PDA

View Full Version : RTE yi tehtid ediyorum

esmen
17-09-2004, 23:08
Salı sabaha kadar, Ab ye sadece zaman (bir adım değil) kalmışken, Ab Türkiye komisyonun istediği yasaları 6 ekime kadar çıkarmayacağını anlarsam bugün sattığım hisse senetlerinin parasıyla döviz alacağım.

esmen
17-09-2004, 23:11
tehdit değil yani. Başım belaya girmesin.

selçuk efendi
17-09-2004, 23:15
Allah da seni güldürsün, ne diyim:D

aritmik
17-09-2004, 23:25
Bende sana sattığım dolarlarımla hisselerini alacağım... :D

Erdoğan'ın bugünkü çıkışı aslında hep arzu ettiğim bir tepkiydi...Ama hem zamanlama hemde sunuş itibariyle bana çok yapmacık geldi..

Keşke onurumuzu ve gururumuzu bu kadar ayaklar altına almadan ve bu tür müdahelelere ve baskılara maruz kalmadan yaşayabilseydik..

Ama adamlar her taraftan bizi esir aldıkları için bu tür diklenmeler çok yapmacık kalıyor... :mad:

AnnE
17-09-2004, 23:26
Haaaa.!!!!

Bende hatalı yazım mı var diye girişecektim.Ucuz kurtuldunuz.

Bilmem kurtuldunuz mu?

esmen
18-09-2004, 00:24
Haaaa.!!!!

Bilmem kurtuldunuz mu?

Sevgili annE,

Ucuz değil, iyi kurtulduk maşallah.

kurtların gözü doymaz; şimdi de sevgili aritmik in dolarına kurt olduk.

LAZIO
18-09-2004, 00:58
Vatandasinin,kanun zoruyla uckuruna sahip cikacagini varsayan bir zihniyetle yonetilmek kimsenin onuruna dokunmuyor,AB karsi cikinca herkes onurdan bahsediyor.....(Acaba bu kanun zinanin onune gecmezse,zina yapanlari taslamayi falan dusunurlermi?).......Turk halkinin,bu zihniyete prim verdigi surece,zaten AB de ne isi var?......LAZIO

--------------------------------------------------------------------------

alihoca
18-09-2004, 02:06
İktidar adayı iken,
İktidar iken,

Tek kozu,biricik sermayesi AB olanların AB'ye rest çekmek gibi bir lüksleri yoktur.Olamaz.

Bu öngörü kendini imha etmek isteyenler için geçerli değildir.Sabırların zorlandığı bir tahmmül ve gergin bir bekleyiş olabileceği hesaba katılmalıdır.

esmen
18-09-2004, 02:53
Sayın Ali Hoca;

Rapor okunmuş, danışmanlar fikir vermiş,Gül güle güle gulu gulu (Hindibağ) abd ye bi şehrin Türk festivaline gitmiş.

Danışmanların önerisiyle; RTE ; 'ABi bize (Etrafına bakınıp) (Medyaya aslında) hiç bir şeyi DİKTE ettiremez' diyeceğini duyar gibiyim. Zaten bugün dedi bile.

Danışmanları da yanıldı. Onlar da satranç taki rakiplerini Türk siyasetçiler seviyesinde gördüler. Zaten, herkes bunu bekliyordu; Danimarka tv cilerinin yakaladığı gibi; uyutalım; nasıl olsa bunlar bi hata yaparlar.

esmen
18-09-2004, 03:08
Satrancı iyi bilen güçlü rakibine karşı saldırgan olmaz. Kendini zorlamaz. Nasıl olsa ben onun açığını yakalarım diye. Borsa gibi, gel gel yapıp arka planındaki açıklarından faydalanır.

esmen
18-09-2004, 03:59
Yine de RTE ye, rapordaki pürüzlerden dolayı bu çıkışı yapıp, ky yi uyardığı ve by ye malı kilitlediği için teşekkür ederim. Eğer blöf yapmadıysa.

Biz nasıl olsa bir kaç tuş bugün maldayız, bir kaç tuş yine malda değiliz. Arada sebeplenmeye bakarız. Dükkan sahipleri düşünsün.

Medya ya kalsa, her şey güllük gülistanlık. Sanırım, tedirginlik bizim medyadan öğrendiğimizden fazlası. Yoksa, RTE benim salı günü değilse bile, bir ay sonra dolarize olacağımı biliyor.

