PDA

View Full Version : www.uniyemek.com

fLuu
07-09-2007, 01:48
Yeni sitemiz hayırlı olsun :mut:

Sitenin kuruluş nedeni: Sabancı üniversitesi şehrin biraz dışında ve

ögrenciler gece yurtta yemek bulamadığından benim kendim gibi girişimci

arkadaşlarım üniversiteye yakın yerlerdeki restaurant ve fast food lar ile

anlaşıp okula yemek getiriyorlardı. (www.suugle.com)

Şimdiki hedefimiz aynı projeyi tüm Türkiyede faaliyete geçirmek.

Tabiki bursa sorumlsu benim :wink:

Tüm forumdaşlarımızın fikir ve önerilerini bekliyorum..

davran
07-09-2007, 02:40
benzer görevi yapan biton site var ama farlımı sizin ki? ben de öğrenciyim bu arada

Grandmaster
07-09-2007, 03:01
kolay gelsin..ben de oyle bi sitenin mudaimiyim..oyle ki retoranın biri direkt ben arayıp hal hatır soruyor bazen:) genel orijinal fikir degil maalesef ama ayrıntılar belki sizi basarılı kılar
kolay gelsin

Von
07-09-2007, 06:58
Bu tür sitelerin başarılı olmasının en önemli koşulu tamamen müşteri odaklı çalışmasıdır. Bugün yemeksepeti geldiği konuma bu müşteri odaklı yaklaşımı ile gelmiştir. Bu da iyi eğitilmiş sabırlı personel istihdamı ile oluyor.

SALESMAN
07-09-2007, 10:29
Yeni sitemiz hayırlı olsun :mut:

Sitenin kuruluş nedeni: Sabancı üniversitesi şehrin biraz dışında ve

ögrenciler gece yurtta yemek bulamadığından benim kendim gibi girişimci

arkadaşlarım üniversiteye yakın yerlerdeki restaurant ve fast food lar ile

anlaşıp okula yemek getiriyorlardı. (www.suugle.com)

Şimdiki hedefimiz aynı projeyi tüm Türkiyede faaliyete geçirmek.

Tabiki bursa sorumlsu benim :wink:

Tüm forumdaşlarımızın fikir ve önerilerini bekliyorum..

ben anlamadım tam olarak projeyi?

yemek sepeti.com formatında olacak ama üniversite öğrencilerine özel olacak diye analıyorum ? o şekilde mi?

fLuu
08-09-2007, 21:03
benzer görevi yapan biton site var ama farlımı sizin ki? ben de öğrenciyim bu arada

eskişehirde pek çok site var diye duydum bende..
İstanbulda pek yok bursada hic yok :)

öğrencilere özel promosyonlar, sinema biletleri ve kontör dagıtımı düşünüyoruz o açıdan ilgi çeker diye ümit ediyorum.

fLuu
08-09-2007, 21:06
kolay gelsin..ben de oyle bi sitenin mudaimiyim..oyle ki retoranın biri direkt ben arayıp hal hatır soruyor bazen:) genel orijinal fikir degil maalesef ama ayrıntılar belki sizi basarılı kılar
kolay gelsin

hımm iyi fikir miş :mut:

Bunu notlarım arasına aldım tşkler :wink:

fLuu
08-09-2007, 21:11
Bu tür sitelerin başarılı olmasının en önemli koşulu tamamen müşteri odaklı çalışmasıdır. Bugün yemeksepeti geldiği konuma bu müşteri odaklı yaklaşımı ile gelmiştir. Bu da iyi eğitilmiş sabırlı personel istihdamı ile oluyor.

Bursada böyle bir site bulunmadığından bizim üniversitemizde şehrin biraz dışında oldugundan, malum ögrenci adam da sürekli aynı yemekleri görmekten bıktıgından bende Ögrencilerin yerleşkesi konumunda olan GÖrükle ye KFC BurgerKing Domino's gibi marka olmuş fast food zincirlerini ulaştırmayı düşündüğüm için inşallah bu işten ümitliyim..

ben anlamadım tam olarak projeyi?

yemek sepeti.com formatında olacak ama üniversite öğrencilerine özel olacak diye analıyorum ? o şekilde mi?

Format olarak cok benzer öncelikle üniversite ögrencilerine yönelik yani direk olarak üniveristede reklam ve tanıtım da yogunlaşmayı düşünüyoruz.
Ama bursada yemeksepeti pek tanıtamadı kendini yada farklı bi beklentileri var. Görükle dedigimiz yer şehrin dışında ve pek cok restoran buraya yemek götürmek istemiyo yada asgari tutar talep ediyo bizde havuz sistemi ile saat başı servis yapmayı planladık.
Yemeksepetinin olmadıgı yerlerden başlıyoruz yani..

