PDA

View Full Version : Çift maaş sorunu...

alt_yil
25-09-2008, 14:27
Selamlar arkadaşlar;

Hukuk konusunda bilgili arkadaşlarıma bir sorum olacak.

Babam bir bacağındaki sakatlık dolayısıyla memur olan babasından dolayı cüz-i bir miktar maaş almaktaydı, esnaflığı dolayısıylada bağkura mecburen üye edilmişti. İlerki zamanlarda 1996 yılında bağkurdan emekli oldu ve babasından kalan maaş ile bağkur maaşını birlikte almaya başladı... Taaa ki 2006 yılına kadar.....
2006 yılında birden bire babasından (sakatlığı için ) aldığı maaş kesildi ve 1996 yılına kadar olan ödemeler hesaplanarak muhtaç olmadığı dönemler için borç çıkarıldı, hatta faiz uygulandı.

Babamın maddi durumu iyi olmadığı için bu borcu 13.000 YTL ödeyemedi, akabinde Ödeme Emri geldi, 7 gün içerisinde ödemediğiniz takdirde icra yoluyla tahsila gidilecektir diyor.

Ben duydum ki bu tür konularda dava açanlar kazanmışlar, ancak bir türlü örnek bir dosya, karar veya dosya numarası bulamadık...

Yukarıda anlattığım konuda ve temin etmeye çalıştığımız karar konusunda yardımlarınızı, yorumlarınızı bekliyorum.

Saygılarımla

alt_yil
26-09-2008, 13:57
Koskoca forumda hiç yardımsever hukukçu yokmu :confused: :notr:

ayyan
26-09-2008, 14:57
http://www.hukuki.net/

Adres bu olmalı. Burada sorulara cevap veriyorlar. Daha çabuk yanıt alabileceğinizi düşünüyorum.

alt_yil
26-09-2008, 15:02
http://www.hukuki.net/

Adres bu olmalı. Burada sorulara cevap veriyorlar. Daha çabuk yanıt alabileceğinizi düşünüyorum.

Bizdeki hukuk hukuk değilmi yani :D şaka şaka :D

araştırıyorum bende çok sağolun..

ayyan
26-09-2008, 15:14
Bizdeki hukuk hukuk değilmi yani :D şaka şaka :D

araştırıyorum bende çok sağolun..

"Öncelikle parayı yatırıp daha sonra itiraz edeceksiniz, yoksa icra gelir."

Benim bildiğim kısım bu kadar, o yüzden o siteye yönlendirmiştim :confused: :yes: Geçmiş olsun, kolay gelsin

ENGINEER68
26-09-2008, 15:51
"Öncelikle parayı yatırıp daha sonra itiraz edeceksiniz, yoksa icra gelir."

Benim bildiğim kısım bu kadar, o yüzden o siteye yönlendirmiştim :confused: :yes: Geçmiş olsun, kolay gelsin

Aynen öyle.Önce para yatırılacak.Sonra itiraz edilecek.Aman makbuz ve/veya makbuzları saklayın.

alt_yil
26-09-2008, 16:07
Yok abiciğim olsa zaten yatırıp kurtulurdu babam... İtirazda çare değilki itiraz edince icra duruyor fakat, ilgili kurum yeniden dava açıyor ve dava neticesinde haklı çıkarsa itiraz edildiğ için %40 zam geliyor.. faizde işliyormu onu bilmiyorum :(

habag
14-10-2008, 16:57
selam arkadaşlar, hukukçu arkadaşlara bir sorum var mümkünse cevap,

bir şirket hakkında savcılıga suç duyursunda bulundum, fakat savcı beyefendi spk ya bile sormadan yazıyı bize geri yolladı,nedeni de spk dava açması lazımmış fakat spk zaten bizden sonra davayı açtı.

savcı şirkete dava açılıp açılmadıgını bile bilmeden bizi maggur etti. şimdi ne yapmam lazım? saygılarımla.

anlatabildim umarım.

ayyan
14-10-2008, 17:42
selam arkadaşlar, hukukçu arkadaşlara bir sorum var mümkünse cevap,

bir şirket hakkında savcılıga suç duyursunda bulundum, fakat savcı beyefendi spk ya bile sormadan yazıyı bize geri yolladı,nedeni de spk dava açması lazımmış fakat spk zaten bizden sonra davayı açtı.

savcı şirkete dava açılıp açılmadıgını bile bilmeden bizi maggur etti. şimdi ne yapmam lazım? saygılarımla.

anlatabildim umarım.

BORYAD'ın avukatları var, nette aratırsanız onlar konunun derinliğini daha iyi bilri.. Bir sorun onlara..

habag
15-10-2008, 11:34
BORYAD'ın avukatları var, nette aratırsanız onlar konunun derinliğini daha iyi bilri.. Bir sorun onlara..

alakanız için sagolun sayın ayyan,