PDA

View Full Version : HD Player Arıyorum

Red Kit
26-09-2007, 13:58
Özellikleri :

- 720 ve 1080 HD mkv uzantılı filmleri takılmadan oynatabilecek,
- Türkçe srt uzantılı altyazıyı gösterecek,
- LAN bağlantısından Network teki dosyalara erişebilecek veya USB 2.0 girişli olacak. Eğer LAN olmazsa 8 veya 16GB USB ile sorunsuz çalışabilecek.
- Optik ses çıkışı olan
- Elbette Xvid ve DVD de oynatabilen.

Böyle bir cihaz kullanan ve memnun kalan var ise tavsiye edebilir mi?

:he:

Erasure
26-09-2007, 16:56
Özellikleri :

- 720 ve 1080 HD mkv uzantılı filmleri takılmadan oynatabilecek,
- Türkçe srt uzantılı altyazıyı gösterecek,
- LAN bağlantısından Network teki dosyalara erişebilecek veya USB 2.0 girişli olacak. Eğer LAN olmazsa 8 veya 16GB USB ile sorunsuz çalışabilecek.
- Optik ses çıkışı olan
- Elbette Xvid ve DVD de oynatabilen.

Böyle bir cihaz kullanan ve memnun kalan var ise tavsiye edebilir mi?

:he:

Bu cihazları kullananların fazla olduğunu sanmıyorum. En azından Blueray gibi bir seçenek daha yaygınlaşırken HD biraz daha şanssız diye yorumluyorum. Almak isteseydim Blueray'i tercih ederdim. Gelelim detaylara; aşağıda size bir liste gönderiyorum. Ne kadar yararlı olur bilmiyorum ama HD'ler içerisinde Divx vs codec çözebilen bir modelin olmadığını öğrendim. Bir çoğunda LAN bağlantısı ve USB bulunuyor. Hatta birkaç Toshiba modelinin (Türkiye'de bulunuyor) user manual'dan LAN ayarlarına kadar ulaştım, bunun nasıl olduğunu da merak etmiştim. Optik vs her türlü çıkışa sahip modeller var. Divx olmadığından srt'de şu anda ortalıkta gözükmüyor. Bir ihtimal firmware ile sonra güncellenebilir ama tersi de olabilir ve hiçbir güncellemeye izin vermezler. Son olarak fiyatlar 1500 ytl'den az değil ve medyalar zor bulunuyor.

http://img233.imageshack.us/img233/7175/snap170sd7.jpg (http://imageshack.us)

Aşağıdaki adreste satıştaki HD'leri yanyana getirdim.
http://reviews.cnet.com/4504-6473_7-0.html?&id=32306255&id=32074340&id=32074339&id=32138037&id=31660603&id=31847915&id=31736203

Red Kit
26-09-2007, 17:03
Erasure sağol, ben HD player diye yanlış yazdım o halde.
Piyasadaki Divx playerlardan veya DVD playerlardan 720p ve 1080i mkv uzantılı dosyaları srt altyazı dosyası eşliğinde çalıştırabilen bir player lazım. HD player deyince paralar birden fazlalaşıyor :)

Bilgisayardaki HD'i kullanabilmesi gerek ya da USB bellek ile çalışabilmesi gerek.

En iyi çözüm XBOX360 gibi duruyor sanırım.

Örnek dosya isimleri :

heroes.s02e01.ts (Yaklaşık 5 GB - 1080i HD formatında)
Prison.Break.S03E02.720p.HDTV.x264-CTU.mkv (Yaklaşık 1,2 GB 720p HD formatında)

Von
26-09-2007, 17:33
HDMI girişle bunu sağlamak mümkün değilmi acaba ?

Red Kit
26-09-2007, 17:35
HDMI girişle bunu sağlamak mümkün değilmi acaba ?

