PDA

View Full Version : Borsaya Nasıl Başladık?

parapara
07-12-2008, 18:30
Buraya borsaya nasıl başladığımızı, başlamamıza neyin vesile oldugunu yazalım.

Benim başlamam İşbankasında hesap açtırmamla oldu. Vadesiz hesap açtırdım, birde internet şubesi şifresi aldım. Yatırım diye bölüm var. Fon ,döviz, hisse senedi , altın alıp satabilyosun. Bende hemen internetten bir yatırım hesabı açtım. Amacım altın alıp satmaktı. O sırakarda 1 gram altında alış , satış arasında 1, 1.5 ytl oynuyordu. bende altın alıp yükselmesini bekliyordum. Sonra borsacı amcam var. borsada goldtr diye bir şey var onda alış satış arası 10 kuruş dedi .bende çok güzel dedim. artık 1 -2 ay goldtr alıp sattım. sonra altın yükseldi düşmesni bekledim ,bekledim düşmedi . bende bari hisse alıp satayım dedim. Giriş o giriş bir daha çıkamadık. Hisseden voba geçiş sonun başlangıcı başladı . ama hala son gelmedi.

ginseng
07-12-2008, 20:50
Yıllardır teletxt yayınlarında birtakım semboller ve karşılarındaki rakamların ne anlam ifate ettiğini bilmeden günler geçti.Görev yaptığım okuldaki arkadaşlardan birisi her teneffüs saatinde koşarak öğretmenler odasına gelir hemen kumandayı ve bilgisayarı ele geçirir ve bazen şu kadar kazandım bazen şu kadar kaybettim diye heyecanla konuşurdu.Birgün Ahmet hocam bu ne iş bana bir anlatsana dedim.O da anlattı ve o gün yapıkrediden yatırım hesabı açtırdım.Bir kaç gün sonrada O günlerdeki favori hisselerim olan FENIS,BURVA ve TEKTU dan paraları indiragandi yapmaya başladım:) Daha sonra ise İstinye de ikamet eden öz dayımın büyük borsacı olduğunu öğrendim ve uzunca bir süre dayı nezaretinde devam ettim.Şimdi ise borsa 14000 e gelir mi diye bekliyorum.

m_bayrak
07-12-2008, 21:24
Borsaya 1998 yılında bir şirketin halka arzı ile başladım o dönemde hisse işleme açılır açılmaz yaklaşık iki hafta gibi bir sürede neredeyse %100 pirim yapmıştı şimdi ise yerde sürünüyor.