsin, ve tabi hangi yazilimlari ve web sitelerini takip ediyorsunuz bu is icin?

Ha birde yurtdisindaki bazi araci kurumlarin arastirma falan yapacak bilgileri oldugunu duydum bunu birisi anlatabilirmi?

misterno
06-09-2007, 20:55
neden kimse cevap yazmiyor?

OğuzT
06-09-2007, 21:50
yardımcı olmak isterdim ama yurt dısı islemleri hakkında bir bilgim yok saygılar

misterno
07-09-2007, 06:00
Oguz Bey
Peki bahsettigim cinsten birisini taniyormusunuz hic?

OğuzT
07-09-2007, 09:46
Oguz Bey
Peki bahsettigim cinsten birisini taniyormusunuz hic?

uzgunum 1 senedir foruma uyeyim ve takip ediyorum dedigin sekilde islem yapan birisi ya bana denk gelmedi yada hatırlamıyorum ama fx piyasalarda paritelere islem yapmak icin demo hesabında islem yaptıgını soylıyen arkadaslar olmustu
asagıdaki linkte egitim ve yardım dosyaları var ilgileniseniz yararlı bilgiler veriyor

http://www.triafx.com/TriaFX.exe

http://www.triafx.com/TriaFX-2.exe

misterno
08-09-2007, 00:00
millet sabah aksam DOw Jones hakkinda atip tutuyor adamlara alim satim yapan varmi diyoruz tik yok

icraat yok ama laf salatasi cok anlasilan

CTZ7
08-09-2007, 12:32
FX piyasaları spot piyasalardır vadeli değildir.Ve takas gibi bir saklaması da yoktur.Geçtiğimiz sene REFCO aracı kurumu spot piyasalardaki işlemler yüzünden batmıştı.Fakat vadeli tüm işlemlerin saklaması yapılır.
Yani kısaca FX'de işlem yapmak vadeli piyasada işlem yapmak değildir.

CTZ7
10-09-2007, 00:25
Bence bu başlık ile varılabilcek pek çok nokta var.

1-VOB pazarlaması çok iyi yapılmıştır.
2-Türk insanının içinde önlenemez bir kumar isteği vardır.Bunu ABD'de 100 yıldır olan ve korunma amacıyla doğmuş bir piyasa hakkında pek bilgisi olmadan sadece daha fazla para kazanma isteğini sergileyerek göstermektedir.
3-Gerçek türev piyasaların-kaldıraçlı piyasaların ne olduğunu anlamaları için yatırımcılara 1'e 30 veya 1'e 100 kaldıraç olan ürünlerle işlem yapmalarını öneririm.

misterno
10-09-2007, 19:14
Ister vadeli ister spot piyasalar bu alanlarda yurtdisinda yatirim yapanlar varmi?
Lutfen cevap yaziniz.

fintoko
10-09-2007, 19:31
Biraz sabret zaten 17:10 dedi mi herkes çekilir gider. Yarın cevap verenler çıkar. Ben burayı halledemedim ki amerikayla uğraşayım. Fakat arkadaşın dediği gibi FX işlemi yapanlar var onlarla karıştırmış olamaz mısınız? Dow future hakkında atıp tutanlar onun öncü gösterge olduğuna inanıp sadece gösterge yapıyor. Kimileri de sanal işlem yapıyor. Diyor ki ben dow futureda işlem yapsam şimdi short açardım şimdi long açardım gibi.

misterno
11-09-2007, 00:21
anliyorumda yahu bir tane de aranizda ABD de hisse senedi vadeli piyasalar ne bilim futures options yapanlar yokmu? Sasiriyorum valla, bu kadar yazi var icraat yapan demekki yok.

fintoko
11-09-2007, 09:44
Eee sanal alemin sanal delikanlısı çok oluyor :he:

shorunmu
11-09-2007, 12:31
millet sabah aksam DOw Jones hakkinda atip tutuyor adamlara alim satim yapan varmi diyoruz tik yok

icraat yok ama laf salatasi cok anlasilan

Arkadaşım senin bu tavırla işin zor.

