PDA

View Full Version : NBA"I love this game"

Pages : [1] 2

turkishwarrior
11-11-2004, 02:34
Bir NBA tutkunu ve La clippers taraftarı olarak nba ile ilgili bir topic açayım dedim.NBA de sezon başladı borsada zarar ettiğim günlerde La clippers'in zaferleri beni biraz olsun ferahlatıyor.Bu sene play off tayız.Go clips Go....

egecal
20-11-2004, 14:27
ben takım tutma taraftarı genelde yıldızların takımlarının maçlarını izliyorum nba tv den ama utah pistons ve magic favorim dir

clips ne alaka le bron james harika

:)

hakanen
11-01-2005, 21:32
Dün Mehmet Okur coştu..Son saniyede attığı basketle ,Utah ,Spurs'u yendi.Mehmet takımının en skorer ve en çok ribaunt yapan oyuncusu oldu.
Bu arada,Mehmet faul atış yüzdesinde şu anda NBA 'de 17.Ayrıca en efektif oyuncular sıralamasında (48 dk'ya göre) yine tüm NBA'in en iyi 17.oyuncusu.

balaban
11-01-2005, 22:20
Fırsat buldukça izliyorum özellikle Mehmet, Hidayet ve İbrahim'in maçlarını kaçırmamaya çalışıyorum. Bu oyunu seviyorum.

turkishwarrior
11-01-2005, 22:40
Sanırım nba'de bu sezon spurs-miami finali izliycez...

cetvel
12-01-2005, 03:40
gençliğimizde basketbol oynarken hep NBA'de oynamayı hayal ederdim!.. :D şaka değil gerçek... ama şartlar başka yerlere sürükledi, olmadı...

Ama, NBA'de herhangi bir maçı canlı olarak izleme hayalini de gerçekleştirememek var ya, işte en acısı da o geliyor... Gün gelir de bir maçı canlı olarak seyredebilirsem ne mutlu bana...

Bu arada Memo'nun double double'ları değerine değer katıyor. :dolar: Bi de Triple double yaparsa, yandı gülüm keten helva!... Aldığı parayı bence haketmeye başladı... Heleki son maçta, hücum ribaundunu smaç ile tamamlaması yok mu? Gözümden sevinç gözyaşları süzüldü valla!... :)

Hadi Memo, Hadi Hedo... Kalbimiz sizinle... (İbo ile Zaza'yı da unutmadım... :roll: )

kazancli
12-01-2005, 04:33
run memo run:) helal olsun tüm kalbim seninle ibo keşke gitmeseydin yaşında fazla yedek kalmak koyar bu yaşta umarım biraz önce ıspatlarsın kendini

5-6 yıl oynadım basketbol sümer ve ankaragücünde fazla vakit ayıramadım üni takımındada 3 yıl oynadım 1 yıldır ilişiğimizi kestik basketle en çok emek verdiğim spordur ama oynamaktan en çok zevk aldığım spor futbol

bu yıl basketbol ligide güzel hemde bjkli olarak baya keyif alıyorum yabancı seçimi çok iyi kim bulduysa helal

cetvel
12-01-2005, 14:01
sevgili kazançlı,

yani "el-amin" diyorsun... :D

hakanen
13-01-2005, 21:20
Dün yine coştu bizimkiler.Mehmet ve Hedo ,takımlarının en skorer oyuncuları olarak ,maçları kazandırdılar.Hedo 26 sayı ile oynadı (ilk kez ilk 5 çıktı).
Mehmet ise bu sezonki 11.double-double 'nı yaptı.Tam 17 ribaund!.

kazancli
14-01-2005, 07:56
atlamışım haberleri maçları izlemek lazımdı:(

hakanen
18-01-2005, 09:02
Mehmet ,2 dk önce biten Lakers maçında 11 s,12 r ile yine double-double yaptı.. :D

MUSTİS
18-01-2005, 10:24
Mehmet ,2 dk önce biten Lakers maçında 11 s,12 r ile yine double-double yaptı.. :D
Sn Hakanen kim yendi ve skor?.....

