PDA

View Full Version : başarılı Sistemler

küçük_e
02-12-2008, 23:34
Merhaba Arkadaşlar;
Bu forumda sistemler üzerine bilgilerimizi paylaşalım istiyorum... Evet hepimizin bir sistemi var ve ona göre işlem yapıyoruz... sistemsiz olanlar ise malüm kısa sürede portföyü eritip ahlarla vahlarla vede keşkelerle başlayan hikayeler anlatıp dururlar..

Ben birlikten kuvvet doğar ilkesinden hareketle burada sistemlerimiz ve Al-Sat noktalarımız üzerine paylaşmayı, mevcut sistemimizi daha da geliştirme yollarını aramayı hedefliyorum...

Tüyo, yüyo, duyumlar, spekülatif senetler, uçacak kaçacak lafları burda olmasın isterim..
Esas takip ettiğimiz ve işlem yaptığımız şey VOB....
yanısıra döviz ve borsamıza yön veren ısc, garan gibi lokomotif kağıtlar...

küçük_e
02-12-2008, 23:36
Bir sistemi olanlar ve bu sistemine göre işlem yapanları bu forma bekliyorum... bakalım en iyi sistemi, en az hata yapan sistemi vede en çok kazandıran sistemi geliştirebilecekmiyiz... herkese bol kazançlar...

küçük_e
02-12-2008, 23:43
sistemin son durumu

2 aralık 2008 salı saat 15' de 31500 de AL verdi Vob da Long açtık... yarın sistemin performansını hep birlikte göreceğiz....

KARADENIZ
03-12-2008, 02:16
Bir sistemi olanlar ve bu sistemine göre işlem yapanları bu forma bekliyorum... bakalım en iyi sistemi, en az hata yapan sistemi vede en çok kazandıran sistemi geliştirebilecekmiyiz... herkese bol kazançlar...

sistem den kast ettiginiz nedir ??
sahsen benim bir sistemim yok :notr::notr:

küçük_e
03-12-2008, 12:41
sistem SAT vermek üzere ama direniyor.. bizde dikkatlice takipdeyiz.. SAt gelirse zararına vereceğiz...

küçük_e
03-12-2008, 14:14
eveettt endeks 30750 yi gördü sabah panikleyip satanlar yaklaşık 1000 puan zarar yazdı.. biz sisteme uygun olarak satmadık bekliyoruz.. SAT sinyali gelirse zarara kara bakmayacağız... sistemli olmak iyidir..

küçük_e
03-12-2008, 14:16
sistem den kast ettiginiz nedir ??
sahsen benim bir sistemim yok :notr::notr:

sayın karadeniz.. sisteminiz yoksa neye göre karar veriyorsunuz.. ve daha önemlisi sonuçlar nasıl... sistemsiz olmak kazandırıyorsa mesele yok derim... ancak.. teknik analiz, temel analiz, takas, bilgi... her neyse bir kriteriniz varsa o da bir sistemdir sonuçta.. açıklamalarınızı bekleriz..

KARADENIZ
03-12-2008, 14:26
sayın karadeniz.. sisteminiz yoksa neye göre karar veriyorsunuz.. ve daha önemlisi sonuçlar nasıl... sistemsiz olmak kazandırıyorsa mesele yok derim... ancak.. teknik analiz, temel analiz, takas, bilgi... her neyse bir kriteriniz varsa o da bir sistemdir sonuçta.. açıklamalarınızı bekleriz..

tamamdir , bu anlamda olunca mantikli geldi ... ben yuregimin sesini dinliyorum..... :super::super:

uyguladigim sistem ise, ekli link deki basligin, baska bir uye tarafindan aciklanmis ilk 10 mesajindaki gibi....
bol gerilimli , ... malum ne kadar risk o kadar getiri yada goturu....
syg

http://www.hisse.net/forum/showthread.php?t=5226&page=29

küçük_e
04-12-2008, 20:38
sistemin son durumu

2 aralık 2008 salı saat 15' de 31500 de AL verdi Vob da Long açtık... yarın sistemin performansını hep birlikte göreceğiz....

merhaba sistemciler...

bu gün 32300 en yüksek değeri gördük.. sisteme uyanlar.. max. 800 puan kardalar.. ama daha önemlisi sert hareketlerden 1000 puanlık iniş çıkışlarda zarar etmiyoruz.. strese kapılmıyoruz.. sakin bir şekilde sistemin sinyal vermesini bekliyoruz..

küçük_e
04-12-2008, 20:43
tekniz analiz hesaplamarım ilk hedefin 35000(yaklaşık) olduğunu gösteriyor.. ancak beklenmedik gelişmeler olursa ve de sistem SAT verirse gözünün yaşına bakmayız... yarın en kötü durumda maliyetine yada ufak bir zararla veririz... Ancak beklentim ve grafik formasyon henüz sat sinyalinden çok uzaktalar.. sat sinyali geldiğinde çok önemli bir aksilik olmazsa anında buraya yazarım... hepinize bol kazançlar..

küçük_e
04-12-2008, 20:56
birde yakışıklı grafik yerleştirelim... hedef 35000 civarı görünüyor.. arakadaşlar burdaki yazılar tamamen amatörce olup hiç bir garantisi yoktur.. ben sadece düşüncelerimi yazıyorum..http://img201.imageshack.us/my.php?image=vob03004aralk08ib9.png

küçük_e
04-12-2008, 20:57
resimde sorun var

küçük_e
04-12-2008, 21:13
http://img210.imageshack.us/my.php?image=vob03004aralk08qc2.png

küçük_e
06-12-2008, 14:15
merhaba arkadaşlar... teknik sorun nedeniyle grafik yerleştiremedim... ancak sisteme güvenmeye devam ediyoruz.. öncü büyük kağıtlarda maldayız... vobda longdayız.. rahatız.. stres yok.. hedef belli 35000 (ilk hedef dahası var).. biz bayramın coşkusunu yaşıyoruz huzurlu sakin.. çünkü sisteme güveniyoruz ve günlük dalgalanmalardan etkilenmiyoruz moralimizi bozmuyoruz.. son gün ne oldu dow bayağı eksi idi artı kapattı... hepinize güzel bayramlar diliyorum....

Bear_Bull
06-12-2008, 15:22
http://www.resimbank.org

http://www.kucukresim.com/

sitelerinden deneyin .

HaciDimitri
06-12-2008, 21:47
merhaba arkadaşlar... teknik sorun nedeniyle grafik yerleştiremedim... ancak sisteme güvenmeye devam ediyoruz.. öncü büyük kağıtlarda maldayız... vobda longdayız.. rahatız.. stres yok.. hedef belli 35000 (ilk hedef dahası var).. biz bayramın coşkusunu yaşıyoruz huzurlu sakin.. çünkü sisteme güveniyoruz ve günlük dalgalanmalardan etkilenmiyoruz moralimizi bozmuyoruz.. son gün ne oldu dow bayağı eksi idi artı kapattı... hepinize güzel bayramlar diliyorum....

sistemin nasıl bişe. piyasada satılan al sat veren programlardan birisimi, yoksa kendin oluşturduğun bir sistemmi. bu konuda bir açıklama yapsan iyi olacak. burada yazdıklarından bir anlam çıkarabiliriz böylelikkle.

bol kazançlar.

GRACİEUX
06-12-2008, 23:42
http://www.resimbank.org

http://www.kucukresim.com/

sitelerinden deneyin .

Denemedir...

http://www.resimbank.org/thumb-8091_493AE358.jpg (http://www.resimbank.org/share-8091_493AE358.html)

kentuf
06-12-2008, 23:59
eveettt endeks 30750 yi gördü sabah panikleyip satanlar yaklaşık 1000 puan zarar yazdı.. biz sisteme uygun olarak satmadık bekliyoruz.. SAT sinyali gelirse zarara kara bakmayacağız... sistemli olmak iyidir..

arkadaşım sistemin kaç dakikalıkta onuda yazarsan panikleyip satanların sonucunu bayramdan sonraki seanslarda anlarız.Kimin sistem neye göre sat vermiştir.775 kaç lot görmüştür.Sisteminiz fiyatamı bakar tipe mi gibi.:he:

küçük_e
08-12-2008, 23:01
Merhabalar...
ortak soru : sisteminiz nedir... bunu açıklayarak sanırım tüm arkadaşlara cevap vermiş olacağım..

küçük_e
08-12-2008, 23:13
ÖNCELİKLE PİYASADA YÖNÜ BELİRLEMEK GEREKİYOR.. Yani dalları yaprakları bırakıp ormana bakmak gerekiyor... Eğer bu noktada doğru kararı verebilirsek işin %80 i tamamlanmış oluyor.
yönü belirledikten sonra kararımıza uygun olarak Long(uzun) veya Short (Kısa) pozisyon açmamız için bekliyoruz

* Ağırlıklı ortalamalar, Macd, Rsi, Stoch ve Trix gösterge kombinasyonuna göre işlemi yapıyoruz..

abka
08-12-2008, 23:17
yeni bir sistem deniyorum..15 dak. lık..ekim performansı(13200 puan kar),kasım(10800 puan kar)..daha önceki aylara ait veri yok...çok geçmişi olmayınca güvenemiyorum..kanımca güvenmek için 12 aylık test lazım..

küçük_e
08-12-2008, 23:26
Cevap: bende bilmiyorum.....Sistem grafik üzerinde çok güzel sinyaller vermiş geçmiş dönemde... ancak uygulamada ne yapar bilemiyorum.. ben küçük lotlarla da olsa kesinlikle uyguluyorum sistemi... sonuçlarını burda tartışıcağız.. başarı olursa birlikte dahada geliştireceğiz... yoksa sistem çöpe atılacak, dostluklar kalıcak.. belkide aramıza katılacak başka bir arkadaşımızın uyguladığı başarılı bir sistemi uygulayacağız..

küçük_e
09-12-2008, 21:39
yeni bir sistem deniyorum..15 dak. lık..ekim performansı(13200 puan kar),kasım(10800 puan kar)..daha önceki aylara ait veri yok...çok geçmişi olmayınca güvenemiyorum..kanımca güvenmek için 12 aylık test lazım..

