PDA

View Full Version : USB Flash Bellekler

Colias
22-10-2004, 19:36
Piysada birçok usb flash bellek var. USB 2.0 olması büyük avantaj ama birçok marka var. Dergilerde ve sitelerde farklı markalar birinci seçiliyor performans vb bakımından; satıcıya gidiyorum farklı bir şey sunuyor. Hangisini alacağıma karar veremedim. :confused: Belki siz kullandığınız usb flash belleği beğendiğiniz ve beğenmediğiniz özellikleri ile paylaşırsanız çok yardımcı olabilirsiniz.
Şimdiden ilgi gösteren arkadaşlarıma teşekkür ederim. :roll:

San Francisco
22-10-2004, 20:42
Ben de pqi firmasının intelligent stick 2.0 aldım. Memnunum.

Colias
22-10-2004, 20:59
sn san francisco size itibar gönderemiyorum ama öneriniz için teşekkür ederim

San Francisco
22-10-2004, 21:16
http://www.linternaute.com/guides/fiche/507/intelligent_stick_2.0.html

http://www.supermediastore.com/pqi-pendrive.html

http://www.extrememhz.com/Intellistick20-p1.shtml

50ot
22-10-2004, 22:27
tiny var 128 MB. bende gayet memnunum70 liraya almıştım, şimdi 50 oldu galiba... usb 2 zaten artık standart.. 50-70 lira civarında çok fazla da yanlış yapma şansınız yok...

sugarpan
22-10-2004, 22:40
TEKNOSA da bir tane 2gigabytlık satılıyordu. Hemde 115 milyon mu neydi..Bir kontrol edin isterseniz...

empee3
22-10-2004, 23:04
USB Flash-belleklerde marka önemli değildir. Önemli olan USB2.0'ı desteklemesidir. En ucuzunu da almayın, orta fiyatlı bir bellek en iyi seçimdir.

mr.tar
23-10-2004, 02:23
usb flash kulanacak ve kullanan arkadaslara acizane bir tavsiyem olacak ; ne marka ne model alirsaniz alin buyuk olasilikla memnun kalacaksiniz dikkat etmeniz gereken en onemli nokta bilgisayariniz calisir vaziyetteyken (win2000 ve ustunde usb yi taktiginizda )sag alt kosede stop/remove hardware iconunu goreceksiniz oradan aletin calismasini durdurmadan bilgisayarinizdan parcayi ayirmayin.ani elektirik bosalmasi usb flaslarin bellek chiplerini kullanilmaz hale getirebilir yada sakladiginiz herseyin kaybolmasina sebep olabilir.bunun haricinde bir diger dikkat etmeniz gereken nokta cep telefonunuzu bu flash ram lara yakin tutmayin.
saygilar

Uzaklar
23-10-2004, 04:16
USB flash bellek almadim, gerektigi zamanlarda, digital kameranin 256MB SD kartini kullaniyorum. USB belleklerle kullanim acisindan herhangi bir farkliligi olmadigi gibi ilave masraf yapmamis oldum :)

San Francisco
23-10-2004, 07:23
USB flash bellek almadim, gerektigi zamanlarda, digital kameranin 256MB SD kartini kullaniyorum. USB belleklerle kullanim acisindan herhangi bir farkliligi olmadigi gibi ilave masraf yapmamis oldum :)
Doğru....
Birde bu sd kartların adaptörü ola belki de vardır. Bir kutunun içine yerleştireceksin oradan da USB girişine.. Benimki öyle çalışıyor..
Bendeki i-stick. Bazı marka fotoğraf makinelerinin hafıza kartı olarakta kullanılıyormuş.

ihsanokur
19-11-2004, 00:42
jogr marka 512 MB USB 2.0 destekli flash bellek aldım. 112 milyon TL, sorun yok.