qwerty
18-01-2005, 19:39
utah jazz yendi

lets go sixers demek isterdim ama bu sene takimda pek is yok
ama nfl de eagles super gitmekte

bence galatasaray veya fenerbahce bir amerikan futbol takimi kurup world bowl a katilsa iyi para kazanirlar, amerikan futbolu hele avrupa ligi gaziyla bence bir iki yilda cok tutulur

hakanen
18-01-2005, 21:46
Sn Hakanen kim yendi ve skor?.....
:) Jazz bu sene maçların çoğunu kaybettiği için ,artık yenip yenmemesine değil ,sadece Mehmet'in performansına bakıyoruz.Gerçi bu maçı Jazz 102-94 kazandı ama bunun en büyük nedeni ,Lakers'ın herşeyi olan Kobe'nin oynamamasıydı.... ;)

qwerty
19-01-2005, 01:32
utah icin hersey bitmis degil
kirilenko cuma gunku macta donecek
bence kalan maclarda en az .60 kazanma yuzdesi yakalarlar ve sezonu .50 ye yakin bitirirler ama playoff icin yetermi onu bilemem

lakers bu sene olu zaten

hakanen
19-01-2005, 08:57
Orlando 103
Detroit 101

Hidayet'ten 29 sayı!

Highlander
19-01-2005, 09:50
utah jazz yendi

lets go sixers demek isterdim ama bu sene takimda pek is yok
ama nfl de eagles super gitmekte

bence galatasaray veya fenerbahce bir amerikan futbol takimi kurup world bowl a katilsa iyi para kazanirlar, amerikan futbolu hele avrupa ligi gaziyla bence bir iki yilda cok tutulur

Gel de sixers'ın Dr J , Moses Malone, Maurice Cheeks, Boby Jones 'lu şampiyon kadrosunu arama :D . 84 senesinde şampiyon olmuşlardı galiba yanlış hatırlamıyorsam :p

rainmann
19-01-2005, 17:12
bende krilenkoyla birlikte jazz in cikisa gececegine inaniyorum,ama sayin qwerty nin dedigi gibi .50 ile bitirmeleri yetermi ,mechul..

doguda olsalardi kesin yeterdi sanirim,ama batida zor gibi,hem yetse bile herhalde sonuncu girerler,sanirim eslesmedede san antonio cikar karsilarina,ki elemeleri mucize olur bana göre...

ama krilenkolu ilk haftalara bakinca cok daha iyi bir yuzde de yakalayabilirler,hem takim simdi memedin degerini daha iyi anladi,hemde ona guveniyorlar artik...

hido ise,takastan sonra kendini gostermeye basladi,birasda savunma yapsalar,doguda bence final oynamalari hayal deil...

turk oyuncularin basarilarini konusuyoruz ,hemde nba de,rahmetli olsaydida görseydi...

turkishwarrior
19-01-2005, 18:38
Mobley in sacramentoya takasından sonra ilk beş şansını yakalayan(Doug christie yi yedekte bırakarak) Hido son detroit maçında 29 sayı 6 ribauntla oynası.Mükemmel performansı devam ediyor.

Bizim clippers ise geçen yıllara göre daha iyi olmakla beraber(en azından play off şansı devam ediyor) istikrarsızlığına devam ediyor.Sezonun en güzel süprizi simmonsun performası hayal kırıklığı ise büyük ümitlerle draft edilen gard livingston...Zaten şimdiye kadar hiçbir drafttan yüzümüz gülmedi...

Su
20-01-2005, 02:52
turk oyuncularin basarilarini konusuyoruz ,hemde nba de,rahmetli olsaydida görseydi...
????? (Aydan S.) ?????

turkishwarrior
20-01-2005, 03:08
utah icin hersey bitmis degil
kirilenko cuma gunku macta donecek
bence kalan maclarda en az .60 kazanma yuzdesi yakalarlar ve sezonu .50 ye yakin bitirirler ama playoff icin yetermi onu bilemem

lakers bu sene olu zaten

Bence Utahın işi bitmiştir.Acilen guard sorununu çözmeleri gerekir.Bu iş Carlos Arroyo ile yürümez.Utah gelecek sezon için çalışmalarına şimdiden başlasa iyi olur...Play off ise imkansız.

hakanen
21-01-2005, 10:38
Hidayet'in takımı ,Yao Ming'in takımına yenildi ama Hidayet'in performansı fena değildi.19 sayı,5 asist...

qwerty
21-01-2005, 20:02
istatistikler iyi ama son 2 dakikada arada 7 sayi fark varken 1 top kaybi yapti birde bos 3lugu kacirdi
koc takim yendigi surece bu ik besi degistirmem demisti mactan once insallah bu malubilyet hidayeti bence gondermez

olayin duiger boyutu var, eger hidayet yedege duserse en iyi 6.adam odulunun en onemli adaylarindan birisi olur, birde olaya bu acidan bakmak lazim

hayirlisi diyelim

qwerty
21-01-2005, 20:09
"Bence Utahın işi bitmiştir.Acilen guard sorununu çözmeleri gerekir.Bu iş Carlos Arroyo ile yürümez.Utah gelecek sezon için çalışmalarına şimdiden başlasa iyi olur...Play off ise imkansız."

