PDA

View Full Version : GerÇek Efsane Fatİh Terİm

keynesyen
20-10-2007, 10:45
Fatih terim gerçek bir efsane dir hepimiz için... O gerçek bir idol, kompleksiz , ezik olmayan bir adanalı, futbolumuzu hep ileriye götüren bir imparatordur ...

Son olarak yaptığı basın toplantısıyla ne kadar ingilizce bildiğini hem bize, hem dış basına bir kez daha göstererek, bizi gururlandırdı...büyüksün imparator, büyüksün fatih terim...

işte yunanistan milli maçı öncesi düzenlediği basın toplantısı.: YALNIZ
İNGİLİZCE:) tercüma ne gerek var ki fatih terim ingilizce şakıyor ...

tarihi açıklamanın tam metni çıkardım üşenmeden..

it doesn't matter for us.... for me
big games easy then the other games, unfortunately!!!!!

everytimes we have the control the games,
under the control the games,

during the games, we have the some possibility, some big chances, some big okaziyons
something like that but....what can I do...sometimes... and it's the football
that's the football something happened
everything is something happened

but anyway now is in the TABELE
we have to seen the situ-ation
now is second...... position.... and one point more
I don't want to see the back
I want to see eheheh, I want to see the front
and
I hope so tomorrow my teams.....

fatih terim gerçek bir efsane dir:) mesala ,ben en çok şu kısmı beğendim I don't want to see the back I want to see eheheh, I want to see the front...

sevgiler.

son_azrail
20-10-2007, 22:22
http://video.haberturk.com/Video.aspx?v_ID=32199&k_A=smok3buda görüntüsü..ilk gördüğümde yok canım etmemiştir öle bişi dedim fatih hoca ama görüntü metni doğruluyor...varsa ingiliz muhabirler bile ingilkizce öğrenmeye gitmişlerdir...

dolunay
20-10-2007, 23:16

bence bu kısım okullarda gramer diye öğretilse çocuklar 50 sene dilden soğur,tüm bildiklerini unutur hehe

dolunay
20-10-2007, 23:18
bu anyway kısmıda çok komik,yani o ana kadar sanki süper açıklamalar yapmış,konu dışına çıkmış da toparlamak için anyway diyor kaprisman

dolunay
20-10-2007, 23:20
be şimdi metni tam olarak okudum,olayı gelişmeleri bildiğim halde adam ne demeye çalışmış çözmeye çalışıyorum,garibim muhabirler veya haberi dış basında dinleyenler ne yapsın

TÜRKOĞLU
20-10-2007, 23:57
fatih terim sanal düşmanlar yaratıp kendi kuyusunu kazdı.basını karşısına aldı.doğru dürüst kemikleşmiş bir 11 kuramadı.böylesine önemli bir dönemde sanki çıkılan maçlar hazırlık maçıymış gibi durmadan futbolcu denedi.sanırım başta kendisi sonrada yardımcı teknik heyet ve dahası oyuncu kadrosu oynanan maçların avrupa şampiyonası grup elemleri olduğunu unuttu...

dandini futbolla nereye kadar?

imaparatore terimotto UEFA KUPASI kaldıran GS döneminde kazandığı sermayeden yemeye devam ediyor.ama kendiside biliyor olmalı.HAZIRA DAĞ DAYANMAZ!

önünde sadece 1 maç kaldı.eğer yenilirse milli takımımız ve ben federasyon başkanı olsam kendisine teşekkür eder biletini keserim.

yıldıray ve fatih tekke gibi iki kemik oyuncuyu silebildi.sanki bu terim başka terim ben gerçek terim'i isterim.

AY DONT VANT TU Sİİ DI BEK AY VANT TU Sİİ DI FIRONT...

komedi.

türk milli takımının hocası ingilizce demeç veriyor daha doğrusu verdiğini sanıyor.bu şekilde verecekse hiç vermesin.

yerim ingilizce'nin evrenselliğini...

neden TÜRKÇE demeç vermiyor? bence bu bile sorgulanmalı.

GÜRKAN
21-10-2007, 01:26
http://video.haberturk.com/Video.aspx?v_ID=32199&k_A=smok3buda görüntüsü..ilk gördüğümde yok canım etmemiştir öle bişi dedim fatih hoca ama görüntü metni doğruluyor...varsa ingiliz muhabirler bile ingilkizce öğrenmeye gitmişlerdir...

İngilizceyi pasifik yerlilerinden öğrenmiştir belkide..

Malum orada Güvercin ingilizcesi-Pidgeon English- konuşuluyor.:he::he:

alitan1970
01-11-2007, 20:54

bence bu kısım okullarda gramer diye öğretilse çocuklar 50 sene dilden soğur,tüm bildiklerini unutur hehe

kesinlikle katılıyorum :he:

greenleaf
01-11-2007, 21:00
muthis helal sana fatih.. benim bile gozume girdi.

Sarıvadi
01-11-2007, 21:10
İngilizceyi iyi konuşamıyor olması önemli değil, konuşabilmek marifet olmadığı gibi...
Ne demek istediğini anlatmadı mı? Eee öyleyse?
Ne demişti daha önce ; "resultante importante" :)

O İngilizceyi çok iyi konuşanlara futbolu öğretmiştir bir çok kez.
Hatta Türkiye'yi, Türkçe'yi öğretmiştir...

greenleaf
02-11-2007, 09:49
artık ona birinin futbolu ogretmesi gerek. demode futbol anlayısı birsey getirmiyor.. hurra hucum kalmadı...

cengaver
13-11-2007, 18:20
Fatih terim gerçek bir efsane dir hepimiz için... O gerçek bir idol, kompleksiz , ezik olmayan bir adanalı, futbolumuzu hep ileriye götüren bir imparatordur ...

Son olarak yaptığı basın toplantısıyla ne kadar ingilizce bildiğini hem bize, hem dış basına bir kez daha göstererek, bizi gururlandırdı...büyüksün imparator, büyüksün fatih terim...

during the games, we have the some possibility, some big chances, some big okaziyons

and

fatih terim gerçek bir efsane dir:) mesala ,ben en çok şu kısmı beğendim I don't want to see the back I want to see eheheh, I want to see the front...

sevgiler.

Neyini beğenmedin bu ingilizcenin.İsterse italyancada döktürür.O herşeyin eniyisini bilir.İtalyanın en beğendiği tarafı telefonla giysilerini sipariş etmesiymiş.O imkanı Adanada bir türlü bulamamış.Medeni adam.Kravat bağlayışı bile başka türlü.

bikmisbroker
16-11-2007, 16:41

ADAMIN "VUCUT diline" hayran oldum yahu..:D:D
Hele Lafi birak TABELAYA bak der gibi elleri ile konusurken..

Kas, Goz, eller..
OMUZLAR, konusurken agzina sekilden sekil vermesi..

Konusmasi sirasinda 4 lisan kullandi..
Ingilizce, italyanca, Hafif turkce ve Karadeniz aksani ile "FITBOL" ..

Buyuksun Fatih Terim!! :notr::notr:

On parmaginda ON marifet diye buna derler..
Ata Demirer, Cem Yilmaz gelsinde "Stand up Show" dersi alsinlar..
Buyuksun be Fatih!

ÇAKAL
16-11-2007, 16:55
ADAMIN "VUCUT diline" hayran oldum yahu..:D:D
Hele Lafi birak TABELAYA bak der gibi elleri ile konusurken..

Kas, Goz, eller..
OMUZLAR, konusurken agzina sekilden sekil vermesi..

Konusmasi sirasinda 4 lisan kullandi..
Ingilizce, italyanca, Hafif turkce ve Karadeniz aksani ile "FITBOL" ..

Buyuksun Fatih Terim!! :notr::notr:

On parmaginda ON marifet diye buna derler..
Ata Demirer, Cem Yilmaz gelsinde "Stand up Show" dersi alsinlar..
Buyuksun be Fatih!
Doğuştan karizma.:p:p

cengaver
16-11-2007, 23:08
Herkesce kabul görmüş lafı:Yenemiyorsan yenilmeyeceksin.Ne demek bu.Yani 80 e gelmişin bir vucut dili gol yemek yok veya geridesin hemen golü at berabere bitir.Büyük adam.

gemici
16-11-2007, 23:12
devletten en az eğitimle en çok maaş alan adam...........

Kaygan
17-11-2007, 01:30
Galatasaraylıyım ama bugün geldiği yerde, başarılarının payı başka şeylerin yanında %20 civarında kalır..
Adamın elinde zamanın en iyi türk kadrosu (hakan,okan,emre,hasan,fatih,ergün,arif,bülent,ümi t ve hepsi milli takımdaydı) + en iyi yabancılar olmasına rağmen(hagi,popescu,taffarel,ilie vs) avrupada tek başarı var uefa kupası,şampiyonlar ligine senelerce katıldı 2.tura hiç çıkamadı,yerine gelen lucescu 2sene üst üste şampiyonlar liginde 2.tura çıktı..
Bence efsane falan değil yani..

mme
17-11-2007, 01:42
Tam bir fiyasko kendisi. Uefa kupası aldatmasın. O dönem, gs.lı futbolcuların en iyi dönemleri. Teknik yönden çok zayıf bir hoca. Bazı hocalar bir kararından beri anlaşılır. Önek, Lorant, nasıl ki, Panatinakos maçında Fb.de, Yusuf Şimşek'i sol bek oynattı (15. dakika sonra oyundan çıkramak zorunda kaldı) ya, onun hoca olmadığı veya ne kadar hoca olduğu o anda belli olur. fatih Hocanın da benzer örnekleri vardır. mesela, Yunanistanı kaleci hatalarıyla deplasmanda yendiğimiz maç sonrası oynadığımız Norveç maçında, Yunanistan maçını kazanmamızın etkisinde kalarak (ve kendisinin bırakamadığı gereksiz, yeni bir şeyler icat etme düşüncesinden kurtulamadığı için) bir önceki maçın sağ kanat oyuncusu Sabriyi alıp, sol bek oynatması gibi. Bunun üzerine 2-0 yenik duruma düştük. ya böyle bir şey var mı? sabri antrenmanda bile sol bek oynamamış biri. Kendi başarısı için bazılarını düşünmediği de olabiliyor. Bakınız, olaylı isviçre maçı sonrası herkez ceza aldı, en büyük sorumlu kendisi almadı, ceza alan futbolcular hakkında da demeçleriyle arkalarında durmadı izlenimini verdi. Ersun yanal'ın siz sadece federason kanalı ve etkisiyle mi alındığını sanıyorsunuz. O zaman Fatih Terim ne durumdaydı, GS. den kovulmuştu. Avrupaya gidemez, teklif yoktu, daha önceki Avrupa maceralarının hepsinden kovulmuştu, Türkiyede Gs. den başka bir takım çalıştırmazdı. E, o zaman nere kalmıştı. Dabi ki, Milli Takım. E, o da doluydu. Kolay beyim, boşaltılır. Boşaltıldı da.

Detay
17-11-2007, 01:48
devletten en az eğitimle en çok maaş alan adam...........

he walla aynen ''

ÇAKAL
17-11-2007, 01:49
Tam bir fiyasko kendisi. Uefa kupası aldatmasın. O dönem, gs.lı futbolcuların en iyi dönemleri. Teknik yönden çok zayıf bir hoca. Bazı hocalar bir kararından beri anlaşılır. Önek, Lorant, nasıl ki, Panatinakos maçında Fb.de, Yusuf Şimşek'i sol bek oynattı (15. dakika sonra oyundan çıkramak zorunda kaldı) ya, onun hoca olmadığı veya ne kadar hoca olduğu o anda belli olur. fatih Hocanın da benzer örnekleri vardır. mesela, Yunanistanı kaleci hatalarıyla deplasmanda yendiğimiz maç sonrası oynadığımız Norveç maçında, Yunanistan maçını kazanmamızın etkisinde kalarak (ve kendisinin bırakamadığı gereksiz, yeni bir şeyler icat etme düşüncesinden kurtulamadığı için) bir önceki maçın sağ kanat oyuncusu Sabriyi alıp, sol bek oynatması gibi. Bunun üzerine 2-0 yenik duruma düştük. ya böyle bir şey var mı? sabri antrenmanda bile sol bek oynamamış biri. Kendi başarısı için bazılarını düşünmediği de olabiliyor. Bakınız, olaylı isviçre maçı sonrası herkez ceza aldı, en büyük sorumlu kendisi almadı, ceza alan futbolcular hakkında da demeçleriyle arkalarında durmadı izlenimini verdi. Ersun yanal'ın siz sadece federason kanalı ve etkisiyle mi alındığını sanıyorsunuz. O zaman Fatih Terim ne durumdaydı, GS. den kovulmuştu. Avrupaya gidemez, teklif yoktu, daha önceki Avrupa maceralarının hepsinden kovulmuştu, Türkiyede Gs. den başka bir takım çalıştırmazdı. E, o zaman nere kalmıştı. Dabi ki, Milli Takım. E, o da doluydu. Kolay beyim, boşaltılır. Boşaltıldı da.:super::super:
Ordu mensubu HAGİ'ye dua etsin.:yes:O dönem için Hakan Şükür'ün birleştiriciliğini de unutmamak lazım.
Bugün bi arkadaş dediki ''Norveç'e yenilsek te şu Fatih hoca gitse!!''.''Olur mu dostum öyle şey''dedim.Ama malesef gelinen durum bu.Mahvetti kendisini de kaprisleriyele milli takımı ve bizi de.:grrr:

sukufe42
17-11-2007, 01:50
Milli takımda oynarken , kaleciye geri pasları kontrolsüzce verdiğinden çok kez gol yediğimizi hatırlarım.Bir defasında lig maçında yan hakeme tükürmüştü.Fatih Terim'e verilen prim hiç bir teknik direktöre verilmedi.Şenol Güneş ve Ersun Yenal ise medyadan hiç destek görmedi.Neden acaba?

gemici
17-11-2007, 01:50
he walla aynen ''

yarısı ingilizce yarısı almanca yazmışsun ama türkçe anlaşılıyor.......yetenek bu işte...

sezaiozener
17-11-2007, 02:53
-yarınki maçı seyretmeyecegim.
NEDENİ....
fatih terimi gördükce GERİLİYORUMMMMMMMMM.
MİMİK HAREKETLERİNİ SEVMİYORUM. seven arkadaşlardan özür diliyorum..bu kadar kamera hobisi olan bir insan olamaz. fatih terim ugruna milli takımın eski teknik direktörlerini eleştiren köşe yazarları nerdesiniz .... allah b...... versin

cengaver
17-11-2007, 10:09
Futbola santrafor olarak başladığı için çok fırsatçıdır.Hiç kaçırmaz.
Hayellerindeki İtalya Fierentinoya gider.Türk İtalyan ilişkileri çok gerilmiştir.Gevşetmek için birşeyler yapmak lazım.Milana birkaç aylığınada olsa bir Türk getirelim nasılsa iddiası yok derler.Hemen golü çakar,bana ne Fiorentinadan der.
Gs nin belkide en başarılı hocası Luce var ancak seçim sloganı için birisi gerek .Hemen orada.
Ersun birşeyleri oturtmaya çalışıyor.Sonuçlarda fena değil.Ancak medyaya gündem lazım kaçmaz bir fırsat daha.İsviçre rezaleti ancak o olayların dışındaymış.Kazara Norveçi yenersek milli kahraman olmaya aday.

zum
17-11-2007, 11:33
-yarınki maçı seyretmeyecegim.
NEDENİ....
fatih terimi gördükce GERİLİYORUMMMMMMMMM.
MİMİK HAREKETLERİNİ SEVMİYORUM. seven arkadaşlardan özür diliyorum..bu kadar kamera hobisi olan bir insan olamaz. fatih terim ugruna milli takımın eski teknik direktörlerini eleştiren köşe yazarları nerdesiniz .... allah b...... versin

Ben de seyretmeyeceğim.Gerekçem şu; milli takımın çöküşünü görmek beni derinden yaralar.Ayrıca takımın bir iskeleti hala kurulamamış.Her maça yeni isimler çağrılıyor.Yalnız şu da bir gerçekki Türkiye liglerinde oynayan takımlar son on yılın en formsuz dönemini yaşıyor.

latino
17-11-2007, 11:38
Doğrusu bu topiği okurken çok şaşırdım, herkes Fatih Terim'i yerden yere vuruyor, sanırım Hem GS'lı olmam hemde Adana'lı olmam dolayısıyla biraz da uzuldum.. Ama şunu belirteyim Fatih Terim'in avukatlığına soyunmuyorum, ama atasözümüz derki ''yiğidi öldür hakkını yeme''..
Fatih Terim liderliğinde Turk Futbolunun geriye gittiğini kabul ediyorum, bunda Fatih Terim'im yaptığı yanlış tercihler yanında futbolcularımızın hiç mi sucu yoktur..

