PDA

View Full Version : ttnet.net.tr uzantısı değişiyor

karınca
10-12-2007, 01:01
Az önce ttnet'in aptalca bir uygulamasını öğrendim
[email protected] olan uzantınız [email protected] olarak değiştirilmiş
Beyefendiler lütfetmişler ttnet.net.tr li gelecek e-mailler 1 ay boyunca yönlendirilecekmiş....
Okuyunca küfür ede ede sitelere girip adres değiştirmeye başladım.
ttnet in "bize ulaşın" bölümünden yaptıkları aptallığı yazdım.
Bana süresi dolmaya yakın gönderilen e-maillerin ulaşamayacağı e-mailler olacak.
Kredi kartları ile ilgili e-mailler.
Hayat sigortası, emeklilik sigortası ....
Bunlar aklıma gelenler
https://admin.ttmail.com/ttCustom/Welcome.htm

karınca
10-12-2007, 01:07
İlk olay gerçekleşti...
kredikartı için e-mail adresini değiştiremiyorum.
Bankaya gitmem gerekiyor

PARK
10-12-2007, 01:13
Çok haklısın sevgili karınca basiretsiz TT yönetiminin yapmış olduğu aptlca bir uygulama bu acaba buna gerek duyacak ne gibi nedenleri varmışş?:grrr::grrr:

Bekleyip göreceğiz...

Geçmiş olsun siz ve sizin gibi tt.net kullananlara...

bridgea
10-12-2007, 01:22
Bir süre çift mail uygulayamazlarmıydı ,pek anlamam ama sorun yaratacağı kesin gibi.

Teşekkürler hemşerim.

exitance
10-12-2007, 01:32
Güya "KURUMSAL" olan bir önemli bir kuruma böyle oynaklıklar hiç yakışmıyor. Acaba düşündüler mi kaç kişinin mağdur olacağını? Hiç sanmıyorum.

karınca
10-12-2007, 01:36
Bir süre çift mail uygulayamazlarmıydı ,pek anlamam ama sorun yaratacağı kesin gibi.

Teşekkürler hemşerim.
yazı;
Siz değerli müşterilerimize daha gelişmiş bir e-posta hizmeti sunabilmek için TTNet e-posta sistemimiz yenilenmiştir.
Yeni sistemde tüm kullanıcılarımızın e-posta alanları otomatik olarak 1 GB (1024 MB)’a yükseltilmiştir. Böylece dilerseniz daha fazla e-postanızı uzun süre saklayabileceksiniz. Ayrıca yeni e-posta sistemiyle, kişisel adres defteri ve kişisel takvim vb. pek çok özelliği daha etkin bir şekilde kullanabileceksiniz.
TTNet’in yeni e- posta hizmeti ile tüm kullanıcılarımızın e-posta adreslerinin uzantıları “ttmail.com” olarak değiştirilmiştir (Örneğin: [email protected] e-posta hesabına sahip olan bir kullanıcımızın e-posta adresi [email protected] olarak değiştirilmiştir). “ttnet.net.tr” uzantılı e-posta adresinize gelen tüm e-postalarınız 1 ay süreyle “ttmail.com” adresinize de gelecektir.

guneysu
10-12-2007, 02:16
Syn karınca çok teşekkürler.. sizde olmasanız haberimiz olmayacak...

offff offff bir sürü yere vermiştim adresi.. iş adresi olarakda kullanıyordum.. şimdi işin yoksa hepsine tek tek yolla yine..

ne beklenirki bunlardan...anca bu kadar olur :(:(:(:(

ayyan
10-12-2007, 02:28
ee.. neydi benim tt kullanıcı adı ve şifrem :confused:
ben kesin onu bir yerde kullandıydım ama ..:beurk: :düsün:

karınca
10-12-2007, 02:35
Adamlara 2 mesaj gönderdim, bi küfür etmediğim kaldı.
Hakettiler.
"bunu düşünen süper zekalıya saygılarımı iletin" şeklinde mesajımı bitirdim
:D

PARK
10-12-2007, 02:37
Hakettiler.

