PDA

View Full Version : HP Deskjet 710 c

ÇELEBİOĞLU
17-01-2008, 11:51
Arkadaşlar bir süredir kullanmadığım yazıcıma dün kartuş aldım...Kartuşu taktım fakat yazıcı çalışmıyor...Açma kapama düğmesi yanar durumda...Fakat o düğmenin iki altında bir işaret var(sanırım kartuş işareti)yanıp yanıp sönüyor...Deli oldum yav...Bilen anlayan bir arkadaş varmıdır acaba???

ayyan
17-01-2008, 12:20
Kartuşun yerine doğru oturup oturmadığını kontrol edin. Elektronik devre gibi olan kısmı arkaya gelecek şekilde yerleştiriliyordu, bunda sorun yok sanırım.
Kartuş oraya girdiğinde "tık" diye bir ses gelecek hatırladığım kadarıyla.. Ama fazla zorlamayın, sonra kartuş yuvası kırılabilir.*

Birde üst kapağın kapalı olması gerekliymiş.. Umarım sorun çözülür,

wRonG
17-01-2008, 12:26
ayyan arkadaşımızın dediği doğru bir yöntem. kartuş mürekkep damlatma ucunda bakır iletken bulunmaktadır oranında temiz olmasını üzerinde kurumuş boya artığı bulunmamasını zedelemeden bir pamuk yardımıyla üzerinin silinmesi gerekir. şayet bakır iletkende görünüşte bir problem yoksa ayyan arkadaşımızın dediğini uygulayın. yine çalışmıyorsa kartuşu doldurduğunuz yerde tekrar bir kontrol ettirin. bozulma gibi bir durum olabilir, şayet boya akıtırsa makinanıza da zarar verebilir. iyi çalışmalar.

ÇELEBİOĞLU
17-01-2008, 12:32
Arkadaşlar kartuşum doldurma değil sıfır aldım..Bakır gibi olan kısımda arkaya bakıyor...Yerleştirdikten sonra kapağını da kapatıyorum...50 küsür ytl yemi yanayıııım,kafayı yemek üzere olduğumamı??

wRonG
17-01-2008, 12:41
yeni aldıysanız takma husunda bir problem yaşıyorsunuz demektir. bende yeni dolum yaptırdım bir adette yeni aldım küçük yazıcıya kartuşları ama bir problem yaşamadım. bakır iletken kısım içe bakarak hafif meyilli vaziyette iterek takma işlemi gerçekleşiyor. hp d1460 benim yazıcı.

Serenler
17-01-2008, 12:47
Sorununuz için HP nin destek hattı telefonunu arayın.
Oradan size yardımcı olurlar.

ÇELEBİOĞLU
17-01-2008, 12:52
Teşekkür ederim arkadaşlar alakanız için,ben biraz daha uğraşim bakalım ne olcak...

ayyan
17-01-2008, 13:11
Valla kartuş numarası doğru ise, biraz uğraştıktan sonra öyle veya böyle oraya girer..de.. Uğraştırıyor işte.. Ben eski yazıcımın kartuş yuvasındaki tutacaklarını kırmıştım girmeyince, umarım sizin başınıza böyle birşey gelmez.. & umarım sorununuz çözülür..

Kolay gelsin..

Erasure
17-01-2008, 13:35
http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/document?docname=bpd09179&lc=en&cc=us&dlc=en&product=59307&rule=44845&lang=en adresinde kullandığın ürüne ait lambalar ve hata kodları var. Kartuş lambasının yanıp sönmesi, hatalı kartuş takılması, modele uygun olmayan kartuş seçimi, kartuş temas noktalarının kirli olması gibi sorunları ifade ediyor.

Kullanması gereken kartuş sipariş kodu ise aşağı, bunları aldığın kartuş üzerinden kontrol edebilirsin.
HP 23 - Tri Color
HP 45 - Black
HP 45 Twinpack - Black
HP 45/23d Combo - Black/Color

ÇELEBİOĞLU
17-01-2008, 13:44
sn. erasure evet tam işime yarayacak sayfa...Çok teşekkürler,şimdi burdan devam edeyim uğraşmaya...

301 k.d
17-01-2008, 14:23
sn.CELEBIOGLU cihazınızda ki sorun ortadan kalkmaz ise hp tüketici ürünleri destek hattı olan (212)444 03 07 nolu numaradan yardım alabilirsiniz.burada ki arkadaşlar size yardımcı olacaklardır.Ayrıca cihazda mekanik olarak bir sorun var ise aldığınız yerden 1 ay içinde değiştirebilirsiniz yada Ankarada ki hp onarım merkezinde ücretsiz olarak onarım gördürebilirsiniz.C