PDA

View Full Version : atv2den avrupa kupası maçlarını seyretmek için

hgarip
07-06-2008, 16:47
EURO 2008 Uluslararası lisans anlaşmaları nedeni ile ATV Türksat 2A uydusu üzerindeki yayınını maç saatlerinde şifreli olarak verecek. EURO 2008 maçlarını izlemek isteyen uydu anten kullanıcıları yapılması gerekenler şunlardır;

1. Uydu alıcınızın BISS şifre çözebilme özelliğine sahip olması gerekmektedir. Uydu alıcınızın menüsünde ‘CAS’, ‘Key Girişi’, ‘CAS System’, ‘CAS Keys’ veya benzer bir isimle yer alan KEY girişi menüsüne gelin. Açılacak menüde yer alan şifreleme tiplerinden (Şifre Tipi, Cas Type vb.) Biss olanını seçin.

2.Açılacak menüde yer alan talimatları uygulayarak aşağıdaki değerleri girin.

ATV için: Biss ID: 0×1FFF (eğer 6 haneli ise 0×001FFF),

Key Değeri: 1000000000000000 (eğer 12 hane varsa 10000000000000)

3. Şifreyi kaydedip menüden çıkın, uydu alıcınızı kapatıp açın.

Not: Maç yayınları, Türkiye içinde çatı anteni (karasal vericiler ), Kablo TV ve Digiturk üzerinden herhangi bir işleme gerek kalmaksızın izlenmektedir.(06.06.2008)

hgarip
07-06-2008, 17:07
dijitallerinin markasına göre key girişi yapmak isteyen arkadaşlar aşağıdaki siteden recevirlerine uygun açıklama talimatlarını görebilirler.
saygılarımla

http://www.turkeyforum.com/satforum/index.php

hgarip
07-06-2008, 17:09
EURO2008

Euro 2008’i ATV’den izleyeceksiniz!

Avusturya ve İsviçre’nin birlikte ev sahipliği yaptığı 2008 Avrupa Futbol Şampiyonası’na ATV damgasını vuracak.

Euro 2008’in naklen yayın haklarına sahip olan ATV, şampiyonadaki 31 maçın hepsini canlı yayınla ekranlara getirecek. Yayınlar İsviçre ve İstanbul’da kurulan özel stüdyolardan yapılacak.

Bu önemli organizasyon için süper bir ekip oluşturan ATV’nin kadrosunda, birbirinden önemli isimler yer alacak. ATV spor müdürü Selçuk Manav yönetimindeki ekibin İsviçre bölümünde Manav’ın yanı sıra usta yorumcu ve spor yazarı Ömer Üründül, spor haberciliğinin gerçek temsilcilerinden ve spor yorumcusu Gürcan Bilgiç ile Avrupa futbolunu mercek altına alan Uğur Meleke, daimi konuklar olarak yer alacak ve sürpriz isimlerde canlı yayında ATV’de olacak.

İstanbul’daki stüdyoda ise müthiş isimler var. Gerçekleri korkusuzca gündeme getiren usta yazar Kazım Kanat , futbol yorumculuğunun ilginç ve renkli yüzü Ahmet Çakar ve futbola her zaman farklı bir pencereden bakan yorumcu Aziz Üstel.

Maç öncesi ve sonrası, maçta yaşanan ilginç anlar ve tartışmalı pozisyonlar, yani Euro 2008’de ne varsa hepsi ATV’de olacak.

ATV, A Milli Takımımız’ın maçlarını hem İsviçre’den hem de İstanbul’dan yapacağı bağlantılarla ekranlarınıza getirecek, zaman zaman 6 farklı noktadan yapacağı canlı yayınlarla şampiyonayı evinize taşıyacak. İstanbul’dan, Cenevre’den, Basel’den ve Viyana’dan, zaman zaman Zürih ve Bern’den yapılacak canlı bağlantılarla Euro-2008’de ATV’nin ekrana getirmediği tek bir görüntü, tek bir maç heyecanı eksik olmayacak.

A Milli Takımımızın maçlarını oynayacağı 7, 11 ve 15 Haziran günlerinde ATV’nin milli maçlara yönelik özel programları İstanbul, Cenevre ve Basel stüdyolarından ortak yayınla ekrana gelecek.

Ayrıca A Milli Takımımız’ın kamp yaptığı Cenevre’deki otelden ve iki maçımızı oynayacağımız Cenevre Stadı’ndan son dakika haberlerini ve olay yaratacak görüntüleri yine ekran başında ATV’den izleyeceksiniz.

Fatih Terim’in aslanlarını tüm Türkiye sadece ATV ekranlarından izleyebilecek. Çünkü Euro-2008’in Türkiye’de açık kanal yayın hakkı sadece ve sadece ATV’de.

