PDA

View Full Version : Gezi-Yemek

sensiblemeatball
22-06-2004, 20:30
sevgili arkadaşlar

süper bir siteye sahibiz, bende bu siteden hiç ayrılamadığım için kendime uygun birşeyler arıyorum, daha farklı şeylerde görmek istiyorum. gözlerimde senetler döner oldu.

bir fırsat bulunca tatile gitmeyi çok istiyorum, valla çok yorgunum. borsacılarda tatile çıkar, çıkınca borsada hareket olmaz çıkarsam haber veririm, nakitte kalın.

sevgili arkadaşlar
diyorumki yurtiçi veya dışı gittiğiniz yerlerde görülmesi gereken yerler, tadılması gereken, oraya gittinmi görmen gerek dediğiniz yerler vardır. bende bir kaç yeri kısaca yazıp tavsiyelerinizi bekleyeceğim.

erzuruma giderseniz "erzurum evleri"ne gidip yöresel yemeklerden yiyin valla. ayrıca palndökene gidip kayak yapın, unutmayın en önemli şey kayakta, düşmesini bileceksin, direnmeyeceksin. at kendini...

kayak yapmam derseniz mangal yakın dağda ve erzurumun üzerindeki kirli dağdaki temiz havayı görün.

denizliye giderseniz borsacılar parayı fitikledikleri için balık yemeliler değilmi. sevinç restorant fena değil. eğer kalacak iseniz arkadaşlarınıza sorun, herkes bilmeyebilir ama sarhoşun yeri, babanın yeri gibi muhtelip yerlerde durupülkeyi kurtarabilirsiniz. başka yerlerde var sonra yazarım. ama pamukkaleye yazmıyorum. artık bilirsiniz. fakat pamukkale yolunda ırlıganlı kasabasına yol ayrılır ordan devam ettiğiniz zaman hocanın yeri (ağlayan kaya) çok değişik bir yerdir bir alabalık yenir, çok güzel bir doğal güzellik. devam edersiniz dedim ya 1 saat. dönerken baltalar ısınabilir rampadan inerken dikkat.

floransaya giderseniz 3-5 gündür ayrı kaldınız yemekleri özlediniz, rezil bir döner veya iğrenç yağlı kokareci bile özlediyseniz, nehri sol tarafınıza alıp yürüdüğünüzde sağda kuyumcuların buluınduğu köprüye heralde 100-200 metre sağdaki arada yanılmıyorsam mavi ile bşlyan bir kebapçı var, hasret giderme anlmında. afiyet olsun.

bunları yazarken deli gibi gezdiğimden değil, sizlerin tavsiyelerinden istifade anlamında. gene yazarım bende ama asıl siz yazın biz de öğrenelim.

saygılar, sevgiler

sensiblemeatball
22-06-2004, 20:36
amma çok imla hatası yapmışım tüh

MUSTİS
22-06-2004, 21:11
Ben tatil yeri degil ama Izmir-aydin otobanindan veya eski yoldan gecenler olur sanirim
Malum onumuz yaz sik sik yaz tatili icin kullanilan yollardan birisi.
Aydin a 20 km uzaklikta Incirliova ilcesi Nalbant in yeri kucucuk bir yer o kadar luks degil
sahibi orali bir amca ve oglu,en taninmis yemegi terayagli ciger ve icli biftek.
Cigerler bir el genisliginde dilimlenmis terayag da pismis etrafinda biber domates kizartilmis oyle geliyor.Onu yedikten sonra icli biftek biftek incecik dovulmus icine sogan
kiyma, ozel baharatlar konulmus ve biftek muska seklinde kapatilarak yine tereyagda
pisirilmis.(Ekmegi banarak yenmesi butun baharatlarin tadini aliyorsun)Yaninda piyaz,
yesil salata,mis gibi kaymakli yogurt uzeri kirmizi biber atilmis.
Eger siz araba kullanmayacaksaniz bir iki duble raki nefis oluyor.Yoksa ayran.
Fiatlari da uygundan da uygun.Ayni sahibinin dedigi gibi dukan kucuk,fiat kucuk.
Incirliova dan gecerseniz ugrayin.Ben tatile gidecegim gunu dort gozle bekliyorum.
Senede bir veya iki de defada ugrasam unutamiyacagim bir yer hele sahibi o amca
tam yurdum insani.
Aklima gelmisken yazayim dedim. Saygilarimla.

