PDA

View Full Version : belki sizde oyunuma katılırsınız?????ebeee elim sende

sen.canım
10-02-2008, 20:47
Büyüklükten İstifa Ediyorum
Bu belge ile resmi olarak yetişkinlikten istifa ettiğimi bildiririm. Tekrar 8 yaşın tüm sorumluluklarını kabul etmeye hazırım.
Yağmur sonrası çamurlu sularda tahta parçası yüzdürmek, kayalarda yürümek istiyorum.
Çikolatanın paradan daha iyi olduğunu çünkü daha tatlı ve yenilebilir olduğunu düşünmek istiyorum.
Sıcak bir yaz gününde bir meşe ağacının gölgesinde oturup arkadaşlarımla limonata satmak istiyorum.
Hayatın daha basit olduğu zamana dönmek istiyorum.
Bütün bildiğin, renkler, çarpım tablosu ve ninniler ama bu kadar az bilmek seni rahatsız etmiyor çünkü ne bilmediğini bilmiyorsun ve umurunda da değil. Bildiğin tek şey mutlu olmak, çünkü seni üzecek veya kızdıracak şeylerden tamamen bihabersin.
Dünyanın adil olduğunu, herkesin iyi ve dürüst olduğunu düşünmek istiyorum.
Her şeyin mümkün olduğuna inanmak istiyorum.
Yaşamın karmaşıklığını unutup, yeniden küçük şeylerden fazlasıyla heyecanlanmak, zevk almak istiyorum.
Tekrar basit yaşamak istiyorum.
Günümün, bilgisayar arızaları, kağıt yığınları, üzücü haberler, bankada para olmadan ay sonunu getirme kaygıları, doktor faturaları, dedikodu, hastalık ve sevdiklerin kaybedilmesinden ibaret olmasını istemiyorum.
Aşkın varlığını (daha doğrusu yalan olduğunu) bilmek dahi istemiyorum.
Gülümseme, kucaklaşma, tatlı bir söz, doğruluk, adalet, barış, rüyalar, hayaller ve kardan adam yapmanın gücüne inanmak istiyorum.
İşte, çek defterim ve arabamın anahtarları, kredi kartlarımın ekstremleri,gelir belgelerim. Resmi olarak yetişkinlikten istifa ediyorum.
Eğer bu konuda benimle daha fazla konuşmak istiyorsanız, önce beni yakalaman lazım, çünküüüü; Ebeee, elim sendeeeee!
Kaynak: Bilinmiyor

sen.canım
23-02-2008, 17:31
galiba
böyle ciddi bi sitede
...çocuklukyaparak sizleri oyun oynamaya çağırmak hataydı
olsun ben genede çocukluk yapıyorum ve çcukluğumu özlüyorum amaa

DUVAR USTASI
23-02-2008, 17:42
galiba
böyle ciddi bi sitede

aslında çocuklar bizden akıllı ....keşke çocuk kalabilseydik.:cry::cry::cry:

reha kaya
23-02-2008, 17:42
galiba
böyle ciddi bi sitede

Bende özlüyorum ama; dün dizim ağrıyordu. Demekki; ebe elim sende yapmak

için, bazı şeyler benim için geçmiş. :yes:

Detayın Kardeşi
23-02-2008, 21:48
ah ah buyudukce cocukluga dönmek kadar dogal bır ıhtıyac yokkı:)

ıste bunun ıcın;

ebeeeee elım sendeeee:);)

sen.canım
24-02-2008, 01:26
tşkrler arkadaşlar
benim gibi düşünenlerinde olduğunu bilmek güzelmiş çocukluğunu özleyen bi ben varım sanıyodum :mut::mut::)

sen.canım
24-02-2008, 01:27
bakalım şimdi elim kimde kalacak kim devam edecek

VOLVO
24-02-2008, 01:29
tşkrler arkadaşlar
benim gibi düşünenlerinde olduğunu bilmek güzelmiş çocukluğunu özleyen bi ben varım sanıyodum :mut::mut::)

çocukluğunu özlemeyen olabilir mi :notr::notr: Sanmam.

Hele bizim nesil çocukluğu; İnternet,playstation gibi eve bağlayıcı nesneler olmayan bir çocukluk. İtin hırsızın daha az olduğu bir çocukluk.Ahh ahhh:super::super::super:

sen.canım
24-02-2008, 01:34
çocukluğunu özlemeyen olmaz demi haklısın volvo
en güzel yıllarımız temiz ve saf hallerimiz yalansız ve çıkarsız gerçekten

sezi
24-02-2008, 02:04
Aslında çok kararsızız.Küçüklere sorarsanız "Keşke büyüsem." derler.Büyükler çocukluklarını özlerler.Acaba büyüdükten sonra üzerimize çullanan sorumluluklar mı bizi böyle kararsız yapıyor?:)

sen.canım
24-02-2008, 13:03
gerekten sorumlulukların yükü bize çocukluğumuzu özletiyor...
Çikolatanın paradan daha iyi olduğunu çünkü daha tatlı ve yenilebilir olduğunu düşünmek istiyorum
Yaşamın karmaşıklığını unutup, yeniden küçük şeylerden fazlasıyla heyecanlanmak, zevk almak istiyorum.
işte bunları özlüyoruz
tşkrler