Blöf değilse tşk. RTE.

Harç bitti yapı paydosu ilk ağızdan duymak güzel. Blöf ise, en iyisi borsadan Muz(Cumhuriyeti)yo-alıp; paraları saymak isabetli olur.

Nasıl olsa balık baştan kokar.

Matematikçi
18-09-2004, 08:50
Bunların hepsi birer oyun...
Birilerinin mal alması için borsanın düşmesi gerekiyordu ve bu da oldu...
Sanmayın ki meclistekilerin hisse senetleri yok...

yosunga
18-09-2004, 10:44
sayın esmen ,
sorması ayıp ne kadar yüklü bir alım yapacaksınız ? :D

zltcla
18-09-2004, 11:18
Haaaa.!!!!

Bilmem kurtuldunuz mu?

bir tek,beni hep yakalıyorsunuz :p :p
herkes kurtuluyor her ne hikmetse :rolleyes:

hörmetler :)

adako
18-09-2004, 11:23
Neden BugÜne Kadar Sustular

AnnE
18-09-2004, 13:22
1. Evet ;meclistekilerin hisse senedi yok.Olanlar da , hiç merak etmeyin borsa alemini Hiise.net'in seyrek ziyaretçileri kadar bile bilmezler.

2.Her siyasi salaklığın ardında , sizin borsadaki 3-5 kuruşunuzu (yazıyla : üç tire beş kuruş) tırtıklamak üzere bir takım komplolar aramayın.Borsada dönen paranın tamamı , zaten malum kişilere tek hamlede siyasilerce aktarılan paradan küçüktür.

3.Zla&cls kardeşim ; yazdığın cümleyi bir daha okuyuver ; bırak imla kurallarını , söylemek istediğini bile anlatamayan bir cümle daha kurmuşsun.

4. Sen benden daha çok çekeceksin.

Bilmem nedir ?

zltcla
18-09-2004, 13:35
3.Zla&cls kardeşim ; yazdığın cümleyi bir daha okuyuver ; bırak imla kurallarını , söylemek istediğini bile anlatamayan bir cümle daha kurmuşsun.
Bilmem nedir ?

hangisini!!!? :cool:
orda iki cümle var :p :p

saygılarımla :)

AnnE
18-09-2004, 13:42
Evladım Zlatçako ;

Bir ŞEYE cümle denilebilmesi için , başındaki büyük harfe , sonundaki noktaya ve taşıdığı anlama bakarım.O senin iki tane dediğin şeyin alayını toplasan bir ŞEY olmuyor , bende ona kısaca cümle dedim. Ki bunun, tarih boyunca kurulmuş bilumum cümlelere ayıp olduğunun da farkındayım

Bilmem demez mi olsaydım ?

zltcla
18-09-2004, 13:48
Evladım Zlatçako ;

Bir ŞEYE cümle denilebilmesi için , başındaki büyük harfe , sonundaki noktaya ve taşıdığı anlama bakarım.O senin iki tane dediğin şeyin alayını toplasan bir ŞEY olmuyor , bende ona kısaca cümle dedim. Ki bunun, tarih boyunca kurulmuş bilumum cümlelere ayıp olduğunun da farkındayım.

Bilmem demez mi olsaydım ?

haklısınız efendim,
kendimi Türkçe konusunda geliştirmem gerek. :p :p :p

saygı ile :)

yimds
18-09-2004, 16:45
ANLAŞILAN BİR ZAMANLAR DENİZ BAYKAL'IN LİSTE BAŞI OLDUĞU KARA LİSTEDE ŞİMDİ TAYYİP ERDOĞAN LİSTE BAŞI OLMUŞ !

O zamanlar Deniz Baykal'a haksızlık yapıldığını düşünüyordum çünkü adam bankaları soyuyorlar diyordu kimse iplemedi sonuç giden milyarlarca dolar

Şimdi de Erdoğan en başta yapması gerekeni, ipin ucunu AB ye kaptırınca; dinci gazetelerde AKP ye Ak Parti değilde AKP diye manşetten hitap edildiğini görünce bişeylerin farkına vararak, Türklüğünü (!) , Türkiye'nin çıkarlarını koruması gerektiğini anlayıp gerektiğinde hayır demesini bilen bir başbakan tavrı sergiledi ve eleştirildi. Yapılan bu rest dürüst olmasa da , başka nedenlere dayansa da destekliyorum.

