PDA

View Full Version : Bizim Takımımız

ÇAKAL
17-11-2007, 20:54
Milli Takımımızın bizim gönül desteğimize ihtiayacı olduğunu düşünüyorum.Daha önce açılan topik bizim yanlışlarımız yüzünden kapandı.Daha dikkatli olalım.Ve tükanı açalım.Hayırlı olsun.:D:D:D

VURDUKLARI GOL OLUR İNŞALLAH.

zum
17-11-2007, 21:03
Gönlümden geçen 3-2 galibiyet.İnşaallah.Yıdıray Nihat,Altıntoptan iyi haberler.Galibiyet golümüz son beş dakikada gelsin.(yILDIRAY YEDEKTE SANIRIM)

latino
17-11-2007, 21:55
İlk yarı 1-1...ilk 20 dakika Norveç, son 25 dakika biz guzel oynadık..ama bu zurafa boylu takıma, guzel çalım atıp bellerini kıracak kıvarak futbolculara ,ihtiyacımız var..Hava topları hep tehlike yaratıyor ama bu gençleştirilmiş Milli Takım hoşuma gitti.. Umarım 2. yarı galibiyeti yakalarız..

Çok fazla gol poziyonu olmadı maçta, ceza sahasına daha fazla girip yerden oynarak biraz çalım atarak galibiyet yolunu açabiliriz.. Emre'nin golu de harikaydı..

Spiker Wederson için, yılan gibi boynunu uzattı ve kafayı vurdu, boyu 1.95 cm..:D:D:D

gizemliduygular
17-11-2007, 22:00
Almancılarımız (gurbetçilerimiz) güzel oynuyor. Mehmet Aurellio'ya da Milli Forma çok yakışıyor esmer delikanlımız bizim.:)

latino
17-11-2007, 22:18
Evettttttt Nihatttt aslanlarım koçlarım benim...İşte Milli Takım bu..şimdi herşey lehimize.. 3' leyelim de rahat edelim...Sadece kalaslardan kuru bir takım karşında oynuyoruz ama harika oynuyoruz...

gizemliduygular
17-11-2007, 22:22
İkinci yarıyı evde izliyorum. Lokal çok kalabalık ve gürültülü.:he: Ev de lokalden aşağı değil.:he::he:

VOLVO
17-11-2007, 22:28
Arkadaşlar şu an maçı izleyemiyorum malesef:cry::cry::cry:

Almanyadayım ve bulunduğum yerde bir türlü bulamadım maçı gösteren bir yer:cry::cry:

Manyakça heyecanlıyım.Ne olur güzel haberleri buradan paylaşın.Buradan ve hürriyetden izliyor olacağım

ALLAHIM yardım et aslanlarıma:super::super::super:

VOLVO
17-11-2007, 22:51
maç bitmedi mi arkadaşlar daha:cry::cry:

rekorb
17-11-2007, 22:52
veeeeeee bittiiiiiiiiiii

gizemliduygular
Şimdi bitti. 2-1 kazandık.:he::he:

latino
Yunanistan'da kazandığımız 4-1'lık zaferden beri Milli Takımımızı hiç bu kadar azimli, istekli hırslı ve akıllı görmemiştim..İşte inancın zaferi budur, hakımız olan galibiyetide, Avrupa şampiyonsı finallerinin vizesini Oslo'da söke söke aldık..

Emre futbol resitali verdi bu gece.. o kadar ihtiyacımız vardıkı böyle bir sevince yazmakla anlatılamaz..

Bugun Fatih Terim'le ilgili bir topikte yazmıştım, Milli Takımımız buyuk maçların ve finallerin takımı diye..yanıltmadılar yuzumuzu kara çıkartmadılar..hepsine helal olsun...

Kazandıkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk 2-1 ....Harika bir sonuç..

Tum Türkiye'nın zaferini kutluyorum..bunu bize yaşatanlara bir kaz daha teşekkur ediyorum...

SENOL
17-11-2007, 22:53
evet az önce bitti yendik gözümüz aydın ...

latino
17-11-2007, 22:54
İşte motivasyon budur...Futbolcularımız maça başlarken hepsi ağlamışlar..duygusalığımız bizi zafere göturdu...inanca Turk insanın başaramayacağı hiç bir şey yok...hepsine helal olsunn...

SENOL
17-11-2007, 22:56
herkes çok güzeldi ama ben bugün hamit'ten verim alamadık gibigeldi ...emre süperdi...gökhan gönül ben bu takımda oynarım dedi ...semih ise bu takıma neler vereceğini gördük...semih'e fazla top gelmedi ama gelen topları çok iyi değerlendirdi bana göre...ayrıca nihat çıksaydı orada daha iyi olurdugibi geliyor o çıkınca basan kalmadı önde o yüzden çok geri yaslandık bir gol yiyeceğiz diye çok korktum...

kentuf
17-11-2007, 22:58
çarşamba akşamki maç nerde beyler burdamı bosnadamı taraftar istiyormuş terim baba hadi gidelim maça .

VOLVO
17-11-2007, 22:59
ALLAHIM sana şükürler olsun.

Hele bugün Ulm'de toplanan şerefs.z PKK'lıları Apo itinin posteriyle görünce daha da anlamlı oldu benim için.

Çok ama çok mutluyum:cry::cry::cry: (sevinç gözyaşları)

latino
17-11-2007, 23:00
çarşamba akşamki maç nerde beyler burdamı bosnadamı taraftar istiyormuş terim baba hadi gidelim maça .

Maç Turkiyê'de..Bu sefer Bosna'nayı elimizden kimse kurtaramaz..3-2'lik mağlubiyetin hesabını keseceğiz...maç sanırım İstanbul'da...

gemici
17-11-2007, 23:04
genç semih ile hamit dışında iyi oynadılar..........

Von
17-11-2007, 23:12
Bu maçın diğer maçlardan en büyük farkı şuursuzca topa koşturmak yerine daha bilinçli ve planlı motivasyon oldu. Hısr ve motivasyonla çıkılan çoğu maçta maalesef bu motivasyon şuursuzca saldırmaya dönebiliyor bazen.

Tüm takımı tebrik ederim..

zum
17-11-2007, 23:14
Tahminim 3-2 idi 2-1 oldu yendik ya...:yes::yes:

gizemliduygular
17-11-2007, 23:16
ALLAHIM sana şükürler olsun.

Hele bugün Ulm'de toplanan şerefs.z PKK'lıları Apo itinin posteriyle görünce daha da anlamlı oldu benim için.

Çok ama çok mutluyum:cry::cry::cry: (sevinç gözyaşları)

Ulm'de mi oturuyorsunuz?

kentuf
17-11-2007, 23:17
Hakan şükür oynayınca on kişi ile oynuyorduk olmadığı ne kadar belli oluyor dimi .

VOLVO
17-11-2007, 23:19
Ulm'de mi oturuyorsunuz?

hayır istanbul da. ama iş için senede 4-5 kez gelirim stuttgarta

zum
17-11-2007, 23:27
Bu oyunu maltaya karşı oynasaydık 5-0 Moldovaya karşı oynasaydık 3-0 olurdu.

ÇAKAL
18-11-2007, 01:53
Şükürler olsun Rabbim.

ÇAKAL
18-11-2007, 10:03
Golünü attı secdeye kapandı

Milli Takım Teknik Direktörü Fatih Terim’in Norveç maçında kaptan olarak sahaya çıkardığı Emre Belözoğlu, attığı golle herkese şapka çıkarttı. Milli futbolcu karşılaşmanın 31. dakikasında önünü boşalttı. Kafasını kaldırıp kaleye baktı. Opdal’ın önde olduğunu gören Süper Bücür, 25 metreden muhteşem bir şut çıkardı. Opdal, neye uğradığını şaşırdı. 1823 gün sonra milli forma ile gol atan Emre, büyük bir sevinç yaşamadı. Arkadaşları milli futbolcuyu tebrik etmek istedi ama o kutlamaları coşkudan yoksun bir tavırla karşıladı. Emre, arkadaşları santra için yarı sahamıza dönerken secde yapar gibi alnını yere koydu.
http://www.aksam.com.tr/haber.asp?a=98794,2
OPDAL abtal olmuş.İsmini değiştirmiş Norveçliler.:p:p:p

ÇAKAL
18-11-2007, 23:47
Rıdvan kendinden geçti
hurriyet 18 Kasım 2007
(A) Milli Takımın Norveç ile deplasmanda oynadığı ve 2-1 kazandığı kader maçını sunucu İlker Yasin'le birlikte yorumlayan Rıdvan Dilmen, karşılaşmayı televizyondan izleyenleri şaşırttı. Heyecanını saklayamayıp, kendini maça kaptıran ünlü yorumcu, 90 dakikanın stresini en az sahadakiler kadar yaşadı.

İşte Rıdvan Dilmen'in canlı yayında yaptığı ilginç yorumlar;

...Arda sevdiğin yerler, geçersin onları...
...Aferin Servet...
...Affferin beeee...
...At taca, at taca...
...Vur oğlum...
...Kale!...
...Bu kaleciye gol atarız...
...Dön Gökhan'a oğlum...
...Aslanım benim...
...Faul yapma, rahatsız et...
...Hadi oğlum be, hadi oğlum be, hadi oğlum...
...Bas Tuncay, stop stop...
...Ben oynasam, kaleye Turgay ağabey geçse yine de yeneriz Bosna'yı...
...Bosna maçında ben de oynamak istiyorum...:oley::oley::oley:

bourbon
18-11-2007, 23:53
1 0 dan sonra fızık olarak cok kuvvetlı olan bu adamlara karsı sıkı mucadeleden dolayı tum futbolcularımızı tebrık edıyorum..
Eger teknıgı sıfır,sadece tac atmakla gol arayan bu norvec bızım yerımıze cıksaydı,cok uzulurdum...

ÇAKAL
20-11-2007, 01:09
Bosna Hersek maçı biletleri satışta

A Milli Takım'ın 21 Kasım Çarşamba akşamı oynayacağı Bosna-Hersek karşılaşması biletleri bugün satışa çıktı. Futbolseverler biletleri bugün saat 14.00'ten itibaren Biletix gişelerinden alabilecekler.

ÇAKAL
20-11-2007, 01:11
Bosna maçına skandal hakem!

(A) Milli Futbol Takımı'nın, 2008 Avrupa Şampiyonası Eleme Grubu'nda 21 Kasım Çarşamba günü Bosna Hersek ile oynayacağı maçı skandallarıyla ünlü Hollandalı Eric Braamhaar yönetecek.

Geçen sezon Hollanda Ligi'nde PSV Eindhoven ile Ajax arasında oynanan ve Ajax'ın 5 - 1 kazandığı maçta orta hakem Eric Braamhaar, Ajax'ın 5. golünde kameralara gole sevinirken yakalanmış ve büyük tepki çekmişti.

Şampiyonlar Ligi'nde yönettiği Manchester United - Lille maçında verdiği kararlarla da tepki toplamıştı. Braamhaar, karşılaşmanın 83. dakikasında serbest vuruş kararı vermiş, düdüğünü çalmadan Manchester United'lı oyuncular karşılaşmayı başlatmış ve ardından Ryan Giggs, maçın tek golünü kaydetmişti. Ayrıca, bu maçta Lille'in ağlara giden bir topunu da faul gerekçesiyle geçerli saymamıştı.

Eric Braamhaar'ın yardımcılıklarını Arend Brink ve Patrick Gerritsen yapacak.Ali Sami Yen Statı'nda oynanacak karşılaşmanın dördüncü hakemi ise Bjorn Kuipers.

ÇAKAL
20-11-2007, 20:22
Millilerin süper pirimine büyük tepki: Şehit ailelerine verin

Milli Takım futbolcularına Türkiye'nin finallere gitmesi halinde yaklaşık 450'şer bin dolar prim alacakları yünündeki haberler böyük tepki çekti. Futbolculara ücretlerin performans ve devamlılığa göre belirleneceği, 300-500 bin Dolar arasında para alacakları, en fazla ödemeyi ise Hamit Altıntop'un alacağı bildirildi.

Milli Takımın, daha 1 ay önce oynadığı maçlar sırasında ülkeyi mateme boğan kanlı terör saldırılarının ardından kazanacakları primi şehit ailelerine bağışlama kararı aldığını belirten çok sayıda vatandaş, "Sözlerini tutsunlar. Ne başarısı gösterdiler. Zaten zayıf takımlara puan verdiler. Ya parayı almasınlar, ya da şehit ailelerine verip sözlerini tutsunlar" dediler.

Primlerin, Teknik Direktör Fatih Terim'in raporu doğrultusunda verileceği ve finallere katılmaları halinde futbolculara yaklaşık 450'şer bin dolar prim ödeneceği konuşuluyor. Toplam 11 maç yapan milli takımda, en fazla primi Hamit Altıntop'un alacağı öğrenildi. Ödenecek primlerin federasyonun kasasından çıkmayacağı, sponsorlardan gelecek paralarla karşılanacağı ifade ediliyor. Teknik Direktör Fatih Terim'in de futbolcular kadar prim alacağı, ve yaklaşık 300 bin euro ödeneceği kaydedildi.

ÇAKAL
20-11-2007, 20:23
Milli kaleci Volkan: İki sarı kartla cezalı duruma düşeceğimizi bilmiyordum

İSTANBUL / DHA

A Milli Futbol Takımı'nın başarılı file bekçisi, Volkan Demirel, Milli Takımın Norveç maçını kazanmakla denizi geçtiğini, Bosna-Hersek maçını da kazanarak derede boğulmayacağını söyledi. Volkan, Norveç maçında gördüğü sarı kart ve cezalı duruma düşmesiyle ilgili olarak ise, "Ben sarı kartı gördüm ama, cezalı olduğumu bilmiyordum. Maçtan sonra bana söylediler. Daha doğrusu, ben bir turnuvada iki tane sarı kart yiyince cezalı duruma düşeceğimizi bilmiyordum" dedi...

ÇAKAL
20-11-2007, 20:30
Hıncal Uluç: Anlamak zor
Hıncal Uluç, "Top çevirmeyi bile bilmeyen Norveç'i 'yendik' diye bayram yapmam. Bosna Hersek maçının bitiş düdüğüne kadar kimse 'Finallere gittik' demesin." dedi.

lionking
20-11-2007, 22:36
Bosna Hersek'in yıldızı Milliler'e karşı yok!

Bosna Hersek Futbol Federasyonu'nun resmi sitesinde yapılan açıklamaya göre, yıldız futbolcuları Zlatan Muslimovic sakatlığından dolayı Çarşamba günü oynanacak olan Türkiye maçı kadrosundan çıkarıldı!

İtalya Serie A takımlarından Atalanta'da da forma giyen golcü futbolcunun yerine, Sanel Jahic'in oynaması bekleniyor.

ÇAKAL
21-11-2007, 08:59
Kolay lokma değil

Milli Takımımız, Bosna Hersek ile daha önce deplasmanda oynadığı biri resmi, biri özel 2 müsabakayı da kaybetti. Bosna'yı ilk kez konuk edecek olan ay - yıldızlılar, 16 Ağustos 2000 tarihinde Saraybosna'da oynanan özel maçtan 2-0, 2008 Avrupa Şampiyonası elemelerinde, 2 Haziran 2007'de aynı şehirde yapılan karşılaşmadan ise 3-2 mağlup ayrıldı.