Carlos Arrayo Sloan la kavga ettiginden beri birakin ilk bes cikmayi yedek olarak bile oynayamiyor
takasi soz konusu

playoff ise zor ama olabilir
cunku takim kirilenkosuz ust uste nba in en iyi takimlarini yenebildi (san antonio, phoenix) krilenkoyla hersey olabilir
bulunduklari grup batinin en zayif grubu ve fikstur avantajlarida var

turkishwarrior
21-01-2005, 22:01
İlk yarıyı hemde 48-42 önde kapa sonra maçı 20 sayıyla ver.İşte clippers gerçeği...Ne olur bir maçıda geriden gelip kazanmayı becerebilseler.Elton Brand da da buısene düşüş var.

Takıma doğru dürüst bir guard bulamadık.Jeff Mcinnis bizden gitti döktürüyor.Andre Miller cavaliersdeyken asist kralı olmuştu.Bize geldi döküldü.Jaric de sakat...Guardın olmadıktan sonra ağzınla kuş tutsan boş...Olmuyor işte olmuyor:(

hakanen
23-01-2005, 10:52
Bizimkiler iyi oynamaya devam ediyor...
Hidayet ve Mehmet ,son maçlarda takımlarının en skorer oyuncuları oldular..
Hidayet ,takımının Philadelphia'yı yendiği maçta 22 sayı ,4 ribaund ile oynadı (6 da 4 üçlüğü var )
Mehmet ,takımının Grizzlies'e yenildiği maçta 22 sayı ,5 ribaund ile oynadı (10 da 9 faul atışı var.Bu kategoride NBA'de ilk 20 içinde..)

hakanen
24-01-2005, 08:17
Utah ,bu defada Supersonıcs'e yenildi.Mehmet 19 sayı ,6 ribaund ile oynadı.(Faul atış yüzdesinde şu anda NBA 14.sü)

hakanen
28-01-2005, 21:45
Bugün gece 03.00 de Mehmet Okur'un maçı NTV' de.Rakip Minnesota...

turkishwarrior
28-01-2005, 23:44
Hakanen sana minnettarım inan.Senin bu yazını okumasam maçı kaçıracaktım...İlk fırsatta yeşilin geliyor dostum:)

hakanen
28-01-2005, 23:53
Yeşil dert değil :) Önemli olan paylaşmak :)

Glove
29-01-2005, 09:41
Hedo bugün gece Washington potasına 31 satı bırakarak galibiyetin mimarı olmuş. Detaylar için nba.com yerine espn. com'u tavsiye ederim.
http://sports.espn.go.com/nba/recap?gameId=250128019
Oldukça gazlıyorlar bizimkini...

hakanen
30-01-2005, 11:38
Bizimkiler genel olarak iyi oynamaya devam ediyorlar...
Hidayet ,evindeki maçta Washington'a 31 sayı atıp en skorer olduktan 1 gün sonra ,yine Washington'a bu kez deplasmanda 9 sayı atabildi.Hidayet'in deplasmanlardaki vasatlığı sürerken ,kendi evindeki maçlarda All-Star lık performansı devam ediyor.Zaten koçu da bunu farketmiş olacak ki ,deplasmanlarda Hidayet'i ilk 5 çıkarmıyor ve az süre veriyor....

Mehmet'e gelince...
Mehmet'in takımı mağlubiyetler serisine devam ediyor.Önce Minnesota'ya ,sonra Nets'e yenildiler.Ama Mehmet'in inanılmaz istatistiklerini ,aptal koçu Sloan farketmiyor olacak ki ,Mehmet'e yeterli süreyi vermiyor.Bu istatistikler şöyle:

Mehmet şu anda NBA'in en önemli istatistiği kabul edilen ''en efektif oyuncu ''yani bir anlamda ''en komple basketbolcu'' kategorisinde ,48 dakikalık olarak bütün oyuncular değerlendirildiğinde ,tüm NBA'de en iyi 12.oyuncu.Dirk Nowıtzki'den sonraki en iyi yabancı!Tek başına bu bile Mehmet'in her maç ilk 5 çıkıp ,maximum dakika almasını sağlamalıydı ama dedim ya koç aptal!Elinde NBA'in en iyi 12.oyuncusu var ve sen faydalanmıyorsun.20-25 dakika oynatıyorsun.Bu kafayla Sloan daha çok kaybeder...
Bir diğer istatistik ,en iyi faul atış yüzdesi.Mehmet yine NBA 13.sü.
Diğer bir çok istatistikde ilk 30 içinde....

