PDA

View Full Version : Bauhaus mu? Praktiker mi? Koçtaş mı?

serdar72
17-04-2008, 22:04
Merhabalar,

geçen hafta evde tomates, biber, soğan, maydanoz, vb sebzeleri yetiştirmeye karar verdim. tohumu nereden bulabilirim diye düşünürken, önce memleketden getirteyim diye düşünüyordum. Sonrasında Avrupadaki marketlerde gördüğüm bahçe ürünlerinin satıldığı marketler aklıma geldi ve ulaşımı benim için kolay olan praktiker e gitmeye karar verdim. orada aradığım tohumlar vardı ve satın aldım.

sonraki hafta aynı şeyi arkadaşımda düşünmüş o da bauhaus a gitmiş o da bazı tohumları satın almış

tamamen tavafuk olarak konuşurken tohumların aynı olduğunu gördük, ve fiyatları karşılaştırdık. sonuç ise tam Türkiye'de (bazılarına göre ise serbest ekonomi) olur denecek cinstendi. (burada verilen para cüzi olduğu için önemli değil)

Praktiker, Bauhaus 'a göre2 katı pahalı idi. Diğer pahalı ürünlerde de bu fiyat farkı varmı bilemem ama araştırmadan almayın derim ben. Aynı ürünü oda satıyor o da, o da para kazanıyor öteki de. şimdi kimin kazandığı ne???

bakalım tarladaki uygulamalarım evde de tutup taze, ilaç ve hormonsuz domates yiyebilecekmiyiz.

hayırlı günler.

DEFENDOR
17-04-2008, 22:14
İnsanın kendi sebzesini meyvesini toprağında yetiştirip sofrasına koyması kadar güzel birşey olamaz...

ally_mcbeal
31-10-2008, 01:10
genel olarak koçtaş daha hesaplı geliyor bana...

XTRADERX
31-10-2008, 01:12
bauhaus bence daha kalıtelı

ally_mcbeal
31-10-2008, 01:16
bauhaus bence daha kalıtelı

çok pahalı