Detayın Kardeşi
24-02-2008, 14:31
cocuk olmanın enguzel yanlarından bırıde;herkesın gordugun yuzunun tek oldugunu sanmaktı..içine kurt dusmuyor devamlı arkana bakıp ılerlemenın zorunda kalmıyordun...

sen.canım
01-03-2008, 18:27
slm arkadaşlar yok mu oyun oynamak isteyen oyun bozanlık yapmayın
zaten çay canım çekti
elim sizde (kaçın sobelemeyeyim)

rigobert
01-03-2008, 19:00
İnsan her yaşta çocuktur.Büyüdükçe oyuncakları değişir sadece...

İMKB de olmak zaten başlı başına bir oyun..

sen.canım
03-03-2008, 23:42
İnsan her yaşta çocuktur.Büyüdükçe oyuncakları değişir sadece
haklısın rigobert tespitin güzeldi
aslında hayatta bi oyun hepimize bugün varsak yarın olmayabiliriz

sen.canım
04-03-2008, 00:09
Çocukluğumu yasamak istiyorum
Yeniden çocuk olmak istiyorum
Kırmızı arabamla oynayıp
Ortalığı dağıtmak istiyorum
Sabahları herkesten önce kalkıp
Uyuyanları uyandırmak istiyorum
Salonda top oynayıp
Pahalı vazoyu kırmak istiyorum
Yemeğin ortasında ağlayıp
Herkesi masadan kaldırmak istiyorum
Bir rüya görüp
O rüyada kalmak istiyorum
Seni sevip
Hiç ayrılmamak istiyorum.

sezi
04-03-2008, 00:25
Annemizin bir öpücüğü ağrılarımızı geçirir yaralarımızı iyileştirirdi.

sen.canım
08-03-2008, 01:07
çocukken aşk meşk te yoktu ne güzel bebeklerle oynardık
aradı aramadı seviyo sevmiyo aldatıyo aldatmıyo ikilemleri yoktu
en güzelide plotonik aşk ndir bimez acı çekmezdik yaaaaaaaaaa

sen.canım
09-03-2008, 16:45
işte çocuk olmak bu galiba

O gun hava çok kötüydü.. durmadan gök gürlüyor, bardaktan boşanır gibi yağmur yağıyordu.... küçük kız yine de her sabahki gibi annesinin sesiyle uyanmış, kahvaltısını etmiş ve her gün yürüyerek gittiği Okuluna doğru yola koyulmuştu... ancak gökyüzünde şimşekler birbiri ardına ve o kadar gürültüyle çakıyordu ki, küçük kızın annesi "yavrum bu havada yolda yürürken korkmasın?" diye telaşlandı.. Arabasına atladığı gibi yolda kızını aramaya başladı.... derken bir baktı,küçük kızı az ilerdeydi.. Minik minik adımlarla yürüyor, ama ne zaman şimşek çaksa durup gökyüzüne bakıyor ve gülümsüyordu.. Annesi önce bir anlam veremedi ama kızın niye böyle yaptığını çok merak etmişti, nihayet arabayla ona yaklaşıp sordu: "Yavrum hiç korkmadın mı bu havada yalnız yürümekten...? Hem ne zaman şimşek çaksa durup yukarı bakarak öyle ne yapıyorsun...?" Küçük kız cevap verdi: "Gülümsüyorum... çünkü Tanrı fotografımı çekiyor