Hakkımızda hayırlısı inş :)

Görüş ve önerilerinizi bekliyorum...

Siz öyle bi siteden neler beklerdiniz ?

fLuu
09-09-2007, 20:23
eee kimsenin bu konuda bi fikri yokmu :mut:

Yükselen GüNeŞ
10-09-2007, 01:36
Syn Flu,

ismini unutturmuş bir markayla devam etsek... Bende bursadayım... Yemek sepetiyle bir girişimcilik için görüşmek istedik açık kapı bile bırakmadılar...

Tam ben sinirlerimi unutmuşken bir arkadaş rafların arka kısmında kalan bir markayı satın aldığını sçledi ne diyorsunuz?

Görüşelim bu konuyu...

fLuu
10-09-2007, 01:39
Syn Flu,

ismini unutturmuş bir markayla devam etsek... Bende bursadayım... Yemek sepetiyle bir girişimcilik için görüşmek istedik açık kapı bile bırakmadılar...

Tam ben sinirlerimi unutmuşken bir arkadaş rafların arka kısmında kalan bir markayı satın aldığını sçledi ne diyorsunuz?

Görüşelim bu konuyu...

proflimde msn adresim yazıyo ekleyin isterseniz..

Selçuk
10-09-2007, 07:42
Sn.Flu kolay gelsin.Bir çok işte olduğu gibi işin sırrı müşteri odaklı çalışmak, her zaman müşteriyi memnun etmek.Yemeksepeti.com'dan bugüne kadar sayısız sipariş verdim.Bir elin sayısını geçmeyecek hatalı siparişlerimde hep nazik bir şekilde yardımcı oldular."xxx firması adına sizden özür diliyoruz, firma hatasını telafi etmek için size bir tatlı yolluyor" gibisinden davranışlarla hem olayın sorumluluğunu bir nebze olsun üzerlerine alıyorlar hem de ufak jestlerle aksaklığı tatlıya bağlamaya çalışıyorlar.Ben şahsen yemeksepeti.com'dan çok çok memnunum.Ufak bir mail değişikliğinde bile bir telefon görüşmesi yaptığımda nezaketlerinden çok memnun kalmıştım.Bunların aksi olaylar mutlaka yaşanmıştır fakat ben başıma gelenleri anlattım.Öğrenci insan zaman zaman kaprislidir, iş hayatındaki bir çok insanda.Bu yüzden gelen kaprisi yumuşatıp olayı çözmek başarının anahtarı olacaktır.Aksi durumda köprüde karşılaşan 2 keçi misali davranılırsa kimse mutlu olmaz ;)

SALESMAN
10-09-2007, 14:38

benim var , enerjinizi tüketmenizin karşılığını alamayacaksınız, ayrıca yemek sepeti nokta com yetkililerinin bursada üye olarak aldıkları iş yerlerinde performans şu ana kadar sıfıra yakın;

tabii siz bu işe soyunduğunuza göre ulusal fast food zincirleri ve bursa kökenli restaurantlarla anlaştınız ;
servis ve işçilik ,telefon vb masrafların çıkması sonrası organizasyonun para kazanması için günde kaç birim sipariş gelmesi gerektiğini bunların alt limitlerini falan hep belirlemiş olmalısınız,
size göre kağıt üstünde para kazanıyor bu proje anladığım kadarıyla.

hevesini kırmayayım ben , başarısız olursanız da çok deneyim kazanırsınız.

başladıktan 6 ay sonra bu işi yapıyor olacağınızı sanmıyorum.olursanız yine konuşuruz.

Yükselen GüNeŞ
10-09-2007, 14:49
üstad,

dediğin gibi hiçbirşey kolay değil. Nitekimde dediğiniz gibi başladıktan 6 sonra bu arkadaşlar bu işe de devam ediyorlarsa süpper olur...

