PDA

View Full Version : Vob Ta En Uygun Komİsyon Ve GÜvenİlİr Araci Kurum

SERKAN YURTTAS
14-12-2007, 12:22
Ben Denİz Yatirimdan Hesap AÇmiŞtim Araniza Yenİ Katildim 6 Kademe Alim Satima Gİdİyor 1000 De 1 Sanko Sİzce GÜvenlİmİ DeĞİlse Ne Önerİrsİnİz Uygun Komİsyonla

mbm
14-12-2007, 13:13
sanko vobda tek şu an........

dt_arda
14-12-2007, 16:25
Ben de sankodan memnunum. Arada sırada problemler olsa da, çözmek için ellerinden geleni yapıyorlar.

speedytrader
14-12-2007, 18:45
Sanko Securities tek geçerim:cool:

parapara
14-12-2007, 20:31
sanko komisyon olarak en iyi kurum. ama portföy küçükse az işlem yaparsan hizmetlerini kısarlar. benim foreks 2000 ve vob terminal vardı. işlemi azaltınca anında haber vermeden kapattılar.

yatırım finans , ataonline da güzeldir.

niyeyse bir türlü ata online da vazgeçemiyorum.

oguz3259
24-12-2007, 18:12
sanko komisyon olarak en iyi kurum. ama portföy küçükse az işlem yaparsan hizmetlerini kısarlar. benim foreks 2000 ve vob terminal vardı. işlemi azaltınca anında haber vermeden kapattılar.

yatırım finans , ataonline da güzeldir.

niyeyse bir türlü ata online da vazgeçemiyorum.

Aynen öyle parapara !! Walla bravo tam aklımdaki gibi açıklamışsınız...:super:

Nedense bende vazgeçemiyorum atadan.Sanırım daha çok güven veriyor.Sanko ucuz ama altyapısı oturmamış.Ayrıca küçük kurum."Az işlem yap sağlam kurumda kal" benim felsefem oldu artık :he:

ANTİKOR
24-12-2007, 19:06
BEYLER SANKO Bİ HARİKA :super:

Lazoğlu
24-12-2007, 19:19
GEDİK daha sağlam

TÜRKOĞLU
24-12-2007, 19:31
GEDİK daha sağlam

gediğin tek iyi yönü e-broker hizmeti.işlemler anında gerçekleşiyor.saniye sürmüyor neredeyse...

ama komisyon evlere şenlik...5-6 kademe komisyona gidiyor...

e-broker mükemmel de komisyon berbat.birde hala cari hesap-vob hesabı arası para aktarımını internet üzerinden yapamıyorsunuz.olacak iş değil.ne zormuş bu bi türlü ekleyemediler web sayfasına şunun için bi sekme.

sanko'nun platformu nasıl bilmiyorum hesap açtırdık vaktiyle kullanmak nasip olmadı.

herkes forex kapattılar diye sitem ediyordu.peki bu forexi kapananla nereden işlem yapıyor şimdi? telefonla mı internet üzerinden mi?

fatsa_maliye
24-12-2007, 21:23
Kullanmak nasip olsaydı türkoğlu bugun sankoda bir servet yapardın.Sankoda komisyon sudan ucuz.Verdiğin komisyonlarla laptop alırdın satardın yine sermayen kalırdı.

ANTİKOR
25-12-2007, 23:30
gediğin tek iyi yönü e-broker hizmeti.işlemler anında gerçekleşiyor.saniye sürmüyor neredeyse...

ama komisyon evlere şenlik...5-6 kademe komisyona gidiyor...

e-broker mükemmel de komisyon berbat.birde hala cari hesap-vob hesabı arası para aktarımını internet üzerinden yapamıyorsunuz.olacak iş değil.ne zormuş bu bi türlü ekleyemediler web sayfasına şunun için bi sekme.

sanko'nun platformu nasıl bilmiyorum hesap açtırdık vaktiyle kullanmak nasip olmadı.

herkes forex kapattılar diye sitem ediyordu.peki bu forexi kapananla nereden işlem yapıyor şimdi? telefonla mı internet üzerinden mi?

BUGÜN 25 ALIŞ 25 SATIŞ YAPMIŞIM VOBDAN DENİZ YATIRIMDA KALSAYDIM 50 TL YERİNE 350 VERECEKTİM HESAP ORTADA VOB CLENT SANKO 1 NUMARA

oguz3259
26-12-2007, 18:47
BUGÜN 25 ALIŞ 25 SATIŞ YAPMIŞIM VOBDAN DENİZ YATIRIMDA KALSAYDIM 50 TL YERİNE 350 VERECEKTİM HESAP ORTADA VOB CLENT SANKO 1 NUMARA

En güzeli az işlem yapmak bence...

ANTİKOR
26-12-2007, 20:50
En güzeli az işlem yapmak bence...

BENCEDE AMA DAYANAMIYORUM İŞTE BUGÜN 26 ALIŞ SATIŞ DENİZ YATIRIMDA OLSAM KÜLLÜM OLMUŞTUM BANA KALACAK HARÇLIK ARACI KURUMA KALMIŞTI HER AKŞAMA FLAT GİR KÖTÜ HABER SAT İYİ HABER AL HİSSE PİYASSAINDA BOŞA KAYBETMİŞİM VOBU VE SANKOYU TANIDIĞIM İÇİN ÇOK MUTLUYUM OOOOOOOOOOOOHHHHHH NE GÜZEL DÜNYA

shibumi
06-01-2008, 15:27
Komisyon ücretinin azlığı dışında Sanko menkul ün artılarının neler olduğunu aktarabilir misiniz...

Birde Sanko dışında Gedik ve Ataonline nın ismi geçmiş...

Güniçi çok işlem yapmayan biri için, internet üzerinden işlemin sorunsuz yapılabildiği, kritik anlarda sorun yaşatmayacak aracı kurum tavsiyeleriniz hangileri olurdu?

kerdi
06-01-2008, 16:06
Arkadaşlar Tacirlerden calışan yokmu onların hizmeti nasıl komisyonda onlarda düşük sanıyorum

oguz3259
06-01-2008, 16:13
Ata online ve Ata yatırım kalite ve hizmet olarak diğerlerinden daha önce diye düşünüyorum.Kritik anlarda bile sorun yaşatmıyor.Ekipleri güçlü.

saygılarımla
oguz3259

vobbook
06-01-2008, 16:21
Komisyon ücretinin azlığı dışında Sanko menkul ün artılarının neler olduğunu aktarabilir misiniz...

Birde Sanko dışında Gedik ve Ataonline nın ismi geçmiş...

Güniçi çok işlem yapmayan biri için, internet üzerinden işlemin sorunsuz yapılabildiği, kritik anlarda sorun yaşatmayacak aracı kurum tavsiyeleriniz hangileri olurdu?

Sankoda terminal programı ile hem piyasayı izleme hem de işlem yapma imkânı var (izlediğiniz fiyatı sağ tuş ile tıklayıp al/sat diyorsunuz) Bu programla derinliği de ücretsiz izleyebiliyorsunuz. Emirler çok hızlı iletiliyor.

ersin1907
06-01-2008, 22:28
arkadaşlar ,

kesinlikle heryönüyle GEDİK

jerfin
07-01-2008, 00:14
arkadaşlar ,

gedik'de işlemler hızlı gerçekleşiyor da komisyon çok yüksek.. sırf komisyonun yüksekliğinden bende sanko'ya mı geçsem acaba diye düşünmeye başladım..

hayaletsürücü
07-01-2008, 00:17
arkadaşlar ,

Saat 9 da havale emri verdik, filanca bankaya diye, sağolsunlar saat 14 de geçti hesabıma para, bu yönleri de dahil midir?

shibumi
07-01-2008, 23:22
Gedik yatırımın komisyonu sitesinde yazmıyor...:notr:

Sanko da 1 YTL kontrat başı...

Ataonline de binde 6... 25 kontrata derinlik verdiğini yazmış sitesinde...

RJ de ise komisyon binde 5 miş... Tek bir kullanıcısıyla konuştum memnun olduğunu söyledi...

Gediği ve Ataonline ı hisse işlemlerinden iyi tanıyorum ama VOB hizmetleri konusunda bir fikrim yok...:arf:

Forumda yazıları okuduğumda çoğu forum katılımcısının günlük pekçok işlem yaptığını ve aşırı kısa vade oynadığını görüyorum...

Bu nedenle komisyondan dolayı Sanko menkulün öne çıkması normal sanırım... (Bu arada sitesinde imkb için komisyonun onbinde 2 olduğunu okudum ki inanılmaz düşük geldi...Kendi adıma hala binde 2 ödediğimi düşünürsem...)

Peki Sanko nun internet altyapısı cidden bu yoğunluğu kaldıracak kapasitede mi? Kullanan arkadaşlar, sıkıntı yaşayabiliyorlar mı?

Daha az işlemle daha sağlamcı oynamaya çalışanların tercih ettikleri kurumlar sanırım komisyonu çok önemsemedikleri kurumlar... Gedik ve Ataonline gibi... (Nedense RJ bana sıcak gelemiyor)

Şimdilik araştırmaya ve görüşleri okumaya devam ediyorum...

Görüş bildiren tüm arkadaşlara teşekkür ederim...

dent
08-01-2008, 05:59
sanko müşteri arttıkça kendini geliştirior!
komisyon düşüklüğünü herkes bilior,
e daha ne istenirki aracı kurumdan;)

follow
19-01-2008, 15:25
arkadaslar global ile calisan varmi aranizda??komisyon durumlari nasill??

parapara
19-01-2008, 16:18
sanko komisyon olarak süper. ama işlem hacminiz düşükse hizmetleride düşüktür. vob terminal çok güzel çok hızlı. benim terminali aldılar işlem hacmi düşük oldugunda 5 defa aradım geri verin . yok vermiyorlar.

birde tacirleri tavsiye ederim. komisyon onbinde 6 birde en ucuz döviz kontratı orda 30 kuruş .sankoda bile 35 kuruş. birde yüzeysel ıbs ve matris veriyor.

yfaşıda kullandım oda iyidir saglam firma. komisyonu sitede yüksektir.ama pazarlıkla onbinde 5 kadar düşürebilirsiniz.

ataonlinı hissede anlatmaya gerek yok. herşeyi ile güzel. vobdada aynı ataonline. ayrıca 25 kontrata derinlikli matris veriyorlar. müşteri hizmetleri mükemmel.

tren is frend
19-01-2008, 17:27
sanko müşteri arttıkça kendini geliştirior!
komisyon düşüklüğünü herkes bilior,
e daha ne istenirki aracı kurumdan;)

sanko terminal çok hızlı ancak işlemler yoğunlaşınca işlem yapmanız imkansız oluyor ve çok zarar ettiriyor.normal zamanda iyi.
ben çok işlem yapıyorum mesela 10 kontratla yapıyorum günlük ortalama komisyon ödemem 1000 ytl civarı.ve bana esneklik yapmıyorlar mesela komisyonu 900 000tl yapın diyorum söyledikleri ayrıcalık yapmıyoruz.
geçiyoruz 10 000 kontrata bilgisayar veriyorlar ben ayda 30 000 onların verdiği sürede 60 000 kontrat yapıyorum 10 000 kontrat yapanada aynı bilgisayarı banada aynı bilgisayarı veriyorlar buradaki ayrıcalık işlerine gelmiyor .
aynı özellikte bir kurum bulsam hemen değiştiririm.
ataonline hisse senedi işlemlerinde süper ama vobda komisyon çok fazla diğer taraftan çok yavaş.

naturalborn
29-01-2008, 18:37
arkadaşlar ,

Ay'da yaşıyosun herhalde.Orda da bi tek Gedik in şubesi olsa gerek.
Durup dururken 5 katı fazla komisyon vermekten hoşlanan mazoşist yapınız varsa bilemicem.

morkertenkele
29-01-2008, 19:11
sanko, vob terminal icin ayda ne kadar islem hacmi istiyor? forex2000 icin ne kadar hacim istiyor?