2000 yılında GS'mız UEFA'da avrupa şamp. olduğunda o kadronun Turk Futbol tarihinin en iyi kadrosu olduğunu bende kabul ediyorum ama hiç mi Terim'in katkısı olmamıştır..Eğer o kadroda katkısı olmamışsa bugunku durumda neden sadece suçlanan Fatih Terim'dir..bu bir çelişkidir..

Son dönemlerde yaptığı kadro seçimlerine bende çok kızıyorum, performansı düşmüş futbolcuları tercih etmesi kendi performansını da kredisini de önemli ölçüde tuketmiştir..
Ama futbol tarihinde, iş yaşantısında belki de özel hayatta bile, herkes sonsuza kadar aynı performansı surduremiyor, ama yaşlılık sanaırım duygusallıkla birleşince daha fazla hata yapmaya sevk ediyor Fatih Terim'i..

Ama gayretlerini de takdir ediyorum, bildiğim kadarıyla eğitim duzeyi İlköğretim, ama bu eğitimle geldiği nokta, başardıkları, bulunduğu nokta bir ruyadır, İtalya'ya gittiğinde çok kısa surede İtalyanca konuşmayı başarabilmiş, şimdi de yarım yamalak İngilizce konuşmaya başlamıştır..ama hiç konuşmamasından daha iyidir diye duşunuyorum, unutulmamalıdır ki bu ulkenin Başbakanı RTE'da ingilizce konuşamamaktadır..

Benim beklentim bugun tek vucut olup milli sevinç beraberliğe çok ihtiyaç duyduğumuz bu gunlerde Milli Takımımızın Norveç'te galip gelmesi ve bizi bir kez daha gururlandırmasıdır..
Turk futbolcosunun istikrarsızlığı bugun en buyuk kozumuz olacaktır, kuçuk takımlara karşı kaybedilen puanlar, buyuk takımlara karşı aslan kesiliyor olmamız en buyuk beklentim..

Fatih Terim'de umarım milli takımımızı alnının akıyla Avrupa Şampiyonası finallerine taşır ve zirvede iken de bırakır..ama ne olursa olsun saygıyı hakediyor ve gerçek bir efsanedir..

Saygılar..

özyengec
17-11-2007, 12:04
Fatih Terim'de umarım milli takımımızı alnının akıyla Avrupa Şampiyonası finallerine taşır ve zirvede iken de bırakır..ama ne olursa olsun saygıyı hakediyor ve gerçek bir efsanedir.. AYNEN KATILIYORUM

cengaver
17-11-2007, 12:07
Bu topikte birkaç şey yazdım.Derdim Terimin şahsı değil.Ülkemizde öyle kişilere öyle payeler veriliyorki.Birde menfaat için o kişnin çevresine çöreklenenler.Terimin yerinde kim olsa ben neymişşim der.populizm kol geziyor.Yenilirsek yancılar mefaatlerinin bittiğini görüp saldıracaklar.Kazanırsak şak şak a devam.

latino
17-11-2007, 12:12
Bu topikte birkaç şey yazdım.Derdim Terimin şahsı değil.Ülkemizde öyle kişilere öyle payeler veriliyorki.Birde menfaat için o kişnin çevresine çöreklenenler.Terimin yerinde kim olsa ben neymişşim der.populizm kol geziyor.Yenilirsek yancılar mefaatlerinin bittiğini görüp saldıracaklar.Kazanırsak şak şak a devam.

Malesef bu durum Dunya'nın her alanında var..Buna siyaset deniyor..:he::he:

latino
17-11-2007, 23:07
Doğrusu bu topiği okurken çok şaşırdım, herkes Fatih Terim'i yerden yere vuruyor, sanırım Hem GS'lı olmam hemde Adana'lı olmam dolayısıyla biraz da uzuldum.. Ama şunu belirteyim Fatih Terim'in avukatlığına soyunmuyorum, ama atasözümüz derki ''yiğidi öldür hakkını yeme''..
Fatih Terim liderliğinde Turk Futbolunun geriye gittiğini kabul ediyorum, bunda Fatih Terim'im yaptığı yanlış tercihler yanında futbolcularımızın hiç mi sucu yoktur..

2000 yılında GS'mız UEFA'da avrupa şamp. olduğunda o kadronun Turk Futbol tarihinin en iyi kadrosu olduğunu bende kabul ediyorum ama hiç mi Terim'in katkısı olmamıştır..Eğer o kadroda katkısı olmamışsa bugunku durumda neden sadece suçlanan Fatih Terim'dir..bu bir çelişkidir..

Son dönemlerde yaptığı kadro seçimlerine bende çok kızıyorum, performansı düşmüş futbolcuları tercih etmesi kendi performansını da kredisini de önemli ölçüde tuketmiştir..
Ama futbol tarihinde, iş yaşantısında belki de özel hayatta bile, herkes sonsuza kadar aynı performansı surduremiyor, ama yaşlılık sanaırım duygusallıkla birleşince daha fazla hata yapmaya sevk ediyor Fatih Terim'i..

Ama gayretlerini de takdir ediyorum, bildiğim kadarıyla eğitim duzeyi İlköğretim, ama bu eğitimle geldiği nokta, başardıkları, bulunduğu nokta bir ruyadır, İtalya'ya gittiğinde çok kısa surede İtalyanca konuşmayı başarabilmiş, şimdi de yarım yamalak İngilizce konuşmaya başlamıştır..ama hiç konuşmamasından daha iyidir diye duşunuyorum, unutulmamalıdır ki bu ulkenin Başbakanı RTE'da ingilizce konuşamamaktadır..

Benim beklentim bugun tek vucut olup milli sevinç beraberliğe çok ihtiyaç duyduğumuz bu gunlerde Milli Takımımızın Norveç'te galip gelmesi ve bizi bir kez daha gururlandırmasıdır..
Turk futbolcosunun istikrarsızlığı bugun en buyuk kozumuz olacaktır, kuçuk takımlara karşı kaybedilen puanlar, buyuk takımlara karşı aslan kesiliyor olmamız en buyuk beklentim..
Fatih Terim'de umarım milli takımımızı alnının akıyla Avrupa Şampiyonası finallerine taşır ve zirvede iken de bırakır..ama ne olursa olsun saygıyı hakediyor ve gerçek bir efsanedir..

Saygılar..

Şükürler olsun Milli Takım'mımız bizi mahcup etmedi, alnımızın akıyla söke söke kazandık..Beklentim önemli ve buyuk maçlarda Milli Takımımızın aslan kesilmesiydi.. Gene başardık..bunu hep yaparız yeterki inanalım..

Futbolcularımız maça çıkarken ağlıyorlarmış..maç bittiğinde hala ağlıyorlar..bunu parayla yapamazsınız, ne kadar prim verirseniz verin yapamazsınız..İşte motivasyon budur..inancın zaferidir..Teknik direktöre inancın zaferidir...

cengaver
17-11-2007, 23:15
Teknik direktör komplekslerinden küllerden adam yaratma inadından vazgeçtiğinde olacağını gördük.TAKIM kazandı.

gemici
17-11-2007, 23:16
ama atasözümüz derki ''yiğidi öldür hakkını yeme''..
..

Saygılar..

yiğidi hem öldüreceğim hakkı da varsa yiyeceğim...pek hakkı olduğunuda sanmıyorum.........

latino
17-11-2007, 23:24
yiğidi hem öldüreceğim hakkı da varsa yiyeceğim...pek hakkı olduğunuda sanmıyorum.........

O sizin görüşünüz..göreceli olarak değişir..ama ben size katılmıyorum...ama görüşünüze de saygı duyarım...

mme
17-11-2007, 23:33
Bu skorda herkesin payı vardır. Yine yanlış yapıp, payeyi sadece Fatih Terim'e verirsen en büyük yanlışı yapmış oluruz. Bu sonuçta, haklı eleştrileriyle, oynaması gereken oyuncuları kadroya almasını sağlayan spor yazarlarının ve genel anlamda medyanın, en başta futbolcuların, taraftarın ve hocanın payı vardır. Hoca, bu maça kadar, bu maçta olduğu gibi, gereken (Gökhan Gönül ile de başlamaması hataydı, İbrahim Kaş'ın sakatlanması bir bakıma şansımız oldu) oyuncularla maçlara çıkmış olsaydı, biz buralara kadar kalmaz, çok önceden çıkmayı garantilerdik. Hocanın komplekslerinden, egosundan bir an evvel arınması şarttır. Aksi halde başarı imkansızdır. Başta futbolcularımız, hocamızı ve teknik ekibi, tüm Ülkemizi bu başarıdan dolayı tebrik ederim.

Von
18-11-2007, 01:29
Fatih Terim futbolcularına sahip çıkan, bir baba gibi yaklaşan, çok iyi motive eden ve kişilik olarak da Türk halkının sevdiği bir teknik direktör. Ama ben teknik anlamda çok iyi bir teknik direktör olduğunu sanmıyorum.

latino
18-11-2007, 01:35
Fatih Terim futbolcularına sahip çıkan, bir baba gibi yaklaşan, çok iyi motive eden ve kişilik olarak da Türk halkının sevdiği bir teknik direktör. Ama ben teknik anlamda çok iyi bir teknik direktör olduğunu sanmıyorum.

Turk futbolcusunun motivasyonun yuksek olması takımın kazanması en önemli etken olduğunu düşünüyorum, teknik anlamda ise o kadar tartışmaya açık bir konu ki bunun ortasını bulmak gerçekten imkansız, bugun dikkatinizi çektiyse Norveç teknik direktörü 89 dakikada futbolcu değişikliği yaptı:) takımı galip durumdaymış gibi..bizim işimize yaradı...:D:D:D

asbest38
18-11-2007, 01:39
koyu bir besiktas taraftari olarak..turk futboluna ivme ve basari kazandiran 4 ismi nacizane yazmak istiyorum..

1fatih terim
2hakan sukur
3haci:)
ve en birinci Jupp Derwall

kisisel gorusumdur..yatirim tavsiyesi deildir:D

Von
18-11-2007, 01:39
Turk futbolcusunun motivasyonun yuksek olması takımın kazanması en önemli etken olduğunu düşünüyorum, teknik anlamda ise o kadar tartışmaya açık bir konu ki bunun ortasını bulmak gerçekten imkansız, bugun dikkatinizi çektiyse Norveç teknik direktörü 89 dakikada futbolcu değişikliği yaptı:) takımı galip durumdaymış gibi..bizim işimize yaradı...:D:D:D

İsviçre maçını da o motivasyon ile kaybettik ve başımıza iş açtığımızı unuttunuz sanırım :)

Motivasyon Türk halkına çift taraflı da yansıyabiliyor. Fatih Terim yukarıda da yazdığım gibi Türk halkının sevdiği bir tarzı ve üslubu var. Bu da bazen Türk milli takımına çok iyi yansıyabiliyor. Futbolcular kendisini çok seviyor ve saygı duyuyor. Bu başarı da getirebilir. Ama ben hala Fatih Terim'e bağımsız bir gözle baktığımda çok iyi bir teknik direktör olmadığını rahatlıkla düşünüyorum.

latino
18-11-2007, 01:47
İsviçre maçını da o motivasyon ile kaybettik ve başımıza iş açtığımızı unuttunuz sanırım :)

Motivasyon Türk halkına çift taraflı da yansıyabiliyor. Fatih Terim yukarıda da yazdığım gibi Türk halkının sevdiği bir tarzı ve üslubu var. Bu da bazen Türk milli takımına çok iyi yansıyabiliyor. Futbolcular kendisini çok seviyor ve saygı duyuyor. Bu başarı da getirebilir. Ama ben hala Fatih Terim'e bağımsız bir gözle baktığımda çok iyi bir teknik direktör olmadığını rahatlıkla düşünüyorum.

Ama o motivasyon olmasaydı belkide o noktaya bile gelemeyecektik..:)

Fatih Terim'inde çok ciddi hataları var özellikle Avrupa şampiyonasına katılabilmek için hala son maçı bekliyor olmamız da katkısı buyuk.. Fakat şunu da göz ardı etmeyelim, özellikle milli takım oyuncularımızın son dönemlerde çok formsuz olmasıda sonuçlara olumsuz yansımıştır.. Ama Saygı ve motivasyon Türkiye'de hala çok önemli...bunuda iyi başarıyor...

mme
18-11-2007, 14:12
Ama o motivasyon olmasaydı belkide o noktaya bile gelemeyecektik..:)

Fatih Terim'inde çok ciddi hataları var özellikle Avrupa şampiyonasına katılabilmek için hala son maçı bekliyor olmamız da katkısı buyuk.. Fakat şunu da göz ardı etmeyelim, özellikle milli takım oyuncularımızın son dönemlerde çok formsuz olmasıda sonuçlara olumsuz yansımıştır.. Ama Saygı ve motivasyon Türkiye'de hala çok önemli...bunuda iyi başarıyor...

Uefa kupasını futbolculardan ziyade Fatih Terim daha çok kullanmasını bildi. Kesinlikle iyi bir teknik direktör değil bence. Uefa kupasından sonra hangi başarısı var söyleyin (Uefa kupasında bile kendisinin payının az olduğunu düşünenlerdenim.). İlk Norveç maçında Sabri'yi sol bek oynatan bir hocanın, bu maçta elinde Gökhan Gönül varken ve formda iken, kendi takımında oynamayan İbrahim Kaş'ı oynatan, geçirdiği sakatlık sonrası, kendi takımında antremanlara bile doğru dürüst çıkmayan Tümer'i kadroya alıp, Moldova maçının 2. yarısında kurtarıcı olarak sahaya süren, o maçtan sonra aynı oyuncu ligde bu defa takımında ilk 11 de oynayıp, bir de gol atmışken, hemen akabindeki Yunanistan maçının kadrosuna bile almayan, bu çeşit yaman çeliklilerle dolu olan bir hocanın kusura bakmayın iyi bir teknik direktör olduğunu söylemem mümkün değil.