Sayın abka;
Bu formun amacı bilgi paylaşmak... sistemlerin zayıf yönlerini güçlendirici tedbirler almak.. bu nedenle sisteminizi ve detaylarını açıklarsanız seviniriz.. varsa grafiklerle destekleyebilirsiniz... en azından sistemin Al-SAT durumunu, mevcut durumunu yazarsanız güzel bir paylaşım olur... örneğin burda birkaç arkadaşın sistemlerinde Al oluşması bizi daha cesaretlendirebilir...

küçük_e
10-12-2008, 12:58
ÖNCELİKLE PİYASADA YÖNÜ BELİRLEMEK GEREKİYOR.. Yani dalları yaprakları bırakıp ormana bakmak gerekiyor... Eğer bu noktada doğru kararı verebilirsek işin %80 i tamamlanmış oluyor.
yönü belirledikten sonra kararımıza uygun olarak Long(uzun) veya Short (Kısa) pozisyon açmamız için bekliyoruz

* Ağırlıklı ortalamalar, Macd, Rsi, Stoch ve Trix gösterge kombinasyonuna göre işlemi yapıyoruz..

yön tahminim kesinlikle yukarıdır ve ilk defim 30-32000 dir. daha sonra 36000 civarı teknik analizde görülmektedir.. ancak biz öncelikle ilk hedefin gerçekleşmesini bekleyeceğiz.. sonrasına ise o gün karar verceğiz..

çıkış beklediğimiz için uygun yerlerden long pozisyon alıyoruz.. şimdilik şortu giymiyoruz.. 30000 den sonra sistem SAT verirse ve yönün aşağı olduğuna kanaat getirsek şort olacağız...

Yön tayini yaparken diğer değerli yorumcuların görüşlerine de bakıyoruz... Bu bağlamda Sayın bluetooth_diyor ki: (bire bir alıntıdır)

DOW ile ilgili görüş ve beklentilerimi aktardığım bölümde 1. madde 9 000 atağının ardından, bu direncin kolaylıkla aşılamayacağını ve 8 650 / 700 bölgesine bir gevşeme / düzeltme olduktan sonra 9 000 üzerine yönelme evresinin devreye gireceğini belirtmiştim...

Nitekim dün gece bu yaşandoı ve salı gecesi DOW 8 651 en düşük değerini görmek sureti ile 8 700 eşiğinde kapandı...

Bugün için (çarşamba) DOW un 8 600 seviyesini destek alıp, daha aşağısına gerilemeksizin tekrar tepki eğilimine girerek 8 700 / 8 800 bölgesinde tutunması ve gerilemesini devam ettirmeksizin olumlu bir kapanış yapmasını beklemekteyim...!!!

Zira dün gece yaşanmış olan gerileme bir düzeltme olup, 8 500 aşağısını tekrar gündeme getirecek nitelikte olmayıp, 9 000 direncini aşabilmek adına hazırlık çalışmalarıdır kanaatindeyim ve DOW tekrar bu düzeltme ardından yönününü 9 000 direncini zorlamaya çevirecektir inancındayım...

Özetle ;

Bayram sonrasında ilk işlemlerimizi göreceğimiz cuma günü için bu olumsuz DOW kapanışınının huzursuzluğunu yaşamak yerine 9 000 direncini zorlamakta olan bir DOW görüntüsü ile karşılaşacağımızı, DOW un bayram ikramiyesi verebilmek adına olumlu etkilerini endeksin 26 000 atağı ile yaşayabileceğimizi bugünden rahatlıkla söyleyebilirim...!!!

küçük_e
12-12-2008, 12:11
sistemin son durumu

merhabalar....

sistemmimiz AL konumunu sürdürüyor... bizde sakin seyrimizi sürdürüyoruz...

küçük_e
12-12-2008, 15:32
Eur/usd paritesi dolar dunya piyasalarinda kan kaybedecek

eur/usd
paritesinde ve dolarin dunyadaki diger para birimleri karsisindaki surecini
detaylandirdigimizda eur/usd paritesinde hedef ilk adimda 1.3300-1.3600

ilk adim hedefdimizi olan 1.3300 bolgesi 1-2 gunluk duraklama ve dinlenme
araligi olarak izlenebilir. Asil burada buyuk ahreketin ust noktalara ulasmasi
icin ise 1.3600 cidddi anlamda bir gecis ve direnc seviyesi olarak
izlenecektir. Buyuk ikinci adimda 1.3800 ve orta vadede ise 1.4300 seviyesine
kadar bir hareketlilik gorebilecegimizi dusunmekteyiz ki, boyle bir durumun
isaretleri gayet guclu gelisiyor. Dolar dunyada son 5-6 ayda yasadigi kazanim
surecini tersine dondurmek uzere. Kriz nedeni ile liman olan dolardan
cikislari gorebilecegimiz gibi hizli bir dolar kacisi dahi artabilir. Abd de
faizlerin 1 ayliklarda ve neredeyse uc ayliklarda dahi %0.00 seviyuesine
inmisken cazibesini kabederek, japonya gibi ikinci bir gelismekte olan
ulekelere fon akisini saglayacak bir zemin hazirlayacak bir duruma gelecegini
soyleyebiliriz.

Olumlu hava ile ons altin gerileyebilir.

Altin
fiyatlarinda ise guvenin artmasi piyasalarin rahatlamasi ile beraber simdilik
800-850 dolarlik bolgeyi gecmesinin zor olacagi ve tekrar altin fiyatlarinda
750 dolar ons altina gerileyecegini tahmin etmekteyiz.

(analize iliskin grafik ekte bulunmaktadir)

halil recber
anadolu yatirim

* * *
burada yer alan yatirim bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatirim danismanligi
kapsaminda degildir. Yatirim danismanligi hizmeti sermaye piyasasi kurulu
tarafindan yayimlanan seri:v, no:52 sayili "yatirim danismanligi faaliyetine
ve bu faaliyette bulunacak kurumlara iliskin esaslar hakkinda teblig"
cercevesinde araci kurumlar, portfoy yonetim sirketleri, mevduat kabul
etmeyen bankalar ile musteri arasinda imzalanacak yatirim danismanligi
sozlesmesi cercevesinde sunulmaktadir. Burada ulasilan sonuclar tercih
edilen hesaplama yontemi ve/veya yorum ve tavsiyede bulunanlarin kisisel
goruslerine dayanmakta olup, mali durumunuz ile risk ve getiri
tercihlerinize uygun olmayabileceginden sadece burada yer alan bilgilere
dayanilarak yatirim karari verilmesi saglikli sonuclar dogurmayabilir"

-matriks-

küçük_e
12-12-2008, 15:36
Dunyada dolar karsisinda en az deger kaybeden para birimleri icinde ytl var

son 1-1.5 ayda dunyada kriz zirve seviyeyi gormusken ve bazi ulkelerde hali
hazirda devam ederken ulkemizde tl nin deger kazanmasi surecinde son 3 haftadir
dolar karsisinda devam ediyor. Yabanci yatirimci bize bizden daha fazla
guvenmekte ki dunyadaki dolarin seyrine baktigimizda en az deger kaybi yasayan
para birimlerinin ilk 5 i icinde siki durum ytl var, yani dunya calkalanirken
ytl son 3 haftada %+6.5 deger kazandi, rakibimizi olan brezilya ise son 3
haftada bizim tersimize % -19 deger kaybetti.

Ytl dolar karsisinda deger kazanmaya devam edecektir.

Son 3-4 ayliki surecte
dolarin yukselisi ile beraber 2.000 hatta 2.500-3.000 bolgesine
yukselebilecegi, malesef kriz lobisi tarafindan gundemden dusmemisti, ancak
usttede bahsettigimiz uzere turkiye dolarin dunyadaki yukselis furyasi icinde
en az etkilenen para birimleri icinde ilk 5 te yer aldi (ilk 3 ede girdi)
onumuzdeki gunlerde ilk adimda 1.500 seviyesini asagi kirmasini beklerken daha
asagida 1.450 ve yeni yila kadar 1.400 ve ardindan yeni yilda 1.3600 seviyesine
kadar gerilemesi teknik olarak gayet mumkun gozukmekte. Daha onceki teknik
olusumlari detaylandirdigimizda dolarin benzer bir hareketliligini gordugumuz
ve bundan 5 ay once detayli analizlerle sizlere gonderdigimiz eregli d.c.
Raporumuzda hisse 10.00 li fiyatlardan islem gorurken 1-2 defa daha verdigimiz
deyali eregli d.c. Hissesinde hedef 6.00-5.00 olarak asagi yonlu hedef bolgesi
raporumuz gerceklesti ve daha asagi noktalardan dahi islemgordu. Evet bu
baglamda yandaki grafik eregli d.c. Hissesini gosterirken, dolar icin son
donemde ozellikle cift tepe ve kisa,orta vede uzun vadede dolarin ciddi
gerilemeler yasayabilecegine dair isaretlerden bahsetmekteyiz ki eregli dc. Ile
benzer hareketlilgin dolarda basladigini dusunmektekyiz, bu nedenle onumuzdeki
gunlerde yukselisler son kisa orta ve uzun vade dusunen yatirimcilar icin satis
firsati olarak degerlendirilebilecegini soyleyebiliriz.onmeli noktalar
1.550-1.570 araligidir.

(analize iliskin grafik ekte bulunmaktadir)

halil recber
anadolu yatirim

* * *

burada yer alan bilgilere
dayanilarak yatirim karari verilmesi saglikli sonuclar dogurmayabilir"

-matriks-

küçük_e
12-12-2008, 15:55
SİSTEM al DA SAKİN BEKLEYİŞİMİZİ SÜRDÜRÜYORUZ... yorumlarda bizi destekler nitelikte..

küçük_e
12-12-2008, 16:00
çok kısa vade için 31700-800 bölgesinden yukarı tepki bekliyorum.. geri gelirse stop loss yapmak lazım.. esas sistem ise Al da ve 1000 punalık düşüşlerde bile sinyal değişmeyebiliyor.... ana sistem için sakin ve kararlı seyrimizi sürdürüyoruz

küçük_e
12-12-2008, 16:24
Abd'de ufe verileri aciklanacak

abd'de turkiye saati ile 15:30'da kasim ayi uretici fiyatlari endeksi
aciklanacak buna gore kasim ayinda uretici fiyatlari endeksi(ufe)'nin
yuzde 2.3 oraninda gerilemesi ve cekirdek ufe'nin yuzde 0.1 oraninda
artmasi bekleniyor.
Ekim ayinda, ufe yuzde 2.8 oraninda gerilerken cekirdek ufe'de ise yuzde
0.4 oraninda artis yasanmisti.