ANTİKOR
30-01-2008, 15:22
CLENT 3 AY BEDAVA ama bazen donar önemli anlarda ama iyi işte 150 kontrat 3 aydan sonra forex 2000 kontrat dolunca

shibumi
31-01-2008, 14:14
VOB24 topiğinin son mesajlarına göre Sanko menkul VOB da son zamanlarda pek çok yatırımcıyı sıkıntıya sokuyormuş...

Güniçi çok işlem yapmayacağımdan benim için en önemli konu kritik anlarda sorun yaşamamak...

Dolayısıyla sanırım Sanko bana pek uygun bir kurum değil komisyon olarak cazibesi olsa da...

Ataonline ve Yfas ı araştırmadayım...

SERKAN YURTTAS
31-01-2008, 21:07
CLENT İYİ AMA kritik anlarda çok sorunlu kesinlikle şartlı emir gerektiriyo az işlem yapanlara hiç tavsiye edilmez komisyondan kurtatdığını bi harekette py na kaptırrsın

mimar74
31-01-2008, 21:16
Garanti Bankası İnternet şubesini kullanan varmı acaba VOB için.Hisse senedi için kullanıyorum çok da memnunum ama VOB tecrübem yok.

Caretta
31-01-2008, 21:20
Garanti Bankası İnternet şubesini kullanan varmı acaba VOB için.Hisse senedi için kullanıyorum çok da memnunum ama VOB tecrübem yok.

Var, ben varim, ama komisyonlar biraz yuksek....Daha sonralari indirimler yapilacagi soyleniyor ama bakalim...Boyle dalgalai havarlda kucuk araci kurumlara da guvenemiyorum...Onceki krizlerde ne durumlara dustugunu gorduk...

mimar74
31-01-2008, 21:55
Var, ben varim, ama komisyonlar biraz yuksek....Daha sonralari indirimler yapilacagi soyleniyor ama bakalim...Boyle dalgalai havarlda kucuk araci kurumlara da guvenemiyorum...Onceki krizlerde ne durumlara dustugunu gorduk...

VOB da henüz yeniyim.Öğrenme amaçlı düşük başlayacağım.Ama yinede komisyon oranları nasıl kontrat başınamı komisyon kesiyolar.Birde fiyatları nerden izliyoruz.Paragaranti gibi izleyebildiğimiz bir yer varmı..

Caretta
31-01-2008, 21:58
VOB da henüz yeniyim.Öğrenme amaçlı düşük başlayacağım.Ama yinede komisyon oranları nasıl kontrat başınamı komisyon kesiyolar.Birde fiyatları nerden izliyoruz.Paragaranti gibi izleyebildiğimiz bir yer varmı..

Maalesef yok fiyatlari izleyebileceginiz bir yer, en azindan ben oyle biliyorum...ama madem dusuk baslayacaksiniz, komisyonu dusuk bir araci kurum ile ise baslayip daha sonra baska bir kurum ya da bankaya gecebilirsiniz...Komisyon binde iki diye biliyorum...Ama internet sitelerinde vob kisminda tlf numarasi vardi galiba, oraya acip sorabilirsiniz teyitli bilgiler alabilmek icin...

parapara
01-02-2008, 20:17
tacirler hakkında bilgi vermek istiyorum.

aslında bütün bilgiler sitesinde var. bana cazip gelen tarafı vob döviz kampanyası birde vob hesaplarına derinliksiz ekran veriyorlar.150 ytl komsiyonada beleş derinlikli ekran. sanko ve yfaş daha önce porföy küçük ,işlem az ,diye ekranları aldılar. artık ekran sorunuda olmayacak , komisyon sorunuda olmayacak. pazartesi başlıyorum

Nigt-Blue
03-02-2008, 12:43

voba gelme benden sana tavsıye

shibumi
08-02-2008, 19:39
Vob için onbinde 4-5, İmkb için binde 1 sanırım makul sayılabilecek komisyon oranları.
Gedik cidden yüksek oran söyledi.
Yfas ise komisyon oranını pazarlıkla şekillendirmek istiyor.
Bu kurumu kullanan arkadaşlar varsa izlenimlerini paylaşabilirler mi?

parapara
29-02-2008, 20:42
alan yatırımın komisyon oranlarının şu sıralar uygun olduğunu duyuyorum. aranızda alan yatırımı kullanan varsa beni özelden bilgilendirebilir mi.
yüzeysel matris veriyormu, işlem hacmi istiyor mu. vs.

mgdv2001
29-02-2008, 20:56
Vob için onbinde 4-5, İmkb için binde 1 sanırım makul sayılabilecek komisyon oranları.
Gedik cidden yüksek oran söyledi.
Yfas ise komisyon oranını pazarlıkla şekillendirmek istiyor.
Bu kurumu kullanan arkadaşlar varsa izlenimlerini paylaşabilirler mi?

Yfas sıkı bir pazarlıkla kontrat başına 1,2 Ytl cıvarı ile çalışır çok işlem hacminiz olursa sankonun oranınıda veriyorlar

Alan Menkul sanko ile aynı 1Ytl ama alt yapı daha iyi gibi
biraz işlem hacmi ve pazarlıkla 0,95 ytl yi bulabilirsiniz kontrat başına
Kolay gelsin

parapara
29-02-2008, 21:15
Yfas sıkı bir pazarlıkla kontrat başına 1,2 Ytl cıvarı ile çalışır çok işlem hacminiz olursa sankonun oranınıda veriyorlar

Alan Menkul sanko ile aynı 1Ytl ama alt yapı daha iyi gibi
biraz işlem hacmi ve pazarlıkla 0,95 ytl yi bulabilirsiniz kontrat başına
Kolay gelsin

0.95 güzel rakam. Ama benim için önemli olan dövizdir.

1. döviz komisyonunu nedir.
2. yüzeysel matris veriyormu.
3.bunlar için işlem hacmi istegi varmı.

ieakkan
01-03-2008, 13:05
Merhabalar aracı kurum komisyonu ile ilgili olarak bilgi isteyen arkadaşlar olursa özelime veya msn adresimden bilgi alabilirler.

[email protected] (arada alt çizgi var)

jerfin
01-03-2008, 16:09
Merhabalar aracı kurum komisyonu ile ilgili olarak bilgi isteyen arkadaşlar olursa özelime veya msn adresimden bilgi alabilirler.

[email protected] (arada alt çizgi var)

neden bildiklerinizi buraya yazmıyorsunuz da özelden adres veriyorsunuz..

sizin yaptığınız bilgi paylaşımı değil, resmen pazarlamadır:grrr:

lazman
01-03-2008, 16:52
finansinvest ile çalışıyorum
internet sitesi görünümü çok güzel
hisse senetleri için yüzeysel matrix
vob için anlık veri ekranı yok
veriler 3 dakika gecikmeli
verilerin yer aldığı sayfa ile alım-satım yeri yapılan sayfa farklı
veriye bak..alım-satım yap zor oluyor
cari-vob havale işlemleri yeni başladı....biraz sorunlu şu aralar
en kötüsü kom..1 kontrat uzun-kısa ....4.79+4.69 = 9.48 verdim cuma günü..
nerede ise bir al-sat 10 ytl ..artık binde kaç yapıyorsa..
çok memnun değilim yani..

parapara
03-03-2008, 16:38
abi vob komisyonu nolmuş ya millet çıldırmış olmalı.
alan endekste onbinde üç , döviz onbinde 2,5.

güven menkul endeks 0.80 , döviz 0.20 ytl olmuş

ieakkan
03-03-2008, 20:13
neden bildiklerinizi buraya yazmıyorsunuz da özelden adres veriyorsunuz..

sizin yaptığınız bilgi paylaşımı değil, resmen pazarlamadır:grrr:

Jerjin kusura bakmayın.Ben burada aracı kurum adı versem reklam olacak diye düşündüm.Vermemek daha iyi diye düşündüm.Amacım pazarlama değil.Aracı kurum sahibi de değilim.Artı takma isim de kullanmıyorum sitede.Kimseyide tanımıyoruz sanırım sitede.
Aracı kurumumda derinlikli matriks veriyorlar.Telefonlada işelm yapıyorlar.İşlem hacmine görede her yerde olduğu gibi değişik komisyon oranları vardır sanırım.Bana göre güvenilir bir kurum.Ben yazsam şimdi buraya diğerleri güvensizmi olacak.Tartışmaya yer vermek istemediğim için yazmadım.Yanlış anlaşılma varsa özür dilerim.

mtl25
04-03-2008, 15:49
merhabalar

ben komisyonla ve hizmetle ilgili tüm yorumları okudum. ve kendim de bir araştırma yaptım. alan yatırımda vob pazarlama müdürü bir bayanla görüştüm. hesap açtık.
alanda çeşit çok fazla. isterseniz alan.private trading programını kullanıp sadece 2 tuşla aktif işlem yapabiliyorsunuz ki ben öyle yapıyorum.. isterseniz matriks e-broker kullanabilirsiniz ya da foreks'in alım satım programı (şu anda sankonun kullandığı) var. tercih sizin .ve kendi alım satım programları çok hızlı. hem komisyonu da ucuz
bilmiyorum ben memnunum deneyin derim.