ÇAKAL
18-11-2007, 14:17
Uefa kupasını futbolculardan ziyade Fatih Terim daha çok kullanmasını bildi.:super::super: Kesinlikle iyi bir teknik direktör değil bence. Uefa kupasından sonra hangi başarısı var söyleyin (Uefa kupasında bile kendisinin payının az olduğunu düşünenlerdenim.). İlk Norveç maçında Sabri'yi sol bek oynatan bir hocanın, bu maçta elinde Gökhan Gönül varken ve formda iken, kendi takımında oynamayan İbrahim Kaş'ı oynatan, geçirdiği sakatlık sonrası, kendi takımında antremanlara bile doğru dürüst çıkmayan Tümer'i kadroya alıp, Moldova maçının 2. yarısında kurtarıcı olarak sahaya süren, o maçtan sonra aynı oyuncu ligde bu defa takımında ilk 11 de oynayıp, bir de gol atmışken, hemen akabindeki Yunanistan maçının kadrosuna bile almayan, bu çeşit yaman çeliklilerle dolu olan bir hocanın kusura bakmayın iyi bir teknik direktör olduğunu söylemem mümkün değil.

Kestiği tüm ortaları önündeki adamın mıçına çarptıran İbrahim Üzülmez'i baskılar sonucu kesebilen bir teknik direktör benim gözümde.Ama insan psikolojisini çok iyi kullanan kapasitesi var.:yes:

ardahan
18-11-2007, 14:18
Fatih Terim aşırı egosu ile bence profesyonel bir oluşumun başında olmaması gereken bir teknik direktördür. Sn. MME nin belirttiği gibi UEFA kupasını en iyi PR nı Fatih Terim yaptı. Fakat şuda bir gerçek ki Türkiye de onun duruşunda başka bir teknik direktör yok. Yönetici aynı zamanda dominant olmalıdır. Ama onunda bir ölçüsü olmalı.

Bence milli takımın başında işini bilen ve işine karışılmayacak iyi bir yabancı teknik direktöre ihtiyaç var...

ÇAKAL
18-11-2007, 14:19
Bence milli takımın başında işini bilen ve işine karışılmayacak iyi bir yabancı teknik direktöre ihtiyaç var...
Ersun YENAL ayak oyunları ile gitti diye düşünüyorum.Sabretmeliydik bence.:yes:

mme
18-11-2007, 14:23
Ersun YENAL ayak oyunları ile gitti diye düşünüyorum.Sabretmeliydik bence.:yes:

O ayak oyunlarının içinde halefi de var mıydı acaba.:)

cengaver
18-11-2007, 14:26
İngiliz bile İsveçliye vermişti.Daum gibi ülkeyi bilen adam var.Getir işin başına ne olursa olsun 3 yıl görevdedir de olay kapansın.

özyengec
18-11-2007, 14:30
bence şu anda milli takım antrenörlüğünü Fatih TERİM den iyi yapabilecek yok adam herşeyden önce lider bunu ben değil bundan öncek federasyon üyeleri(Ayhan Bermek) bile dile getirdi şimdikilerde söylüyor türkiyede bu görevi yapacak çok az insan var biraz onu anlamaya çalışalım spor yazarı kazım kanat noveç i yenemeyiz diyordu bugün kü yazısını okuyun akıllara zarar bu ülkede böyle spor yazarları olduğu sürece türk sporu kalkınmaz

PARK
18-11-2007, 14:49
Bu adama yeri geldi en sıkı eleştirileri yaptım,yeri geldi kızdım,yeri geldi çok sevdim,ama inanın bu adam ''tam bir karizma''...

Öyleki elimde Galatasaray'ı çalıştırırken soyunma odası görüntüleri var inanın o futbolcular üzerinde öyle bir baskı kuruyor ki o baskıyı yiyen kim olursa olsun canavar kesilir...

Bana göre Fatih hoca bir teknik direktörden çok daha fazla bir motivasyoncu'dur...

Tebrik ediyorum onu

mehmet_22
18-11-2007, 14:52
fatıh terımın elestırılebılır yonlerı var tabıkı...bosnaya yenılmek maltaya puan kaybı yunanıstan maglubıyetı falan...ama yakalamış oldugu jenerasyon malesef senol gunes zamanınkı gıbı degıl......yanı potansıyel bellı.....dunku galıbıyet gercekten muhtesemdı....oyun okuma zekası zaman zaman s.o.s. verıyo ama futbolcu motıvasyonunda ustune yok...

yenılıge kapalı oluşu cok fazla...cok fazla olan 2. şey ise şansı ibrahım kaş sakatlanmasaydı gokhanı almayacaktı...gokhanın ıbrahım kastan daha becerılı oldugunu gormememsıde bır baska elsetırılebılır taraf...

ole yada bole gıdecegız...umarız bu surecte fatıh terım kendını gelıstırebılır...cunku buna ıhtycmz var

latino
18-11-2007, 14:55
Teknik direktörlük nankör bir meslek, eğer başarılıysan senden iyisi yok, eğer takımın başarısız olmuşsa da senden kötüsü yok, bu işin ortası da yok..herkes yorum yapabilir, çünkü oyunun tekrarı yok , farklı futbolcular da deneyebilirsiniz, farklı sonuçlar alabilirsiniz..

Fatih Terim'in en buyuk özelliği Lider olması ve Turk insanın motivasyon kaynağını çok iyi bilmesidir..Çeşitli teknik direktör isimleri telefuz edilirken, o anın oluşturmuş olduğu etkenler gözardı edilebiliyor..Daum bu ulkede dahide oldu aptalda..Ersun Yanal geçtiğimiz sezon Vestel Manisa'da yaptıkları ortada kaldıkı Milli takımı bırakmasının sebepleri çeşitli şaibelerin çıkmasıdır..

Asıl belirtmek istediğim nokta kim iyidir ya da kötudur demiyorum, bir Teknik Direktörün çalıştırdığı takımın içinde bulunduğu şartlar, rekabet, futbolcuların form durumlar, transfer görüşmeleri, siyasi baskılar vs.vs.vs. bunları sağlayamasanız dunyanın en başarılı teknik direktörü gelse bile yine başarılı olması son derece zordur.

Sm mme'nin belirtiği en iyi kadronun başında başarısız bir teknik direktör varsa o kadar mucadeleler ve maçlar sonucu başarılı olması imkansızdır..Kaldı ki o gun Finalde yendiğimiz Arsenal'in kadrosu ve teknik direktörüne bakacak olursanız ne demek istediğimi daha iyi anlayabilirsiniz..

Bana göre Fatih Terim çarşamba gunu takımının başında son kez sahaya çıkarak galibeyetle kapatmalı ve şimdilik Milli Takım kariyerini noktalamalıdır..

özyengec
18-11-2007, 15:03
herkes başarıyı ibrahim kaş sakatlanıp gökhan takıma girmesine bağlıyor ibrahim kaşı takıma koymasının sebebi bana göre norveç hucumcuları çok uzun boylu oluşu kademe yaparken ibrahim gökhandan daha uzun olduğu için hava toplarını etkisiz hale getirmek için tercih etmiştir

PARK
18-11-2007, 15:04
Bana göre Fatih Terim çarşamba gunu takımının başında son kez sahaya çıkarak galibeyetle kapatmalı ve şimdilik Milli Takım kariyerini noktalamalıdır..

Aynen katılıyorum,zirvedeyken bırakmasını bilmeli Fatih hoca,ve bunu yapacağına adım kadar da eminim...

abidin
18-11-2007, 15:11
Dünkü maçta yorum yapan Rıdvan DİLMEN'in söylediği;

- Bosna Hersek maçına bende oynayabilirim der iken, ciddi mi idi yoksa gönderme mi yaptı! :)

Başarılarını hep eskilerde arayan Fatih Terim için ne yazık ki bende olumlu düşünmeyenlerdenim.

Dün maçın orkestra şefi Emre idi ama daha önceki maçlarda formsuz olduğu ve aldığı kilolar ile önceki puan kayıplarında en büyük pay sahibi olduğunu da unutmamak gerekir.

Burada suçlanması gereken Emre değil tartışmasız Fatih Terim'dir. Hakan Şükür, Tümer, Alpay, Ergün vs. bu futbolcuların katkılarını hiç kimse inkar edemez ama gerçekci olalım; A Milli kadroda yenileştirme şart idi . Terim'i ben burada sert bir şekilde suçluyorum, Ersun Yanal bir şekilde takımı gençleştirmeye başlamışken ve gerçekci bir mazeret yok iken değiştirildi ve Terim onun yaptıklarının tam zıttına sanki inadına hemde boş bir inat uğruna eskiye geri döndü; yenileştirme iptal edildi. Terim'in bir garip inadı var ama kiminle belli değil, lig maçlarında ki klüp teknik direktörleri ile mi, basınla mı yoksa futbolcuları ile mi?

Aynı inat dün de devam etti, kendi klüp takımlarında ilk 11'e girmeyen futbolcular A Milli kadro da ilk 11 deydiler. Öyle bir dua etmişiz ki, formda olan Gökhan Gönül elim bir sakatlık sonucu maça girdi ve maçın kaderi değişti, İbrahim Kaş için kötü futbol oynadı diyen birisini de ben dahil bulacağınızı sanmıyorum ama milli duyguları ile oynamak başka formda olupta milli duyguları ile oynamak bir daha başka...

Kimsenin dillendirmediği ama benim merak ettiğim iki konu daha var;

1- Önceki maçlarda sakatlığı geçmiş olmasına rağmen oynatılmayan ve en son Almanya lig maçında Bayern'e harika bir gol atan Yıldıray Baştürk ile Terim arasında bir husümet mi var?
2- Tartışmaya gerek olmayan çünkü şike iddiasından ceza alan Gökdeniz'in A Milli kadroda yer alması ne kadar mantıklı?

mme
18-11-2007, 15:13
Bu adama yeri geldi en sıkı eleştirileri yaptım,yeri geldi kızdım,yeri geldi çok sevdim,ama inanın bu adam ''tam bir karizma''...

Öyleki elimde Galatasaray'ı çalıştırırken soyunma odası görüntüleri var inanın o futbolcular üzerinde öyle bir baskı kuruyor ki o baskıyı yiyen kim olursa olsun canavar kesilir...

Bana göre Fatih hoca bir teknik direktörden çok daha fazla bir motivasyoncu'dur...

Tebrik ediyorum onu

O baskının dozu bazen öyle aşırıya kaçıyor ki, sonra ortaya İsviçre maçı skandalı çıkıyor Sn. Park. Ama nedense, o zaman futolcularının, teknik ekip yardımcılarının arkasında durmadı. Hemen herkes ceza aldı, alması en başta gereken kişi almadı ve hatta bir soru üzerine, -ben suçlu muyum ki, cezaları alanlar belli, ben ceza almadım, dolayısıyla suçlu değilim- içeriğinde cevap vermişti.

Başarılarını asla görmemezlikten gelmem. Ama kendisi de başarızlıklarını, hatalarını görmemezlikten gelmesin, ayrıca, hangi başarılı hocada bu tip jest ve mimikler var. Biraz da egosunu frenlesin ve komplekslerinden sıyrılsın. İnanın bunlar onu daha başarılı kılacaktır.

mme
18-11-2007, 15:18
2- Tartışmaya gerek olmayan çünkü şike iddiasından ceza alan Gökdeniz'in A Milli kadroda yer alması ne kadar mantıklı?

Attığımız gol sonrası basına karşı el kol işareti yapıp, büyük ihtimal küfür eden Emre'nin Milli kadroda yer alması ne kadar mantıklı ise, Gökdeniz'in de yer alması o kadar mantıklı bence, Sn. Abidin.

mme
18-11-2007, 15:21
Aynen katılıyorum,zirvedeyken bırakmasını bilmeli Fatih hoca,ve bunu yapacağına adım kadar da eminim...

Bence Fatih Terim'i yeterince tanıyamamışsınız. Eğer Çarşamba günü Bosna'yı da geçip, Şampiyonaya katılmayı hakedersek, Fatih Terim, hiç öyle bir şampiyonada teknik direktörlük yapma fırsatını teper mi ya. İmkanı var mı?

latino
18-11-2007, 15:22
Attığımız gol sonrası basına karşı el kol işareti yapıp, büyük ihtimal küfür eden Emre'nin Milli kadroda yer alması ne kadar mantıklı ise, Gökdeniz'in de yer alması o kadar mantıklı bence, Sn. Abidin.

Emre'nin yaptığı profosyonelikle bağdaşmayan baskı sonucu duygusalıkla yapılan bir harekketti..doğru değil yanlıştı..ama affedilebilirdi..

Ama Gökdeniz'in yaptı affedilir cinsten değildi..

mme
18-11-2007, 15:36
Emre'nin yaptığı profosyonelikle bağdaşmayan baskı sonucu duygusalıkla yapılan bir harekketti..doğru değil yanlıştı..ama affedilebilirdi..

Ama Gökdeniz'in yaptı affedilir cinsten değildi..

Emrenin yaptığı affedilir cinsten ise, Gökdeniz'in ki de affedilir. Netice de Gökdeniz de o hatayı yaptığı zaman yaşı kaçtı. Gencecik bir kişi idi ve hata yapabilirdi.

greenleaf
18-11-2007, 15:41
zirve buysa ne diyebilirim ki..bence hic elemeleri gecmeyelim rezil olmaya aday bir takım oyunu oynuyoruz.

latino
18-11-2007, 15:43
Emrenin yaptığı affedilir cinsten ise, Gökdeniz'in ki de affedilir. Netice de Gökdeniz de o hatayı yaptığı zaman yaşı kaçtı. Gencecik bir kişi idi ve hata yapabilirdi.

Bazı hatalar vardır ki bence affedilemez ve sonuçlarına katlanmanız gerekir..Gökdeniz'in yaptığı yuz kızartıcı bir hataydı..ikisini ayırmak gerekir..

mme
18-11-2007, 15:51
Bazı hatalar vardır ki bence affedilemez ve sonuçlarına katlanmanız gerekir..Gökdeniz'in yaptığı yuz kızartıcı bir hataydı..ikisini ayırmak gerekir..

Sn. Latino1122, Emre'nin yaptığını siz yüz kızartıcı bir hata olarak saymıyorsanız, bunun üzerine bir şey diyemem.

abidin
18-11-2007, 15:52

Şike para için yapılır, maddi çıkar söz konusudur. Dün çıkarı için yapanın yarın aynı hareketi yapmayacağına garanti verebilir misiniz?

Ben veremem, af edilecek bir tarafı da hiç yok.

guneysu
18-11-2007, 15:59

O, bizim için önem taşımaz.... Benim için

Büyük, kolay sonra diğer oyunların olduğu kumar oynar, maalesef

Bizim, kontrol oyunlara sahip olduğumuz everytimes, kontrolün altında oyunlar
Oyunlar esnasında, bizim, biraz olanağımız var, bazı büyük şanslar, bazı büyük okaziyons

Bir şey, onu beğenir ama.... Ben, neyi yapabilirim... Bazen...
Ve futbol bir şey olan futbol, her şeyin, olmuş olan bir şey olduğu ol

but anyway now is in the TABELE Ama neyse şimdi TABELE'dedir

and

Biz, sahibiz, görülen situ ationa şimdi, ikinciyiz...... Konum....
Ve benim, benim, ehehehi görmeyi istediğim, benim, önü görmeyi istediğim ve benim, umduğum arkayı görmeyi istemediğim bir nokta daha çok, bundan dolayı yarın benim takımlarım...

sevgiler.
yahu bunun çevirisi bumu... hemen cevır com dan bu çıktı:he::he: ama ben bu cümlelerden bir şey anlamadım:cry::cry:

mme
18-11-2007, 16:00
Şike para için yapılır, maddi çıkar söz konusudur. Dün çıkarı için yapanın yarın aynı hareketi yapmayacağına garanti verebilir misiniz?

