PDA

View Full Version : Dünya Şampiyonu bir Türk!

soros74
24-09-2008, 13:37
http://www.sabah.com.tr/haber,5740A73C6F1C43E6A545507B6F0CAB7B.html

Türkiye geri koşma şampiyonu

İtalya'nın Parma kentinde yapılan Geri Geri Koşma (Retro) Dünya Şampiyonası'na katılan tek Türk sporcu Ömer Aslan, şampiyonada 200 ve 400 metrede dünya birincisi oldu.

Aslan, 100 metre koşusunda da rakibiyle aynı dereceyi elde etmesine karşın ikinci oldu.

Şampiyonaya Antalya'da hazırlanan Türkiye'nin tek retro koşucusu Ömer Aslan, İtalya'nın Parma kentinde geçtiğimiz günlerde yapılan 2008 Dünya Retro Şampiyonası'nda 200 ve 400 metre koşularında birincilik ve 100 metre koşusunda ise ikinci oldu.

Şampiyonadan sonra Antalya'ya dönen Aslan, AA muhabirine yaptığı açıklamada Türkiye'yi temsil etmekten duyduğu mutluluğu dile getirdi. 8 ayrı kategoride yapılan yarışmalara 100, 200 ve 400 metrelerde katılan Aslan, 200 metreyi 32 ve 400 metreyi de 72 saniyede koşarak dünya rekoru kırdığını söyledi. Almanya, Fransa, İtalya, İngiltere, Brezilya başta olmak üzere 16 ülkeden yaklaşık 200 sporcunun katıldığı yarışmalarda Türkiye'ye 2 altın ve bir gümüş madalya getirmekten mutluluk duyduğunu kaydeden Aslan, ''Şampiyonaya formasında sponsor logosu olmayan tek sporcu olarak ben katıldım. Kendi çabalarımla Türkiye'ye madalya kazandırdım'' dedi.

Retronun 2012 olimpiyatlarına yeni bir spor branşı olarak dahil edilmesinin beklendiğini de anlatan Aslan, hedefinin olimpiyatlara katılarak Türkiye'yi temsil etmek olduğunu ifade etti. Aldığı derecelerle uluslararası yarışmalara doğrudan katılma hakkı elde ettiğini de anlatan Aslan, bugüne kadar sponsor desteği bulamadığı için garsonluk yaparak, tamamen kendi imkanlarıyla yarışmalara hazırlandığını anımsattı.

Aslan, şöyle devam etti:

''Ülkemizde geri geri koşmayı hala kabullenemeyen bir anlayış var. Bu nedenle kendime sponsor desteği bulamadım. Bazı belediye yöneticileri (İleri koşanlar varken biz geri geri koşana mı destek olacağız) dediler. Bu tür ifadelere çok üzüldüm. Sonuçta spor olarak yapılan bu alana destek olunması gerekir. Sponsor bulamazsam önümdeki yarışmaların bir bölümüne katılmayacağım. Ancak kendimi olimpiyatlara hazırlayacağım.''
Şampiyonadan döndükten sonra garsonluk yapmaya yeniden başlayan Aslan, İtalya Retro Komitesi yetkililerinin kendisine Türkiye'de de retro organizasyonları düzenlemek istediklerini bildirdiklerini sözlerine ekledi.

REST
24-09-2008, 13:46

İtalya'nın Parma kentinde yapılan Geri Geri Koşma (Retro) Dünya Şampiyonası'na katılan tek Türk sporcu Ömer Aslan, şampiyonada 200 ve 400 metrede dünya birincisi oldu.

:)
Tebrik ediyorum Türk:super: sporcu kardeşimizi....
Hiç de şaşırmadım...
GERİ GERİ gitmede...antreman yapmasına bile gerek olmamıştır...
ÜLKE olarak en iyi yaptığımız iş bu.:notr:
Selamlar...
.

kaces
24-09-2008, 16:00
El gider Mersine biz gideriz tersine...

pinky
24-09-2008, 16:10
Basketbolda hem oyuncular hem de hakemler için çok aranan bir özellik. Gerçi 3 hakemle oynanan maçlarda önemini kaybetti.

ayyan
24-09-2008, 21:24

İtalya'nın Parma kentinde yapılan Geri Geri Koşma (Retro) Dünya Şampiyonası'na katılan .. şampiyonada 200 ve 400 metrede dünya birincisi oldu.
...