Vob Trader
04-03-2008, 16:13
finansinvest ile çalışıyorum
internet sitesi görünümü çok güzel
hisse senetleri için yüzeysel matrix
vob için anlık veri ekranı yok
veriler 3 dakika gecikmeli
verilerin yer aldığı sayfa ile alım-satım yeri yapılan sayfa farklı
veriye bak..alım-satım yap zor oluyor
cari-vob havale işlemleri yeni başladı....biraz sorunlu şu aralar
en kötüsü kom..1 kontrat uzun-kısa ....4.79+4.69 = 9.48 verdim cuma günü..
nerede ise bir al-sat 10 ytl ..artık binde kaç yapıyorsa..
çok memnun değilim yani..

kardeş naptın ya millet 1 ytl ye müşteri bulamıyor

mtl25
04-03-2008, 16:13
arkadaşlar özel mesaj atarsanız mail adresim [email protected]
varsa daha düşük komisyon oranları beni de bilgilendirirseniz sevinirim.
alan'dan memnunum komisyon çok uygun ve şöyle söyleyeyim hacime
göre daha düşük komisyon oranları da alabilirsiniz. bence komisyon kadar teknik alt yapı ve verdiği hizmetler de çok önemli

erkmen
04-03-2008, 16:27
çalıştığım kurum olarak işlem hacmine göre uygun komisyon oranları verebiliyoruz...
matriks e-broker ya da terminal veriyoruz...
hizmet olarak şubesiz bir kurumdan daha iyi hizmet verdiğimizi düşünüyorum
en azından müşteri temsilcinize yetki verip takip edemediğiniz zamanlarda işlem yaptırabilirsiniz

bilgi almak isteyen özel mesaj atabilir
saygılar...

lazman
04-03-2008, 16:28
kardeş naptın ya millet 1 ytl ye müşteri bulamıyor

cidden durum bu..5 ytl kom. burada yazılanları ve internet ilanlarını okuyunca nasıl söğüşlendiğimizi daha iyi anlıyorum..Finansinvest düşünmeyin arkadaşlar..

DENİZ türevin kom.oranları ve avantajları hakkında bilgi verebilecek olan var mı?

parapara
04-03-2008, 17:54
benim ilk kurumun deniz türev dir. sakın bulaşmayın.

lazman
04-03-2008, 17:58
benim ilk kurumun deniz türev dir. sakın bulaşmayın.

buldum telefonlarını aradım..Ban söylenilen kom. oranı binde 1 ..1 kontrat 5.3 ytl falan...:))

parapara
04-03-2008, 18:17
buldum telefonlarını aradım..Ban söylenilen kom. oranı binde 1 ..1 kontrat 5.3 ytl falan...:))

piyasada ki en begenilmeyen kurum bile deniz türevden iyidir.
Geçen yıl fiyatları izleyecegim ekran istedim, anasayfasını tavsiye etti. İnternet şubesi bile deniz bankın şubesi 3 dk . bir otamatik kapanır, tekrar girmenizgerekir. Telefonla emir verirsin: gerçekleşen emir internet şubesine yanlış işlenir.
Hatırlamak istemiyorum o eski günlerimi . Az kavga etmedim telefonda ama haklı olan hep biziz dediler.
Allaha yakın olun Deniz türeve uzak olun.

işlem hacmi istemeden çalışan cazip kurumları yazıyorum artık siz ona göre karar verin.
rj onbinde 5
yfas pazarlıkla 0nbinde 5ve4
ataonline 0nbinde 6
tacirler endeks onbinde 6 , döviz onbinde 2,5( bu kurumla çalışıyorum)
alan yatırım endeks onbinde 3, döviz onbinde 2,5
güven menkul endeks 0,80 ytl , döviz 0,20 ytl
sanko menkul endeks 1 ytl , döviz 0.35
çamiş menkul endeks onbinde 4, döviz 3
finas invest onbinde 4

benim bildigim işlem hacmi istemeden verilen oranlar . sizler hacminize göre daha iyi oranlar alabilirsiniz.

lazman
04-03-2008, 18:32
teşekkürler sayın parapara.....

yaralı bilgi.....

mimar74
04-03-2008, 21:39
Geçen yıl fiyatları izleyecegim ekran istedim, anasayfasını tavsiye etti. İnternet şubesi bile deniz bankın şubesi 3 dk . bir otamatik kapanır, tekrar girmenizgerekir. Telefonla emir verirsin: gerçekleşen emir internet şubesine yanlış işlenir.
Hatırlamak istemiyorum o eski günlerimi . Az kavga etmedim telefonda ama haklı olan hep biziz dediler.

işlem hacmi istemeden çalışan cazip kurumları yazıyorum artık siz ona göre karar verin.
rj onbinde 5
ataonline 0nbinde 6
finas invest onbinde 4

benim bildigim işlem hacmi istemeden verilen oranlar . sizler hacminize göre daha iyi oranlar alabilirsiniz.

Ben bu sabit olmayan hacme göre komisyonu anlayamadım bir türlü.Yani bir kurum 1 kontrat için 1 YTL alıyor.1 alış 1 satış yapıp pozisyonu kapadınız.Ödediğiniz komisyon 2 YTL gayet basit :)
Onbinde 3 komisyon isteyen kurumda aynı işlem için ne kadar tutuyor bu oran ben şöyle hesapladım yanlış sanırım 1 kontrat 600 YTL ise 600/10000X3=0.18 YTL ????

jerfin
04-03-2008, 22:13
Ben bu sabit olmayan hacme göre komisyonu anlayamadım bir türlü.Yani bir kurum 1 kontrat için 1 YTL alıyor.1 alış 1 satış yapıp pozisyonu kapadınız.Ödediğiniz komisyon 2 YTL gayet basit :)
Onbinde 3 komisyon isteyen kurumda aynı işlem için ne kadar tutuyor bu oran ben şöyle hesapladım yanlış sanırım 1 kontrat 600 YTL ise 600/10000X3=0.18 YTL ????

onbinde 3 ise eğer komisyon.. 56.400 den 1 tane alış yaptınız diyelim, alışta 1.69 ytl komisyon kesilir.. 58.000 den de sattınız diyelim 1.74 ytl komisyon kesilir.. pratik olarak şöyle hesaplayabilirsiniz.. 58.000/10*0.0003=1.74

saygılar...

mimar74
04-03-2008, 22:20
onbinde 3 ise eğer komisyon.. 56.400 den 1 tane alış yaptınız diyelim, alışta 1.69 ytl komisyon kesilir.. 58.000 den de sattınız diyelim 1.74 ytl komisyon kesilir.. pratik olarak şöyle hesaplayabilirsiniz.. 58.000/10*0.0003=1.74

saygılar...

Çok teşekkür ederim ben kontrat fiyatına odaklanmışım demekki endeks değerleriyleymiş..

nunu74
04-03-2008, 22:26
e-broker'da fiyatlari anlik nasil gorebiliyoruz acaba? Kurum degistirecegim de...

Vob Trader
04-03-2008, 22:28
e-broker'da fiyatlari anlik nasil gorebiliyoruz acaba? Kurum degistirecegim de...

evet canavar gibi çalışıor üstelik roket mübarek :D:D

nunu74
04-03-2008, 22:30
evet canavar gibi çalışıor üstelik roket mübarek :D:D

Sembolik bir hesap actirdim ama fiyatlari anlik nereden gorecegimi bulamadim ama...:(...

Vob Trader
04-03-2008, 22:36
Sembolik bir hesap actirdim ama fiyatlari anlik nereden gorecegimi bulamadim ama...:(...

özel mesaja bakınız :)

mtl25
05-03-2008, 17:26

rj onbinde 5
ataonline 0nbinde 6
finas invest onbinde 4

merhaba parapara

tespitleriniz doğru ama bişey bildirmek isterim güven menkulün sistemi kötü diye biliyorum. kullanan varsa lütfen yazsın
alan yatırımda da hacme göre çok iyi oran veriyor. önemli olan
hacim sanırım
finansinvest ve tacirler çok abartmış bu kadar da olmaz diyorum.
lütfen başka bildiği olan varsa paylaşsın
saygılar

hisseci
09-03-2008, 20:03
peki arkadaşlar tera menkul hakkında bilgisi olan varmı
birde bu kurumlar aylık ne kadar hacme derinliklimatrix veriyorlar?

parapara
09-03-2008, 20:12
peki arkadaşlar tera menkul hakkında bilgisi olan varmı
birde bu kurumlar aylık ne kadar hacme derinliklimatrix veriyorlar?

tera menkul hakkında bilgim yok.
sanko 2000 endekse 1 yıllık foreks
ata online 150 civarı olması lazım.
alan bana 5000 felan dedi ama daha az hacimede anlaşılır sanırım.
tacirler 150 ytl komisyon yaparsanız veriyor.

hisseci
09-03-2008, 22:14
tera menkul hakkında bilgim yok.
sanko 2000 endekse 1 yıllık foreks
ata online 150 civarı olması lazım.
alan bana 5000 felan dedi ama daha az hacimede anlaşılır sanırım.
tacirler 150 ytl komisyon yaparsanız veriyor.

teşekkürler dostum
alan menkul ü tam anlayamadım
yani 5000 endex kontratı yaparsakmı derinlikli matrix veriyor çok fazla değilmi ?
ataonline 25 adet endex kontratına derinlikli ekran veriyor

Nigt-Blue
09-03-2008, 22:48
Slm ben tera ile calısmaya basladım ıyı kurum ben memnunum ac tel konus ısteklerını söle onlarda söyler ısıne gelırse acarsın hesap saygılarımla

GetLost
09-03-2008, 23:33
alan yatırımın komisyon oranlarının şu sıralar uygun olduğunu duyuyorum. aranızda alan yatırımı kullanan varsa beni özelden bilgilendirebilir mi.
yüzeysel matris veriyormu, işlem hacmi istiyor mu. vs.

Ben de Alan'ı merak ediyorum Sn parapara.
Alan'la ilgili bilgileri netleştirebildiyseniz bizimle de palaşır mısınız?

clark30
10-03-2008, 02:26
Yakın bir zamanda endeks kontratı başına 50 kuruşlu rakamları duyabilriz vob 70 bin üzerindeyken toplam hacimde maliyet yüksekti şimdi maliyetler düşmeye başlıyor 50 bin altına indiyi zaman maliyetler nerdeyse yarı yarıya düşecek

parapara
10-03-2008, 18:01
alan yatırımla endeks 1 ytl , döviz onbinde 2,5 a anlaştım.
ekran felanda istemedim. siteden veya bir program göndereceklermiş onunla işlemleri yapacagım.

müşteri hizmetleri iyi ellerinden geldiği kadar yardımcı oluyorlar.

mtl25
10-03-2008, 18:24
alan yatırımla endeks 1 ytl , döviz onbinde 2,5 a anlaştım.
ekran felanda istemedim. siteden veya bir program göndereceklermiş onunla işlemleri yapacagım.

müşteri hizmetleri iyi ellerinden geldiği kadar yardımcı oluyorlar.

hayırlı olsun parapara

hacme göre oran veriyorlar alan yatırımda
onların verecek olduğu program çok hızlı ve kesinti
hiç olmuyor şüphen olmasın
sankoda işlem yapan arkadaşlar aradı da
bugün çok kesinti olmuş çok mağdur olmuşlar bir türlü
çözüm bulamadılar şu aksamalara yoksa iyi kurum Allah için

selçuklu
10-03-2008, 18:30
hayırlı olsun parapara

hacme göre oran veriyorlar alan yatırımda
onların verecek olduğu program çok hızlı ve kesinti
hiç olmuyor şüphen olmasın
sankoda işlem yapan arkadaşlar aradı da
bugün çok kesinti olmuş çok mağdur olmuşlar bir türlü
çözüm bulamadılar şu aksamalara yoksa iyi kurum Allah için

bugün sanko rezaletti. şu terminal işini bir halledemediler gitti. forexdede sorun vardı. teknik analizde forexe alıştık. onlarda forexi veriyorlarmı acaba alan yatırımın işlem platformu nasıl. bilgi verebilirmisiniz ?