bikmisbroker
22-06-2004, 21:13
Ben tatil yeri degil ama Izmir-aydin otobanindan veya eski yoldan gecenler olur sanirim
Malum onumuz yaz sik sik yaz tatili icin kullanilan yollardan birisi.
Aydin a 20 km uzaklikta Incirliova ilcesi Nalbant in yeri kucucuk bir yer o kadar luks degil
sahibi orali bir amca ve oglu,en taninmis yemegi terayagli ciger ve icli biftek.
Cigerler bir el genisliginde dilimlenmis terayag da pismis etrafinda biber domates kizartilmis oyle geliyor.Onu yedikten sonra icli biftek biftek incecik dovulmus icine sogan
kiyma, ozel baharatlar konulmus ve biftek muska seklinde kapatilarak yine tereyagda
pisirilmis.(Ekmegi banarak yenmesi butun baharatlarin tadini aliyorsun)Yaninda piyaz,
yesil salata,mis gibi kaymakli yogurt uzeri kirmizi biber atilmis.
Eger siz araba kullanmayacaksaniz bir iki duble raki nefis oluyor.Yoksa ayran.
Fiatlari da uygundan da uygun.Ayni sahibinin dedigi gibi dukan kucuk,fiat kucuk.
Incirliova dan gecerseniz ugrayin.Ben tatile gidecegim gunu dort gozle bekliyorum.
Senede bir veya iki de defada ugrasam unutamiyacagim bir yer hele sahibi o amca
tam yurdum insani.
Aklima gelmisken yazayim dedim. Saygilarimla.

Bi tarafimiz sisecek YAHU!! Boyle guzel annatmayin ne olur? Bizleri de dusunun!! :mad:

sensiblemeatball
22-06-2004, 21:25
bıkmış üstad

artık günügününe teslimat yapan kargolar var iste gönderseinler, yani senin bize bu kadar katkın var istediğin bişey varsa gönderelim zevkle, biyerin şişmesin sen bize lazımsın.

MUSTİS
22-06-2004, 21:31
Bi tarafimiz sisecek YAHU!! Boyle guzel annatmayin ne olur? Bizleri de dusunun!! :mad:
Sevgili BB,
Valla bak herseyi anlatmadim.Hele birde erkek grubu arkadaslarla gittin mi?
3-5 saat kaldin mi ne muhabbet ne curcuna. :roll:
Ordan da Kusadasi"na (arasi yakin)tam aksam saatleri deniz sakin,suyun sicak
ligi tam karar, ilk once soyle suya girip serinliyorsun,daha dogrusu kendine geli
yorsun,ten gunun verdigi sicakligi atiyor.Arkasindan kahveler iciliyor.
Tamam tamam kesiyorum.Selamlar.

MUSTİS
22-06-2004, 21:38
bıkmış üstad

artık günügününe teslimat yapan kargolar var iste gönderseinler, yani senin bize bu kadar katkın var istediğin bişey varsa gönderelim zevkle, biyerin şişmesin sen bize lazımsın.
Sayin den 20,
Ne kargosu bu anlattigim yerde paket olayi yok amca musade etmiyor. :D
Onu birak o yapgi cigerin yapilis tarifini bile o kadar israra ragmen soylemiyor.
Sadece tiyo veriyor,cigerin zarini ayirmak ve cigeri nereden kesmek onemli olan
bu diyor. ;)

sensiblemeatball
22-06-2004, 21:41
sn mustafa gezgin
dedim ya üstadın katlısı bi ciğerle ölçülürmü, istesin yaptırıp göndeririz, ne var

son_azrail
22-06-2004, 23:42
bence önce doğuyu görün kafa dinlersiniz güsellik görürsünüz ilk tatilimi doğuda apacam mesela van ağrı....tatil= değildir deniz....

greenback
23-06-2004, 04:41
adilik değil mi...

jamaikaya giderseniz hedonism diye bir tatil köyü var oraya gidin.

all exclusive...

amsterdam da yabyum var...

o da öyle all exclusive , hatta 2 yataklı ,jakuzili odası bile var...

barcelonada da vardı güzel bir yer ama ,gay club olmuş...artık gitmesin kimse...

