PDA

View Full Version : Altay

altayfrt
10-05-2008, 13:42
forza büyük altay

PARK
10-05-2008, 14:03
Güzel İzmir'imizin güzel takımı ALTAY'ı artık Türkcell Süper Lig'de renk katmaya bekliyoruz...

son_azrail
10-05-2008, 15:03
selamlar ve başarılar...

altayLi
29-09-2008, 21:27
Büyük ALTAY ım
geliyor bekle süper lig.

izmirin ağası her zaman biziz

altayLi
30-09-2008, 13:59
Tüm islam aleminin ve büyük altayın büyük taraftarının, ramazan bayramı
mubarek olsun, iyi bayramlar.

KHANJAR
30-09-2008, 17:00
Beşiktaştan sonra sevdiğim kardeş takım ALTAY'dır.2. lige düşmesine üzülmüştüm.Kısa süre de 1. lige çıkmasını ümit ediyorum.

altayLi
01-10-2008, 01:13
Beşiktaştan sonra sevdiğim kardeş takım ALTAY'dır.2. lige düşmesine üzülmüştüm.Kısa süre de 1. lige çıkmasını ümit ediyorum.

inşallah dostum bu yıl çıkacağız.

altayLi
02-10-2008, 00:24
Altayın 1914 yılında yazılan marşı

şerefli koca bir ülkünün
şerefi namusu hepsinin
şerefli şanlı şen altay
kudretinle kuvvetinle şen altay
altay sevil koş atıl oyna
semalarda semalarda parılda
izmir'in parlak yıldızı
duydular şanımızı
yüksel ki sen kararsın ay
kudretinle kuvvetinle şen altay

elif lam te elif ye

altay altay altay!

GRACİEUX
02-10-2008, 00:49
Nedensiz bir sevgi var içimde Altay futbol takımına karşı.Umarım süper lige çıkar bu yıl..

altayLi
02-10-2008, 01:14
Nedensiz bir sevgi var içimde Altay futbol takımına karşı.Umarım süper lige çıkar bu yıl..

valla dostum şöyle bir gerçek var Türkiye liginde, istanbul takımları dısında
farklı illerde taraftarı olan tek takım altaydır. şehircilik veya hemşeri takımı
muhabbeti dışında bu gerçektir.
sende aslında bir altaylı olabilirsin :) :yes:

GRACİEUX
02-10-2008, 01:24
valla dostum şöyle bir gerçek var Türkiye liginde, istanbul takımları dısında
farklı illerde taraftarı olan tek takım altaydır. şehircilik veya hemşeri takımı
muhabbeti dışında bu gerçektir.
sende aslında bir altaylı olabilirsin :) :yes:

Dedim ya,nedensiz bir sevgi...Her platformda ALTAY taraftarıyım zaten...Altaylıyım yani :)

İzmir ,kent olarak futbol fanatizmi yaşamadığı içindirki,yaşamdan keyif alma çeşitliliği de fazla olan bir yerdir..O yuzdendir ki koca İzmirin süper ligde takımı yoktur şu an..

Çünkü hayat sadece futbol değildir İzmirde...Futbol sadece bir spordur..Ve bu anlayışın en güzide temsilciside ALTAY olduğu için belki de,bilmiyorum ama seviyorum ya..YAşasın ALTAY.....

altayLi
02-10-2008, 01:56
Dedim ya,nedensiz bir sevgi...Her platformda ALTAY taraftarıyım zaten...Altaylıyım yani :)

İzmir ,kent olarak futbol fanatizmi yaşamadığı içindirki,yaşamdan keyif alma çeşitliliği de fazla olan bir yerdir..O yuzdendir ki koca İzmirin süper ligde takımı yoktur şu an..

Çünkü hayat sadece futbol değildir İzmirde...Futbol sadece bir spordur..Ve bu anlayışın en güzide temsilciside ALTAY olduğu için belki de,bilmiyorum ama seviyorum ya..YAşasın ALTAY.....

haklısın dostum futbol sadece insanları taşlayıp yaralamak kavga etmek
bıçaklamak öldürmek değil. kısacası fanatizm değil.
bir zevk tutku, izlerken zevk aldığımız. yaptığınız tezavratla takımı,
hatta futbolcuları bile ateşlediğiniz bir zevk bir tutku.
altay ise ayrı bir hastalık :)
umarım izmirde veya başka bir şehirde birlikte altay maçı izleriz dostum :)
sonuçta aynı takımı tutuyoruz ayrı şehirlerde olsakta :D

altayLi
07-10-2008, 00:29
bu haftayıda beraberlik kapatmasına rağmen 2. liğini korudu :)

altayLi
09-10-2008, 21:44
ferit nerelerdesin dostum :)

altayLi
11-10-2008, 00:59
bugun altay alsancak stadında saat 17:00 de

altay- boluspor

haydi altayım :super:

altayLi
11-10-2008, 23:12
altay 1 bolu 1
4 haftada 4. beraberlik. :(

altayLi
12-10-2008, 12:38
önümüzdeki hafta deplasmanda rizeyi yenecektir. iddacılar dikkat

altayLi
17-10-2008, 00:05
Kulağa Küpe Olacak Bir Dram!

Altay’ı anlatmaya gerek yok. Altay, Altay’dır. Bilinen ismiyle Büyük Altay... Dahası var mı?

Türk futbolunun bu ulu çınarı, 2002 yılında kapandı kapanacak kapısına kilit vuruldu vurulacaktı. Kimsesiz, sahipsiz, tek başına kala kalmıştı.

Çünkü 2002’deki kongrede; ne yönetim kurulu üyeliği, ne de başkanlık için tek aday bile çıkmamıştı. Evet, kongre için toplanılmıştı ama kimse elini taşın altına koymuyordu. Divan Başkanlığı’na başvuran olmadı.Hükümet komiseri şaşkın ve üzüntülüydü. Çünkü bu durum devam ederse, yani kimse yönetime talip olmazsa; zabıt tutup durumu işleme koyması gerekirdi. Bu işlemin arkasından gelecek felaket de, kulübün kapanmasıydı. Durum gerçekten vahimdi...

2002’nin 12 Haziran’ındaki bu kongreye; 600 kişi gelmesi gerekirken, sadece 65’i gelmişti. Onun da yarısından fazlası, ortadaki başıboşluk nedeniyle, salonu terk edip gitmişti. Genel kurul 30 kişiye kaldı.Kongreyi takip eden gazetecilerin sayısı, salonda kalan üyelerden fazlaydı. Zaten artık hiçbir şeyin önemi yoktu. Yönetime ve başkanlığa aday olmadığına ve listeler verilmediğine göre, zabıt tutulup kapatma işleminin başlaması gerekiyordu.