442. milli sınav

Ay - yıldızlılar, Bosna Hersek ile oynayacağı karşılaşmayla 442. sınava çıkacak. Milliler, 84 yıllık tarihinde, 231'i resmi, 210'u özel olmak üzere geride kalan toplam 441 maçta, 152 galibiyet, 105 beraberlik alırken, 184 kez de rakiplerine mağlup oldu.
Türkiye bu maçlarda rakip fileleri 564 kez havalandırırken, kalesinde ise 684 gol gördü.

Sami Yen yarıyor

Türkiye, Ali Sami Yen Stadı'ndaki 27. milli maçını Bosna Hersek'le yapacak. 20 Aralık 1964'te Bulgaristan ile oynanan ve golsüz biten özel maçla bu statta ilk kez sahaya çıkan Milliler, Mecidiyeköy'de yaptığı
toplam 26 karşılaşmada 12 galibiyet, 10 yenilgi ve 4 de beraberlik alırken, 22'si resmi, 4'ü özel olan bu maçlarda 54 gol attı, 34 gol yedi.

Terim'in 66. maçı

Teknik Direktör Fatih Terim bugün 66. kez A Milli Takım'ın başında sahaya çıkacak.
Terim, ay-yıldızlıların başında ilk sınavını 11 Nisan 1990'da Kopenhag'da Danimarka'ya
karşı 1 - 0 kaybettiğimiz özel maçta verirken, Milliler geride kalan 65 karşılaşmada, 30 galibiyet, 19 beraberlik ve 16 yenilgi alırken, 96 gol atıp kalesinde 73 gol gördü.

50 bin dal çiçek

Milli Takımımız çiçek yağmuruna tutulacak. İnterflora Çiçekçileri Derneği ve Antalya Kesme Çiçek İhracatçıları Birliği'nin önderliğinde, Çiçek Tanıtım Grubu'nun düzenlediği etkinlikle, Ali Sami Yen Stadı'nda oynanacak maç öncesi taraftarlara 50 bin dal kırmızı ve beyaz çiçek dağıtılacak. Ayrıca, her iki ülkenin futbolcularına başarı dilekleri ile birer buket sunulacak.

ÇAKAL
21-11-2007, 09:01
VURDUKLARI GOL OLUR İNŞALLAH.
Dualarımız sizinle.:cool::cool:

asbest38
21-11-2007, 20:22
karşılaşmaya şu 11'le çıkacak:

Rüştü Reçber, Gökhan Gönül, Emre Aşık, Servet Çetin, Hakan Balta, Hamit Altıntop, Emre Belözoğlu, Mehmet Aurelio, Arda Turan, Nihat Kahveci, Semih Şentürk

her vurdugunuz gol olsun yigitler:yes::yes:

varjan
21-11-2007, 21:06
Kaleci hariç 11 e itirazım yok. Rüştü'ye şerh koyuyorum inşallah beni utandırır......

Ama ne olursa olsun kalbim onlarla.............

:)

taita-x
21-11-2007, 22:17
Gol lazım.... hemen acilen bir gol atmamız lazım...

taita-x
21-11-2007, 22:47
nihayet... harika bir zamanda bulduk golü... Rabbim sana şükürler olsun...

DrX
21-11-2007, 22:51
nihayet... harika bir zamanda bulduk golü... Rabbim sana şükürler olsun...

Attık mı? Kİm attı :):):)

lionking
21-11-2007, 22:56
çok kötü oynuyoruz .

bu millet bunu hak etmiyor .

ilk yarıda bu iş bitmeli idi .

allah yardımcımız olsun .

bu takımla finallere katılsak bile sıfır çekeriz .

yahu bu ülkede santrafor yokmu allah aşkına .

70 milyondan iki forvet çıkartamıyoruz ...

SENOL
21-11-2007, 23:26
kardeşim Semih çıkıyor sabri giriyor arda efendi araya pas atıyor kimse yokki vur olsun yada olmasın şaşırdılar iyicene böyle bitse bari ...kalpten gideceğiz sabri kaç aydır yok takıma giriyor ...

DrX
21-11-2007, 23:32
kardeşim Semih çıkıyor sabri giriyor arda efendi araya pas atıyor kimse yokki vur olsun yada olmasın şaşırdılar iyicene böyle bitse bari ...kalpten gideceğiz sabri kaç aydır yok takıma giriyor ...

Ben izleyemiyorum. İçim götürmüyor..:arf::frown::frown:

lionking
21-11-2007, 23:48
korkaklar daima kaybedereler

inşallah bugün tersi olur

AVCI06
21-11-2007, 23:52
Ben izleyemiyorum. İçim götürmüyor..:arf::frown::frown:

Benim içim götürüyor. hiç bir şey yok çünkü futbol namına Adamlar gelmiş paf takımlarıyla...Emme......Dil ögretiyor biri ..İSPANYOLCA..:grrr:
OLEY,OLEY ..diye Stad hopörlerinden..Hayret bişey be İttir kaktır bi maç..:arf:

PARK
21-11-2007, 23:54
Sizin her birinizle gurur duyuyoruz,göğsünüzdeki ayyıldız bugün daha bir değişik parladı...:fl::fl::fl::fl::fl::fl::fl::fl::fl::fl: :fl:

Bu takımda emeği bulunan federasyon başkanından,malzemecisine kadar hepinizi kutluyoruz..

pride
22-11-2007, 00:02
bosnalılar bıraz uzerımıze gelse gelmeyı bırak nıyet etselerdı macı kesın alırlardı o kadar tırstık ve panıkledıkkı neredeyse kendı kalemıze gol atacakdık

haluk ulusoy uzerıne dusenı yapmıs anlasılan:)

AVCI06
22-11-2007, 00:02
Ben haluk ULUSOY un o ellerini yüzüne kapayıp'' inanamıyorum,inamıyorum'' hali varya maç sonu ..Bende ona inanamıyorum.Len ŞU YÜCE TÜRK MİLLETİNE EŞEGİ KAYBETTİRİP YENİDEN BULDURDUNUZ YA BU AKŞAM..ALIN HELALL OLSUN ADAM BAŞI 450.000 DOLAR PRİM..!!!HAYRET Bİ ŞEY YAV..(MEHMET AURELLO HAKETTİ ..O HARİÇ).

ÇAKAL
22-11-2007, 00:07
bosnalılar bıraz uzerımıze gelse gelmeyı bırak nıyet etselerdı macı kesın alırlardı o kadar tırstık ve panıkledıkkı neredeyse kendı kalemıze gol atacakdık

haluk ulusoy uzerıne dusenı yapmıs anlasılan:):super:
Boşnak kardeşlerimize teşekkürü bir borç bilirim.:p:p Hücum etmemek için ne gerekiyorsa yaptılar,sağolsunlar.Seyirci de anladığı için o kadar gaza rağmen tezahürat bile yapmadı.:wink:

son_azrail
22-11-2007, 00:07
yazık ya 1-0 a sevindik kendi evimizde geri çekildik.....umarım köklü bir değişim olur bu milli takımda yoksa liverpool tarifesini milli takımda da uygularlar...f.t mantalitesi bitmiş...

aslanbey
22-11-2007, 00:10
ülkemize hayırlı uğurlu olsun....

AVCI06
22-11-2007, 00:12
yazık ya 1-0 a sevindik kendi evimizde geri çekildik.....umarım köklü bir değişim olur bu milli takımda yoksa liverpool tarifesini milli takımda da uygularlar...f.t mantalitesi bitmiş...

Gerçekleri görenler için durum böyle de Sayın son_azrail .. Ya Diğerleri ???:cry:

abidin
22-11-2007, 00:12
Tebrikler, Allah'ım sana şükürler olsun

Eşşeğimi buldum

AVCI06
22-11-2007, 00:15
Tebrikler, Allah'ım sana şükürler olsun

Eşşeğimi buldum

Sen Çok Yaşa Emi ...SEVGİLER...:super:

ÇAKAL
22-11-2007, 00:17
2008 Avrupa Şampiyonası Maçlarında İnşallah daha akıllı olur ve başarılı oluruz.Eldeki ve yedekteki malzeme süper de aşçının gözlerinde hafif sakatlık belirmiş.:D:D:D

Layoti
22-11-2007, 00:28
Ne sevinmesini biliyoruz.Ne üzülmesini..Şurda yazılan bazı yazıları okuyorum da..yazık çok yazık....bu gün şuan konuşulacak şeylermi bunlar..

Kutlu olsun...

Kaygan
22-11-2007, 00:33
Son 2 maçı nihat ve özellikle emrenin iyi top oynamasıyla kazandık..
(Emre ilk Galatasaraydan gideceği sene sakatlanırım diye top oynamadı, hamitte kendini herkese gösterinceye kadar Milli takımda iyi oynadı, bayerne gitti orda takıma girmek için kendini yırtıyor,milli takıma gelince sahada geziniyor,belkide sakatlanırım diye korkuyor, 10 şut atıyor 9u tribüne.)

ÇAKAL
22-11-2007, 00:36
Son 2 maçı nihat ve özellikle emrenin iyi top oynamasıyla kazandık..Hamit eski Hamit değil.Yıldıray'ın kesinlikle Şampiyonaya kadar takıma kazandırılması lazım.Forvete de M.Yıldız.:yes:

ÇAKAL
22-11-2007, 00:37
''SABRİ BOSNA'YI BURAYA GETİR'':super::super:

Kapalı tribündeki Türk taraftarlar, bir ara ''Bosna-Hersek oley'', ''Sabri, Bosna'yı buraya getir'' diye tezahürat yaptı.

Bosna-Hersekli oyuncular, ısınma sırasında kapalı tribünün önüne giderken, taraftarların tezahüratına el sallayarak karşılık verdi.

Karşılaşmada az sayıda Bosna-Hersekli taraftar da kendilerine ayrılan bölümden, ellerinde Türk bayraklarıyla karşılaşmayı izledi.

Öte yandan, Bosna-Hersek Milli Takımı Teknik Direktörü Fuad Muzurovic'in, İstanbul'da oturan ablasını ziyaret ettiği öğrenildi.

ÇAKAL
22-11-2007, 00:39
Terim'den istifa açıklaması

21 Kasım 2007

Hürriyet
Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim, hakkında çıkarılan istifa dedikodularına son noktayı koydu. Terim Milli Takımın başında kalacağını söyledi.

Fatih T erim 2008 Avrupa Şampiyonası elemelerinde Türkiye'nin Bosna Hersek'i 1-0 yenmesi ve Avrupa Şampiyonası'na katılmayı hak kazanmasından sonra, hakkında çıkan "istifa" dedikodularına açıklık getirdi. Terim, hayli gergin geçen maçtan sonra yaptığı açıklamada görevinin başında kalacağını ve Milli Takım ile yollarına devam edeceğini söyledi.

PARK
22-11-2007, 00:41
Ne sevinmesini biliyoruz.Ne üzülmesini..Şurda yazılan bazı yazıları okuyorum da..yazık çok yazık....bu gün şuan konuşulacak şeylermi bunlar..

Kutlu olsun...

:super::super: Ellerine sağlık Layoti paşam değilmi ama?

Işılay
22-11-2007, 00:42
:super:
Boşnak kardeşlerimize teşekkürü bir borç bilirim.:p:p Hücum etmemek için ne gerekiyorsa yaptılar,sağolsunlar.Seyirci de anladığı için o kadar gaza rağmen tezahürat bile yapmadı.:wink:

Hücum etmemek için ne gerekiyorsa yaptılar diyorsunuz.. Hücum edemediler desek şuna?? Oynamak yerine tekme, omuz, dirsek darbeleriyle takımımızı durdurmaya gelmişler havasındaydılar! Bir ara Boşnak kardeşlerimiz Norveç'ten prim mi alacaklar diye aklımdan geçmedi değil...

son_azrail
22-11-2007, 00:43
mmaçtan dipnot kulaktan duyma ama sağlam bilgi..tribün lideri diye nitelendirilen tiplere TARAFTAR MODUNDA adamları getirsin diye verilen biletler karaborsaya düşmüş...beleş bilet dağıtmış federasyon...sonra 70nci dk sefa sefaa ama olmuyor bağırtsana diye sesler duyabiliyosunuz anonslardan...bunamı sevinecez... o kadar stad varken neden ali samiyen hala çözemedim... çimde kötü... takım ise berbat bunları bugun konuşmayacazda ne zaman konuşacaz? yarayı tedavi etmek istiyorsak kangren olmasını bekleyemeyiz TEDAVİ ETME ZAMANI ŞİMDİDİR... fransadan 8 yedikten sonra değil...

rekorb
22-11-2007, 00:44
Öncelikle hayırlı olsun finaller diyorum...

Böyle kolay bir gruptan bile son maçta ve zorlama bir oyunla ancak çıkabildik ya, buna da sebep olanlara yazıklar olsun...

rekorb
22-11-2007, 00:46
sonra 70nci dk sefa sefaa ama olmuyor bağırtsana diye sesler duyabiliyosunuz anonslardan...bunamı sevinecez...

o adam bi ara sefa diye bağırdı dimi gerçekten. Ben de ilk önce öyle anladım ama sonra yok dememiştir, yanlış anlamışımdır dedim ya. rezillik valla.

ÇAKAL
22-11-2007, 00:47
Norveç'ten prim mi alacaklar diye aklımdan geçmedi değil...Herşey mümkün.Ali Şen Bosna Milli Takımındakilere Bodrum'da tatil vaadetmiş olabilir.:p:pFatih Terim kovulsun diye.:D:D:D

İngiltere-Rusya teşvik savaşı
21 Kasım 2007
İngiliz işadamının 2-1'lik Rusya galibiyeti sonrası İsrailli futbolcuya otomobil hediye etmesine, yanıt gecikmedi.

Spartak Moskova Kulübü'nün sahibi, İngiltere'yi yenmeleri halinde Hırvat futbolculara 4 otomobil vadetti.
EURO 2008 Elemeleri'nin E Grubu'nda bugün oynanacak İngiltere-Hırvatistan karşılaşması öncesi ilginç gelişmeler yaşanıyor. İsrail medyasının, bir İngiliz işadamının Rusya'yı 2-1 yendikleri maçta galibiyet golünü atan İsrailli futbolcuya Mercedes otomobil hediye edeceğini yazmasının ardından Ruslar da harekete geçti. Spartak Moskova Kulübü'nün de sahibi olan ünlü zengin Leonid Fedun, İngiltere'yi Wembley'de devirmeleri halinde Hırvat oyunculara tam 4 Mercedes vereceğini açıkladı. Amacının son maçlarında Makedonya'ya 2-0 yenilen Hırvat futbolcuların moralini düzeltmek olduğunu belirten Rus işadamı, istedikleri sonucun alınması halinde otomobillerden birini kaleci Pletikosa'ya diğer üçünü de Hırvat takımında en iyi performansı gösteren oyunculara armağan edeceğini bildirdi. Rus Federasyonu ile hiçbir bağlantısı olmadığını da vurgulayan Fedun, "Ben bu jesti sadece bir taraftar olarak yapıyorum. Eğer küçücük bir şansımız varsa bile bunu zorlamamız gerekir" dedi. Grupta son maçlar öncesi Ruslar'ın, Euro 2008 finallere gidebilmek için Andorra'yı yenip, İngiltere'nin de Hırvatistan'a kaybetmesini beklemekten başka çareleri bulunmuyor.

AVCI06
22-11-2007, 00:47
''SABRİ BOSNA'YI BURAYA GETİR'':super::super:

Kapalı tribündeki Türk taraftarlar, bir ara ''Bosna-Hersek oley'', ''Sabri, Bosna'yı buraya getir'' diye tezahürat yaptı.