MUSTİS
02-07-2004, 02:41
Tatil zamani herkes yollara dusmeye basladi.
Eger yolunuz duserse Mugla dan Marmaris e giderken klopatra adasi(Sedir adasi) yol
ayrimindan sedir adasina giderken Cinar restauranta ugramayi ihmal etmeyin.
Harbi turk yemekleri koylu kadinlarinin pisirdigi sicacik ekmekler esliginde sac kavurma
izgaralar,mezeler oldukca lezzetli.
Sabahlari ise o doga guzelliginde koy tereyagi,bal,zeytin,peynir,domates,karpuz,kavun
bir de cokelek zeytin yag dokulmus biraz karabiber kekik o sicacik mis gibi kokan koyek-
megiyle bana bana yemek tadi damaginizda kalacak.Bir de yaninizda goturdugunuz
gunluk gazetenizi sark kosesinde yarim uzanarak okumak,esinizin bulmaca doldurmasi
sabah kahve veya cayinizi yudumlamak inanin insanin butun yorgunluklarini unutturuyor
Derler ya keyif ama tam keyif , sabah erken gitmek enguzeli kuslarin otusmelerini sabah
serinligi birbaska oluyor.Cumartesi,pazar tavsiye etmemKahvalti icin) cunku cok kalabalik
oluyor.Tabii yer bulabilirsen.
Tamam bu kadar yeter Sn Bikmisbroker dan firca yiyebilirim. :)

aZrAiL
02-07-2004, 10:40
Resmen yutkundum arkadaş yaaa :( Var mı memleketim gibisi... :) Valla yurtdışındaki arkadaşlara Allah sabır versin, ne diim... :roll:

gemici
02-07-2004, 11:53
biz sinemaya bile gidemezken millet nerelere gitmiş yemiş içmiş unutmamış......................................... ..

casaubon
02-07-2004, 12:00
Eger yolunuz duserse Mugla dan Marmaris e giderken klopatra adasi(Sedir adasi) yol ayrimindan sedir adasina giderken Cinar restauranta ugramayi ihmal etmeyin. Harbi turk yemekleri koylu kadinlarinin pisirdigi sicacik ekmekler esliginde sac kavurma izgaralar,mezeler oldukca lezzetli. Sabahlari ise o doga guzelliginde koy tereyagi,bal,zeytin,peynir,domates,karpuz,kavun
bir de cokelek zeytin yag dokulmus biraz karabiber kekik o sicacik mis gibi kokan koyek-megiyle bana bana yemek tadi damaginizda kalacak.Bir de yaninizda goturdugunuz gunluk gazetenizi sark kosesinde yarim uzanarak okumak,esinizin bulmaca doldurmasi sabah kahve veya cayinizi yudumlamak inanin insanin butun yorgunluklarini unutturuyor Derler ya keyif ama tam keyif , sabah erken gitmek enguzeli kuslarin otusmelerini sabah
serinligi birbaska oluyor.Cumartesi,pazar tavsiye etmemKahvalti icin) cunku cok kalabalik oluyor.Tabii yer bulabilirsen. Tamam bu kadar yeter Sn Bikmisbroker dan firca yiyebilirim. :)

insanlar burada trade ederken yaptığınız ayıp değil mi sn.gezgin. ağzımı şapırtmaktan ekrana bakamıyorum. insan insan bunu yapar mı?

:( :( :(

MUSTİS
02-07-2004, 12:16
biz sinemaya bile gidemezken millet nerelere gitmiş yemiş içmiş unutmamış......................................... ..
Sn Gemici,
Uzun zamandir bende gitmedim.Nasip olursa 23 gun sonra izine cikicam.Simdi
sadece anlattim.
Birde karisik kizartma biber,domates,patlican,yuvarlak dogranmis patates
uzerine de bolsarimsakli yogurt pehhhh .....valla benimde agzim sulandi :p tam
oglen saati...tamam tamam kizmayin baska yazmiyorum.
herkese afiyet olsun. :D

M.Işılak
02-07-2004, 12:56
Eger yolunuz duserse Mugla dan Marmaris e giderken klopatra adasi(Sedir adasi) yol
Harbi turk yemekleri koylu kadinlarinin pisirdigi sicacik ekmekler esliginde sac kavurma
Sabahlari ise o doga guzelliginde koy tereyagi,bal,zeytin,peynir,domates,karpuz,kavun
bir de cokelek zeytin yag dokulmus biraz karabiber kekik o sicacik mis gibi kokan koyek-
gunluk gazetenizi sark kosesinde yarim uzanarak okumak,esinizin bulmaca doldurmasi
sabah kahve veya cayinizi yudumlamak inanin insanin butun yorgunluklarini unutturuyor
Derler ya keyif ama tam keyif , sabah erken gitmek enguzeli kuslarin otusmelerini sabah
serinligi birbaska oluyor.Cumartesi,pazar tavsiye etmemKahvalti icin) cunku cok kalabalik

Sn. mustafa_gezgin'in bahsettiği yer gerçekten muhteşem bir yer. Hikayesi de ilginç.