Ama hükümet komiserinin gönlü buna elvermedi. Dedi ki salonda bulunan 30 kişiden 13 kişinin adını bana verin. Onları aday diye gösterelim. Seçilmiş olsunlar. Eğer böyle yapmazsak, yarın sabah bu kulüp tamamen tarihe gömülmüş olur. Yazık.Hükümet komiserinin dedikleri yapıldı. Salondakilerden rastgele isimler alındı, göstermelik oylar atıldı ve kongre yapılmış oldu.Bu arada, başka bir vahim tablo daha vardı. Kulübün teknik direktör, yardımcıları, masörü, kaleci antrenörü dahil; teknik ekipten hiç kimse bulunmuyordu. Hepsi kulübü terk etmişti.

Kulüp kapanmasın diye, kongrede yönetime isimleri usulen yazılan kişiler; bu görevi fiilen üstlenmeyi kabul etmemişti. Dolayısıyla kulüple hiçbir alakaları olmadı. Sadece kulübü kapanmaktan kurtarmak için isimleri yazılmıştı.Ortada resmi olarak bir yönetim listesi belki vardı ama fiilen gene başıboş kalmışlardı. İşleri çekip çevirecek bir Allah’ın kulu yoktu.

Ortaya Tahir çıktı.

Tahir, takımın kaptanıydı. 12 yıldır Altay’da forma giyiyordu. Kaptan, ortada kalan arkadaşlarını topladı. Zaten topu topu 13 kişi kalmışlardı. Diğerleri kaçmış, sağa-sola dağılmışlardı.Tahir; “Arkadaşlar durum vahim. Ortada kaldık. Kulüp kapanmaktan son anda kurtuldu. Ne olacağımız belli değil ama hep birlikte antrenman yapmak zorundayız. Boş verirsek olmaz. Biz fizik olarak kendimizi hazır tutmalıyız ve şartlar ne olursa olsun idman yapmak zorundayız. Yakında lig başlayacak, hazır olmalıyız” dedi.

Hepsi onay verdi... Bunun üzerine, Ödemiş’te kendi başlarına kamp yapmaya karar verdiler. Otelde kalamazlardı. En ucuz pansiyonu bulup yerleştiler. Kaptan Tahir’in süt ve süt mamulleri satan bir dükkanı vardı. Kahvaltılıkları oradan getirtti.Başlarında hoca olmadığı için, Ödemişspor’un teknik direktöründen çalışma programı aldılar. Kendi başlarına antrenman yaptılar.Digitürk’ten yayın parası da dahil; tüm gelirlerine temlik konulduğu için, tek kuruş dahi gelir yoktu. Bu yüzden lisans işlemleri için yatırılması gereken parayı bulamıyorlardı. Ligin başlamasına bir saat kala, zor bela bulunan borçla lisanslarını alabildiler.

Ricayla, minnetle, zorla, kulüp kapatılmaktan kurtulsun diye göreve getirilen yeni yönetim; futbolculara aynı uygulanmak üzere 2 yıl için sadece ve sadece 75 milyar lira transfer ücreti belirledi. Tüm eski sözleşmeler rafa kaldırıldı.Olayın daha da vahim tarafı; o dönemde 3. lig kulüp futbolcularının bile almadığı, almayacağı bu bedelden, tek kuruş dahi ödeme yapılmadı. Çünkü para yoktu.

İşte bu durumda Türkiye Süper Ligi’ne başlayan Altay; ilk hafta Diyarbakır deplasmanından bir puanla döndü. Göztepe’ye 4 çekti. Sonraki haftalarda da şaşılacak derecede başarılı oldular. F.Bahçe’nin 2 sıra, Trabzonspor’un ise 8 sıra önüne geçtiler. Altay mucize yaratıyordu. Bu olayı niçin yazdım? Koşullar ne kadar zor olursa olsun, bütün kurtuluş yollarının tıkalı olduğu sanılan anlarda bile, düzlüğe çıkmak mümkündür. Yeter ki inancınız olsun.

Kaptan Tahir yönetimindeki Altaylı futbolcuların gösterdiği direnç, dayanışma ve olabilecek en kötü koşullarda bile hayata umutla bakma yeteneği onları düzlüğe çıkardı. Tarih yazdılar.Kulüp ve futbol sevgisinin alt edemeyeceği hiçbir engel yoktur. Yeter ki bu sevgi hamurumuzda ve ruhumuzda olsun.Altay tarihten silinecekken, tarih yazmaya yeniden devam etti. Zümrüd-ü Anka gibi kendi küllerinden kendini yeniden yarattı. Bugün Bank Asya 1. Lig’de ikinci sırada ama liderle aynı puanı taşıyor. Süper Lig’in süper adaylarından biri...

Bu yazı; Altay gibi “Yıkılmayanlara” ithaf edilmiştir.

Her şeyin bittiği anda, her şeyin yeniden başlayabileceğini anlayan herkese, her kulübe, her camiaya örnek olsun. Umut kaybolmaz, gizlenir...Bulup açığa çıkarmak elinizde...

VOLVO
17-10-2008, 00:09
Bu topiği yeni gördüm.

Ama şunu belirtmeliyim ki has Altaylıyımdır. Taaa çocukluğumdan beri :super::super:

altayLi
19-10-2008, 03:24
Bu topiği yeni gördüm.

Ama şunu belirtmeliyim ki has Altaylıyımdır. Taaa çocukluğumdan beri :super::super:

Selamlar sayın volvo.

izmirlimisiniz?

VOLVO
19-10-2008, 03:32
Selamlar sayın volvo.

izmirlimisiniz?

Alsancaklıyım ama 8 sene önce bizimkiler karşıyakaya ben Istanbul'a taşındım:cry::cry:

iyi geceler kardeşim:super:

altayLi
19-10-2008, 03:39
Alsancaklıyım ama 8 sene önce bizimkiler karşıyakaya ben Istanbul'a taşındım:cry::cry:

iyi geceler kardeşim:super:

final maçına gelirsin artık :) ayrıca alsancağa taraftar derneği açıldı.

o gece bu sene :D

iyi geceler kardeşim.

altayLi
19-10-2008, 23:51
Büyük ALTAY ın grubu
B GRUBU : ALTAY - Malatyaspor - Ankaraspor - Kayserispor - Galatasaray

galatasaray hiç şansın yok, skibeyi biz göndericez :)

altayLi
20-10-2008, 23:35
rize 1
ALTAY 1

altayLi
22-10-2008, 22:49
son 5 haftada 5 beraberlik 5 puan :(
inşallah malatyaya 5 atıp şansızlığı kırarız.

altayLi
24-10-2008, 01:05
feyyaz hoca antremanda futbolcuların pestilini çıkarıyor.

altayLi
26-10-2008, 23:48
son 5 haftada 5 beraberlik 5 puan :(
inşallah malatyaya 5 atıp şansızlığı kırarız.