Abd'de perakende satis verileri aciklanacak

abd'de turkiye saati ile 15:30'da kasim ayi perakende satis verileri aciklanacak.
Buna gore kasim ayinda toplam perakende satislarin yuzde 2.2 ve oto haric perakende
satislarin yuzde 2.1 oraninda gerilemesi bekleniyor.
Ekim ayinda perakende satislar yuzde 2.8 ve oto haric perakende satislar yuzde 2.2
oraninda azalmisti.

-matriks-

-matriks-

sirkhan
12-12-2008, 20:05
Yön tayini yaparken diğer değerli yorumcuların görüşlerine de bakıyoruz... Bu bağlamda Sayın bluetooth_diyor ki: (bire bir alıntıdır)

Özetle ;

Bayram sonrasında ilk işlemlerimizi göreceğimiz cuma günü için bu olumsuz DOW kapanışınının huzursuzluğunu yaşamak yerine 9 000 direncini zorlamakta olan bir DOW görüntüsü ile karşılaşacağımızı, DOW un bayram ikramiyesi verebilmek adına olumlu etkilerini endeksin 26 000 atağı ile yaşayabileceğimizi bugünden rahatlıkla söyleyebilirim...!!!

Değerli demişsin ama yorumcunun Halil Reçberden farkı yok. Dow 9 bin imkb 26bin rahatlıkla diyor ama piyasa adamın rahatını bozmuş. Dowun da işi gücü yoktu bize bayram ikramiyesi vermeyi düşünüyordu. Önce kendini kurtarsın dow.:he:

küçük_e
13-12-2008, 01:03
Değerli demişsin ama yorumcunun Halil Reçberden farkı yok. Dow 9 bin imkb 26bin rahatlıkla diyor ama piyasa adamın rahatını bozmuş. Dowun da işi gücü yoktu bize bayram ikramiyesi vermeyi düşünüyordu. Önce kendini kurtarsın dow.:he:

yazar web sitesi sahibi ve çok sayıda üyesi bulunmakta ve ciddi miktarda abonelik bedeli almaktadır.. her zaman doğru tahminde bulunmasını bekleyemeyiz ama önemli bir yazardır bana göre...
neyse.....
biz öncelikle sisteme uyuyoruz.. ve şimdilik iyi gidiyoruz.. dow batsada dax çöksede öncelikle biz kendi sistemimize bakıyoruz.. daha öncede yazdım sistem Al konumunda... ve 1000 puanlık düşülerde bile sat vermeyebiliyor (her zaman değil tabii ki) dip ve tepelerde 1000-1500 puan kayıp oluyor.. ama bizim hedefimiz dalgardan ortalama %50- %70 almak... biz dip ve tepe avcısı değiliz...biz düşüş ve çıkışlarda para kazanmak peşindeyiz... az veya çok ama hedef kazanmak...

küçük_e
13-12-2008, 01:12
şu andaki durum itibarıyle dow kapanışı iyi... en azından kötü değil.. bizim endeksin kapanışıda iyi... sistemde AL da... yapacağımız tek şey sakin ve keyifli tavrımızı sürdürmek.. şimdilik ailemizle, dostlarımızla ve diğer işlerimizle ilgileniyoruz... çünkü yakın zamanda SAT oluşma ihtimali zayıf.... küçük dalgalarla ugraşıp zaman ve para harcamaya gerek duymuyoruz... spekler, büyük para sahipleri ve tahta yapıclar uğraşsın.. sat verince sistem satarız karı cebe atarız... gerekirsede şort yaparız... hayırlısı diyelim vede bekleyelim.. hepinize bol kazançlar

sirkhan
15-12-2008, 10:54
yazar web sitesi sahibi ve çok sayıda üyesi bulunmakta ve ciddi miktarda abonelik bedeli almaktadır.. her zaman doğru tahminde bulunmasını bekleyemeyiz ama önemli bir yazardır bana göre...
neyse.....
Halil Reçber de Anadolu Yatırım Stratejisti ne sahibi olduğu önemli değil.

küçük_e
15-12-2008, 10:58
sisteme uygun sakin bekleyişimiz devam ediyor... kardayız vede SAt gelene kadar sadece uzaktan izliyoruz..

venseremos
15-12-2008, 13:31
Benim sistemim de alda sayın küçüke (nickiniz zor yazılıyor yav:) ) Şu saat itibari ile 32900 alştına sarkmadıkça sorun yok. (sistem hala al da olacak) Ancak sarkarsa 5 dakikalıklara bir obo ihtimali mevcut. Normal şartlar altında 34500 şu an hedefte er alan rakam. Garan da ise yaklaşık 2.40 seviyesi var hedefte...

küçük_e
15-12-2008, 18:35
Benim sistemim de alda sayın küçüke (nickiniz zor yazılıyor yav:) ) Şu saat itibari ile 32900 alştına sarkmadıkça sorun yok. (sistem hala al da olacak) Ancak sarkarsa 5 dakikalıklara bir obo ihtimali mevcut. Normal şartlar altında 34500 şu an hedefte er alan rakam. Garan da ise yaklaşık 2.40 seviyesi var hedefte...

5 dakikalık sistem çok fazla al-sat yapıyor.. ve daha ziyede baka kazanıyor yorgınluk ve meşguliyer de cabası o nedenle ben kullanmıyorum... ama öncü gösterge olması açısından güzel... bende hedef 35bin gözüküyor...31500 de long dedik... 35000 de satmayı planlıyoruz tabbi ki sistemde sat verirse

küçük_e
15-12-2008, 22:31
işte en yakın hedefimiz... sisteme bağlıyız SAT verirse hedef destek direç bakmayız.. onun dışında hedefe varıncaya kadar bekliyeceğiz..http://img341.imageshack.us/img341/355/hedef35000iv4.jpg

Bear_Bull
15-12-2008, 23:05
işte en yakın hedefimiz... sisteme bağlıyız SAT verirse hedef destek direç bakmayız.. onun dışında hedefe varıncaya kadar bekliyeceğiz..http://img341.imageshack.us/img341/355/hedef35000iv4.jpg

sistem dediğiniz nedir

rsı
macd
mov(15) ??

test ettinizmi geriye dönük sonuçları varmı?

yoksa aşağıdaki gibi al-sat işaretleri veren bir sistemde sizmi normal grafik koyuyorsunuz ?
bunlara bir açıklık getirseniz çok daha sağlıklı olur.
başarılarınızın devamı dileği ile.

grafikte 2 sistem iç içe olup
beyaz-beyaz al-sat stochastik
kırmızı yeşil al-sat işaretleri Macd e göredir.

http://hollanda.kucukresim.com/uploads/aralikcaea7.png (http://www.kucukresim.com)

küçük_e
15-12-2008, 23:49
Yaşar erdinçten alıntı..
ENFORMASYON, FORMASYON UYUMSUZLUĞU ve ALIM ÖNERİM

15 Aralık 2008
............
İMKB'ye gelince durum farklı değil. Cuma günü tüm dış piyasalar çökerken, bizim piyasa ayrışma yaptı. Görünen o ki İMKB100 endeksi bugün 25.500 civarından açılacaktır. 24.500 ve 25.500 aralığında en az 3-4 hafta vadeli alım yapılabilir. Endeks için beklentim ise, en azından 27.500 seviyesine kadar bir yükseliştir. Fakat şu an söylediğim şeyi lütfen karıştırmayınız. Şu an sadece kısa vadeli bir ralli için alım öneriyorum. Yoksa 2009 yılı çok kötü olacaktır ve bu beklediğim ralli, uzun vadeli ayı piyasası içindeki önemli bir tepki olarak ortaya çıkacaktır. Ocak ayının ortalarına kadar bu tür bir rallinin ürmesini bekleyebiliriz. Özellikle de IMF ile anlaşma konuları netleştikçe ve bu beklenti sıcak tutuldukça piyasalar bu beklentiyi satın almaya devam edebilirler. Bu arada tabi ki geri çekilmeler de olacaktır.
..........

küçük_e
16-12-2008, 00:02
sistem oldukça karmaşık... geçmişe dönük sinyaller çok iyi.. ama uygulamsını burda ilk defa yapıyoruz..
ÖNCELİKLE PİYASADA YÖNÜ BELİRLEMEK GEREKİYOR.. Yani sistemin temeli bu..... Eğer bu noktada doğru kararı verebilirsek işin %80 i tamamlanmış oluyor.
öncelikle sistemin başarılı olmasını bekliyorum ve oldukça kopleks, oldukça karmaşık bir yapısı var.. temel olarak;

Bilgi, tecrübe, trend, ortalamalar(mov), Macd, Rsi, Stoch ve Trix gösterge kombinasyonuna göre çalışıyor.....

küçük_e
16-12-2008, 00:19
Bluetooth'tan Günlük Endeks Yorumları 14 Aralık 2008 Pazar

Bu hafta için endeksin 26 300 / 500 atağını çok yüksek bir ihtimal olarak görmek üzere, DOW un 8 500 üzerinde tutunmak sureti ile 9 000 direncini tekrar zorladığı bir hafta geçireceğini düşünmekteyim...

9 000 seviyesine yakın kapanışlar ve bu direncin zorlandığı günlerde ise endeksin 26 300 / 500 bölgesinde ki direncini de zorlayarak 27 000 / 500 atağı için umutlarımız daha da artmış olacaktır...

Özellikle ;

26 300 / 500 atağı sonrasında 25 000 e kadar devam edebilen bir realize / düzeltme ihtimali dikkate alınmalı ve yine 9 000 direncini zorlamaya başlayan DOW koşullarında da 27 000 / 500 den 26 000 / 26 500 e kadar düzeltmelerin yaşanabileceği dikkate alınarak pozisyonlarınız için kararlarınızı vermelisiniz...