Oranın sahibinin başka yerlerde bir sürü tarlası da varmış. O zamanlar orası ormanlık arazi. Adam ölünce 2 erkek 1 kız çocuğu malları paylaşmış. Erkek çocuklar orman içindeki bu yer para etmez diye kız çocğa yıkmışlar, kendileri tarlalara el koymuşlar. Kız çocuk daha sonra 2 ortakla birlikte burayı yapınca herhalde kafalarını duvarlara vurmuşlardır.

Marmarise gidenler için, 20km mesafedeki (Muğla yönünde) ayrımdan sonra orman içinden 3 km kadar gidiyorsunuz. Kesinlikle mükemmel bir yer. Tek dezavantajı belli bir süre için Marmaris'e gittiyseniz, denize girmeden bütün tatilinizi burada geçirmeye karar verme riskiniz... Sonra tekrar şehrinize döndüğünüzde bembeyaz teninizle kimseyi Marmaris'e gittiğinize ikna edemezsiniz :roll:

Amateur
02-07-2004, 13:04
Güneşin, denizin tadını çıkarın arkadaşlar. Avrupa'da bu yıl güneşe hasret kaldık. Temmuz ayına geldik, daha tık yok. Bugün de bardaktan boşanırcasına yağmur yağıyor... Yazdıklarınıza imrenmiyor değilim... İnşallah yakında...

M.Işılak
02-07-2004, 13:21
Antalya'da bakir kalmış bir yer. Muhteşem deniz, inanılmaz sakinlik, mükemmel bir tabiat: ADRASAN

Antalya'dan Kemer'i geçtikten 15-20 km. ileride bir ayrımdan iniyorsunuz Adrasan'a. Yükseklik korkunuz varsa iniş yolu adrenalinizi zıplatabilir ama yaklaşık 10 km.lik bir inişten sonra Adrasan'a varıyorsunuz. 2km. lik muhteşem sahil, öğleden sonra çarşaf gibi olan koy içinde bir deniz, akşam saat 12'den sonra ortalıkta bir Allah'ın kulunu göremeyeceğiniz bir köy...

Köyün doğusunda denize dökülen ufak bir dere var. Bunların üstüne kerevetler kurulmuş. Ağaçların altında şırıl şırıl akan bir dere ve çirkin sesleri yle tezat oluşturan müthiş güzellikleriyle ördekler eşliğinde ister akşam yemeğinizi ister sabah kahvaltınızı ister ikindi çayınızı yudumluyorsunuz.

Bir de sahilde bir gözlemeci var. Tahinli gözlemesinin tadı bir başka. Sımsıcak şekerli-tahinli gözlemeyi yerken yaşınızdan bağımsız, emeklilik planlarınızı yapmaya başlıyorsunuz. Aynı yerden keçi boynuzu pekmezi de alabnilirsiniz. Her derde deva keçi boynuzu siz gözlemenizi yerken, arka tarafta kaynatılıyor. Katışıksız, saf pekmezi aman deyim az almayasınız. Sonra döndüğünğzde eşe-dosta dağıtırken sıkıntı yaşıyorsunuz :)

hakanen
02-07-2004, 22:06
Eğer birgün geçmişe yolculuk yaparsanız :D ,1990 yılının Sarıgermesine gidin.Sakın şimdi gitmeyin ,eskisi ile alakası yok :D :D

sezium
02-07-2004, 22:07
cunda namı diğer alibey adasına gitmelisiniz çok güzel bir yer. anlatmaya gerek yok gidin görün. deniz kenarındaki balık restoranlarınada uğramayı ihmal etmeyin.

ayrıca adrasana gidenler bir yan koy olan olympos'u da görmeliler. olymposta pek güzel bişey yiyemezsiniz belki ama güzel manzara ve tarihi bir yerleşim yeri görmek için uğranabilir.