egecal
01-02-2005, 13:52
hedo böyle giderse allstar bile olur belki bu yıl için çok geç ama gelecek yıl olabilir.......................................... ...

zyprexa
01-02-2005, 21:14
hedo böyle giderse allstar bile olur belki bu yıl için çok geç ama gelecek yıl olabilir.......................................... ...
hidayet yalnızca sayıya konsantre olmuş durumda..Yalnızca sayı atmanın yetmeyeceğini artık anlamalı..Rebound, asist,top çalma gibi istatistiklerde de kendini ispatlamalı zira bunların hepsini yapabilecek komple bir basketbolcu hedo..Bu arada son Atlanta maçı istatistikleri çok kötü..İlk 7 şutu 7/0 tüm maç boyunca 8/1 ve aldığı süre 18 dk.

hakanen
01-02-2005, 21:43
Seattle Supersonıcs ,dün İbrahim Kutluay'ın sözleşmesini fesh etti.İbo da kurtuldu ,Seattle da ,bizler de!Artık oynayan İbo görmek istiyoruz. :roll:

turkishwarrior
01-02-2005, 22:14
hidayet yalnızca sayıya konsantre olmuş durumda..Yalnızca sayı atmanın yetmeyeceğini artık anlamalı..Rebound, asist,top çalma gibi istatistiklerde de kendini ispatlamalı zira bunların hepsini yapabilecek komple bir basketbolcu hedo..Bu arada son Atlanta maçı istatistikleri çok kötü..İlk 7 şutu 7/0 tüm maç boyunca 8/1 ve aldığı süre 18 dk.

Sen bir maçta oyuna sonradan girip 31 sayı atacaksın ancak bir sonraki maçta yine bench de başlayıp 18 dakika oynayacaksın.Böylesine başarılı bir maç sonrası bumuamele ister istemez Hidayetin de performansını olumsuz etkiliyor.Ama Atlanta yenilmeleri iyi oldu...En azından o koç müsveddesi için iyi bir ders olur sanırım.

kazancli
02-02-2005, 04:58
ibo adına sevindim t.w hido hakkındaki görüşlerinize katılıyorum

Glove
02-02-2005, 09:45
Sen bir maçta oyuna sonradan girip 31 sayı atacaksın ancak bir sonraki maçta yine bench de başlayıp 18 dakika oynayacaksın.Böylesine başarılı bir maç sonrası bumuamele ister istemez Hidayetin de performansını olumsuz etkiliyor.Ama Atlanta yenilmeleri iyi oldu...En azından o koç müsveddesi için iyi bir ders olur sanırım.

Ben maalesef size katılamıyorum. Hidayet ilk olarak çok ama çok istikrarsız oynuyor. Bu yalnızca koçun hatası değil bence. Kaldıki 18 dakika oynadığı maçta 8 de 1 FG atıyor. Defansının da özellikle NBA deki 2 ve 3 numaralar için oldukça zayıf olduğunu düşündüğümüzde koç'un çok sağlam defansif anlayışı olan Doug Cristie'yi tercih etmesi oldukça doğal. Ofansif anlamda zaten francis ve hill ilk etapta yeterli oluyorlar.

Hedo şu an kanımca Orlando için bir patlayıcı güç niteliğinde. Francis ve Hill kilitlendiklerinde bench ten gelerek takımı alıp götürmesi gerekiyor ve bunu da başarıyla yapıyor. İstikrarsız olduğu için ilk attığı şutlar girmediği takdirde takımı ateşleyemiyor ve bu durumda da koç onu oyundan alıyor. Bence bu gayet normal.

Ve son olarak sezonun en başını düşünüyorum. Hill'in tamemen iyileştiğini duyduğumda Hedo'nun şu anda bulduğu dakikayı bile bulamayacağını düşünmüştüm. Yanılmışım ve bu nedenle de Hedo nun şu anda aldığı dakika ve oyunu beni mutlu kılıyor.