Bosna-Hersekli oyuncular, ısınma sırasında kapalı tribünün önüne giderken, taraftarların tezahüratına el sallayarak karşılık verdi.

Karşılaşmada az sayıda Bosna-Hersekli taraftar da kendilerine ayrılan bölümden, ellerinde Türk bayraklarıyla karşılaşmayı izledi.

Öte yandan, Bosna-Hersek Milli Takımı Teknik Direktörü Fuad Muzurovic'in, İstanbul'da oturan ablasını ziyaret ettiği öğrenildi.

Sayın cakhall;

Abartma..!! ALLASEVEN ..:) Malta da boşuna mı ''DÖRT'' yedi iskoç lardan
(en son baktıgım da öyleydi) Malta T.Direktörünün E.Kardeşi de İskoç ya daymışşş....:he: Abisi Sen başta olmak üzere kimse yanlış anlamasın ..LÜTFEN !!:yes:

abidin
22-11-2007, 00:48
Asıl süpriz yolda

İngiltere 2 - Hırvatistan 3

Dk.89

Kaygan
22-11-2007, 00:49
Skor yorumuda yapmamak lazım forvet yok,semihden milli takıma forvet olmaz,ama hamit,nihat gökhan vs en az 10tane kale önünden şut çektiler tribüne, tuncayın ardanın kaçırdıkları var karşıkarşıya,bunlardan 2-3 tanesi gol olsa 3-0 yensek şimdi çok büyüğüz derdik,zaten 3-0 skorda berbatta oynasak iyiyiz derdik,karşı takım iyice maçı bırakırdı,kötü oynadığımız hiç belli olmazdı vs vs :clown:

ÇAKAL
22-11-2007, 00:51
İngiltere-Rusya teşvik savaşı
21 Kasım 2007
İngiliz işadamının 2-1'lik Rusya galibiyeti sonrası İsrailli futbolcuya otomobil hediye etmesine, yanıt gecikmedi.

Spartak Moskova Kulübü'nün sahibi, İngiltere'yi yenmeleri halinde Hırvat futbolculara 4 otomobil vadetti.

İşin içinde 4 mercedes var.:D:D:D

AVCI06
22-11-2007, 00:52
Bir ara Boşnak kardeşlerimiz Norveç'ten prim mi alacaklar diye aklımdan geçmedi değil...

YANİ VARYA !!!:grrr::grrr::grrr:..Alllah tan türkçe zengin bir dil! SESLİ DÜŞÜNÜYORUM...PES BE..HAKİKATEN PESS..!!!!::beurk:

ÇAKAL
22-11-2007, 00:53
vs vs :clown:
Hemşo şunu açsana azcık basmadı kafam.:p:p

abidin
22-11-2007, 00:53
Asıl süpriz yolda

İngiltere 2 - Hırvatistan 3

Dk.89

Maç bitti,

İngiltere güme gitti :he::he::he:

Kaygan
22-11-2007, 00:54
Hemşo şunu açsana azcık basmadı kafam.:p:p

vos vos o senin eski araba :D :D :D

ÇAKAL
22-11-2007, 00:56
Maç bitti,

O zaman kesin Avrupa Şampiyonuyuz.Bizi yenecek başka da takım yok zaten.:he::he:

lionking
22-11-2007, 00:56
ve futbolun mimarları kupaya veda etti

hırvat teknik adamı hırsızlık yaptı iddiası ile 2 saat gözaltında tutmuşlar

futbolu bırakıp alevera dalevera işlerine girerseniz işte adamı böyle 3 lük yaparlar

senmisim benim teknik adamıma hırsız diyen hırvat futbolcular intikam almışlar .

neler oluyor neler .

vallahi biz iyi yırtmışızda farkında değiliz

rekorb
22-11-2007, 00:57
Maç bitti,

Rusya da aldı maçı.
ingilizler hakketten güme gitti. tüh :D

ÇAKAL
22-11-2007, 00:58
vos vos o senin eski araba :D :D :D
3 kuruşluk keyfin içine ettin yani hemşo.VS harfleri benim için yok artık.:bad:Vestel 7 olmadan da almam alfabeme.:):)

lionking
22-11-2007, 00:59
ADA KAN AĞLIYOR!...

http://www.sporx.com/detail.php?Type=1&kategori=187&go=88586

ÇAKAL
22-11-2007, 01:02
neler oluyor neler .

http://www.hisse.net/forum/showthread.php?t=21407
İmzana takıldım bu ara.:)İzlerken gözlerim doldu.:yes:

abidin
22-11-2007, 01:03
Biz de ağlıyoruz, inanmıyorsan bak :) :) :)

zum
22-11-2007, 01:05
ve futbolun mimarları kupaya veda etti

hırvat teknik adamı hırsızlık yaptı iddiası ile 2 saat gözaltında tutmuşlar

futbolu bırakıp alevera dalevera işlerine girerseniz işte adamı böyle 3 lük yaparlar

senmisim benim teknik adamıma hırsız diyen hırvat futbolcular intikam almışlar .

neler oluyor neler .

Sn lioking, evet 2-3 neticeye sevindim.:yes:

kentuf
22-11-2007, 01:08
allahtan fatih hoca taraftar istedi .seyirci utanmasa boş koltuklarda yatacakti.

asbest38
22-11-2007, 01:09
Bu tip stresli maclari oynamak zordur..sagolsun yigitler (ozellikle son iki macta emre,nihat,mehmet,buyuk emre ve servet ust duzeyde oynadilar) turkiyemizi avrupa sampiyonasi vizyonuna tasidilar..

bakiniz ingiltere bile sampiyona disi kaldi kendi evinde cok stresli ciktigi hirvatistan macinda 2-3 yenildi.......

2008 haziraninda tum dunya 1 ay futbola kitlenecek ve turkiyemde 16 takim icinde olacak.. bundan daha buyuk reklam ve lobi olabilirmi???

tskler fatih terim.. tskler tum oyuncular..tskler emegi gecen herkeze.

saygilar&sevgiler

Kaygan
22-11-2007, 01:14
allahtan fatih hoca taraftar istedi .seyirci utanmasa boş koltuklarda yatacakti.

Hocam siz maça gidip bağırcaktınız ne oldu :)

cakhall ha vos vos ha vestel sen fark görebiliyormusun :D :D

lionking
22-11-2007, 01:14
http://www.hisse.net/forum/showthread.php?t=21407
İmzana takıldım bu ara.:)İzlerken gözlerim doldu.:yes:

sevgili dostum harika bir topik açmışsın .

tebrikler

bende bu konu ile ilgili çok belge var zamanla topiği şenlendireceğim

tekrar teşekkürler

kentuf
22-11-2007, 01:17
Hocam siz maça gidip bağırcaktınız ne oldu :)

cakhall ha vos vos ha vestel sen fark görebiliyormusun :D :D

Ben maçtaydım zaten .

DrX
22-11-2007, 01:32
İngiltere, Hirvatistan'a sahasında 3-2 mağlup oldu. Rusya'nın da deplasmanda Andorra'yı 1-0 yenmesinin ardından İngiltere, 2008 Avrupa Futbol Şampiyonası'na katılamadı.:cool::cool:

Kaygan
22-11-2007, 01:32
Ben maçtaydım zaten .

Size tiyo vercem bağırın deseydiniz kesin bağırırlardı ozaman :D

Turna
22-11-2007, 01:43
Her neyse arkadaşlar kazandık ya boşverin. Önemli olan bundan sonraki maçlarda hatalar yapılmaması ve iyi futbol öyle değil mi?.
EN BÜYÜK TÜRKİYEEEEEEEEE
KIRMIZIIIIII

Layoti
22-11-2007, 01:43
Bu tip stresli maclari oynamak zordur..sagolsun yigitler (ozellikle son iki macta emre,nihat,mehmet,buyuk emre ve servet ust duzeyde oynadilar) turkiyemizi avrupa sampiyonasi vizyonuna tasidilar..

bakiniz ingiltere bile sampiyona disi kaldi kendi evinde cok stresli ciktigi hirvatistan macinda 2-3 yenildi.......

2008 haziraninda tum dunya 1 ay futbola kitlenecek ve turkiyemde 16 takim icinde olacak.. bundan daha buyuk reklam ve lobi olabilirmi???

tskler fatih terim.. tskler tum oyuncular..tskler emegi gecen herkeze.

saygilar&sevgiler

Dostum yeşili veremedim..malum nedenlerden..birazda başkalarına ver diyo sistem..ama borcum olsun..

BUDUR...

:bravo::fl::bravo::fl::bravo::fl:

Layoti
22-11-2007, 01:46
Her neyse arkadaşlar kazandık ya boşverin. Önemli olan bundan sonraki maçlarda hatalar yapılmaması ve iyi futbol öyle değil mi?.
EN BÜYÜK TÜRKİYEEEEEEEEE
KIRMIZIIIIII

BEYAAAAAAAAAAAZ....:super::super:

AVCI06
22-11-2007, 01:53
Öle her önüne gelene dakka başı ..... verirsen oluyor tabi mecburen biraz dikkattt..!!!

ÇAKAL
22-11-2007, 08:06
Ben maçtaydım zaten .Oley oley oley Milli Takım diye mikrofonla seyirciyi gaza getirmeye çalışan siz miydiniz yoksa.:p:p

ÇAKAL
22-11-2007, 08:09
4 milyon Euro prim
Milli Takım'ın Euro-2008 Avrupa Futbol Şampiyonası finallerine katılmaya hak kazanmasıyla birlikte 7.5 milyon Euro'yu da kasaya koydu. Türkiye Futbol Federasyonu'nun teknik heyet ve futbolculara toplam 4 milyon Euro prim vereceği öğrenildi. Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu'nun elemelerde görev yapan bütün futbolculara oynadıkları süreye göre prim dağıtacağı ifade edildi.
http://www.sabah.com.tr/haber,C805C33BE9AE411D896056BE9EB58537.html

profiteer
22-11-2007, 11:35
Attık mı? Kİm attı :):):)

Nihat Kahveci..Aldın Para Helal Be Koçum......Son İki Maçta Sırtladı Milli Takımı

cengaver
22-11-2007, 13:41
Merak ediyorum Romen Çek Polonya gibi ülkelerin Federasyon başkanları finale kalınca TVlerde göz yaşları içinde özel hayatlarınıda devreye sokarak konuştularmı?Teknik direktörleri mutlu aile görüntüleri verdilermi?Büyük olmak basit olaylarda normal davranış göstermekten geçer.

freesky
22-11-2007, 16:59
Merak ediyorum Romen Çek Polonya gibi ülkelerin Federasyon başkanları finale kalınca TVlerde göz yaşları içinde özel hayatlarınıda devreye sokarak konuştularmı?Teknik direktörleri mutlu aile görüntüleri verdilermi?Büyük olmak basit olaylarda normal davranış göstermekten geçer.

Sn Cengaver,

Yillar once ulkemizin taninmis cerrahlarindan biriyle yaptigimiz bir cay soylesisinden hatirliyorum. 'Beyin alt ve ust beyin olarak ikiye ayrilir. Ust beyin okumakla gelisir ve cok ozel durumlarda vucudu kontrol eder..alt beyin ise duygularin hakimiyeti altindadir. Bu yuzden bazi bolgelerde cenaze merasimlerinde birileri kendilerini parcalar, yere atar, bagirip cagirir, tepki verir. Bazi insanlarda ise bu sadece huzun olarak kendisni gosterir, kisi uzuntusunu icinde saklar..' demisti.

Rahmetli babamin vefatini duydugumda donakaldigimi ve cok buyuk bir uzuntu duymama ragmen, aglayip feryadu figan etmedigimi soyledigimde verdigi cevapti bu.

Bir de bizim genlerimizde olsa gerek, sevinci de, huznu de abartmayi seviyoruz. Bizden baska herhangi bir ulke duydunuz mu siz 'milli mac sevincini silah patlatarak kutlayan, ve her defasinda balkonunda, evinde oturan masum yavrucuklarin olduruldugu...

Isin temelinde egitim var vesselam... Bir de danisikli dovus hikayesi. Hani kamera aninda ordaydi ve sn ulusoy ellerini yzuune goturur goturmes kameralara yansini sn sinde... Bence ele, gune rezil olup, ulkemizi komik duruma dusurduk. Baska bir ise yaramadi. Bir de belki bazi cahil kesimler "way be federasyon baskanindaki milli duygulara bak sen. Adam resmen sevincten agladi abi ya.." diyebilir ve ileride herhangi bir secim aninda, egitimsiz ve geri kalmis bolgelerde cok iyi oy da getirebilir bu tur bir bakis acisi. Benim icin ise herhangi birsey ifade etmemektedir. onca grup icerisinde en zayif grupta yer al, ve malta, moldova, bosna maclarinda puanlari dagit. Sonra da Bosna gibi bir takimi yenip, elemelere katilabilmene sevinc gozyaslari dok.

Buna yorum yapmayacagim, umarim okuyucular uygun ifadeler ile bu son kismi kendileri yeniden yazacaklardir.

SLm ve saygilarimla.

freesky

freesky
22-11-2007, 17:15
Oley oley oley Milli Takım diye mikrofonla seyirciyi gaza getirmeye çalışan siz miydiniz yoksa.:p:p

Sn cakhall,

O arkadas bu isi 'gonullu mu yapti, yoksa birilerinden emir mi aldi' bilmiyorum ama.. hakikaten de bir mac ancak bu sekilde katledilebilirdi. Taaa buralardan bile bizi taciz etmeye yetti. 40 yilda bir mac seyretces, arada bir takim bogurtu sesleri ve gayet itici olan bir ses tonu. Seyirciye de iki cift laf etmek gerekecek: ya kardesim, madem sessiz, sakin bir ortam ariyorsunuz gitsenize baloya, operaya, classic music konserlerine ya.. orasi futbol maci nihayetinde.. yani hicbirsey olmasa, o mikrofondan cikan itici sesin hurmetine adam bagirip, cagirir, tezahurat yapar. Siz suskun kalinca, biz o sacma sapan anonslari dinlemek zorunda kaldik. Ali Sami Yen stad olali bu zulm reva gorulmemistir seyirciye.

Tum kinama, protesto ve sert itirazlarimizla birlikte, sesimizin bu sacmaligi bizlere yasatanlara ulasabilmesi umidiyle..

freesky
Milli Takim Seyircisi (Ulusal takim degil, Turki Milli Takimi)

ÇAKAL
22-11-2007, 18:59
Ekran başındaki milyonları da rahatsız eden stad spikerinin anonslarından bazıları şöyleydi:

Dakika 70: "Hadi bağırın arkadaşlar, son 20 dakika... Lütfen!!! Hadi susmayın. Yalnız bırakmayın takımımızı..."
Dakika 71: "Avrupa Şampiyonasına çok az kaldı... Hadi durmayalım!"
Dakika 75: "Hadi Milli Takımımızı destekleyelim. Lütfen! Lütfen!"
Dakika 77: "Kırmızı-beyaz en büyük Türkiye... Bütün stat söylüyoruz, susmak yok arkadaşlar... Arkadaşlar lütfen!!!"
Dakika 78: "Kırmızı, beyaz en büyük... Hadi arkadaşlar..."
Dakika 81: "Milli Takım oley... Milli takım oley... Milli Takım oleeyyyy... Hadi arkadaşlar lütfen!"
Dakika 82: "Arkadaşlar bırakın izlemeyi lütfen! Hadi başlayın... Milli Takım oleeeyyy.... Oooo... Oooo... Milli Takım oley" -
Dakika 85: "Arkadaşlar!!! Arkadaşlar!!! Son 5 dakika, Milli Takım için hadi..." Dakika 86: "Böyle olmuyor ama lütfen!!! Haydi dağ başını duman almış... Hadi hep beraber... Dağ başını duman almış arkadaşlar!!!"
Dakika 87: "Son 2 dakika...Susmayalım arkadaşlar! Hadi bütün stat ayağa... Bütün bayraklar havaya..."
Dakika 89: "Hadi arkadaşlar bütün stat... Oleyyy..."
Dakika 90: "Hadi arkadaşlar lütfeen!!!"
Dakika 91: "Oley oley... Şampiyon Türkiye... Sonuna geldik arkadaşlar hadi... " Dakika 93: "Susmayın arkadaşlar bitiyor..."