Televizyonda öyle bir giriş yok, öte yandan 1080 çözünürlüğü destekliyor. PC--TV bağlantısında görüntü mükemmel ama PC'yi TV'nin yanına taşıyamam ki her zaman. Ara bir cihaz lazım. Kabloları o kadar uzun tutamam.

kentuf
26-09-2007, 17:48
Erasure sağol, ben HD player diye yanlış yazdım o halde.
Piyasadaki Divx playerlardan veya DVD playerlardan 720p ve 1080i mkv uzantılı dosyaları srt altyazı dosyası eşliğinde çalıştırabilen bir player lazım. HD player deyince paralar birden fazlalaşıyor :)

Bilgisayardaki HD'i kullanabilmesi gerek ya da USB bellek ile çalışabilmesi gerek.

En iyi çözüm XBOX360 gibi duruyor sanırım.

Örnek dosya isimleri :

heroes.s02e01.ts (Yaklaşık 5 GB - 1080i HD formatında)
Prison.Break.S03E02.720p.HDTV.x264-CTU.mkv (Yaklaşık 1,2 GB 720p HD formatında)

red kit evemi lazim arabayamı taktırtçan .

Red Kit
26-09-2007, 17:57
red kit evemi lazim arabayamı taktırtçan .

Eve lazım :)

Erasure
26-09-2007, 18:47
Çözümü ucuz yolu ile yapabilmek için mvk'li bir video clip indirdim, kalite harika bu arada, ama bilgisayarda sorunsuz olan bu clip DVD çalarda açılmadı. Bunun üzerine Mkv'yi Divx'e çeviren bir durum aradım ve VirtualDub ile River Past Video Cleaner Pro bu işleri yaptı.

Sonuç; Mkv uzantılı dosyayı kalite kaybı olmaksızın (çeviri programları öyle diyor) avi ve divx olarak çevirdim sonrasında da DVD playerda sorunsuz izledim. Ancak itiraf edeyim film vs hakikatten çok yer kaplıyor. Örneğin Star Wars IV'un HD'si vardı ve 19 GB büyüklükte, indirmek kaç ay sürer bilmiyorum ama sıkı sabır lazım.

Elimdeki dosyalar hakkında bilgi vereyim. Mkv uzantılı orjinal clip 44 MB büyüklükte ve bunu aynı kalite ile divx'e çevirdiğimde boyutu 71,7 mb oldu. 2 dk'da çevrildi.

Red Kit
26-09-2007, 18:53
Erasure bu çeviri işi beni öldürür. 44 MB'ı 2 dakikda çevirdiyse 4 GB'ı 3,5 saatte çevirir. Toplamda 40 dakika seyredilecek bir şey için fazla zaman kaybı. Dan diye gösteren alet bulmam lazım. Üstelik DVD'ye kaydetmeden USB bellek ile halletmeli. (4GB limitsiz ile günde 40 GB'a yakın download yapılabilir.)

Arayıp bulacağım elbette. Olmazsa XBOX360 alır oyun oynamadan sadece network ve movie player kısmını kullanırız.

hipokrat
26-09-2007, 19:11
Televizyonda öyle bir giriş yok, öte yandan 1080 çözünürlüğü destekliyor. PC--TV bağlantısında görüntü mükemmel ama PC'yi TV'nin yanına taşıyamam ki her zaman. Ara bir cihaz lazım. Kabloları o kadar uzun tutamam.

Bence bilgisayar ile tv arasına görüntü ve ses aktarıcı bir cihaz bağlayın kablolardan kurtulursunuz .Hemde maliyetide ucuz olur ....Artı uydu receiverda da kullanabilirsiniz ..

Von
26-09-2007, 19:14
XBOX 360 Amazon'da 179 dolarmış.

Red Kit
26-09-2007, 19:31
XBOX 360 Amazon'da 179 dolarmış.

Türkiyeye yollamıyorlar. :(

Red Kit
26-09-2007, 19:31
Bence bilgisayar ile tv arasına görüntü ve ses aktarıcı bir cihaz bağlayın kablolardan kurtulursunuz .Hemde maliyetide ucuz olur ....Artı uydu receiverda da kullanabilirsiniz ..

Tamam işte o cihaz ne ?

Von
26-09-2007, 20:22
Zaten yollasalar bile katmerli bir gümrük yer kesin. DVD Kitap dışında herhangi bir ürün alındığında yolanabilse bile astarı yüzünden pahalıya geliyor genelde. Ama hız ve müşteri hizmetlerinde amazon'un üzerine tanımam. Çok alışveriş etmişliğim var.