mtl25
10-03-2008, 18:43
bugün sanko rezaletti. şu terminal işini bir halledemediler gitti. forexdede sorun vardı. teknik analizde forexe alıştık. onlarda forexi veriyorlarmı acaba alan yatırımın işlem platformu nasıl. bilgi verebilirmisiniz ?

size özel mesaj attım
işlem platformları çok iyi
ben görüşün derim oradaki yetkiliyi de yazdım size
kendisiyle görüşün mutlaka

kentuf
10-03-2008, 18:47
beyler sadece komisyona kanmayın yat kat araba pc ne varsa isteyin piyasa bozuk .

hisseci
11-03-2008, 09:06
ya arkadaşlar sormayın dün sanko ekranı beni yanılttı
kısaydım zarar oluştu biraz çıkayım dedim pozisyondan bastım tuşa gitmedi kilitlenmiş
sonra açıldı bi daha long yaptım gitti pozisyon yok diyorum içimden
sonra kısaladım az aşağıan longla kapattım pozisyonu
ama baktım 1 adet uzun pozisyon yazıyor allahallah dedim
alış satışlara baktım pozisyonda olmam imkansız heralde yanlışlık var düzelir dedim çıktım dışarı
akşam üstü bi geldim meğerse o kilitlendi dediğim anda bir long yapmış program birde ben yapmışım longa geçmişik
ama ben çıkarken o kilitlenmiş dediğim anlarda ben çıkmadan önce o long emri gerçekleşen emir görünmüyordu
vaybe ucuz atlattık ama gitti 500 puan

selçuklu
11-03-2008, 10:18
kısaydım zarar oluştu biraz çıkayım dedim pozisyondan bastım tuşa gitmedi kilitlenmiş
alış satışlara baktım pozisyonda olmam imkansız heralde yanlışlık var düzelir dedim çıktım dışarı
akşam üstü bi geldim meğerse o kilitlendi dediğim anda bir long yapmış program birde ben yapmışım longa geçmişik
ama ben çıkarken o kilitlenmiş dediğim anlarda ben çıkmadan önce o long emri gerçekleşen emir görünmüyordu

bencede ucuz atlatmışınız. sankonun bir an önce sistemini güçlendirmesi gerekiyor burayı okuyorlardır. komisyon ucuz diye sistemin kilitlendiği bir anda portföy eriyebilir. çok çok önemli bir mesele. savaşta silahın tutukluk yapması gibi birşey düşmanla karşı karşıya kalıyorsunuz ama silah tutukluk yapıyor. :grrr:

mlxvob
20-03-2008, 11:59
merhabalar,
benim aracı kurumum Meksa Yatırım da çok cazip oranlarla, oldukça hızlı ve kesintisiz bir işlem platformuyla hizmet vermekte, üstelik derinlikli ekran için de öyle uçuk kontrat sayıları istemiyor. ilgilenenler bana özelden mesaj atabilir.

mlxvob
03-04-2008, 11:32
merhabalar,
benim aracı kurumum Meksa Yatırım da çok cazip oranlarla, oldukça hızlı ve kesintisiz bir işlem platformuyla hizmet vermekte, üstelik derinlikli ekran için de öyle uçuk kontrat sayıları istemiyor. ilgilenenler bana özelden mesaj atabilir.
Yada arayabilir: 0 212 385 09 20

SERKAN YURTTAS
09-04-2008, 18:24
arkadaşlar yaklaşık 4 aydır bu piyasayla ilgileniyorum burdan sanko menkul çalışanlarına teşekkürü bir borç bildiğimi söylemek isterim her aracı da komisyonlar çok büyük bi yükken onlar bu piyasaya rekebeti getirdiler zaman zaman aksaklıkları olmuşturen kısa zaman içinde çözüm yoluna gitmektedirler çalışmaktadırlar müşteri farkı gözetmeksizin ilgilerini esirgemeyen SANKO MENKUL DEĞERLER MÜŞTERİ TEMSİLCİLERİNE özellikle kendi müşteri temsilcim olmak üzere burdan teşekkürlerimi sunarım

cans
14-04-2008, 19:59
arkadaşlar yaklaşık 4 aydır bu piyasayla ilgileniyorum burdan sanko menkul çalışanlarına teşekkürü bir borç bildiğimi söylemek isterim her aracı da komisyonlar çok büyük bi yükken onlar bu piyasaya rekebeti getirdiler zaman zaman aksaklıkları olmuşturen kısa zaman içinde çözüm yoluna gitmektedirler çalışmaktadırlar müşteri farkı gözetmeksizin ilgilerini esirgemeyen SANKO MENKUL DEĞERLER MÜŞTERİ TEMSİLCİLERİNE özellikle kendi müşteri temsilcim olmak üzere burdan teşekkürlerimi sunarım

Sanko'da sorunlar devam ediyor mu? Ben komisyondan dolayı sankoya geçmek istiyorumda...

hayaletsürücü
15-04-2008, 00:26
Sanko'da sorunlar devam ediyor mu? Ben komisyondan dolayı sankoya geçmek istiyorumda...

aktiften al sat yapacaksın, +-200 puan oynayacak, terminal kitlenecek emirler iletilmeyecek, webten işlem yapayım diyeceksin emrin iletilmiş gözükecek, eğer stressli ve heyecanlı isen terminalden gitmemiş webten işlem diyeceksin terminal gelince pozun *2 olacak, poz kapatayım derken kısa isen uzun da bulabilirsin kendini, web ile terminali aynı anda açacaksın fiyatları farklı göreceksin, şartlı emirlerini iptal ettim zannedeceksin kontrat sayın sana gülümseyecek, data anlarında ilgili barın ya en tepesini ya en dibini sen oluşturacaksın, telefon açacaksın bizde sorun yok diyecekler, hem web hem terminal aynı anda çalışmayacak, web ten işlem için sürekli ana sayfayı kontrol edeceksin sistem beni dışarı mı attı diye, bunlar normal olağan rutin olmazsa olmazlar sankoda. ben bir sorun göremiyorum ya siz.

SERKAN YURTTAS
15-04-2008, 01:11
aktiften al sat yapacaksın, +-200 puan oynayacak, terminal kitlenecek emirler iletilmeyecek, webten işlem yapayım diyeceksin emrin iletilmiş gözükecek, eğer stressli ve heyecanlı isen terminalden gitmemiş webten işlem diyeceksin terminal gelince pozun *2 olacak, poz kapatayım derken kısa isen uzun da bulabilirsin kendini, web ile terminali aynı anda açacaksın fiyatları farklı göreceksin, şartlı emirlerini iptal ettim zannedeceksin kontrat sayın sana gülümseyecek, data anlarında ilgili barın ya en tepesini ya en dibini sen oluşturacaksın, telefon açacaksın bizde sorun yok diyecekler, hem web hem terminal aynı anda çalışmayacak, web ten işlem için sürekli ana sayfayı kontrol edeceksin sistem beni dışarı mı attı diye, bunlar normal olağan rutin olmazsa olmazlar sankoda. ben bir sorun göremiyorum ya siz.

bunları bende yaşamadım değil sistemi 15 kez yeniden kurdum kopmalar donmalar falan en son kurarken c ve d ye işletim sistemini atmamın yanında anakart drıverini yüklemedim çakışma olduğu kanaatindeyim daha doğrusu tek tek yüklerken kopma durumunu denetledim sonunda hangi veri gelirse gelsin kopmalar son buldu şimdilik 20 gün kadar oldu program da bi çakışma var bence anakartla benim msı yada 2 işletim sistemi şimdilik sorun düzelmiş görünüyor bu arada virüs programı kullanmıyorum

cans
15-04-2008, 01:20
aktiften al sat yapacaksın

Şartlı emir veremiyor muyuz yani?

SERKAN YURTTAS
15-04-2008, 01:36
Şartlı emir veremiyor muyuz yani?

var tabiki ama bu donmaar web fx de yok onu deniz türev veriyo ben soruna çözüm buldum ama hala problemli arkadaşlar var demekki vob terminalde problem var çakışma olayı kanaatim 2 side forexden veri sağlıyor

hayaletsürücü
15-04-2008, 10:09
SANKOCULARA selamlar sorun var mı yok mu

Vob Trader
15-04-2008, 10:22
sn hayaletsürücü madem şikayetçisiniz bu kadar neden hala sankodasınız o zaman. bu resmi yollayabildiğinize göre demekki hala ordan işlem yapıosunuz.

hayaletsürücü
15-04-2008, 10:24
sn hayaletsürücü madem şikayetçisiniz bu kadar neden hala sankodasınız o zaman. bu resmi yollayabildiğinize göre demekki hala ordan işlem yapıosunuz.
ilk fırsatta kaçıcam sn. vobtrader, malum hesap açma zaman alıyor hele istanbul dışındaysanız

mursevim
30-04-2008, 16:35
arkadaslar yapıkredi yatırımla calısan varmı acaba nasıl ?

mlxvob
02-05-2008, 11:12
arkadaslar yapıkredi yatırımla calısan varmı acaba nasıl ?

komisyonları yüksek :yes:

mmavcu
05-05-2008, 08:21
Tacirler ile çalışıyordum, kullandırdıkları IBS programının hata vermesi nedeniyle aynı saniyede double işlem yapmışım, müşterisini kollamak yerine programcılara sahip çıktılar.
Bu nedenle çalışmayı bitirdim. Üstelik 11 senelik tacirler müşterisiyim, bunca zaman bağlantı kopmalarına dayanmıştım...

mmavcu
05-05-2008, 08:27

Aynı şeyi tacirlerde yaşadım. Sen anında farketmişsin, ben 3-4 gün iş için hiç piyasaya bakamayacağım diye tüm uzunları kapatmak istmiştim.
Zaman aşımı diye uyarıları aldım durdum, daha sonra bir tanesinde işlem gerçekleşti uyarısını aldım.
3-4 gün sonra baktığımda kısa pozisyonda kalmışım ve sattığım fiyattan %20 yukarılardan pozisyon kapatmak zorunda kaldım.

parapara
05-05-2008, 18:05
Şimdiki kurumum bana çok ugursuz geldi. 2 aydır 1 arpa boyu yol alamadım . Komisyonuda , hizmetide iyi ama yinede kurum degiştirmek istiyorum. Şöyle dövizde onbinde 1 ve yüzeysel matris verecek bir aracı kurum temsilcisi yokmu.