5 olmadı ama 4 oldu :yes:

altayLi
29-10-2008, 01:25
büyük altayım kupa maçında kayseri karsısında başarılar
1 olsun yeter

altayLi
30-10-2008, 01:20
Altay 1 kayseri 1,

altayLi
30-10-2008, 01:31
Altay 1 kayseri 1,

altayLi
31-10-2008, 00:00
iddaciların banko takımı olduk :)

her maç 1-1

altayLi
02-11-2008, 21:09
ALTAY 1 karabük 0

altayLi
12-11-2008, 23:29
Bank Asya 1. Lig’de mücadele eden Altay’da, 1975-1983 yılları arasında siyah-beyazlı forma altında birlikte futbol oynayan Mustafa Denizli’nin Beşiktaş’ın, Ümit Kayıhan’ın ise Denizlispor’un başında görev yapması, kulübün eski başkanı Mahmut Özgener’in de Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) başkanlığını yürütmesinin gururunu yaşıyor.
Altay Spor Kulübü Başkanı Melih Tunç Tandoğan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Altay’ın köklü spor kulüplerinden biri olduğunu bildirdi.
Altay’ın sürekli futbolcu üreten bir altyapısı olduğunu belirten Tandoğan, Mustafa Denizli ile Ümit Kayıhan’ın Altay’dan yetişerek, Türk sporuna hem futbolcu, hem de teknik direktör olarak hizmet etmelerinden gurur duyduklarını söyledi.
Mustafa Denizli’nin 13 yaşında Altay’ın altyapısına geldiğini, futbolcu olarak aralıksız 18 yıl kulübe hizmet verdiğini, kulüp tarihinde "en uzun süre kaptanlık yapma" unvanına sahip olduğunu hatırlatan Tandoğan, Sebahattin Erbuğo,
Tanzer Sencer, Zinnur Sarı, Zafer Bilgetay (Zagor), Erdi Demir, Hayrettin Demirbaş, Turgut Uçar, Reha Kapsal, Ümit Kayıhan’ın Altay’da futbolculuk yaşamından sonra antrenör ve teknik direktör olduklarını dile getirdi.
Almanya’da futbol hayatını sürdüren Alpay Özalan ile İstanbul Büyüşehir Belediyespor’un futbolcusu İbrahim Akın’ın da Altay’dan yetiştiğini anlatan Tandoğan, Altay’ın altyapıya önem verdiğini, yeni Denizliler, Kayıhanlar yetişmesi için gayret gösterdiklerini kaydetti.
Tandoğan, bu yıl hedeflerinin, Süper Lig’e çıkarak "Büyük Altay" efsanesini yeniden yaratmak olduğunu ifade etti.
Altay Spor Kulübü’nün eski başkanlarından Mahmut Özgener’in TFF Başkanlığının da kendileri için gurur kaynağı olduğunu anlatan Melih Tunç Tandoğan, şöyle dedi:
"Özgener, Mazhar Zorlu’dan sonra Altay başkanlığından TFF başkanlığına çıkan ikinci üyemizdir. Rahmetli Hasan Doğan’ın başlattığı projeleri Mahmut Özgener tamamlayacaktır. Özgener’in bu görevde çok başarılı olacağına, Türk futbolunu ileriye götüreceğine inanıyorum. Şenes Erzik gibi Mahmut Özgener de Türk futbolunu uluslararası platformlarda başarıyla temsil edecektir."

MUSTAFA DENİZLİ KİMDİR?

Mustafa Denizli, profesyonel anlamda futbol kariyerine 1965 yılında Altay takımında başladı. 18 yıl boyunca siyah-beyazlı takımda forma giydi. 1980-1981 sezonunda Birinci Lig’de 12 golle gol kralı oldu. 33 kere Milli Takım forması
giydi, 2 gol attı. Denizli, futbol otoriteleri tarafından Türkiye Birinci Ligi’nin bütün zamanların en iyi sol ayaklı futbolcularından biri olarak kabul edilmiştir. Altay’da frikikten ve özellikle kornerden attığı gollerle büyük ün yapan Denizli, "Büyük Mustafa" lakabıyla nam saldı. İstanbul kulüplerinin transfer tekliflerini, İzmir’den ayrılmamak için daima geri çeviren Denizli, 1983’te, futbol hayatının son yıllarında fikir değiştirerek Galatasaray’a transfer oldu. 1983-1984 sezonunun sonunda futbolculuğu bıraktı. 1989-1990 sezonunda Denizli, Almanya ikinci lig takımlarından Alemannia Aachen ile teknik direktör olarak çalıştırdı. Daha sonraki sezonda Galatasaray’ın başına geçti. Galatasaray, onun yönetiminde 1990-1991 sezonunda Türkiye Kupası kazandı ve 1991-92’de Kupa Galipleri Kupası’nda çeyrek final oynadı. 1994 ile 1996 yılları arasında Kocaelispor’u çalıştırdı. 2000 yılında ikinci kez milli takımın başında bulundu. 2000 yılı Avrupa Futbol Şampiyonası’nda, Türk milli takımına ülke tarihinde ilk kez çeyrek final oynattı. Fenerbahçe’yi 5 yıl aradan sonra 2000- 2001 sezonunda lig şampiyonu yapan ilk ve tek Türk teknik direktördür. İki sezon sonra Vestel Manisaspor’u çalıştıran Denizli, İran’ın Pas ve Persepolis takımlarında teknik direktörlük yaptı.
İki kızı bulunan ve halen Beşiktaş teknik direktörü olan Denizli, aynı zamanda Beşiktaş taraftarıdır.

ÜMİT KAYIHAN KİMDİR?

1954 doğumlu olan Ümit Kayıhan spor kariyerine Göztepe Basketbol takımında başladı. 17 yaşında Göztepe’nin futbol antrenmanlarına çıkan ve teknik heyetin büyük beğenisini kazan Kayıhan, daha sonra sporcu kimliğini futbolcu olarak sürdürdü. Bir sezon Balıkesirspor’da oynadıktan sonra 8 yıl boyunca Altay takımının formasını giydi. Kayhan’ın futbolculuk kariyeri Eskişehirspor ile devam ettikten sonra Kuşadasıspor ile son buldu.
Antrenörlük için İngiltere’de kurs gören Kayhan, burada FIFA teknik direktörlük diploması aldı. Kayıhan ilk antrenörlük deneyimini Karşıyaka ve Göztepe’de yardımcı antrenör olarak yaptı. Sırasıyla Göztepe, Altay, Denizlispor, Erzurumspor, Antalyaspor, Bursaspor, Diyarbakırspor’da teknik direktör olarak görev yapan Kayıhan, sanatçı Ekrem Bora’nın kızı Sevil Kayıhan ile 27 yıldır evli ve iki çocuk sahibidir.

altayLi
14-11-2008, 01:19
pazar günü saat 14:00 da

Büyük Altay- samsunspor.

altayLi
15-11-2008, 18:28
Abdullah ÇELEBİ / İZMİR (DHA)

Alpay Özalan'ın, "İzmirspor'u alıp, Süper Lig'e çıkarmak istiyorum" açıklaması camiada heyecan ve şaşkınlık yarattı. Şirket olmadığı için kulübü satın alma şansı bulunmayan, başkanlık için 4 yıl beklemesi gereken Alpay'ın önündeki en kısa yol kayyum olarak atanmak.