Bu kadar karalama yapacağına Arama diye bir düğme var bak yukarıda oraya yaz bir şeyler, eğer cevap çıkmazsa forumun adminlerini fırçalamayı deneyebilirsin :D

misterno
11-09-2007, 16:52
arama dugmesini cok kullandim

bir ise yaramadi

tacir
16-09-2007, 00:42
arama dugmesini cok kullandim

bir ise yaramadi

http://www.denizturev.com/IslemYapilabilecekBorsalar.asp

e-mini
21-09-2007, 07:55
anliyorumda yahu bir tane de aranizda ABD de hisse senedi vadeli piyasalar ne bilim futures options yapanlar yokmu? Sasiriyorum valla, bu kadar yazi var icraat yapan demekki yok.

ben islem yapiyorum. cbot, cme uzerine ama ben Amerikadayim. Turkiyeden nasil yapilir tam bilmiyorum. bir zamanlar ben de sorgulamistim bu konuyu.
ben e-mini (S&P 500*50), treasury futures (tyz7) ve eurodollar futures islemleri yapiyorum.

hayaletsürücü
23-09-2007, 01:26
http://www.denizturev.com/IslemYapilabilecekBorsalar.asp

Güzel bir hizmet, ama 5 dolarlık mini dow future için 2813 dolar teminat istemişler. Komisyon belli değil.

CTZ7
25-09-2007, 17:45
Güzel bir hizmet, ama 5 dolarlık mini dow future için 2813 dolar teminat istemişler. Komisyon belli değil.

o 5 dolarlık mini dow'da her bir puanlıok değişim 5 dolardır.ve bizim endeks 30 kontratlarına göre kaldıraçı daha yüksektir.%4'lük harekette pozisyonunuzda %100'lük değişim demektir.

qwerty
14-02-2008, 00:46
ben etrade uzerinden asagi yukari 3 aydir covered call yaziyorum ve piyasaya satiyorum. Bu gune kadar asagi yukari 15,000$ lik call sattim ve en son yahoo nun satinalinma isine kadar basari oranim 100% du. Eger yeterince sermayeniz varsa covered call isini herkese tavsiye ederim

nasil yapilir diyorsaniz once bir etrade hesabi acin ve options trading level 1 a confirmasyon alin.

kentuf
14-02-2008, 00:56
www.dinogroup.com

Türkiye'de nişantaşı nda irtibat ofisleri var.Benim ofise çok yakınlar iki üç günde bir ziyaret de ediyorum sağolsun Türkiye sorumlusu ile iyi arkadaş olduk .Komisyonlarda esneklik sağlıyabiliyorlar platformlarını denemenizi tavsiye ederim .Hesaplar jp morgan üzerinde oluyor,telefonun ucunda Türk bir vatandaş olması güzel .sp future,dax future da ben burdan işlem yapıyorum herhangi bir sıkıntı yaşamadım .sitede 15 günlük demo var bunu indirin ,nerden buldunuz sorusuna Türkiye ofisi diye yazarsanız iyi olur.

Nigt-Blue
17-02-2008, 16:24
www.dinogroup.com

Türkiye'de nişantaşı nda irtibat ofisleri var.Benim ofise çok yakınlar iki üç günde bir ziyaret de ediyorum sağolsun Türkiye sorumlusu ile iyi arkadaş olduk .Komisyonlarda esneklik sağlıyabiliyorlar platformlarını denemenizi tavsiye ederim .Hesaplar jp morgan üzerinde oluyor,telefonun ucunda Türk bir vatandaş olması güzel .sp future,dax future da ben burdan işlem yapıyorum herhangi bir sıkıntı yaşamadım .sitede 15 günlük demo var bunu indirin ,nerden buldunuz sorusuna Türkiye ofisi diye yazarsanız iyi olur.

slm bana turkıye hala cok amerıka ıcın bır 10 sene beklemem lazım :))