Vob Trader
06-05-2008, 10:22
Şimdiki kurumum bana çok ugursuz geldi. 2 aydır 1 arpa boyu yol alamadım . Komisyonuda , hizmetide iyi ama yinede kurum degiştirmek istiyorum. Şöyle dövizde onbinde 1 ve yüzeysel matris verecek bir aracı kurum temsilcisi yokmu.

biliorum o kurumu ismi lazım deil aynen banada çok uğursuz geldi o kurum :)

mlxvob
07-05-2008, 12:52
biliorum o kurumu ismi lazım deil aynen banada çok uğursuz geldi o kurum :)

hangi kurum bu yaaa :)

alibaser
11-05-2008, 19:49
ya ben de sanko da hesap açtırıyorum şu an. ama vob için değil imkb için. internette sorun varmı. emirler anında gerçekleşiyormu merak ediyorum. şu an akbanktayım binde 1,5 komisyon veriyorum. sankoda komisyon yok denecek kadar az onbinde 2 sistemleride düzgün çalışıyorsa süper. sanko holdink büyük kuruluş bence birçok aracı kurumdan daha sağlam.

`GECE`
11-05-2008, 21:17
Ya arkdaslar millet borsayi birakti birakacak siz vob ta kim daha az komisyon aliyor diye konu aciyorsunuz. Valla bravo:)

TÜRKOĞLU
11-05-2008, 21:33
Ya arkdaslar millet borsayi birakti birakacak siz vob ta kim daha az komisyon aliyor diye konu aciyorsunuz. Valla bravo:)

borsayı bırakırlar vob'a gelirler...tüm vobçuların yaptığı gibi :yes:

sungur
11-05-2008, 22:24
sanko nun hızı düşük, proplem olunca telefonla yaptırmak gerek.
ata,gedik çok hızlı ama komisyon yüksek, müşteri memnuniyeti az. doymuşlar. büyükler ile meşguller.

avs
11-05-2008, 22:58
sanko nun hızı düşük, proplem olunca telefonla yaptırmak gerek.
ata,gedik çok hızlı ama komisyon yüksek, müşteri memnuniyeti az. doymuşlar. büyükler ile meşguller.

komisyonlar makul düzeyde olursa bence daha iyi...fazla al sat piyasa yönünü görememektirve aracı kurumu zenginleştirir (Sankonun 4-5 ay önceki işlemlerine bakın adı bile yok oysa şimdi sürekli sıralamada).Yönü anlayabilen varsın 1 kademe de aracı kuruma versin...helal olsun ona...Örneğin gedik vob beklentilerinde(Özellikle dengeli piyasalarda) hata oranı çok düşük olan yorumlar yapıyor...bu yüzden helâl olsun diyorum...

TÜRKOĞLU
11-05-2008, 23:02
aslında bu düşük komisyon işine çokta sevinmemek lazım.bu sefer nasılsa komisyon düşük diye rehavete kapılıp zırt pırt işlem yapmalar başlıyor.

komisyon yüksek olunca biraz daha temkinli işlemler oluyor.

fazla mı polyannacılık oldu ne?

mlxvob
11-05-2008, 23:35
komisyonlar makul düzeyde olursa bence daha iyi...fazla al sat piyasa yönünü görememektirve aracı kurumu zenginleştirir (Sankonun 4-5 ay önceki işlemlerine bakın adı bile yok oysa şimdi sürekli sıralamada).Yönü anlayabilen varsın 1 kademe de aracı kuruma versin...helal olsun ona...Örneğin gedik vob beklentilerinde(Özellikle dengeli piyasalarda) hata oranı çok düşük olan yorumlar yapıyor...bu yüzden helâl olsun diyorum...

bütün kurumların yorumları ortada zaten, gedik yatırımın yorumunu okumak için orayla çalışmak gerekmiyo ki, ha ben m.temsilcimden yardım alıcam diyosanız, düşük komisyonlu kurumlarda da gayet iyi mt ler çalışıyo zaten

hayaletsürücü
11-05-2008, 23:40
Allah herkesi önce imkb den sonra vobtan kurtarsın, en büyük forex diyeceğim budur

avs
12-05-2008, 08:48
bütün kurumların yorumları ortada zaten, gedik yatırımın yorumunu okumak için orayla çalışmak gerekmiyo ki, ha ben m.temsilcimden yardım alıcam diyosanız, düşük komisyonlu kurumlarda da gayet iyi mt ler çalışıyo zaten

yapmayın özellikle iyimserlik yönünde çok uçuk beklentiler de empoze edilebiliyor(h.r'in özel deyimlerle süslediği olumluluk 2-3 aydır bir türlü gerçekleşemeddi meselÂ.)

mlxvob
12-05-2008, 11:39
yapmayın özellikle iyimserlik yönünde çok uçuk beklentiler de empoze edilebiliyor(h.r'in özel deyimlerle süslediği olumluluk 2-3 aydır bir türlü gerçekleşemeddi meselÂ.)

haklısınız ama sonuçta nereyle çalışırsanız çalışın bütün kurumların yorumu herkese açık, hangisini değerlendirip değerlendirmemek size ait...

gri
20-05-2008, 17:32
sankoyla güven menkulü kıyaslarsak hangisini tercih etmeliyim?

nyse-dj
28-05-2008, 10:20
sankoyla güven menkulü kıyaslarsak hangisini tercih etmeliyim?

merhaba arkadaslar birkac yuksek komisyonlar calisan havali araci kurum gezdim ama hakaret kotu hizmet yanlis kabul etmeme gibi seylerler karsilastim. o anki fiati gormek icin elli yeri tiklamaniz lazim hele futurelari gormek isteseniz oda oyle bir anlik degil hep gecikmeli 10 sn hersey degisen vob da bir sifir degil on sifir yenik baslayip milyarlar komisyon oduyorsunuz.
simdi ne yapalim derseniz sankodayim cok mutluyum vob terminal cok harika birsey kurmaya bile gerek yok hemen calisiyor. komisyon dusuk. butun gerekli veriler derinlikli elinizin altinda.

mertobey
28-05-2008, 16:02
merhaba sankoya üye olucam vob için ama kimlikte yaşım 18 den küçük gösteriyor zamanında okadar uğraşıp küçültmüştüm :D nasıl yaparız sözleşmede yaşla ilgili bi şey yazmıyor ama birde siz bakın varsa söyleyin lutfen iyi gunler...

mlxvob
28-05-2008, 16:48
merhaba sankoya üye olucam vob için ama kimlikte yaşım 18 den küçük gösteriyor zamanında okadar uğraşıp küçültmüştüm :D nasıl yaparız sözleşmede yaşla ilgili bi şey yazmıyor ama birde siz bakın varsa söyleyin lutfen iyi gunler...

18 yaşından küçükseniz, vasiniz sözleşmeyi sizin yerinize imzalamalı. Hesap sizin adınıza açılır işlem yapabilirsiniz ancak hem sizin hem vasinizin kimlik bilgileri olmalı.

alibaser
14-06-2008, 08:02
bankalarla çalışmayın da nereyle çalışırsanız çalışın derim ben. bankalarda sabah seans açılışında ve akşam seans kapanışında işlem yapmak imkansız hemde komisyonları çok yüksek.

erkmen
04-09-2008, 11:12
Arkadaşlar Çalıştığı Kurumdan şikayetçi olan özel mesajla benimle iletişime geçebilir...

uygun komisyon oranı verebiliriz.

saygılarımla...

Vob Trader
04-09-2008, 12:22
Sanko Securities:) forever one

follow
27-09-2008, 11:28
arkadaslar su an icin onbinde 2 den daha az komisyon odeyen varmi??

yani kontrat basina 1 ytl ye tekamul ediyor.

naturalborn
06-10-2008, 16:28
Sanko ya ,aman derim.1 ytl ödicem derken 1000 ytl den olursunuz.Kritik anlarda çalışmama garantisi var kurumun.Personel de durumu bildiği için gayet rahat "iletilmemiştir"
diyor.E tabi çok normal ,iletilmesin,başka ne iş yapılıyor ki orada iletilmemesi normal karşılanıyor bu kadar

muganhan
13-10-2008, 12:56
Arkadaşlar nurol binde 5 alıyor bu rakam az mı çok mu? Aylık 4 trilyon işlem hacmine?

speedytrader
14-10-2008, 20:42
Arkadaşlar nurol binde 5 alıyor bu rakam az mı çok mu? Aylık 4 trilyon işlem hacmine?

usta naptın ya servet ödüyosun koma. sanko üstüne adam tanımam piyasa da. gel farkı gör.( sanko çalışanı değilim sadece müşteriyim)

speedytrader
15-10-2008, 18:46
Selamlar... www.destekturev.com sitesini ihmal etmeyin bizde gayet iyi ve güvenilir bir şirketiz..

Ayrıntılı bilgi için www.borsa.us adresinden bana ulaşabilirsiniz..

İyi günler...

oranlarınız neler iddialımısınız onbinde 1 veya altına bizde varız diyebilirmisiniz?? tşkler

seppuku
16-10-2008, 15:43
Selamlar... www.destekturev.com sitesini ihmal etmeyin bizde gayet iyi ve güvenilir bir şirketiz..

Ayrıntılı bilgi için www.borsa.us adresinden bana ulaşabilirsiniz..

İyi günler...

komisyonlar ve data ekranı hakkında bilgi verirseniz sevinirim.

parapara
16-10-2008, 19:49
komisyonlar ve data ekranı hakkında bilgi verirseniz sevinirim.

aynı konuda bende bilgi istiyom. kimsiniz nesiniz arkanızda bankamı holdingmi var. özelden bilgi verin

Ali Baba
16-10-2008, 19:55
Sanko gayet güzel. Gerek verdigi programlar hizmet destek ,hemde kontrat basina 1 ytl.

Ekran donmasi yada programda kilitlenme bende hic olmuyor ki ekranim sürekli acik. Bu tür problemler oldugunu duyunca sasiriyorum. Bilgisayardan kaynaklanan problemler olabilir. Rami yüksek hizli bir bilgisayar kullanilmali hatta mümkünse iki bilgisayar biri vob ekrani digeri analiz programi.

Ben sadece müsteriyim onuda belirteyim.

Orkun
16-10-2008, 21:08
Sanko gayet güzel. Gerek verdigi programlar hizmet destek ,hemde kontrat basina 1 ytl.

Ekran donmasi yada programda kilitlenme bende hic olmuyor ki ekranim sürekli acik. Bu tür problemler oldugunu duyunca sasiriyorum. Bilgisayardan kaynaklanan problemler olabilir. Rami yüksek hizli bir bilgisayar kullanilmali hatta mümkünse iki bilgisayar biri vob ekrani digeri analiz programi.

Ben sadece müsteriyim onuda belirteyim.

Katılıyorum. :super:

kenten
24-10-2008, 10:33
sankoda bu sanko vob client ı mı kullanıyosunuz yoksa web adresinde girilince açılan sayfayı mı
webden bağlanan muhtemelen java tabanlı olan izlerken sorun değilde işlem yapmaya kalkınca baya ağır çalışır gibi geldi

seykoda
31-10-2008, 17:24
Windows tabanli pda ile vob da wap adresinden aracilik hizmeti veren bildiginiz kurum var mi? Bildigim sadece Ataonline o da 6 komisyon aliyor 5 milyona kadar.

cortez
04-11-2008, 22:02
Vob'da aracı kurumlarda komisyon indirimi başladı.