Erasure
26-09-2007, 20:32
Çözüm aşağıda ve fiyatı da uygun, kolay gelsin...

http://img223.imageshack.us/img223/2716/snap172gz1.jpg (http://imageshack.us)

Red Kit
27-09-2007, 10:21
Erasure sen bir tanesin :)

Süper bir cihaz bu, hiç duymamıştım. Lakin sadece stereo ses taşıyor halbuki bu filmler 5+1 ses ile geliyor. Düzen de varken sesi almamak olmaz.

Ben de şunu buldum (http://www.consumer.philips.com/consumer/tr/tr/consumer/cc/_productid_DVP5980_12_TR_CONSUMER/DVP5980-12?proxybuster=NCLS5JFUEDFLHJ0RMRCSHP3HKFSESI5P), sanırım alacağım. USB girişi var hem bellek hem de harici HD bağlanabiliyor.

http://www.consumer.philips.com/catalog/DV/DVP5980_12_webImage370.jpg

Fiyatı da burada (http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=17005&productid=evphdvp5980). Makul sayılır.

Erasure
27-09-2007, 12:26
Erasure sen bir tanesin :)

Süper bir cihaz bu, hiç duymamıştım. Lakin sadece stereo ses taşıyor halbuki bu filmler 5+1 ses ile geliyor. Düzen de varken sesi almamak olmaz.

Ben de şunu buldum (http://www.consumer.philips.com/consumer/tr/tr/consumer/cc/_productid_DVP5980_12_TR_CONSUMER/DVP5980-12?proxybuster=NCLS5JFUEDFLHJ0RMRCSHP3HKFSESI5P), sanırım alacağım. USB girişi var hem bellek hem de harici HD bağlanabiliyor. Fiyatı da burada (http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=17005&productid=evphdvp5980). Makul sayılır.

Ses'i stereo taşıması kötü bir durum olabilir, aslında onu da yakında çözebilirler. Gelelim diğer cihaza, fiyatı harika, satın alacaklara bende tavsiye ederim. Kullanım kitabını indirdim ve detaylara baktım. Dahili 5+1 dekoder yok ve usb 1.0 veri aktarımı sıkıntı yaratabilir. Birde LAN bağlantısı olsaymış sıkı bir cihaz olabilirmiş. Ama bu halde bile bence alınabilecek iyi bir seçenek, iyi kullanımlar...

Red Kit
29-09-2007, 08:07
İyice araştırınca yüksek çözünürlüklü divx'leri oytanamadığını gördüm. 720p ve 1080i'yi sadece upscaling olarak destekliyor. USB'de 1.0 iken mümkün değil filmleri durmadan oynatamaz.

Bu durumda en radikal çözüm wireless network'e bağlı monitörü olmayan bir adet 600 liralık bilgisayar alıp TV'ye direkt olarak bağlamak. Böylece

1. Hem üzerine Skystar kartı ve uzaktan kumanda ekler receiver olarak kullanırız,

http://images.devshed.com/dh/stories/technisat_skystar2/image004.jpg

2. TV kayıt cihazı olarak kullanırız.

http://sat35.ru/pics/progdvbbig.jpg

3. İstersek LG'nin HD & BlueRay player Combo cihazını bile takarız Blue Ray ve HD formatında satılan filmleri 1920 çözünürlükle izleriz.

http://tr.lge.com/download/product/G/GGW-H10N/ggw-h10nbig_lge.jpg

4. İstersek bir ekran kartı takıp wireless jostick ile büyük ekran TV'de yarış vs türü oyunları oynarız.

http://www.idsa.org/idea/idea2002/images/B9071.jpg

pasa_emre
03-10-2007, 05:32
600 liralık bilgisayarla tam verim alınabilir mi?
En iyi verimin alınabilmesi için bilgisayarın ekran kartında HD Ready özelliği olması ve bilgisayarla bağlantısında DVI girişinin kullanılması..
Ses kartının dijital olması, dts'yi desteklemesi ve buna uygun hoparlör sistemi de gerekmez mi?

