PDA

View Full Version : Rafael Nadal yine kazandı.

Red Kit
08-06-2008, 19:00
Nadal, Roland Garros finalinde dünya klasmanında birinci sırada yer alan Federer'i eze eze 3-0 yendi. Setler 6-1, 6-3, 6-0 olarak gerçekleşti.

Sürekli backhand'e top spin atan Nadal Federer'in sürekli hata yapmasını sağladı. Federer her file önüne gelişinde Nadal topları ustaca sağına soluna attı ve Federerin volley oyununa geçmesini de engelleyince Federerin morali sıfırlandı ve kariyerinde çok ağır bir yenilgi aldı.

Nadal ödül olarak 1,000,000 Euro kazandı.

http://img71.imageshack.us/img71/3526/38555027gx7.gif

relax123
08-06-2008, 20:02
Mümkün olduğunca maçları takip ediyorum.Keyifli maç oldu ama Federerde artık doymuşluk sezdim. Bir süre ara vermeli dememizle ara vermez ama bence biraz dinlenmeli.

Von
08-06-2008, 20:11
Sharapova'nın olmadığı/elendiği Garros'un tadımı olur :)

Red Kit
08-06-2008, 22:19
Federer bu maçtan sonra bozulan moralini herhalde bir kaç ay dinlenerek düzeltecektir.

Üstad von, ben bir sporda sadece en iyileri izlemeyi seviyorum, bu bağlamda bayanlar maçları bana çok enteresan gelmediği için izlemiyorum. Ama buz dansı gibi bazı sporlarda da sadece bayanları izliyorum zira erkeklerden daha başarılılar.

Von
08-06-2008, 22:22
Bayanların da kendi içinde ilginç maçları oluyor bence. Ayrıca Pete Sampras ve Agassi ikilisinden sonra Federer dahil maçı bana çok zevk veren oyuncular gelmedi. Eskiden çok daha sıkı takipçiydim artık o kadar iyi takip etmiyorum sanırım.

Sharapova'ya ilgim biraz daha özel Hingis de öyleydi :)

özgün
09-06-2008, 13:11
bu tür organizasyonlarda ülkem gençliğini ne zaman görebileceğim acaba.

şöle bi tarama yapılsa ne cevherler çıkar.

ama büyüklerimiz bu tür şeyleri boş iş gibi görüyorlar herhalde.

ben şahsen ilerde çocuğum olunca, yetenekli olduğu spor dalında ilerlemesi için elimden geleni yapacağım.

umarım bizde de tenis, atletizm v.b. spor dalarında büyük şampiyonlar çıkar.

BONO
09-06-2008, 13:45
Bu arada bu yıl ilk kez Wimbledon ön elemelerine bir TÜRK katılıyor !!
Marsel Ilhan , ön elemeleri geçerse ana tabloya çıkacak. Nihayet Türkiye !!!

Devlet büyükleri başarılı sporcular / bilim adamları yetiştirmek yerine türbana sahip çıkmayı tercih ediyor. Varsa yoksa Türban. Hadi herşeyi devletten beklemeyelim diye düşünsek bile tenis antrenörlerimizin durumu daha da vahim. Iyi tenisçi yetiştirmekten çok nasıl köşe olurum derdindeler. 7 yaşında yetiştirmeye başladığınız bir çocuğu 13-14 yaşlarındayken (yeteneği de varsa) sponsorluklarla iyi bir yerlere getirmeniz mümkün. Monica Seles 16 yaşında RG kazandı . Ipek Şenoğlu 28 yaşında sponsor bulamıyorum diye yakınacağına keşke yentenekli çocukların elinden tutsa...

metkon
09-06-2008, 17:51
Toprak kortta NADAL yenilmez armada...