Bugün böyle bir mail geldi, ilgilenenler için gönderiyorum.

Aynı ekran üzerinden güvenli ve hızlı bir şekilde EFT-Havale taleplerinizi iletebilmek ;
İnternet Sitemizde ( www.destekturev.com ) Kasım ayının sonuna kadar devam edecek kampanyamıza katılarak VE Sadece BORSA PAYINI ödeyerek işlem yapabilirsiniz...
www.destekturev.com adresini tıklamanız yeterli ...
Not: Kampanya süresince , VOB’a ödenecek Borsa payı ( yüzbinde 5 ) + BSMV dışında , aracılık komisyonu uygulanmayacaktır.

parapara
04-11-2008, 22:33
Vob'da aracı kurumlarda komisyon indirimi başladı.

Bugün böyle bir mail geldi, ilgilenenler için gönderiyorum.

Aynı ekran üzerinden güvenli ve hızlı bir şekilde EFT-Havale taleplerinizi iletebilmek ;
İnternet Sitemizde ( www.destekturev.com ) Kasım ayının sonuna kadar devam edecek kampanyamıza katılarak VE Sadece BORSA PAYINI ödeyerek işlem yapabilirsiniz...
www.destekturev.com adresini tıklamanız yeterli ...
Not: Kampanya süresince , VOB’a ödenecek Borsa payı ( yüzbinde 5 ) + BSMV dışında , aracılık komisyonu uygulanmayacaktır.

borsa payı gerçekten yüzbinde beş ise . piyasadaki komsiyon oranları çok iyi oldugu ( onbinde 1 ,2 ) açık. demekki piyasada vahşi bir rekabet var. onbinde 1 ile çalışan aracı kurumlar duydum bu oranla nasıl ayaktalar hayret.

anonimm
08-11-2008, 14:30
Arkadaşlar merhaba,
ebroker (ibs veya matriks) programı ile vob'da işlem yapmak istiyorum. Tecrübesi olan arkadaşlar

* çalıştıkları aracı kurum, kullandıkları program ve ödedikleri komisyon oranı,
* sistemin başarılı ve/veya başarısız yanları ile genel performansı

hususlarında görüşlerini ve bilgilerini paylaşabilirlerse çok makbule geçecek.

Selamlar,

REBEL
14-11-2008, 10:59
sankoda ana sayfadan açılan vob ekranında hareketlı gunler de donmalar sık sık yaşanıyor kurum bunun şırı yuklenmeden kynaklandığını soyluyor ...yorumsuz

REBEL
14-11-2008, 11:28
sankoda bu sanko vob client ı mı kullanıyosunuz yoksa web adresinde girilince açılan sayfayı mı
webden bağlanan muhtemelen java tabanlı olan izlerken sorun değilde işlem yapmaya kalkınca baya ağır çalışır gibi geldi

ben ana sayfadakını kullanıyorum tek kelıme soyluyecem bu kadar teknolojı yoksunu olunabılır ancak rezalet vob client yukle o ıyı dıyorlar oda çalıştığım kurumun sıstemlerı yuzunden yuklenmıyorr ama bence bu bahane değil hızmetı veren kurum sayfasına koyduğu ekranda problemler oluyorsa bunu halletmelı en kısa zamanda sankoya elvada dıyecem düşük komısyon uğruna ne zararlar yazdım bu ekranları yuzunden yenı başlıyacaklara kesınlıkle sankoyu önermıyorum eğer kullanacaklarsada ana sayfadakını kullanmasınlar

parapara
15-11-2008, 22:40
aracı kurum tavsiyesi istiyorum. ilgilenen varsa özelden ulaşabilir.

alibaser
16-11-2008, 15:09
ben sonko da işlem yapıyorum. ana sayfadaki ekran sorunlu ona güvenilmez. ancak vob terminal güzel çalışıyor seans kapanışına yakın biraz yavaşlama olsada. aylık 80 sözleşme yapana ücretsiz vob terminal veriyorlar. sözleşme başına 1 ytl ücret alıyorlar piyasa fiyatlarına göre iyi ancak çok işlem yapan için yine bu komisyon fazla. geçmişe yönelik ödediğiniz komisyona bakınca bunu görebiliyorsunuz.

engo
19-11-2008, 11:18
Şu an Kapital Menkul'le çalışıyorum...

sistem çok hızlı...komisyonlar rekabetçi... çalışanlar oldukça yardımcı...

çok memnunum..

lance
20-11-2008, 13:19
sanko ile çalışanlar ne kadar komisyon ödüyor? ana sayfada 1 YTL den başlayıp düşen oranlar diyor bu düşen oranlar neye göre belirleniyor bilgisi olan varmı?
şu anki rakamlara göre komisyon on binde 4 lere denk geliyor bu oranları çoğu kurumda kolaylıkla bulabiliriz..en ilginci endeks kontratlarının hisse senedi,döviz kontratlarına göre iki kat pahalı olması oysa endeksin komisyonu en düşük olması gerekirdi en azından en başta öyleydi..

REBEL
20-11-2008, 16:41
sanko ile çalışanlar ne kadar komisyon ödüyor? ana sayfada 1 YTL den başlayıp düşen oranlar diyor bu düşen oranlar neye göre belirleniyor bilgisi olan varmı?
şu anki rakamlara göre komisyon on binde 4 lere denk geliyor bu oranları çoğu kurumda kolaylıkla bulabiliriz..en ilginci endeks kontratlarının hisse senedi,döviz kontratlarına göre iki kat pahalı olması oysa endeksin komisyonu en düşük olması gerekirdi en azından en başta öyleydi..

önce sankoyu denemeden önce çalışıp çalışmadığını öğren heryerde çalışmıyor ben ayırdığım 10 bın ytlyı sankonun ekranı ınanın yarı yarıya onların sayfası etkılı bundave kışısel hatalarımdan dolayı sıfırladım
ekranları kıtlanıyor işlem yapamıyorsun duzelır dıye dıye erıttık parayı şimdı bende başka kurum arıyorum

lance
20-11-2008, 17:08
önce sankoyu denemeden önce çalışıp çalışmadığını öğren heryerde çalışmıyor ben ayırdığım 10 bın ytlyı sankonun ekranı ınanın yarı yarıya onların sayfası etkılı bundave kışısel hatalarımdan dolayı sıfırladım
ekranları kıtlanıyor işlem yapamıyorsun duzelır dıye dıye erıttık parayı şimdı bende başka kurum arıyorum

ben kullanıyorum zaten :) sankonun vob terminali ile işlem yapıyorum çok kısa vadeli yani sık sık trade etmediğim için pek fazla kitlenmeye rast gelmedim..önemli veri anlarında emirlerin bir kerede piyasa iletilmesinden dolayı 3-5 saniye donma ve gecikme olduğunu görüyorum sanırım bu gibi sorunlar tüm kurumlarda mevcut..birde sankonun başka bir proğramı daha varmış exspres trade isminde kullanan varmı? terminale göre ekstra bir avantajı varmı?

parapara
26-11-2008, 13:17
1 yıl boyunca bayagı bir aracı kurum denedim, degiştirdim. Hacmim fazla olmamasına ragmen uygun komisyonla ( onbinde 2 ) çalıştıgım kurumlarda oldu . Hep kusursuz bir kurum aradım ama bulamadım , bulabilecegimide hiç zannetmiyorum. Bazı aracı kurumlar müşteri temsilcisi atıyor. Müş. tem. arıyorsun meşgul çalışyor işlem yapamıyorsun. Bazen hacmin düşünce verdikleri hizmeti kısıyor.

Bazı konularda marka olmuş firmalar vardır . Mesela yazıcıda Hp , sanal alışverişte Hepsiburada.com v.s , aracı kurum konusunda benim marka kurumumda Ataonline olmuştur artık. Bundan sonra aracı kurum aramayı bırakıyorum artık.

Peki niiçin Ataonline
komsiyon yüksek ( onbinde 6 ) ama hizmet kaliteside yüksek . otobüste giderken tek vob fiyatlarını izledigim wap sitesi, ayrıca işlem yapma imkanı, kusursuz müşteri hizmetleri , uygun bir hacime derinlikli ekran

Nigt-Blue
21-12-2008, 01:11
Tera menkul deneyin birde

cans
21-12-2008, 04:34
önemli veri anlarında emirlerin bir kerede piyasa iletilmesinden dolayı 3-5 saniye donma ve gecikme olduğunu görüyorum sanırım bu gibi sorunlar tüm kurumlarda mevcut..

Veri anında işlem yapılmaz zaten aşırı oynaklık oluyor en fazla şartlı stop emri girilir onda da geç iletilme sorunu olmaz zaten önceden giriyorsunuz.

Ya da veriye flat girersiniz en basiti.

HaciDimitri
21-12-2008, 15:42
Veri anında işlem yapılmaz zaten aşırı oynaklık oluyor en fazla şartlı stop emri girilir onda da geç iletilme sorunu olmaz zaten önceden giriyorsunuz.

Ya da veriye flat girersiniz en basiti.

evet çok doğru.:super:

HaciDimitri
21-12-2008, 15:46
günlük 20-30 kontrat işlem yapana 60 kuruştan işlem yaptırıyorlar. önemli olan pazarlık yapmak. ben pazarlık yapmamıştım fiyatlar sabit diye. sonradan anladım pazarlık olduğunu. hesapladım pazarlığı geç yapmamdan dolayı 5.000 ytl fazla komisyon ödemişim. komisyon iadesi istiyorum vermeyiz diyorlar ama zorlicem biraz. olmazsa bir süre dow da işlem yapacam parayı oraya aktaracam, arayıp geri gel komisyon iadesi yaparız derlerse geri dönerim.

parapara
21-12-2008, 21:06
call center tarzı telefon hizmeti ( arayınca müşteri numarası ve şifre girildikten sonra bütün müşteri temsilcisinin ilgilenmesi ) veren aracı kurumlar hangisi acaba . ben özellikle böyle bir aracı kurum arıyorum.

başka türlü size bir müşteri temsilcisi veriyorlar. arada işlem yapma ihtiyacı duyuyorsun. aradıgında ya telefonu meşgul yada cevap vermiyor. alternatif telefon numarası isteyince müşteri temsilcisi ile işlem yapın yada sizi numaraya yönlendirirler.

Nigt-Blue
21-12-2008, 21:19
call center tarzı telefon hizmeti ( arayınca müşteri numarası ve şifre girildikten sonra bütün müşteri temsilcisinin ilgilenmesi ) veren aracı kurumlar hangisi acaba . ben özellikle böyle bir aracı kurum arıyorum.

başka türlü size bir müşteri temsilcisi veriyorlar. arada işlem yapma ihtiyacı duyuyorsun. aradıgında ya telefonu meşgul yada cevap vermiyor. alternatif telefon numarası isteyince müşteri temsilcisi ile işlem yapın yada sizi numaraya yönlendirirler.