Yemek sepeti Bursa'da reklam yapamadı mı ve buna şunu da eklemek lazım. Ben kaç kare yemek sepeti veya telefondan sölemiş olsamda her seferinde eksik bişeyler geliyor... Kimseninde umrunda değil. Tok satıcı walla çoğu, nerden düştüm die bu şehre sorgulamaya başlattılar...

fLuu
13-09-2007, 03:05
benim var , enerjinizi tüketmenizin karşılığını alamayacaksınız, ayrıca yemek sepeti nokta com yetkililerinin bursada üye olarak aldıkları iş yerlerinde performans şu ana kadar sıfıra yakın;

tabii siz bu işe soyunduğunuza göre ulusal fast food zincirleri ve bursa kökenli restaurantlarla anlaştınız ;
servis ve işçilik ,telefon vb masrafların çıkması sonrası organizasyonun para kazanması için günde kaç birim sipariş gelmesi gerektiğini bunların alt limitlerini falan hep belirlemiş olmalısınız,

başladıktan 6 ay sonra bu işi yapıyor olacağınızı sanmıyorum.olursanız yine konuşuruz.

yorumunuz için tşk ederim,

internet baglantım da bi sroun vardı cevap yazmakta geciktim kusura bakmayın

umarım 6ay sonra da tekrar yazacak yüzüm olur..

bilirsiniz tüm işler çevre ile yürür bu ülkede, bursa için oldukca iyi bi çevreye sahibim..

Tüm giderlerimi karşılayacak sponsor firmalar buldum.

Ben sadece bursa franchiser ı oluyorum telefon ve benzeri giderler merkezden karşılanacak.

Zaten bu işi başındaki arkadaşların hali hazırda 2500 kullanıcısı olan günlük 1000-1500 reyting i olan ve aylık 50.000 ytl üzerinde ciroları olan bi sitesi mevcut.

Yani kaybedilecek bişey yok aksine kazanmak için cok büyük bi fırsat var..

Belirttiginiz gibi ulusal zincilerin öngörüşmelerini yaptım. Kısmet olursa bu cuma siteyi acıyoruz ve haftaya sözleşmeleri imzalıyoruz..

Yerel fast food ve restoranlarda %90 ı tamam..

Üniverste ogrencisiyim ve öncelikli hedefimiz üniversite..

Uludag üni de kayıtlı 45000 ögrenci mevcut..

Sadece %10 u benim kullanıcım olsa hergün 4500 kişiden %10 u sipariş verse 450 sipariş yapar ki buda gayet iyi bi rakam..

Tabi bunlar varsayım..

Yogurttan dönenin kaşığı kırılsın.. :mut:

Mübarek Ramazan Ayında inş hayırlı olur..

Saygılar..

TÜRKOĞLU
13-09-2007, 03:27

slm,

benimde domainim var bu iş için biçilmiş kaftan tabii bana göre.

yemekchi.com
yemekchi.net

bende bu tip bir iş yapmak istiyorum.gelecek internette bi süre sonra herşey net üzerinden yapılır hale gelecek.

ne yapılabilir birlikte bunu tartışmak görüşmek lazım.

TÜRKOĞLU
13-09-2007, 04:06
bu arada bişey takıldı aklıma...

üniversite öğrencisi denince çoğunlukla anadolu'dan çıkıp istanbul'a bursa'ya izmir'e ankara'ya gelen öğrenci gelir akla.bunlarda çoğunlukla yurtta kalır veya 3-5 arkadaş ev tutar.

yurtta kalanlar ya yurtta çıkan yemeği yer ya da dışarıda yemek yer. bugün kaç öğrenci yurdunda tüm öğrencilerin rahatça kullanacağı sürekli açık ADSL hizmeti var ki sizden yemek sipariş etme imkanları olsun.

evde kalan öğrencilerinde kaç tanesinin evinde PC ve dahası ADSL vardır sizce?

hitap edeceğiniz kesim bu işe uygun değil.

SALESMAN
13-09-2007, 09:21
sn Fluu,
hayırlı olsun.
en iyi öğrenme yolu deneyerek öğrenme .her yaptığınız iş neticede kazanılan bir deneyimdir , deneyimde eninde sonunda para kazandırır insana.

bu işi yapacağınız için başka bir gelir getiren işi bırakmadığınız anlaşılıyor bu durumda enerjiniz ve şevkiniz dışında kaybedecek bir şeyiniz yok zaten .

başarılar dilerim.

Yükselen GüNeŞ
13-09-2007, 13:07
syn Flu,

Web sayfasını nasıl oluşturdunuz? Alışveriş portalları bayağı bir pahalı die biliyorum ;-) Ve komisyon ne almayı düşünüyorsunuz?

Müşteri hizmetleri sorunsalını nasıl aşacaksınız ?

Bu arada bende Uludağ üniversitesi öğrencisi oldum son tahlilde ;-)

SALESMAN
13-09-2007, 14:10

tebrikler..

hangi bölüme girdiniz? bu ilk üniversite mi?

casaubon
13-09-2007, 14:22
Ben de Uludağ'da okudum ama yoktu bizim zamanımızda böyle şeyler.