bikmisbroker
02-07-2004, 22:30

Valla yeni farkettim?? Billa yeni farkettim? Yani bu guzel basligi 1-2 RESIM ile de susleseniz?? Kotumu olur? O gittiginiz SALASH yerlerin bile Digital fotograflarini koysaniz??
(kesin sisti bir taraflar bu defa!!) :mad:

Bakin www.wowturkey.com adresinde millet ne guzel paylasiyor resimleri?
Hadi bakiimm .. Bu yaz tatile cikanlar yukardaki yorelere gidenler, Digital makineler FORA!!!

karina
03-07-2004, 01:38
Sn. Babo'yu kırmak mümkün mü? Yalnız resimleri küçültünce netlik bozuluyor. Daha çaresini bulamadım. Çınar gerçekten doğa harikası bir yer ve yemekler kesinlikle muhteşem. Hele o kahvaltı. Kısmetse Ağustos sonu Datça'ya giderken uğrayacağız. Burası restoran kısmı ve devasa çınarlar.

karina
03-07-2004, 01:48
:D Bu da kahvaltıdan bir kesit.

bikmisbroker
03-07-2004, 01:58
:D Bu da kahvaltıdan bir kesit.

Size birsey diyeyim mi sayin Karina? Sayenizde bu baslik Hisse.net'in HIT basligi olmaya aday! 2 kisi daha gezip gordugu yerlerin resmini KOYSUN..Siz seyredin cikaracagi SES'i...

Kameraniza saglik. Turkiye ye gittigimde MUTLAKA ugrayacagim buraya..

Sevgi ve Saygilarimla,

BikmisBroker

karina
03-07-2004, 01:58
Tamam tamam kızmayın burası da Muğla Evlerine çıkış.

Salacaklı
03-07-2004, 01:59
lafinizi böldüm kusura bakmayin

Yemek deyince aklima geldi

SiDE de Seher Hanimin yemeklerini yeyin...Denize yakin Bölümünde sidenin..

BIRISRO EMiR

köseoglu otel yani side

tel 0242 753 48 59

karina
03-07-2004, 02:28
Doğayla içiçe mimarisiyle, birbirinden güzel lezzetiyle bulunmaktan ençok keyif aldığım mekanlardan biridir çınar. Ama ister gerçek ister sanal paylaşınca herşey daha güzel.
Adrasan'da en sevdiğim yerlerin başında gelir. 4 yıl Antalya'da oturdum ve her hafta sonu bir koyu keşfe çıkardık. Adrasan son durak oldu takıldık kaldık. Yalnız Adrasan dönüşü Ulupınar'a uğramadan geçmeyin. Yoldan 2-3 kilometre içeride Antalya'nın sıcağında düş gibi serin. Ulu çınarlar altında buz gibi sular içinde bir mekan. Saç kavurmasını yerken 50 derece sıcakta üşümenin keyfini çıkarın. ;)

bikmisbroker
03-07-2004, 02:40
.................................................. ................................
Saç kavurmasını yerken 50 derece sıcakta üşümenin keyfini çıkarın. ;)

Yaptigim sac kavurmasi cizdirdigim Grafiklerime 5 basar! Hele ozel yapim sac da yanimdaysa..:D

MUSTİS
03-07-2004, 04:36
Size birsey diyeyim mi sayin Karina? Sayenizde bu baslik Hisse.net'in HIT basligi olmaya aday! 2 kisi daha gezip gordugu yerlerin resmini KOYSUN..Siz seyredin cikaracagi SES'i...

Kameraniza saglik. Turkiye ye gittigimde MUTLAKA ugrayacagim buraya..

