PDA

View Full Version : Euro 2008 - Günün Maçları ve Maç Sonrası Yorumlar

relax123
09-06-2008, 21:42
Euro 2008 fikstürü .. Futbol'a meraklı arkadaşlar ve abilerimiz maçları izliyorlardır. Yorumlarını paylaşırlarsa seviniriz.

7 Haziran Cumartesi

1 A Grubu İsviçre 0 - 1 Çek Cumhuriyeti Basel
2 A Grubu Portekiz 2 - 0 Türkiye Cenevre -

8 Haziran Pazar
3 B Grubu Avusturya 0 - 1 Hırvatistan
4 B Grubu Almanya 2 - 0 Polonya

9 Haziran Pazartesi
5 C Grubu Romanya 0 - 0 Fransa
6 C Grubu Hollanda 21.45 İtalya

10 Haziran Salı
7 D Grubu İspanya 19.00 Rusya
8 D Grubu Yunanistan 21.45 İsveç

11 Haziran Çarşamba
9 A Grubu Çek Cumhuriyeti 19.00 Portekiz
10 A Grubu İsviçre 21.45 Türkiye

12 Haziran Perşembe
11 B Grubu Hırvatistan 19.00 Almanya
12 B Grubu Avusturya 21.45 Polonya

13 Haziran Cuma
13 C Grubu İtalya 19.00 Romanya
14 C Grubu Hollanda 21.45 Fransa

14 Haziran Cumartesi
15 D Grubu İsveç 19.00 İspanya
16 D Grubu Yunanistan 21.45 Rusya

15 Haziran Pazar
17 A Grubu İsviçre 21.45 Portekiz
18 A Grubu Türkiye 21.45 Çek Cumhuriyeti

16 Haziran Pazartesi
19 B Grubu Polonya 21.45 Hırvatistan
20 B Grubu Avusturya 21.45 Almanya

17 Haziran Salı
21 C Grubu Hollanda 21.45 Romanya
22 C Grubu Fransa 21.45 İtalya

18 Haziran Çarşamba
23 D Grubu Yunanistan 21.45 İspanya
24 D Grubu Rusya 21.45 İsveç

relax123
09-06-2008, 21:50
Romanya 0
Fransa 0

Romanyada romen arkadaşlarla beraber izledik. Ben Romen savunmasını beğendim. Akıllı oynadılar, maça iyi konsantre oldular. Zaman zaman Fransayı zorladılar. Mutu'nun geçen hafta büyükannesi vefat etti, üstüne birde 12 milyon euro chelsea ye ceza ödemesi gündemde. Bu yüzden morali bozuktu.

Fransa önemli pozisyonları harcadı, onlarında savunmaları çok sağlam ama bir türlü organize olamadılar. Bütün yükü Ribery e yüklemek sonuç vermedi. Turnuvaya iyi başlamadılar ama işlerini bilirler.

Sonuç olarak Romanya dan bu gurupta bir süpriz bekliyorum. Diğer maçlarada böyle konsantre olurlarsa şansları var. Özellikle italyan futbolunu çok iyi tanıyan Mutu , italya maçında kendini gösterecektir.

"Hai Romania" :D Nede olsa ikinci vatanımız ;)

relax123
09-06-2008, 22:50
Hollanda 2
İtalya 0

İlk yarı sonucu. Van Nistelrooy maça damgasını vuruyor. İlk dakikalarda ceza sahasında bırakın düşmeyi, koşmayı kesseydi hakem penaltı verecekti ama o devam etti. Zaten rakip savunma oyuncularıda şaşırdı "niye kendini yere atmadı" diye.

Şimdiye kadar Euro 2008 de izlediğim en güzel maçlardan birisi oluyor. İtalya da bastırıyor. 3-4 öncemli pozisyon yakaladılar, hatta birisini rakip savunma çizgiden çıkardı. Hollanda da çok diri ve istekli oynuyor.