LAZIO
18-09-2004, 16:54
Yahu Turkiye'nin yillar once cag disi bulup degistirdigi,insanlarin yatak odalarina ve uckurlarina kanun marifeti ile sahip cikmayi ongoren,bu cagdisi kanunu tekrar geri getirmeye calismanin neresi Turkiye'ye ve Turkluge sahip cikmaktir?.....

entegre
18-09-2004, 17:25
1. Evet ;meclistekilerin hisse senedi yok.Olanlar da , hiç merak etmeyin borsa alemini Hiise.net'in seyrek ziyaretçileri kadar bile bilmezler.

2.Her siyasi salaklığın ardında , sizin borsadaki 3-5 kuruşunuzu (yazıyla : üç tire beş kuruş) tırtıklamak üzere bir takım komplolar aramayın.Borsada dönen paranın tamamı , zaten malum kişilere tek hamlede siyasilerce aktarılan paradan küçüktür.

Bilmem nedir ?

Ben bu yazıya sadece gülerim
hisse.net sayfasını bilmezlermiş, doğru bilmezler ne işi var ki forumdaki insanların yazılarını takip etsinler, saçma bir açıklama yaptınız bence

bu arada millet vekillerinin hisse senedi yok demişsiniz
Allah Allah hisse senedine yatırım yapmazlar yani, şimdi bakalım

Baykal erdoğana çıkışıyor bir konuşmasında "başbakan borsa da oynuyor diye"
sonra başbakan cevap veriyor "herkezin var baykalında var bu bir yatırım yanlış bir tarafı yok"
Baykal cevap veriyor "evet bir yatırım yanlış bir tarafıda yok evet bende de oynuyorum herkez borsa da oynayabilir"

gene bugünlerde memurlar başbakana çıkışıyor "başbakan ekonominin iyi gittiğini söylüyor, ama halk her geçen gün daha da fakirleşiyor, bize borsaya bakın diyor, borsa da oynayan ve yararlanan 200.000 kişi var diğer 60 milyon halk borsa da mı oynuyor"

mesut yılmaz başbakan iken açıklama yapacağım pozisyon alın dememişmidir

AnnE
18-09-2004, 17:27
Muhterem Pes dedirticiler ;

Bir insan , üstelik PC ile yazı yazabilecek kadar okuma yazma bilen , üstelik hisse.net forumunu takip edebilecek kadar ekonomi ile bağlantılı olup , dürüst olmadığından emin olduğu bir tavrı desteklediğini nasıl söyleyebilir.

Yarın , 15 - 18 yaşında flört eden gençlerin , ilkel masalarda bacak aralarına bakarak namusu hakkında karar verilmeye başlandığında , ne şekilde yorumlanabileceği belli olmayan ''hayasız tavır ve davranış '' fiili TCK ya girip , benim bu yazdıklarım bile hayasızlık diye değerlendirilip hisse.net yöneticileri ile birlikte mahkemelik olunca desteğinizi çekmeye çalışacaksınız ama , işte o zaman siz de hayasızlıkla suçlanacaksınız.Özel hayatın devlet eli ile düzenlenmesi 21. yüzyıl hukukunun değil Mecelle Hukukunun sorunudur.

Bilmem bunu bile mi farkedemiyorsunuz ?

gemici
18-09-2004, 17:28
Yazıya gülebilirsin de yazıyı yazana dikkat et o sana gülmesin.Aman ha!Sn Entegre

entegre
18-09-2004, 17:29
3-5 kuruş demiş katrilyonlar dönüyor hergün 3-5 kuruşa bak

AnnE
18-09-2004, 17:29
Muhterem Entegre'nin yazdıklarını anladım.

chem73
18-09-2004, 17:38
:) benim AnnE ' m güzel AnnE ' m .........

LAZIO
18-09-2004, 17:49
Muhterem Pes dedirticiler ;

Bir insan , üstelik PC ile yazı yazabilecek kadar okuma yazma bilen , üstelik hisse.net forumunu takip edebilecek kadar ekonomi ile bağlantılı olup , dürüst olmadığından emin olduğu bir tavrı desteklediğini nasıl söyleyebilir.

