PDA

View Full Version : İndirimler

cengaver
13-01-2009, 00:26
Gıda hariç hemen herşeyde inanılmaz indirim.Zarar da etsen stokları erit telaşı.
Bizler yani tüketici bu fiyatları gördükten sonra birdaha fazlasını ödermiyiz? Ödemeyiz.
Üretici maliyetini bile kurtaramadığı malı birdaha aynı kalitede üretir mi?
Üretmez.
O halde bu furya geçtikten sonra kalitesi düşük mallara hazırlıklı olalım.

JoNaThAn
13-01-2009, 11:18
Gıda hariç hemen herşeyde inanılmaz indirim.Zarar da etsen stokları erit telaşı.
Bizler yani tüketici bu fiyatları gördükten sonra birdaha fazlasını ödermiyiz? Ödemeyiz.
Üretici maliyetini bile kurtaramadığı malı birdaha aynı kalitede üretir mi?
Üretmez.
O halde bu furya geçtikten sonra kalitesi düşük mallara hazırlıklı olalım.

Güneş gözlüğü alıcam.. Fiyatları 600 lerden 420'lere düşmüş.. Yine çok pahalı diyorum.. 200'e düşmeli.. Daha dur, millet ekmek alamayacak..

O zaman kime satacaklar o gözlükleri bilmem.. Fiyatlar bazı ürünlerde düşmeli..

Ama öte yandan bazı markalarda ciddi indirimler var.. Zara, Polo Garage gibi giyim mağazalarında mesela.. Takip edip, indirimi beklemek lazım..

BORA YAŞAR
13-01-2009, 11:32
Böyle açandan bir yazılık başlıklara yazmayı seviyorum.

Yardım olsun.

İndirimin doğal olarak bir mantığı, hesabı, ekonomik dayanağı vardır.

Yoksa indirim değil tuzaktır.

Örneğin ben smokin'in indirime girdiğini görmedim.

BORA YAŞAR
13-01-2009, 11:40
Yardım deyince aklıma geldi.

Benim kayınbiraderin rezalet bir kulağı ondan da rezalet bir sesi vardır.

Biraz içtimi en ağırından klasikleri okurdu. Hani konu komşu başımızda. Öyle bir ses.

Mustafa Sağyaşar'ın meşhur ettiği Karam şarkısı da bunlardan biriydi ne yazıkki. (Bizlere de yazık)

Öyle yüksek bir yerden başlardı ki bu şarkıya, şarkının son kısmında boğulur, gırtlağından acaip sesler çıkmaya başlar, konu komşuya "inşallah kurtuluyoruz" ümidi verirdi.

İşte kayınbiraderin o tıkandığı noktada karımın ablalık damarı kabarır bana döner şöyle derdi:

- Abisi biraz yardım etsen! :)

guneysu
13-01-2009, 18:46
Bora ağabey

yardım derken,

Boğulmasına mı yardım etmeni istiyordu, eşiniz..:notr:

taksaydın kementi boynuna.. asılsaydın arkadan,sesi temelli kesilsin diye..:yes:

bu kadar kötü şarkı söyleyen birinden kurtulmuş olurdunuz böylece :kahkah:

(laf aramızda kayınçolardan kurtulmak lazım.. hanıma düşecek miras çoğalır.. benden duymuş olma.. kayın peder sağ ise ama) :D

OnurGururSeref
13-01-2009, 18:59
Su'cugum bana Istanbul'da bi raki ismarla ama musait bi yerde olsun, sana bi doktureyim TSM den istedigini iste, hepsini de tam bilirim, bir daha baskasini dinlersen gelme yanima. :) Ama iyi icmem lazim...:oley:

guneysu
13-01-2009, 19:05
gurur'um :)

senin iyi içmen demek, boğazda 2 aile yemek ve rakı içmesi demek , hesap olarak :kahkah:

iyice düşünmem lazım.. kupli yapacak birini bulursam, haber veririm sana atlar gelirsin :oley:

Bora abi Türk sanat musikisini dinlemeye bayılır..

seninde sesin güzel madem, Bora abi ile Ankaraya gelelim sen bizi ağırla :oley:

BORA YAŞAR
13-01-2009, 19:07
Bora ağabey

yardım derken,

Boğulmasına mı yardım etmeni istiyordu, eşiniz..:notr:

taksaydın kementi boynuna.. asılsaydın arkadan,sesi temelli kesilsin diye..:yes:

bu kadar kötü şarkı söyleyen birinden kurtulmuş olurdunuz böylece :kahkah:

(laf aramızda kayınçolardan kurtulmak lazım.. hanıma düşecek miras çoğalır.. benden duymuş olma.. kayın peder sağ ise ama) :D

Hissiyatını gayet iyi anlıyorum Selim.

