PDA

View Full Version : Foreksde onlİne hesap acma

sah1970
27-01-2009, 12:09
bİR FOREKS ŞİRKETİNDE ONLİNE KREDİ KARTI ile işlemlere başladım..
Benden kredi kart ekstresini ve k,mlik belgesini istediler...güvenlik amacı ile isteniyormuş...bunu göndermem bir sakınca teskil edermi...

Ayrıca para cekme işleminde kendi master cardlarını talep edebiliyormuşum...böyle bir durumda diyelimki kazandım(hani!!)....bu kartı kullanarak atm lerden para cekmem bir sakınca teskil etmiyormu...vergi falan filan gibi....mali acıdan..?

Bu işlerin sakıncası varmıdır.....tesekkurler.

TraderTR
27-01-2009, 22:12
İmzasız, sözleşmesiz hesap açıp tel.de kredi kartından para çekiliyor. Sadece bu cümleyi biri bana söylese, dolandırıcı olduğunu söylemek için kahin olmaya gerek kalmazdı herhalde. Çok kişi tanıyorum bu şekilde mağdur olan, yanaşmayın bence. Bu işi yapacaksanız adam akıllı firmalarla iş yapın, ne idüğü belirsiz yüzlercesi var bunlardan.

SVG...

TraderTR
27-01-2009, 22:13
Forex kazancının da vergisi algısı yok...

SVG...

sverdlow
28-01-2009, 02:52
ACM Foreks nasıl bir firmadır?
Düşük kaldıraç oranı sağlayan ve düşük yatırıma izin veren bir aracı arıyorum, tavsiyesi olan var mı?

Kanji
28-01-2009, 11:53
arakadaşlar kesinlikle ve kesinlik ACM MARKETS dan uzak durun, bu şerefzilere 10k para yatırdım şimdiye kadar, sürekli olarak ekran donması, devasa pip aralıkları usd cad 30 pip gibi audusd de 6-7 veya 8 a çıkartıyorlar, NFP zamanlarında bahsetmiyorum bile o zamanlar feci zaten, karşınızda serkan isimli bir türk temsiliciniz var para yatırana kadar sorun yok, ondan sonra bu sorunları anlattgınızda hemen teknik departmanla görüşün benim bilgim yok, pipler çok yüksek altında 1-1,5 usd araşlığında rakamlar görüyodum kardeşim diyorum teknik departmanla görüşün filan, sürekli bunların oyunları yüzünde kaç defa margin call yedim rezil bir firma kesinlikle tavsiye etmiyorum, lotları seçemiyorsun hepsi en az 100,000 üstü gidiyor mini dede 10,000 üstü. çöpe atacak paranız varsa birebir. scalp yaptırmamk için 12 pip bile yaptılar kaç kere , ve sürekli bağlantınızda sorun vardır bizde öyle birşey yok diyorlar hep bağlantı hep bağlantı...

ninova12
28-01-2009, 14:54
sayın treder arkadaş güzel konuşuyorsun da türkiyeden biz yeni girenlere neve hangi aracı kurumu önerirsin?

tenessih
28-01-2009, 15:44
arkadaslar yeni girdiyseniz size nacizane tavsiyem bir an once cikmanizdir. yok illa ben soz dinlemem kaybederek ogrenmeyi tercih ederim derseniz, bence en cok dikkat etmeniz gereken konu emirlere koydugunuz stop garantisinin olup olmadigi, bir kac sene once ifx te bir saniye icersinde 2000usd kaybetmistim -20 pip e stop koymama ragmen, baska bir ifadeyle sadece 400usd lik risk almisken. bana aciklamayi arada fiyat olusmadi biz neyapabiliriz diye yaptilar. bunun gibi onlarca sey var dikkat edilmesi gereken, bazi platformlarda ekran donar emir girmezsiniz bazilarinda hareket oldugunda alimsatim farkini 4-5 katina cikarirlar. bunun disarsinda butun sistem insan psikolojisi uzerine kuruludur, dolayisiyla "umut" kavramini icinizde yokedemezseniz bu piyasada kazanamazsiniz. demek istedigim su emiriniz gerceklestiginde kara gectiyseniz 20-30 pip bile artsa icinizde inanilmaz bir kari realize etme duygusu olusur ve kari alir cikarsiniz, zarardaysaniz da icinizde 10-15 tik duser sonra nasil olsa cikar umudu dogar, zarar 60-70 tik olunca neyse bari -20 tike gelsin nasilsa kaybettim dersiniz, -100 tik ve sonrasinda artk cok gec olmustur. Isin psikolojik boyutunu soyle de test edebilirsiniz, ayni miktari bir demo hesabina yatirin bir de gercek hesaba, 1-2 ay sonunda demo hesabinizda muhtemelen anaparanin 5-6 kati para olur gercek hesabinizi da coktan sifirlamis olursunuz. Yazdiklarimi ukalalik olarak algilamayin forexle amator olarak 3-4sene ugrastim hala da hicbir bilgim yoktur tek bildigim araci kurumlarda calisanlarin kendi hesaplarinda benden daha cok zarar ettikleridir. bu isteki performans ta bana gore kazanca gore degil zararin azligina gore olculmelidir:) Eger yine de denemek isterseniz forumun diger sayfalarinda forexle ilgili konularda oldukca bilgili arkadaslar var yormlarini takip edip fikiredinebilirsiniz, ozelden mesaj atarsaniz sanirim calistiklari platformu da tavsiye ederler daha saglikli baslarsiniz. bol kazanclar dilerim herkese...

TraderTR
28-01-2009, 15:47
sayın treder arkadaş güzel konuşuyorsun da türkiyeden biz yeni girenlere neve hangi aracı kurumu önerirsin?

TR'deki hiçbir firmayı önermiyorum zaten hepsi IB'lik yapıyorlar, küçük meblağlar ile bu piyasaya girişi tasvip etmiyorum ama yüksek adrenalini garanti ederim:D

micro lotla iş yapan kurumlara nano lotla iş yapacak kurumlar da var. Kurum adını buraya yazmayım ama PM atarsanız yardımcı olmaya çalışırım...

SVG...

cersoz
30-01-2009, 09:08
Yeni baslayacak arkadaslara tavsiyem calistiginiz firmayi cok iyi secim.. Kotu firma secimi kazanma yuzdenizi cok cok azaltirken yasayacaginiz stresi kat kat [email protected] dan msn yoluyla ulasanlara her zaman yardimci olurum.

sonucta 2 senedir bu piyasadayim ve yasadigim negatif tecrubelerden bari baskalari faydalansin