ÇAKAL
22-11-2007, 19:11
Tarihimizde iki kez kapısından döndüğümüz Avusturya'ya bu kez Ay-Yıldız formalı Millilerimizle girdik.:cool:

cengaver
22-11-2007, 19:46
Vay haline Avusturyanın bizimle birlikte kaç millet daha girdi.Biz biz olalım böyle organizasyonlar yapmayalım ülkemizde

kentuf
22-11-2007, 23:48
Size tiyo vercem bağırın deseydiniz kesin bağırırlardı ozaman :D

fressky .ok güzel noktalara parmak basmış .Bende dün akşam bir arkadaşım ve onun kız kardeşi ile maça gidelim dedik .Abi milli maç olmasa anlıyacağım, bir yığın bayan olmasına rağmen ne küfürler.On yıl düşünsen aklına gelmeyecek laflar.En son biri ile atıştım zaten .son on dakika kala çıktık maçtan olurda dedik gol yersek burdan belkide çıkamayız .Kızcağızda ilk defa maça geldi geldiğine pişman oldu bir daha hayattamı kalsın dedi.

Maçın ali samiyende oynanması başlı başına hata .anonslar gerzekliğin damıskası .maçtan sonra olan açıklamalar ,federasyon her şey berbat .Tek güzel şey var maçın sonucu .

zum
23-11-2007, 00:02
İnşaalah böyle bir densizlik bir daha tekerrür etmez.

lionking
23-11-2007, 00:49
NORVEÇ ALAY KONUSU!

Türkiye'nin Bosna Hersek karşısında aldığı 1-0'lık galibiyet, Norveç'i yasa boğdu. Malta karşısında 4-1 galip gelen ve Türkiye'den sürekli sevinçli bir haber bekleyen Norveç milli takımı oyuncuları maçlarının bitimine bir kaç dakika kala oyuna geldiler.

Taraftarlar alay etti !

Malta maçı arasında sık sık yedek kulübesine yaklaşan oyuncular Türkiye maçını sordular. Ancak Hareide, Türkiye'nin 1-0 galip olduğunu maç sonuna kadar sakladı. Seyirci, sanki Bosna maçı 1-1 olmuş gibi Norveç takımını alkış ve ıslık yağmuruna tutunca, Norveçli oyuncular 2008 Avrupa şampiyonluğuna gittiklerini sanarak maç ortasında birbirini kutlamaya başladılar.

Maç bitiminde soyunma odasında, Türkiye'nin 1-0 galip olduğunu ve Avrupa şampiyonasına giden takım olduğunu öğrenince yıkıldılar. Hareide 'İstanbul'da olanlar sadece küçük bir beklentiydi. Oyuncularım güçlerini ortaya koydular ama Avrupa şampiyonasına katılmak için yeterli olmadı. Biz Ulleval'da kaybettik. Türkiye yenilgisini unutmak mümkün değil. Şimdi boş bir insanım' dedi. Hareide teknik direktörlük görevi konusunda önümüzdeki hafta kesin kararını vereceğini söyledi. John Arne Riise, seyirci tarafından aldatıldıklarını belirterek 'maçın bitimine az kala, seyirci sanki Türkiye maçı 1-1 gibi davranışta bulundu. Biz de çok sevindik birbirimize sevinç gösterisinde bulunduk. Soyunma odasına gidince Türkiye'nin yendiği haberi ile yıkıldık. Aldatılmak çok kötü. Seyirci bunu yapmamalıydı. Bizimle alay ettiler' dedi. Norveç basını da Türkiye'nin Avrupa şampiyonluğuna gitmeyi hak eden taraf olduğunu belirterek 'Türkiye ve Yunanistan grubun favorisiydi. Öyle de oldu. Norveç Avrupa şampiyonluğuna gitmeyi hak etmemişti' cümlelerini kullandı. Gazete başlıkları ise şöyle;

Aften Posten: 'Bir rüya yıkıldı', 'Nihat Türkiye'yi Avrupa Şampiyonluğuna götürdü',

Dagbladet:'Seyircilerin oyununa geldiler', 'Bosna 90 dakikada hiç şans elde edemedi' 'Hareide kötü haberi oyuncularından sakladı'

VG :'Seyirci aldattı, Avrupa Şampiyonluğuna gideceklerini sandılar', 'Herşey bitti' 'Norveç Avrupa Şampiyonasına gitmeyi hak etmemişti'

U234
23-11-2007, 00:53
Hocanın basın toplantısını dinlerken gerçekten etkilendim, sanırım kendisi artık olgunluk dönemini yaşadığının sinyallerini en güzel şekilde verdi. Bunları sizlerle paylaşmak için konuşmasının bir bölümünü aşağıda aktarıyorum.

...Hakkettikleri çok büyük bir teşekkür var oyuncularımın. Bence bu gün hepimizin bunları dışarda tutup, nasıl beraber olduysak Türk futbolu adına; bu güzel günü sevinerek geçirmemiz lazım... Ülkemizin orada olduğuna çok sevinerek geçirmemiz lazım bu günü, bu geceyi, yarını. Eğlenmek de bizim hakkımız, eğlenmek de insani bir duygu, mutlu olmak da...Dolayısıyla bu mutluluğumu hiçbir şeyin bozmasını istemiyorum. Bugün teknik analizleri zaten benim yapmama gerek yok, sizler zaten en güzel şekilde yaparsınız...Analiz, çok yaparız aramızda çok konuşuruz ama bu gün takdir günüdür, bu gün mutluluk günüdür ona bakalım...

Hocanın basın toplantısından alıntı yaptığım bölümü buradan izleyebilirsiniz. (http://www.youtube.com/watch?v=drE_Bc-c9Wk&feature=related)

ÇAKAL
23-11-2007, 01:40
Rus işadamından İngiltere'ye nazire: 4 Hırvat futbolcuya Mercedes sözümü tutacağım
http://www.zaman.com.tr/haber.do?haberno=616661

cengaver
23-11-2007, 11:32
Anonscu arkadaş gerekirse cezayı cebimden öderim demiş.Benim gibi milyonları utançtan kahret sonrada kahraman gibi bu lafı et. Sen ve seni susturmayanlar devir sizin devriniz herşey para ile halledilmiyormu?

freesky
23-11-2007, 12:03
Anonscu arkadaş gerekirse cezayı cebimden öderim demiş.Benim gibi milyonları utançtan kahret sonrada kahraman gibi bu lafı et. Sen ve seni susturmayanlar devir sizin devriniz herşey para ile halledilmiyormu?

Hadi diyelim ki parasi var ve cezasini odedi. Bunu soyleyebilmesi dahi ayri bir kabalik, eger soylemisse, ama su anda konumuz bu degil. Bizim bir koca ikinci devremiz heba edildi. Adam gibi, agiz tadiyla bir mac seyredemedik. Onun bedeli ne olacak? Zaten su gurbet elde tek fentezimizi milli takimin eleme grubundan cikabilmeis idi.. Son mac dedik, isi gucu birakip ekran karsisina kilitlendik.. Bu arkadasa bu hakki kim verdi ki, milyonlarin zevkini hice sayabiliyo? Hadi diyelim ki Ali Sami Yen'deki gorevliler acemi. Koskoca TFF nun en tepesindeki muhterem zatlar da oradaydi, hicbiri o igrenc anonslardan rahatsizlik duymadi mi? Psikolojileri bu kadar mi saglam yani?

:-)

Biz adam olmayiz abiler.. Olsak da cok zorlaniriz, o kesin.

slm ile,

freeSKY

son_azrail
23-11-2007, 12:08
Sizde hiç yetinmeyi bilmiyorsunuz(!) ya yanlışlıkla hırvatistanın yerinde olsaydık:) ingilterede 2-3 yenip gruplara kalsaydık.... düşünün bir neler olurdu.... kesin 2nci ve üstü katların değeri düşerdi...

ÇAKAL
24-11-2007, 08:17
Uluç Market
Öcal Uluç
24 Kasım 2007 Cumartesi

Seyrettiğim Milli Takım!..

Norveç ve Bosna önünde seyrettiğim milli takımla ilgili görüşlerim açık:

1 - “Sonuç olarak” büyük iş yaptılar; “küllerinden kendini yeniden var eden” bir “Phoeniks Kuşu” gibi; neredeyse “bütün ümitlerin bittiği” bir zamanda hayata döndüler ve final biletlerini ceplerine koydular!..

2 - Norveç maçında “biraz daha” iyiydiler ama Bosna maçında “oynadıkları” futbola çıkıp da “futbol” demek mümkün değildi!..

3 - Maçlardan önce düşünülenin ve tahmin edilenin aksine, “takımın en sağlam tarafı” defansı olarak gözüktü; ama “bu defans ile” finallerde “ne yapabileceğimizi” tahmin zor değil; sağlam, hem de çok sağlam takviyeler gerek.

Orta sahada da problemler yaşandı; “sadece” Yıldıray’ın girmesiyle “problemler biter” mi; kim bilir?!..

“Ofansta ise” iki maçta da “gerçek anlamı” ile hemen hemen “sahada yoktuk.”
“İki maçta üç gol attık” ama bunun “ikisi” uzaktan çekilen şutlarla ve rakip takımın kalecisinin de desteği ile gelen gollerdi!..
Nitekim o golleri yiyen kaleci, daha sonra “Norveçliler bana bu golleri yediğim için ‘kova kaleci’ diyebilirler, derlerse de haklılar” diye açıklama yaptı.

Avrupa’da üçüncü - dördüncü sınıf bir takım olan Norveç önünde “böyle” alınmış bir galibiyetten sonra, “Tarih yazdık” diye manşetler atanlara da söylenecek tek söz var; “Bari tarihe hakaret etmeyin!..”

Yarın, çok zor ya, finallerde gruptan çıkarsak ve mesela final oynarsak ve mesela finali de kazanırsak, “ne yazmış” olacağız; “Norveç maçında tarih yazmış” isek?..
Evet, sadece “bir golü”, o da Bosna maçında “iyi bir organizasyon” ile yapabildik!..
Bunun dışında iki maçta “girebildiğimiz gol pozisyonu sayısı”, üstelik “iyimser” bile davransak, “Bosna’ya attığımız gol de dahil” üç taneydi; evet üç tane!..

4 - Bunun sebebi açıktı; iki maçı da “santrforsuz” ve “golcüsüz” oynadık!..

Sonuç; finallerde “komik” duruma düşmememiz için, milli takıma eksiklerine göre “önemli takviyeler” gerek!..
Ve de, “güçlü takımlar” ile hazırlık maçları yapılmalı ve eksikler görülmeli; üstelik hemen!..

“Daha yedi ay var” sözleri, “rehavet getirebilir”; 7 ay çabuk geçer!..

ÇAKAL
24-11-2007, 14:39
Türkiye terfi etti

24 Kasım 2007 Cumartesi

12 sıra birden atladık
2010 Dünya Kupası Avrupa elemelerinin kuraları, yarın şampiyonaya evsahipliği yapacak Güney Afrika Cumhuriyeti’nin Durban kentinde saat 17:00’de çekilecek. FIFA klasmanında 12 sıra birden yükselerek 16. sıraya çıkan Türkiye, kura çekimine 2. torbadan girmeye hak kazandı. Kura çekimi için düzenlenecek törende Türkiye’yi, Futbol Federasyonu Başkanvekili Affan Keçeci, Yönetim Kurulu Üyesi Metehan Berktaş, Genel Sekreter Lutfi Arıboğan ve Genel Sekreter Vekili Metin Kazancıoğlu temsil edecek. Heyet dün 17:55’te Durban’a hareket etti.

9 ayrı grup oluşacak
Avrupa elemelerinde seri başı olarak İtalya, İspanya, Almanya, Çek Cumhuriyeti, Fransa, Portekiz, Hollanda, Hırvatistan ve Yunanistan belirlendi. Avrupa Şampiyonası’na katılma başarısı gösteren A Milli Takım ise, ikinci torbada kendine yer buldu. Milli Takım ikinci torbada yer alan, İngiltere, Romanya, İskoçya, Bulgaristan, Rusya, Polonya, İsveç ve İsrail’le eşleşmeyecek. 53 takım toplam 9 gruba bölünecek. Gruplarında ilk sırayı alan takımlar doğrudan Dünya Kupası biletini kapacak. Gruplarında ikinci sırayı alan en iyi sekiz takım ise son dört biletten birinin sahibi olmak için mücadele edecek.

1. TORBA
İtalya
İspanya
Almanya
Çek Cum.
Fransa
Portekiz
Hollanda
Hırvatistan
Yunanistan

2. TORBA
İngiltere
Romanya
İskoçya
TÜRKİYE
Bulgaristan
Rusya
Polonya
İsveç
İsrail

3. TORBA
Norveç
Ukrayna
Sırbistan
Danimarka
K.İrlanda
S.İrlanda
Finlandiya
İsviçre
Belçika

4. TORBA
Slovakya
B.Hersek
Macaristan
Moldova
Galler
Makedonya
Belarus
Litvanya
Kıbrıs Rum K.

5. TORBA
Gürcistan
Arnavutluk
Slovenya
Letonya
İzlanda
Ermenistan
Avusturya
Kazakistan
Azerbaycan

6. TORBA
Liechtenstein
Estonya
Malta
Lüksemburg
Karadağ
Andora
Faroe Adaları
San Marino

Serenler
24-11-2007, 15:33
Şu anda finallere veda eden İngiliz'lerin içinde bulunduğu psikolojiyi düşünebiliyor musunuz?

Elenme sebebi ise çok daha trajikomik.

Haketmişler de...

Ada'yı batıran skandal!

2008 Avrupa Şampiyonası'na veda eden İngiltere, Hırvatistan Futbol Federasyonu Başkanı'nı havalimanında hırsızlık yaptığı gerekçesiyle gözaltına almanın bedelini pahalıya ödedi

İngiltere'nin 2008 Avrupa Şampiyonası finallerine dramatik şekilde veda edişinin ardındaki sır perdesi aralandı.
Hırvatistan'a 3-2 yenilerek dev turnuvaya gidemeyen İngiltere, maç için gelen Hırvat Federasyon Başkanı'nı, Londra Gatwick havalimanında "hırsızlık" yaptığı gerekçesiyle gözaltına almanın bedelini pahalıya ödedi.
Futbolcularının gözleri önünde yaka paça, çığlık çığlığa gözetim altına alınan Başkan Zorislav Srebric, daha sonra "yanlışlık" yapıldığı gerekçesiyle salıverildi. Ancak bunu içlerine sindiremeyen futbolcular, galibiyet yemini ederek sahaya ayrı bir motivasyonla çıktılar ve İngiltere'yi kupa dışına iterek "intikam" aldılar.
Manchester City'de forma giyen Hırvat defans oyuncusu Vedran Corluka, olayla ilgili "İngilizler, inanılmaz derecede kibirliler. Onları yenerek kupadan elemek bizim için zevkti. Bunu hak ettiler, çünkü başkanımızı havalimanında işlemediği bir suçtan alıkoyacak kadar da küstahlar" dedi.
Havalimanındaki olayın, o sırada gazete almakta olan Srebric'in, Hırvat takımının geldiğini görerek onlara doğru hareketlenmesi ve bu sırada görevlinin de polise "Parayı ödemeden kaçtığı" yönünde bilgi vermesi üzerine meydana geldiği öğrenildi.

bourbon
25-11-2007, 00:52
en sevındıgım skorlardan bırtanesı oldu ıngıltere macı...

maçı sonradan ızledım..hırvatıstanı not edın arkadaslar..Bence sampıyonaya damga vuracaklar..