Euro 2008, 7 Haziran’daki açılış gösterisinin ardından İsviçre-Çek Cumhuriyeti maçı ile start alacak ve gece saat 21.45’de A Milli Takımımızın Portekiz’le yapacağı maçla sürecek. Heyecan daha sonra A Millilerin 11 Haziran’daki İsviçre ve 15 Haziran’daki Çek Cumhuriyeti karşılaşmalarıyla doruk noktaya ulaşacak, 29 Haziran’daki finalle de sona erecek.

Bir ay boyunca Türkiye’de sadece A Milli Takım ve ATV konuşulacak.

Çünkü A Milli Takım sadece ve sadece ATV’de izlenir.

***EURO 2008 YAYINLARI İLE İLGİLİ AÇIKLAMA

Karasal anten ile yayın alan ATV izleyicileri şifresiz olarak maç yayınlarını izlemeye devam edeceklerdir. Maç yayınlarını, Türkiye’ den uydu aracılığı ile Digitürk ve Dsmart üzerinden yayın alan ATV izleyicileri şifresiz olarak izleyebileceklerdir.

Uydudan direkt yayın alanlar ise, daha önce de herkes tarafından kullanılan ve kumandadan girilebilen çok basit bir şifre ile yayınları alabileceklerdir.

Her halükarda sayın izleyicilerimiz 7 gün 24 saat hizmet veren teknik danışma hattımızın 0216 316 10 02 nolu telefonuna müracat edebilirler.

MIHNANA
07-06-2008, 18:11
http://www.hisse.net/forum/showthread.php?t=21591&page=6

Paşam
08-06-2008, 18:55
Arkadaşlar uydu alıcım next ye-2000 cıs süper plus

Maçları nasıl seyredebilirim, yada seyredebilirmiyim ? Bilgisi olanların acil yardımlarını bekliyorum

şifre kırma özelliği varmı baktım bulamadım, Şimdiden teşekkürler

selçuk efendi
08-06-2008, 18:59
Görüntüyü çözüp sesi alamayan var mı aranızda?:) ben varım çünkü...

Kaygan
08-06-2008, 19:18
Görüntüyü çözüp sesi alamayan var mı aranızda?:) ben varım çünkü...

Boşverin yorumcular birbirinden berbat :D Mesela selçuk yula var şimdi,maçın sesini kısmak gerekiyor seyrederken :D

MIHNANA
08-06-2008, 21:19
Arkadaşlar uydu alıcım next ye-2000 cıs süper plus

Maçları nasıl seyredebilirim, yada seyredebilirmiyim ? Bilgisi olanların acil yardımlarını bekliyorum

şifre kırma özelliği varmı baktım bulamadım, Şimdiden teşekkürler

Bende de next ye-2000 cı var BİSS şifre sistemini bulamadım. Ancak yabancı kanallları izleyebiliyorsan BİSS şifreleme sistemli bir kanal'da kumanda üzerindeki sarı renkli tuşa bas ve ekranda çıkan BiSS şifre sistemi penceresine 1000000000000 yaz ve OK tuşuna bas. Hadi iyi seyirler :)

Unutmadan cihazı her açıp kapamada tekrarlamak gerekiyor. :yes:

hgarip
09-06-2008, 19:08
burada bütün cihazların şifrelerini girmek için bilgi var arkadaşlar.

http://ktcgrup.blogcu.com/18262351

hgarip
09-06-2008, 19:10
ama daha kapsamlı bir site isterseniz burada...
ayrıca soru yöneltip cevap alabiliyorsunuz...
ama tek sorun üye olmanız gerekli.gerçi ücretsiz...

http://www.sat-uzmantv.com/forum/showthread.php?t=14047

selçuk efendi
09-06-2008, 19:31
Bugün sesi de geldi ben bir şey yapmadan, artık atv'den bir ayar mı yaptılar nedir bilmiyorum...

MIHNANA
11-06-2008, 20:35
Bende de next ye-2000 cı var BİSS şifre sistemini bulamadım. Ancak yabancı kanallları izleyebiliyorsan BİSS şifreleme sistemli bir kanal'da kumanda üzerindeki sarı renkli tuşa bas ve ekranda çıkan BiSS şifre sistemi penceresine 1000000000000 yaz ve OK tuşuna bas. Hadi iyi seyirler :)

Unutmadan cihazı her açıp kapamada tekrarlamak gerekiyor. :yes:

Turksat 1 C uydusunda yayın yapmakta olan NBA TV kanalı üzerinde de (BİSS şifre sistemi ile yayın yapıyor) kumanda üzerindeki sarı renkli tuşa basınız ve ekranda çıkan BiSS şifre sistemi penceresine 1000000000000 yazıp maçı izleyebilirsiniz.

Yine olmazsa yayıncı kuruluştan teknik destek alabilirsiniz.:)