Yarın , 15 - 18 yaşında flört eden gençlerin , ilkel masalarda bacak aralarına bakarak namusu hakkında karar verilmeye başlandığında , ne şekilde yorumlanabileceği belli olmayan ''hayasız tavır ve davranış '' fiili TCK ya girip , benim bu yazdıklarım bile hayasızlık diye değerlendirilip hisse.net yöneticileri ile birlikte mahkemelik olunca desteğinizi çekmeye çalışacaksınız ama , işte o zaman siz de hayasızlıkla suçlanacaksınız.Özel hayatın devlet eli ile düzenlenmesi 21. yüzyıl hukukunun değil Mecelle Hukukunun sorunudur.

Bilmem bunu bile mi farkedemiyorsunuz ?

Sevgili Anne,

Tevelludunuz hakkinda tam bir bilgim olmadigindan ellerinizdenmi yanaklarinizdanmi tam kestiremiyorum,ancak tarafimdan opuldunuz....LAZIO

------------------------------------------------------------------------

Gringo
18-09-2004, 18:57
TCK tasarısında zinayı suç saymak konusu şöyle ifade ediliyor;
Evli eşler arasında bir taraf, diğer tarafı aldatırsa ve aldatılan taraf da bunu ihbar ve şikayet ederse zina suçu işleyen eşe 3 aydan 3 yıla kadar hapis cezası verilir.
Evli olmayanlar için her hangi bir suç ve ceza yok.Evlilerden de mezhebi geniş olanlara gene bir şey yok.Çıkarılmak istenen yasa bu şekildeydi lakin bu bile olmadı.
İktidarın kan,AB nin can düşmanı soytarı medya olayı herzamanki gibi provake etti.Koskoca TCK yasa tasarısı içinde cımbızla zina konusunu çekip günlerce veryansın ettiler.Başbakan'ın sert uslupla yaptığı konuşmayı da anında AB memurlarına şikayet ettiler.Onlar da olayın iç yüzünü tam bilmediklerinden ve olaydan tamamen medyanın verdiği biçimiyle haberdar olduklarından onlar da sert tepki verdiler.
Sonuç bir bardak suda fırtına koptu.Ve be her bir bardak suda kopartılan fırtınadan sonra birileri çıkıp bence belki de şu ülkenin başına gelmiş geçmiş en düzgün en sorumlu iktidara karşı içlerinde birikmiş zehiri kusuyor.Ve iyiki de bu bir bardak dolusu fırtınalar sık sık kopuyor da birileri içlerindeki zehiri kusup dışarı atıyor.Yoksa o zehirler içlerinde birike birike kendi başlarını yedirir...

AnnE
18-09-2004, 19:17
İlahi Gringo ;

Eş , diğerini cinsel anlamda aldattı hapse atılmasının normalliğinden bahsediyorsunuz anladığım kadarı ile. Bu aldatma - aldatılmaktan size ne ? bana ne ?

Boşanısınlar olsun bitsin.Elalemin yatak odasındaki problemlerden halk olarak bize ne ? yargı organlarına ne ?

Amma meraklı bir halk olduk ha. İnsanların yatak odalarındaki problemlerini bile hapse atarak , kamunun önünde çözeceğiz. O işi hergün TVlerde Serap Ezgü falan yapıyor.Yetmiyor mu ? İsteyen seyretsin insanların özel hayatını öğrensin.

Şu Avrupa Topluluğu'na şikayet etme meselesine gelince. Bu Avrupa o kadar SALAK mı meselelerin gerçeğini gazetelerden öğrensin . O kadar SALAK olduğu için mi her anlamda benim uyanık ülkemin fersah fersah önündeler ?

O kadar SALAK mı ki , benim ülkem , göstermelik bir takım yasalarla , makyaj düzenlemelerle Avrupalı olabilir diye kendini onlara yutturabilsin.

Avrupa o kadar SALAK mı , '' hayasız tavır ve davranış'' gibi isteyenin kendi hayasına göre yorumlayacağı bir ceza yasasını modern hukuka uygun desin.

Ülke geleceğine ipotek koymak , öyle zehir kusmak falan gibi slogan kelimelerle ahkam kesmeye benzemez ne yazıkki.

Bilmem salak olan ben miyim ?

bender
18-09-2004, 19:34
Bir yazının içinde bu kadar çok 'SALAK' kelimesi kullanan bir annem olmadığı için çok mutluyum. :roll:

M.Işılak
18-09-2004, 19:40
Haaaa.!!!!