UmutEr
12-03-2008, 01:32
çocukluğumu arıyorum
çocukluğumu

şeytan aldı götürdü
satamadan getirdi

çocukluğumu arıyorum
çocukluğumu

şeytan aldı götürdü
bir daha getirmedi

sen.canım
18-05-2008, 17:21
Öyle bir an gelirki , ne sonunu düşünürsün , ne de oynadıgın oyunu .. Oyun dedim ya .. Senin oyunun değil aslında .. Hayatın senle oyunundan bahsetmek istemiştim .. Yanlış anlama .. Aşk , sevgi oyun oynayamaz sana .. Temiz yüreğe zarar vermez o .. Ama şu hayat yokmu hayat .. ne yürek dinliyor ne başka bişey .. Hiç sonunu düşünmeden yıkar geçer bütün kaleleri .. Umutlarının maviye boyalı sağlam yıkılmaz kaleleri olur ya hani .. Hayat dinlemez , görmez o mavi rengi ..
Bosver ağlama ,hep hayat senlemi oyun oynayacak .. Gül hadi gül lütfen hayata inat .. Çok değil be insan ... Çok gülmücen Güzel yüzlü , temiz yürekli insan ..Hayat mı hep seninle oynayacak , Bırak bi kez de sen onunla oyna .. Ama tek etap .. Tek bölümlük bir oyun oynayacaksın ..Kaybetmek yok bu oyunu .. Tek yapacağınn şey ağlamamak ...Aglamaya degmez bu hayat,
Dökme değerli gözyaşlarını sen yaşamana bak , gül hadi lütfen .. Bu oyuncu düzenbaz hayata inat ..
Gülerken mutlu olmayı düşünme , sadece inat .. onun sana yaptığı seyden yapıcaksın sen de .. Herseye hakettiği gibi davranmak .. Gülümse işte .. Bakamasın bi daha yüzüne , ugramasın hüzün .. Senin şehrine .. Hayttan uzak olsun senin şehrin , Şehir az gelecekse bile saf ve sıcak bi yürekte bağımsız bi ülkee .. veya kıta , coğrafya , dünya , evren .. ne dersen de .. Sonsuz bi mekan işte ..
Tamamı dediğimi dinle .. hadi gülümse ..
üzülme işte .. Engeller olacak elbet , acılar senide bulacak , ama senin kitabında yıkılmak olmayacak .. söz ver bana,yıkılmayacağına ..
yılma işte zorluklardan yıkılma , yıkılırsan olmaz , bıkarsın hayatla oynamaktan .. eksik kalır yüzünden tebessümler .. o zaman amacına ulasır hayat , o senle oynamasına bakar , söz ver hadi yıkılma , kaybetme bu oyunu , tek bi hakkın olsada , sonu ölümle son bulacakya .. hadi kaybetme , kazan bu oyunu .. Bi kerede sen onunla oyna ..
Üzüntün gözyaşın kederin oalack elbet , ama onların hepsine rağmen , bu oyunu oyna .. Pes etme , kaybetme ..Bu oyunun içinde ölen bi oyuncu , bi kuruyan ağaç , bi solan gülde sen olma ..
hani sana mutluluk olmasa bile gülümse dedim ya ..
seni denedim , baktım gülümseyecekmisin diye .. Gülümsedin ve mutluluğu yaşattın bana ..o bir gülüşünle kazandırdın bana bu oyunu ..sıra sende hadi .. tekrar tekrar gülümse , tebessüm et ..
Mutluluk seninde kapını çalacak , seninde yüreğine bı ışık doğacak elbet ..

dorukhan
18-05-2008, 18:39
gerekten sorumlulukların yükü bize çocukluğumuzu özletiyor...
Çikolatanın paradan daha iyi olduğunu çünkü daha tatlı ve yenilebilir olduğunu düşünmek istiyorum
işte bunları özlüyoruz
tşkrler

çocukluğumuzda, içinden artist resimleri çıkan çukulata, sorma şeker, leblebi tozu vardı çok güzeldi hepsi, oyuncak olarak plastik araba, telden yaptığımız araba ve kızlar için bebek, hatta en güzel pahalı bulunmayan bebek et bebek dediğimiz kauçuktan yapılma bebekti..amaaaaa..
yeniden çocuk olmak istermiydim... hayır.... şimdi bu geçim sıkıntısında tv de çukulata,kek, dondurma reklamları, tüm market ve alışveriş merkezlerinde her türlü tatlı yiyecek ve içecek reyonları, binlerce çeşit oyuncak, ve ne kötüsü bilgisayar ve oyunları...

bunlara sahip olanlar, çok alıp yediği için sağlığından, çok oyuncak aldığı için degerini bilmemekten muzdarip...
Ya sahip olamayanlar, daha bir çok şeyin tadına varamayanlar, hiç doğru dürüst oyuncağı olmayanlar... ailesininin imkanı kısıtlı olanlar..

çocuk olmak isterdim... ama kendi zamanımda, o günün şartlarında olursa olur...

sen.canım
25-05-2008, 20:13
çocuk olmak isterdim... ama kendi zamanımda, o günün şartlarında olursa olur...
bi yanım hala çocuk ve boş gördüğüm salıncakta sallanırım oğlumla

kemal
25-05-2008, 20:18
İhtiyar da çocuktan sayılır. :)

Hadi oynayalım.

Ama nasıl oynanıyor bu oyun?

sen.canım
25-05-2008, 20:35
çocukken oynadığımız oyunlar dan oynayalım ::))))

beştaş bilirmisin mesela
yada saklambaç ne güzeloynardık istemezmiydiniz oynamayı severmiydiniz???

sen.canım
08-06-2008, 00:51
SADECE SEVGİ

Öfkeliye, canayakınlıkla cevap ver
Kötüye iyilikle...
Cimriye, hediyeler ver
Gerçeklerle yalancıyı sustur...
Galibiyet nefret uyandırır
Çünkü, yenilen mutsuzdur.
Yeryüzünde nefretle nefretin önüne geçilmez
Sadece SEVGİYLE...

BUDHA

AUDİ+
08-06-2008, 01:14
:mut::he:
çocukken oynadığımız oyunlar dan oynayalım ::))))

beştaş bilirmisin mesela
yada saklambaç ne güzeloynardık istemezmiydiniz oynamayı severmiydiniz???

:he::he::he::he::he::he::he:

sen.canım
17-06-2008, 20:27
hayat zaten başlı başına bi oyun
ne gerek var ki oyun bulmaya , çocukluk oyunlarımız hala damağımızda bi tat