Ben veremem, af edilecek bir tarafı da hiç yok.

Gökdeniz şike yapmamıştır. Bahis oynamıştır. Bahis oynadığı maç da kendi oynadığı veya kendi takımının maçı değildir. 40-50 bin kişinin stadda izlediği, milyonların tv. de izlediği bir maçta, gol de atmışken, Milletçe sevinmişken, o kadar milletin önünde o hareketi yapan da kusura bakmayın, benim nezdimde aynı derece makbuldür.

freesky
18-11-2007, 16:25

Gecmise baktigimizda Fatih Hoca'nin hicbir takiminda zirvedeyken biraktigini goremiyoruz. Illa madara olacak, cizdirecek karizmayi, seyirci yuhalayacak, basi onde egik basin toplantisiyla birakacacak...

Kimbilir, belki de sahip oldugu enaniyeti, "Biz" den ziyade "Ben" duygusundan dolayi, Allah'da kendisine adam gibi birakma imkani vermiyordur.

SIz, kendisi ulkesinde $ 60,000 a liderlik ve takim ruhu uzerine konferans verirken, calistirdii takimdan kovulduguunu Televizyonlardan ogrenen baska bir t direktor gordunuz mu?

Bence azcik kendisini frenleyebilse, etrafina saygi gosterebilse, egolarini asip ogrenmeyi denese, kendisinin nerede oldugunu farkedebilse, cok degerli bir teknik direktor olabilecekken, kendi kisisel kaprisleriyle hem kendinin hem de milli takimin sonunu hazirlamistir, Yazik oldu her ikisine de...

Dunya 3.lugunden buralara kadar indik. SOn iki turnuvayi ES gectik. elemelerinde elendik, finalleri TV lerden seyrettik.

Simdi de Mpdpva, Bosna, bilmem kimlere hovardaca dagittigimiz puanlarin sorumlusunu aramak, takimi bu hallere dusuren sorumlulari bulmak yerine, bir mac hurmetine birilerini kahraman ilan ederek, yildiz yapmaya calisiyoruz.

Aslinda icimden tam geceni soyleyecek olsam derdim ki; "boyle bir halka boyle bir teknik director cok bile.." ama cok sukur ki, halkin hepsi bu kafada degil ve gercekleri gorebilecek kadar ufku ve beyni acik vatandaslarimiz var.

slm ile...

freeSKY

abidin
18-11-2007, 16:27
Gökdeniz şike yapmamıştır. Bahis oynamıştır. Bahis oynadığı maç da kendi oynadığı veya kendi takımının maçı değildir. 40-50 bin kişinin stadda izlediği, milyonların tv. de izlediği bir maçta, gol de atmışken, Milletçe sevinmişken, o kadar milletin önünde o hareketi yapan da kusura bakmayın, benim nezdimde aynı derece makbuldür.

Emre'nin yaptığı hareketi tasvip ettiğimi hiçbir zaman söylemedim, söylemediler de A milli formayı giyen hiçbir futbolcuya yakışmaz hele de bir kaptansa bir daha başka yakışmaz ama para için bir başka takımda ki arkadaşını arayıp skora etki edilmesini sağlamak, sağlamaya çalışmak adına siz buna bahis oynamak deyin veya biz buna şike diyelim sonuç farketmez;

Ayinesi iştir kişinin lafına bakılmaz

Konu farklı bir boyuta varıyor ama işin özünde her arkadaşım
- A Milli takımın başarıya koşmasını istiyor, amaç aynı,
- Futbolcuların, saygı ile eğildimiz milli duyguları ile sahaya çıkıp o milli duyguya yaraşır ahlaki kurallara uygun bizi temsil etmelerini istiyoruz, arzu aynı,
- Oyun istiyoruz, herkesin gıpta ile baktığı, işte o, o oyun değil :arf:

Ben teknik direktör Fatih Terim'i beğenmiyorum, herkesin hemfikir olduğu müthiş motivasyoncu olduğu... Az kalsın turnuvalardan men edilecek kadar cezası ağır motivasyonu fazla kaçmış maçı da unutmuş değiliz.:grrr:

Düşünülmesi gereken; gerçeği Milan'ın patronları bizden daha çabuk anlamış olmaları :frown:

zum
18-11-2007, 17:28
:yes:

Guruplara bile kalmak zirve değildir.Zirve Avrupa şampiyonasında bir derecedir. Şampiyona sonunda bırakmalı.Derece her neyse.Aksi kaçmak gibi olur.

pride
18-11-2007, 17:35
O bir İMPARATOR

erkmen
18-11-2007, 17:45
Fatih Terim son zamanlarda kadro seçimlerinde ne kadar hat yaparsa yapsın Terim i tartışmak kadar saçma bişey olamaz...
Gerçekten o bir İmparator ve efsanedir...
Onun kadar başarılı bir teknik direktör daha gösterebilirmiyiz...tabi ki hayır...

bir arkadaş hiç bi zaman zirvede bırakmadı demiş..
galatasarayı nerde bıraktı acaba hatırlıyormu söyleyen arkadaş...
şenol güneş başarılı diyorlar ama unutulmamalı ki Şenol güneş fatih terim in yarattığı takımla başarılı oldu açıkcası o oturmuş takımla herkes dünya 3. olabilirdi....

sonuçta Fatih Terim e geçmişle ilgili laf etmek için çok şeyler olması lazım...

zum
18-11-2007, 17:59
:yes:İngilizler her on yılda bir futbolcularından birine sır unvanı veririler.Gerçekten Fatih Terimde ülkemizde bir SIR bir imparatordur.Biz de ona futbolun efendisi diye hitabedelim.Teşekkürler Fatih Terim, teşekkürler Türk futbolunun EFENDİSİ.:cool::cool::cool:

gokalpcaner
18-11-2007, 18:29
Ağa daha iyi gider

catania
18-11-2007, 18:36
Bence isviçre maçından sonra bırakmalıydı Terim, Milli Takım'ın Rıdvan Dilmen'le daha başarılı olcağını düşünüyorum.

smirnoff
18-11-2007, 18:47
sizde biraz fb lilik gördğm sanki sn.Catania?:yes:

cengaver
18-11-2007, 19:11
O bir İMPARATOR

Ukrayna ile deplasmanda oynamıştık.Bahis şirketleri deplasmanda galibiyetimizi öngören bahisleri kabul etmemişti.Ancak bir imparatorun takımından korkar bahis şirketler.Çooook büyüktür

gemici
18-11-2007, 20:07
O bir İMPARATOR

çok doğru o bir im para tor..............

freesky
18-11-2007, 20:16
Fatih Terim son zamanlarda kadro seçimlerinde ne kadar hat yaparsa yapsın Terim i tartışmak kadar saçma bişey olamaz...
Onun kadar başarılı bir teknik direktör daha gösterebilirmiyiz...tabi ki hayır...

şenol güneş başarılı diyorlar ama unutulmamalı ki Şenol güneş fatih terim in yarattığı takımla başarılı oldu açıkcası o oturmuş takımla herkes dünya 3. olabilirdi....

sonuçta Fatih Terim e geçmişle ilgili laf etmek için çok şeyler olması lazım...

Sn. Erkmen,

Yazilariniza bakildiginda iyi bir GS li oldugunuzu anlamak cok kolay. Bu yuzden de sizi anliyor ve dusuncelerinize saygi duyuyorum. Ben de iyi bir FB'liyim ama obcektif olmaya calisiyorum.

Fatih Terim'in GS'yi biraktigi yer guzel bir yerdi, kabulumuz. Zaten en cok tebrik edenlerde FB taraftariydi sanirim o donemde. Ondan sonra ne yaptigini da sizden alabilirmiyiz? Fiorentiona, Milan ve Gs? SOnrasinda ise milli takim ortada... Yorumunuzu alsak?

Seniol Gunes Fatih Terim'in takimi ile basarili oldu diye siz onun basarisina camur atarsaniz, birisi de cikar der ki, "fatih Terim de Derwal'in takimi ile UEFA kupasini aldi..." o zaman kalakalirsiniz.. Ustelik de 2. GS cikarmasinda Fatih Terim'in FB'den kac tane gol yedigini de bir yerlerden bulacam sizin icin. :he: Madem kendi takimiydi, o zaman nicin basarili olamadi? vs vs....

Bence degerlendirmeleri yaparken biraz daha insafli olmakta fayda var..

Bazen ovgude ve yergide abarttigimizi dusunuyorum.

Slm ile..

FreeSKY

özyengec
18-11-2007, 20:42

sonuçta Fatih Terim e geçmişle ilgili laf etmek için çok şeyler olması lazım... doğru söze ne denir

AVCI06
18-11-2007, 20:50

Kim ne derse desin son noktayı ve doğruyu hep ''gemici''koymuştur.:super:
Özellikle yukarıdaki cümlesi ...
Öyle ,öyle ..:yes:Verin hakkını ..

freesky
18-11-2007, 21:26

Sn Gemici, Herseyi ozetlemissiniz.. :super:
Klavyeniz dert gormesin.
slm ile.
freeSKY

latino
18-11-2007, 21:43

Sn, gemici...

Haklısınız o bir İMPARATOR....Demir gibi görüntüsünün altında pamuk gibi kalbi olan bir İMPARATOR..yaptığı hayır işeri basına yansımadığından pek bilinmez, yardıma muhtaç cocuklara yaptığı maddi ve manevi destekleri yanında, eğitimini üstlendiği bir çok kimsesiz çocukta var...ama o bir İMPARATOR... az ama öz...sadece gerektiği zaman konuşuyor..aynı sizin gibi.:)

özyengec
18-11-2007, 21:52
:cool:
Sn, gemici...

Haklısınız o bir İMPARATOR....Demir gibi görüntüsünün altında pamuk gibi kalbi olan bir İMPARATOR..yaptığı hayır işeri basına yansımadığından pek bilinmez, yardıma muhtaç cocuklara yaptığı maddi ve manevi destekleri yanında, eğitimini üstlendiği bir çok kimsesiz çocukta var...ama o bir İMPARATOR... az ama öz...sadece gerektiği zaman konuşuyor..aynı sizin gibi.:):cool::cool::cool:

gemici
18-11-2007, 21:55
fatihin yaptığı hoacalığın kıralını yapacak en az 10000 kişi çıkar .............

Layoti
18-11-2007, 21:58
fatihin yaptığı hoacalığın kıralını yapacak en az 10000 kişi çıkar .............

Abi 10 bini boşver de 10 tane isim verirmisin..:bad::bad:

AVCI06
18-11-2007, 21:59

Son ve dogru noktayı furur..dedikte ..Fanatikler..Ahh ..Sübjektifler..:cry:

özyengec
18-11-2007, 22:01
2 kişi bile söyleyemezler

mme
18-11-2007, 22:04
Sn, gemici...

Haklısınız o bir İMPARATOR....Demir gibi görüntüsünün altında pamuk gibi kalbi olan bir İMPARATOR..yaptığı hayır işeri basına yansımadığından pek bilinmez, yardıma muhtaç cocuklara yaptığı maddi ve manevi destekleri yanında, eğitimini üstlendiği bir çok kimsesiz çocukta var...ama o bir İMPARATOR... az ama öz...sadece gerektiği zaman konuşuyor..aynı sizin gibi.:)

Biz toplum olarak payeleri bu kadar bol keseden ve kolay dağıtmaya alışmışız ki. İmparator, sultan, padişah. Ya bu tür payeler verilmesi bu kadar kolay mı olmalı. Bir de yaptığı hayır işleri falan diyorsunuz. Kusura bakmayın da, asgari ücretin 1000 YTL nin çok altında olduğu bu Ülkede aylık
120000-130000 YTL alan birisi de yapsın o kadar. Ayrıca, yaptığı hayır işlerinin basına yansımadığı da doğru değil. Hayır işlerinde, Tv.lerde boy boy görüntü verirken, programlara katılırken defalarca görülmüştür. Milli Takım farklı bir olgudur. Kulüp takımlarıyla karşılaştırılamaz. Dolayısıyla, Milli Takım hocasının bu kadar fazla, hatta fahiş yüksek para almasını bir türlü anlayamam ve kabul edemem. Sen o kadar para alacaksın, ondan sonra da, başarız olduğun maçlardan sonra, basının eleştirmesine sinirleneceksin, fırça atacaksın, eleştri kabul etmeyeceksin. Yok öyle, yemez.

latino
18-11-2007, 22:17
Biz toplum olarak payeleri bu kadar bol keseden ve kolay dağıtmaya alışmışız ki. İmparator, sultan, padişah. Ya bu tür payeler verilmesi bu kadar kolay mı olmalı. Bir de yaptığı hayır işleri falan diyorsunuz. Kusura bakmayın da, asgari ücretin 1000 YTL nin çok altında olduğu bu Ülkede aylık
120000-130000 YTL alan birisi de yapsın o kadar. Ayrıca, yaptığı hayır işlerinin basına yansımadığı da doğru değil. Bizzat ben, tv.lerde boy boy görüntü verirlken, programlara katılırken gördüm. Milli Takım farklı bir olgudur. Kulüp takımlarıyla karşılaştırılamaz. Dolayısıyla, Milli Takım hocasının bu kadar fazla, hatta fahiş yüksek para almasını bir türlü anlayamam ve kabul edemem. Sen o kadar para alacaksın, ondan sonra da, başarızı olduğun maçlardan sonra, basının eleştirmesine sinirleneceksin, fırça atacaksın, eleştri kabul etmeyeceksin. Yok öyle, yemez.

Sn mme,

Haklısınız bu unvanlar o kadar kolay verilmemeli....2000 Yılında Danimarka/Kopenhagen'de Avrupa şampiyonu olduğunuda AVrupa'yı göbeğinden fethettiğinden İMPARATOR unvanını almaya hak kazandı tum kamoyu onunde..aldığı ucret yaptığı profosyel işinin karşılığıdır, başka teknik direktörlerde olsa para karşılığı yapmayacaklarmıydı bu görevi..Yardım konusu kendisini ilgilendirir ama tercihi bu yönde..bunu yapmayanlar da var..ben basına yansıdığını göremedim belkide kaçırdım..
Asabiyet konusunda size hak veriyorum, ama Fatih Terim en az herkes kadar vatanını seven bir vatanseverdir..

Kendi adıma bu topikte son kez yazıyorum, çünkü kendimi avukatıymış gibi hissetmeye başladım, tartışma konusuda Fatih Terim'in kişiselliğine girmeye başladı..
Daha önce dediğim gibi..Teknik Direktörlük görevi başarı-başarısızlıklar kişye göre görecelidir..

Saygılar..

özyengec
18-11-2007, 22:18
bu parayı sadece fatih terimmi alıyor bjk antr ertuğrul sağlam yıllık 1 milyon euro alıyor zikonun ne aldığını ersun yenal trabzondan ne aldığını inceleyin lütfen sonra yorum yapın

freesky
18-11-2007, 22:18
2 kişi bile söyleyemezler

Tamam im-PARA-torunuz sizin olsun, anladik, hayrini gorun de... 3-4 tane somut ornek verdim, kimsenin sesi cikmadi, ne is? Fiorentina dedik, Milan dedik, Ikinci GS donemi dedik, Milli Takimin geldigi hal ortada dedik... Ama tek cevap geldi, "o bir imparator, buyuk futbol adami, dahi, bi tanemiz, herseyimiz, vs vs". Yani goren de ulkeyi kurtarmis filam zannedecek. Ne yapti, bari onu soyleseniz?