Zararlarınızın azaldığı, huzurlu bir hafta dileklerimle... ALINTIDIR...

küçük_e
16-12-2008, 21:05
5 dakikalık sistem çok fazla al-sat yapıyor.. ve daha ziyede banka kazanıyor yorgunluk ve meşguliyet de cabası o nedenle ben kullanmıyorum... ama öncü gösterge olması açısından güzel... bende hedef 35bin gözüküyor...31500 de long dedik... 35000 de satmayı planlıyoruz tabbi ki sistemde sat verirse

merhabalar hedefe az kaldı... sanırım yarın hedefe varacağız... ordan 2-3 günlüğüne satıp bekleyecğiz... belkide biraz short yapacağız... bir süre daha çıkışın devam edeceğini düşünüyorum.. ancak ara dalgadan faydalanmak üzere 35000 civarında satabiliriz...

sisteme gelince halen AL konumunu sürdürüyor... daha öncede yazmıştım dip ve zirvelerde 1000 puan civarı kayıp oluyor... sistemi gözden kaçırmadan yarın yükseliş olursa satıp beklemek uygun olabilir. çünkü biz bu malı 31500 den almıştık... ancakkkk ben endeksin 30 000 üzerine çıkacağını düşünüyorum eğer bu gerçekleşirse 27000-28000 aralığında gelmesi muhtemel satışlarda (ara realizasyon) sistem sat vermeyebilir...

küçük_e
16-12-2008, 21:09
sisteme uyanlar 31500 de long yaptı ve iyi kar yazdı... yarın coşku olursa satıp karı cebe atabilirler.. isteyen SAT sinyalini bekleyebilir ( ortalma 1000 puan kardan zararı göze almak isterlerse) bol kazançlar...

GetLost
16-12-2008, 21:47

Ah ah, benim gözüm de uzun zamandır şu sistemde. Özelliklerini / parametrelerini bir elime geçirsem:clown:

küçük_e
17-12-2008, 01:14
sisteme uyanlar 31500 de long yaptı ve iyi kar yazdı... yarın coşku olursa satıp karı cebe atabilirler.. isteyen SAT sinyalini bekleyebilir ( ortalma 1000 puan kardan zararı göze almak isterlerse) bol kazançlar...

yarın GAP yaparak açılağı kesin gibi... demekki sistemli olmak ve sisteme uymak çok mühim... ben iyi kar yazdım ve bu durumda SAT sinyalini beklemeden yarın tepeden şortlarım... karda olmayan sisteme uymayan için bişey diyemem.. onlar sat sinyalini bekleyebilir.. hepinize bol kazançlar sistemin durumunu yarın yazarım açılıştan bir süre sonra.. hepinize iyi geceler... iyi kazançlar..

küçük_e
17-12-2008, 13:23
hedefe vardık.. 35000 dedik 34800 görüldü.. sisteme uygun alım yapan bu kadar kazanç yeter derse satabilir... yok ben sistemden şaşmam derse vede kardan zararı göze alırsa bekleyebilir.. Sistem Al konumunu sürdürüyor.. trend olarak 35000 de direnç var geçerse yükselişin devamı gelebilir..

küçük_e
17-12-2008, 22:58
tekniz analiz hesaplamarım ilk hedefin 35000(yaklaşık) olduğunu gösteriyor.. ancak beklenmedik gelişmeler olursa ve de sistem SAT verirse gözünün yaşına bakmayız... yarın en kötü durumda maliyetine yada ufak bir zararla veririz... Ancak beklentim ve grafik formasyon henüz sat sinyalinden çok uzaktalar.. sat sinyali geldiğinde çok önemli bir aksilik olmazsa anında buraya yazarım... hepinize bol kazançlar..

bugün ilk hedefe geldik... ve malı yeni sahibine devrederek az bir miktar (1/5 portföy) short yaptık.. sistemin bir parçasıda bu.. çok önceden hedefi yazdık ve gerçekleşince realize ettik.. sistem SAT verdi mi hayır.. ama yarın verebilir.. ya vermezse yolu açık oolsun.. biz dip ve tepe avcısı değiliz.. çünkü o avcıların hepsi zararda .. aç dolaşıyor.. biz trendlerde %50 aldıkmı süper diyoruz...

sonuç: hedefe vardık malları sattık ve çoook az miktarda şort yaptık.. yarın sistemin SAt vermesini bekliyoruz... ve yeniden Al sinyali oluştuğunda mala dalacağız.. rast gele..

serdar72
17-12-2008, 23:33
sistem dediğiniz nedir

rsı
macd
mov(15) ??

test ettinizmi geriye dönük sonuçları varmı?

yoksa aşağıdaki gibi al-sat işaretleri veren bir sistemde sizmi normal grafik koyuyorsunuz ?
bunlara bir açıklık getirseniz çok daha sağlıklı olur.
başarılarınızın devamı dileği ile.

http://hollanda.kucukresim.com/uploads/aralikcaea7.png (http://www.kucukresim.com)

grafik üzerindeki okları matriks de nasıl çıkartıyoruz

yardıcı olabilirmisiniz.

ben alarları ayarladım fakat çıkmadı

seans açıkkende çıkartamadım

Bear_Bull
18-12-2008, 00:05
grafik üzerindeki okları matriks de nasıl çıkartıyoruz

yardıcı olabilirmisiniz.

ben alarları ayarladım fakat çıkmadı

seans açıkkende çıkartamadım

Selam
Matrikste yapabiliyorsunuz.

3 lü system bile kurulabiliyor ancak indikatör sayısı bazen fazla geldiğinde kabul etmeyebiliyor.
örnek resim aşağıda fazla detaya girmedim
http://sunucu12.kucukresim.com/uploads/trade2feaa.png (http://www.kucukresim.com)

http://sunucu12.kucukresim.com/uploads/trade2feaa.png

kolay gelsin.

küçük_e
18-12-2008, 13:12
merabalar...
sistem SAT dedi... dün satmayanlara, sisteme uyanlara sistem 34300 de SAT dedi.. eğer kapanış 34500 üzerinde olursa ve de endeks öğleden sonra 34700 üzerinde kalırsa SAT sinyali fake-hata olacak.. benim tahminin kısa süreli bir geri çekilme olacak......

küçük_e
19-12-2008, 00:52
merabalar...
sistem SAT dedi... dün satmayanlara, sisteme uyanlara sistem 34300 de SAT dedi.. eğer kapanış 34500 üzerinde olursa ve de endeks öğleden sonra 34700 üzerinde kalırsa SAT sinyali fake-hata olacak.. benim tahminin kısa süreli bir geri çekilme olacak......

evettt 31500 aldık 35000 de sattık.. allah bereket versin... sistemli olmak güzel.... hemde çok güzellll... az işlem çok kazanç... yarın mal almayı düşünüyorum.. tabiki sistem al verirse.. temel olarak yılsonu rallisi ve en az 30bin beklentim var o nedenle uygun yerlerden 1/4 portföy oranında sistemin al vermesini beklemeden mal alabilirim.. yarın ola hayrola diyelim.. ve iyi geceler..

küçük_e
22-12-2008, 23:14
evettt 31500 aldık 35000 de sattık.. allah bereket versin... sistemli olmak güzel.... hemde çok güzellll... az işlem çok kazanç... yarın mal almayı düşünüyorum.. tabiki sistem al verirse.. temel olarak yılsonu rallisi ve en az 30bin beklentim var o nedenle uygun yerlerden 1/4 portföy oranında sistemin al vermesini beklemeden mal alabilirim.. yarın ola hayrola diyelim.. ve iyi geceler..

MERHABALAR...

31500 aldık 35000 de sattık.. SATARKEN KÜÇÜK ÇAPLI DA OLSA SHORT YAPIYORUZ... çünkü sistem SAT diyorsa hem elimizdeki senetleri ve long ları satıyoruz hemde reverse yaparak bir miktar short yapıyoruz..
son durum.. 1/5 portföy short durumdayız.. (nedeni sat sinyali kuvvetli değildi ve trend olarak 30bin ve üzerini bekliyoruz)

küçük_e
22-12-2008, 23:19
yarın ise...

kademeli olarak mal almaya başlayabiliriz... sisteme göre... şu anda yurtdışı eksi seyrediyor.. böyle kapanırsa bizim şortlar kar yazacak demektir... ama esas hedefimiz yeni yıla malda girmek.. bu tamemen benim sahsi beklentim... bu nedenle düşük seviyelerden lokomotif hisselerde 1/4 portföy oranında mal almayı planlıyorum.. devamını ise sistem AL dediğinde kademeli olarak alacağız.. hepinize iyi gecelerrrr

küçük_e
23-12-2008, 17:54
sistem 34400 de Al verdi.. gün sonu ve ortam kritik.. ancak sistem işaretini verdi.. umarım yanılmaz..

baymetin
24-12-2008, 16:18
Bol kazanclar kucuk e.Kazanan arkadaslari gordugumde kendim kazanmis gibi seviniyorum.

küçük_e
25-12-2008, 15:46
teşeküürler amacımız hepimiz kazanalım...

küçük_e
26-12-2008, 16:12
sistem 34400 de Al verdi.. gün sonu ve ortam kritik.. ancak sistem işaretini verdi.. umarım yanılmaz..

Sakin ve sistemli işlemlerimiz devam ediyor.. son durum sistem AL da bizde aldık ve uzaktan izliyoruz...

küçük_e
01-01-2009, 14:38
Bluetooth'tan Haftalık Endeks Yorumları 22 Aralık 2008 Pazartesi Alıntıdır
1. Yakın zamana kadar görmekte olduğumuz üzere endekslerde ki tsunami niteliğinde ki sert dalgalar artık yerini daha ılımlı, mutedil dalgalara bırakmıştır...

Nitekim DOW için korku endeksi adı da verilmekte olan VOLATİLİTE ENDEKS değeri etkili bir geri çekilme yaşamakta ve bu gerileme geçen hafta oldukca hızlanmakla, geçtiğimiz kasım başında DOW un 9 700 atağı yaptığı dönemde ki seviyesinin bile aşağısına gelmiş bulunmaktadır...

2. Bu durum korkunun artık azalmakta olduğunu ve iyimserliğin daha ön plana çıkarılmakta olduğunu yansıttığından, yukarıda ki satırlarda belirttiğim genel gerekçeler gereği 2008 sonuna kadar ve 2009 un ilk 1 ayı için olumsuzluk beklemiyorum, yukarı eğilimin kademeli olarak devamı kanaatindeyim...

3. Şubat ayı ile birlikte sert hareketler gözlenmeye başlayabilir, artık çok temkinli olmak zamanıdır...