TheClansman
19-11-2004, 01:11
usb flash kulanacak ve kullanan arkadaslara acizane bir tavsiyem olacak ; ne marka ne model alirsaniz alin buyuk olasilikla memnun kalacaksiniz dikkat etmeniz gereken en onemli nokta bilgisayariniz calisir vaziyetteyken (win2000 ve ustunde usb yi taktiginizda )sag alt kosede stop/remove hardware iconunu goreceksiniz oradan aletin calismasini durdurmadan bilgisayarinizdan parcayi ayirmayin.ani elektirik bosalmasi usb flaslarin bellek chiplerini kullanilmaz hale getirebilir yada sakladiginiz herseyin kaybolmasina sebep olabilir.bunun haricinde bir diger dikkat etmeniz gereken nokta cep telefonunuzu bu flash ram lara yakin tutmayin.
saygilar

Hiçbirşey olmaz. Bellek üzerindeki okuma/yazma ışığı yanmadığı sürece istediğiniz gibi söküp takabilirsiniz ama buna dikkat edin. O bahsedilen start/stop hardware olayı xp/2000 üstünde var sadece. :cool:

TheClansman
19-11-2004, 01:24
saygilar

Hiçbirşey olmaz. Bellek üzerindeki okuma/yazma ışığı yanmadığı sürece istediğiniz gibi söküp takabilirsiniz ama buna dikkat edin. O bahsedilen start/stop hardware olayı xp/2000 üstünde var sadece. :cool:

b.a.b.a.l
19-11-2004, 10:04
USB belleklerde sorun olmaz genelde hepsi iyidir. Ben de 2 yıl kadar önce 256 MB GenX aldım hiçbir sorunla karşılaşmadım. Hem de öyle kutularda falan da saklamıyorum pantolon cebimde, gömlek cebimde, ceketin muhtelif yerlerinde, garip gurüp heryerde taşıyorum, atalıyorum yine de birşey olmadı. Bence herkesin vakit kaybetmeden sahip olması gerekir. Tabi 2.0 olmalı ve en az 256 MB diyorum.

BOYNER
19-11-2004, 11:23
Tindisk 512 MB USB 2.0 =104 YTL. (http://www.ideefixe.com/Bilgisayar/tanim.asp?sid=NI9IOQLCN102XQI092CH)

gebzeli
19-11-2004, 11:30
USB belleklerde sorun olmaz genelde hepsi iyidir. Ben de 2 yıl kadar önce 256 MB GenX aldım hiçbir sorunla karşılaşmadım. Hem de öyle kutularda falan da saklamıyorum pantolon cebimde, gömlek cebimde, ceketin muhtelif yerlerinde, garip gurüp heryerde taşıyorum, atalıyorum yine de birşey olmadı. Bence herkesin vakit kaybetmeden sahip olması gerekir. Tabi 2.0 olmalı ve en az 256 MB diyorum.

Bende senin gibi yaptım , şimdi çöp kutusunda rahmetlim :(

alvardar
22-01-2005, 18:39
Hani şu 256 mb kapasiteli USB bellekler var ya tavsiye edebileceğiniz bir marka var mı?Alıp da kullanan memnun olan olmayan yazarsa sevinirim.Benim için gerekli özellik tipi düzgün olacak, cepte çıkıntı yapmayacak, USB 2.0 ve boot özelliği olacak.

edvin
22-01-2005, 18:49
http://www.newegg.com/app/ViewProductDesc.asp?description=20-155-414&depa=0

BOYNER
22-01-2005, 18:52
hisse.net USB Flash Bellekler (http://www.hisse.net/forum/showthread.php?t=3026&page=1&pp=10&highlight=bellek)

Tavsiyem... (http://www.ideefixe.com/Bilgisayar/tanim.asp?sid=NI9IOQLCN102XQI092CH)

DEVadam
22-01-2005, 18:58
www.twinmos.com/flash/flash_p_usb20_mobile3.htm

TwinMOS Disk III.
Kalite olarak en üst düzeyde olan bir ürün.

Su
22-01-2005, 19:26
mp3 playerler olupta SD kart veya MM cart desteği olanlar çok daha avantajlı ;
1. FM tuner özelliği olduğu için bir çoğunda ses kaydı yapılabilir ve sonra mp3 dönüştürülebilir.
2. secure digital veya multi mdia kartı desteklediği için USB arabirimiyle bunu gücünüz yettiğince artırabilirsiniz 800 MB kadar çıkanlar var. Ayrıca kendi beleğide buna ilave 128 -256- MB (depolama ünitesi olarak
3. Bir çoğunda ses kaydı var .
4. 10 milyonluk bir aparatla arabada ucuza ; kaydettiğiniz mp3 leri dinleyebilirsiniz.

Fiatı makul olanlar 150 YTL civarında. bi inceleyin ben yeni bi tane aldım bir yıldır kulandığım 64 MB flash disk yetersiz kalıyordu.