O mesajı yazan ellerine sağlık paşam:super:

guneysu
10-12-2007, 02:40
Hakettiler.

artık o meil adresini kullanabilirmisin şüpheliyim :D:D:D

Red kit gibiyseler kesin out durumuna almışlardır seni :D:D:D

karınca
10-12-2007, 09:58
Tüketici hakem heyetine başvursam ne olur?
Bir şey değişir mi?

adello
12-12-2007, 14:25
Değerli Arkadaşlar;
Evde aynı anda, hem bilgisayar, hem dizüstü, hemde play statıon kullanabilmek amacıyla USRobotics marka bir kablosuz modem aldık.
Ama o nu devreye aldığımız zaman hat dakikada bir kesiliyor.
Aynı hatta bağlı telefon görüşmelerinde bir sorun yaşanmıyor. Ttnet' i aradım. ''Yakın çevrenizdeki kablosuz telefonlar konuşma amaçlı devreye girdiği zaman bu kesintiler oluyordur.Bunlardan biri veye birkaçının frekansı ile etkileniyor olabilir.''Dediler.
Tamam mantıklı bir izah ta, sonradan jetonum düştü! benim gibi apartmanlada oturup wreless kullanan sanırım binlece kişi vardır Türkiye'de..Birkaç tane komşu apartmanlarda oturan dostlarım var kullanan.Onlar böyle bir sorun yaşamıyorlar.
Hatta onların modemlerini getirip bize taktık. Sorun yine aynı.
Hani, aynı sorunu yaşamış veya yaşayandan duymuş olanlarınız olabilir ve çözümü konusunda bana yardımcı olabilecekleriniz de olabilir. Diye yazdım.
Çözüm için önerilere şimdiden teşekkürederim.:notr:
Saygılarımla..

Erasure
12-12-2007, 14:53
Değerli Arkadaşlar;
Evde aynı anda, hem bilgisayar, hem dizüstü, hemde play statıon kullanabilmek amacıyla USRobotics marka bir kablosuz modem aldık.
Ama o nu devreye aldığımız zaman hat dakikada bir kesiliyor.
Aynı hatta bağlı telefon görüşmelerinde bir sorun yaşanmıyor. Ttnet' i aradım. ''Yakın çevrenizdeki kablosuz telefonlar konuşma amaçlı devreye girdiği zaman bu kesintiler oluyordur.Bunlardan biri veye birkaçının frekansı ile etkileniyor olabilir.''Dediler.
Tamam mantıklı bir izah ta, sonradan jetonum düştü! benim gibi apartmanlada oturup wreless kullanan sanırım binlece kişi vardır Türkiye'de..Birkaç tane komşu apartmanlarda oturan dostlarım var kullanan.Onlar böyle bir sorun yaşamıyorlar.
Hatta onların modemlerini getirip bize taktık. Sorun yine aynı.
Hani, aynı sorunu yaşamış veya yaşayandan duymuş olanlarınız olabilir ve çözümü konusunda bana yardımcı olabilecekleriniz de olabilir. Diye yazdım.
Çözüm için önerilere şimdiden teşekkürederim.:notr:
Saygılarımla..

Kablosuz telefonlar ilgili söylenenler doğru değildir. Evde 2 bilgisayar var, bunlar kablosuzdur ve bunlar full çalışırken telefon konuşması da yaparım, ancak ADSL hattının kopması diye birşey olmaz. Öte yanda aynı hattı paylaşan yada duvardaki aynı prizi kullanan ADSL modemlere splitter denilen parça takılır. Eğer böyle birşey yoksa aşağıdaki resimdeki gibi bir splitter alarak sorunu aşabilirsiniz. Masraf yapmamak için bir arkadaşınızdan bunu alarak evdeki sisteminize bir takarak deneme yapın, sorun kalktığında bir tane alarak sorunsuz kullanırsınız. Öte yanda modemlerin içerisinde internet access policy'ler vardır, kısaca modemin hangi günlerde, saatlerde kullanılması gerektiği ayarlanabilir. Bunda da amaç sizin kullanmadığınız saatlerde başkalarının ADSL'den yararlanmasını engellemektir.

http://img170.imageshack.us/img170/6352/4097e0f2b67bbb3525b6432tu1.jpg (http://imageshack.us)

Böyle bir durum için policy yaratılmışsa, yani sizin isteğiniz dışında modeme bir şekilde kurulu gelmişse, bu policy sizin kullanımınız sırasında aktif oluyordur.

Bir başka öneri ise modemin fabrika ayarlarına sıfırlanmasıdır. Ancak bunu en son yapın, eğer kullandığınız modemin ayarları konusunda bilginiz yoksa yeniden eski ayarları yapmanız sorun olabilir. Bir ara modemin marka ve modelini verirseniz içerisinden ayarlanabilen bir özellik olup olmadığına bakarız. Şimdilik bu kadar...

adello
12-12-2007, 15:52
[QUOTE=Erasure;2059568]

http://img170.imageshack.us/img170/6352/4097e0f2b67bbb3525b6432tu1.jpg (http://imageshack.us)

Bir ara modemin marka ve modelini verirseniz içerisinden ayarlanabilen bir özellik olup olmadığına bakarız. Şimdilik bu kadar...[