KENE
03-10-2007, 07:30
Hdmı giriş ve usb giriş artık önemli, ben de bir tane almayı düşünüyorum, aşağıdaki ürünü buldum, 7-10 gün içinde almayı düşünüyorum
http://www.estore.com.tr/EStore/Products.aspx?catalog=Elektronik&productid=EK05600(43000000)

Sadece bir kabloyla kolay bağlantı için HDMI dijital çıkışı:HDMI, Yüksek Netlikte Multimedya Arayüzü demektir. Dijital HD görüntü kadar, dijital çok kanallı ses de taşıyabilen bir doğrudan dijital bağlantıdır. Analog sinyallere dönüştürmeye son vererek gürültüden tamamen arınmış mükemmel görüntü ve ses kalitesi sağlar. HDMI, (Digital Video Interface - Dijital Video Arayüzü) DVI ile tam olarak geriye dönük uyumludur.
SmartAlgo kayıt kalitesini ve uyumluğunu garantiler:SmartAlgo™, diskin formatı veya kalitesinden bağımsız olarak kaliteli kayıtlar yapmayı sağlar. Patentli kendi kendine öğrenerek uyarlanan teknolojisi, kullanılan disk için optimum yazma stratejisini seçer. Bu da, kaydın güvenilirliğini önemli ölçüde artırır, kayıt anında sıfır hata sağlar ve oynatma uyumluluğunu garantiler.
Doğrudan USB, fotoğraf ve müzikleri flash sürücülerinden oynatır veya kopyalar:Cihazınızı sadece Philips DVD sisteminin USB portuna bağlayın ve ister doğrudan USB üzerinden oynatmayı seçin ister dijital müziğinizi veya fotoğraflarızı seçin ve daha sonra oynatmak için cihazdan DVD''ye kaydedin. Artık en sevdiğiniz anları aileniz ve dostlarınızla paylaşabilirsiniz.
Çift katmanlı bir diske 12 saate kadar kayıt yapın:Bazı DVD kaydedici modellerinde bulunan 12 saat kayıt modu, çift katmanlı bir DVD+R diske 12 saate kadar video kaydetmenize olanak verir.
Mükemmel video kamera kopyaları almak için i.LINK dijital giriş:Ayrıca IEEE 1394 ve FireWire olarak da anılır. i.LINK dijital video cihazlarını bağlamak için dünya çapında uygulanan standarttır. DV ve D8 video kameralar gibi dijital ev video cihazlarında olduğu gibi PC''lerde de kullanılır. Tüm ses ve video sinyallerini tek bir kablo üzerinden aktarma kolaylığına sahiptir. i.LINK dijital video girişiyle, el kamerasında çektiğiniz görüntüleri ve video kayıtlarınızı orijinal dijital görüntü kalitesinde kopyalayabilirsiniz.
Çift Medya, DVD+R/RW, DVD+R DL, DVD-R/RW diskleri üzerine kolayca kayıt yapar:Philips DVD Kaydediciler, DVD+R/RW, DVD-R/RW ve DVD+R DL diskler üzerinde kayıt yaratabilme olanağı anlamına gelen ''çift medya'' kaydını destekler. Şimdi herhangi bir disk satın alabilirsiniz, Philips kaydedici her zaman tüm diğer DVD çalarlarla çalınabilen tam uyumlu kayıtlar yaratacaktır.
CD, (S)VCD, DVD, DVD+R/RW, DVD-R/RW çalar
MP3, WMA, JPEG, DivX 3.11/4.x/5.x/6 çalar:Birden çok format çalabilme özelliği sayesinde, MP3, WMA, JPEG ve popüler DivX dijital ortam formatı gibi birçok dosya formatını çalabilir ve maksimum dinleme ve izleme keyfi elde edebilirsiniz. DivX çalma özelliği ile sıkıştırılmış yüksek kalite DivX video içeriğini bilgisayarınız dışında da izleyebilir ve paylaşabilirsiniz