ALTAY'ın altyapısında yetişen, Beşiktaş ve Fenerbahçe'de forma giydikten sonra yurt dışında 10 yıl futbol oynayan Alpay Özalan'ın, "İzmirspor'u alıp, Süper Lig'e çıkarmak istiyorum" açıklaması gündeme bomba gibi düşerken, lacivert-beyazlı camiada da heyecan ve şaşkınlık yarattı. Alpay'ın, "Gerekli bütçe ve sponsor hazır. Ya satın alacağız ya da kongrede göreve talip olacağım. Gerekirse Roberto Carlos'u bile transfer edebileceğiz" sözlerinden mutluluk duyduğunu belirten İzmirspor Kayyum Heyeti Basın Sözcüsü Cihangir Marmara, "Kararı camia verir" dedi.

Alpay Özalan'ın kendisini aradığını doğrulayan Futbol Federasyonu Başkanı Mahmut Özgener, "Ancak ayrıntılı bir görüşmemiz olmadı. İzmirspor, şirket olmadığı için kulübün satın alınması gibi bir durum mevcut şartlarda mümkün değil. Alpay'ın başkan olma düşüncesi varsa, kararı İzmirspor camiası verir" derken; Kayyum Heyeti Basın Sözcüsü Cihangir Marmara da Alpay Özalan'ın kendilerini aramadığını dile getirdi.

İzmirspor'un şirket olmadığı için satılamayacağını, tüzükteki şartlara uymadığı için Alpay Özalan'ın kongrede hemen başkan da olamayacağını belirten Marmara, "Ancak mahkeme Alpay Özalan'ı kayyum atayabilir" dedi. Marmara, "Tüzüğe göre bir kişinin başkanlığa adaylığını koyabilmesi için en az dört yıl kulüp üyesi olması gerekiyor. Alpay Özalan yönetime girebilir, ama hemen başkan olamaz. Gerekli şartların oluşması için tüzük kongresine gidip söz konusu maddelerin değiştirilmesi lazım" diye konuştu.

Mahkemenin kulübe attığı üç kişilik Kayyum Heyeti'nde Somer Karakaş ve Mehmet Kozan'la birlikte yer alan Cihangir Marmara şunları söyledi: "Üzerimizdeki maddi-manevi yük giderek arttığı ve kongre süreci uzadığı için görevi devretmek istiyoruz. Ancak hemen ayrılmamız da zor görünüyor. İzmirspor camiası ve mahkeme uygun görürse, Alpay Özalan kulübe kayyum olarak atanabilir. Bunun için yasal olarak bir engel yok. Ancak bütün bunların oturulup konuşulması lazım."

yıldız
15-11-2008, 18:55
Altayli arkadaŞim sakarya maÇi ne olur bİz kÖtÜ gİdİyoruz tatanga

altayLi
16-11-2008, 02:20
Altayli arkadaŞim sakarya maÇi ne olur bİz kÖtÜ gİdİyoruz tatanga

bizim takıma ters gelen bir takım sakarya bizi genelde sakaryada yeniyosunuz.

ancak bu yıl bizim takım çok iyi eğer bir aksilik olmazsa orda en kötü

beraberlik alırız izmirdede kazanırız diyorum.

yıldız
16-11-2008, 13:09
bizim takıma ters gelen bir takım sakarya bizi genelde sakaryada yeniyosunuz.

ancak bu yıl bizim takım çok iyi eğer bir aksilik olmazsa orda en kötü

beraberlik alırız izmirdede kazanırız diyorum.

bencede öyle olur busene küme düşmemek hedefimiz

altayLi
16-11-2008, 13:36
bencede öyle olur busene küme düşmemek hedefimiz

valla sizede belli olmuyor,

iki sene öncede böyle gidiyodunuz, sonra ikinci sezon 11 maç kazandınız

arka arkaya, çıkmıştınız 1lige.

oyüzden daha erken bişey söylemek için. gerçi bu sezon takımda kötü

sizin, hayırlısı diyelim.

bu sene biz çıkıcaz inşallah.

yıldız
16-11-2008, 16:03
valla sizede belli olmuyor,

iki sene öncede böyle gidiyodunuz, sonra ikinci sezon 11 maç kazandınız

arka arkaya, çıkmıştınız 1lige.

oyüzden daha erken bişey söylemek için. gerçi bu sezon takımda kötü

sizin, hayırlısı diyelim.

bu sene biz çıkıcaz inşallah.

inşallah çıkarsınız altay köklü bir kulüp gerçi göztepeli dostlarımız duymasın başarılar ligde size ve bize

tagü
16-11-2008, 16:07
Senesini tam hatırlamıyorum ama üniversitede öğrenciyken(1983-1987 arası) Bursasporla kupa finali için deplasmana gitmiştik.2-0 da yenilmiştik ama güzel günlerdi.Büyük Altay yine o şaşalı günlerine dönecektir buna inanıyorum.

altayLi
16-11-2008, 20:24
Senesini tam hatırlamıyorum ama üniversitede öğrenciyken(1983-1987 arası) Bursasporla kupa finali için deplasmana gitmiştik.2-0 da yenilmiştik ama güzel günlerdi.Büyük Altay yine o şaşalı günlerine dönecektir buna inanıyorum.

az kaldı kabusun dönüşüne :yes:

85-86 sezonunda elimizdeki kupayı vermiştik final maçında :cry:

yıldız
17-11-2008, 00:39
az kaldı kabusun dönüşüne :yes:

85-86 sezonunda elimizdeki kupayı vermiştik final maçında :cry:

biz SAKARYASPORADA çok kaybettiniz finalde

altayLi
21-11-2008, 00:02
biz SAKARYASPORADA çok kaybettiniz finalde

dedimya şansımız tutmuyor.