Saygılar...

egecal
02-02-2005, 21:19
hedo 2 sayı atmış ne diiyim

hakanen
05-02-2005, 09:08
Orlando ,Celtıcs'e yenildi ama Hidayet takımının en skorer 2.oyuncusu oldu.
22 sayı (4 te 4 üçlük )... :)

Highlander
05-02-2005, 12:51
Seattle Supersonıcs ,dün İbrahim Kutluay'ın sözleşmesini fesh etti.İbo da kurtuldu ,Seattle da ,bizler de!Artık oynayan İbo görmek istiyoruz. :roll:

İbo'nun oynaması milli takım için de iyi olacak kanaatindeyim...

turkishwarrior
05-02-2005, 14:03
İbo NBA e çok geç gitti.Basketbolun daha çok güce dayalı oynandığı bu ligde hele bu yaştan sonra başarılı olması imkansızdı.Üstelik İbonun savunmadan ziyade hücuma dayalı bir oyun yapısı var.En azından Nba de oynayan Türk oyuncular arasında artık adı anılacak.Bundan sonra Panathinaikos da ve Milli takımda başarılar dilerim...

hakanen
05-02-2005, 23:52
İkinizede katılıyorum (Hıghlander ve turkıshwarrior)
İbo boşuna ,daha doğrusu çok geç gitti .
2.Mirsad vakasını yaşattı bize.Mirsad ve İbo tutunamayıp geri döndüler ,Memo ve Hedo çok iyi tutundular.Zaza'yı bizden saymıyorum.
Yani Türk oyuncular % 50 başarılı.....
Hıghlander'ın belirttiği gibi ,İbo'nun oynayabileceği bir takıma gitmesi (Panathinaikos) ,en çok milli takımımızın işine yarayacak....

balaban
06-02-2005, 00:57
İkinizede katılıyorum (Hıghlander ve turkıshwarrior)
İbo boşuna ,daha doğrusu çok geç gitti .
2.Mirsad vakasını yaşattı bize.Mirsad ve İbo tutunamayıp geri döndüler ,Memo ve Hedo çok iyi tutundular.Zaza'yı bizden saymıyorum.
Yani Türk oyuncular % 50 başarılı.....
Hıghlander'ın belirttiği gibi ,İbo'nun oynayabileceği bir takıma gitmesi (Panathinaikos) ,en çok milli takımımızın işine yarayacak....

Evet, yazdıklarınızın tamamına katılıyorum. Aynı zamanda;

İbo'yu hep başarılı görmek isterim çünkü iyi bir oyuncu ve Yunanistan onun için yabancı değil. üstelik orda çok seviliyor, başarılı olacaktır.

turkishwarrior
06-02-2005, 01:01
Biraz önce biten Nets-Pistons maçında Vince Carter'in şovu vardı...41 Sayı,11 Ribaunt,5 Asist...Adam nihayet o uyduruk Kanada takımından kurtuldu muradına erdi.Mutsuzluğu senelerdir gözlerinden okunuyordu...

hakanen
06-02-2005, 11:51
Bizimkilerin son maçları:
Orlando ,Cavaliers'e 101-92 yenilirken ,bunun baş sorumlusu bana göre Orlando koçu idi.Hidayet'i ilk 5 den kesti ve yerine takasla gelen Doug Christi'yi koydu.Sonuç Hidayet bençten gelip 16 dakikada 12 sayı ,5 assist üretti.Doug Christie ise ilk 5 başlayıp 2 sayı yapabildi.

Mehmet'de ,Krilenko'nun iyileşmesinden sonra ,daha az süre almaya başladı ve performansı düştü.Son maçı Jazz ,Hornets'e karşı 102-98 kazandı ,Memo 20 dakikada 10 sayı ,5 ribaund ile oynadı.

turkishwarrior
06-02-2005, 13:25
Doug Christie Sacramento daki hidayetin önünü kesme görevini burdada sürdürüyor.Kabiliyetli,faydalı bir adam olsa üzülmiycem ama bu adam için hidayeti bech de tutmaları zoruma gidiyor...

turkishwarrior
06-02-2005, 22:21
La Clippers gerçeği en geç 1-2 yıla kadar kendisini gösterecektir...

turkishwarrior
06-02-2005, 22:59
sixers maçı şu anda 74-73 ...bu maç çok önemli.Alırsak play off şansımızı sonuna kadar zorlarız.

hakanen
07-02-2005, 21:34
NBA TV de bu gece bizimkilerin maçı yok.(Jazz -New York maçı var ama ,maalesef vermiyorlar) 02.30 da Philadelphia -New Jersey maçı var.

egecal
08-02-2005, 13:42
all star weekend yaklaşıyor denver da yapılacak her sene gecenin bi vakti kalkıp izlerim sizin de bu şöleni izlemenizi tavsiye ederim özellikle smaç yarışması benim favorim 18 şubat cumartesiyi 19 şubat pazara bağlayan gece 3 lük yarışması smaç yarışması ve en yetenekli guard yarışması yapılacak.... 19 şubat pazarı 20 şubat pazartesiye bağlayan gecede de gerçek allstar maçı yapılacak doğu karması batıya karşı ..................................................
bence bu yıl doğu şeytanın bacağını kıracak ve shaq mvp olacaktır...............................

