PDA

View Full Version : İsviçrede Yatırım Hesabı

dent
02-07-2008, 19:10
Hep duyarız ama, nasıl olduğunu çoğu kimse bilmez diye düşünmekteyim.
-hesap nasıl açılır?
-takibi nasıl yağılır?vs,vs..
ilgili ve bilgili forumdaşlardan cevap bekliorum.
teşekkürler.

betaport
03-07-2008, 22:49
Merhaba Sn.Dent

Ben isviçrede bir kurumda hesap açtırmayı başardım. Fakat İmkb pozisyonlarım nedeniyle fazla işlem yapamadım.

Evrak olarak Kimlik Fotokopisi ( bazıları noter yada konsolosluk tasdiği istemektedirler. ) veya pasaport.
Adresinizi gösterir fatura benzeri evrak.

Ama en sağlamı uçağa atlayıp İsviçre ye gitmek çünkü sağlam kurumlar yüzünü görüp elini sıkmadığı şahıslara hesap açmamaktadırlar. Çok denedim.

İsviçrede şubesi olan bir Türk bankası ile görüştüm Cenevre şubesi ile adamlar tam bir aptal resmen yabancı kurumların kucağına itiyorlar. Bana verdikleri cevap " biz isviçrede yaşamayana hesap açmıyoruz " oldu. Kanuni bir olaymı dedim " kurum prensibi dedi "

C.ÜNLÜ
03-07-2008, 22:52
Ben de açayım bari bir hesap....

Memleketin çivisi çıktı ya hazırlıklı olalım madem.

dent
04-07-2008, 22:17
Merhaba Sn.Dent

Ben isviçrede bir kurumda hesap açtırmayı başardım. Fakat İmkb pozisyonlarım nedeniyle fazla işlem yapamadım.

Evrak olarak Kimlik Fotokopisi ( bazıları noter yada konsolosluk tasdiği istemektedirler. ) veya pasaport.
Adresinizi gösterir fatura benzeri evrak.

Ama en sağlamı uçağa atlayıp İsviçre ye gitmek çünkü sağlam kurumlar yüzünü görüp elini sıkmadığı şahıslara hesap açmamaktadırlar. Çok denedim.

İsviçrede şubesi olan bir Türk bankası ile görüştüm Cenevre şubesi ile adamlar tam bir aptal resmen yabancı kurumların kucağına itiyorlar. Bana verdikleri cevap " biz isviçrede yaşamayana hesap açmıyoruz " oldu. Kanuni bir olaymı dedim " kurum prensibi dedi "

tyeşekkürler,
b,r isviçre yapacağız anlaşılan.

askin
04-07-2008, 22:44
http://www.swissquote.ch
Yukaridaki linkden online Hesap actirip yatirim yapabilirsiniz.
3 lisandan birini Almanca,Ingilizce,Fransizca secim yaparak gerekli bilgiyi alabilirsiniz

betaport
05-07-2008, 00:00
Bizim bankalar aptalca davrandığı sürece nice Türk'ün canı yanmaya mahkumdur.
Ziraat İş gibi bir çok bankamız isviçre'den bahreyn'e Hollanda Antillerine Avusturyaya kadar şubesi varken Forex-Future ve diğer enstrümanlar için doğru düzgün bir atağı bulunmamaktadır.

Geçen hafta sonu finans dünyasından bir tanıdıkla konuşurken söylediği bir cümle çok dikkatimi çekti.

Ümit bu ülkeden her sene boş hayal kurumlarına enaz 500 milyon USD gidiyor dedi hiç bu boyutunu düşünmemiştim.

Varın gerisini siz düşünün.

Ayrıca İsviçre'de hesap açtırmayı başarmış bir kişi olarak şunu net söyleyebilirm. Benim açtığım Broker şirketinde Future ve Forex hesabı ama İsviçre'de yaşayan tanıdıklarımla görüşmelerimde önerdikleri iki kurum var bir tanesi UBS Bank diğerinin adı bir garipti şimdi hatırlayamadım. Bu tip banka olup güvenilir asırlık kurumlar enaz 50 bin USD lik min hesap ayrıca yüzünüzü görüp elinizi sıkmadan hesap açmıyor çok denedim.

İnternet üzerinden banka hesabı açmak ise İsviçre kanunlarında yasak. Ayrıca Kredi Kartı ile para transferleri yapmak İsviçre'de yasak. Londra kurumları genelde kredi kartı kullanır.

Dubai kurumları ise genelde üçkağıtçı takımıdır. Londra da güvenilir kurum bulmak nerdeyse imkansızdır. Türk çalışan bir çok kurum ise güvenilir değildir ( Tecrübe ile sabittir )

Bildiklerim umarım işinize yarar.

wadpro
21-07-2014, 17:16
Zürih'te İsviçre'nin en büyük 2 bankası olan Credit Suisse ve UBS ile ayrı ayrı görüştüm, Türk vatandaşlarına hesap açmak için birisi minimum 500.000 Euro diğeri ise 1.000.000 Euro istiyor. Daha aşağı rakamlara hesap açamıyorsunuz.

Londra'da citibankın citigold hizmeti var, onların minumum yatırım tutarı ise 100.000 USD.

Ama yurtdışında online vadeli hesap açıp yatrımanın yolu var mı bilmiyorum.