Hocam sanada kurum dayanmadı :)

ApoLLo
21-12-2008, 21:34
günlük 20-30 kontrat işlem yapana 60 kuruştan işlem yaptırıyorlar. önemli olan pazarlık yapmak. ben pazarlık yapmamıştım fiyatlar sabit diye. sonradan anladım pazarlık olduğunu. hesapladım pazarlığı geç yapmamdan dolayı 5.000 ytl fazla komisyon ödemişim. komisyon iadesi istiyorum vermeyiz diyorlar ama zorlicem biraz. olmazsa bir süre dow da işlem yapacam parayı oraya aktaracam, arayıp geri gel komisyon iadesi yaparız derlerse geri dönerim.

Bende ilk vobda işleme başladığımda komisyonu onbinde 6 olan bir aracı kurumla çalışıyordum. Ödemediğim komisyonu görünce gözüm açıldı. O sırada da başka bir kurumdan teklif geldi. Kurumu değiştirdim. Şimdi de eski aracı kurum beni arayıp diğerinden daha düşük komisyon oranını vereceği söylüyor.

engo
22-12-2008, 01:25

kapital menkul bir arayın..

hem internet hem telefondan rahatlıkla işlem yapılabiliyor...

parapara
22-12-2008, 20:42
miilet bu sankonun başlattıgı cepvob nasıl bir şey güzelmi. vob fiyatları izleniyormu.
ben wap.ataonline.com.tr kullanıyorum. ben artık işlemlerimi hep gprs den yapıyorum. otobüste giderken açıyorum yapıyorum alım satımımı

MUSEME
23-12-2008, 22:39
arkadaşlar mrb tamam komisyon önemli ama trade yapan biri için özellikle her gün işlem yapan birirsi için daha önemli olan işlemlerini hızlı ve seri bir biçimde yapmak ve teknik konuda yardım almak daha önemli gibi geliyor.ben vob ta geçen haftaya gelene kadar doğru dürüst bir kazanç yapamamıştım.fakat 10 gün önce bir veri sistemi denemeye başladım eğer sisteme uyarsan neredeyse %95 oranında isabetli işlemler yapmaya başladım.özellikle 5 dakikalık işlemler müthiş isabetli günlük trade için çok iyi.söylemek istediğim şu mutlaka bir şekilde teknik analiz desteği gerekli yoksa duygularla VOB ta kazanmak mümkün değil saygılar bol kazançlar.

parapara
24-12-2008, 17:02
sanko yine trader expres diye bir şey icat etmiş. varmı kullanan.

parapara
25-12-2008, 20:09
toros menkulden bugün mail geldi endeks 1 ytl , döviz onbinde 2 olmuş.

durmuskoc
27-12-2008, 23:25
Vob da deneme alıştırma platformu varmı bildiğiniz

bayay
28-12-2008, 13:32
Vob da deneme alıştırma platformu varmı bildiğiniz

bildigim ataonline da sanal işlemlr var.

mimar74
29-12-2008, 21:31
Arkadaşlar VOB için Cep telefonuyla işlem yaptıran grafik desteği de sunan bir aracı varmıdır.Daha doğrusu cep telefonuyla grafik üzerinden VOB fiyatları görmek istiyorum.Böyle bir aracı kurum yada platform varmı acaba..

bayay
29-12-2008, 22:33
Arkadaşlar VOB için Cep telefonuyla işlem yaptıran grafik desteği de sunan bir aracı varmıdır.Daha doğrusu cep telefonuyla grafik üzerinden VOB fiyatları görmek istiyorum.Böyle bir aracı kurum yada platform varmı acaba..

matrs mobil olabilir. ama pda da olur

acem
01-01-2009, 02:07
sanko yine trader expres diye bir şey icat etmiş. varmı kullanan.
Ben kullanıyorum çok da memnunum. Verdikleri bu programda yurtdışı future larıda gorebiliyosun. Daha once yapikrediyatırım dan işlemlerimi yapıyodum, hem iyi kazıklamışlar hemde izleme ekranı diye bişi vermediler.

bayay
01-01-2009, 14:57
Ben kullanıyorum çok da memnunum. Verdikleri bu programda yurtdışı future larıda gorebiliyosun. Daha once yapikrediyatırım dan işlemlerimi yapıyodum, hem iyi kazıklamışlar hemde izleme ekranı diye bişi vermediler.

bir tane ekran görüntüsü koyabilirmisiniz.

bir de her hesabı olana veriyorlar mı.

acem
01-01-2009, 23:31
bir tane ekran görüntüsü koyabilirmisiniz.

bir de her hesabı olana veriyorlar mı.

goruntu koymayı bilmiyorum ama her hessabı olana veriyolar bana verdiklerine gore :D

bi dene istersen.

bayay
02-01-2009, 20:43
sankonun cepvob undan işlem yapabilen oldumu. ben waptan şifrelerimi girip sisteme girince , sistem beni geri atıyor tekrar şifre istiyor.

serdar72
07-01-2009, 15:59
Arkadaşlar,

ataonline tam bir kazıkçı. gidin daha az komisyon vereni kullanın karlı çıkarsınız. ben çalıçcası daha az komisyon alanı kullananı seçseydim. ciddi karım varmış. başlangıç için bile acaip komisyon ödemişim. artık onbinde 2,5 üstü resmek kazıklanmaktır. hiç bilmiyorsanız gidin sankoya.

zararın neresinden dönersen kardır.

parapara
07-01-2009, 18:00
Arkadaşlar,

ataonline tam bir kazıkçı. gidin daha az komisyon vereni kullanın karlı çıkarsınız. ben çalıçcası daha az komisyon alanı kullananı seçseydim. ciddi karım varmış. başlangıç için bile acaip komisyon ödemişim. artık onbinde 2,5 üstü resmek kazıklanmaktır. hiç bilmiyorsanız gidin sankoya.

zararın neresinden dönersen kardır.

ataonline nın üstüne kurum tanımam.

1. işlemlerimi wap üzerinden yapıyorum
2. bedava derinlikli matris
3. kaliteli ve kusursuz müşteri hizmetleri
4. malesefki komisyonları piyasa şartlarına göre yüksek.

8 ay boyunda 3 farklı kurumda onbinde 2 komisyonda çalıştım. Ama illaki bazı konularda zayıflıkları vardı. Biri ekran vermez, birinin ekranı donar , birinin delarırı iyi degildir. Bu saydıklarımın hiç birini ataonline da yaşamadım. Komisyon onbinde 6 ama rica ederseniz biraz düşürüyorlar . Hacmi küçük olupta kaliteli hizmet almak isteyenlere kesinlikle tavsiye ederim. Aylık 1000 kontrat işlem hacminiz varsa onbinde 2 nin altında çalışan bir sürü kurum bulursunuz.

MESAL
30-01-2009, 16:55
Sanko Tradexpress kurulumunda görüntüdeki yükleme hatası veriyor kurulum devam ettirilirse de diğer windows uyarısı ardından program kapanıyor, firma ne yazık ki çözüm bulamadı benzer sıkıntı yaşayıp çözebilen oldu mu yazabilir misiniz.

(Vista 32 bit)
http://img218.imageshack.us/img218/2779/sanqk4.th.jpg (http://img218.imageshack.us/my.php?image=sanqk4.jpg)

ApoLLo
30-01-2009, 17:12
Sanko Tradexpress kurulumunda görüntüdeki yükleme hatası veriyor kurulum devam ettirilirse de diğer windows uyarısı ardından program kapanıyor, firma ne yazık ki çözüm bulamadı benzer sıkıntı yaşayıp çözebilen oldu mu yazabilir misiniz.

(Vista 32 bit)
http://img218.imageshack.us/img218/2779/sanqk4.th.jpg (http://img218.imageshack.us/my.php?image=sanqk4.jpg)

Vista da administrator olmayan kullanıcılar için böyle sorunlar olabilir.
Tam hatırlamıyorum ama denetim masasında tüm kullanıcılar için her hakkı ver anlamına gelecek bir seçenek olmalı. anladığım kadarıyla dll dosyasını kayıt edemiyor.
Birde prg vista uyumu varmış mı?

MESAL
30-01-2009, 17:19
Vista da benzer bir kurulumda yoksay ile devamda çalıştığı söylenmişti, kullanıcılarla ilgili önerinizi anladım ama nasıl çözebilirim bilmiyorum, o yönde de bir kaç şey denerim.

Öneri için teşekkür ederim

MALIX
30-01-2009, 18:11
Bende de ayni hatayi vermisti ama Yoksay'i secmemi soylediler, sonra kapanmadi bende program devam etti yuklemeye.

izzetbeyaz
30-01-2009, 18:24
Bende de ayni hatayi vermisti ama Yoksay'i secmemi soylediler, sonra kapanmadi bende program devam etti yuklemeye.

Sayin MAILX

Platform Ekrandan hangi bilgilerin gorulebildigini gostereck sekilde bir ornek ekran resmi yapistirabilirseniz sevinirim

MESAL
30-01-2009, 20:47
Nihayet...
Denemeler netice verdi, sorun Vista güvenlik engellemeleri çıktı.
Çözüm için program ikonu üzerinde sağ tıklama ve "yönetici olarak çalıştır" demek yetiyormuş aslında.Teknik servisin bunu atlaması şaşırtıcı oldu.

İlgi ve öneriler için teşekkür ediyorum.

çaylak_ankara
07-02-2009, 21:14
selam İşbankasında VOB hesabı açmak için limit var mı?
Var sa LİMİT NE?
herkese bol kazançlar...

23:34 bilgisayar saati ve allah için hiç mi yok işbank ile çalışan?

sailor13
19-05-2009, 19:46
http://www.tacirler.com.tr/vobsabit.aspx

Paket

Adı
Aylık Taahhüt Edilen Kontrat Sayısı

(alt sınır-üst sınır)
Birim Fiyat(TL) Aşılan Kısım İçin Uygulanacak Birim Fiyat(TL)

1.Paket
1,500-1,999
0.95
0.80

2.Paket
2,000-2,999
0.85
0.65

3.Paket
3,000-4,999
0.70
0.55

4.Paket
5,000+
0.60
0.50

Örneğin; bir ay içinde en az 3,000 kontrat işlem yapmayı taahhüt eden yatırımcılarımız, kontrat başına sadece 70 Kuruş sabit fiyat ödeyeceklerdir. Ay içinde 3,000 kontratın aşılması durumunda ise aşılan kısım için işlemlerini 55 Kuruş ödeyerek yapma şansına sahip olacaklar.