Kaydedicinizi hızlı ve kolay programlayabilmeniz için ShowView:ShowView sistemiyle, video kaydedicinizi programlamak için yapmanız gereken tek şey, ShowView numarasını girmektir. Bu numara, en çok dokuz (çoğunlukla daha az) haneli tek bir koddur ve çoğu TV program rehberinde her TV programının yanında gösterilir.
VPS/ PDC, bir TV programını tam olarak başından sonuna kadar kaydeder:’VPS’ (Video Programlama Sistemi) ve ’PDC’ (Program Dağıtım Kontrolü) ile, TV istasyonu programlanmış kaydın başlangıç ve uzunluğunu kontrol eder. Bu demektir ki, TV programı beklenenden daha erken başlasa ya da daha geç bitse dahi, kayıt cihazınız kendisini doğru zamanlarda açar ve kapatır.
Kullanımı kolay grafik kullanıcı arayüzü:Basit bir zamanlayıcı kaydından daha gelişmiş düzenleme özelliklerine kadar, tüm fonksiyonları büyük kolaylıkla keşfedin. Kullanımı kolay grafik arayüzü sayesinde herkes bu kaydediciyi kullanabilir. Ekran üstü menüler akıllıca düzenlenmiştir ve anlaması kolaydır. Bunlara ek olarak gerektiği yerde kılavuz metinler de sağlanmıştır.
Resim/Ekran
D/A dönüştürücüsü : 10 bit, 54 MHz
A/D dönüştürücüsü : 10 bit, 27 MHz
Ses
D/A dönüştürücüsü : 29 bit, 192 kHz
A/D dönüştürücüsü : 24 bit, 96 kHz
Video kaydi
Kayıt sistemi : NTSC, PAL
Kayıt Modları : Yüksek Kalite (HQ), Standart Çalma (SP), Uzatılmış Çalma (EP), Süper Uzun Çalma (SLP), Uzun Çalma (LP), Standart Çalma Plus (SPP)
Kayıt geliştirmeleri : Manuel Bölüm İşaretleme, Seçilebilir Dizin Görüntüleri, Otomatik Bölüm İşaretleme
Ses sıkıştırması : Dolby Dijital
Kayıt Ortamı : DVD+R/+RW, DVD-R/-RW, DVD+R DL
Video tekrar oynatma
Çalma Ortamı : CD-R/CD-RW, Video CD/SVCD, DVD+R/+RW, DVD-R/-RW, DVD+R DL
Sıkıştırma formatları : MPEG2, MPEG1, Divx 3.11, DivX 4.x, DivX 5.x, DivX 6.0
Tekrar çalma
Çalma Ortamı : DVD+R/+RW, DVD-R/-RW, DVD+R DL, CD-R/RW, Audio CD
Sıkıştırma formatı : Dolby Dijital, MP3, MPEG2 Çok Kanallı, AAC, WMA
Resim tekrar oynatma
Çalma Ortamı : DVD+R/+RW, DVD-R/-RW, DVD+R DL, CD-R/RW
Resim sıkıştırma formatı : JPEG
Görüntü geliştirme : Döndürme, Zoom, Slayt gösterisi, Müzikli slayt gösterisi
Tarama/Alma/Aktarma
TV sistemi : PAL B/G, PAL I, SECAM L/L', SECAM D/K, PAL D/K, SECAM B/G
Bağlanabilirlik
Ön / yan bağlantılar : Ses Sağ/Sol giriş, CVBS giriş, i.LINK DV giriş (IEEE1394, 4 pin), S-video girişi, USB
Arka Bağlantılar : Dijital koaksiyel çıkış, Analog ses Sol/Sağ çıkış, RF anten girişi / TV çıkışı, HDMI çıkışı, Kompozit video (CVBS) çıkışı, S-Video çıkışı, SCART1 (CVBS, RGB çıkışı), SCART2 (CVBS, RGB girişi)
Kolaylıklar
Programlama/Zamanlama Geliştirmeleri : Günlük/Haftalık Tekrarlama Programı, Manuel Zamanlama, Tek Dokunuşla Kayıt, ShowView, VPS/PDC kayıt kontrolü
Programlanabilir Aktiviteler : 8
Güç
Güç kaynağı : 50Hz, 220-240V
Bekleme durumunda g&#252;&#231; t&#252;ketimi : < 3 W
G&#252;&#231; t&#252;ketimi : 27 W (Tipik) W
Boyutlar
Set Genişliği : 435 mm
Set Y&#252;ksekliği : 43 mm
Set Derinliği : 322 mm
Ambalaj Genişliği : 571 mm
Ambalaj Y&#252;ksekliği : 124 mm
Ambalaj Derinliği : 413 mm
Ambalajla birlikte Ağırlık : 4,5 kg
Set ağırlığı : 3,5 kg