antalyada ve ankarada finalde kaybettik size

ancak artık kabus geri döndü :cool:

yıldız
21-11-2008, 00:27
izmirdeki adana konya altay sakarya nın çekiştiği sizin çıktığınız seneki maça gelmiştim ctesi adana konya sakarya altay sondan ikinci haftaydı altay garanti gibiydi adana maçına göre bize yatacak gibiydi o sene tuncayda bizdeydi izmir hatırası

altayLi
24-11-2008, 10:58
izmirdeki adana konya altay sakarya nın çekiştiği sizin çıktığınız seneki maça gelmiştim ctesi adana konya sakarya altay sondan ikinci haftaydı altay garanti gibiydi adana maçına göre bize yatacak gibiydi o sene tuncayda bizdeydi izmir hatırası

evet o maçtada biz yenmiştik sizi.

altayLi
01-12-2008, 18:23
Bu sezon Avrupa’ya transfer olan oyuncularımıza baktığımızda senin, Çağdaş’ın ve Necati’nin Altay kökenli olduğunu görüyoruz. Altay’ın bu konuda özel bir yetiştirme tarzı mı var?
Altay’a çok genç yaşta geçtiğim için herkes benim Altay altyapısı çıkışlı olduğumu zannediyor ama Boluspor altyapısından yetiştiğimi ve Aliağa Belediyespor’daki başarılı kiralık dönemim nedeniyle çıkış yaptığımı çok az kişi bilir. Ancak Altay’ın farkını anlatacak kadar kulübü tanıyorum. Altay, kulüp yapısıyla Türkiye’deki ender camialardan bir tanesi. Altyapısına verdiği önem ve değer çok farklı. Altyapıdaki gençlerin hem kişiliklerini hem de futbolculuklarını geliştirmeye uğraşıyor. Okuldaki dersler ve davranışlar mutlaka takip ediliyor. Hocalar işlerini çok disiplinli yapıyor. O yüzden de yetenekli ve saygılı oyuncular çıkıyor. Gönül isterdi ki Altay, gelirleri çok iyi durumda olan ve Turkcell Süper Lig’de mücadele eden bir kulüp olsun. Şimdi görev başında olan Melih Tandoğan çok iyi bir başkan. İnşallah takımı Süper Lig’e çıkartmayı başarır. Bir İzmir takımının Süper Lig’de olması gerektiğini düşünüyorum.

yıldız
01-12-2008, 22:42
Altaylİ arkadaŞim ÜzÜlme bu hafta 3 puanla taniŞacaksiniz kisa bİr aradan sonra ÇÜnkÜ bİzle maÇ yapacaksiniz tatangalar

altayLi
02-12-2008, 01:42
Altaylİ arkadaŞim ÜzÜlme bu hafta 3 puanla taniŞacaksiniz kisa bİr aradan sonra ÇÜnkÜ bİzle maÇ yapacaksiniz tatangalar

inşallah vaalla 3 puana hasret kaldık nazar değdi.

kaç haftadr galıbyet yok 2. likten 8 . sıraya geriledik.

altayLi
09-12-2008, 01:53

:cool:

4-3 bitti

yıldız
10-12-2008, 02:13
:yes::yes::yes:
:cool:

4-3 bitti

tebrikler ikinci yarı ligde kalmak için transfer yapacağız 13 topçu kadro dışı bakarsın ikinci yarı rövanşı alırız

altayLi
11-01-2009, 02:15
:yes::yes::yes:

tebrikler ikinci yarı ligde kalmak için transfer yapacağız 13 topçu kadro dışı bakarsın ikinci yarı rövanşı alırız

gördünmü yıldız son dakikada elimizden kaçtı cincon :(

altayLi
10-02-2009, 10:39
büyük altay bu hafta manisayı yener 3.sıraya geçer.

izmirin kralı büyük altay

altayLi
15-02-2009, 01:35
büyük altayım manisaya kendi evindeki ilk mağlubiyetini taddırdı
işte büyük altay

altayLi
15-03-2009, 01:22
yarın malatyaya kayısı yemeye
haydi büyük altayım 3 puanla gel:cool:

altayLi
24-03-2009, 16:31
Bir bu eksikti! Tiago sezonu kapattı!

Karabükspor maçında ilk yarının uzatma dakikalarında sakatlanan Altay'ın Brezilyalı yıldızı Tiago'nun sol diz çapraz bağlarında ve menisküsünde yırtık tespit edildi.

Bir süre uygulanacak olan tedavinin ardından Nisan ayın sonuna doğru ameliyat masasına yatacağı açıklanan Tiago'nun en az 6 ay sahalardan uzak kalacağı açıklandı.

Bu arada Tiago ile birlikte takımdaki sakat sayasının 7'ye yükselmesi zorlu Diyarbakırspor maçı öncesi teknik direktör Tahir karapınar'ı sıkıntıya soktu.

Altay'da Mehmet Sedef, Mehmet Budak, Can, Serkan Dökme, Alp, Ufuk Ateş ve Tiago, cumartesi saat 20.00'deki maçta sahadaki yerlerini alamayacak.

yıldız
04-05-2009, 22:34
altay li arkadaşım altay çıkar erciyesi yener yada en kötü berabere kalır bu olmassa altaya şaibe bulaşır büyük altaya yakışmaz

rogdopsink
04-05-2009, 22:59
ne göztepe ne kafkaf her zaman en büyük altay....:D:D

altayfrt
07-05-2009, 19:04
bu sene playoff tan büyük altayımız süper lige çıkmış olucak başka yolu yok..

altayLi
09-05-2009, 00:09
altay li arkadaşım altay çıkar erciyesi yener yada en kötü berabere kalır bu olmassa altaya şaibe bulaşır büyük altaya yakışmaz

dostum biliyorsun sakaryayla altayın arası yıllardır kötü ama şunu samimiyetimle
söyleyeyim. altay erciyes maçınada galibiyet için çıkacak, tarfatarlarda tesislere giderek galibiyet istediklerini bizzat belirttiler bundan şüphen olmasın.

DARTİNO
13-05-2009, 19:45
dostum biliyorsun sakaryayla altayın arası yıllardır kötü ama şunu samimiyetimle
söyleyeyim. altay erciyes maçınada galibiyet için çıkacak, tarfatarlarda tesislere giderek galibiyet istediklerini bizzat belirttiler bundan şüphen olmasın.