ÇAKAL
25-11-2007, 20:06
İşte rakiplerimiz

2010 Dünya Kupası Avrupa Eleme Grup Kuraları Güney Afrika'nın Durban kentinde çekildi.

Son FIFA Dünya Sıralaması göz önüne alınarak yapılan sıralamaya göre Türkiye, son yaptığı çıkışla Dünya sıralamasında 16, Avrupa sıralamasında ise 13. sıraya yükselerek ikinci torbaya girmeye hak kazandı.

Toplam 9 grupta oynanacak eleme karşılaşmaları sonrasında, gruplarında ilk sırayı alacak takımlar doğrudan finallere gidecek. Gruplarda en iyi puan ve averaja sahip 2. sıradaki 8 takım ise play-off mücadelesi verecek. Play-off maçları sonrasında 4 takım daha finallere katılmaya hak kazanacak.

İşte rakiplerimiz;

5. GRUP
İspanya
Belçika
Ermenistan
Bosna-Hersek
TÜRKİYE
Estonya

Diğer gruplar ise şöyle;

1.GRUP
Portekiz
İsveç
Danimarka
Macaristan
Arnavutluk
Malta

2.GRUP
Yunanistan
İsrail
İsviçre
Moldova
Letonya
Luksemburg

3.GRUP
Çek Cumhuriyeti
Polonya
K.İrlanda
Slovakya
Slovenya
San Marino

4.GRUP
Almanya
Rusya
Finlandiya
Galler
Azerbaycan
Liechtenstein

5. GRUP
İspanya
Belçika
Ermenistan
Bosna-Hersek
TÜRKİYE
Estonya

6.GRUP
Hırvatistan
İngiltere
Ukrayna
Beyaz Rusya
Kazakistan
Andorra

7.GRUP
Fransa
Romanya
Sırbistan
Litvanya
Avusturya
Faroe Adaları

8.GRUP
İtalya
Bulgaristan
İrlanda Cumhuriyeti
Kıbrıs Rum Kesimi
Karadağ
Gürcistan

9.GRUP
Hollanda
İskoçya
Norveç
Makedonya
İzlanda

latino
25-11-2007, 20:18
Rakipler mukemmel İspanya ile birlikte kol kola çıkarız gruptan tabii işi savsaklamadan .ammma şu Erminelerle maç yapmak yokmu gerecek bizi...sinirlerimize sahip olarak akılımızla ve yureğimizle mucadele edersek karşımızda kimse durumaz...

ÇAKAL
25-11-2007, 20:23
Rakipler mukemmel İspanya ile birlikte kol kola çıkarız gruptan tabii işi savsaklamadan .ammma şu Erminelerle maç yapmak yokmu gerecek bizi...sinirlerimize sahip olarak akılımızla ve yureğimizle mucadele edersek karşımızda kimse durumaz...
2. olan playoffa kalıyor kuzen.:yes:Tehlikeli.Baştan sıkı tutmadık mı çuvallarız.:yes:

freesky
25-11-2007, 20:44

Gorunen o ki, bu sene yasadiklarimizdan hicbir ders cikarmamisiz. Hala, herkesi kek, kendimizi dev aynasinda gormeye devam ediyoruz. Bu sene de gruptan 'elimizi kolumuzu sallaya sallaya cikariz' demistik. Bir gol ile ciktik, son sn de bir gol yeseydik Norvec cikmis olacakti.

Bu takima ve Terim;e cok fazla guvenmeyin derim. Her ne hikmetse surprizleri seven bir tek.dir urumuz var.

Insallah basarili oluruz.

slm ile.

freesky

latino
25-11-2007, 21:07
Gorunen o ki, bu sen eyasadiklarimizdan hicbir ders cikarmamisiz. Hala, herkesi kek, kendimizi dev aynasinda gormeye devam ediyoruz. Bu sene gruptan da en basta 'elimizi kolumuzu sallaya sallaya cikariz' demistik. Bir gol ile ciktik, son sn de bor gol yeseydik Norvec cikmis olacakti.

Bu takima ve Terim;e cok fazla guvenmeyin derim. Her ne hikmetse surprizleri seven bir tek.dir urumuz var.

Insallah basarili oluruz.

slm ile.

freesky

İnsan yaşadıklarından ders almıyorsa aklından şüphe duymak gerekir..Kendimizi nasıl dev aynasında görmüyorsak, rakipleri de gözümüzde buyutmemeliyiz..Kendimizdeki özguveni kullanıp aklımızla ve yureğimizle maçlara çıkarsak kimse durumaz önumuzde..

Bizim de biraz daha önyargıyı bırakıp Takımın başında kim olursa olsun, sahada hangi futbulcu mucadele ederse etsin takımımızı sonuna kadar destekleyip sahip çıkmalıyız..

ÇAKAL
25-11-2007, 21:47
Necati Doğru

25.11.2007

Arkadaşlar top yuvarlaktır!

Fatih Terim Hoca’ya 800 milyar lira (800 bin YTL) prim verecek, Hamit Altıntop, Mehmet Aurelio ve Servet de 450 bin euro teşvikle ödüllendireceklermiş! Şeref tribününde hüngür hüngür ağlayarak, futbolcuları yanına kadar getirtip boyunlarına sarılarak ve bu sahneleri canlı yayında TV ekranında halk görsün diye zumlatarak, “Türk futboluna ne büyük destek verdiğini öz babasına naklen anlatan” Federasyon Başkanımız Ulusoy, “zafer primini 10 trilyon liradan 12 trilyona çıkartacak” kararı almak üzereymiş...

Helal olsun!

Çok ezildik.

Aşırı horlandık.

Ağır aşağılandık.

Türk deyince akla başarısız, yeteneksiz, akılsız, fikirsiz, ABD’nin ağzına bakan, AB’ye içgüveysi girmek için yaltaklanan, 1 milyon Ermeni’yi kesmiş, 30 bin Kürt’ü öldürmüş, Kıbrıs’ı işgal etmiş, Viyana önlerine dayanıp, Roma’da hamile İtalyan anneleri, “Mamma mia Türkler!” diye korkutmuş, orta sahada top bile çeviremeyen yaratıklar geliyordu.

Hiç başarımız yoktu.

Top yuvarlaktır.

Bizi kurtardı.

Helal olsun milli futbolcular ile onların hocası Fatih Terim’e ve Federasyon Başkanı Ulusoy’a... “Çok kolay bir gruptan çıkmayı zora soktular” diye eleştirip, verilen primlerin yüksekliğini dile getirip “milli takımın zaferine” dudak büküyorlar.

Anlamıyorlar!

Top yuvarlaktır!

Geçmişi de bilmiyorlar.

Geçmişte yani 50 yıl önce; bir futbol takımında 100 metreyi 11.5 saniyede koşabilen 4 futbolcun varsa o milli takım büyük başarılara imzasını atıyordu. Ama bugün kaleci hariç 10 futbolcunun 10’unun da 100 metreyi 11-12 bilemedin 13 saniyede koşuyor olması gerekir.

Arkadaşlar!

Top yuvarlaktır.

Futbolcuya hız gerekir.

Helal olsun Fatih Hoca’ya!

Prim artışındakı hızda milli takımımızı dünya ortalamasının üstüne çıkartmış bulunuyor! 40 yıl önce sahaya sürülmüş 11 futbolcunun ortalama hızı saatte 25 kilometreyi geçmezdi.

Bugün 32 kilometre...

Futbol hızlandı.

Seyir zevki arttı.

Seyirci sayısı patladı.

Genç, ihtiyar. Kadın, erkek.

Dünya futbola sevdalandı.

Arkadaşlar!

Çok görmeyin Fatih Hoca’ya 800 milyar lira prim ile ayda 120 milyar lira aylığı... Çünkü futbol oyunu hızlanıp, seyir zevki yükselirken “hatalı paslar da” kaçınılmaz olarak çok arttı.

Maç 90 dakika!

Hatalı pas 30’sa takım iyidir, 40’sa da idare eder fakat hatalı pas sayısı bütün oyun boyunca 50’ye-60’a çıkıyorsa, top istediği kadar yuvarlak olsun, maçı alma şansın sıfıra iniyor.

Oyunun kaderi değişiyor.

Fatih Hoca ne yapsın!

Ulusoy Başkan ne etsin!

Primleri artırsın!

Primler artınca, takım “hatalı pas sayısını” en aza indiren çağdaş futbola dönüyor, futbolcudaki bilgi, beceri birikimi ile saha içinde yardımlaşma ve dayanışma duygusu en üst düzeye vuruyor.

Futbolcunun kafası çalışıyor.

Ayakları da hızlanıyor.

Futboldaki yüksek tempolu hızın yarattığı sorun en aza iniyor ve top Nihat’ta...

Nihat vuruyor...

Goooollll...

Ve zafer böyle geliyor.

Ezilmişlik, horlanma, 300 yılıdır beynimizi yıkayan; “Türk’ten yani bizden adam olmaz” aşağılanması siliniyor, çünkü “yeşil sahalarda dünya krallığına giden yol” Türkiye Milli Takımı için de açılıyor.

Arkadaşlar!

Top yuvarlaktır.

Futbolu sevmek sadakattir.

Futbol konuşmayı da yazı yazmak kadar seven benim sevgili dostum, arkadaşım Faruk Türkoğlu’nun söylediğine göre, “sadakat arayışı ruhumuzu sarar ve bu arayışı ancak taraftarlık doyurur” ve inançları uğruna 11 yıl hapis yatan İtalyan siyaset adamı, düşünür Antonio Gramsci; “futbol taraftarlığı, insan sadakatinin yeşil sahalardaki krallığıdır” der.

Krallık sürecekse..

Fatih Hoca... 800 milyar primi yer!

ÇAKAL
30-11-2007, 07:34
Fransa'yı hor gördüğü Müslümanlar taşıyor

Fransa'da son yıllarda gündeme damgasını vuran konu, banliyölerde göçmen gençlerin çıkardığı olaylar oldu. Yılların sosyal sorunları patlama noktasına gelirken, caddeler savaş alanına döndü, milyonlarca Euro'luk zarar oldu.

Kasım 2005'te başlayan Paris banliyölerindeki göçmen isyanı sonrası sahneye çıkan zamanın Halk Birliği Hareketi lideri (UMP) ve içişleri bakanı şimdinin ise Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy'nin, 'Fransa'yı sevmiyorsanız, terk etmekte özgürsünüz.' çıkışına en iyi cevabı Fransa'yı 2006 Dünya Kupası'nda finale taşıyan göçmen ve yabancı kökenli oyuncular verdi. Fransa, futbolda göçmen kökenlilerin teri ve özverisiyle zirveye çıkarken, göçmenlere haklarını vermekten hep uzak durdu. Fransız hükümetinin göçmenlere karşı tavırlarında hiçbir değişiklik olmazken, göçmenlerin arasından çıkan futbolcular milli takımı ayakta tutmaya devam ediyor. Ancak bu kez farklı bir durum var; milli takımın iskeletinin önemli bir kesimini Müslümanlar oluşturuyor.
Franck Bilal Ribery, Eric Bilal Abidal, Nicolas Bilal Anelka, Samir Nasri, Kerim Benzama, Hatem Ben Arfa ve Lassana Diarra, Fransa Milli Takımı'nın Müslüman oyuncuları.

Cezayirli göçmen bir ailenin çocuğu olan Zinedine Zidane, Fransa'nın 1998 Dünya ve 2000 Avrupa Şampiyonu olmasında başrol oynamıştı. Fransa'yı Almanya 2006'da da finale taşıyan isim olan Zidane ile birlikte milli takımın başarısı için ter döken diğer bir Müslüman ise Franck Ribery oldu. İslam'la tanıştıktan sonra Bilal adını alan Ribery, Zidane sonrası Fransa'nın en büyük yıldızı olarak gösteriliyor. Bu sezon transfer olduğu Bayern Münih'te ortaya koyduğu futbolla, kısa sürede Bundesliga'nın en iyisi oldu.

Bilal'lerin takımı; Fransa

Nicolas Anelka ve Eric Abidal'in ortak özelliği tıpkı Ribery gibi sonradan İslam'la tanışmış olmaları. Bu 3 oyuncu Müslüman olduktan sonra Bilal adını aldı. PSG, Arsenal, Real Madrid, M.City ve Fenerbahçe formalarını giyen Anelka, şimdi Premier Lig takımlarından Bolton için ter döküyor. Bu sezon attığı 7 golle gol krallığında iddialı konumda olan Anelka, M.United ve Arsenal'in transfer listesinde bulunuyor. 1979 Lyon doğumlu Eric Abidal, Müslümanlarla aynı mahallede büyümesinden dolayı daha küçük yaşta Müslümanların yaşantısından etkilenmiş bir isim. 15 milyon Euro karşılığında Lyon'dan Barcelona'ya transfer olan Abidal, Müslüman olarak Bilal ismini aldı. Eşinin Cezayirli Müslüman bir bayan olmasının İslam'ı seçmesinde etkili olmadığını, asıl nedenin Müslümanların yaşantısının üzerinde bıraktığı etki olduğunu söyledi.

Samir Nasri, Karim Benzama ve Hatem Ben Arfa'nın ortak özellikleri tıpkı Zidane gibi göçmen çocukları olmaları. Nasri ve Benzama Cezayir, Ben Afra ise Fas asıllı. Topa hakimiyeti, öldürücü pasları, hızı ve orta sahanın her bölgesinde oynama özelliğine sahip Samir Nasri için 'Yeni Zidane' benzetmesi yapılıyor. Lyon formasını giyen Karim Benzama ise ligde attığı 11 golle krallıkta ilk sırada bulunuyor. Benzama, ilk milli maçında golle tanıştı. Hatem Ben Arfa, Benzama ile birlikte Lyon forması giyiyor. Sol açık oynayan Arfa, milli takımda Fas yerine Fransa'yı tercih etti. Arsenal formasını giyen Lassana Diarra, Mali asıllı bir oyuncu. Real Madrid formasını giyen ağabeyi Muhammed Diarra, ülkesini tercih ederken, küçük kardeş Lassana Diarra'nın milli takım tercihi doğduğu ülke Fransa oldu.