Bu zihniyet, eminim Senol Gunes GS'li olsaydi en basta Gs Adasi olmak uzere en az 3-5 yere heykelini dikerlerdi. Adam dunya 3. su oldu, terim'in aldigi ovgunun 10 da birini layik gormediler kendisine... Demek ki terim gercekten de iyi avanta saglamis etrafindakilere ve gasteci! lere... Karsilikli al gulum, ver gulum olayi yani... Baska turlu bu korluk nasil aciklanabilir ki?

Kabul, ben FB'liyim. Ama kendisine bir hayranligim olmadigi halde Hakan Sukur icin ayni ifadeleri kullanamam. Adam Tancu Colak, Metin Akpinar! vs ne kadar zevatin gol rekoru varsa hepsini kirip, paramparca etmedi mi? Almadigi kupa kaldi mi Turkiye'de ve Dunya'da? Tamam kabul, Torino'lu Shaban benim de hosuma giden bir igneleme ifadesi, ama "yigidi oldur, hakkini da inkar etme" olayi.

BU takimla dunya 3. su olursa ayni terim;den burada gelir, ozur dilerim. Ama ben soylemis olayim, bu anlayistan bir cacik!! olmaz. Yazin bi yere, finallerden sonra ins gorusuruz.. (Bosna macina ragmen, icinizden herhangi birisi bu takimla artik bosnayi da rahat geceriz diyebiliyormu acaba?)

Iste bu yuzden terim;i elestiriyorum ben. onca maca ragmen ortada bir takim anlayisi yerlestiremedigi icin.. Haydi aslanlarim, saldirin, ezin onu..milli onurumuzu kurtarin vs laflari ile bi yere kadar...

saygilarimla,

freeSKY

cengaver
18-11-2007, 22:23
Avrupa şampiyonası Portekiz bizi yenip yarı finale çıkıyor.Yarı finalde kaybediyor.Teknik direktörü başarsız oldum diyerek istifa ediyor.Bu adam bizde olsa heykeli dikilir ve senelerce başarısıyla geçinirdi.

AVCI06
18-11-2007, 22:26
Yav kardeşim bırakın bu muhabbetleri tüm İtalyan kamu oyu, basını ,spor medyası biliyor bunun cigerini...Ben yanarımda Türklerin tamamımını böyle zannetmelerine yanarım.:(

ÇAKAL
18-11-2007, 22:37
O bir İMPARATOR
:D:D:D:yes::D:D:D

PARK
18-11-2007, 22:41
Yahu arkadaşlar bu adamın hiç mi artıları (+) yok yahu

Biraz insaf lütfen...

Ben de Fatih hoca'nın kişiliğini sevmem ama yaptığı işi iyi hatta çok iyi yaptığına inanıyorum ve ona bu yüzden saygı duyuyorum...

mme
18-11-2007, 22:44
bu parayı sadece fatih terimmi alıyor bjk antr ertuğrul sağlam yıllık 1 milyon euro alıyor zikonun ne aldığını ersun yenal trabzondan ne aldığını inceleyin lütfen sonra yorum yapın

Dikkatli okursanız, Milli Takım için dedim. Kulüp takımlarını kasdetmedim. Özellikle de vurguladım. Milli Takım, özellikle de bir Türk teknik direktör için Milli Takım hocalığı farklı bir duygu ve olgu olmalı. Paranın bu kadar yüksek olması, bazı şeyleri gölgede bırakabilir.

greenleaf
18-11-2007, 22:44
bu daumun para bakımından kankasıdır.. ama daum az degildi. nazar boncugu bile tasımaya baslamıstı son zamanlarında bjk nin. adam bile o kadar para kazandıgına inanamıyordu herhalde...terim zaten ayrı bir yaratık... hem para hem sohret... eski türk filmikahramanları gibi nayırcı..

AVCI06
18-11-2007, 22:52
Çok ta haksızlık etmeyelim hani konu paradan açılmışken ..Son Habertürk Mehmetçiğe
yardım kampanyasında Federasyonun 1.milyon ytl si (hepimizin parası)ve +3.aylık maaşını kampanyaya bagışlamıştı...(360.000 DOLAR) Ne...!!! ??? ''Bir aylıgını '' bile vermemişmiydi..??
Tillahiiii..Yanlış biliyorsunuz....:)

mme
18-11-2007, 22:54
Ayrıca, önce, Ersun Yanal'ın Milli Takım Teknik Direktörlüğü görevinden alınması sürecinin iyice irdelenip, değerlendirilmesi, kimlerin dahli olduğunun da ortaya çıkarılması gerekir, ki, ondan sonra bazı olaylar ve kişiler daha iyi değerlendirilebilsin. O süreçte Fatih Terim hangi görevdeydi, Milli Takım hariç, başka bir yere gitme ihtimali var mıydı, GS den kovulmuştu, başka Türk takımını da çalıştırmazdı, Avrupadan da teklif yoktu. Geride bir yer kalmıştı. Ama orası da doluydu, hele de başındaki, kendisine zaman tanınıp, başarılı olursa, orası da ihtimal dışı olabilirdi. Hem o zaman olur muydu. Fatih Terim ve Mustafa Denizli haricinde bir Türk hoca başarılı olursa, dünyanın sonu gelirdi.

mme
18-11-2007, 23:01
Sn mme,

....2000 Yılında Danimarka/Kopenhagen'de Avrupa şampiyonu olduğunuda AVrupa'yı göbeğinden fethettiğinden İMPARATOR unvanını almaya hak kazandı tum kamoyu onunde.

Sadece kendisi oldu değil mi şampiyon veya sadece kendisi şampiyon yaptı öyle mi? İşte benim de anlatmaya çalıştığım bu. Daha önce de belirttim, UEFA kupasını herkesten fazla ve iyi Fatih terim kullandı ve nakde tahvil etti. UEFA kupasını kazanan futbolcuların payı yok mu? En fazla onların var. Başkan ve yönetimin yok mu? Olmaz mı, hem de çok fazla. Başkan belki de, hala o yılların borçlarını ödüyor. Kulüp de aynı şekilde. Ama futbolcu ve başkana, yöneticilere imparator, sultan, padişah gibi payeler verilmedi. Neden diye sordunuz mu kendinize. Bence sorun, cevabını bulursanız, belki de ortada bir yerde anlaşmış oluruz.

freesky
18-11-2007, 23:02
Yahu arkadaşlar bu adamın hiç mi artıları (+) yok yahu

Biraz insaf lütfen...

Ben de Fatih hoca'nın kişiliğini sevmem ama yaptığı işi iyi hatta çok iyi yaptığına inanıyorum ve ona bu yüzden saygı duyuyorum...

Hic artilari yok demedi kimse sanirim. Ayip olur oyle denirse. Hani FB'li de olsa Gs'li de olsa, bunu kabul etmek lazim. Ozellikle de 50 sene once bilmem nerde 2gol kurtardi diye, hala basinda itibar goren bilmem nere'nin panterlerine gore, terim 3-5 gomlek daha fazla katkida bulunmustur ulke futboluna. benim itirazim cifte standart uygulanmasina idi daha cok.

sanirim bu kadar yeter bu konu icin.

slmlr..

freesky

pride
18-11-2007, 23:03
ımparator terımın egosunu ve herseyı ben bıılrım edasını tartısabılırz

ama basarılarını ve para konusunu asla tartısamazsınız carpılırsınız

burda F TERIM İ elelsıtrenler mılı takım kısvesı altında yıllarca EZILDIKLERI ıcın kınlerını kusmaktadırlar

senol gunes ınsan olarak cok degerlı bır ısımdır ama aynı seyı teknık anlamda soylemek ııcn yeterlı doneneler var elımızde tek yaptıgı sımdıye kadar dunya 3, lugu ama nasıl fatıhın yarattıgı aslanların sayesınde dunya kupasında oynayan takım 11 ının 8 banko zaman zaman 10 taneye cıktıgı gorulmustur kaldıkı dıger yedek ısmlerınde bırcogu farklı takımlarda olsada mılı takım sayesınde vıtrıne cıkarmıstır kendı takımlarından cok emegı vardır yanı anlıcagınız senol gunes hazır takımı devır almıstır

para konusunda ıse sadan kalkavan selım soydan bavul ıcınde tam 5 mılyon dolar teklıf etmıslerdır teklıflerınıde kendı agızlarıyla kamuoyu ıle paylasmıslardır asla paragoz dıyemezsınız kaldıkı su anda herhangı bır klup yada mılı takımı calıstırsa kat kat falasına sozlesme atar

asgarı ucret memur maası vs vs seylerle durumu ajıte yapmayada gerek yoktur nıtelıksız elemanı her zman bulabılırsınız onemlı olan nıtelıklıyı bulmaktır pıyasada az ve talep olan herseyın degerı fazladır bole bealtı vuruslarıyla elestrı kısvesı yapanlara sunu sormak lazım

neden nıye nıcın sızde teknık adam olmadınız ??

ÇAKAL
18-11-2007, 23:10
Bosna maçını batıracaksınız.:D:D:D
Okuyorsa buraları Kazım Kanat (DOĞRU YOLU BEN GÖSTERDİM):bad: ile size kızıp Bosna maçına solbekte Sabri ile başlar.
http://www.sabah.com.tr/kanat.html

Hep destek tam destek.
Hele bi şampiyonaya katılma hakkını elde edelim,gerisi Allah Kerim.:):)

Kaygan
18-11-2007, 23:11

burda F TERIM İ elelsıtrenler mılı takım kısvesı altında yıllarca EZILDIKLERI ıcın kınlerını kusmaktadırlar

senol gunes ınsan olarak cok degerlı bır ısımdır ama aynı seyı teknık anlamda soylemek ııcn yeterlı doneneler var elımızde tek yaptıgı sımdıye kadar dunya 3, lugu ama nasıl fatıhın yarattıgı aslanların sayesınde dunya kupasında oynayan takım 11 ının 8 banko zaman zaman 10 taneye cıktıgı gorulmustur kaldıkı dıger yedek ısmlerınde bırcogu farklı takımlarda olsada mılı takım sayesınde vıtrıne cıkarmıstır kendı takımlarından cok emegı vardır yanı anlıcagınız senol gunes hazır takımı devır almıstır

para konusunda ıse sadan kalkavan selım soydan bavul ıcınde tam 5 mılyon dolar teklıf etmıslerdır teklıflerınıde kendı agızlarıyla kamuoyu ıle paylasmıslardır asla paragoz dıyemezsınız kaldıkı su anda herhangı bır klup yada mılı takımı calıstırsa kat kat falasına sozlesme atar

asgarı ucret memur maası vs vs seylerle durumu ajıte yapmayada gerek yoktur nıtelıksız elemanı her zman bulabılırsınız onemlı olan nıtelıklıyı bulmaktır pıyasada az ve talep olan herseyın degerı fazladır bole bealtı vuruslarıyla elestrı kısvesı yapanlara sunu sormak lazım

bumudur budur :super::bravo:

ÇAKAL
18-11-2007, 23:21

bumudur budur :super::bravo:
Hırs yaptım teknik direktörlük kursuna yazılıcam.:D:D:D
Mesut Bakkal kadar yaparım herhalde.:):)

Kaygan
18-11-2007, 23:25

Mesut bi bakkal olursunda başka ne olursun düşünmek lazım :clown: :D

latino
18-11-2007, 23:25
Sadece kendisi oldu değil mi şampiyon veya sadece kendisi şampiyon yaptı öyle mi? İşte benim de anlatmaya çalıştığım bu. Daha önce de belirttim, UEFA kupasını herkesten fazla ve iyi Fatih terim kullandı ve nakde tahvil etti. UEFA kupasını kazanan futbolcuların payı yok mu? En fazla onların var. Başkan ve yönetimin yok mu? Olmaz mı, hem de çok fazla. Başkan belki de, hala o yılların borçlarını ödüyor. Kulüp de aynı şekilde. Ama futbolcu ve başkana, yöneticilere imparator, sultan, padişah gibi payeler verilmedi. Neden diye sordunuz mu kendinize. Bence sorun, cevabını bulursanız, belki de ortada bir yerde anlaşmış oluruz.

İşim dolayısıyla takım oyununa sonuna kadar inanırım, zincir en zayıf halkası kadar guçludur...

Soruyorum size İstanbul 1453 yılında fethedilirken tarih kitapları ne yazmıştır..
Ben adınıza cevap verim Fatih Sultan Mehmet..tum ordusunun zafereridir.. ama tarih kitapları 1 tek kişiyi hatırlıyor..Bunu anlayışla karşılamak lazım..

pride
18-11-2007, 23:26

memlekete dogru gel 15 gun ıcınde teknık dırektorluk kursu acılıyor :)

IMPARATORLUGU kaptırsan bıle padisah sultan sehzade kral dük vs vs gıbı seyler olabılırsın :D

ÇAKAL
18-11-2007, 23:30
Mesut bi bakkal olursunda başka ne olursun düşünmek lazım :clown: :D
Denizli'de bilardo dükkanı çalıştırıyordu.Bi gün bi baktım Ersun Yenal'ın yanında.:D:DÇok komik adamdır.İyi insandır.:cool:Lakin nasıl teknik direktör oldu kafam basmadı.:notr:Doğru zamanda doğru yerde olmak lazım.Yav ne işim var benim vestelde.:he::he:

memlekete dogru gel 15 gun ıcınde teknık dırektorluk kursu acılıyor :)

IMPARATORLUGU kaptırsan bıle padisah sultan sehzade kral dük vs vs gıbı seyler olabılırsın :D:super:
Gönüllerin adamı olalım yeter.Gömerken demesinler gömün *****.:he::he:

pride
18-11-2007, 23:37
Gönüllerin adamı olalım yeter.Gömerken demesinler gömün *****.:he::he:

gonullerın adamı olman ımkansız ozelıkle EZIK rakıp taraftarlar gömun ****
derler hatta ustune beton falan attırılar kalkar dirilir falan dıye :D

ÇAKAL
18-11-2007, 23:41
Evlilik bir kale gibidir; Dışarıdakiler oraya girmek için, içindekiler de dışarı çıkmak için uğraşır dururlar......pride
********************************:super::super:

Güzelmiş imzan.Yani bizi diri diri gömdüler zaten.:cry::cry:
Allah rahatlık versin dostlar.Dualarımız milli takımla.:):)
Ben kaçtım.Hayırlı geceler.
Hisseleriniz tavan gönlünüz benim hissede olsun.:D:D

freesky
18-11-2007, 23:47

Iki soruya iki cevap: 1. Ben denedim, 5 milyon dolar bir bavula sigmiyor. selim soydan'la sadan kalkavan nasil sigdirmis acaba? yoksa bavuldan bavula fark mi var? niye check yada banka havalesi kullanmamislar da, o kadar parayi bavulla getirmisler? Siz bizzat gorup, saydiniz mi bavulda 5milyon oldugunu? :he:

2. aslinda bana teklif etmislerdi o gorevi. Az daha teknik direktor oluyordum. Fakat sene sonu yogunluguna denk geldi ve ben malesef teklifi reddetmek zorunda kaldim. :he:

3. Terim'in gidecegi baska kapi kalmamisti. Ve Yanal'a birileri gaz vererek ve comezliginden faydalanarak Hakan gibi bir silahi kadro disi birakma beceriksizligine ittiler. SOnra da gorevi Terim'e verdiler. Yanal da hakettigini bulmus oldu, iyi de oldu isin asli. Terim daha gicik ama, futbol bilgisi yanal'dan daha kotu degildir. En azindan derval'den, piontek;ten filam biseyler kapmistir. avrupa filam da gormus azcok, gittigi iki kulupten de seneyi bitiremeden kovulsa da, tecrube tecrubedir. (Heralde buna kimsenin itirazi yoktur, dimi? :he: Bir Turk olarak beni mutlu etmedi, isin o kismi ayri. Ama adamlar bir cacik olmayacagini gorup, paketlediler. Yoksa Milan;da sampiyon kulupleri alsaydi, inanin en koyu Gs'li kadar ben de sevinirdim.)