Selçuk
03-10-2007, 07:58
Olayı biraz anlama a&#231;ısından bir ka&#231; sorum olacak.
İnternet'teki 1080p &#231;&#246;z&#252;n&#252;rl&#252;kl&#252; dosyaları oynatmak istiyoruz değil mi?
Bunları oynatmak i&#231;in HD player isteniyor ama tv'de HDMI girişi olmadığı s&#246;yleniyor.Peki bu durumda 1080p &#231;&#246;z&#252;n&#252;rl&#252;ğ&#252; nasıl alacağız?Ben bunun &#246;zel kablolar vasıtasıyla yapıldığı dolayısıyla &#246;zel biri girişe sahip olunması gerektiğini sanıyordum.İlaveten bu g&#246;r&#252;nt&#252; taşıyıcı cihazlar taşınma esnasında kalite d&#252;ş&#252;rmez mi?&#214;zellikle 1080p &#231;&#246;z&#252;n&#252;rl&#252;k istenirken?
Bu arada bu g&#246;r&#252;nt&#252; taşıyıcı cihaz &#231;ok hoşuma gitti.Yurt dışında olduğumdan uydu kullanıyorum.2. bir tv almayı d&#252;ş&#252;n&#252;yorum ama ona da gene receiver ve kablo tesisatı &#231;ektirmeyi istemiyordum.Olduk&#231;a işime yarayacak bir cihaz.
Sorularıma cevap alırsam ben de biraz bilgilenmiş, ileride b&#246;yle bir işe girersem fikir sahibi olmuş olurum :)

Red Kit
03-10-2007, 08:52
600 liralık bilgisayarla tam verim alınabilir mi?
En iyi verimin alınabilmesi i&#231;in bilgisayarın ekran kartında HD Ready &#246;zelliği olması ve bilgisayarla bağlantısında DVI girişinin kullanılması..
Ses kartının dijital olması, dts'yi desteklemesi ve buna uygun hoparl&#246;r sistemi de gerekmez mi?

Doğrudur,

Elimde harici 5+1 ses kartı ve 5+1 hoparl&#246;r sistemi var zaten. Ek olarak 250 dolarlık bir ekran kartı alarak yani 850 dolarlık bir bilgisayarla işi &#231;&#246;zebilirim.

@Kene : Bulduğun bu cihaz 720p y&#252;ksek &#231;&#246;z&#252;n&#252;rl&#252;kl&#252; divx filmleri de g&#246;steriyor mu?

tsalci
03-10-2007, 11:01
Arkadaşlar Notebook ile LCD TV arasında bağlantı yapmayı planlıyorum ama bu bağlantının kablosuz olmasını istiyorum . Notebookda ki g&#246;r&#252;nt&#252; ve sesin LCD Televizlonuma Kablosuz olarak g&#246;r&#252;nt&#252; ve ses kalitesinden &#246;d&#252;n vermeden nasıl aktarabilirim yardımcı olabilecek varmı... ???

Selçuk
03-10-2007, 13:06
Bug&#252;nk&#252; mesajdan sonra hepsiburada'dan baktım.2 tane &#252;r&#252;n buldum.
http://www.hepsiburada.com/department.aspx?CategoryID=17343

Selçuk
03-10-2007, 13:26
3. İstersek LG'nin HD & BlueRay player Combo cihazını bile takarız Blue Ray ve HD formatında satılan filmleri 1920 &#231;&#246;z&#252;n&#252;rl&#252;kle izleriz.

bu cihazı external yapabilir miyiz?kutu aparat vs ile.Diz&#252;st&#252; kullanıyorum ondan soruyorum.