Ee? Bu kadar mı?

Konuya ilişkin bakış açılarınızı bizlerle de paylaşacak mısınız? Yoksa herkesin kendi payında ne varsa onla yetinsin mi diyorsunuz?

Sizde ilginç haberler vardır, böyle bırakmayın :he:

BUSHIDO
25-09-2008, 02:49
Bir saman alevi gibi!
Topik acmak icin sanirim biraz daha uzun vadeli dusunmek gerekli...

Sn Soros74 den bu topigin devaminda bizlere neler aktaracagini bekliyelim bakalim.:)

guneysu
25-09-2008, 02:59
Bir saman alevi gibi!

Sn Soros74 den bu topigin devaminda bizlere neler aktaracagini bekliyelim bakalim.:)

bir atasözüne göre (ata sözü de olmayabilir emin değilim)

çocuğu doğurmak kolay.. onu büyütüp adam etmek zor..

bu atasözüne göre Sn Soors74 bu topici nasıl adam edecek.. sonu nereye varacak.. bende heyecanla takip edeceğim:):)

RMM
25-09-2008, 08:45
Sporda,biz devşirme sporcuların başarısını başarı dıye sayar,gündelik gündemleri ne zaman bırakırsak,kendi evlatlarımızın ister geri ister ileri koşmasından da övünürüz.Olimpik sporlar pek bizde spordan sayılmaz....Para yok onda topçu ol diye yön değiştirilir.....Bir senedir 2 defa tv de çoçuğu ve yaptıgı sporu dınlıyoruz.....Dün akşam yine tv de idi...ama 50 sn sürdü başarısını anlatması.....Bir gün de böyle geldi geçti.......alkışlar bitti....ışıklar söndü.............Sporcu Çoçuk sabah 6 da kalkıp her gün yaptığı işi garsonluğa geri döndü....................Önümüzdeki maça bakana kadar....................

ginseng
25-09-2008, 09:07
Konu sadece bir sporcumuzun aldığı başarıyı konuştuktan sonra kapanmasın istedim.Topik sahibinin affına sığınarak konuyu dünya şampiyonu diğer Türk sporcuların da hayatlarının,başarılarının konuşulacağı bir platforma taşımak istedim.Bu nedenle köylüsü olmakla gurur duyduğum dünya ve olimpiyat şampiyonu milli güreşcimiz Celal ATİK'i tanımanızı ve sporda nerelerden geldiğimizi yeni nesillerin de görmesini istedim.
http://www.yazikisla.net/index.php?pid=2

soros74
25-09-2008, 17:28
Bir saman alevi gibi!

Sn. Bushido,

Topiğin mesaj sayısı değil, işlevi veya vermek istediği ana fikir önemlidir diye düşünüyorum. Bu topik de ana fikiri direkt ilk mesajda vermiştir.

Bununla beraber topiğin devamında olimpiyatlarda özellikle de atletizm dalında bir olimpiyat şampiyonu çıkarmak için ne gibi bir sistem uygulamamız gerektiğini tartışabiliriz.

Olimpiyat düzenlemek için sürekli aday olan Türkiye, bir olimpiyat organizasyonu almamız halinde, olimpiyat düzenleyip de olimpiyatın ana dalı olan atletizmde altın madalya alamayan ilk ülke olursa biraz traji-komik olur gibime geliyor. Ne dersiniz?

BUSHIDO
25-09-2008, 17:47
Neden olmasin?
Allahtan bizde bu topigi ileri gorusluluk yapip spor bolumune cekmisiz!:he:

Siz baslayin devamina belki katilan olur...