SALESMAN
13-09-2007, 14:26

bende bir dönem 2 sene kadar okumuş idim uludağda .. 90 senesinde öğrenciydim orada

casaubon
13-09-2007, 14:29
bende bir dönem 2 sene kadar okumuş idim uludağda .. 90 senesinde öğrenciydim orada

Ben 88'de oradaydım. Azeri rakısı içer dururduk...

Selçuk
13-09-2007, 14:46

üniversite öğrencisi denince çoğunlukla anadolu'dan çıkıp istanbul'a bursa'ya izmir'e ankara'ya gelen öğrenci gelir akla.bunlarda çoğunlukla yurtta kalır veya 3-5 arkadaş ev tutar.

yurtta kalanlar ya yurtta çıkan yemeği yer ya da dışarıda yemek yer. bugün kaç öğrenci yurdunda tüm öğrencilerin rahatça kullanacağı sürekli açık ADSL hizmeti var ki sizden yemek sipariş etme imkanları olsun.

evde kişisel bilgisayarı ve internet bağlantısı olan öğrenci sayısının hiç te bahsettiğiniz kadar küçük bir kitle olduğunu düşünmüyorum.Durumları gerçekten kötü arkadaşlarım vardı evde yaşayan ama iyi kötü bir bilgisayarları vardı, internetleri de.Gerçek bir ihtiyaç çünkü.

SALESMAN
13-09-2007, 15:54
Ben 88'de oradaydım. Azeri rakısı içer dururduk...

haha..
sen aquarium ve bambi diskoyu falan da bilirsin o zaman ..

not: 1988 de fatih ürek kültürparktaki altınceylanda program yapıyordu piyanist şantör olarak (azeri rakısını duyan gelmiş o dönem)

casaubon
13-09-2007, 16:07
haha..
sen aquarium ve bambi diskoyu falan da bilirsin o zaman ..

not: 1988 de fatih ürek kültürparktaki altınceylanda program yapıyordu piyanist şantör olarak (azeri rakısını duyan gelmiş o dönem)

Bilmez miyim?

Ah ahhhh.....

fLuu
13-09-2007, 19:16
sn Fluu,
hayırlı olsun.
en iyi öğrenme yolu deneyerek öğrenme .her yaptığınız iş neticede kazanılan bir deneyimdir , deneyimde eninde sonunda para kazandırır insana.

bu işi yapacağınız için başka bir gelir getiren işi bırakmadığınız anlaşılıyor bu durumda enerjiniz ve şevkiniz dışında kaybedecek bir şeyiniz yok zaten .

başarılar dilerim.

Kendim ögrenciyim, baba meslegine devam ediyorum aynı zamanda buda okulda gecirdiğim vakitleri degerlendirmek için bi aktivite gibi bişey :mut:

gercekten enerji dışında bi kaybım olmicak..

Teşekkür ederim degerli fikirleriniz için..

Sadece yurtlar olarak düşündügünüzde öyle ama bizimki daha cok yerleşim bölgesi olan görükleye yönelik bi çalışma ve her evde mutlaka bir bilgisayar mevcut..

Olmayanlar için ayrıca ilerike dönemde alo uniyemek hattı düşünüyorum telefonla sipariş alıp siparişleri elle bilg girebilirim..

Saygılar..

syn Flu,

Web sayfasını nasıl oluşturdunuz? Alışveriş portalları bayağı bir pahalı die biliyorum ;-) Ve komisyon ne almayı düşünüyorsunuz?

Müşteri hizmetleri sorunsalını nasıl aşacaksınız ?

Web sayfasını istanbulda bilg muh okuyan arkadaşlarım hazırladı..

Kodlarını başka bi arkadaşım yazdı yani çok pahalıya patlamadı bize..

Benim işim de pazarlama:)

umutsari
15-09-2007, 12:54
ya fluu...

site açıldıysa tam lınkını verde ..

isteyelım baba..

yalnız bak ekmek az gelırse SENİ BİLİRİM..

fLuu
16-09-2007, 05:55
ya fluu...

site açıldıysa tam lınkını verde ..

isteyelım baba..

yalnız bak ekmek az gelırse SENİ BİLİRİM..

sn umutsari ;

site acıldı deneme siparişlerine başladık ama tam olarak hizmete girmedi henüz..

Ben size haber veririm :wink:

Saygılarr

chemeng
16-09-2007, 09:20

senin gençlik yıllarına denk gelmiş abi :he::he::he:

sn umutsari ;

site acıldı deneme siparişlerine başladık ama tam olarak hizmete girmedi henüz..