Red Kit
03-10-2007, 15:11
LG'nin external combo cihazını g&#246;rmedim hi&#231;. Sitesine bakın isterseniz.

Samsung'un olacak external combo cihazı.

Selçuk
03-10-2007, 18:08
Bir de &#246;nceki sorularıma ufak yanıtlar alabilsem:)

KENE
08-11-2007, 15:55
http://urun.gittigidiyor.com/HDD-DVD-DIVX-VCD-MP3-PLAYER-HARICI-HDD_W0QQidZZ6709746

KARADENIZ
30-04-2008, 13:42
svg Erasure,
once aradigimin ne oldugunu yazayim, sizde buna uygun ne olabilir belirtirseniz sevinirim.

kullandigim sony handy kamera ve bu kameraya ait cektigim 200 e yakin 8mm lik kasetim var. Ayrica 30 a yakin da VHS kaset var.(8mm leri evde vhs ye aktarabilecegimi her seferinde yeni 8mmlik almam gerekmedigini 200 densonra anladim da:grrr::grrr: )

hem yerden tasarruf hem de goruntu kalitesini korumak vb nedeniyle bu kasetleri CD yada DVD ye aktarmak istiyorum.. Bunu profesyonel fotorafcilara soyledigimde kaset basi ytl 8 fiyat vermislerdi.. Dogal olarak ve bu cihazlar bende oldugundan cekime de devam ettigimden teknolojiyi almak daha mantikli geldi ..

benim gereksinimim kameradan/VHS playerdan goruntuleri bilgisayara ve ordan da CD/DVD ye aktarmak..
turkiye de sordugumda capture card ile bunun yapilabilecegini soylediler..ama ne almam gerektigini net bilmiyordum..

burada sordum derdimi anlattim bana "Pinnacle Movie maker "(external, cunku notebook da kullanacagim) cikardilar.. maliyeti de yaklasik eur.320 ye geliyor.

cok anlamamakla beraber "movie makemiyecegim " icin bu teknolojinin bana fazla gelecegini , 32 programli bulasik makinesi alipta esimin yalnizca 2 dugmeyi kullandigini gordugumde hissettigimi yeninden hissetmek istemedigimi dusundum, :he::he:

Sonuc,
kasetleri CD/DVD ye aktarmak istiyorum. baska da bir sey istemiyorum
HP pavilion dv6000 ve Toshiba Satellite A215 kullaniyorum, her ikisinde de VISTA yuklu (keske olmasaydi ) .

bu kosullar altinda bana onerebileceginiz (external) ne olur ?

selamlar, tesekkurler..

Erasure
30-04-2008, 15:38
svg Erasure,
once aradigimin ne oldugunu yazayim, sizde buna uygun ne olabilir belirtirseniz sevinirim.

kullandigim sony handy kamera ve bu kameraya ait cektigim 200 e yakin 8mm lik kasetim var. Ayrica 30 a yakin da VHS kaset var.(8mm leri evde vhs ye aktarabilecegimi her seferinde yeni 8mmlik almam gerekmedigini 200 densonra anladim da:grrr::grrr: )

hem yerden tasarruf hem de goruntu kalitesini korumak vb nedeniyle bu kasetleri CD yada DVD ye aktarmak istiyorum.. Bunu profesyonel fotorafcilara soyledigimde kaset basi ytl 8 fiyat vermislerdi.. Dogal olarak ve bu cihazlar bende oldugundan cekime de devam ettigimden teknolojiyi almak daha mantikli geldi ..

benim gereksinimim kameradan/VHS playerdan goruntuleri bilgisayara ve ordan da CD/DVD ye aktarmak..
turkiye de sordugumda capture card ile bunun yapilabilecegini soylediler..ama ne almam gerektigini net bilmiyordum..

burada sordum derdimi anlattim bana "Pinnacle Movie maker "(external, cunku notebook da kullanacagim) cikardilar.. maliyeti de yaklasik eur.320 ye geliyor.

cok anlamamakla beraber "movie makemiyecegim " icin bu teknolojinin bana fazla gelecegini , 32 programli bulasik makinesi alipta esimin yalnizca 2 dugmeyi kullandigini gordugumde hissettigimi yeninden hissetmek istemedigimi dusundum, :he::he:

Sonuc,
kasetleri CD/DVD ye aktarmak istiyorum. baska da bir sey istemiyorum
HP pavilion dv6000 ve Toshiba Satellite A215 kullaniyorum, her ikisinde de VISTA yuklu (keske olmasaydi ) .

bu kosullar altinda bana onerebileceginiz (external) ne olur ?

selamlar, tesekkurler..