4. "Yok bilmem kimler neler teklif etmis de, terim gitmemis" iddiasi cok komik olmus hakkaten. Oyleyse nicin o kadar sure omrunu OK masalarinda gecirdi ki? Hatta bir defasinda Istinyede beraberdik, adam elindeki iki OKEyin de farkinda degildi, yere atti iskarta tas olarak.. Kafa o derece dalgin yani.. :he: (herkes atiyo, biraz da ben atayim dedim....)

Onemli olan ulke olarak birseyler yapabilmemiz, basarili olabilmemiz. Kimin oldugundan ziyade, ulke olarak nerelere geldiigmiz..

slm ile..

freeSKY

mme
18-11-2007, 23:56

Uefa kupası haricinde başka başarısı yoktur. O nedenle başarı kelimesini çoğul kullanmayalım. Belaltı vurduğum da yok. Ajite ettiğim de. Bütün herkesin teknik adam olacak diye bir kural da yok. Teknik adam olmamış bir çok kişi, çoğu teknik adamdan daha çok anlayabilir futboldan. Benim dediğim şudur: ben fatih Terim'i iyi bir teknik direktör olarak kabul etmiyorum. Sırf şu şampiyonada yaptığı komik, amatörce hatalar bile buna örnek olarak yeter de artar bile. Uefa kupası ne bitmezmiş be. Ye ye bitmedi. Başka bir başarısı var mı, yok. Milandan, Fiorentina'dan kovulmadı mı, döndü Türkiyeye GS yi, aldırttığı amatör bir yığın yabancı futbolcu dolayısıyla milyon dolarlar borç altına sokmadı mı? Sonrasında GS den kovulmadı mı, FB den 6 yiyen takımın başında o yok muydu. Avrupa şampiyonasında, 0 puan, 0 gollü Milli Takımın başında kim vardı? O zaman insan demez mi, başka başarısı yoksa, UEFA kupasında hocanın payı da çok azdı diye.

Panatinakos maçında Yusuf Şimşek'i sol bek oynatan Lorant, ilk Norveç maçında Sabri'yi sol bek oynatan Fatih Terim.

Diyoruz ki, Moldova ve Malta maçlarında puan kaybetmeseydik, son maçlara bırakmazdık işi. E be kardeşim, o takımlara karşı Milli Takım'ın başında kim vardı, kaldı ki, ondan önce Yunanistanı deplasmanda yendiğimiz maçla, Norveçle berbaer kaldığımız maçta, rakip kalecilerin amatörce oyunlarından ve komik derecesinde hatalı goller yemelerinden puan/puanlar aldığımız ve onların sayesinde buralara gelebildiğimiz de unutulmasın. Avrupa Şampiyonasına gidersek ve de Fatih Terim de devam ederse (ki bence Avrupa Şampiyonasına gidersek, devam eder), kısa vadede kazanırız, ama uzun vadede yine Türk sporu olarak kaybederiz. İnsaf, 2 seneyi geçti göreve geleli. Kimi kazandırdı Milli takıma genç olarak. her maç ayrı 11. Gökhan Gönül bile, spor medyasının eleştrileri sonucu takıma alındı ve maçta da sakatlık sonucu oyuna girdi ve maçın gidişatını değiştirdi. Biraz objektif olalım.

pride
19-11-2007, 00:02
Iki soruya iki cevap: 1. Ben denedim, 5 milyon dolar bir bavula sigmiyor. selim soydan'la sadan kalkavan nasil sigdirmis acaba? yoksa bavuldan bavula fark mi var? niye check yada banka havalesi kullanmamislar da, o kadar parayi bavulla getirmisler? Siz bizzat gorup, saydiniz mi bavulda 5milyon oldugunu? :he:

4. "Yok bilmem kimler neler teklif etmis de, terim gitmemis" iddiasi cok komik olmus hakkaten.

Onemli olan ulke olarak birseyler yapabilmemiz, basarili olabilmemiz. Kimin oldugundan ziyade, ulke olarak nerelere geldiigmiz..

slm ile..

freeSKY

1..TERIM e sunlar bunlar teklıf etmıs dıye bır sey yazdıkmı ??

yazmadıgımıza gore evet cok komıksın

2 .. banka havalesı check kulanıp kulnmadıklarını sadan ve selım beye sorun bana degıl kendı agızlarından kamera onunde teklıf etıklerı rakamı solemıslerdır eger yalan soluyorlarsa kımın takımın yonetıcılerıydı bakınız??

3.. sen degıl 5 mılyon 10 mılyon dolar getır ben sana nasıl bavula sıgdırılır gostereyım altı ustu 1000 deste :D

cengaver
19-11-2007, 00:04
Buyurun Sabriyi çağırmış.Megalamoni depreşti hemen.Milli takım rehabilitasyon merkezimidir

pride
19-11-2007, 00:18
Uefa kupası haricinde başka başarısı yoktur.

4 sene gorev yaptıgı takımda ne yaptı soylermısınız aklınıza gelmıyors ben hatırlatayım

4 senede

]4 turkıye lıgı sampıyonlugu

3 cumhurbaskanlıgı kupası

3 fedarasyon kupası ( bzıları 26 senedır gormedıgı ıcın ne oldugunu bılmeyebılırler :D

1 uefa kupa sampıyonlugu ( hayal bıle edılemez)

on elemelerde hıc yenılgı almamıs

o zamana kadar sampıyonlar lıgıne hıc bır turk takımı katılamazken her sene sampıyonlar lıgını sokmus ve her gırdıgınde puan olarak daha fazlasını toplamıs

0 dan baslamıs

umıt mılı takımını akdenız kupasında fınal oynatmıs

yıne umıt mılı takımını avrupa sampıyonasına goturmus

aynı umıt mılılerden a mılı takım yaratıp tarıhınde ılk kez avrupa sampıyonasına goturmustur

sereflı yenılgı az farklı yenılgı devırlerını bıtırmıstır

bunlar basarı degılde ne sıızn basarı kıstasınız ne sımdıye kadar bunlaı basaran kac tane teknık dırektor gordunuz gerek yabancı gerek yerlı

fatıh terım bırak basarıyı turk futbolunda devrım yapmıstır

basınızı kuma gommenın geregı yok :D

mme
19-11-2007, 00:26
4 sene gorev yaptıgı takımda ne yaptı soylermısınız aklınıza gelmıyors ben hatırlatayım

4 senede

4 turkıye lıgı sampıyonlugu

3 cumhurbaskanlıgı kupası

on elemelerde hıc yenılgı almamıs

Bunlar, uefa kupasından önce ve uefa kupasunı kazanan futbolcularla. Sadece fatih terimle değil. Anlaşamadığımız nokta da bu. O dönemin GS kadrosu, en iyi kadroydu, futbolcuların da en iyi zamanıydı. Diğer yazdıklarınızda da bu kadro vardı genelde. yani Fatih Terim'in şansı o dönemde, öyle futbolcularla çalışmasıydı. Niye sonradan başarılı olamadı, başarısızlıklarını da sorgulayın. GS ye sonra yine geldi, niye başarılı olamadı, Çünkü eskisi gibi bir kadro bulamadı, o zaman takke düştü kel göründü.:he:

freesky
19-11-2007, 00:27
Sn. Pride,
Degerlendirmeleriniz cok obcektif olmus. Inanin bunu okuyan herhangi birisinin aklina, 'Acaba Sn. Prode fanatik bir Gs'limi?' sorusu hic gelmez. O kadar objektif olmus yani yaziniz.
Tesekkur ederiz, bizi aydinlattiniz.
:-)
saygilarimla,

freesky

Desperado
19-11-2007, 00:30
Fatih Terim'in Turkiye'de gelmis gecmis en basarili Turk antrenor oldugu gun gibi ortada, bunun tartisilacak bir tarafi yok; aksi yonde ne yazilsa komik olur... Rakamlar ortada istatistikler ortada... Ne tartisiliyor anlamak guc...

freesky
19-11-2007, 00:34
Bunlar, uefa kupasından önce ve uefa kupasunı kazanan futbolcularla. Sadece fatih terimle değil. Anlaşamadığımız nokta da bu. O dönemin GS kadrosu, en iyi kadroydu, futbolcuların da en iyi zamanıydı. Diğer yazdıklarınızda da bu kadro vardı genelde. yani Fatih Terim'in şansı o dönemde, öyle futbolcularla çalışmasıydı. Niye sonradan başarılı olamadı, başarısızlıklarını da sorgulayın. GS ye sonra yine geldi, niye başarılı olamadı, Çünkü eskisi gibi bir kadro bulamadı, o zaman takke düştü kel göründü.:he:

Sn mme,

Bazi arkadaslarimizin bakis acisi maalesef YOK. Onlari iknaya calismamiz yada fikir paylasimi tamamen zaman israfidir, emin olabilirsiniz. Bu kadar buyuk bir teknik direktor olsa Gs'ya 2. gelisinde cuvallamazdi. En az 15 tane iskarta yabanci futbolcuyu da, topcu diye Gs'ya getirip, takimi yabanci oyuncu coplugune de dondurmezdi.

gercekten de Gs ve milli takim olarak basari yakaladigimiz donemdeki oyuncular seviyesinde bir takim, hicbir donemde biraraya gelemedi. Geldiginde de dunyada derece yapti. Onlarin yetismelerini tamamen terim;e baglamak hata olur, ondan onceki donemde gs ve milli takimi calistiran derval ve piontek gibilerine haksizlik olur.

Degerli Gs'li dostlara son sozu; biraz insaf, vijdan lutfen.

slm ile...

freeSKY

mme
19-11-2007, 00:34
Göreve geleli kaç yıl oldu. nerde hazır bir 11. Her maçta değişik bir kadro. Değirmen oldu milli takım. Şimdi, eğer şampiyonaya gidersek, bu zayıf gruptan bile zorla çıktık diye mi başarılı addedeceğiz.

Serenler
19-11-2007, 00:36
gonullerın adamı olman ımkansız ozelıkle EZIK rakıp taraftarlar gömun ****
derler hatta ustune beton falan attırılar kalkar dirilir falan dıye :D

Sevgili Pride eğer moderatör olmasaydım yukardaki rencide edici yazınıza şimdi ben cevap vermek isterdim.
Ama şimdi biri cevap verecek, iş büyüyecek kavgalar çıkacak, birbirinizin kalbini kıracaksınız önceki topikte olduğu gibi bu topiği de kapatmak zorunda kalacağız..
Söyleyin aklınıza başka bir senaryo geliyor mu?
Bizleri üzmeyin lütfen....:notr:

mme
19-11-2007, 00:36
Sn mme,

Bazi arkadaslarimizin bakis acisi maalesef YOK. Onlari iknaya calismamiz yada fikir paylasimi tamamen zaman israfidir, emin olabilirsiniz. Bu kadar buyuk bir teknik direktor olsa Gs'ya 2. gelisinde cuvallamazdi. En az 15 tane iskarta yabanci futbolcuyu da, topcu diye Gs'ya getirip, takimi yabanci oyuncu coplugune de dondurmezdi.

gercekten de Gs ve milli takim olarak basari yakaladigimiz donemdeki oyuncular seviyesinde bir takim, hicbir donemde biraraya gelemedi. Geldiginde de dunyada derece yapti. Onlarin yetismelerini tamamen terim;e baglamak hata olur, ondan onceki donemde gs ve milli takimi calistiran derval ve piontek gibilerine haksizlik olur.

Degerli Gs'li dostlara son sozu; biraz insaf, vijdan lutfen.

slm ile...

freeSKY

Bilenle bilmeyen veya görenle bakan, görenle görmeyen ne kadar da farkediyor.:yes:

pride
19-11-2007, 00:38

o kadroyu kurarken o futbolcuları 15 16 yaslarındayken kendı topladı yetıstırdı emek verdı buyutu ve meyvesını aldı bunu nıye gozardı edıyorsun o fıdnları alıp buyutup agac ettı senol gunesde bunların son meyvalarını topladı gs gelısınde ne yazıkkı kendı yetıstırdıgı fıdan kalmamıstı egolarıda yukselmıstı her seyı ben bılıım edası ıle o yuzden basarılı olmadı

Sn. Pride,
Degerlendirmeleriniz cok obcektif olmus. Inanin bunu okuyan herhangi birisinin aklina, 'Acaba Sn. Prode fanatik bir Gs'limi?' sorusu hic gelmez. O kadar objektif olmus yani yaziniz.
Tesekkur ederiz, bizi aydinlattiniz.
:-)
saygilarimla,

freesky

anladınız yanı objektıf oldugunu ben objektıf olmasam tarıh objektıf oluyor ama:D

subjektıf olanlarda nedense hep baska takımlardan cıkıyor sanırım yıllarca ezdıgı ve ezık olarak yasattıgı ıcın:D

gercekleri tarıh tarıhıde F TERIM yazar

bunun aslı bu degıldı galıba ama yakıstı :D

benden bu kadar konuyla ılgılı son yazımdı daha fazlasını merak edenler aydınlanmak ısteyenler tarıh kıtaplarına bakabılırler:)

dent
19-11-2007, 00:38
Iki soruya iki cevap: 1. .Ben denedim, 5 milyon dolar bir bavula sigmiyor.

freeSKY
vay vay vay!
ne cevherlerimiz varmış

Serenler
19-11-2007, 00:40
Ha şunu da ilave edeyim;
Bu topikte yazılacak olanları tahmin ettiğim için takip etmedim, sadece sizin yazınız gözüme ilişti onun için yazdım sakın sadece sizi eleştirdiğimi düşünmeyin.:)

bridgea
19-11-2007, 00:40
Zenginin parası ,züğürdün çenesi desek.

dent
19-11-2007, 00:44
ft ,2000de pik yapmıştır.bunda mehmet ağar,şenes erzik faktörünü gözardı etmemeli derim ben.sonrası malum,düşüş trendi devam edior.
nşa da ft nin kapasitesi budur.bir cimbomlu olarak gerçeği görmek gerekir derim.
şahıs olarakta sevmeme rağmen kibirli oluşuve çok fazla 'ben' demesi kendisine duyulan sevgiyi gölgeliyor.

mme
19-11-2007, 00:50
o kadroyu kurarken o futbolcuları 15 16 yaslarındayken kendı topladı yetıstırdı emek verdı buyutu ve meyvesını aldı bunu nıye gozardı edıyorsun o fıdnları alıp buyutup agac ettı

Meyveler bitince ne oldu, demin dedim, kel göründü. Niye yeni meyve yetiştiremedi. Yetiştirseydi de veya meyve olacakları tespit etseydi de (hani öyleydi ya, kendisi de söylüyordu ya, odundan bile topçu yapardı), GS ye bir yığın amatör yabancı topçu getirtip, borca sokmasaydı ya. Gs den kovulmasaydı ya. ha diyorsanız, e biraz da elinde iyi kadro olmalı başarı için, düşündüklerini uygulayabilmesi için. Aynen uefa kupasını kazanan takımda olduğu gibi. O zaman, Milan'da, Fiorentinada teknik direktörlük yapma şansı buldu. Onların kadrolarına da kötü denmez demi. niye onlarda başarılı olamadı ve kovuldu. Siz mazide yaşamaya, uefa kupasını da Fatih terim in kazandırdığına inanmaya devam edin.

mme
19-11-2007, 00:52
ft ,2000de pik yapmıştır.bunda mehmet ağar,şenes erzik faktörünü gözardı etmemeli derim ben.sonrası malum,düşüş trendi devam edior.
nşa da ft nin kapasitesi budur.bir cimbomlu olarak gerçeği görmek gerekir derim.
şahıs olarakta sevmeme rağmen kibirli oluşuve çok fazla 'ben' demesi kendisine duyulan sevgiyi gölgeliyor.