Müslüman oyuncuların milli takım performansı:

Eric Abidal: 31 maç

Lassana Diarra: 9 maç

Anelka: 43 maç, 11 gol

Hatem Ben Arfa: 4 maç, 1 gol

Kerim Benzama: 8 maç, 3 gol

Franck Ribery: 24 maç, 2 gol

Samir Nasri: 7 maç, 2 gol

HASAN CÜCÜK
30 Kasım 2007, Cuma

cengaver
02-12-2007, 12:35
kura çekimine kalabalık ekip gidiyormuşuz.Herhalde FT nin vereceği taktik çok önemli olacak.Ulusoy torbaya ileride basarken diğerleri kanatlardan saldırıp en uygun rakipleri çekecekler.

rekorb
02-12-2007, 14:47
A grubundayız.
İşviçreyle aynı gurba düştük.
Hesap zamanı.
İsviçrede, kendi evlerinde görülecek hesabımız var...

rekorb
02-12-2007, 14:49
Portekiz de bizim gruba düştü...

rekorb
02-12-2007, 14:51
İlk maç 7 haziranda portekizle 21:45
İkinci maç 11 haziran İşviçre 21:45

şimdi 3. rakibimizi bekliyoruz...

kanas2000
02-12-2007, 14:54
Türkiye A grubunda Gruptakıler
İsvicre
portekiz
Cek Cumhuriyeti

rekorb
02-12-2007, 14:54
Üçüncü rakibimiz Çek cumhuriyeti
maç 18haziran saat 21:45

rekorb
02-12-2007, 14:56
şu gruba bakın
hollanda
fransa
romanya
italya
:D

cengaver
02-12-2007, 15:19
Kalabalık ekibimiz formsuz görüldü.Portekize önde basamadılar.

rekorb
02-12-2007, 15:40
İşimiz kolay olmayacak. C grubundan sonra en zevkli maçlar bizim grupta yaşanır.
Gruptaki tüm takımlar birbirini yenebilecek güçte.
1.de olabiliriz sonuncu da.
İsviçre evsahibi. Evsahibiyle oynamak zordur. Ama hem onlarla olan bir hesabımız var hem de daha önce evsahibi Belçikayı yenip gruptan biz çıkmıştık. Evsahibi Dünyanın gözü önünde olacak bir maçta nekadar kollanabilir bilemem. Tabi Blatter bişiler düşünür gene. Ayrıca resmi olarak olmasa da biz de evsahibi sayılırız.
Portekiz herzaman için portekizdir. Zor.
Çekler elemelerde çok iyiydi Almanlara Almayada 3 attılar. 1. bitirdiler. O da zor.
Zor dostum zor.
5 ay var. 5 ayda çok çalışmak gerekecek. Şu gruptan bi çıksak gerisi gelir.
İngilizler Türkiyeye 16 takım arasında en yüksek bahis veriliyormuş bu arada. 1e 500. 10 lira çalışır benden...

ÇAKAL
02-12-2007, 19:06
şu gruba bakın
hollanda
fransa
romanya
italya
:D
Kan gövdeyi götürür bu grupta.:):)

ÇAKAL
02-12-2007, 19:08
'Kırmızı'sız bir milli forma
Milli takımımızın Euro 2008'de giymesi için Nike'ın hazırladığı öne sürülen yeni forma tepki çekti. Turkuaz formada kırmızı tonlar hiç yer almıyor.

http://arsiv.sabah.com.tr/2007/12/02/haber,182CA0977F6845CDB55EB1A2D346BC56.html

guneysu
02-12-2007, 19:23
Terim'den kura yorumu! Gruplar çekilmeden önce de söyledim,buraya 16 takım geldi. Dünya Kupası’nda gruptan iyi bir sonuçla çıkmak mümkün olabilir. Avrupa Şampiyonası’nda bütün takımlar güçlü. Dünya Şampiyonası’nda bir Arap takımı düşebilir ve onu daha rahat yenebilirsiniz. Onun için şimdiden kesin konuşamayız.
http://www.milliyet.com.tr/2007/12/02/son/sonspo12.asp

Işılay
02-12-2007, 19:24
İngilizler Türkiyeye 16 takım arasında en yüksek bahis veriliyormuş bu arada. 1e 500. 10 lira çalışır benden...

Elemelerde kendilerine kaça kaç veriyorlardı acaba bu İng. bahisçiler:he::he::he:

pride
02-12-2007, 20:33
ne biçim forma bu; bizim bayragımızda turkuaz mavisi gibi salak bir renk yok bunu yapanada yaptıranada....

ÇAKAL
04-12-2007, 21:03
İsviçreliler azdı

Başta Hakan Yakın olmak üzere birçok İsviçreli futbolcu, sağduyulu açıklamalar yaptı. Ancak aralarında Cabanas gibi savaş naraları atmaya devam eden de var.

Akşam'ın haberine göre İsviçreli futbolcular, kura çekimi ile ilgili olarak faklı yorumlar yaptı. İsviçre forması giyen Hakan Yakın, Türkiye yerine başka bir rakiple eşleşmeyi dilediğini söylerken, Şükrü Saracoğlu’ndaki olaylı maçın kahramanı olan Benjamin Huggel, olayları unutmak istediğini vurguladı. Olaylarda kavgaya karışmayan oyuncular ise daha sert ifadeler kullandı.

Pascal Zuberbühler: “Türkleri yenebiliriz, yenmemiz lazım”.

Cabanas: “Süper. Türkiye karşısında gaza basarız. 2 yıl önce dağıtmıştık. Evimizde paketleriz”.

Frei: “Türkler olağanüstü motive olacak ve kesinlikle bizi yenmek isteyecekler”.

Daniel Gygax: “Türkler’i biliyorum! Kura çekiminde Fatih Terim’in nasıl güldüğünü gördüm. Türkler intikam almak istiyor”.

Hakan Yakın: “Görev başarılabilir. Başka bir rakibi Türkiye’ye tercih ederdim. Aile, arkadaşlar, kolay olmayacak”.

Benjamin Huggel: “Nahoş bir grup. Türkiye ile olan tarih benim için geçti. Unutup gömmemiz gerekiyor. Önümüze bakalım”.

04.12.2007

xbloombergxx
11-12-2007, 01:53
yenı formayı onaylamıyorum:notr:

ÇAKAL
15-12-2007, 01:52
O zaman ay-yıldızlı bayrağın rengi de şekli de değişsin!

Bir misyon edindim. O da tanıklık ettiğim tarihi olayı bir değil bin kez olsa da anlatmak. Cumhuriyeti kurduk ve 1923'te ilk ulusal maçımızı Taksim Stadı'nda yaptık. Federasyonun 60. yılında yine Romanya ile oynadık. 60 yıl sonra hayatta olan 4 Fenerbahçeli futbolcu Nedim Kaleci, Alaettin Baydar, Cafer Çağatay ve Bedri Gürsoy ile Fenerbahçe Burnu'nda bir yaşlı çınar ağacının dibinde röportaj yaptım. İlk maçı yaşayan bu 4 efsane oyuncu o karşılaşmada soyunma odasında yaşadıklarını ve ulusal formanın öyküsünü bana anlattılar. Soyadını Atatürk'ün verdiği takım kaptanı ve kalecisi Nedim Kaleci arkadaşları ile şunları bana anlattı: "Formalarımız geldi. Bembeyazdı. Bize dediler ki; sahada ölürseniz bu sizin kefeniniz olacak. Kurtuluş Savaşı'na katılan 11 futbolcu çok duygulandık. Biraz sonra soyunma odasına bayanlar geldi, formalarımızı aldı . Hemen orada o formanın üzerilerine birer Türk bayrağı diktiler. O bayrakları bizlere Atatürk yollamış. Şunu anladık: Ölürsek o beyaz forma kefenimiz olacak. O bayraklarda tabutumuzun üzerine örtülecek. Yani şehit olacağız!" Bu sohbetin sonunda, gözyaşlarını tutamayan Bedri Gürsoy; "Maç oynanırken ayağım kırıldı. Savaşı yaşayan bir ulusun önünde ayağım kırıldığını söylemeye utandım. Seke seke maçı bitirdim. O günden sonra benim adım Ceylan Bedri oldu!" dedi. Sohbetin verdiği mesajı bir yere not edin: O kutsal formanın rengi değişemez, değiştirilemez. Çünkü o formanın kutsal bir hikayesi vardır.

En kutsal değerimiz olan bayrağımızın renklerini turkuaz yapın da görelim!:super::super:

http://www.sabah.com.tr/kanat.html

VOLVO
20-12-2007, 00:35
Bu akşam sanırım bizim takım GS oluyor.

Aslında acınacak şekilde Austria Wien'e gol atamadılar:grrr::grrr: Üstelik averaj takımı olan bir külübe.

Çok eleştirdiğimiz Bordo ise son 3 dakikaya 3-2 önde giriyor. Ve GS beleşten tur atlayacak:). Bundan sonraki turda vay haline:bad::bad::bad:

cengaver
20-12-2007, 20:14
Digitürk de milii maçlar bizde diye reklam gördüm.Yani trt vermeyecekmi ?Bilen varmı.Öyle ise halk milli takımını seyretmek için abone olup paramı ödeyecek.U marım yanlış anladım.Tarkana 750 ödeyen trt halkı mahrummu edecek.

VOLVO
20-12-2007, 20:39
Digitürk de milii maçlar bizde diye reklam gördüm.Yani trt vermeyecekmi ?Bilen varmı.Öyle ise halk milli takımını seyretmek için abone olup paramı ödeyecek.U marım yanlış anladım.Tarkana 750 ödeyen trt halkı mahrummu edecek.

Sanırım haklısın.Web sitelerinde de yazmışlar.

Üstelik Futbolsever'lere müjde !!! diye yazmışlar:grrr::grrr::grrr::grrr:

http://media.digiturk.tv/dtblog/?p=306

cengaver
20-12-2007, 20:52
Bilen bilmeyene söylesin trt ye mail yağsın

ÇAKAL
09-01-2008, 01:53
Türkiye'nin grubunda anlaşma sağlanamadı, FIFA kura çekecek

(A) Milli Futbol Takımı'nın, 2010 Dünya Kupası grup eleme fikstürünün belirleneceği toplantıda, maç tarihleri konusunda anlaşma sağlanamadı.

İspanya'nın Barcelona kentinde, Kral Juan Carlos Oteli'nde yapılan ve gün boyunca süren toplantıya, Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim, Futbol Federasyonu Genel Sekreter Vekili Metin Kazancıoğlu, Milli Takım İdari Sorumlusu Şükrü Hanedar ve idari sorumlu yardımcısı Cezmi Turhan ile birlikte, Türkiye ile aynı grupta yer alacak İspanya, Belçika, Bosna-Hersek, Estonya ve Ermenistan milli takımlarının teknik adamları ve federasyonlarının yetkilileri katıldı.

Yapılan görüşmeler sonunda, maç tarihleri ile ilgili uzlaşma sağlanamadı. Bu nedenle, prosedür gereği grubun maç takvimi FIFA tarafından çekilecek kurayla belirlenecek. FIFA'nın, bu kurayı önümüzdeki hafta içinde çekmesi bekleniyor.

aa
08 Ocak 2008, Salı

ÇAKAL
24-01-2008, 01:34
Bakan Başesgioğlu turkuaz formayı savundu

Devlet Bakanı Murat Başesgioğlu, A Milli Futbol Takımı'nın deplasman maçlarında giyeceği, "turkuaz-beyaz" forma Ay-Yıldızlı ekibe farklı bir hava getireceğini ifade etti.

Başesgioğlu, CHP Amasya Milletvekili Hüseyin Ünsal'ın, "A Milli Takım'ın forma rengine" ilişkin soru önergesini, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Genel Sekreter Vekili Gıyasettin Şenman'ın bilgi notuyla yazılı olarak cevapladı. Murat Başesgioğlu, "Formalarda ülkemizin bayrağı aynen korunmaktadır. Dolayısıyla milli bayrağımızdan ya da ülkemizin manevi değerlerinden vazgeçilmesi söz konusu değildir." ifadesini kullandı. Başesgioğlu, "kırmızı-beyaz renklerden duyulan herhangi bir rahatsızlığın' söz konusu olmadığının altını çizerek, şöyle devam etti: "Turkuaz (Türk mavisi), camgöbeği renginin hafifçe mavi tonudur. Renk, turkuaz taşının rengi sebebiyle bu ismi almıştır. Türk'ün Fransızcadaki karşılığı olan Turquoise'den gelmekte ve literatürde Türk mavisi olarak bilinmektedir. Kırmızı-beyaz'ın dışında Türk ulusunu temsil edebilecek özelliklere sahip yegâne renktir. Dolayısı ile hedeflenen farklılaşmayı sağlayabilecek tek alternatif durumundadır."

Spor Servisi

23 Ocak 2008, Çarşamba

ÇAKAL
29-01-2008, 15:59
Terim’in aylığı 135 bin 595 YTL

29 Ocak 2008

Süleyman DEMİRKAN/ANKARA

Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim'in maaşı, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün maaşının 8.5, Başbakan Tayyip Erdoğan'ın maaşının ise 15 katı. Terim'in maaşı, asgari ücretin de 311 katına denk geliyor.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/8119154.asp?gid=229&sz=74452

ÇAKAL
31-01-2008, 00:58
Fikstür belli oldu, Milliler ilk maçta Ermenistan deplasmanına çıkıyor

Futbolda 2010 Dünya Kupası grup elemelerinde (A) Milli Takım'ın yer aldığı 5. Grubun fikstürü belli oldu.

Türkiye, gruptaki ilk maçını 6 Eylül'de deplasmanda Ermenistan ile oynayacak. (A) Milliler, grubun favori takımlarından İspanya ile ilk maçını 28 Mart 2009 tarihinde deplasmanda, ikinci maçını ise 1 Nisan 2009 tarihinde yapacak.

Zagreb'de çekilen fikstüre göre İspanya, Belçika, Bosna-Hersek, Estonya ve Ermenistan ile aynı grupta mücadele edecek milli takımın maç takvimi şöyle:

--------------------------------------------------------------------------------

06.09.2008: Ermenistan-Türkiye
10.09.2008: Türkiye-Belçika
11.10.2008: Türkiye-Bosna Hersek
15.10.2008: Estonya-Türkiye
28.03.2009: İspanya-Türkiye
01.04.2009: Türkiye-İspanya
05.09.2009: Türkiye-Estonya
09.09.2009: Bosna Hersek-Türkiye
10.10.2009: Belçika-Türkiye
14.10.2009: Türkiye-Ermenistan

30 Ocak 2008, Çarşamba

ÇAKAL
01-02-2008, 19:24
Milli maçlar atv'de
Türkiye'nin 6 Şubat'ta İsveç'le oynayacağı hazırlık maçı; Türkiye'nin kanalı atv'den yayınlanacak..

Türk milli takımının yayıncı kuruluş ortağı olan atv, Belçika ve İsviçre'de düzenlenecek EURO 2008 öncesi ay-yıldız'ı yeniden ekranlara taşıyor. 6 Şubat'ta İnönü'de oynanacak Türkiye-İsveç milli maçı atv'den naklen yayınlanacak. Saat 20:30'da başlayacak maç, öncesi ve sonrasıyla da atv ekranlarından izlenecek. EURO 2008 finalleri ile 2010 Dünya kupası elemelerinin de yayıncısı olan atv, Milli Takım'ın EURO 2008 öncesinde oynayacağı diğer hazırlık maçları için de girişimlerini sürdürüyor. Mayıs ayında lig bittikten sonra oynanacak hazırlık maçlarının da atv ekranlarında yayınlanması için sürdürülen girişimler olumlu bir şekilde sonuçlanmak üzere. Kısacası 2008'de de Milli Takım atv'de izlenecek.

ÇAKAL
01-02-2008, 20:50
Milli Takım kadrosu belli oldu

A Milli Takım'ın, İsveç ile 6 Şubat'ta oynayacağı özel maçın kadrosu ve kamp programı belli oldu. Milli Takım, 3 Şubat Pazar günü saat 17.00'de Swissotel'de toplanacak.