Bence ikinci yarı daha güzel geçecek, haydi başlıyooorr :)

ayyan
09-06-2008, 23:39
Hollanda İtalya maçının ilk yarı gollerini şu adresten tekrar izleyebilirsiniz : http://www.internethaber.com/news_detail.php?id=144650

SALESMAN
09-06-2008, 23:55
hollanda oynadı da turnuvanın başından beri ilk kez adam gibi futbol seyrettik

relax123
10-06-2008, 00:11

Kesinlikle :super: :super:

İkinci yarı aklımda kalan en süper hareket Van Der Sar 78. dakikadaki muhteşem kurtarışı oldu. Hollandayı çok diri gördüm. Hakkettiler ve böyle oynarlarsa en az yarı finale giderler diyorum (henüz izlemediğimiz takımlar var).

İtalya hayal kırıklığı olmadı, bu kadar diri takım karşısında kim olsa bocalardı. Güzel pozisyonlara girdiler ama değerlendiremediler.

Keyifli maç oldu.

Hollanda 3
İtalya 0

Gurup C Puan Durumu

Takım O Av. Puan
1.Netherlands 1 3 3
2.France 1 0 1
3.Romania 1 0 1
4.Italy 1 3 0

VOLVO
10-06-2008, 00:26

Bırak Hollandayı 3 yiyen İtalya'nın bile oynadığı futbolu görünce bizimle aralarında 40 fırın fark var olduğunu tekrar anladım :cry::cry:

ÇAKAL
10-06-2008, 00:36
Bırak Hollandayı 3 yiyen İtalya'nın bile oynadığı futbolu görünce bizimle aralarında 40 fırın fark var olduğunu tekrar anladım :cry::cry:
Şu ana kadar ki en kötü oynayan takım biziz.
Kadroya giremeyenlere bak kanka.
Fatih Tekke
Mert Nobre
Mehmet Topuz
Yıldıray
Gökçek Vederson
Halil Altıntop
Yusuf Şimşek
İbrahim Toraman
İbrahim Kaş
Bunlara 2 de kazma bul oynat,şimdiki takımdan daha iyi oynar.:D:D:D

relax123
10-06-2008, 23:48
Günün Maçları

İspanya 4
Rusya 1

İspanya bileğinin hakkıyla aldı maçı. Sözümüz yok ama Rusya da hemen hemen hiçbirşey oynamadı be abi! Zayıf bir görüntü verdiler. İzlemeye değer bir maçtı. Aklımda kalan sağnak yağmur altında futbolcuların sarfettiği efor oldu.

relax123
10-06-2008, 23:54
Yunanistan 0
İsveç 2

Tam beklediğimiz gibi sıkıcı bir maç izledik. Yunanistan takım olarak yine defansı iyi yaptı. Ama kabul etmek gerekirki euro 2004 te sağlam defanslarının yanında birde şansları yaver gitmişti.
İsveç sağlam bir görüntü verdi. Eee ibrahimoviç gibi değerli bir futbolcu kadroda olunca en sıkıcı anlarda bile süpriz gol bekliyordum. Nitekim öyle bir gol attıki "şapka çıkaracaksınız şapkaa" dedirten bir goldü :)
Sonuç komşu da bizim gibi 2 farklı skorla yenildi. Sonraki maçlarda yine defansı sağlam tutup gol bulmaya çalışacaklardır. Herşeye rağmen gurubun zorlu takımıdır bence.

relax123
11-06-2008, 21:41
Çek Cumhuriyeti 1
Portekiz 3

Portekiz çok daha iyi oynadı ve hakkıyla maçı aldı. Ronaldo ve Deco Portekize çok şey katıyor. Nuno Gomes boşuna oynuyor bence. Ben beğenmiyorum eskisi kadar. Sonuçta hakeden kazandı ve Türkiye mize şans doğdu. Dilediğimiz bir sonuçtu. Bugün isviçreyi yenersek şansımız artar.