Ne güzel anlatıyorsun be Dent. Şiir gibi. :yes:Artık bundan da anlarlar sanırım.

gemici
19-11-2007, 00:56
Abi 10 bini boşver de 10 tane isim verirmisin..:bad::bad:

bizim kahvenin çaycısı cezmi..........kralını yapar...o da kendine öz imparator diyor.............

Layoti
19-11-2007, 00:58
o kadroyu kurarken o futbolcuları 15 16 yaslarındayken kendı topladı yetıstırdı emek verdı buyutu ve meyvesını aldı bunu nıye gozardı edıyorsun o fıdnları alıp buyutup agac ettı senol gunesde bunların son meyvalarını topladı gs gelısınde ne yazıkkı kendı yetıstırdıgı fıdan kalmamıstı egolarıda yukselmıstı her seyı ben bılıım edası ıle o yuzden basarılı olmadı

anladınız yanı objektıf oldugunu ben objektıf olmasam tarıh objektıf oluyor ama:D

subjektıf olanlarda nedense hep baska takımlardan cıkıyor sanırım yıllarca ezdıgı ve ezık olarak yasattıgı ıcın:D

gercekleri tarıh tarıhıde F TERIM yazar

bunun aslı bu degıldı galıba ama yakıstı :D

benden bu kadar konuyla ılgılı son yazımdı daha fazlasını merak edenler aydınlanmak ısteyenler tarıh kıtaplarına bakabılırler:)

Budur.....

:bravo::bravo::bravo::bravo::bravo:

mme
19-11-2007, 01:00
bizim kahvenin çaycısı cezmi..........kralını yapar...o da kendine öz imparator diyor.............

:he::he::cool::cool::cool::super::super::super:

Süperdi Gemici Baba.

Layoti
19-11-2007, 01:09

Abi kahveci cezmi abi ha..:he::he:

Bu bir geriye kaldı 9....:bad::bad:

gemici
19-11-2007, 01:25
Abi kahveci cezmi abi ha..:he::he:

Bu bir geriye kaldı 9....:bad::bad:

yamak bekir........hakiki imparator derler ona........kahvede kime sorsan gösterir.

Layoti
19-11-2007, 01:30
yamak bekir........hakiki imparator derler ona........kahvede kime sorsan gösterir.

Abi efsanesin sen ya..:he::he:..Yamak Bekir abiye hürmetler..:he::he::he:

gemici
19-11-2007, 01:36
o daseni sordu layotti ne etti dedi.........

erkmen
19-11-2007, 13:00
vayyy bee neler yazılmış Terim hakkında...
Tek şey söylenebilir Fatih Terim den iyisi gelene kadar en iyisi Fatih Terim...

obejektif olmak isteyen arkadaşlar lütfen geçmişe baksın kim ne yapmış görsün...
sizler daha neler bekliyorsunuz acaba

zaten bu ülkede hep başarılı olanlara dil uzatılmıştır
hakan şükür ve fatih terim gerisi yalan...

o yapar bu yapar demek kolay ama daha yapan olmadı...

herkes parasını konuşuyor belkide en az para alanlardan biridir terimden önce hiddink e teklif sunulmuş 3 milyon euro istemiştir.
hiddinkin rusyada ki durumu bellidir eline gelen fırsatı kaçırmıştır...

ama bakıyorumda hep fenerli arkadaşlar terime çamur atıyorlar niye acaba :):)

neyse inşallah çarşamba bosnayı yener ve gideriz şampiyonaya en azından norveçten daha fazla hakediyoruz gitmeyi...

saygılar...

özyengec
19-11-2007, 13:13
Fatih Terim öyle veya böyle eleştirirsiniz ama paragöz olduğunu söyleyemezsiniz sn Selim soydan tv 8 de FB de yönetici olduğu dönemler sn Şadan Kalkavan la birlikte FB ye isterler önüne açık çek koyarlar ama o ben GS lıyım etik olmaz deyip geri çevirmiştir bu konuşmalar tv 8 arşivlerindedir saygılar

eren@
19-11-2007, 14:49
selamu aleyküm
fatih terim denen şahıs sonunda gerçekleri gördü yanlıştan döndü daracına asılmıştı
baştan beri yapılması gereken taktik ve oyuncu hakkını birazda mecburiyetten
kullanarak doğruyu buldu inşaallah bundan sonra domuz doğrusuna gitmez

zum
19-11-2007, 15:15
Türk futbolunun aşığı Fatih Terimde ateş gibi yanan bir milli ruh var.iMPARATOR adı ona çok yakışıyor.

abidin
19-11-2007, 15:26
Konu farklı bir boyuta vardırılmaya çalışılıyor, eleştiriler veya eleştiriyi okuyan arkadaşlarım lütfen Fatih Terim'in FB'li veya GS'lı olmasını değil tamamen milli takımın başarısı için eğrisi-doğrusu ile bu öz üzerine olmalı.

En azından benim amacım o, nasıl milli takımın başında çıkan teknik direktör FB'nin, GS'ın, BJK'nin ve de diğer takımların çok çoooook üstünde yer aldığını biliyorsa, ben de FB'li olmama rağmen o milli maçları aynı duyguyla izliyorum. Hatta şunu da belirtmem de yarar var; bir başka ülke sporcuları veya klüpleri ile yapılan tüm müsaabakaları GS, BJK, Denizli vs. olduğuna bakmadan seyrettim, seyredeceğim de... Dün GS'nin başarı turlarına FB'li olarak katıldığım gibi yarın da bir başka takımımızın başarı turlarına ortak sevincine katılırım.

Ama ben Fatih Terim'i GS geçmişi olduğu için değil, kaderimizi son maça bıraktığı için A Milli takımın başında yetersiz olduğuna inanıyorum ve onun takım kuruşunu beğenmiyor- desteklemiyorum.

Selçuk
19-11-2007, 15:26
Ders almayacak kadar bilmiş, basın tribününe kol hareketi yapan futbolcusuna destek çıkıp kaptan yapacak kadar terbiyeli, son 8 maçta 1 galibiyet aldıracak kadar başarılı ve bu gruptan çıkmayı başarı sayacak kadar seveni olan Fatih Terim'i objektif olarak değerlendiren tüm arkadaşları kutluyorum.Fatih Terim'in geçmişini reddeden kimse yok ama bugünkü Fatih Terim geçmişteki Fatih Terim'den çok çok farklı.Bütün bu yaşanan polemiklerin sebebi zaten bu.

akbuluti
19-11-2007, 15:41
Ne efsane gerçekten.

Malta, Moldova, Bosna ve Macaristan gibi futbol fakiri ülkelerin olduğu grupta bir başka futbol fakiri Norveç'i yenerek ancak 1 puanlık avantaj yakalayabildik.

Bu kritik maça turnuvanın genelinde forma giymemiş Nihat, Gökhan Gönül, İbrahim Kaş, Yusuf Şimşek, Semih Şentürk, Hakan Balta, Emre Aşık ve Volkan ile çıktık. Turnuvanın bitmesine 2 maç kala bu kadar yeni oyuncu ile rus ruleti oynayıp kazanan bir adama efsane demek yerine şanslı demeyi tercih ederim.

erkmen
19-11-2007, 17:22
Ama ben Fatih Terim'i GS geçmişi olduğu için değil, kaderimizi son maça bıraktığı için A Milli takımın başında yetersiz olduğuna inanıyorum ve onun takım kuruşunu beğenmiyor- desteklemiyorum.

fransa-italya-hollanda hep son maçlara bıraktılar...
hatta ingiltere rusya yenilmese gidemiyordu bile...daha neler neler yaniii...
hollanda lüksemburgu 1-0 zar zor yendi son 15 dk lüksemburg tek kale top oynadı yenebilir ve hollanda gidemeyebilirdi...

Terim de bazı hatalar yapmadı değil özellikle kadro seçiminde
alınmayacak oyuncuları aldı kadroya ama sonuçta öyle yada böyle bosnayı yendikmi gidiyoruz artık herşey elimizde...

HOCAMIZDA FATİH TERİM....

amadeus
19-11-2007, 17:30
Fatih Terim Avrupa'dan kupa getiren ilk teknik direktör olarak tarihe geçmiş ve efsane olmuştur. Gerçek bir efsanedir. Buna kimse itiraz etmemeli.

Fakat Milan macerasından sonra Fatih Terim sürekli bir düşüş içindedir. Milli takımın bu gruptan çıkması zaten olması gereken bir sonuçtu. Bizimkisi eşeği kaybedip sonra tekrar bulmaya benziyor. Gruptan çıkmamız ciddi bir başarı olarak kabul edilemez. Fatih Terim umarım bir an önce kendini toparlar.

cc1760
20-11-2007, 00:25
http://www.aksam.com.tr/yazar.asp?a=98973,10,2

sezaiozener
20-11-2007, 01:20
HAYALİMDEKİ MİLLİ TAKIM
-BİR GOL ATTIKDAN SONRA, GOL YEMEMEK İÇİN OYUN DÜZENİNİ BOZMAYAN.
-BİR BEREZİLYA GİBİ OYNADIGI FUTFOLLA HER ZAMAN GÖZ DOLDURAN.
-SAHAYA CIKDIGI ZAMAN RAKİBİNİN ÜZERİNE GELMESİNE FIRSAT VERMEYEN
-İNGİLİZ FUTBOLUNDA OLDUGU GİBİ ÜÇ TOPLA CEZA SAYASINA İNEBİLEN
-ALDIGI SONUÇLARIN SONRADAN TESADÜFDÜ İZLENİMİ BIRAKMAYAN
-MAÇ ESNASINDA BU POZİZYONDA BUNLAR HATA YAPMAZ DEDİRTEBİLEN.
cok şey söylenebilir de fazlamı olur acaba diye yazamıyorum..başlarken hayalimdeki diye söylemişdim zaten.talebe iyi olunca hocaya fazla iş düşmez..

ÇAKAL
20-11-2007, 01:26
talebe iyi olunca zaten hocaya fazla iş düşmez..

Yanlış düşünce bence.:):)
Hoca sakatsa habire müzik resim yapıp matematiği atlıyorsa talebe neylesin?
Sınavda hayal kuruyor işte o zaman.:wink:

sezaiozener
20-11-2007, 01:27
HAYALİMDEKİ MİLLİ TAKIM
-BİR GOL ATTIKDAN SONRA, GOL YEMEMEK İÇİN OYUN DÜZENİNİ BOZMAYAN.
-BİR BEREZİLYA GİBİ OYNADIGI FUTFOLLA HER ZAMAN GÖZ DOLDURAN.
-SAHAYA CIKDIGI ZAMAN RAKİBİNİN ÜZERİNE GELMESİNE FIRSAT VERMEYEN
-İNGİLİZ FUTBOLUNDA OLDUGU GİBİ ÜÇ TOPLA CEZA SAYASINA İNEBİLEN
-ALDIGI SONUÇLARIN SONRADAN TESADÜFDÜ İZLENİMİ BIRAKMAYAN
-MAÇ ESNASINDA BU POZİZYONDA BUNLAR HATA YAPMAZ DEDİRTEBİLEN.
cok şey söylenebilir de fazlamı olur acaba diye yazamıyorum..başlarken hayalimdeki diye söylemişdim zaten.talebe iyi olunca zaten hocaya fazla iş düşmez..

sezaiozener
20-11-2007, 02:01
Dünya kupası Almanya finallerine gidemedigimiz için.belki bendeki duygusal hırs bitmedi.
belki de bendeki hazımsızlık bundandır.
bir düşünün türkiyenin almanyada sahaya cıkdıgını....kıyamet kopardı.ben bunu kabullenemedim..oradaki vadandaşların TÜRKİYE,nin adını dünyaya nasıl meydan okuyacagını hep hayal etmişdim fakat olmadı..nasip degilmiş...
Hırsların sonuna erişmek,gökkuşagının sonuna erişmeye benzer.Biz ulaşırken onlar kacıp gider

cengaver
20-11-2007, 11:37
Final primi 4 milyon euro imiş.Bence 3.5 i FT ye verilmeli.Hakan ve Tümerde unutulmamalı.

asbest38
20-11-2007, 13:33
http://img517.imageshack.us/img517/1504/19im2.jpg

:he::he:

lionking
20-11-2007, 22:43
vayyy bee neler yazılmış Terim hakkında...
Tek şey söylenebilir Fatih Terim den iyisi gelene kadar en iyisi Fatih Terim...

obejektif olmak isteyen arkadaşlar lütfen geçmişe baksın kim ne yapmış görsün...
sizler daha neler bekliyorsunuz acaba

zaten bu ülkede hep başarılı olanlara dil uzatılmıştır
hakan şükür ve fatih terim gerisi yalan...

o yapar bu yapar demek kolay ama daha yapan olmadı...

herkes parasını konuşuyor belkide en az para alanlardan biridir terimden önce hiddink e teklif sunulmuş 3 milyon euro istemiştir.
hiddinkin rusyada ki durumu bellidir eline gelen fırsatı kaçırmıştır...

ama bakıyorumda hep fenerli arkadaşlar terime çamur atıyorlar niye acaba :):)

neyse inşallah çarşamba bosnayı yener ve gideriz şampiyonaya en azından norveçten daha fazla hakediyoruz gitmeyi...

saygılar...:super::super::super::super::super::sup er::super::super::super::super::super::super:

terim bu

adamı rezilde eder, vezirde

hakkında konuşanları utandırdığı gibi .

cengaver
21-11-2007, 17:32
Şu gariban gruptan çıkarsak kahramanlar yaratıp övgüler dizeceğiz.Kimse yaptığını zor bela temizledi demeyecek.Flash takımlar Iskoçya Rusya elendi gitti.

greenleaf
24-11-2007, 15:27
Terim: Çok önemli açıklamalar yapacağım
NTV 'ye konuşan A Milli takım Teknik Direktörü Fatih Terim, önümüzdeki günlerde bir basın toplantısı düzenleyerek, Türk futbolunda 'devrim' niteliğinde açıklamalar yapacağını söyledi.

Terim, yardımcılarıyla birlikte bir basın toplantısı düzenleyerek, ülke futbolu ile ilgili önemli konuları kamuoyuyla paylaşacaklarını söyledi.

NTVSPOR
Güncelleme: 01:25 TSİ 24 Kasım 2007 Cumartesi

2008 Avrupa Şampiyonası'na katılan A Milli Takım'ın antrenörleri, EURO 2008'e gidiş öyküsünü NTV'ye anlattı.

Yakın Plan Spor'da Güntekin Onay'ın konuğu olan antrenörler Müfit Erkasap, Metin Tekin ve Oğuz Çetin, en sıkıntılı dönemlerde dahi kendilerini yalnız hissetmediklerini ve birbirlerine destek verdiklerini söylediler.

Programa telefon bağlantısıyla katılan A Milli Takım Teknik Direktörü Fatih Terim ise önümüzdeki günlerde kapsamlı bir basın toplantısı düzenleyeceğini açıkladı.