4 Şubat Pazartesi akşamı saat 17.45'de maçın oynanacağı İnönü Stadı'nda basına tamamen açık bir antrenman yapacak Milli Takımımız aynı akşam Zaman Gazetesi'nin Yılın Sporcuları Ödül Gecesi'ne katılacak.

Milli Takımımız, 5 Şubat Salı günü saat 18.30'da Ali Sami Yen Stadı'nda basına 15 dakika açık bir antrenman yaparak maç hazırlıklarını tamamlayacak. Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim, 4 Şubat Pazartesi günü saat 12.00'de bir basın toplantısı düzenleyecek. Toplantı Swissotel'de yapılacak.

Milli Takım'ın kadrosunda şu oyuncular yer alıyor:

Emre Aşık (Ankaraspor),
Hamit Altıntop (Bayern Münih),
Rüştü Reçber, İbrahim Kaş, Gökhan Zan (Beşiktaş),
Caner Erkin (CSKA Moskova),
Halil Altıntop (FC Schalke 04),
Volkan Demirel, Uğur Boral, Gökhan Gönül, Mehmet Aurelio, Semih Şentürk (Fenerbahçe),
Remzi Giray Kaçar (Gençlerbirliği Oftaş),
Servet Çetin, Arda Turan, Hakan Kadir Balta, Mehmet Topal (Galatasaray),
Mehmet Topuz, Gökhan Ünal (Kayserispor),
Tümer Metin (Larissa),
Serkan Kırıntılı (Ankaragücü),
Emre Belözoğlu (Newcastle United),
Serhat Niyazi Akın (Anderlecht),
Mehmet Yıldız (Sivasspor),
Gökdeniz Karadeniz (Trabzonspor),
Yıldıray Baştürk (Stuttgart),
Nihat Kahveci (Villarreal).

Cihan
01 Şubat 2008, Cuma

Kaygan
06-02-2008, 22:23
Bu halil-hamit kardeşler ve yıldıray bey milli takıma çok doymuş,bizim takıma aç adamlar lazım..
Beğenilmeyen Hakan Şükür, bu Halil i 10a katlar ama yine beğenilmez :)

lionking
06-02-2008, 22:33
Bu halil-hamit kardeşler ve yıldıray bey milli takıma çok doymuş,bizim takıma aç adamlar lazım..
Beğenilmeyen Hakan Şükür, bu Halil i 10a katlar ama yine beğenilmez :)

yıldırayı ben olsam kale arkasında top bile toplatmam .

terim bunlara güvenip yola çıkarsa kendinide yakar milli takımıda .

m topal serkan barış gibi aslan yürekli koşan tekmeye kafa sokan pırıl pırıl çocuklar . oynatacaksın kardeşim bunları gelecek bu gençlerde sen hala eskiye rağbet ediyorsun fatih ..

arda mehmet topuz ve mehmet yıldız bu takımmda oynamıyorlarsa terimin kendisini sorgulamalı .

bu kafayla bir adım bile atamayız .

yavuzc
06-02-2008, 22:41
"Maçtan Notlar"

13. Avrupa Futbol Şampiyonası finalleri öncesi ilk hazırlık maçını İsveç ile yapan (A) Milli Takım, karşılaşmaya, son yaptığı Bosna-Hersek maçının ilk 11'inden 4 değişiklikle çıktı.

Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim'in, 13. Avrupa Şampiyonası elemelerindeki son Bosna-Hersek maçında ilk 11'de sahaya sürdüğü Rüştü, Arda, Emre Aşık ve Semih, İsveç maçının ilk 11'inde yer almadı.

Sakatlığı nedeniyle Semih kadrodan çıkarılırken, Rüştü, Arda ve Emre Aşık ise yedek soyundu.

Terim, bu oyuncuların yerine İsveç karşısında Volkan Demirel, Gökhan Zan, Yıldıray ve Halil'i de ilk 11'de sahaya sürdü.

YILDIRAY, 7 MAÇ SONRA KADRODA

Almanya'nın VFB Stuttgart takımında forma giyen Yıldıray Baştürk, 7 maç sonra İsveç maçında kadroda yer aldı.

En son Almanya'da 5 Haziran 2007'de, Brezilya ile yapılan özel maçta milli takıma veda eden Tugay'ın yerine 11. dakikada oyuna giren Yıldıray, bu maçtan sonra 7 milli maçta forma giyememişti.Yıldıray, 7 maç sonra İsveç maçında kadroda yer aldı.

TRİBÜN DESTEĞİ

Türkiye'nin 13. Avrupa Şampiyonası finalleri öncesinde İsveç ile yaptığı özel maçta, BJK İnönü Stadı tribünlerinin büyük bölümü doldu.

Karşılaşmayı 32 bin kişi kapasiteli BJK İnönü Stadı'nda yaklaşık 20 bin futbolsever izleyerek, milli takıma destek verdi.

Bu arada Futbol Federasyonu Başkanı Haluk Ulusoy, Gençlik ve Spor Genel Müdürü Mehmet Atalay ile birlikte protokol tribününde maçı izledi.

''ÇARŞI, NEO-NAZİLERE DE KARŞI''

Maçlarda açtıkları sosyal içerikli pankartlarla dikkatleri çeken Beşiktaş'ın ''Çarşı'' taraftar grubu, milli maçta da Almanya'da son günlerde Türkler'in yaşadığı yerlerde çıkan yangınlarla ilgili bir pankart açtı.

Eski açık tribüne asılan ''Çarşı Neo-Nazilere de Karşı'' pankartı dikkati çekti.

Bu arada maç öncesi kapalı tribünün ortasında kimi Beşiktaşlı taraftarlar, Fenerbahçe'ye küfürlü tezahürat yaparken, eski Fenerbahçeli futbolcu Tümer Metin'e de ''Tümer Metin'e pembe tezkere'' diye bağırdı.

Alıntılandığı yer:http://www.sabah.com.tr/haber,42DB410CA4ED4FF4B3E8AB13B266397E.html

ÇAKAL
06-02-2008, 23:51
Uğur Boral......Yetenekli olup ta ,bu derece savruk oynayan bir futbolcunun milli takımda işi yok.Beyin olarak şimdiden bitmiş.Ya reset atacak beynine ya da yok olması yakındır.

ÇAKAL
08-02-2008, 10:54
Bir dakika sessiz olamadık

Almanya'da hayatını kaybeden 9 Gurbetçimiz için İsveç maçında saygı duruşu yapılmaması dikkatlerden kaçmadı. Britanya ise 50 yıl önceki uçak kazasının acısını unutmadı.

Sadece Siyah-Beyaz

A Milli Takımımız’ın 2008 Avrupa Şampiyonası finallerine hazırlık kapsamında oynadığı İsveç maçında gözlerden kaçan önemli bir ayrıntı herkesi şaşırttı. Rakibiyle sahasında golsüz berabere kalan Ay-Yıldızlılar’ın mücadelesi öncesi Almanya’nın Ludwigshafen kentinde 9 Gurbetçi vatandaşımızın hayatını kaybettiği kundaklama olayı, sadece Siyah-Beyazlı tribünlerin açtığı pankartla hatırlandı. Özel bir karşılaşma olmasına rağmen Milli Takımımız’ın oyuncuları siyah bir bant bile takmadı.

Tepkimizi gösteremedik

İşin ilginç tarafı ise bundan tam 50 yıl önce 6 Şubat 1958’de Manchester United’lı oyuncuların hayatını kaybettiği ve tarihe ‘Münih hava felaketi’ olarak geçen uçak kazasının hem İrlanda-Brezilya hem de İngiltere-İsviçre maçlarında unutulmamasıydı. Üzerinden uzun seneler geçmiş bir acı Britanya’daki tazeliğini korurken, henüz 3 gün önce yaşanan bir olaya karşı tepkimizi tüm dünyaya gösterebilme fırsatını, aynı ‘Siyah forma’ konusunda olduğu gibi yine kaçırmış olduk.
M.Çağrı DAVRAN

ÇAKAL
09-02-2008, 08:34
Köşe yazısı
Cahit Eroğul
09 Şubat 2008 Cumartesi

Karar ve Fatih Hoca!..

Alt tarafı bir hazırlık maçı deyip geçmek de var. Ama sonucuna ve de kimin oynadığına fazla dokundurmadan bir tespiti ortaya koymak lazım. Özel maçlardaki hali pür melalimizi de yazacak değilim. Nedendir bilinmez her maç öncesi garip bir arayış içine girmeye kendini mecbur hissediyor Fatih Hoca. Takım Euro2008’e katılmak için eleme maçları oynarken de iskelet bir kadromuz yoktu, oraya hazırlanırken de yok. İki maç üst üste aynı -hatta benzer- bir kadro çıkmıyor sahaya. Hatta bir maç ilk on birde oynayan, öbür maç kadroda bile olmuyor. Kendi takımında yedek, sakat, formsuz olanlar bir bakıyorsunuz ilk on birde...
Takımın belli bir omurgası olmayınca sahada da bir oyun kurgusu olmuyor haliyle. Kadro rakibe göre mi kuruluyor, hayır. Takımlarında formda olan oyunculara göre mi kuruluyor, o da değil. Fatih Hoca, hem başarı için istikrarın şart olduğunu söylüyor, hem de bu istikrardan ısrarla kendisi kaçıyor.
Ortaya karışık bir on bir ve yedek kulübesi sürmek için İsveç’le hazırlık maçı yapmaya gerek yok. Herhangi bir takımla Riva’da oynasak da aynı neticeyi alırız nasıl olsa... Arka arkaya hazırlık maçları yapacağız. Bunları bir oyun stratejisi ve takım olgusu geliştirmek için mi yapacağız, yoksa hâlâ iskelet kadroyu kurmak için mi? Bir an önce Terim buna karar vermeli...

cengaver
10-02-2008, 15:49
Tff nin tv reklamını gördükçe hüzün kaplıyor beni.
Şampiyona olduğunu ve katılacağımızı bilmiyormuyuz.Üstelik takım bizim takımımız
Kimin parasıyla kimi götürüyorsun oraya.Kimin parasıyla yaparsın bu reklamı.Paran varsa amatörler yardım et.Bu reklam neyin promosyonudur?
Hadi bunları bırakalım nedir o kültürsüz ses tonuyla reklamda yapılan tezahürat.
Bizim düzeyimizimi yoksa kendi düzeylerinimi yansıtır böylesine çağ dışı tezahürat tarzı.

cemturk
10-02-2008, 15:52
Tff nin tv reklamını gördükçe hüzün kaplıyor beni.
Şampiyona olduğunu ve katılacağımızı bilmiyormuyuz.Üstelik takım bizim takımımız
Kimin parasıyla kimi götürüyorsun oraya.Kimin parasıyla yaparsın bu reklamı.Paran varsa amatörler yardım et.Bu reklam neyin promosyonudur?
Hadi bunları bırakalım nedir o kültürsüz ses tonuyla reklamda yapılan tezahürat.
Bizim düzeyimizimi yoksa kendi düzeylerinimi yansıtır böylesine çağ dışı tezahürat tarzı.

sonuna kadar haklısınız saygılarımla

cengaver
25-03-2008, 14:18
Milli takım neden hazırlık maçı oynar?Belli bir sistemi oturtmak ve pekiştirmek için.Çıkarırsın bir takım lig maçı oynarcasına üçü geçmeyen değişiklik yaparsın sonrada bakarsın sistemi işletmek için neler gerek .Bizimki ne yapıyor neredeyse bütün kadro oyuna giriyor.Dört dakika oynayan adamın sisteme uyup uymadığını gören sihirbazmısın?
Hem de dört takımın şampiyonluk birinin Avrupa kulvarında olduğu dönemde birileri çiftlik olarak kullanıyor milli takımı.
Bu takımların yöneticisi olsam yollamam oyuncularımı böyle anlamsız birşey için ve kimse bana söz söyleyemez.
Bu nedelede yönetici falan olamam zaten.

latino
26-03-2008, 22:50
Değişim denince aklıma nedense yenilikle birlikte ilerleme gelir..

Milli takımımızın formasıda son dönemdeki değişime(gerilemeye) ayak uydurarak, uyduruk ve ruhsuz bir forma ile sahaya çıkarılmış.. koskoca Milli Takımıza bu forma yakışmış mı? bu formanın bir nostaljisi var da ben mi kaçırdım bilemiyorum, sanki 50 yıl öncesinin forması, bu zevksiz ve kişiliksiz formayla Milli takımızı sahaya çıkaran zihniyeti kınıyorum..:grrr::grrr::grrr:

Temennim bundan sonraki ilk maçımızda Kırmızı-Beyaz renklerimize sahaya çıkabilmemizdir..

Kaygan
26-03-2008, 23:15
Terim beşiktaş ve fenere torpil geçmiş,hafta sonu derbi varya bol bol galatasaraylı koymuş kadroya,galatasaraylılar yorulsun önemli değil,derbi oynayacaklar yorulmasın,sonra deneme hazırlık maçı falan filan hikaye,gökhan gönül varken sabrimi oynar sağbekte,sabri milli takımamı girebilirki demek lazım zatende,semih varken gökhanmı oynar,beşiktaştan 1 tane adam almış zaten..Neyse

ÇAKAL
27-03-2008, 06:44
Terim beşiktaş ve fenere torpil geçmiş,hafta sonu derbi varya bol bol galatasaraylı koymuş kadroya,galatasaraylılar yorulsun önemli değil,derbi oynayacaklar yorulmasın,sonra deneme hazırlık maçı falan filan hikaye,gökhan gönül varken sabrimi oynar sağbekte,sabri milli takımamı girebilirki demek lazım zatende,semih varken gökhanmı oynar,beşiktaştan 1 tane adam almış zaten..Neyse
Yaw hemşo baştan sona yanlış zaten.Haziranda maçlar.Gitmiş -6 derecede maç yapıyor.Belarus..git Sivas'la yap daha iyi.Al bak Arda sakatlandı.O zeminde top mu oynanır?

KARADENIZ
27-03-2008, 08:06
son dunya kupasiydi.. 6 kitadan milli takimlar almanya ya gitmislerdi...
maclarin baslamasina 1-2 hafta vardi..
ve biz Triand Tobacco mu yoksa Sionel bilmem ne mi onunla ,

2008 avrupa kupasi hazirlik maci yaptik almanya da yendikte sanirim animsamiyorum...

ama benim animsadigim ve hic unutmadigim biz avrupa kupasi hazirlik maci yapiyoruz... yaw adamlar dunya kupasina katilmis sen katilamamissin ... neyin hazirlik maci.. 2 yil sonrasi icin...

o macta bizim takimi ayni su konumda dusunmustum...
hani boks vb filimlerinde esas oglan maca cikmadan once antreman yaparken ringde fos sisman iri yari biri cikar ve onu hasat eder..iste biizm takimida kum torbasi niyetine ringe cikan bu yan karakter olarak gormustum...

evet ne isimiz var bizim Belarus ta ?

ÇAKAL
27-03-2008, 19:44
Yaw hemşo baştan sona yanlış zaten.Haziranda maçlar.Gitmiş -6 derecede maç yapıyor.Belarus..git Sivas'la yap daha iyi.Al bak Arda sakatlandı.O zeminde top mu oynanır?

Hamit'ten kötü haber

A.A. 27 Mart 2008
(A) Milli Futbol Takımı'nın dün akşam Belarus'la yaptığı özel maçta sakatlanan Hamit Altıntop'un, ameliyat olduğu ve sezon sonuna kadar sahalardan uzak kalabileceği bildirildi.