Bir kaç tane seri katil ruhsal incelemesi okumuştum.:)

Karım benim sesimle yardımda bulunmamı istiyordu.:he:

Ben de ona şöyle cevap verirdim Reha bey misali:

- Bana ne yahu. Bana mı sordu oraya çıkarken.

Not:"Oraya derken nereyi kastediyordunuz abi " gibi bir soru hakkın daha var. Ama sormasan iyi edersin.:clown:

BORA YAŞAR
13-01-2009, 19:37
Miras hukuku konusunda verdiğin pratik yararlı ve de bedava ders için de teşekkür ederim. Ama sanırım o fırsatı kaçırdık az farkla.:)

Bu arada kayınço 45 inden sonra saz çalmaya başlamış. Sesiyle de akompani yapıyormuş.

Sevenlerinin ve tüm komşularının gözü aydın olsun.

Not: Bedava yemek konusunda ihtisasın uluslararası sitelerde bile konu ediliyor. Şöhret bu sınır tanımaz bilirsin.

reha kaya
13-01-2009, 19:43
Not: Bedava yemek konusunda ihtisasın uluslararası sitelerde bile konu ediliyor. Şöhret bu sınır tanımaz bilirsin.

Sayemde meşhur oldu, Bora bey. :yes:

Bu gizli yeteneği ortaya çıkaran, recisör olarak, ne kadar övünsem azdır. :oley:

guneysu
13-01-2009, 19:58
Bora abi..

bu onur gurur ve şeref 3 kişi geliyorlar yemeğe.. bunları doyurmak için..dana kessek yetmez..

bu durumu göz önünde bulundurarak.. bizim ona gitmemiz daha uygun olur..Ankara'ya

iki yaşlı insan (sen ve ben ) yiyeceğimiz iki lokma.. amaç TSM dinlemek.. sesi ile öğünüyor arkadaşlar (onur,gurur,şeref)..

yok Ankara'ya gidemeyiz dersen.. İzmir'e bir ziyaret gözüktü bize... mecburen

Misafir umduğunu değil, bulduğunu yer misali.. artık..

ama forumun ağabey'i Bora abi'ye yakışan şekilde ağırlar bizi eminim..

yani bana da helal olsun dicem.. İstanbuldaki yemeği önce Ankara.. olmaz ise İzmire aldım ya :kahkah:

topic konusu neydi yahu :)

OnurGururSeref
13-01-2009, 20:03
gurur'um :)

senin iyi içmen demek, boğazda 2 aile yemek ve rakı içmesi demek , hesap olarak :kahkah:

iyice düşünmem lazım.. kupli yapacak birini bulursam, haber veririm sana atlar gelirsin :oley:

Bora abi Türk sanat musikisini dinlemeye bayılır..

senin de sesin güzel madem, Bora abi ile Ankaraya gelelim sen bizi ağırla :oley:Sizlerin her zaman ve her kosulda ne kadar tutarsa tutsun basimin uzerinde, soframin bas kosesinde yeriniz var.. Lakin, sattigi her bir daireden sadece odedigi isci vergisiyle bile en az 20 ogretmen ailesinin 20 aylik tokluk sinirindaki mutfak masraflarini bir cirpida odeyebilecek kapasitede bir yurdum muteahhitinin (yuklenici) o kadar isi gucu birakip, alt tarafi bogazda bir yemek ismarlayip kurtulmak yerine bir suru katma degerden olma bahasina te Ankara'lara gelip, 2-3 saatte yemegini yeyip geri donme masraflarina katlanmasini senin gibi cin bir "usagum"a yakistiramadim, iş adamligi babinda... O yuzden gel sen beni davet et, ben de yemege gelirkenki ve donerkenki taxi paralarini cebimden odemeyi taahhut edeyim.. ustelik, sesimden dolayi alacagim tekliflerden sana yuzde 5 vermeyi de garanti ederum ha usagum... Sevgilerimle..