tifosiferre
08-02-2005, 14:42
all star weekend yaklaşıyor denver da yapılacak her sene gecenin bi vakti kalkıp izlerim sizin de bu şöleni izlemenizi tavsiye ederim özellikle smaç yarışması benim favorim 18 şubat cumartesiyi 19 şubat pazara bağlayan gece 3 lük yarışması smaç yarışması ve en yetenekli guard yarışması yapılacak.... 19 şubat pazarı 20 şubat pazartesiye bağlayan gecede de gerçek allstar maçı yapılacak doğu karması batıya karşı ..................................................
bence bu yıl doğu şeytanın bacağını kıracak ve shaq mvp olacaktır...............................
Tarihlere bir daha bak istersen egecal :)

egecal
08-02-2005, 16:24
neyse tarihleri başka yerden bakın ama mutlaka izleyin :)

hakanen
09-02-2005, 09:06
Bizimkilerin takımları dün yenildi.Hidayet ,bencten gelip 23 dk da 15 sayı ,6 ribaundla oynarken ,onun yerine ilk 5 başlayan Doug 24 dk da 2 sayı ,5 ribaundla oynadı.Koç bu kafayla devam etsin :gulen:

Mehmet ise ,Utah'ın sapır sapır döküldüğü maçta ayakta kalan tek oyuncu oldu.Bençten gelip ,38 dakika(en çok süre) da ,21 sayı ,10 ribaund ile double-double yaptı.Takımının en çok sayı atan ,rn çok ribaund alan oyuncusu oldu. :bravo:

hakanen
12-02-2005, 09:09
Nihayet Utah koçu Sloan ,Mehmet'i ilk 5 başlatmayı akıl edebildi ve Mehmet,Boozer,Krılenko'nun ilk 5 çıkıp ,hepsinin double double yaptığı son maçta (Mehmet 14 sayı ,12 ribaund) ,ligin MVP sine sahip (Kevın Garnett) Mınnesota'yı dağıttılar.100-82. :tamam:

hakanen
13-02-2005, 10:03
Hidayet'in yorgun olduğu için sadece 20 dk oynadığı (10 sayı ) ve Philadelphia'ya kaybettikleri maçta ,Iverson 60 sayı atarak hepimize oha dedirtti..

turkishwarrior
13-02-2005, 13:18
Utah daki Jarron colins denen arkadaş kariyeri boyunca hiçbir sezon 6.4 sayı ortalamasını geçememesine doğru dürüst ribaunt alma özelliğide olmamasına rağmen her nasılsa Jerry sloan efendi tarafından her zaman ilk 5 tercihinde hep ön planda olmuştur.Mehmet Okur gibi bir pivotu böyle bir adamın arkasında bench de oturtursanız coacholarak bu oyuncudan çok fazla bir şey beklememeniz gerekeceği gibi takımdaki yetenekli ve formda oyuncularında performanslarını artırmalarının önünü tıkamış olursunuz...

turkishwarrior
14-02-2005, 03:07
Şu anda Raptors karşısında farklı yeniliyoruz.Pay off hevesimiz bu yıl da kursağımızda kaldı:(

turkishwarrior
14-02-2005, 22:59
Ne kadar uğraşaırsak uğraşalım olmuyor...

hakanen
15-02-2005, 09:05
Utah ,Phoenıx' e deplasmanda yenildi.Bunda en büyük etken bence bizim Memo idi.İlk 5 çıktığı maçta ,18 dakikada 6 faul alıp ,bence takımını yaktı.Neyse bi kerede bizimki takımını yaksın canım.. :o

Bu arada All Star maçını bekleyenler:

Cumartesi sabahı 3 sularında Rookıe maçı var..
Pazar sabahı 3 sularında smaç , 3 sayı..vs yarışmaları var....
Pazartesi sabahı 3 sularında All-Star maçı var....Duyurulur.Hepsine saat 3 yazdım ama kimi 2.30 da ,kimi 3.30 da başlıyor...

hakanen
16-02-2005, 09:04
3 dk önce biten maçta ,Utah ,son 5 dakikaya kadar önde götürdüğü maçı 102-95 Lakers'a kaybetti.Mehmet 20 sayı ,8 ribaund ile takımının en iyisi idi.

hakanen
18-02-2005, 21:32
Bu gece 02.30 da rookie maçı var duyurulur! ;)

turkishwarrior
18-02-2005, 23:29
yarın değilmi Sn.hakanen?