Bir minibüs taraftarla olmaz bu işler...Altay yıllardır kime puan lazım olsa karşılığını alarak vermeyi çok sever. Türkiye kupasını müzesine götürmeyi düşünmeyip Bursa ya hediye edilen şampiyonluğu[Bursa küme düşmekten otomatik olarak kurtulmuştu] hala hafızalarda kara bir leke olarak durmaktadır.Zaten Erman Toroğlu bugünkü yazısında Altayı güzelce anlatmış.

altayLi
21-05-2009, 00:44
Bir minibüs taraftarla olmaz bu işler...Altay yıllardır kime puan lazım olsa karşılığını alarak vermeyi çok sever. Türkiye kupasını müzesine götürmeyi düşünmeyip Bursa ya hediye edilen şampiyonluğu[Bursa küme düşmekten otomatik olarak kurtulmuştu] hala hafızalarda kara bir leke olarak durmaktadır.Zaten Erman Toroğlu bugünkü yazısında Altayı güzelce anlatmış.

sen gözepelisin galiba :)

altayfrt
27-11-2009, 21:05
13 haftada 25 puan topladık ilk yarının bitimine 4 hafta var 9 puan daha alırsak 2. yarıya çok büyük avantajla başlıcaz..dön artık süper lige büyük altayım.

cehane27
18-12-2009, 19:06
istanbul un üç büyükleri varsa izmir in beş büyükleri var
yani altay,göztepe,karşıyaka,altınordu,izmirspor.
istanbulun üç büyükleri yüz yıllıksa izmir in 5 büyükleride yüz yıllık.
ama istanbul merkezli medya yüzünden ve insanlar başarılı olan takımın yanında olduğu için izmir halkı kendi değerlerinden uzaklaşmış durumda.
altay ise ne yazık ki halk arasında patron takımı olarak biliniyor.bu nedenle hiçbir zaman büyük taraftar kitlesine sahip olamadı.
işin ilginç yanı 2. lige düşünce taraftarı arttı ama borsa diliyle söyleyeyim mali sorunlar yüzünden takım 10 yıldır yatay bir görünümde güç toplamaya çalışıyor.
başarısızlık için başka bir çok neden arandı.izmirin iklimi,kızları,büyükşehir belediyesi,iş çevresi vb. suçlandı. şanssızlıkta cabası.
fenerbahçe başkanı aziz yıldırım şöyle diyor.fenerbahçe bir markadır yeniden yaratılamaz.geçmişte istanbulspor vb örnekler yaşandı ama başarısız oldular.fenerin milyar dolar borsa değeri var.
bu lafları izmir takımları içinde rahatlıkla söyleyebiliriz.

trusty
20-12-2009, 14:46
Istanbul un üç büyükleri varsa izmir in beş büyükleri var

yani altay,göztepe,karşıyaka,altınordu,izmirspor.

Istanbulun üç büyükleri yüz yıllıksa izmir in 5 büyükleride yüz yıllık.

Fenerbahçe başkanı aziz yıldırım şöyle diyor ; Fenerbahçe bir markadır , yeniden yaratılamaz. Geçmişte istanbulspor vb örnekler yaşandı ama başarısız oldular.Fenerin milyar dolar borsa değeri var.

Bu lafları izmir takımları içinde rahatlıkla söyleyebiliriz.

Tabiki Izmir Takimlari icin de soyleyebilirsiniz...

Ancak, Fenerbahce'yi bu kadar guclu kilan, yonetim becerisi olmustur...

Sn.Aziz YILDIRIM, Fenerbahce'ye gonul vermis, mukemmel bir yoneticidir.

Keske Turkiye'yi yonetseydi...

Felsefesi, "eger konu Fenerbahce'nin basarisi ise, gerisi teferruattir " seklinde olmustur her zaman...

Farkindaysaniz, Sn.YILDIRIM'in kisiligini, ozel hayatini, iliskilerini konu etmedik burada, cunki bizi ilgilendirmez, sadece ustun bir yonetici oldugunu anlatmaya calisiyoruz.

Izmir takimlarinda nedense boyle bir yonetici yetismedi yillardir..

Hepimizin icindeki huzundur, super lig'de bir Izmir takiminin olmamasi..

Izmir'imizin guzel insanlari Super Lig'e cok yakisirdi oysaki...

Haydi ALTAY, bu sene basar, bekliyoruz seni..

Tum Izmir'li dostlara selamlar...

altai
21-01-2010, 19:44
Geleceğiz ve gerektiği zaman da er ya da geç hesabı keseceğiz..

Bu haftasonu içerde Orduspor ile oynuyoruz. Takımda eksik çok. Para yok. En son 94 doğumlu Okay'ı profesyonel yaparak ilk 11'de yer verdik. Takım şu anda lise futbol takımı hüveiyetinde 2-3 oyuncuyu çıkarırsak genelde 21 yaş altı...

altai
09-11-2010, 12:02
Haydi salona
http://www.buyukaltay.org/home.php?page=haberler&haberId=576

Yeniden yapılanan basketbol şubemizde genç erkekler takımı ilk maçına çıkıyor. Çarşamba akşamı saat 20:00'de Cumhuriyet Mahallesi Spor Salonunda oynanacak karşılaşmada ekimizin rakibi Bergama Belediyesi olacak.

Yeni başlayacakları bu maratondaki ilk maçta desteğe ihtiyaçları olduğunu belirten takımımız antrenörü İbrahim Hakan DENER taraftarlarımızı çarşamba akşamı saat 20:00'da Cumhuriyet Mahallesi Spor Salonunun tribünlerinde görmek istediklerini belirtti.

Genç erkekler basketbol takımımıza ilk maçlarında Bergama Belediyesi'ne karşı başarılar diliyoruz. Onların sevinçlerine ortak olmak için de herkesi Çarşamba akşamı saat 20:00'de Cumhuriyet mahallesi Spor salonuna davet ediyoruz.

altai
03-12-2010, 11:49
http://www.buyukaltay.org/home.php?page=haberler&haberId=664

Abdulkadir Caner Metin, A Takıma...BuyukAltay.Org Yönetimi açıklamasıdır...

2010–2011 Sezonuna, her sezona başladığımız gibi, şampiyonluk umutları ile başlamıştık. Sezon öncesi yapılan genel kurulda birlik havası oluşmuş, camiamızın içinden Sn. Ahmet Taşpınar yönetim kurulu başkanımız seçilmişti…

Sezon öncesi, atılan doğru adımlar ve yapılan transferler, şampiyonluk umutlarımızı iyice arttırmıştı. Özellikle kurulan ve kurulacağı söylenen komisyonlar/kurullar ve yapılan sponsorluk anlaşmaları, her birimize “bu sene farklı olacak” dedirtmişti. Zaten bizim için aslolan sportif başarı değil, Altaylılık kültürünün korunması idi. Bu amaç doğrultusunda kazanılacak sportif başarıların, tek pozitif yanı bu kültürü ve yaşam tarzını daha iyi ve daha uzun vadeli bir biçimde devamını sağlamak olacaktı…

Bu düşüncelerle başladık 2010-2011 sezonuna… Ercan Ertemçöz yönetiminde önce umutlandık ama sonra umutlarımız karamsarlığa dönüştü… Çoşkun Demirbakan takımı devraldı. İyi oynuyorduk. Orduspor deplasmanından galibiyetle döndük. Ama yine olmadı, yine olamadı. Takımımız bir türlü istenilen patlamayı yapamıyor, istikrarsız sonuçlar alıyordu.