Bilmem kurtuldunuz mu?

Şu altı çizili koyulaştırılmış kısım "Ben de" olacaktı sanıyorum...

Bilmem yakalayabildim mi?

:D :D

cautionary
18-09-2004, 21:32
İktidara ideolojik olarak karşı duranların, her fırsatta belden aşağı çalışması ne kadar yanlışsa.

Bu hükümetin yasa yapmadaki acemiliği, devlet adamlığına yakışmayan fevri tavırları da o kadar yanlış.

Medyanın şuursuzca ve aptalca, içimizde tartışıp çözmemiz gereken tüm konuları koştura koştura ab deki 3.seviyedeki bürokratlara yetiştirmesi...ve oralardan getirdikleri "fırça" ları başbakana iletmeleri...adeta yangına körükle gitmeleri ne kadar yanlışsa...başbakanın kızıp, "başlarım size de ab nize de" demesi o kadar yanlış

cautionary
18-09-2004, 21:40
Bir de tüm muhafazakarların bu yasayı destekledikleri fikrine katılmıyorum...Ben de muhafazkar biriyim...Ama bu tür ispatı zor meselelerin ve uygulaması zor yasaların bir faydası olacağına inanmıyorum.

Allah tan korkmayan, yasadan korkup mu zina yapmayacak...Karısının ceza evine attırdığı adam çıkıp, sonra o ailenin babası, o karının kocası olmaya nasıl devam edecek...Saçmalık.

Haaa, bir de delikanlı tavırları var...Yemezler, o tavırları Kıbrıs dayatmalarında, Güneydoğu meselesinde, Kıbrıs konusunda gösterecektin.

Taban filan da hikaye...Tabana şirin gözükmek istese, Irak konusunda, üniversitelerde kıyafet özgürlüğünde, ÖSS de direnirdi....Bu konuların hepsinde tırsıp geri adım atacaksın, sonra bir uçkur davası uğruna köprüleri atacaksın.

Millet karısına bakamıyor, çalışmaktan evine uyuklaya uyukluya geliyor...Stresten....tövbe tövbe ağzımı bozacağım şimdi.

Neyse çok kızgınım, yatışınca yine yazarım :mad: Acaba bu kızgınlığın 30000 beklentisinin havaya gitmesi ile alakası var mı acaba :D

turkishwarrior
19-09-2004, 03:22
mutlaka geri adım atacaklar.Girdikleri bu yolda başarılı olamazlarsa hele hele kıbrıs,türban,güneydoğu gibi meselelerde pasif kalıpta böyle rezil bir bahane ile işi bozarlarsa siyaset sahnesinden silinecekleri gibi ekonomik istikrar konusunda da çuvallayacaklardır.Bu yüzden paşa paşa geri adım atacaklar.Eğer atmazlarsa binlerce insan yine borsazede olacak ama kendileride siyasi enkaz olacaklar.Bekleyelim görelim ya intihar edip bizide yanlarında götürecekler ya da hep beraber kurtulacağız.Ama ne olursa olsun O sert çıkış kötü bir anı olarak hafızalardan silinmeyecek.Tıpkı devletin tepesinde bir zamanlar yaşanan kitap fırlatma olayı gibi.....

yimds
19-09-2004, 08:21
Yahu Turkiye'nin yillar once cag disi bulup degistirdigi,insanlarin yatak odalarina ve uckurlarina kanun marifeti ile sahip cikmayi ongoren,bu cagdisi kanunu tekrar geri getirmeye calismanin neresi Turkiye'ye ve Turkluge sahip cikmaktir?.....

Yazıda övülen zina yasası değil nihayet bir konuda; ABD ve AB uşaklığına alışmış bir şahsiyetin bu çevrelere karşı çıkmış olmasıdır (bir nevi züğürt tesellisi)

zaten dost meclislerinde AKP nin adı Amerikanın Kölesi Parti ye çıktığı bir zamanda Tayyip Erdoğan'a fazla bi seçenekte kalmıyordu

yimds
19-09-2004, 08:24
sadece iki kişi arasında her iki tarafın isteğiyle olan ve kamuoyu haklarına zarar vermeyen bu tip durumlarda öznel bir kavram olan " ahlak " a dayalı cezalar hukuken de yanlıştır.