GetLost
19-05-2009, 20:15
http://www.tacirler.com.tr/vobsabit.aspx

Paket

Adı
Aylık Taahhüt Edilen Kontrat Sayısı

(alt sınır-üst sınır)
Birim Fiyat(TL) Aşılan Kısım İçin Uygulanacak Birim Fiyat(TL)

1.Paket
1,500-1,999
0.95
0.80

2.Paket
2,000-2,999
0.85
0.65

3.Paket
3,000-4,999
0.70
0.55

4.Paket
5,000+
0.60
0.50

Örneğin; bir ay içinde en az 3,000 kontrat işlem yapmayı taahhüt eden yatırımcılarımız, kontrat başına sadece 70 Kuruş sabit fiyat ödeyeceklerdir. Ay içinde 3,000 kontratın aşılması durumunda ise aşılan kısım için işlemlerini 55 Kuruş ödeyerek yapma şansına sahip olacaklar.

Bu paketlerin hiçbiri ekonomik değil.
Aktif bir şekilde VOB'da işlem yapan hiç kimse bu komisyon oranlarını kabul etmez.

jackwalsh
20-05-2009, 23:25
senelerdir cok memnunum...
herkese tavsiye ederim.

serseri26
21-10-2010, 13:41
senelerdir cok memnunum...
herkese tavsiye ederim.

Tabi birde maliyet hesaplamalrını düzgün yapabilseler güzel olucak her alışta farklı fiyatlardan aldığım hissenin maliyetini4 akdeme aşağıdan göstermişler farketmesem zarar edicem.2010 6 ayına kadar düzelecekmiş.Bu nasıl bir yaklaşımdır ya sankoya geçmeyi düşünüyorum.Sanko ile çalışan arkadaşlardan onların sisteminde böyle önemli sorunlar oluyor mu?_

vobbook
01-11-2010, 16:46
Ulukartal Kapital ile çalışıyorum ( http://www.ulukartalkapital.com.tr )

komisyon 1 tl , sistemleri güzel...

cobravera
06-11-2010, 13:52
Ulukartal Kapital ile çalışıyorum memnunum oldukça hızlılar, komisyon 1 tl

pharmacist
06-11-2010, 14:38
Komisyon oranları konusunu araştırın ama kurumunuz kesinlikle Matriks üzerinden işlem yapabileceğiniz bir kurum olsun
Foreksmis tradeexpressmis hepsi hikaye

Valfranc
10-11-2010, 13:50
Ulukartal Kapital'de komisyon 1 liraymış. Güvenilir midir???

Benim ataonline'da hesabım var ve çok fazla tutuyor komisyon ücretleri.

yardımcı olursanız memnun olurum.

wo1
10-11-2010, 14:58
bu konudan bende şikayetçiyim , biraz araştırıp değiştirmek istiyorum

aracı kurum iş bakası kom. ücreti 9.5 , alış satısa 19 tl verıyorum

kısaca en az 200 puan almalıyım ki vobtan zarar etmeden fitliyeyim , buda insanı geriyor

cobravera
13-11-2010, 21:27
bu konudan bende şikayetçiyim , biraz araştırıp değiştirmek istiyorum

aracı kurum iş bakası kom. ücreti 9.5 , alış satısa 19 tl verıyorum

kısaca en az 200 puan almalıyım ki vobtan zarar etmeden fitliyeyim , buda insanı geriyor

resmen soyuyorlar sizi, ulukartalda 1 tl oldukçada güvenilirler, elemanlarıda çok iyi, alış satış için 025 puan yeterli

cobravera
13-11-2010, 22:19
aman ne guvenlı 50 tane subesı varda daha dun vob yapmaya basladı ulukartal pazarlama yapacağım dıyerek mılletı yanlış yerlere suruklemeyın kardesım bu ne ya...

o zaman en kral kurum benım kı gedık yatırım..arayın konusun komısyonuda o zaman 0 212 270 67 90

sakin ol arkadaşım sana git hesap aç demedim, araştır ben sadece fikrimi beyan ettim, bana göre güvenilir seni bilemem, ayrıca fazla şubesi olanlar fazla güvenillirmi oluyor o senin değerlendirmen, kontrata 9-10 lira vermeye devam et sen kendi çok güvenilir kurumunda

ORTANCA
13-11-2010, 23:13
önce işbank ile çalıştım ve ödediğim komisyonlar ile özincen'in makam aracını değiştirmişlerdir herhalde, sonra tacirlere geçtim hizmette komisyonda fena değildi ancak kar etmek için min. +50 puan gerekiyordu, şimde sonkodayım kar etmek için +25 puan yani 1 kademe yeterli ( komisyon oranları % 0,02 pazarlıkla bu rakamı düşürüyorlar) ancak web sayfaları üzerinden işlem yaparsanız sorunlar yaşanıyor bunu aşmak için tradeexpres adlı bir program üzerinden işlem yaparsanız bu sorun da ortadan kalkıyor,eğer işyerlerinde bir wlan üzerinden internet hizmeti alıyorsanız serverde ayar gerekebiliyor.

cobravera
15-11-2010, 09:43
tabı tabı ben onbınde 1,5 oduyorum gedık yatırıma aklında olsun sende oraya gel..yoksa merkez menkul vb gıbı sonun olur ...bu ulkede raymond kapandı gercı orası musterılerıne hıc bırsey olmadı ama ya merkez gıbı olursa sermayesı ne ulukartalın neyıne guvenelım....

değerli arkadaşım bizde götürüp bütün malı mülkü devretmedik herhalde, en çok 10 kontratla işlem yapıyorum karıda aynı gün çıkıyorum, yani kendini 3-5 ayda amorti eder sonrası önemli değil

Finance
15-11-2010, 10:24
Aracı kurumlara yatırdıgınız paranın 57bin TL si devlet güvencesi altındadır,bu miktarın üstünde portföye sahip değil iseniz pek tasalanmaya değmez ...

cobravera
15-11-2010, 15:10
Aracı kurumlara yatırdıgınız paranın 57bin TL si devlet güvencesi altındadır,bu miktarın üstünde portföye sahip değil iseniz pek tasalanmaya değmez ...

ki ben hayatta 57 bini aracı kurumda bırakmam, öyle çok kontratla işlem yapan ky nın sonu hep hüsranla bitiyor zaten, arkadaşımın biri bu son üç ayda tam 250 bin kaybetti, shortta ısrar ederek

Finance
15-11-2010, 16:01
ki ben hayatta 57 bini aracı kurumda bırakmam, öyle çok kontratla işlem yapan ky nın sonu hep hüsranla bitiyor zaten, arkadaşımın biri bu son üç ayda tam 250 bin kaybetti, shortta ısrar ederek

ortalama bir kucuk yatırımcının 01-20 arası kontrat yaptıgını dusunursek aracı kurumların güvenilir oldugunu söyleyebılıriz,en azından aracı kurumun sermayesi ne kadar dı? yok batarsa gibi seylere kafa yormaya gerek kalmaz sanırım...

Finance
17-11-2010, 10:15
boyle bır madde var ama paranız aracı kurum hesabında varsa.yoksa.. delikli kuruş alamzsınız.sızın elınızde olan portfoy sadece bır a4 den ıbaret.. bunu sakın unutmayın ustelık boyle bır madde var cok guvenlı deyip aldanmayın cok ağlarsınız sonra..orn bak resım merkez menkullll....son olarak... ucuz etın yahnısı..hesabı subesı olmayan sermayesı 3 5 milyon olan kurumla babamım oglu olsa ça lış mammmmm

:)baya bi ısrarcısınız ancak kanunun maddesını yeterınce dıkkatlı okuyup ne dedıgını anlarsanız demek istediğimin ne oldugunu alarsınız...neyse ii çalışmalar...

ferhatvurmaz
18-11-2010, 00:59
Merhabalar. Alan menkulden hesap açtırdım. E brokerdan işlemlerimi yapacagım. E brokera giriyorum ama java ekranı nasıl açacagım. Birde hesap açmaya gittigimde şubede ekranın başından oturan bir yatırım danışmanı ile görüştüm. Bana teknik analiz kısımlarını gösterdi sistemin. Kendin sistemini kurabilirsin indikatörünü yazabilirsin vs. Bunlar bildigim kadarıyla veri terminalinde olan şeyler. Java ekranın yanında veri terminalidemi açılacak ve bu nasıl açılabiliyor yoksa java ekran üzerinden mi yapabiliyoruz bunları. Daha cuma günü hesap açtırdıgım için çok fazla detay alma şansım olmadı ama bunları ögrenmek için sabırsızlanıyorum. Bilgi verebilirmisiniz acaba :)

HAZALNAZ
08-02-2011, 12:12
Ben Denİz Yatirimdan Hesap AÇmiŞtim Araniza Yenİ Katildim 6 Kademe Alim Satima Gİdİyor 1000 De 1 Sanko Sİzce GÜvenlİmİ DeĞİlse Ne Önerİrsİnİz Uygun Komİsyonla

Günde ne kadar hacim yapıyorsunuz...bende ilk işyatırımda açtım binde 2 ile komisyonları bayıldım...344 13 61 den bana ulaşın bizde onbinde 1,5 ile çalışalım...vobda komisyon çok önemli.kazanç zaten arslanın ağzında birde paralar komisyona gitmesin...

HAZALNAZ
08-02-2011, 12:15
saklama takasda yapılıyor vobda hele...garanti fonunada güvence yatırılıyor...bu fikrinize katılmıyorum...

HAZALNAZ
08-02-2011, 12:17
ne kadar işlem yapıyorsunuz.komisyonunuz uygunmu.bizde onbinde 1,5 vobda...

VOBBROKER
11-02-2011, 09:41
Arkadaşlar sanko geçen sene VOB işlem hacminde İşbankasının ardından 2. sırada bir önceki senede 3. sıradaydı. Yani güvenilir kurumların başında geliyor. İşlem platformuda bence piyasada olanların en iyisi..Ben telefondada oldukça iyi hizmet alıyorum. Komisyonlarıda çok uygun. Daha ne olabilir ki?

nowussy
14-02-2011, 01:23
Günde ne kadar hacim yapıyorsunuz...bende ilk işyatırımda açtım binde 2 ile komisyonları bayıldım...344 13 61 den bana ulaşın bizde onbinde 1,5 ile çalışalım...vobda komisyon çok önemli.kazanç zaten arslanın ağzında birde paralar komisyona gitmesin...

Sayin Hazalnaz bizde komisyon onbinde 1,5 derken hangi kurumdan bahsediyorsunuz ?

abka
31-05-2013, 21:57
bir zamanlar sanko çok iyiydi..şimdi nasıl?

thisse
03-06-2013, 11:18
Komisyonları uygun diye 3 ay önce İntegral Menkul Değerlere geçmiştim ama sık sık sistemlerinde sorun çıkıyor. Bugün yine sistemlerine bağlantı sağlanamıyor, sabahtan beri işlem yapamıyorum. Genelde bugünkü gibi çalkantılı dönemlerde sistemlerinde sorun çıkıyor ve işlem yapamıyorum. Bu aracı kurumu kullananlar benim gibi sorunlarla karşılaşıyorlar mı?