4. Önümüzde ki hafta ve genel olarak yıl sonuna kadar önümüzde ki 8 iş gününde, özellikle DOW un bu hafta otomotiv sektörüne yönelik gelişmeleri biraz daha iyimser bir bakış açısı ile algılama eğilimi beklentim gereği DOW un tekrar 9 000 e yönelmesini ve bu cesaret ile de endeksin 25 800 aşağısına gelmeksizin 28 500 / 30 000 bölgesine doğru yeni bir atak başlatarak 2008 i bitirmesini bekliyorum...

5. Yeni yıla geçtiğimiz yılın aksine yukarıda açıkladığım OBAMA beklentisi ile olumlu bir başlangıç yapmak üzere 9 000 üzerinde tutunmaya çalışan DOW ve 30 000 direncini aşabilmek niyetini göstermekte olan endeks beklentileri ile başlayacağımız görüşündeyim...

6. Endeks için 29 000 / 30 000 bölgesi çok önemli bir direnç konumundadır ancak bu direncin aşılamayacağı anlamı çıkarılmamalıdır...!!!

20 milyar dolar üzerinde ki bir İMF anlaşması ve oldukca olumlu algılanabilecek faiz indirim oranının etkisi ile bankalar önderliğinde ve yine DOW un OBAMA yı karşılama adına iyimserliğini artırdığı koşullarda bu zor olan direncinde aşılabilmesi ocak ayı sonuna kadar ki beklentiler paralelinde mümkün olabilir...

Yatırımcı ne yapmalı ...?

1. Öncelikle 25 800 seviyesini yakından izlemek surete ile bu seviye aşağısında bir kapanış olmamasını izlemelidir...

Bu seviye çok önemli bir destek konumunu ihtiva etmektedir ki ; aşağı sarkmalar olabilir ama 25 300 den aşağı bir noktasının görülmesini beklemediğim gibi, böylesi bir gevşeme gün içi dalgalanmalarda görülebilir fakat 25 800 desteği muhafaza edilmek istenecektir görüşündeyim...

Bu sebeple 25 800 aşağısında kapanış ihtimali artacak olur ise; kısa vadeli pozisyonlarını 24 500 / 25 000 bölgesine kadar geri çekilme devam edebilir ihtimaline karşı kapatıp, belirttiğim seviyelerden tekrar alım ve o an ki şartları kollamayı düşünebilir...

2. Şayet 25 800 desteği muhafaza ediliyor ve 26 000 gözden kaçırılmıyor ise, 25 300 seviyesi stop kalubl edilmek sureti ile 25 500 / 26 000 aralığından kademeli ve seçici alımlar düşünülebilir...

3. Endeksin 25 800 desteğini test etmesinin ardından tekrar tepki verme ihtimalinin yüksek olduğuna dair inancım gereği bu kez 27 500 direncinin zorlanmasın ve yıl sonuna kadar 28 000 / 28 500 seviyelerine ulaşarak, 28 000 üzerinde bir kapanış ile yeni yıla girebileceğimiz kanaatindeyim...

İşte bu beklenti gereği endeksin 30 000 e gidiyor algılaması ile yeni bir satış dalgasına maruz kalması ihtimali dikkate alınmak üzere, 28 000 den itibaren kademeli olarak ralize fikrine öncelik vermek gerektiğini düşünüyorum...

4. DOW 9 000 üzerine yerleşmek ve IMF ile ilgili anlaşma detaylarının günde düşmeye başlaması durumunda ise ocak ayı ile birlikte 30 000 direncinin zorlanmaya başlandığını izleyebileceğimizi düşünüyorum ama DOW 9 000 seviyesini net olarak destek konumuna getirmedikce temkinli davranmaya özen göstermek gerekmektedir...

Son Söz ;

Kişisel düşüncem ;

1. Endeks 2008 yılını 28 000 / 28 500 bölgesinde tamamlar...

2. DOW ; 9 000 yakınlarında ve hatta çok hafif üzerinde tamamlar...

3. Ocak ayı sonuna kadar dalga boyu yüksek olmamak üzere makul düzeltmeler neticesinde endeks 32 000 e DOW ise 10 000 e yaklaşan ekstra ataklar yaşar...

küçük_e
01-01-2009, 14:49
sistem oldukça karmaşık...

ÖNCELİKLE PİYASADA YÖNÜ BELİRLEMEK GEREKİYOR.. Yani sistemin temeli bu..... Eğer bu noktada doğru kararı verebilirsek işin %80 i tamamlanmış oluyor.

Bilgi, tecrübe, trend, ortalamalar(mov), Macd, Rsi, Stoch ve Trix gösterge kombinasyonuna göre çalışıyor.....

arkadaşalar... benim tesbitim yön yukarı... 24000 den 18000 e kadar değişik beklentileri dile getiren yorumcuları okuyoruz.. 30000 ve daha yukarı hedefleri bekleyen yorumcu sayısı da oldukça fazla.....

BENİM BEKLENTİM ÖNCE HEDEF 30BİN VE ÜZERİ.........

sonrasına sonra bakacağız....
Sistem Al da biz lokomotif kağıtlarda alım yaptık vob da ise long açtık... sisteme bağlıyız...ve kazançlıyız..
hepinizin yeni yılı kutlu olsun.. 2009 yılı dileklerinizin gerçekleştiği bir yıl olsun

küçük_e
03-01-2009, 16:31
arkadaşalar... benim tesbitim yön yukarı... 24000 den 18000 e kadar değişik beklentileri dile getiren yorumcuları okuyoruz.. 30000 ve daha yukarı hedefleri bekleyen yorumcu sayısı da oldukça fazla.....

BENİM BEKLENTİM ÖNCE HEDEF 30BİN VE ÜZERİ.........

sonrasına sonra bakacağız....
Sistem Al da biz lokomotif kağıtlarda alım yaptık vob da ise long açtık... sisteme bağlıyız...ve kazançlıyız..
hepinizin yeni yılı kutlu olsun.. 2009 yılı dileklerinizin gerçekleştiği bir yıl olsun

herkese bol azançlar... beklentimiz dogrultusunda sisteme sadık kalarak kazanmaya devam ediyoruz.. umarım sistemi takip edenler ve kazananlar olmaktadır..

hedef VOB da 37700 ve 42000 kazanmaya davam........

küçük_e
03-01-2009, 16:35

demek ki hedefe gelirsek yaklaşık 3000 puan kazanmış olacağız... eeee bu havada stressiz.. gerilimsiz... kemiksiz 3000 puan fena olmayacak.. hedefe varınca durum ve şartlara göre vede sisteme göre yeniden almak üzere kısa süreli bir SAT- AL yapabiliriz... unutmayalım önce sistem...:super:

küçük_e
05-01-2009, 14:51

sistem süperrrrr kazandırmaya devam ediyor.. alkış yok m u alkış....:):)

Bear_Bull
05-01-2009, 21:22

:bravo::bravo::bravo:

Bol kazançlar.

saraylı
06-01-2009, 00:22

Gayet güzel ,tebrikler.:bravo::bravo::bravo:

küçük_e
06-01-2009, 00:33
teşekkürler arkadaşlar .. hep birlikte daha başarılı sistemlere.....

***DERMAN***
06-01-2009, 01:20
tebrikler :super:

deadhunters
07-01-2009, 20:49
noldu burada bi sistem vardı, alkışlar falan. bugün terse geldi..sattık mı şimdi, bekleyecez mi? yoksa mucit arkadaşımız yarın ki havaya göre mi buraya gelip yazacak: hedefe gidecek kuvvet olmadıgını anladım, şurdan verdim; kısaya döndüm falan.. bekleyelim bakalım..

küçük_e
07-01-2009, 23:10
noldu burada bi sistem vardı, alkışlar falan. bugün terse geldi..sattık mı şimdi, bekleyecez mi? yoksa mucit arkadaşımız yarın ki havaya göre mi buraya gelip yazacak: hedefe gidecek kuvvet olmadıgını anladım, şurdan verdim; kısaya döndüm falan.. bekleyelim bakalım..

merhabalar...
bu formda söylediğiniz gibi sen-ben kavgası yok... sakin ve sürekli kazanç var.. evet.. formu başatn sona okursanız bunu görebilirsiniz.....bizi izleyenler kazanıyor.. fikri olanı dinliyoruz.. çünkü bilgiye çok saygılıyız..

küçük_e
07-01-2009, 23:17
herkese bol azançlar... beklentimiz dogrultusunda sisteme sadık kalarak kazanmaya devam ediyoruz.. umarım sistemi takip edenler ve kazananlar olmaktadır..

merhabalar.. sistem ve hedefler çalışıyor...

ne yaptık hedefe gelince hatta havanın güzelliğine bakarak birazda hedefi geçince sattık ve short açtık...
bliyorsunuz ben genellikle gün sonu yazıyorum ve haftalık işlem sayımız 1-2 tane oluyor...
ben hedef değer olan 37700 geçildikten sonra... 38000 ve üzerinde longları kapatıp şort açtım bu arada lokomtif kağıtlardan olan senetlerimide sattım.....

küçük_e
07-01-2009, 23:22
şimdi;
hedefler geçerliliğini koruyor...
sistem SAT verdi 38000 civarında.. ve short pozdayız..
yarın duruma göre ilave short yapabiliriz yada 42000 hedef için long olabilriz... yarın seans arasında durumu yazmaya çalışacağım.. hepinize bol kazançlar..

abka
08-01-2009, 13:55
elimde 2 tane sistem var...biri 5 dak.lık,diğeri 15 dak.lık...5 dakikalığı tam 16 aydır takip ediyorum..15 dakikalığı ise 3 aydır takip ediyorum...
5dak. sistem başarısı;
eylül(2007)=+9.400
ekim(2007)=+8.400
kasım(2007)=+8.400
aralık(2007)=+6.200
ocak(2008)=+8.900
şubat(2008)=+9.300
mart(2008)=+8.900
nisan(2008)=-1.700
mayıs(2008)=+1.100
haziran(2008)=+2.400
tem(2008)=+8.900
agustos(2008)=+2.000
eylül(2008)=+12.600
ekim(2008)=+2.800
kasım(2008)=+6.500
aralık(2008)=-1.900

15 dak.sistem
ekim(2008)=+13.300
kasım(2008)=+10.900
aralık(2008)=-1.500

dikkatimi çeken şey;5 dak. sistem tek aylarda hiçbir zararı yok....8 tek ayın ortalaması +8.100 puandır..çift aylarda ise vadesonu olup çarpılma çok oldugundan 8 çift ayın ortalaması=+3.300 puan üstelik 2 ay zarar var...