AnnE
19-09-2004, 18:06
Muhteremler kauşınary ve imdis ile aklın yolunda buluşmuş olmaktan ve yaraları olmadığı için de gocunmadıklarından dolayı ecaip keyif aldığımı arzederim.

Bilmem bu ülkede aklın yolu kaçtır ?

Gringo
19-09-2004, 18:13
İlahi Gringo ;

Eş , diğerini cinsel anlamda aldattı hapse atılmasının normalliğinden bahsediyorsunuz anladığım kadarı ile. Bu aldatma - aldatılmaktan size ne ? bana ne ?

Boşanısınlar olsun bitsin.Elalemin yatak odasındaki problemlerden halk olarak bize ne ? yargı organlarına ne ?

Amma meraklı bir halk olduk ha. İnsanların yatak odalarındaki problemlerini bile hapse atarak , kamunun önünde çözeceğiz. O işi hergün TVlerde Serap Ezgü falan yapıyor.Yetmiyor mu ? İsteyen seyretsin insanların özel hayatını öğrensin.

Şu Avrupa Topluluğu'na şikayet etme meselesine gelince. Bu Avrupa o kadar SALAK mı meselelerin gerçeğini gazetelerden öğrensin . O kadar SALAK olduğu için mi her anlamda benim uyanık ülkemin fersah fersah önündeler ?

O kadar SALAK mı ki , benim ülkem , göstermelik bir takım yasalarla , makyaj düzenlemelerle Avrupalı olabilir diye kendini onlara yutturabilsin.

Avrupa o kadar SALAK mı , '' hayasız tavır ve davranış'' gibi isteyenin kendi hayasına göre yorumlayacağı bir ceza yasasını modern hukuka uygun desin.

Ülke geleceğine ipotek koymak , öyle zehir kusmak falan gibi slogan kelimelerle ahkam kesmeye benzemez ne yazıkki.

Bilmem salak olan ben miyim ?

Salak değilsin Mrs Anne bilakis fazlaca uyanık ve de biraz sempatik...
Ben bu yasanın savunucusu değilim, kıytırık bir nedenden bir bardak suda kopartılan fırtınadan dem vurdum,soytarı medyasının işgüzarlığından ve kriz çıkarma gayretlerinden.
Bi de sanki pusuya yatarak bekleyip tam da iktidar kanadından bir falso yakaladığında birden ortaya atılıp "ulan bunlar nasıl iktidar oldu,ben size dediydim di" gibilerden sanki içinde var olan muhafazakar bir hükümete olan kinini açığa vurarak galiz küfürlerle saldırmasına bozuluyorum bu komunist eskileri olduğunu bildiğim şarlatanların...
El haya vel iman...

Ke$i$
19-09-2004, 20:45
Birara gazetelerimizden birisinde ABD deki aldatma orani ile ilgili bir arastirmanin sonuclari yayinlanmisti. Yanlis hatirlamiyorsam eslerin %50 si birbirini aldatiyormus. Ne guzel ne guzel...Ilkokul cocuklarina hitab eder gibi aldatmanin zararlarindan bahsedecek degilim ama kimse kalkipta bu egitimle ilgilidir diyemez. Tabi bu birden bire olmus bisey degil. Aldatma icin birden fazla bireye ihtiyac olduguna gore er yada gec topluma yayilacak. Not duselim ABD Avrupa ya gore daha kati bir toplum olarak kabul edilir.

Evli olmayan kisim mi??? Bunu yurtdisinda yasayan arkadaslardan birkaci bize anlatabilir herhalde.

(Birara Kanada'da, mariuna yi insanlar istedigi gibi serbestce kullanabilsinmi diye bir tv anketi vardi. Millet buyuk cogunlukla serbest birakilmasini istiyordu. Goruldugu gibi toplumlar biraz farkli.)

Nos
19-09-2004, 22:02
Bir de tüm muhafazakarların bu yasayı destekledikleri fikrine katılmıyorum...Ben de muhafazkar biriyim...Ama bu tür ispatı zor meselelerin ve uygulaması zor yasaların bir faydası olacağına inanmıyorum.

Allah tan korkmayan, yasadan korkup mu zina yapmayacak...Karısının ceza evine attırdığı adam çıkıp, sonra o ailenin babası, o karının kocası olmaya nasıl devam edecek...Saçmalık.