BORA YAŞAR
13-01-2009, 20:32
İkinci yazısı çıkmayacak görünen bir başlığa yardım diye girdim, başıma gelenlere bak.:)

Boşuna, "kimseye yardım etme belası başına kalır" (La Roşfuko) dememişler.

asi
13-01-2009, 21:47
imkbde dahada indirim olucekmiş seri sonu acele etmeyin bekleyin:he:

cengaver
14-01-2009, 00:53
Gazete hayır ilanlarında indirim yapmış.
Burada hayır yazıları ücretsiz haberi yok.

guneysu
14-01-2009, 01:16
İkinci yazısı çıkmayacak görünen bir başlığa yardım diye girdim, başıma gelenlere bak.:)

Boşuna, "kimseye yardım etme belası başına kalır" (La Roşfuko) dememişler.

Gazete hayır ilanlarında indirim yapmış.
Burada hayır yazıları ücretsiz haberi yok.

Bora abi ters kroşe geldi.. 2.yazı çıktı işte.. :):)

cengaverde ne cevherler var.. topici yaşatacaktır..

insan evladını yaşatmak için canını verir..

forumdaş da topici yaşatmak için............:yes:

BORA YAŞAR
14-01-2009, 01:27
Sn cengaver kusura bakma..

Başlığı fuzulen doldurduk.

Dediğin gibi ücretsiz yazıları dayandık.

Bizi boşveriniz kardeşim.

Siz şimdi açtığınız başlığa ikinci bir yazı yazın da biz bedavadan okuyalım.

İyi geceler..:)

cengaver
16-01-2009, 00:57
Bu da farklı bir komplo teorisi.
Artık dünyada ve bizde kimse indirim öncesi fiyatlara razı olmayacağından;
Pek yakında bambaşka yeni modalar yaratılacak.
Teknoloji ağırlıklı kalemlerde hazır ancak rekabetin henüz gerektirmediği yeni ürünler devreye sokulacak.
Yaşam biçiminde yeni trendler oluşacak .
Tabii bunlar önce zengin ülkelerde ve bizim varlıklı kesiminde rağbet
görecek sonrada kitlelere yayılacak.
İndirim deyip dalmaktansa ihtiyaçlarla yetinmek akılcı gibi.
Gelde çoluk çocuğa anlat bunu.

cengaver
19-01-2009, 13:27
Vatandaş bir indirim de bizden diyerekten camı çerçeveyi indirmiş kampanya satışında.
Aman moda dediysek bu moda yaygınlaşmasın

cengaver
12-02-2009, 15:29
İndirim yapmış vade tanımış.Peşin indirimi nedir?Cevap fark yok.Faiz sıfır satıcı da o kadar aptal olmadığına göre işin içinde iş var.
Ben de satıcının sandığı kadar saf olmadığıma göre.

drcz
27-02-2009, 14:12
İndirimde olsa bimeks den alış veriş yapmayın. Satış sonrası hizmetleri sıfır. LG marka cep telefonu aldım bozuk çıktı hiç yardımcı olmadılar.
http://kardiyolojidr.blogspot.com/

kut
27-02-2009, 14:30
bu başlığı görünce indirimli ürünlerin forumda paylaşıldığı bir başlık diye düşünmüştüm
öyle bir başlık açılsa da fena olmazmış

cengaver
03-03-2009, 16:54
İndirimleri forumda paylaşan hayır duası alır mı?Sanmam.
Bir örnek.
Çamaşırlarımı aldığım firma vitrinine yazmış iki al bir öde.
Alalım dedik,girdik.Birkaç dandik üründe indirim bizimki de dahil diğerleri hariç.
Girdik madem indirimden vazgeçip alalım bari dedik.Yalanım yok birkaç ay önceki fiyatın tam iki misli.
Şimdi fiyat çekiyor bir müddet sonra iki al bir öde dediğinde indirim diyerek saldıracağız.Yani indirimsiz fiyattan.