ama 15 dak. sistem ise şimdilik oldukca iyi gözükmesine ragmen sadece 3 aydenediğimden fazla güvenemiyorum...çünkü bazı sistemler belli dönemlerde kazandırırken sonra batırabiliyor..
şimdi geçmiş sicile bakınca 5 dak. sistemi sadece tek aylarda denemek mükemmel gibi gözüküyor..çift aylarda vob a bulaşmayıp işleini halletmek babından dinlenme olur...
esasında 15 dak. sistemde kafam rahat oluyor..ama dediğim gibi uzun geçmişini bilmediğimden güvenemiyorum...acep ne yapayım..

abka
08-01-2009, 14:15
bir sistemin ne kadar geçmiş verisi varsa ,kendisine o kadar çok güvenilir..en azından sistem yüzden fazla işlemle test edilmeli..daha önce çok başıma geldi..2 aylık geçmişi çok iyi olan sisteme güvenerek işlem yapınca sizi batırabiliyor..forex kullandığımdan ve sistemi ms test etmemde mümkün olmadığından ancak bizzat test ederek performansı görüyorum..

hilmi
08-01-2009, 15:04
elimde 2 tane sistem var...biri 5 dak.lık,diğeri 15 dak.lık...5 dakikalığı tam 16 aydır takip ediyorum..15 dakikalığı ise 3 aydır takip ediyorum...
5dak. sistem başarısı;
eylül(2007)=+9.400
ekim(2007)=+8.400
kasım(2007)=+8.400
aralık(2007)=+6.200
ocak(2008)=+8.900
şubat(2008)=+9.300
mart(2008)=+8.900
nisan(2008)=-1.700
mayıs(2008)=+1.100
haziran(2008)=+2.400
tem(2008)=+8.900
agustos(2008)=+2.000
eylül(2008)=+12.600
ekim(2008)=+2.800
kasım(2008)=+6.500
aralık(2008)=-1.900

15 dak.sistem
ekim(2008)=+13.300
kasım(2008)=+10.900
aralık(2008)=-1.500

dikkatimi çeken şey;5 dak. sistem tek aylarda hiçbir zararı yok....8 tek ayın ortalaması +8.100 puandır..çift aylarda ise vadesonu olup çarpılma çok oldugundan 8 çift ayın ortalaması=+3.300 puan üstelik 2 ay zarar var...

ama 15 dak. sistem ise şimdilik oldukca iyi gözükmesine ragmen sadece 3 aydenediğimden fazla güvenemiyorum...çünkü bazı sistemler belli dönemlerde kazandırırken sonra batırabiliyor..
şimdi geçmiş sicile bakınca 5 dak. sistemi sadece tek aylarda denemek mükemmel gibi gözüküyor..çift aylarda vob a bulaşmayıp işleini halletmek babından dinlenme olur...
esasında 15 dak. sistemde kafam rahat oluyor..ama dediğim gibi uzun geçmişini bilmediğimden güvenemiyorum...acep ne yapayım..

Her zaman kazandıran siteme Altın formül denir ve bugüne kadar bulunamamıştır. Dolayısıyla sizde bulamayacaksınız.

Kazandırdığı müddetce sistemi uygulayın, kazandırmadığı zaman yeni sistem nasılsa bulursunuz veya şimdiden yedekte birkaç sistem hazır tutun.

İşlem yaparken para yönetimi ve stop olmayı bilmek tabii önemli...

postacı
12-01-2009, 18:45
ben de 60 dak.lıkların daha güvenilir oldugunu düşünüyorum. 5 ve 20 dak. hareketli ortalamlar birbirini kesince al ya da sat. biraz gec alınıyor sinyaller ama yine de kazandırıyor. tabii sistemin dışına çıktıgım da oluyor zaman zaman kendime hakim olamayıp ama insanoğlu işte...5 dak.lıklarda da bazen trend başını güzel yakalayabiliyorum fakat çoğu zaman yanılıyorum. bir de metastock'da system tester diye birşey var sanırım onu kullanabilsem çok mutlu olucam ama henüz başaramadım.

küçük_e
19-01-2009, 01:15

merhabalar...

hedefimize geldik ve hatta biraz geçtik bile... yani 38250 den döndük... demek ki hedef değer olan 37700 üzerinde karı cebe attık ve biraz da short açtık... ancak esas hedefimiz 42000 olduğuna göre bu işlemi yapmayanlar bekliyor... sadece ara trade imkanını kaçırmış oldular..

son olarak sistem 33000 den AL verdi.. ve bekliyoruz... 32000 e kadar olacak düşüşler sistemi sat a geçirmez... daha fazla düşerse SAT sinyali gelebilir..

hepinize bol kazançlar

küçük_e
19-01-2009, 01:17
forma katkı sağlayan gerek alkışları ile gerekse bilgileri ile herkese teşekürrler..

zambo
19-01-2009, 17:35
merhabalar...

hedefimize geldik ve hatta biraz geçtik bile... yani 38250 den döndük... demek ki hedef değer olan 37700 üzerinde karı cebe attık ve biraz da short açtık... ancak esas hedefimiz 42000 olduğuna göre bu işlemi yapmayanlar bekliyor... sadece ara trade imkanını kaçırmış oldular..

son olarak sistem 33000 den AL verdi.. ve bekliyoruz... 32000 e kadar olacak düşüşler sistemi sat a geçirmez... daha fazla düşerse SAT sinyali gelebilir..

hepinize bol kazançlar
Merhaba

Şu andaki 32000 altına sarkma sistemi sata geçrir mi?

Yoksa kapanış değeri mi önemli...

Teşekkürler...

küçük_e
25-01-2009, 01:04
sistem alda vede beklemedeyiz... 30.000 altında kalmadıkça sorun yok... sistem kısa süreli sarkmalara duyarsız kalıyor... endeksde 23 500 civarı vobda ise 30 000 ler sat sinyali doğurur... halen çok kısa vadeli sistemimiz sat durumunda anacak ana sistem AL da .. bol kazançalr..

Bear_Bull
25-01-2009, 01:30
koyultarak belirttiğim 2 yazıda çelişki var.
şu sistemin bir grafiğini görebilseydik güzel olacaktı.

satarken en tepeyi, alırken en dibi buluyor.:yes: o gün için.
stop yapmaya gelince 1000 puan derken 3000 puana kadar stop yapmıyor :notr:
sizcede çelişki yokmu.? 1250 puan mc. noktası olduğuna göre.?

sistem alda vede beklemedeyiz... 30.000 altında kalmadıkça sorun yok... sistem kısa süreli sarkmalara duyarsız kalıyor... endeksde 23 500 civarı vobda ise 30 000 ler sat sinyali doğurur... halen çok kısa vadeli sistemimiz sat durumunda anacak ana sistem AL da .. bol kazançalr..

merhabalar...

hepinize bol kazançlar

küçük_e
25-01-2009, 14:06

sizinde yazdığınız gibi satarken entepeyi alırken en dibi buluyor bu sistem...
o nedenle uyguluyoruz bu sistemi...:yes::yes::cool:

küçük_e
25-01-2009, 14:18

ertesi gün 400 puan düşüş olmuş xu100 de.. yani tam dibi bulamamışız

küçük_e
25-01-2009, 16:07

çelişki deddiğiniz.. gün den kaynaklanmaktadır... şöyle diyelim... bu gün için sinyal değişmi 30000 de ise yarın bu değer 29500 veya 30500 olabilr.. ilginize ve teşekkürler.. ancak çelişki yok.. ben sadece sisteme göre sinyalleri yazıyorum..

ozgur_01
25-01-2009, 16:32
ertesi gün 400 puan düşüş olmuş xu100 de.. yani tam dibi bulamamışız

Sistemler tam tepe ve dibi zaten bulamazki, bu teknik olarak mümkün değil. Bu pik noktaların oluşturduğu barlarda nasıl bir emare olabilirki sistem buranın dip ya da tepe olduğuna kanaat getirebilsin? Bu olsa olsa yorumdur.

küçük_e
26-01-2009, 21:13

merhabalar sistemli olanlar kazanmaya devam ediyor... sistemimiz Al konumunda kazancın tadını çıkarıyoruz.....

hipofiz
26-01-2009, 22:04
yeşilleral kırmızılar sat galiba.
daha ayrıntılı açıklaması yokmu bunun. kendi bilgisayarımda nasıl yapabilirim

küçük_e
28-01-2009, 20:27
merhabalar...

hepinize bol kazançlar
Originally Posted by küçük_e

hedef VOB da 37700 ve 42000 kazanmaya davam........(38200 civarından dönüş oldu ve ilk hedefimiz gerçekleşti)

asıl hedef ve sistem değişmedi...ne yapıyoruz.. haftada 1-2 işlem ve kazanıyoruz.. ekran başında beklemiyoruz.. sinir gerginlik üzüntü yok
ne var.. neşe ve kazanç

yarın diğer faktörlere bağlı olarak ara tepe görülmüş olabilir.. yani 36000 civarı longlar satılıp short yapılabilir.. çok anormal bişey olmazsa..
neden ara dalgadan faydalanmak için..
isteyen sadece seyredebilir.. ve ana hedefi bekleyebilir.....
sistem Al da bizi izleyenler karda..
iyi akşamlar

küçük_e
01-02-2009, 01:02
sistemciler merhaba;
maalesef sistem 34000 civarında SAT verdi... sanırım anormal bişeyler oldu ve hedefe varamadan düşüşe geçtik.... görünen o ki sat verilen noktanın üzerine çıkış ve orda en az 3-5 saat kalma durumu gerçekleşmez ise sistem SAT konumunu sürdürecektir.. ve bu düşüş ara tepkilerle birlikte 20binlere kadar sürebilir.. bunlar grafikde görünenler.. daha fazlasını ise piyasa yapıcı belirleyecektir.. hepinize bol kazançlar..

küçük_e
03-02-2009, 00:44
sistemciler merhaba;
maalesef sistem 34000 civarında SAT verdi... sanırım anormal bişeyler oldu ve hedefe varamadan düşüşe geçtik.... görünen o ki sat verilen noktanın üzerine çıkış ve orda en az 3-5 saat kalma durumu gerçekleşmez ise sistem SAT konumunu sürdürecektir.. ve bu düşüş ara tepkilerle birlikte 20binlere kadar sürebilir.. bunlar grafikde görünenler.. daha fazlasını ise piyasa yapıcı belirleyecektir.. hepinize bol kazançlar..