Sevgi ve Saygilarimla,

BikmisBroker
Tamam,Sn BB ilk ok ben veriyorum,Fotolari cekip aynen hisse net te goruntule-
necektir,oraya didersen klopatraya ugramayi ihmal etme oyle sevimli bir yerden
kendini yoksun etme kucuk plaj ama,,,,,,o kumu dunya nin hicbir yerinde bula-
mazsin ben demiyorum kitaplar diyor,
O kum tanesini al sigaranin uzerine koy misir gibi patliyor,ya gulme gercek.
bilakis tarafimdan bircok kez denenmistir,deniz suyu desen muhtesem yuzmeye
doyamazsin,eeeee,,,bosuna mi klopatra oraya guzellesmek icin gelirmis,
emin degilim ama o kumu Kuzey Afrika dan klopatranin sevgilisi Mark Antonius'' ozel getirtmis,duyumlara gore.Ayrica bu kum devlet tarafindan koruma altinda oradan goturmek yasak.
Simdilik bu kadar herkese iyi hafta sonlari dilerim. Selamlar.

gemici
03-07-2004, 10:25
biz istanbulu bekliyoruz bari siz gördüklerinizi resimleyinde ah çekelim o da iyi............................................

bikmisbroker
03-07-2004, 17:58
Tamam,Sn BB ilk ok ben veriyorum,Fotolari cekip aynen hisse net te goruntule-
necektir,oraya didersen klopatraya ugramayi ihmal etme oyle sevimli bir yerden
kendini yoksun etme kucuk plaj ama,,,,,,o kumu dunya nin hicbir yerinde bula-
mazsin ben demiyorum kitaplar diyor,
O kum tanesini al sigaranin uzerine koy misir gibi patliyor,ya gulme gercek.
bilakis tarafimdan bircok kez denenmistir,deniz suyu desen muhtesem yuzmeye
doyamazsin,eeeee,,,bosuna mi klopatra oraya guzellesmek icin gelirmis,
emin degilim ama o kumu Kuzey Afrika dan klopatranin sevgilisi Mark Antonius'' ozel getirtmis,duyumlara gore.Ayrica bu kum devlet tarafindan koruma altinda oradan goturmek yasak.
Simdilik bu kadar herkese iyi hafta sonlari dilerim. Selamlar.

O koyda denize girdim ben de sevgili mustafa,

Dediklerine de katiliyorum gercekten de enteresan GUZEL oralar.
Ben onceki yasamimda "Mark Antonius muydum" acaba? :D :D

MUSTİS
03-07-2004, 18:34
O koyda denize girdim ben de sevgili mustafa,

Dediklerine de katiliyorum gercekten de enteresan GUZEL oralar.
Ben onceki yasamimda "Mark Antonius muydum" acaba? :D :D
Neden olmasin sayin Bikmisbroker.........Size yakisir. :)
Ayrica bugun kayin pederin de dogum gunu ve dunde is yasaminda emekli
oldu.Emekli oldu ve defteri kapadi onun icin bu aksam buyuk bir parti yapiyorlar
75 kisicik.Yani bu gece kafayi bulacagiz :o herhalde ondan bu gece kurtulus yok.

gemici
03-07-2004, 21:31
75 kişiye parti vay be millette ne kayınpederler var................................

greenback
26-07-2004, 23:39
alanyaya yolu düşenlere, alanya kalesinin yamacında panaromik lokantalardan birinde muhakkak yemek yemesini tavsiye ederim.

fırsat bulanlara, karşı yamaçtaki terası da garson ertesi gün için özellikle tavsiye etti derim...

M.Işılak
27-07-2004, 02:17
ciya da mumbar da nefis ama içki yok,sadece öğlen ağır yemeği göze alanlar için.
...
kırmızı puanın gelişi kırmızı et muhabbetinden olsun.

afiyet şeker olsun...

Ben Çiya'ya genelde akşamları gidiyorum. Sevgili Musa da masaya geldi mi sohbet mi daha güzel, yenen yemekler mi anlayamıyor insan...

İçki konusuna gelince. Musa'nın da en büyük derdi bu. Yaptığı kebap ve yemeklerin lezzetinin alınması konusunda acaip hassas. İddiasına göre (ben içki kullanmam o yüzden bilmiyorum ama kendisi arada bir içer o yüzden iddiasına güveniyorum) alkol dildeki tat alma duygusunu azaltıyormuş o yüzden alkollü içki koymuyor menüsüne. Bu da daha lüks mahallerde bir yer açmasını engelliyormuş...

Çiya'nın yemek kısmının en büyük derdi de bir yediğinizi çok beğenirseniz, ancak 40 gün sonra sıra aynı yemeğe geliyormuş, bekleyeceksiniz. Kebaplardan da favorim "uyduruk kebap". Ama Musa yapacak; o anda ne uydurursa artık :D

Not: Bu konunun başlangıcı "Forum İtibar Puanları" konusundaydı oradan kovdular, buradan kovmayın bari....