hakanen
18-02-2005, 23:39
Bu gece Turkıshwarrıor :)
Şahsen ben rookileri izlemeyeceğim...Yarın gece smaç ve 3 sayı var.Zaten cevizkabuğu yüzünden uyanık olurum onu seyrederim :)

turkishwarrior
18-02-2005, 23:49
teşekkürler dostum.Ben izliycem.rookilerde estetik hareketler daha fazla oluyor:)

hakanen
19-02-2005, 09:26
Rookıe maçını ,geçen senenin rookileri(sophomore) kazanmış.133-106
Carmelo Anthony MVP seçilmiş...

hakanen
20-02-2005, 09:57
Smaç şampiyonu Atalantalı çaylak JOSH SMITH oldu.Çaylak haliyle bu smaçları yapması gerçekten müthiş!(Gerçi Amare Studimare son hakkını ,ilk denemede gerçekleştirseydi ,herhalde jüri kafayı yerdi.Çünkü onun smacıda harikaydı)

3 sayı şampiyonu Phoenıx li Quentın Rıchardson oldu.(kıl payı Kylıe Korver'ı geçti)

turkishwarrior
20-02-2005, 13:06
Bu atlantalı smith çok daha iyi olcak.Eski Clippersli Q nun kazanması da güzel.Elton Brand All Star da var mı acaba?

shorunmu
20-02-2005, 18:42
"Kuş" lakaplı adam beni ve seyircileri daralttı. Sanki adam ilk kez smaç yapıyor gibi uzattıkça uzattı.

Nash'in kafa asisti bence inanılmazdı. Değme topçular veremeyebilir o pası. Muhteşemdi.

hakanen
21-02-2005, 08:42
All-Star maçı

Doğu:125
Batı :115

Allen Iverson MVP

turkishwarrior
22-02-2005, 01:55
İverson nihayet All Star MVP'side oldu.Bu kadar birewysel oynayan takım oyununa hiçbir katkısı olmayan bir oyuncunun mvp olmasına üzüldüm...

deepblue
22-02-2005, 02:05
sanırım ligdede sayı kralı olması ve L.James in çok genç olması yüzünden aldı ödülü
eğer L.James alsaydı MVP olmuş en genç oyunucu olacaktı

hakanen
03-03-2005, 08:56
Utah ,son maçta Atlanta'yı farklı yenerken ,Mehmet takımının en iyisiydi.
19 sayı ,5 ribaund ,5 assist ,3 blok.
Hidayet ise ,eski takımı Sacramento'ya karşı sadece 12 dakika oynatıldı ve 6 sayı atabildi.

hakanen
03-03-2005, 22:06
Bu topiğin başlığı farklı ama biraz önce biten maçta Efes Pilsen ,AEK karşısında son 1 saniyede 69-67 önde iken ,son saniye 3 lüğü ile 70-69 yenildi ve kahretti...Üstelik 3 lüğü atan oyuncu ,düşerken topu fırlattı ve şans eseri top 3 sayı oldu ,yuh yani ,pes...... :mad: :mad: :vurkafa:

hakanen
07-03-2005, 08:49
Utah yenilgilerine bir yenisini daha eklerken (Spus'a 101-94) ,Mehmet 14 s ,7 ribaund ile oynadı.Utah kendi grubunda sonuncu ,işi çok zor...Hele ki Boozer bir kaç maçtır oynamıyor sakat diye....çok zor...çok

hakanen
09-03-2005, 08:37
Bizimkiler yine yenildiler....
Ama Mehmet 18 s ,12 ribaund ile double-double yaparak takımının en iyisi oldu.

hakanen
10-03-2005, 08:52
Orlando bu defada ,Toronto'ya 106-96 yenildi.İlk 5 çıkan Hidayet ,21 sayı 4 asist ile oynadı.

hakanen
12-03-2005, 08:57
Orlando ,yenilgiler serisine bir yenisini daha ekleyerek Minnesota'ya da yenildi ama Hidayet süperdi. 32 sayı ,5 ribaund ,4 asist...

angel
12-03-2005, 23:03
Hidayet Türkoğlu, Timberwolves maçında adeta şov yaptı ancak takımının yenilgisini önleyemedi.. Milli basketbolcumuzun 32 sayı atarak, kariyerinin en yüksek rakamına ulaştığı maçta Orlando Magic, Minnesota Timberwolves'a 101-96 yenildi..