merhaba arkadaşlar... görüldüğü gibi düşüş devam ediyor... sisteme bağlıyız ve şortlarla devam ediyoruz... aralarda küçük çaplı tepkiler olabilir ancak sistem SAT da ve biz şort yaptık beklemedeyiz...

herkese bol kazançlar

Bear_Bull
03-02-2009, 02:15
http://sunucu5.kucukresim.com/uploads/subatbdeec.png (http://www.kucukresim.com)

küçük_e
03-02-2009, 23:06
sistemciler merhaba;

sistemciler;
bugün 32900 de sistem alverdi...29.01.20009 saat 14:00 de 34000 de sat veren sistemimiz bugün AL verdi.. bu Al sinyalinin kısa vadeli bir tepki mi yoksa mini bir rally mi olsugunu bilemiyoruz... ancak sisteme uyarak alım yaptık bugün..

küçük_e
03-02-2009, 23:11
yukarıdaki hedefler sırasıya... 34200- 35500 ve 37000
aşağıda ise 32500 ve 30000 var
sistem ne derse o...

ninova12
04-02-2009, 22:10
takipteyiz seni

küçük_e
04-02-2009, 23:44
sistem ne derse o...

bugün kapanış itibariyle tam olarak birinci hedefdeyiz... şu andaki dow durumuna göre yarın eksi açılış olabilir.. tabbiki başkaca birçok faktörde endeks üzerinde etkili olacaktır...şimdiden söyleyebileceğimiz ise 34000 altında kalırsak vede 1-2 saat oyalanırsak sistem sat verebilir.. bol kazançlar

CapitALİst
06-02-2009, 14:03
arkadaşlar iyi bir sitem yapmaya çalışıyorum :), deneyimlerinizden yararlanmak istiyorum yol gösterirseniz sevinirim :)
sepetime macd-as, diosc,cci,momentumu ve rsi ı koydum :) çalışıyor kazandırıyor ama al-tut y %50 üstüne çıkamıyor eh stopaj vergi ve de komisyonu düşününce pek de rantable değil .. sorun trendin olmadığı dönemde; onu ayırd etmek için adx ve adxr ı kullanıyorum ama ne çare daha da düşürüyor karlılığı ,ne yapmalı?bana fikir vere bilecek olan varmı arkadaşlar?

küçük_e
06-02-2009, 22:24
sistem ne derse o...

sistemciler;
bugün 32900 de sistem alverdi...29.01.20009 saat 14:00 de 34000 de sat veren sistemimiz bugün AL verdi.. bu Al sinyalinin kısa vadeli bir tepki mi yoksa mini bir rally mi olsugunu bilemiyoruz... ancak sisteme uyarak alım yaptık bugün..

sanki mini rally oluyor.. biz sadece sisteme uyuyoruz ve kazanıyoruz..

küçük_e
06-02-2009, 22:25
umarım burdaki sistem bilglerinden faydalananlar oluyordur...

Bear_Bull
06-02-2009, 23:42
umarım burdaki sistem bilglerinden faydalananlar oluyordur...

evet kesinlikle burayı

akşam 10 da okuyup o anda açık olan VOB dan alış yapıyoruz.

siz sistem sat verdi yazdığınızda yine gece günün en yüksek değerinden satmış ve düşen borsaları keyif ile seyrediyoruz.:he:

sistemin al ve sat noktalarını sistemin al-sat sinyallerini sinyalin gerçekleştiği anda değilde gece yazarsanız anca ne yazılmış diye bakar ertesi sabaha kadar herkez unutur bile ne yazdığınızı..

eğer sisteminize o kadar güveniyorsanız al-sat sinyallerini anında yazarsınız takip etmek isteyen ona göre takip eder yoksa hiç bir işe yaramaz gece yazdıklarınız.

Bana gelince sisteminize uyacağımdan değil ben geceye pek poz taşımam.
5 dk.lık sistem kullanırım.

Sadece bakıyorum ne zaman sistem grafiği koyacaksınız diyede merak etmiyor değilim açıkçası .
selamlar, size ve izleyenlere bol kazançlar.

küçük_e
07-02-2009, 14:18
sistem oldukça karmaşık... geçmişe dönük sinyaller çok iyi.. ama uygulamsını burda ilk defa yapıyoruz..
öncelikle sistemin başarılı olmasını bekliyorum ve oldukça kopleks, oldukça karmaşık bir yapısı var.. temel olarak;

sistem sonuçlarını anında yazabilirim. ancak o durumda izleyenlerin ekran başında bunu beklemesi gerkiyor.. ben ekran izlemeden yada çok çok az izleyerek para kazandıran bir sistem peşindeyim.. yani haftada 1-2 işlem yaptıran ve 3000 puandan büyük dalgaları yakalayan bir sistemm....
dolasıyla gece burda sistemin durumuna bakmak yetebilir... yinede teklifinizi işleme alıyorum ve en azından kritk günlerde sistem değişikliklerini anında yazmaya çalışacağım.. tabbi imkanlar elverirse

Bear_Bull
07-02-2009, 19:46
sistem sonuçlarını anında yazabilirim. ancak o durumda izleyenlerin ekran başında bunu beklemesi gerkiyor.. ben ekran izlemeden yada çok çok az izleyerek para kazandıran bir sistem peşindeyim.. yani haftada 1-2 işlem yaptıran ve 3000 puandan büyük dalgaları yakalayan bir sistemm....
dolasıyla gece burda sistemin durumuna bakmak yetebilir... yinede teklifinizi işleme alıyorum ve en azından kritk günlerde sistem değişikliklerini anında yazmaya çalışacağım.. tabbi imkanlar elverirse

iyi olur, grafikle desteklersenizde daha süper olur. hiç değilse burayı takip edenler sinyallerinizi daha önce görüp kararlarını daha çabuk ve piyasa açıkken değerlendirebilirler.
Kolay gelsin.
Başarılar, Bol kazançlar.:dolar::dolar::dolar:

küçük_e
09-02-2009, 20:56
durum:
sistem Al konumunu sürdürüyor.... önemli bir direçteyiz ben buranın geçileceğini sanmıyorum.. şu anda dow nötr seviyede..
yarın için stratejim şöyle: düşük seviyeli açılış ve 35 bin altında seyir devam ederse sistem SAT verir vede sisteme uygunolarak poz kapatıp short yaparım.. bu seviyelerde oyalanırsa sistem Al konumunu sürdürecektir.. yukarı açılış olursa zaten AL da olan sistemde durum değişikliği olmayacaktır... benim şahsi beklentim önümüzdeki birkaç gün içerisinde GAP yaparak sert bir düşüş olacağı yönünde... ancak sistemimiz zirve ve diplerde 1000 puan kadar kayıp vermektedir.. bunu hap yazıyorum.. ben bu kaybı göze alarak (kardan zarar) sistemin sinyaline uygun işlem yapıyorum..

akkara
12-02-2009, 00:13
durum:
sistem Al konumunu sürdürüyor.... önemli bir direçteyiz ben buranın geçileceğini sanmıyorum.. şu anda dow nötr seviyede..
yarın için stratejim şöyle: düşük seviyeli açılış ve 35 bin altında seyir devam ederse sistem SAT verir vede sisteme uygunolarak poz kapatıp short yaparım.. bu seviyelerde oyalanırsa sistem Al konumunu sürdürecektir.. yukarı açılış olursa zaten AL da olan sistemde durum değişikliği olmayacaktır... benim şahsi beklentim önümüzdeki birkaç gün içerisinde GAP yaparak sert bir düşüş olacağı yönünde... ancak sistemimiz zirve ve diplerde 1000 puan kadar kayıp vermektedir.. bunu hap yazıyorum.. ben bu kaybı göze alarak (kardan zarar) sistemin sinyaline uygun işlem yapıyorum..

son düşüş beklentiniz ve tahmininiz için sizi tebrik ediyorum...
gaplı açılışı yaptık ve sert düşüş geldi,

Takipdeyim..

küçük_e
12-02-2009, 01:26
durum:

bildiğiniz gibi sadece stratejiyi yazıyorum...devalı ekran izlemeden para kazanmaya çalışıyoruz...
durum:
yukarıda yazdığım gibi 35bin aldında kalınca sistem SAT verdi...ve stratejimiz gereği longları kar ile satıp anında short yaptık...
şimdi:küçük çaplı tepkilerle düşüşün devam etmesini bekliyorum
bu durumda tepkide para kazanmak çok zor olacağından tepkilerde satmak-şort yapmak daha uygun...
çok düşük bir ihtimalle sistem AL verirse yazmaya çalışırım
ancak esas beklentim düşüşün devam edeği yönündedir..
hepinize bol kazançlar......

küçük_e
12-02-2009, 01:28
son düşüş beklentiniz ve tahmininiz için sizi tebrik ediyorum...
gaplı açılışı yaptık ve sert düşüş geldi,

Takipdeyim..

teşekkürler.... faydalı olabildiysem ne mutlu.....

küçük_e
13-02-2009, 21:56
sistem SAT konumunu sürdürüyor.... gelişmelere bağlı olrak pazartesi bir tepki çıkışı olabilir... ancak biz sisteme uygun olarak haftasonuna şort girdik... tepki çıkışı olsa bile düşüşün devam edeceğini tahmin ediyorum... bu nedenle pazartesi ilave short yapabiliriz.. iyi tatiller

küçük_e
14-02-2009, 13:21
merhabalar yeniden
vobda hedefler 33bin ve 34bin ve 37 bin
aşağıda 31bin 30bin ve 28000
sistem SAT konumunda ancak kritk bir noktada sat da devam edebilir Al'a da dönebilir...
kararı fiyatlar zaman ve sistem verecektir.. hepinize bol kazançlar..
şahsi kanaatim düşüş yönündedir...http://sunucu18.kucukresim.com/uploads/vob-13sub97a17.jpg

küçük_e
14-02-2009, 13:22
ayrıca AL SAT işaretleri konusunda grafik bilgisini esirgemeyen bear bull a çok teşekkür ederim

küçük_e
14-02-2009, 13:43
sistemli arkadaşlar beklentilerini ve sistemlerinin durumunu yazarlarsa ortaklaşa daha doğru karar verebiliriz

Bear_Bull
14-02-2009, 14:15
ayrıca AL SAT işaretleri konusunda grafik bilgisini esirgemeyen bear bull a çok teşekkür ederim
rica ederim.

matriks te sistem yapımı / systester ve indikatör builder kullanımı için isteyen herkez BLOG (http://www.hisse.net/forum/blog.php?u=35970) yazılarıma bakabilir.

sistemli arkadaşlar beklentilerini ve sistemlerinin durumunu yazarlarsa ortaklaşa daha doğru karar verebiliriz

bende 5 dk.lıklara göre yapılmış bir sistemin son tradelerini vereyim.
ekran başında oturup işlem yapmadan durmak bana göre değil. ve son günlerde zaten X30 da değil ALTIN kontratlarında işleme devam ediyorum.
Şu an için orası daha hareketli. :he: nerde hareket orda bereket. :wink:
herkese bol kazançlar.

grafiği büyüterek bakarsanız daha net görünür orjinali çift ekran büyüklüğündedir.
http://sunucu12.kucukresim.com/uploads/vob82e5b.png (http://www.kucukresim.com)

küçük_e
15-02-2009, 20:08
sayın bluetooth dan alıntıdır bu haftaki yorumudur....
Sonuç & Genel Kanaatlerim ;

1. Endeks için DOW un 7 500 desteğine katar gerileme ihtimali gereği 24 000 / 24 300 e doğru geri çekilme riski mevcuttur...