Sayın Erasure;
Bu kadar hızlı bir biçimde sorunuma çözümler ürettiğiniz için minnettarım. Ancak bilgisayar teknolojisi ve terminolojisi konusunda sorunu ancak sizlere aktarabilecek kadar yeterliyim. Sizin önerilerinizi daha iyi algılayıp uygulayabilecek iki bekar oğlum var.Beraber kalıyoruz.
Akşam iş dönüşü onlara verdiğiniz değerli bilgileri aktaracağım.
Umuyorum yararı olacaktır.
ben size modeme ilişkin bilgileri aktarabilirim.
USRobotics
Model. USR9111
İlginize tekrar teşekkürederim..
Saygılarımla..

ayyan
12-12-2007, 16:05
Belki alakasız olacak ama.. Splitter ı çıkartınca benim modem düzeltmişti.. Gerçi telefon sesinde zaman zaman cızırtı oluyor..

Erasure
12-12-2007, 16:22
Sayın Erasure;
Bu kadar hızlı bir biçimde sorunuma çözümler ürettiğiniz için minnettarım. Ancak bilgisayar teknolojisi ve terminolojisi konusuna sorunu ancak sizlere aktarabilecek kadar yeterliyim. Sizin önerilerinizi daha iyi algılayıp uygulayabilecek iki bekar oğlum var.Beraber kalıyoruz.
Akşam iş dönüşü onlara verdiğiniz değerli bilgileri aktaracağım.
Umuyorum yararı olacaktır.
ben size modeme ilişkin bilgileri aktarabilirim.
USRobotics
Model. USR9111
İlginize tekrar teşekkürederim..
Saygılarımla..

Merhaba, modelin özelliklerine baktım ve http://www.usr.com/support/9111/9111-tu-ug/install.htm adresinde de belirtildiği gibi bir microfiltrenin takılması gerektiği ifade ediliyor. Bunu takarak sorunun devam edip etmediğini gözlemleyebilirsiniz. http://www.usr.com/support/9111/9111-tu-ug/adsl-2.htm adresinde de hattın sinyal gürültüsü ile ilgili detayları veriyor, modemin içerisinden bu bölümü de yine kontrol ederek kopmalardaki sinyal seviyesine bakabilirsiniz. Buradan alacağınız sinyal gürültü seviyesini, modeminizi komşunuzun hattına bağlayarak alabileceğiniz seviye ile kıyaslayın, eğer aşırı farklılık gösteriyorsa hattınızdaki gürültü sinyalin kopmasına sebep oluyordur. Bunun çözümü de telekom'dur. Şimdilik aklıma gelenler bunlar, umarım sorunu aşarsınız. İyi günler dilerim...

adello
12-12-2007, 16:34
Belki alakasız olacak ama.. Splitter ı çıkartınca benim modem düzeltmişti.. Gerçi telefon sesinde zaman zaman cızırtı oluyor..

Merhaba, modelin özelliklerine baktım ve http://www.usr.com/support/9111/9111-tu-ug/install.htm adresinde de belirtildiği gibi bir microfiltrenin takılması gerektiği ifade ediliyor. Bunu takarak sorunun devam edip etmediğini gözlemleyebilirsiniz. http://www.usr.com/support/9111/9111-tu-ug/adsl-2.htm adresinde de hattın sinyal gürültüsü ile ilgili detayları veriyor, modemin içerisinden bu bölümü de yine kontrol ederek kopmalardaki sinyal seviyesine bakabilirsiniz. Buradan alacağınız sinyal gürültü seviyesini, modeminizi komşunuzun hattına bağlayarak alabileceğiniz seviye ile kıyaslayın, eğer aşırı farklılık gösteriyorsa hattınızdaki gürültü sinyalin kopmasına sebep oluyordur. Bunun çözümü de telekom'dur. Şimdilik aklıma gelenler bunlar, umarım sorunu aşarsınız. İyi günler dilerim...

Değerli Dostlar;
İlgi ve önerileriniz içın tekrar teşekkürederim.
Sonuç hakkında yarın sizlere bilgi vereceğimden emin olabilirsiniz.
Saygılarımla.

Red Kit
12-12-2007, 16:38
artık o meil adresini kullanabilirmisin şüpheliyim :D:D:D

Red kit gibiyseler kesin out durumuna almışlardır seni :D:D:D

Red Kit ile ne alakası var yahu ? Adamlar verdikleri hizmetin takır takır parasını alıyorlar para vermediğin an outsun.

karınca
12-12-2007, 18:16
Red Kit ile ne alakası var yahu ? Adamlar verdikleri hizmetin takır takır parasını alıyorlar para vermediğin an outsun.
Bende parasını verdiğimden dolayı daha out olmadım.
Kredi kartı ile ilgili bankayla olan e-mail adres değişikliği problemini ise daha çözemedim :arf:

Red Kit
12-12-2007, 18:20
Bende parasını verdiğimden dolayı daha out olmadım.
Kredi kartı ile ilgili bankayla olan e-mail adres değişikliği problemini ise daha çözemedim :arf:

Bankaya gideceksin orası kesin.