8 Senedir, her türlü sıkıntıyı çeken taraftarımız bu sıkıntının da üstesinden gelecektir muhakkak. Bu tip günlük sıkıntılar bizi çok da fazla etkilemeyecektir… Fakat, tüm taraftarlarımız düşündüğü ortak bir nokta var…

Takımımızın defans, orta saha ve hücum hatlarında büyük eksiklikler göze çarparken, bu eksiklikleri futbol hayatının son dönemlerine gelmiş, gençlik heyecanını kaybetmiş, isteksiz profesyonel futbolcular yerine, daha henüz futbolculukların ilk yıllarında olan, istekli, arzulu, çalışkan altyapı oyuncularımızı sahada görsek fena olmaz mı?

Bilmeyenlere anlatalım, bilenlere hatırlatalım…
A2 Futbol Takımımız, A2 Ligi 1.Grupta yer alıyor. Rakiplerinin arasında son süper lig şampiyonu Bursaspor, Üç İstanbul Kulübü Fenerbahçe, Beşiktaş, Galatasaray, Karadeniz’in güçlü ekibi Trabzonspor, süper ligin etkili takımlarından Eskişehirspor, MP Antalyaspor, İstanbul Büyükşehir Bld. Spor, belalımız Kasımpaşa, hemşehrimiz Bucaspor ve bir başka süper lig ekibi Manisaspor yer almaktadır…

Ayrıca bu sezon ligimizdeki rakiplerden, Boluspor, Denizlispor, T.Linyitspor, Kartalspor ve Akhisar Bld. Spor da bu ligde yer almaktadır…

Peki A2 ne yaptı?

16 maçta 9 galibiyet, 2 beraberlik ve 5 mağlubiyet… Rakip filelere 23 gol bırakırken kalesinde ise 16 gol gördü…

İşte A2’nin maçları…

1. Hafta: Altay 0-1 Bucaspor
2. Hafta: Altay 0-2 Kasımpaşa
3. Hafta: Denizlispor 0-2 Altay
4. Hafta: Altay 2-1 Eskişehirspor
5. Hafta: Büyükşehir Bld. 0-1 Altay
6. Hafta: Altay 1-2 Bursaspor
7. Hafta: Fenerbahçe 0-0 Altay
8. Hafta: Altay 1-1 Akhisar Bld.
9. Hafta: Kartalspor 3-1 Altay10. Hafta: Altay 4-1 T. Linyitspor
11. Hafta: Dardanelspor 2-0 Altay
12. Hafta: Altay 3-1 MP Antalyaspor
13. Hafta: Manisaspor 3-0 Altay14. Hafta: Altay 2-1 Karşıyaka
15. Hafta: Turgutluspor 1-0 Altay
16. Hafta: Altay 2-1 Boluspor

Peki ne istiyoruz?
Yıllar yılı altyapı kültürüyle yaşamış olan kulübümüzde, bu sezon da her sezon olduğu gibi altyapıya önem vermesini istiyoruz…

07 Ocak 2009’da Fortis Kupası’nda Galatasaray’a 2-1 yenildiğimiz karşılaşmanın kadrosunda o gün, Gökhan, Erdi, Mehmet Budak, İsa Akgöl, Onur Nasuhoğulları, Yasin Avcı, Merter Yüce, Musa Çağıran, Ali Ölmez, Tiago, Şeyhmuz ilk 11 ile çıkmıştık… Ayrıca yedeklerde Mehmet Sak, Özkan Serbest, Burak Çalık da bulunmaktaydı… Bu oyuncularımız arasında Gökhan, İsa, Onur, Yasin, Merter, Ali bizim altyapımızdan çıkan oyuncularımız iken, Erdi de Aliağa A.Ş. (Göztepe)’den bize gelmiş ama altyapımızda yetişmiş bir oyuncu idi…

Kısacası o gün yedeklerimizle birlikte 10 oyuncumuz altyapıdan yetişmiş iken, Tiago, Burak Çalık gibi genç oyuncularımız da bulunmaktaydı…

Biz o gün 2-1 yenilmiş idik ama çok şey kazanmıştık…

İşte bizim beklediğimiz, istediğimiz buydu.. Formasının hakkını veren, Altaylılık kültürü ile yetişmiş oyuncular görmek istiyorduk sahada…

Abdulkadir Caner Metin A Takıma...
Bu yüzden de diyoruz ki, A2 takımında harika maçlar çıkartan Abdulkadir, Caner ve Metin’e A takımda oynama şansı verilmelidir… Bu sadece başlangıç olmalıdır… Oğulcan artık A takıma monte edilmelidir…

Hocamızın işine karışmak gibi derdimiz yok
Yukarıda bahsettiğimiz hususlardan sonra altını önemle çizmek istediğimiz bir nokta var ki, asla ve asla hocamızın işine karışmak istemiyoruz. Bugüne kadar yönetimimizin ve hocamızın yanında yer aldık. Bizim vurgulamak istediğimiz konu, tribünde konuşulan, maçları seyreden herkesin ortak görüşü olan bir konudur…

Abdülkadir bu takımda ilk 11 oynasa sizce içinde bulunduğumuz durumdan daha mı kötü olurduk?

Bu yüzden bizler, sesimizi duyurana dek, her ortamda “Abdulkadir Caner Metin A Takıma...” diyeceğiz…

Kaynak: www.buyukaltay.org

altai
08-12-2010, 13:07
Bu Dostluk Bitmez... BuyukAltay.Org & Yarenler.Org
Cumartesi günü oynanan Altay-Boluspor karşılaşması maç öncesi ve maç sonrası ile akıllarda iz bıraktı…

Maç öncesinde Altay Spor Kulübü taraftarları, Bolu’dan gelen Boluspor taraftarlarını en iyi şekilde ağırlamaya çalışmıştır. Altaylı taraftarlar ile Boluspor’lu Yarenler maç öncesinde birlikte kahvaltı yapmışlar, besteler söylemişlerdir. Stada girene kadar birlikte, omuz omuza olan Altaylı ve Boluspor’lu taraftarlar, maç başladıktan sonra da aynı centilmenliği saha içerisinde sürdürmüşlerdir.

Çok değil, son 3-4 yıla dayanan bu dostluk, sadece taraftarlar arasında sınırlı kalmamış olup, kulüp yöneticileri ve futbolculara da yansımıştı. Fakat Cumartesi günü oynanan karşılaşmada, maç sonunda taraftarlardan bağımsız bir şekilde ortaya çıkan olaylar, her iki takımın taraftarlarını da derinden üzmüştür. Maç öncesinde ve maç sonrasında taraftarlar arasında en ufak bir sıkıntı yaşanmamasına rağmen, Altay – Boluspor karşılaşması sonrasında yaşanılan üzücü olayların medyada fazlasıyla yer bulması da, üçüncü kişilerin Altay-Boluspor dostluğuna gölge mi düştü? Sorusunu sormalarına vesile olmuştur.