Ancak ne endeksin 24 000 ve ne de DOW un 7 500 aşağısına doğru hızlanarak gevşemesinin devamını kesinlikle beklemiyorum...

2. Haftaya mortgage ile ilgili çalışmalar hususunda olumlu haberler ile başlanabilir, krizin temel orjini olan bu mortgage meselesinin yaratacağı iyimserlik psikolojik anlamda çok olumlu olabilir ve böylelikle DOW 7 850 den tepki bularak tekrar 8 000 / 150 bölgesine yönelik cılız sayılabilecek bir atak görebilir...

Ancak bu konunun yasallaşma sürecinde hızlı adımlar atılamayacak olur ise, beklenti ilk etapta zayıf kalarak DOW un haftayı yatay ve cılız tepkiler sonrasında satış görme eğilimi ile geçirmesi muhtemel olur, 7 500 e gerileme ihtimali arar...

3. DOW ; 7 850 desteğini kırmaksızın 2. madde de belirttiğim beklenti ile canlı duracak olur ise, endeks 24 700 / 800 desteğinde tutunmak üzere, 24 000 / 300 bölgesine gevşemeden geçen hafta olduğu gibi 25 000 üzerinde ttunma çabalarını devam ettirerek yatay bir hafta geçirebilir...

4. Endeks için haftanın önemli dirençleri 25 700 / 800 ve 26 500 olup, mevcut koşullar itibari ile bu hafta için 26 500 aşılması çok güç görünmektedir...

DOW net olarak 8 000 üzerine tekrar yerleşmedikce 26 500 , ve 8 500 atakları tekrar gündeme gelmedikce 27 500 ün bir hafta 10 günlük kısa süreçte aşılması son derece zordur...

5. DOW 7 500 görür veya görmez ancak 7 500 / 7 850 bölgesinden biraz nazlı bir olgunlaşma dönemi ardından sert bir tepki görmek üzere, genel olarak mevcut olan DOW un çok vahim seviyelere ( 6000 / 6500) doğru bir çöküş yaşamadan önce 9 000 / 10 000 atağı yapacaktır şeklinde ki görüşüm aynen geçerliliğini korumaktadır...

6. Endeks ise benzer bir yorum ile ; 24 000 / 300 bölgesine gevşesin veya 24 700 / 800 den aşağı gelmeden tepki bulsun, sonuç olarak 24 000 aşağısını görmeksizin sert bir tepki ile, 28 500 direncini tekrar zorlayacağı ve seçim günlerine yaklaşır iken 30 000 seviyesinin dahi üzerini test edebilecek kadar güçlü bir atak yaşayacağı şeklinde ki genel görüşüm aynen devam etmektedir...

Endeks için 30 000 seviyesine dair detaylı görüşlerim için şu an erken diyorum ve 27 500 / 28 500 geçiş bölgesine ve bundan önce 26 500 direncine dikkat etmek sureti ile pozisyonların korunması gerektiğini, imkan var ise 24 000 / 24 500 gevşemelerinde kademeli ve seçici endeks hisselerinden alım yapılması ( 23 900 stoploss olmak şartı ile ) ve yurtdışı / endeks ikilisinin tatminkar tepkilerine çok yakın günlerde olduğumuz yönünde ki inancımı belirtmek isterim...

Bluetooth'tan Günlük Endeks Yorumları 15 Şubat 2009 Pazar

küçük_e
15-02-2009, 20:13
Bluetooth'tan Günlük Endeks Yorumları 15 Şubat 2009 Pazar
yorumdan alıntıdır..

Önümüzde ki hafta için ;

Elbette her ne kadar yurtdışına direniyor ve yorumun başlığı gereği DOW A KAFA TUTUYOR olsak da, endeksin teknik olarak 24 000 / 300 bölgesine kadar geri çekilme ihtimalini gözardı etmemeliyiz...

Zira DOW un 7 500 e kadar gerileme riski teknik ve mevcut huzursuz ortam gereği mevcut olup, bu ihtimalin gerçekleşmesi durumunda endeksin 25 000 üzerinde tutunması güçleşip, 24 / 24 300 e kadar gevşeme riski artmış olacaktır...

küçük_e
15-02-2009, 20:31
uzun süredir bu grafik ve kanalar iyi çalışıyor.. ben grafiğe ve sisteme göre işlem yapıcam.. hepinize bol kazançlar...http://sunucu18.kucukresim.com/uploads/vob-13sub97a17.jpg

küçük_e
16-02-2009, 20:40
durum:
sistem SAT konumunda ancak Al vermeye hazırlanıyor.. öncü göstergemiz bugün AL verdi.. ancak çok kısa vadeli olduğu için çok güvenilir değil yakından takip gerektirmekte..
yarın 32000 üzerine çıkar vede orda 1-2 saat kalırsak sistem AL vermiş olacak hedefler 33bin ve 34bin... 32bin üzerine çıkamazsak yada kısa süreli git gel olursa sistem SAT konumunu sürdürmeye devam edecektir..

küçük_e
16-02-2009, 20:50
işte vob grafiği..http://sunucu18.kucukresim.com/uploads/vob160485f.jpg

küçük_e
18-02-2009, 01:10
durum:
sistem SAT konumunda ancak Al vermeye hazırlanıyor.. öncü göstergemiz bugün AL verdi.. ancak çok kısa vadeli olduğu için çok güvenilir değil yakından takip gerektirmekte..
yarın 32000 üzerine çıkar vede orda 1-2 saat kalırsak sistem AL vermiş olacak hedefler 33bin ve 34bin... 32bin üzerine çıkamazsak yada kısa süreli git gel olursa sistem SAT konumunu sürdürmeye devam edecektir..

evettttt
32bin üzerine çıkamazsak sat konumu devam edecek dedik vede öyle oldu... sistem 34800 de SAT veren sistem şimdilik 4000 puan kazandırdı ve sat konumunu sürdürüyor....
yarın için küçük çaplı bir tepki bekleyebiliriz.. 31000 üzerinde kalıcı olamazsak sat konumu devam edecektir...

küçük_e
19-02-2009, 00:09
evettttt
32bin üzerine çıkamazsak sat konumu devam edecek dedik vede öyle oldu... sistem 34800 de SAT veren sistem şimdilik 4000 puan kazandırdı ve sat konumunu sürdürüyor....
yarın için küçük çaplı bir tepki bekleyebiliriz.. 31000 üzerinde kalıcı olamazsak sat konumu devam edecektir...

sistem sat konumunda ve bugün için kazancı 5000 puan oldu... gelelim yarına yarın küçük bir tepki olacak gibi gözüküyor.. bu tepki mi yoksa çıkış başlangıcı mı bilemiyoruz.. tahminim tepki düzeyinde bir çıkış ve 28bine kara düşüşün devam etmesi yönünde.. ancak biz beklentiye göre değil sisteme göre işlem yapıyoruz...
son durum: sistem halen sat konumunda ve al vermek üzere....

bu arada formu takip eden ve faydalanan var mı?

küçük_e
19-02-2009, 21:27
sistem sat konumunda ve bugün için kazancı 5000 puan oldu... gelelim yarına yarın küçük bir tepki olacak gibi gözüküyor.. bu tepki mi yoksa çıkış başlangıcı mı bilemiyoruz.. tahminim tepki düzeyinde bir çıkış ve 28bine kara düşüşün devam etmesi yönünde.. ancak biz beklentiye göre değil sisteme göre işlem yapıyoruz...
son durum: sistem halen sat konumunda ve al vermek üzere....

bu arada formu takip eden ve faydalanan var mı?

al vermek üzere olan sistemimiz bugün 30500 de AL verdi.. halen düşüş trendindeyiz ancak tepki anlamında güzel bir alll sinyali oluştu..http://sunucu12.kucukresim.com/uploads/vobb6537f.jpg

eloy
19-02-2009, 21:58
sistem teknik olarak 30500 den al vermiş olabilir, fakat bugun o fıyattan hemen hemen hıc ıslem olmadı desem yerıdır..

küçük_e
22-02-2009, 00:05
sistem teknik olarak 30500 den al vermiş olabilir, fakat bugun o fıyattan hemen hemen hıc ıslem olmadı desem yerıdır..

doğrudur...
ancakkk...
amacımız sisteme uyarak kazanmak.. son sinyal 5binden fazla kazandırdı kağıt üstünde biz 3bin puanı cebe atasak iyidir diyorum..

denenmiş ve güvenilir sistemi oolanlar yazabilirler..

proftrader
22-03-2009, 21:20
doğrudur...
ancakkk...
amacımız sisteme uyarak kazanmak.. son sinyal 5binden fazla kazandırdı kağıt üstünde biz 3bin puanı cebe atasak iyidir diyorum..

denenmiş ve güvenilir sistemi oolanlar yazabilirler..

Bu folder iyi gidiyordu.
Neden buraya artık yazan yok bilen var mı?

sn küçük_e
Son sinyaliniz nedir ?