İnşallah bu maçtan 3 puan alırız..

relax123
12-06-2008, 00:37
İsviçre 1
Türkiye 2

İlk yarı herkesin gördüğü gibi su topu maçı oynadık. Futbolcularımızın uzmanlık alanına girmediği için bocaladık. İkinci yarı kendimize geldik ve futbolumuzu ortaya koyduk. Ardayıda Semihide ayrı yere koymadan hepsini tek tek tebrik ediyorum. Fatih Terim kadro ile bu kadar oynaması eleştiriliyor. Geçen maçtaki kadro ile 2-0 yenildik, bırakında biraz değişiklik olsun.

Sonuç : Yüzümüzü güldüren milli takımımızı tebrik ediyoruz. Maç sonrası isviçre taraftarlarının yüzündeki şok ifadeleri görülmeye değerdi.

relax123
12-06-2008, 21:46
Hırvatistan 2
Almanya 1

Dişediş bir mücadele oldu. Şu takım şu takımdan üstündü diyemem. Zevkli bir mücadele izledik. Hırvatistan bu guruptan 1. çıkar artık :) Almanya ile birlikte çıkabilirler. Avusturya ve Polonya bu iki takımdan iyi değil. Maçta aklımda kalan hırvatistan teknik direktörü (slavan biliç sanırım) sevinci idi :)

ÇAKAL
12-06-2008, 22:04
Süper oynadı Hırvatlar.:cool:
Avusturya bir sürpriz yapsa bari şu burnu kalkık Almanlara.:he::he:

relax123
13-06-2008, 00:20
Polonya 1
Avusturya 1

Hırvatistan çıkmayı garantiledi. Almanya Avusturyayı gelecek maç dağıtır. Avusturya o kadar beceriksiz oynadıki anlatamam. Yüzde yüz, teke tek kaldıkları abartısız 10 tane pozisyonu kalecinin üstüne yada dışarı vurdular. Polonya zayıf bir takım. Almanya ile Hırvatistan guruptan çıkmayı garantilemiştir. Maçta aklımda kalan, avusturyanın üst üste onlarca yüzde yüz pozisyonu harcadıktan sonra yediği gol'e kafasını (ah ülen ah) diye sallayan avusturya teknik direktörü.

VOLVO
13-06-2008, 00:42
Çekleri elersek hırvatları da elermiyiz acaba:notr::notr:

Benim favorim Hollanda bu kupada:)

relax123
13-06-2008, 21:30
Romanya 1
İtalya 1

İkinci vatan(ım) Romanya yı tebrik etmek lazım. Gerçekten çok efor sarfettiler. Kalecileri devleşti. Mutu attığı golün yanında ikinci yarıda penaltı kaçırdı :( Şimdi gelecek maç Hollandayı yenmek zorundalar. İtalya ise birçok pozisyona girmesine rağmen bunları değerlendiremedi. 2006 dünya kupası şampiyonu 0 puanla gurubu geçememeyi garantiledi !!
Bu gurupta Hollanda başı çeker.

Bu akşamki Hollanda - Fransa maçı şekli belli edecek. Fransa puan kaybederse yada yenilirse (umarım) Romanyaya şans doğacak. Bence gurubu hakeden 2 takım Hollanda ve Romanya.

Maçta aklımda kalan .. aslında maç öncesine ait Hagi nin yorumu oldu.. italya dünya şampiyonu kadrosunda o var bu var ne olur maç diye sordular .. dediki "İkiside futbol takımı" :) Seviyorum bu adamı yahu..