Ben size haber veririm :wink:

Saygılarr

allah gönlüne göre versin...hayırlı olsun...:mut::wink:

fLuu
16-09-2007, 16:30
allah gönlüne göre versin...hayırlı olsun...:mut::wink:

İyi dilekleriniz için çok teşekkür ederim sn chemeng

Saygılar..

kanas2000
16-09-2007, 17:58
FLuu kardes yeni işin Hayırlı olsun ALLAH muhaffak etsın seni.cok calışman gerekıyor göruklude fomarada heykelde yıldırımda her yerde calışma yapman gerekıyor :)

fLuu
16-09-2007, 18:55
FLuu kardes yeni işin Hayırlı olsun ALLAH muhaffak etsın seni.cok calışman gerekıyor göruklude fomarada heykelde yıldırımda her yerde calışma yapman gerekıyor :)

Amin inşş Allah razı olsun :)

Gercekten bu işte ne kadar ekmek okdr köfte..

Öncelik görükle, sonra bölgesel olarak ilerleyecegiz inşş :)

Ramazan günü benim için dua edin :mut:

Saygılar..

fLuu
07-01-2008, 01:55
sevgili günlük :mut:

uniyemek.com ile olan ilişkimizi kesme kararı aldık.

site işleyişine devam etmekte ancak yakşalık 1 ay önce benim bu işe girmeme sebep olan arkadaşım payını alıp ortaklıktan ayrıldı bende diger ortakla görüştüm devam kararı almıştık ancak bir bilişim firması ile ortak olmuş kendileri bu firma yetkileleri ile de görüştm ilk başta gayet iyi profesyonel bakış acıları varmış gibi gözüküyordu. daha sonra bu amcalar bana söyledikleri şeyleri yapmamaya başladılar bende güvenimi yitirdim ve sözleşme talep ettim sözleşmeyi hazırlamakta da gecikince bende ayrılık kararı aldım.

Kamuoyunu bilgilendirmeyi bir borc bilirim :)

bu arada ortaklıktan ayrılan diger arkadaşımla daha farklı bir proje ye niyetlendik inş :)

Saygılar..

ayyan
07-01-2008, 01:58
Sn fluu, umarım sizin için hayırlı olmuştur..

Yeni yapacağınız işte başarılar dilerim :) Bol kazançlarr..

YANKIBERKE
07-01-2008, 01:59
başarılar genede fluu..........kib

guneysu
07-01-2008, 02:05
daha yaşın genç.. sende bu girişimcilik ruhu olduktan sonra çok daha büyük işler başarırsın fluu kardeş.. yolun hep açık olsun

fLuu
07-01-2008, 02:07
Sn fluu, umarım sizin için hayırlı olmuştur..

Yeni yapacağınız işte başarılar dilerim :) Bol kazançlarr..

teşekkür ederimmm

saygılar

fLuu
07-01-2008, 02:08
başarılar genede fluu..........kib

teşekkürler sn Yankıberke abim :)

fLuu
07-01-2008, 02:09
daha yaşın genç.. sende bu girişimcilik ruhu olduktan sonra çok daha büyük işler başarırsın fluu kardeş.. yokun hep açık olsun

inşş sn guneysu abim:)

hepmizin yolu acık olsun

SALESMAN
21-03-2008, 19:11

sevgili günlük :mut:

uniyemek.com ile olan ilişkimizi kesme kararı aldık.

site işleyişine devam etmekte ancak yakşalık 1 ay önce benim bu işe girmeme sebep olan arkadaşım payını alıp ortaklıktan ayrıldı bende diger ortakla görüştüm devam kararı almıştık ancak bir bilişim firması ile ortak olmuş kendileri bu firma yetkileleri ile de görüştm ilk başta gayet iyi profesyonel bakış acıları varmış gibi gözüküyordu. daha sonra bu amcalar bana söyledikleri şeyleri yapmamaya başladılar bende güvenimi yitirdim ve sözleşme talep ettim sözleşmeyi hazırlamakta da gecikince bende ayrılık kararı aldım.

Kamuoyunu bilgilendirmeyi bir borc bilirim :)

bu arada ortaklıktan ayrılan diger arkadaşımla daha farklı bir proje ye niyetlendik inş :)

Saygılar..

olsun her girişim bir deneyimdir neticede ,

bu konu için son yolladığım mesajda en azından deneyim kazanmış olacaksınız demiştim , bence kazanmışsınız..

yeni niyetlendiğiniz projeyide yazarsanız onunla ilgilide fikirlerimizi yazarız..