Hamit Altıntop'un Almanya Birinci Futbol Ligi'nde formasını giydiği Bayern Münih Kulübü, bugün ameliyat olan Altıntop'un, 7 haftaya kadar futboldan uzak kalacağını açıklarken, teknik direktör Ottmar Hitzfeld, “Şoke oldum. Son zamanlardaki formu çok iyiydi” dedi.
Altıntop'un, Belarus'ta yapılan dünkü karşılaşmanın 22. dakikasında ayak bileği dönmüş ve hastaneye kaldırılmıştı.

http://www.hurriyet.com.tr/spor/futbol/8560034.asp?gid=229&sz=45784

KARADENIZ
28-03-2008, 14:52
Hamit'ten kötü haber

A.A. 27 Mart 2008
(A) Milli Futbol Takımı'nın dün akşam Belarus'la yaptığı özel maçta sakatlanan Hamit Altıntop'un, ameliyat olduğu ve sezon sonuna kadar sahalardan uzak kalabileceği bildirildi.

[/SIZE][/FONT][/B].

http://www.hurriyet.com.tr/spor/futbol/8560034.asp?gid=229&sz=45784

kinayi hangi adrese gondermemiz gerekiyor ???:grrr::grrr::grrr:

cengaver
28-03-2008, 21:48
Adamjn dokunulmazlığı var.Bundaki yürütmesi yasaması yargısı kimsede yok.
Meteoroloji uzmanı değilim diyen zemin uzmanıda değilim diyecektir.
Her dalın uzmanı vardır ve uzmanlara sorulur.
Senden kimse uzman olmanı istemiyor.
ayağını yere bas yeter.

ÇAKAL
11-04-2008, 18:55
Terim’e 40 bin ytl’lik sessiz vergi kıyağı

11 Nisan 2008

Metehan DEMİR

135 bin ytl’lik :dolar::dolar::dolar:aylık maaşının gelir vergisi yüzde 5’e indiriliyor. Kendisinden 311 kat az alan asgari ücretlinin vergi oranı yüzde 15.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/8673467.asp?top=1

latino
11-04-2008, 19:21
Terim’e 40 bin ytl’lik sessiz vergi kıyağı

11 Nisan 2008

Metehan DEMİR

135 bin ytl’lik :dolar::dolar::dolar:aylık maaşının gelir vergisi yüzde 5’e indiriliyor. Kendisinden 311 kat az alan asgari ücretlinin vergi oranı yüzde 15.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/8673467.asp?top=1

Avrupa'da futbolla uğraşanlar % 40 vergi verirken Turkiye'de bu oran % 15 seviyesinde..Burada Fatih Terim'i hedef haline getirmelerini anlayamıyorum..(onu savunduğumdan değil) Bu vergi adaletsizliğini bu hale getiren kim acaba..
Her şeyde çifte standart yapan buyuklerimizin hiç mi suçu yok..:grrr::grrr::grrr:

ÇAKAL
11-04-2008, 19:28
Avrupa'da futbolla uğraşanlar % 40 vergi verirken Turkiye'de bu oran % 15 seviyesinde..Burada Fatih Terim'i hedef haline getirmelerini anlayamıyorum..(onu savunduğumdan değil) Bu vergi adaletsizliğini bu hale getiren kim acaba..
Her şeyde çifte standart yapan buyuklerimizin hiç mi suçu yok..:grrr::grrr::grrr:

Amele Mehmet’e yüzde 19 Fatih Terim’e yüzde 5 vergi

http://w9.gazetevatan.com/haberdetay.asp?Newsid=172381

ÇAKAL
08-05-2008, 06:01
Genç Milliler dolu dizgin gidiyor.

Antalya'da düzenlenen UEFA U-17 Avrupa Şampiyonası'nda ikinci maçına çıkan millilerimiz, İskoçya'yı tek golle geçti: 1-0.

Kundu'daki Mardan Spor Kompleksi ile WOW Futbol Merkezi'nde yapılan ikinci gün karşılaşmalarında A Grubu'nda yer alan Türkiye, galibiyete 13. dakikada savunma oyuncusu Emrah Yollu'nun golüyle ulaştı. İlk maçında Hollanda'yı 3-0 mağlup eden milliler, ikinci maçını da kazanarak yarı final için önemli avantaj yakaladı. B Grubu'ndaki günün diğer maçında ise İsviçre, İrlanda'yı tek golle devirdi. 8 takımın katıldığı turnuvada, gruplarında ilk iki sırayı alan ülkeler yarı finale yükselecek.

08 Mayıs 2008, Perşembe

http://img369.imageshack.us/img369/6704/gencio1.jpg

ÇAKAL
11-05-2008, 02:56
A Milli Takım aday kadrosu açıklandı.

13. Avrupa Futbol Şampiyonası Finalleri'nde mücadele edecek (A) Milli Takım'ın aday kadrosu, gece yarısı açıklandı.

Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim, lig maçlarının bitiminin ardından kadroyu gece yarısı Futbol Federasyonu'nun resmi internet sitesinden açıkladı.

Toplam 26 futbolcunun yer aldığı aday kadroya, Galatasaraylı Hakan Şükür alınmadı. Aday kadroda şampiyon Galatasaray ve lig ikincisi Fenerbahçe'den 6'şar futbolcu, Beşiktaş'tan da 3 futbolcu yer aldı.

(A) Milli Takım aday kadrosu, bugün saat saat 13.00'te Antalya'daki Gloria Golf Resort Hotel'de toplanacak.

-ADAY KADRO-

Aday kadroda yer alan oyuncular şunlar:

Kaleciler:

1- Volkan Demirel (Fenerbahçe)

2- Rüştü Reçber (Beşiktaş)

3- Tolga Zengin (Trabzonspor)

Savunma Oyuncuları:

4- Gökhan Gönül (Fenerbahçe)

5- Sabri Sarıoğlu (Galatasaray)

6- Gökhan Zan (Beşiktaş)

7- İbrahim Kaş (Beşiktaş)

8- Emre Aşık (Ankaraspor)

9- Servet Çetin (Galatasaray)

10- Hakan Kadir Balta (Galatasaray)

11- Uğur Boral (Fenerbahçe)

Orta Saha Oyuncuları

12- Mehmet Aurelio (Fenerbahçe)

13- Mehmet Topal (Galatasaray)

14- Emre Belözoğlu (Newcastle United)

15- Tümer Metin (Larissa)

16- Yıldıray Baştürk (Stuttgart)

17- Hamit Altıntop (Bayern Münih)

18- Ayhan Akman (Galatasaray)

19- Arda Turan (Galatasaray)

20- Tuncay Şanlı (Middlesbrough)

21- Kazım Kazım (Fenerbahçe)

Hücum Oyuncuları:

22- Gökdeniz Karadeniz (Rubin Kazan)

23- Nihat Kahveci (Villarreal)

24- Halil Altıntop (Schalke 04)

25- Semih Şentürk (Fenerbahçe)

26- Mevlüt Erdinç (Sochaux)

11 Mayıs 2008, Pazar

ÇAKAL
12-05-2008, 21:11
Barcelona Topuz'u istiyor

La Liga'da geçirdiği kötü sezonun ardından kadrosunu yenilemesi beklenen Barcelona'nın hedeflerinden biri Kayserispor'un yıldız Mehmet Topuz almak.

http://www.sabah.com.tr/haber,7FE782C62F8D4A588197F7B134B814B1.html

http://img100.imageshack.us/img100/1937/347e7708b414964fb4da693ih6.jpg

VOLVO
12-05-2008, 21:12
Barcelona Topuz'u istiyor

La Liga'da geçirdiği kötü sezonun ardından kadrosunu yenilemesi beklenen Barcelona'nın hedeflerinden biri Kayserispor'un yıldız Mehmet Topuz almak.

http://www.sabah.com.tr/haber,7FE782C62F8D4A588197F7B134B814B1.html

http://img100.imageshack.us/img100/1937/347e7708b414964fb4da693ih6.jpg

Yaa şu transfer dönemine bayılıyorum. Ne saçma haberler çıkıyor:beurk::beurk:

ÇAKAL
12-05-2008, 21:21
Kanka haber sakat ta olsa,bu adam süper adam.Koyması lazımdı takıma.:yes:

VOLVO
12-05-2008, 21:32
Kanka haber sakat ta olsa,bu adam süper adam.Koyması lazımdı takıma.:yes:

O kesin üstad.Terim'de ilgincime giden; Yurtdışında ne kadar oynayan türk varsa hepsini çağırıyor.Yeterki yurtdışında oynasın.Halbuki çıkarsana buradaki adamları vitrine.Mehmet Topuz, Mehmet yıldız ve daha birçoğunun tam vitrine çıkma zamanlarıydı:beurk::beurk:

Ama ne kadar vitrin olsa da topuz'un barcelona tarafından istenmesi haberi çok komik:he::he:

ÇAKAL
19-05-2008, 08:44
Semih bombası

19 Mayıs 2008 Pazartesi

“Fenerbahçe’yle anlaştım ama imza atmadım” diyen milli golcü, “EURO2008 sonrası her şey olabilir” dedi

YEDEKLİKTEN SIKILDI
F.Bahçe’de kulübeden gelip krallık koltuğuna oturan Semih Şentürk, birçok maçta Kezman’ın arkasında beklemesine içerlediğini milli takım kampında da gizlemiyor. Kezman’ın sakatlandığı dönemde formayı sırtına geçirdikten sonra attığı gollerle takımına önemli puanlar kazandıran Semih, Sırp oyuncunun iyileşmesinden sonra da “Ben sıramı bekledim o da bekleyecek” şeklinde açıklamalar yapmıştı. Ancak Teknik Direktör Zico, özellikle son haftalarda yine tercihini Kezman’dan yana kullanmıştı.

“HERKES GÖRECEK”
Sezon içinde F.Bahçe’yle anlaştığını ve kalacağını söyleyen Semih Şentürk Almanya’da Milli Takım kampında ise ilginç açıklamalarda bulundu. Hakan Şükür’ün yerine EURO2008’de 9 numaralı “Kral” formasını giymeye hazırlanan Semih Şentürk, “F.Bahçe ile görüşmeler yaptık ve anlaştık ama imza atmadık” derken, “EURO2008 sonrası ne olacağını kimse bilemez. Daha imza atmadım. Görüştük ve anlaştık ama ortada imza yok. Avrupa Şampiyonası’ndan sonra ne olacağını herkes görecek” dedi.

PİYASA YAPACAK
Semih’in bu sözleri, “Avrupa’dan gelen teklifler kafasını karıştırdı, yuvadan uçmaya hazırlanıyor” şeklinde değerlendirilirken, sarı-lacivertli yöneticiler Semih’le aralarında bir problem olmadığını, aralarında her konuda anlaşmaya vardıklarını ifade etti. Semih’in, şampiyonada ortaya koyacağı futbolla piyasasını artırmak düşüncesinde olduğu, Avrupa’dan gelecek ciddi teklifleri değerlendirmeyi amaçladığı belirtildi. Semih’in cazip bir teklif gelmemesi halinde ise F.Bahçe’yle sözleşme uzatacağı ifade edildi. > Fehim Kayacan - Bielefeld

Gurbetçiler rahat vermiyor
Almanya’da yoğun bir ilgiyle karşılaşan Milli Takım oyuncuları rahat çalışamamaktan şikayetçi oldu. Yaklaşık 2 bin gurbetçinin ay-yıldızlıları izlemek üzere Bielefeld’deki kamp merkezine gelmesi görevlileri zora soktu. Sessiz bir ortamda yapılması gereken dayanıklılık testi, gurbetçilerin sahaya girmesiyle yarıda kaldı. Güvenlik görevlilerinin yetersiz kalması üzerine Alman polisi de devreye girdi. Ancak onların da kalabalığa engel olamaması üzerine bu sefer de Fatih Terim kenara kadar gelip taraftarlardan sessiz olmalarını istedi.

Terim’in yüzü güldü

EURO2008 aday kadrosuna çağırılan futbolcular Terim’in gözüne girmek için idmanda hırslarıyla dikkat çekiyor

KEYİFLER YERİNDE
Yine önemli bir şampiyona öncesinde art arda gelen sakatlık haberleriyle sarsılan Milli Takım’da futbolcuların Almanya’daki ikinci idmanda ortaya koyduğu hırs, Teknik Direktör Fatih Terim’in yüzünü güldürdü. Oyuncuların istekli olmasıyla keyiflenen Terim, Almanya’da oynanacak 3 hazırlık karşılaşmasında kafasındaki on biri de şekillendirecek.

“TRANSFERİ UNUTUN”
Lejyonerlerin yanı sıra Süper Lig’de forma giyen futbolcuların da formda olması Fatih Terim’i kadro konusunda tatlı bir sıkıntıya soktu. Oyuncularıyla yaptığı toplantıda kendilerinden beklentilerini anlatan Terim, “Finallere gelirken ne kadar zorluk çektiğimizi unutmayın. Kafanızdan transferi çıkarıp Milli Takım’a konsantre olmanızı istiyorum” diye konuştu.

MİLLİ TAKIM NOTLARI
Servet ve Gökhan Wollfahrt’a gitti
Sakatlıkları sebebiyle takımla birlikte çalışmalara katılamayan Servet ve Gökhan Gönül, Bayern Münih’in ünlü doktoru Wollfahrt’a muayene olmak için Münih’e gitti. Wollfahrt’ın, Servet’in iyileşmek üzere olduğunu, 2-3 gün içinde takımla birlikte çalışmalara katılabileceğini, Gökhan’ın sakatlığının ise daha ciddi olduğunu söylediği belirtildi.

Yasaklar başlıyor
Nihat Kahveci dışında aday kadronun tamamlanmasıyla Fatih Terim de işi sıkı tutmaya başladı. Terim bugün futbolcularına çift antrenman yaptıracak. İlk idman basına ve taraftara kapalı yapılacak. Akşam antrenmanının da sadece 15 dakikası açık olacak. Bu arada Fatih Terim bugün bir basın toplantısı düzenleyecek.

Nihat bugün geliyor
Liglerin geç bitmesi nedeniyle milli takımın kampına geç katılan futbolcular bir bir Almanya kampına katılmaya başladı. Halil, Hamit ve Yıldıray dün akşam yapılan antrenmana katılırken Mevlüt ve Nihat’ın da bugün kampa katılması bekleniyor.

BUSHIDO
19-05-2008, 09:31

Oyle deme, oyle kolay mi Kayseri spordan Topuz'u alabilmek!

cengaver
09-06-2008, 11:49
Hakkında bilmediklerimiz,bildiklerimiz
Bilmediklerimiz
Evlimidir evliyse hanımı kendi ağzından hangi yabancı filim yıldızına benzediğini söylemişrir.
Çocukları varmıdır, varsa nerede ne yapmaktadırlar.
Kendisi hangi butikten giyinmektedir

Bildiklerimiz
Sadece kendisini ilgilendiren saç modeli
Dağları ben yaratmadım demesi
Milli takım direktörünün belli malzeme ile basit olan futbolun gereklerini yapması
Piontek ve Romenlerden ziyade biraz şansı yardimıyla dünya üçüncülüğü kaznarak
tarih yazması.
Sonradan gençlerle gittiği konfederasyon kupasında harikalar yaratması.
Daha sonrası gördüğü reva.
İşte futbolda gördüğümüz bu tabloyu ülkemizdeki hemen herşeye yakıştırabilirim.