Bende geçenlerde cep operatörünü değiştirince numaram değişti. Ardından bütün bankalardan işlem yapamaz oldum. Hepiciğine teker teker gidip bir köpüklü kahvelerini içerken cep telefon numaramı değiştirttim.

Von
12-12-2007, 18:25
Bankalar bu konuda gerçekten hassaslar ve telefonla çözüm güvenlik gerekçesiyle getirmiyorlar. Vakti zamanında hiç beklenmedik bir harcama için acil kredi kartı limit artırımı talep etmiştim. Velakin nasıl olduysa bazı kimlik bilgileri zamanında giren kişinin yanlış girmesi ile sistemle tutmayınca tüm seceremi anlatmama rağmen limit artırmadılar.

Güvenli mi evet ? Çözüm getiriyor mu ? Hayır :)

adello
13-12-2007, 18:41
Değerli Dostlar;
İlgi ve önerileriniz içın tekrar teşekkürederim.
Sonuç hakkında yarın sizlere bilgi vereceğimden emin olabilirsiniz.
Saygılarımla.

Bizim çocuklar, dün arkadaşlarından iki modem getirdiler. Onlarda da aynı sorun yaşandı. Demekki telefon hattı ile ilgili bir sorun.
İlginize teşekkürederim.
saygılarımla.

avalanche
13-12-2007, 18:49
Az önce ttnet'in aptalca bir uygulamasını öğrendim
[email protected] olan uzantınız [email protected] olarak değiştirilmiş
Beyefendiler lütfetmişler ttnet.net.tr li gelecek e-mailler 1 ay boyunca yönlendirilecekmiş....
Okuyunca küfür ede ede sitelere girip adres değiştirmeye başladım.
ttnet in "bize ulaşın" bölümünden yaptıkları aptallığı yazdım.
Bana süresi dolmaya yakın gönderilen e-maillerin ulaşamayacağı e-mailler olacak.
Kredi kartları ile ilgili e-mailler.
Hayat sigortası, emeklilik sigortası ....
Bunlar aklıma gelenler
https://admin.ttmail.com/ttCustom/Welcome.htm
yanlış anlama var sanırım TTNET AÇIKLAMASI AŞAĞIDADIR.

Siz değerli müşterilerimize daha gelişmiş bir e-posta hizmeti sunabilmek için TTNet e-posta sistemimiz yenilenmiştir.
Yeni sistemde tüm kullanıcılarımızın e-posta alanları otomatik olarak 1 GB (1024 MB)’a yükseltilmiştir. Böylece dilerseniz daha fazla e-postanızı uzun süre saklayabileceksiniz. Ayrıca yeni e-posta sistemiyle, kişisel adres defteri ve kişisel takvim vb. pek çok özelliği daha etkin bir şekilde kullanabileceksiniz.
TTNet’in yeni e- posta hizmeti ile tüm kullanıcılarımızın e-posta adreslerinin uzantıları “ttmail.com” olarak değiştirilmiştir (Örneğin: [email protected] e-posta hesabına sahip olan bir kullanıcımızın e-posta adresi [email protected] olarak değiştirilmiştir). “ttnet.net.tr” uzantılı e-posta adresinize gelen tüm e-postalarınız 12 ay süreyle “ttmail.com” adresinize de gelecektir

karınca
13-12-2007, 23:37
yazı;
TTNet’in yeni e- posta hizmeti ile tüm kullanıcılarımızın e-posta adreslerinin uzantıları “ttmail.com” olarak değiştirilmiştir (Örneğin: [email protected] e-posta hesabına sahip olan bir kullanıcımızın e-posta adresi [email protected] olarak değiştirilmiştir). “ttnet.net.tr” uzantılı e-posta adresinize gelen tüm e-postalarınız 1 ay süreyle “ttmail.com” adresinize de gelecektir.

yanlış anlama var sanırım TTNET AÇIKLAMASI AŞAĞIDADIR.

TTNet’in yeni e- posta hizmeti ile tüm kullanıcılarımızın e-posta adreslerinin uzantıları “ttmail.com” olarak değiştirilmiştir (Örneğin: [email protected] e-posta hesabına sahip olan bir kullanıcımızın e-posta adresi [email protected] olarak değiştirilmiştir). “ttnet.net.tr” uzantılı e-posta adresinize gelen tüm e-postalarınız 12 ay süreyle “ttmail.com” adresinize de gelecektir
Yanlış anlaşılma yok.
Benim gönderim yukarıda ilk başta 1 ay yazılı olan bilgi sonradan 12 ay olarak değiştirilmiş.