Biz Altay taraftarları olarak biliyoruz ki, ikinci devrede oynanacak olan karşılaşmada Boluspor’lu dostlarımız bizi şehirlerinde en iyi şekilde ağırlayacaktır. Maç öncesi ve maç sonrasında Altay ve Boluspor taraftarları arasında en ufak bir husumet olmayacaktır.

Biz Boluspor taraftaları biliyoruz ki, yaşanan tatsız olaylarda Altay taraftarlarının en ufak bir kabahati yoktur. Altay taraftarları bizleri en iyi şekilde ağırlamışlardır ve bundan sonra da bizleri en iyi şekilde ağırlayacaklardır.

Tekrar vurgulamak istiyoruz ki, hafta sonu yaşanan istenmeyen olaylar Altay Taraftarları ile Boluspor Taraftarları arasında cereyan etmemiştir. Bu iki güzide kulübün taraftarları arasında en ufak bir husumet bulunmamaktadır. Bu iki kulübün taraftarları ikinci yarıda oynanacak olan Boluspor – Altay karşılaşmasında, maç öncesi birlikte kahvaltılarını yapacak, maça kadar birlikte vakit geçireceklerdir. Bu gibi olaylar taraftarların arasındaki güzel duyguların bozulmasına sebebiyet vermeyecektir.

BuyukAltay.Org ve Yarenler.Org olarak yaptığımız bu ortak açıklamada; tribündeki dostluk ve kardeşliğin saha içinde alınan skora ve yaşananlara göre belirlenmeyeceğini, kulübün gerçek sahipleri olan BİZ TARAFTARLAR var oldukça, bu dostluğunda sonsuza dek süreceğine inandığımızı belirtiriz.

Renklerin kardeşliği adına...

BuyukAltay.Org & Yarenler. Org
http://www.buyukaltay.org/home.php?page=haberler&haberId=686

kerkenez61
13-12-2010, 01:44
Arkadaşlar,
2010-2011 sezonunda şampiyon kim olur diye bir konu açtım ve anket koydum...
Sizde ankete katılıp görüşlerinizi paylaşır mısınız?
http://www.hisse.net/forum/showthread.php?t=56794

ayhan53
11-01-2011, 22:12
http://www.hisse.net/forum/showthread.php?t=58639
buyrun takımınızı desteklemeye:)

uptrend
15-05-2011, 17:19
Büyük Altay,Büyük Altay,Büyük Altay.....

Hey gidi hey Türk futbolunun en köklü ve en eski takımlarından Altay ne yazık ki Bank Asya liginden küme düştü.

Bir İzmir,li olarak çok üzüldük.

Türk futboluna saysız yıldızlar kazandıran bir futbol beşiği olan kentimizin son yıllarda futbolda düştüğü bu durum içler acısı.

Geçmişte bir futbol kenti olan İzmir'in Super ligde hiçbir takımı olmaması, üstelik Altay gibi bir takımın küme düşmesi İzmir'in futbolda içine düştüğü olumsuz bir görüntünün son yansıması olsa gerek.

BORA YAŞAR
15-05-2011, 18:31
Sevgili kardeşimiz Nafiz Zorlu'nun takımı, İzmir'in gururu Altay küme düştü..

Oysa istatistiklere bakarsak :

En Uzun Süre Ligde Yer Alan Takımlar

Türkiye Birinci Futbol Ligi'nde en uzun süre ligde yer alan takımlar,Üç büyüklerle beraber (50 sezon), Ankaragücü (46 sezon),Trabzonspor (41 sezon) Üç kez küme düşmesine karşın Altay (41 sezon),Bursaspor (40 sezon), Gençlerbirliği ise (37 sezon).

İzmir'in Süper Lig'de hiç takımının olmamasının bence birinci nedeni futbolla uyutulacak insanların yaşadığı bir şehir olmamasındandır..

Bu benim açımdan bir gurur vesilesidir..

Fade To Black
16-02-2012, 14:13
iskenderun DÇ maçını kaybettik
1.lik zor artık play off inşallah

Fade To Black
16-02-2012, 14:18
Sevgili kardeşimiz Nafiz Zorlu'nun takımı, İzmir'in gururu Altay küme düştü..

İzmir'in Süper Lig'de hiç takımının olmamasının bence birinci nedeni futbolla uyutulacak insanların yaşadığı bir şehir olmamasındandır..

Bu benim açımdan bir gurur vesilesidir..

Altay ve diğer İzmir klüplerinin Süper ligde olmamasının en büyük nedeni
Belediyeden yeterli parasal yardımı alamamaları

İstanbul BB ye bakın Kasımpaşaya bakın

Fade To Black
06-10-2012, 20:47
bu seneye de iyi başladı umarım bu sefer devamı gelir ve geçen seneki gibi son haftalarda formdan düşmezler

Fade To Black
06-10-2012, 20:48
Altay ve diğer İzmir klüplerinin Süper ligde olmamasının en büyük nedeni
Belediyeden yeterli parasal yardımı alamamaları

İstanbul BB ye bakın Kasımpaşaya bakın

Kasımpaşa örneğini iyi öngörmüşüm :D
RTE ve AKP gidene dek bu takımın sırtı yere gelmez
halbuki bildiğin mahalle takımı
para ve güç böyle bir şey işte
basında kimsenin sesi de çıkmıyor herkes tırsıyor
adamlar devletin[milletin ödediği vergilerin] parasıyla bir ton para harcadılar transferde
geçende roy keane i gtrdiler tknik direktör adayı olarak !

Fade To Black
08-10-2012, 01:12
B.paşa 0-2 Altay
10' (0-1) Abdullah Apak
35' (0-2) Erdal Güneş

http://img29.resimup.net/di/W5OA.jpg (http://www.resimup.net)

Fade To Black
18-10-2012, 20:31
Altay 0-0 A.Selçuklu

http://img63.resimup.net/di/WZZM.jpg (http://www.resimup.net)

Fade To Black
21-10-2012, 20:35
Eyüp 0-0 Altay

http://img48.resimup.net/di/RM32.jpg (http://www.resimup.net)

Fade To Black
30-10-2012, 07:47
Altay 0-0 Y.Malatya

http://img44.resimup.net/di/3P4Z.jpg (http://www.resimup.net)

altayLi
01-04-2013, 23:54
Altay 0-0 Y.Malatya

http://img44.resimup.net/di/3P4Z.jpg (http://www.resimup.net)

yuz yıllık cınar yıne 3 iıgde kaldı

hızlıok ıstıfa