Haaa, bir de delikanlı tavırları var...Yemezler, o tavırları Kıbrıs dayatmalarında, Güneydoğu meselesinde, Kıbrıs konusunda gösterecektin.

Taban filan da hikaye...Tabana şirin gözükmek istese, Irak konusunda, üniversitelerde kıyafet özgürlüğünde, ÖSS de direnirdi....Bu konuların hepsinde tırsıp geri adım atacaksın, sonra bir uçkur davası uğruna köprüleri atacaksın.

Millet karısına bakamıyor, çalışmaktan evine uyuklaya uyukluya geliyor...Stresten....tövbe tövbe ağzımı bozacağım şimdi.

Neyse çok kızgınım, yatışınca yine yazarım :mad: Acaba bu kızgınlığın 30000 beklentisinin havaya gitmesi ile alakası var mı acaba :D

Sayın Cautionary;

Bu yazınız bence, bütün bu tartışmaların sonunda ulaşılacak... özet kısım..

Bunu erkenden yazmanız olaylara nasıl akılcı yaklaştığınızı gösterir.

Söyleminize tamamen katılıyorum...

Ek olarak insanlar devleti eleştirir iken kapalı kapılar ardında olan dönenin,

en karmaşık matematik formüllerinden bile karışık olan devlet

politikalarının, bu ve bunun gibi bazı şeylerin belkide olması gerektiği için

olduğunun düşünümünü nedense en son düşünürüz...

Bu olanların hata mı?... Yoksa mükemmel bir politika mı olduğunu tarih

gösterecek... Açıkçası ben bütün varlığıyla kendini Ab ye adamış bir devletin

başkanının durduk yerde bu şekilde 180 derece dönüş yapmasını anlamak

bile istemiyorum...

Zina yasası ta ki osmanlıdan bu yana bir yaptırım olarak kalsa idi..

günümüze kadar gelmiş olsa idi anlamı olurdu... Bu vakitten sonra gayet

gereksiz gayriciddi bir yaklaşımda öteye gitmeyeceğini düşünüyorum...

Bunu şu şekilde izah edeyim; Sen toplumda ki her bireyine işsizlik maaşı

bağlarsın mükemmel bir gelir seviyesine sahip olursun her bir bireyine ilk

önce insan sonrada toplumu oluşturan parçalar olarak yaklaşır ve gelecek

vaadeder vadetmekle kalmaz gerçekleştirirsin... Ondan sonra bu yasayı

çıkardığında (varsayalım) uygulamada büyük sorun yaşanmaz...

Düşünün bir kere sayın CAutionary' nin dediği gibi, kadın kocasını şikayet

etsin koca varsayalım 1-2 sene hapis yatsın.. Bu kadın zaten o kocaya

bağımlı( toplumun genelinde bu böyle doğuyu, güneydoğuyu düşünün) ne yer?

ne içer? Çocukları ne yapar? Varsayalım o koca hapisten çıktı.. Kendisini

cezaevinde 1-2 sene yatıran bir kadını tekrar kabul eder mi? Adam kendi

suçunu bildiği halde, o kadını kabul etmez... Sonuç.. yapıcı olacağım diye

çıkarılan bir yasa yuva yıkıcı bir yasaya dönüşür.. Kadının da işsizlik maaşı

gibi bir geliri bile olmadığı için zavallı bir şekilde yaşamaya devam eder..

koca ise artık bekar ve o zina denilen şeyi her zaman yapıyor ve cezasını

çekmiyor (bekar olduğu için) bir şekilde yaşar........ Olan güçsüz olana, olan

gene halkımıza, kadınımıza, toplum bütünlüğümüze olur............

Zina mina yasası ile uğraşılacağına ben aile zincirini nasıl parasal yönden

güçlendiririmin hesabı yapılsın... Para demek güç demek... Ne yazık ki bu

devirde herşey paradan geçiyor...

Ayrıca toplum olarak yasak olan ne varsa yapmaya meyilli bir toplumuz..

Zina yasası asla yapıcı olamaz... Tam tersi bu zaman itibari, bu ortam

itibari ile yıkıcı, düzen bozucu, ülke olarak bile ayağımızı kaydırıcı, etkiye

sahip olacaktır !...