XTRADERX
06-07-2008, 22:49
suanda cnnturkde muhtesem bır fınal oluyor harıka bır mac

XTRADERX
06-07-2008, 23:04
nadal cımde de federer'e kok sokturuyor ........ben boyle mac ızlemedım şaka gıbı 4 saatı gectı

XTRADERX
06-07-2008, 23:13
nadal dans edıyor ya muhtesemmmmm......şampiyon zorlanıyor

XTRADERX
06-07-2008, 23:18
unutulmaz bir final...........yaklasık 5 saat suren fınalı NADAL aldı....federer 5 yıldır bu kupayı bırakmıyordu ama nadal gecen senenın rovansını aldı...tebrıkler nadal boyle bır mac ızlettıgınız ıcın tesekkurler

bourbon
10-07-2008, 01:48
Nadal,Federeri çok hataya zorladı ve kendı oyununu oynattırmadı.Bence çok akıllı bır taktıkle ve çok diri kalmasıyla kazandı.
Bu arada aynı sene hem Roland Garros hem Wımbledonu kazanarak uzun suredır tekrarlanmayan bır olayı basarmış(ben hiç hatırlamıyorum)
Bu arada Nadal sakatlığından dolayı Almanya Mercedes kupasına katılmıyor..
2 tane en onemli grand slam den sonra belki de kafasını dinlemek istemiştir.

Detay
10-07-2008, 13:52
delıkanlıysa gelsın benımle oynasın :D:D:D:D:D
nadal sana seslenıyorum ..
:D:D:D

BORSAHİSSE
10-07-2008, 17:42
delıkanlıysa gelsın benımle oynasın :D:D:D:D:D
nadal sana seslenıyorum ..
:D:D:D

nadal sana ulaşamamış bana mail atmış senle maç yapmak istiyor.:he:
sevgili detay nasılsın uzun zamandır senle maç yapmıyoruz.Bu aralar antrenman eksiğin var senin sanırım ama güzel bir maç olacak diye düşünüyorum. Sana ulaşamadım ama dostum borsa ile haber yolladım sana kabul edersen maçımızı yapalım.Zamanı ve yeri sen belirle ...

Sevgiler Nadal....

VOLVO
10-07-2008, 18:11
Nadal tenis kortlaının yüz karasıdır bence.

Bu işi çok sıkı takip eden herkes biliyorki Nadal doping kullanmaktadır.Kas geliştiriciler kullanmaktadır.Ancak Tenis camiasında kimse sesini çıkaramıyor çünkü Tenis sporunun temiz imajına leke sürülmesi istenmiyor:wink:

O yüzden Nadal'ı hiç sevmem.:wink::wink:

Detay
11-07-2008, 23:33
nadal sana ulaşamamış bana mail atmış senle maç yapmak istiyor.:he:
sevgili detay nasılsın uzun zamandır senle maç yapmıyoruz.Bu aralar antrenman eksiğin var senin sanırım ama güzel bir maç olacak diye düşünüyorum. Sana ulaşamadım ama dostum borsa ile haber yolladım sana kabul edersen maçımızı yapalım.Zamanı ve yeri sen belirle ...

Sevgiler Nadal....

sevgılı nadalcım canım benım antreman eksıklıgım var ama kondısyon muthıs 3 dakıkada mınıbus yolundan e-5 kopruye kosarak cıkabılıyorum :D:D:D:D
ıstedıgın zaman ıstedıgın yerde boynuzumu kulagına boy olarak gecırmek dılegımle... :D:D:D:D

Detay
11-07-2008, 23:35
Nadal tenis kortlaının yüz karasıdır bence.

Bu işi çok sıkı takip eden herkes biliyorki Nadal doping kullanmaktadır.Kas geliştiriciler kullanmaktadır.Ancak Tenis camiasında kimse sesini çıkaramıyor çünkü Tenis sporunun temiz imajına leke sürülmesi istenmiyor:wink:

O yüzden Nadal'ı hiç sevmem.:wink::wink:

senın arabayıda caddede goruyorum bak takıpteyım he :D:D:D:D:D