Gelelim detaylara, mademki böyle birşey yapmak istiyorsun, aslında fiyatları ucuzlamışken bir DVD'li model seçilebilir ama bu durumda eski kasetlerin geleceği sıkıntılı oluyor.

Bu duruma düşmemek için baştan DVD'li bir sony seçmiştim, o zamanlarda harddiskler yoktu.

Neyse; ekonomik ve bir model baktım, daha önceleri de kullandığım için marka konusunda Avermedia'ya başvurdum, uygun modellere baktım ve Türkiye'de de bulunabilen bir tanesini seçtim.

Notebook ile kullanacağını söylediğin için 2 alternatif var, ben notebook haricinde de normal bilgisayar ile kullanman için USB'li bir model seçtim.
Bununla iki tarafta da kullanmak olası, S-video ve composit çıkışı destekliyor
yanında da kablosu vs geliyor. Kullandığın kameranın özelliklerini bilmiyorum
ama bu bağlantılara sahip ise sorunsuz kullanabilirsin.

80$+KDV fiyata sahip, hepsiburada, vatanbilgisayar gibi populer yerlerde satılıyor.
Avermedia'nın sitesinden kullanım kitaplarına baktım ve H.264 sıkıştırma'da
yapıyor ama bunun için işlemci, ram vs fazla iyi olmalı, kaliteli bir film için iyi bir durum.

bu adreste kullanım kitabının var,
http://www.avermedia.com/avertv/TR/Upload/Download/UM_A827_A827A_6.2.3_EN_20071023.pdf

Bu adreste de Türkçe hızlı bir rehber ile bağlantı şekillerini tanıtmış.
http://www.avermedia.com/avertv/TR/Upload/Download/QG_A827A_AVerTVVolarAX_300AALLCMD_EnHuCzPlSkTkBgSl Hr_20071120.pdf

Ürünün adı AVerTV Volar AX, kredi kartı büyüklüğünde birde kumandası var,
bunu incelemek ve son karar size kalıyor.

hansoylu
03-05-2008, 11:38
Syn red-kit bence dvd yerine yeni nesil blu ray almanı tavsiye ederim &#231;ok değil -1-2 yık sonra herşey blu-ray olacak fiya ve &#252;r&#252;n incelemesi linkde veriyorum

http://www.sanalmarketim.com/urun/4e1973805988ea26624ddbf2539a4eaf/

TCM
25-07-2008, 17:22
Syn red-kit bence dvd yerine yeni nesil blu ray almanı tavsiye ederim çok değil -1-2 yık sonra herşey blu-ray olacak fiya ve ürün incelemesi linkde veriyorum

http://www.sanalmarketim.com/urun/4e1973805988ea26624ddbf2539a4eaf/

* Satılık Blu-ray player. :)
http://www.panasonic.com.tr/basin.asp?id=102

mehcur
30-05-2009, 11:10
Konu açılalı iki sene olmuş ama bu konuda teknoloji daha çok yeni.Şimdilik piyasada iki alternatif var.

http://www.popcornhour.com.tr/

http://www.hepsiburada.com/western-digital-hd-media-player-wdavp00be/productDetails.aspx?categoryid=112123&productid=bd8501217

Şu an için pocorn hour avantajlı görünüyor.Western dts ses codeclerinde problemli galiba(lisansı yok..)

Ayrıca bilgisayarla popcorn arasında ağ kurulabiliyor, internete bağlanıp film bile indirebiliyor torrent üstünden...

Fiyat 285.00 USD ...

MKV uzantılı filmleri dizüstü bilgisayarımdan seyrediyorum.İlerisi için Samsung LED Tv ve Popcorn Hour güzel bir ikili olacak diye düşünüyorum...