Olaya dinsel yönden bakacak olursak, her insanın yaptığı Allah'la onun

arasındadır.. Dini kitabımızda bile yazar... Ülke çıkarı herşeyden

üstündür... Bu ülkenin geleceği milletin uçkuru için çıkarılacak bir yasa ile

sallantıya uğrar ise bunun cezasını, ÜLKEMİZİN geleceğini ablukaya alanlar,

verecekleri hesabları düşünsünler.. Global oluşumlar gereği TÜRKİYE

mutlaka bir oluşum içinde yer almak zorundadır... Ab nin alternatifi var

diyenler yanılıyorlar...........YOK... YOk.. YOK.. Çünkü yıllardır sadece

bunun üzerine politika yapıldı... Ülkemiz bu kanal üzerinden yoluna devam

etti.. BUnun için gümrük birliği denilen oluşuma girildi... BU yüzden bedel

olarak milyarlarca dolarımız gitti.......... BU ve bunun gibi birçok bedel

verildi... Yaz yaz bitmez... anlata anlat dinlenmez................... Ben de

muhafazakar yapıya sahibim... ancak ÜLKEM geleceği herşeyden ama

herşeyden önemlidir.................herşeyden... Anlatmak istediklerim tam

olarak yazılamadı.. ancak yazımda kokan felsefeden genel düşünce sanırım

anlaşılıyordur.... Saygılar........

esmen
19-09-2004, 22:07
Anlaşılan tehditim dikkate alınmamış, dün itibariyle. Kredili olsa da, şu an %30 doviz de olabildim. Salı günü böyle beni hiçe sayarlarsa % 100 ü aşacağım doviz itibariyle.

northwind
19-09-2004, 22:41
Hukumetin Avrupa Birligi nden tarih alabilmek icin gosterdigi onca fedakarliktan sonra ilerleme raporunun aciklanacagi 6 Ekim tarihine sadece bir kac hafta kalmisken zina konusu yuzunden yasanan gelismeleri saskinlikla izliyorum ve inanasim gelmiyor.
Bu bir kabussa hemen uyanmak istiyorum,yok eger gercekse............
Belki cok safim,ama hala bu isin altindan baska bir sey cikacak gibime geliyor,sanki hukumetin bir bildigi var gibi :D
Aksi taktirde adama sorarlar:
Bu ne perhiz,bu ne lahana tursusu...

esmen
20-09-2004, 00:25
oooh, suyundan da koy,

sineğin yağından da koy.

tşk. beni uyaran.

Bull
21-09-2004, 12:30
Pek muhterem Valide Sultan hanimefendi...
Ziveri desti terkin olan makalatiniz ile müserref olup bu fakirin evvelce irsal etmis oldugu birkac makalatin makam-ı ulyanıza salimen vuslati dahi malumu acizanemiz olmustur. Bu fakirin sizin lisan konusundaki bu ulvi gayretlerine bir nebze istifadesi olmus ise kendini bahtiyar hissedecektir.
Bu vesile ile guzide kalbinizde yer edinmisligimi beyan ile bu fakiri bahtiyar ettiginizi ifsa etmeme lutfen musaade buyurunuz.
Lakin AKP tesmiye edilir guruhun ve Tayyip Erdogan nam sadrazam ve anin avanesinin isbu acaib ve karaib icraatlari elbette elem ve kederi mucip olup, lakin, akliselimin nihayetinde galebe çalacagi ümmidi bu fakiri sevindirmistir. Unutulmamak lazim gelir ki "hakimiyet bila kayd ü sart milletindir" ve anin sahibine avdeti dahi garibdir insallah...
Borsa derler mezbaha esasen bu fakirin merakini mucip olmayip, kalbi ilim ilim deyu ahu enin uzre figan etmekte olup ulema beyninde mazhar-i atifet ve iltifat olmak azmindedir. Elbetteki ilm kiylu kalden alem ask'tan ibaretttir, lakin borsada olmakligimiz munasabetiyle buradaki ask, aski hakiki degil, akçe asikligi meyaninda cereyan edeceginden biz simdilik kiyl-u kal ile mesguliyeti tercihe sayan gormekteyiz.
Bu vesile ile hurmet ve mahabbetlerimi arz ederim. Efendim
Bendeniz Bull

AnnE
21-09-2004, 13:06
Muhterem Bullllll Efendi ;

Yüce yabbim başka keder vermesin.

Bilmem ki şimdi !!