KUTERO
13-06-2008, 23:03

2-0 oldu...;)

KUTERO
13-06-2008, 23:14
Ne maç oluyor..Ne o goller öyle..
3-1

KUTERO
13-06-2008, 23:34
4-1

Hollanda-Fransa

Yok böyle bir maç..
Bitti ne yazıkki bu şölen..

latino
13-06-2008, 23:36
Hollanda o kadar muthiş bir maç çıkarttı ki; Fransa'yı dağıttı. 4-1

Horzların tuylerini yolup haşlama yaptılar.:bad::D:D:D

apranox
14-06-2008, 00:58
bu arada uzman arkadaşlara bir sorum olacak..bu grupta (c grubu) son maçta şu olasılıklarda gruptan kim çıkar
hollanda romanya 3-0 ;italya fransa 0-0
hollanda romanya 3-0 ;italya fransa 1-1
hollanda romanya 3-0 ;italya fransa 2-2
hollanda romanya 4-0 ;italya fransa 0-0
hollanda romanya 4-0 ;italya fransa 1-1

ÇAKAL
14-06-2008, 01:15
Ne Hollanda'ymış be.!!
Harbii süper oynuyorlar.
Grup ta ölüm grubu,bakalım diğer 3 ten hangisi çıkacak.
MUTU ataydı penaltıyı bitmişti iş.

VOLVO
14-06-2008, 01:44

Favorim Fransayı da dağıttı. Kesin final oynarlar.Sanırım şampiyonda olurlar:super::super:

kaya
14-06-2008, 17:37
Yağmurda karda,
En büyük Arda

kaya
14-06-2008, 17:42
En iyiler;Hollanda,Hırvatistan,İspanya, Portekiz
Vasatlar;İsveç, Polonya, Almanya, Romonya
En kötüler;Yunanistan,Avusturya,İsviçre,Rusya
Ne yapacağı belli olmayanlar;Turkiye,Çek

relax123
14-06-2008, 19:43
Hollanda 4
Fransa 1

Izlemeye değer bir başka hollanda maçı oldu. Fransa o kadar aciz kaldıki acıdım. Hollandalılar hem gol atmasını hemde koşmasını çok iyi biliyorlar. 4. hollanda golü Arda nın golü gibiydi :)
Bu gurubu geçmeyi hiç hakketmeyen bir takım varsa Fransa dır. Gönlüm Romanya dan yana ama son maçları zor. Holllanda - Romanya çok zevkli bir maç olacak. Fransa İtalya dünya kupasından sonra kozlarını paylaşacaklar. Bu gurup güzel oldu. Maçta aklımda kalan üçüncü gol öncesi yapılan muhteşem hareketler birde Ardavari 4. gol oldu.

ArCaS
18-06-2008, 12:56
iyi oldu Fransa'ya elendiler. Sarkozy nin devleti de takımıda yerin dibine girsin...

relax123
18-06-2008, 19:07
birkaç gündür evdeki yoğunluktan dolayı yazamıyoruz ..

Bence iki takım hem rezil oldu hemde boylarının ölçüsünü aldılar ..

Kim bu iki takım?

1. si Fransa, herbirinin yüzünden okunan kibir dolu futbolcular hiçbirşey yapamadılar .. Henry dönemi kapanmıştır, Anelka nasıl olduda premier ligde parladı bilmiyorum ama uluslararası arenada sıfır puan !

2. si Yunanistan .. Yanlış anlaşılmasın Yunanistan'ı severim, denizide insanlarıda güzel (içlerine girince) ama futbol yine sıfır .. Çağdışı defans anlayışıyla çok ama çoook zevksiz ve sıkıcı maçlar yaptılar. Geçen avrupa şampiyonasını şansla kazandıklarını kanıtladılar. Yahu bu kadarmı keyifsiz bu kadarmı sıkıcı top oynanır. sıfır sıfır sıfır ..

relax123
19-06-2008, 12:28
Hollanda - Türkiye maçı ..

Türkiye ile Hollanda es kaza yarı final yada final oynarlarsa gönül rahatlığıyla söylüyorum o maçı kazanabiliriz. Şu anda turnuvanın flaş takımı ama gol atma becerisi ve koşma becerilerinin dışında özelliklerinden bahsetmek mümkün değil. Kolay çalım yiyorlar ve atak oynadıkları için kolay kontratak yiyorlar. Hamit Arda Nihat için kolay lokma olurlar.