"Tarihi bir basın toplantısıyla her şeyi anlatmak ve paylaşmak üzere hazırlanıyoruz" diyen tecrübeli teknik adam, yardımcılarıyla beraber basının karşısına çıkacaklarını söyledi.

İki senelik süre zarfında Türk futbolunun analizini yaptıklarını belirten Terim, tespit ettikleri gerçekleri kamuoyuyla paylaşmak zorunda olduklarını söyledi.

Fatih Terim, düzenlenecek toplantıda zaman açısından şu ana kadar söyleyemedikleri şeyleri, Türk futboluna ışık tutması açısından dile getireceklerini belirterek, "Şimdi neredeyiz, ne yaptık, ne yapmamız lazım, Türk futbolu ne oluyor, şampiyonaya katıldık diye Türk futbolu kurtuldu mu? Belki de devrim niteliğinde çok dikkatli bir paylaşım yapmak zorunda olduğumuzu hissediyorum. Teknik ekip olarak iki yıllık doğruları ve yanlışları aktamak zorundayız. O yüzden çok geniş kapsamlı delillerle, olması gerekenlerle bir arada olmamız gerek diye düşünüyorum" şeklinde konuştu.

Antrenör Oğuz Çetin ve Müfit Erkasap da, Fatih Terim’in bahsettiği basın toplantısının Türk futbolu açısından önemli olacağını ifade ettiler. Müfit Erkasap, “Çok kapsamlı ve programlı çalıştık. Özellikle Oğuz Hoca’nın raporlama yöntemi sayesinde, ülke futbolu adına önemli doneler elde ettik” diye konuştu.

bourbon
25-11-2007, 00:27
gs de hagı okan emre popescu varmıs,gs uefayı almıs..
bence bu kadar basıt degıl...o zamankı gs yenılgısız uefa ve supercup aldıysa,bunu basaran takım ısterse real barca olsun teknık dırektoru alkıslanır..

Turkıye baska bır teknık dırektorle dırek avrupa sampıyonasına katılana kadar bence terımden basarılısı yoktur..Dunyanın heryerınde aslolan sonuctur..Yunanıstan Avrupa sampıyonu oldugunda bence en rezıl futbol oynuyan takımdı ama tarıhın sayfalarına hocasıyla beraber gectı..

terımın kompleks ve egolarını bende sevmıyorum..Ama sapla samanı karıstırmamak lazım..

BORA YAŞAR
02-12-2007, 19:23
Yaşayan efsane ülkemizin yetişitirdiği en büyük Türk Fatih Terim, 13. Avrupa Şampiyonası kuralarından sonra verdiği büyük demeçte (küçük birşeyle ilgisi olamaz da) "zor bir grupta yer aldıklarını" belirtti.

Grubumuz şöyle:

A GRUBU
İsviçre
Portekiz
Çek Cumhuriyeti
TÜRKİYE

Efsane teknik direktöre acaba şu grubu beğenirmiydiniz diye soracağım:

B GUBU
Avusturya
Almanya
Hırvatistan
Polonya

Bu da mı zor?

Peki ya bu nasıl:

C GRUBU
Hollanda
Fransa
İtalya
Romanya

Yahu daha kolay bişi yo mu dediğini duyuyor gibiyim. Şöyle şalgamla indirilecek buçuk adana kıvamında hani.. Valla elimizde son bir grup kaldı:

D GRUBU
Yunanistan
İspanya
İsveç
Rusya

Ne o? Dudak büzmeler falan.

Yahu Avrupanın 16 takımı kaldı. Hadi ev sahiplerini koy bir kenara 14 takım dövüşe dövüşe geldi buraya.

Zor grup falan ne demek oluyor?

Bunun adı profesyonellik olsa gerek.

Ya da "kaşarlanmış" lık.

Utanma ve arlanma kalmadı galiba.

guneysu
02-12-2007, 19:33
Kaşer (İbranicesi כשׁר; Aşkenaz Musevilerince Koşer diye de telaffuz edilir), Musevilik dinine göre; yenilmesinde ve kullanılmasında dinen bir sakınca bulunmayan helal ürünlere verilen isimdir. Bunları belirleyen kurallara ise Kaşerut ya da Kaşrut kuralları adı verilir.

fiktif
07-12-2007, 15:25
Fatih Terim`in maaşı Meclis`i karıştırdı

TBMM Genel Kurulu'nda yapılan 2008 bütçe görüşmelerinde hararetli tartışmalar yaşanmaya devam ediyor.

HÜRRİYET

DTP'li Milletvekili Sırrı Sakık, aldığı söz hakkında bütçeden kimin ne kadar pay aldığının anlaşılamadığını vurgulayarak yaptığı bir araştırmadan örnek verdi.

Sakık, Fatih Terim ne kadar maaş aldığını merak ettiğini, bunun üzerine yetkili kurumlara telefon ettiğini anlattı.

Birkaç telefondan sonra yetkili biriyle 130 bin YTL üzerinde anlaştıklarını ifade eden Sakık, Helali hoş olsun ama gelir düzeyinin bu kadar düşük olduğu bir ülkede bu para çok değil mi diye sordu.

Bu sırada Meclis sıralarından kendisine Büyük adam diye seslenilmesi üzerine Sakık, O büyük adam da bu ülkenin Cumhurbaşkanı, Başbakanı küçük adam mı? Onların bir yılda aldığı maaş Fatih Terim'in aldığı bir aylık maaşa denk geliyor diye konuştu.

Sakık Bu durum hangi sosyal demokrat anlayışa sığar, Fatih Terim'in aldığı para 310 asgari ücretlinin toplamına eşit deyince bu kez CHP sıralarından kendisine itiraz geldi.

Bu söylediğinin CHP ile ne alakası var? Terim'in maaşını CHP mi veriyor diye seslenildi.

Sakık ise Niye bağırıyorsun bu hakkı size kim veriyor diye çıkıştı.

KAYNAK :

http://bigpara.ekolay.net/M3/haber_detay.asp?id=624125

hakan0719
19-12-2007, 20:52
İmparatora güveniyoruz.

cengaver
27-12-2007, 00:32
Söylendiği gibi Kalli Arda yı prensip meselesi yapıp gittiyse.
Olurda Kalli döner ve Ardayı kadro dışı bırakırsa
Arda ozaman yaşadı
FT nin direkt adamı olur.
Bakarsınız kaptan bile çıkar

dent
19-01-2008, 19:20
.. imparator derler ona........kahvede kime sorsan gösterir.
abi sanada hisenetin imparatoru diyorlar:)

BORA YAŞAR
01-02-2008, 21:14
(A) Milli Futbol Takımı'nın, İsveç ile 6 Şubat'ta yapacağı özel maçın aday kadrosu ve kamp programı belli oldu.

Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim tarafından belirlenen kadroda şu sporcular bulunuyor:

Emre Aşık (Ankaraspor), Hamit Altıntop (Bayern Münih), Rüştü Reçber, İbrahim Kaş, Gökhan Zan (Beşiktaş), Caner Erkin (CSKA Moskova), Halil Altıntop (FC Schalke 04), Volkan Demirel, Uğur Boral, Gökhan Gönül, Mehmet Aurelio, Semih Şentürk (Fenerbahçe), Remzi Giray Kaçar (Gençlerbirliği OFTAŞ Spor), Servet Çetin, Arda Turan, Hakan Kadir Balta, Mehmet Topal (Galatasaray), Mehmet Topuz, Gökhan Ünal (Kayserispor), Tümer Metin (Larissa), Serkan Kırıntılı (Ankaragücü), Emre Belözoğlu (Newcastle United), Serhat Niyazi Akın (Anderlecht), Mehmet Yıldız (Sivasspor), Gökdeniz Karadeniz (Trabzonspor), Yıldıray Baştürk (VfB Stuttgart), Nihat Kahveci (Villarreal).

http://www.stargazete.com.tr/index.asp?haberID=140707

Büyük kestane Fatih Terim'in belirlediği kadroya bakın.

Bizleri, bizim değerlerimizi temsil eden Milli Takım'a, yaşdaşları karda soğukta bu ülke ve değerleri için kan ve ter dökerken askerlik yapmamak için Yunanın höt kadar büyük takımına kaçan, " ..siz kerre ...siz " Metin Tümer'i uygun gören Fatih Terim benim için artık bir hiçtir.

Bu takım da artık benim takımım değildir.

Bu damga, kendini milliyetçi diye tanımlayan, bence hiçbir sağlam değeri olmadığını böylelikle gösteren Fatih Terim'e ölünceye kadar yeter.

Milli Takım ne demektir Allahaşkına?

Buradaki seçimde şeref şan dikkate alınmayacaksa nerede alınacaktır.

Kendini milliyetçi diye tanıtan, hemen her yerde hem cinslerine kafa atan bir federasyon başkanına da çok yakıştı doğrusu.

Bir ülkede değerler dibe vurunca, hiçbirşey ayakta kalamaz.

asbest38
01-02-2008, 22:02
Bizleri, bizim değerlerimizi temsil eden Milli Takım'a, yaşdaşları karda soğukta bu ülke ve değerleri için kan ve ter dökerken askerlik yapmamak için Yunanın höt kadar büyük takımına kaçan, " ..siz kerre ...siz " Metin Tümer'i uygun gören Fatih Terim benim için artık bir hiçtir.

Eline saglik abi..:super::super::super:

JAKO
01-02-2008, 22:03
Milli takımda oynarken , kaleciye geri pasları kontrolsüzce verdiğinden çok kez gol yediğimizi hatırlarım.Bir defasında lig maçında yan hakeme tükürmüştü.Fatih Terim'e verilen prim hiç bir teknik direktöre verilmedi.Şenol Güneş ve Ersun Yenal ise medyadan hiç destek görmedi.Neden acaba?
Galatasarayda fubtol oynadığı günlerde, tribünlere fırlayıp seyirci dövmesi ile de ünlenmişti vaktiyle. Bir de Metin Kurt'un kuyusunu kazışını hatırlarım.
İtalyadan neden kovulduğunu basın nedense yazmadı.

cengaver
19-05-2008, 22:16
Kimse yazamaz yasaktır.
Titanik filminin Oskar aldığı yıldı.Duayen gazeteci Terim için kültürsüz adam gidip filimi görmemiş diyordu.
Aynı adam bugün 90 dakikada futbol dışındaki Terimi öve öve bitiremiyor.
Böyle Medya böyle Terim,

ArCaS
28-06-2008, 20:00
umarım bırakır milli takımı yoksa gerçekten zarar verecek sanki o çıkıyor sahaya oynuyor... bıraksan futbolcuları tek başlarına çatır çatır oynar zaten; hepsi birbirinden kalite oyuncular. çek maçını hatırlayın Hamit gerçek yerine geçince (ki kendimizi çok şanslı görüyorum) nasıl hezimete uğrattık... adam sadece macera arıyor tek yaptığıda bu...

JAKO
29-10-2008, 13:15
Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim hakkında ‘hakaret´ suçundan 2 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.
Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim hakkında Yeni Şafak gazetesi yazarı Osman Tanburacı’nın bıyığına ve annesine küfür ettiği iddiasıyla ‘hakaret’ suçundan TCK’nin 125/1. maddesi gereğince 2 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nca hazırlanan iddianamede, Terim’in şüpheli olarak alınan ifadesinde, Tanburacı’yı cep telefonundan arayarak neden yanlış beyanat vererek kamuoyu önünde kendisini küçük düşürmeye çalıştığını sorduğunu, şikayetçinin umursamaz cevaplar vermesi üzerine sinirlenerek sövdüğünü söylediği anlatıldı. Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı’nca da olay tarihi ve saatinde Tanburacı’nın, Terim tarafından arandığının tespit edildiği belirtildi.

kentuf
03-05-2009, 17:54
Yaşlanıyoruz .:)

http://img21.imageshack.us/img21/2889/akinolukentuf102.jpg

varjan
19-10-2009, 14:06
Fatih Terim in basın toplantısı başladı.......

Bakalım neler anlatacak, her soruyu çekinmeden cevaplayacakmış..... :cool:

ayhan53
19-10-2009, 14:16
tanburacı da soru soracakmı:)
şu bıyık muhabbetine girilirse baya bi açıklama yapması gerkebilir

metkon
19-10-2009, 14:24
Madride gidecek ya...Onun havasını atacak bizim basına...O yüzden toplamıştır onları...Gündemden düşmek istemiyor...Hava yapacak orasını burasını oynatıp...

ayhan53
19-10-2009, 14:27
kesinlikle amacı o diyecekki beni kimse kapıya koymadı ben istifa ettim ve la liga gibi bir ligde beni havada kaptı
ha gittiği takımın başkanı ile dost olmasa ne olurdu bilemem

varjan
19-10-2009, 14:53
Sizlere katılıyorum !!!!!!!....... Tukaka Fatih Terim........ :notr:

merlin
13-10-2010, 01:13
Terim ,sevsek de sevmesek de...Türk futbolunun en büyük ismidir.

Piontek'in yardımcısıyken yaptığı taramayla, 2. hatta 3.ligden bir sürü futbolcu futbolun 10 yılına damga vurdu.

İlklerin adamıdır ;
-A Milli takımla ilk kez Avrupa şamiyonasına gidiş.
-4 kez ligi üst üste kazanan ilk hoca.
-İlk kez Avrupa da kupa kazanan hoca.
-İlk kez dünya çapında bir takımı çalıştıran hoca. Kısa sürse de.
-En çok kupa kazanan hoca.
-Avrupa da en çok maça çıkan hoca
-Şampiyonlar liginde en çok mücadele veren hoca
Yarattığı efsane takım Milli takıma 9 adam verdi, dünya 3.lüğü geldi.

Onun misyonuna sahip olanlar Avrupa 'da el üstünde tutulur, futbola yon verirler. Bizde bir kenarda oturuyor. Vizyonu ,misyonu olan 2 hocadan biridir(Şenol Hocayla birlikte).Şenol Hocaya da solcu derler, o yüzden sevmezler. Ne ilgisi varsa futbolla...
Yok derin devletmiş,yok Mehmet Ağarmış...Geçeceksiniz bazı şeyleri. UEFA yı kaldırdığı geceki gibi içten bir kutlamaya bu ülke asla şahit olmadı.Sokaktaki yabancı uyruklu romen hayat kadınları bile Hagi diye bağırıyordu. PKK lı taciz ateşini bırakıp havaya sıkıyordu. Her gece taciz ettiği karakol da aynı biçimde.Bir gecelik ateşkes ve belki d ilk kez ortak nokta... Edirne ve Hakkari. İstanbul ve Bayburt. En büyük, en küçük, doğu batı...Herkes çıldırdı...Ve o 50 000 kişi, 1.2 milyar kişinin naklen izlediği maçta ''dağ başını duman almış, yürüyelim arkadaşlar '' diye inletti ortalığı... Rüyaydı, gerçek bir rüya. Bu ülkede insanlar ilk kez dünyaya bir şeyler ispatlamış hissediyordu kendini.
Bir tek , bazıları , o gece pencereyi kapattı, perdeleri çekti. Uyumaya çalıştı. Ama uyuyamadı. ;D Biliyor onlar kendilerini :D Terim i de hiç sevmedi onlar, ama biliyorlar, sevmemek ondan kaynaklanıyor, biliyorlar ki FB den bir Terim çıkmaz...

i-ked
05-09-2016, 22:39
Kimler geldi, kimler geçti ama gündem pek değişmemiş.

hisse.net iPad uygulaması ile gönderilmiştir.