PDA

View Full Version : olimpiyat oyunları ve bizimkiler

casaubon
26-08-2004, 10:52
tatilde tüm gün olimyat oyunlarını izleme fırsatı buldum. aslında bu topic'i oyunlar bittiğinde açacaktım ama çok fazla sporcumuz kalmadığı için zamanı geldi diye düşündüm.

bizim sporcular açısında genel olarak bakıldığında oldukça kötü bir performans gösterildiği kanaatindeyim. gücünüz ve teknik bilginiz yeterli olmayabilir. sizden çok daha iyi şartlarda hazırlanmış sporcularla yarışıyor olabilirsiniz. ancak bütün bunlar mücadele etmenizi engellemez. bayanlar maratonda sporcumuz yarışı 10. km'de bıraktı, derya büyükuncu finale bile kalamadı, asrın güreşçisi hamza 4. oldu. bütün bunlar olabilir. olmaması gereken ise bu ve bunun gibi sporcularımız bunları hiç müzcadele etmeden gerçekleştirmiş olmasıydı. gözlerine baktığınızda sonucu zaten başından anlıyorsunuz.

sadece iki sporcumuzda bu ruh vardı. halterci taner sağır ve çekiç atmada eşref apak.

ırk olarak zannediyorum spora yatkın değiliz. peki mücadele ruhumuz da mı yok?

oyunlar sonrası yine birilerinin kelleleri istenecek. federasyon başkanları, gençlik ve spor genel müdürü istifaya zorlanacak. peki ne değişecek? hiç birşey.

kafalar değişmeden ...

H.ömer iren
26-08-2004, 11:17
ırk olarak zannediyorum spora yatkın değiliz. peki mücadele ruhumuz da mı yok?

6 yıl lisanslı basketbol oynadım... dedıgınız gıbı spora pek yatkın degılız hatta ve hatta zora gelınce kacma had safhada :mad: ayrıca kazanma ruhu yok bırsey elde etme arzusu yok sankı adam dunyanın en ıyı basketbolcusu ayagını kımıldatmıyor yanından gecen topa...

cok ıyı hatırlıyorum fenerbahce ıle yaptıgımız macta son 5 dk 17 sayı fark vardı basketbol ıcın 5 dk uzun bı zamandır ama fenerbahceyle oynuyorsanız ve 17 sayı fark varsa pek sansınız yok demektır artık..koc baktı kı sahada kımse oynamıyor bıtsede gıtsek dıyor kafanıza gore oynayın dedı genclerı oyuna aldı bende kaptan olarak sahadayım onlara pas verıp yonetıcem... ben genclere eger dedım buradan macı cevırırsenız hepınıze benden yemek nerde ıstıyosanız.. tmm dedıler nasıl olsa gencler daha bır basarıları yok fenerbahceyle kac defa oynayacaklar bır kez yenme fırsatları var neyınız varsa koyun dedım ortaya bunlar bır gaz oldular.. sonuc olarak bır mucızeler zıncırınden sonra macı berabere bıtırmeyı basardık ve uzatmaya gıttı mac...

koc bana tesekkur ettı ve buyuklerı tekrar oyuna aldı.. alma dedım bunlarla ıyı gıdıyoruz, macı alabılırız dememe ragmen tecrubelılerı aldı ve onlarda sankı nba'den gelmısler fenerbahceyle oynuyormus gıbı oynamaya devam ettıler... tabıı kı yenıldık...mactan sonra fenerbahcenın antrenoru fenerın pılot takımında oynamamı teklıf ettı ıdman sahaları nısantasına uzak dıye gıtmemıstım :eek: ıste 16 yasında bu kadar calısıo kafa :mad:

basketbolu bırakmamın nedenı kazanma hırsına sahıp oyuncuların cogunlukta oldugu bır takım bulamamamdır...