KUTERO
19-06-2008, 23:31
Portekizde bizi örnek almış..
1-3 te bile oyunu bırakmadılar ve 2-3 yaptılar durumu..
Son 3 dakika..

Ballack ın attığı golde zaten faul vardı.. ;)

KUTERO
21-06-2008, 21:58
Hollandayı gözümüzde fazlamı büyütmüşüz ne..
Ruslar kolay pabuç bırakmayacak gibi duruyor..

Finaldeki rakibimizi daha yakından tanıyalım bakalım..

KUTERO
22-06-2008, 00:09
Ruslar resmen ezdi Hollanda yı..
Vay be..Ne maç oldu..

VOLVO
22-06-2008, 00:41
Hollanda - Türkiye maçı ..

Türkiye ile Hollanda es kaza yarı final yada final oynarlarsa gönül rahatlığıyla söylüyorum o maçı kazanabiliriz. Şu anda turnuvanın flaş takımı ama gol atma becerisi ve koşma becerilerinin dışında özelliklerinden bahsetmek mümkün değil. Kolay çalım yiyorlar ve atak oynadıkları için kolay kontratak yiyorlar. Hamit Arda Nihat için kolay lokma olurlar.

Bravo güzel bir yorum.Çok da haklıymışsınız:super::super:

exitance
22-06-2008, 01:18
En iyiler;Hollanda,Hırvatistan,İspanya, Portekiz
Vasatlar;İsveç, Polonya, Almanya, Romonya
En kötüler;Yunanistan,Avusturya,İsviçre,Rusya
Ne yapacağı belli olmayanlar;Turkiye,Çek

En iyilerden sadece İspanya kaldı ama onun yarı finali de kesin değil !

Bu Avrupa Futbol şampiyonası 1992 de Yugoslavya'nın savaş nedeniyle EURO 92 den çekilmesi nedeniyle tatilden çağrılan Danimarka'nın şampiyon olduğu turnuvadan daha süpriz olacak inşallah.

VOLVO
22-06-2008, 01:19
En iyilerden sadece İspanya kaldı ama onun yarı finali de kesin değil !

Bu Avrupa Futbol şampiyonası 1992 de Yugoslavya'nın savaş nedeniyle EURO 92 den çekilmesi nedeniyle tatilden çağrılan Danimarka'nın şampiyon olduğu turnuvadan daha süpriz olacak inşallah.

Önemli olan istikrar.Bak Danimarkanın adını hatırlayan yok:cry::cry:

sergineer
22-06-2008, 18:12
Bravo güzel bir yorum.Çok da haklıymışsınız:super::super:

tabii atladiginiz bir sey var Turkiyenin su ana kadar kontrak ataktan gol atamadigi hatta duzgun kontrak ataga cikamadigi (cunku kontrak atak icin herhangi bir plan hazirlanmamis) ve Hollandalilarinin duran toplari cok etkili kullandigi (Turkiyenin en sevmedigi ve zaafi olan toplar)

Ruslar dunku macta kanatlardan cok iyi asagi indi Turkiye'de ise bu beceriyi henuz goremedik.

paneraı
15-04-2009, 01:26
Şampiyonlar Ligi Çeyrek Final Rövanş Maçları:

Bayern Münih - Barcelona: 1-1 (0-4 ilk maç)
Chelsea - Liverpool: 4-4 (3-1 ilk maç)

-15 NİSAN'DA DA İKİ DEV MAÇ VAR-

Şampiyonlar Ligi çeyrek final rövanş maçlarına 15 Nisan Çarşamba akşamı TSİ ile 21:45'te Arsenal-Villarreal ve Porto-Manchester United maçlarıyla devam edilecek.

Şampiyonlar Ligi'nde yarı final ilk maçları 28-29 Nisan'da ve rövanşları da 5-6 Mayıs'ta oynanacak. Devler Ligi finali ise 27 Mayıs'ta Roma'da gerçekleşecek.