Hidayet Türkoğlu, 2'si hücum 5 ribaunt aldı ve 4 asist yaptı. Türkoğlu, 2 sayılık atışlarda 18'de 9, 3 sayılık atışlarda 3'de 1 ve serbest atışlarda 12'de 11 isabet buldu.

hakanen
14-03-2005, 08:51
Orlando'nun New Jersey'e 98-82 yenildiği maçta (yenilgiler serisi sürüyor)
H. Turkoglu 27 dakikada 23 sayı ,3ribaund ile oynadı. ( 8 de 5 üçlüğü var)

Utah'ın Detroit'e 64-62 yenildiği maçta ,Mehmet 7 sayı ,11 ribaund ile double double kaçırdı.Bu arada 2 de bloğu var.

empee3
14-03-2005, 11:03
Bu gidişle Hidoyla Memoyu playoff'larda göremeyeceğiz galiba. :(

hakanen
23-03-2005, 08:04
İşte Mehmet Okur!

Utah'ın ,Lakers'ı 115-107 yendiği maçta Mehmet ;
*İlk 5 çıktı ,39 dakika oynadı

*27 sayı ile takımın en skoreri oldu ,

*16 da ribaund alarak double double yaptı ,

*5 asist yaparak ,neredeyse triple -double yapacaktı

* 12 de 11 faul ,2 de 2 üçlük attı.

Bravo Mehmet :)

egecal
23-03-2005, 13:02
İşte Mehmet Okur!

Utah'ın ,Lakers'ı 115-107 yendiği maçta Mehmet ;
*İlk 5 çıktı ,39 dakika oynadı

*27 sayı ile takımın en skoreri oldu ,

*16 da ribaund alarak double double yaptı ,

*5 asist yaparak ,neredeyse triple -double yapacaktı

* 12 de 11 faul ,2 de 2 üçlük attı.

Bravo Mehmet :)

helal olsun tosunuma benim ...

qwerty
25-03-2005, 00:27
dun gece pistons 76s macina gittim
76s webber in transferinden sonra yavas yavas oturmaya basladi

insallah play off tada ilerleyecegiz

mehmet okurun ise sloan istikrarli bir sekilde ilk 5 te oynatmazsa isi zor son macta sloan tum takimi bastan asagi silkeledi, krilenko bile yedekti

borchard diye yeteneksiz bir adamin arkasinda yedek beklemesi memo ya yakismaz

hakanen
26-03-2005, 23:06
Krılenko sakatlanıp sezonu kapattı.Boozer zaten sakat ,oynayamıyor.Bu durumda Mehmet'in önü açık ama ,Utah playofflara kalamayacağı için ,uzatmaları oynuyorlar takım olarak...

turkishwarrior
26-03-2005, 23:22
Sloan a iyi oluyor.İnşallah daha da başarısız olurlar.Yeteneksiz adamların arkasında bench de bekleterek memoyu çürütüyor.Takım başarısız olursa biletini keserlerde çocuk biraz oynama fırsatı bulur...

hakanen
27-03-2005, 13:14
Sloan a iyi oluyor.İnşallah daha da başarısız olurlar.Yeteneksiz adamların arkasında bench de bekleterek memoyu çürütüyor.Takım başarısız olursa biletini keserlerde çocuk biraz oynama fırsatı bulur...
:D :bravo: :D

hakanen
31-03-2005, 07:59
Utah yenilmeye ,Mehmet şova devam ediyor!
Utah ,Denver Nuggets'a yenilerek dibe iyice yerleşti.Mehmet ise ,Krilenko ve Boozer'ın yokluğunda 3.kez üst üste ilk 5 çıktı ve takımının yine en iyisiydi.Bir double double daha..23 sayı ,17 ribaund..

qwerty
04-04-2005, 07:14
sloan 19 yildir orda kendisi istifa etmezse pek gondereceklerini zannetmiyorum

hakanen
13-04-2005, 07:56
Mehmet ,az önce biten maçta ,(takımı hep olduğu gibi yine yenildi ,bu defa Clippers'a) yine double-double yaptı. 16 sayı,14 ribaund. :)

hakanen
14-04-2005, 07:24
Mehmet ,dünden sonra bugün bir double-double daha yaptı.Hem bu defa Utah'da kazandı.Utah'ın ,Spurs'u 93-91 yendiği maçta Mehmet ,25 sayı,16 ribaund ile takımının en iyisiydi...

turkishwarrior
14-04-2005, 08:02
Mehmet ,az önce biten maçta ,(takımı hep olduğu gibi yine yenildi ,bu defa Clippers'a) yine double-double yaptı. 16 sayı,14 ribaund. :)

herkese yenilmiş bir kez de bizim yüzümüzü güldürsün yani...:)Bu arada bizim memo s.antonio nun canına okumuş...

vizyoner
20-04-2005, 23:11
Iverson giderek aciliyor, pozitifi bir yapi sunuyor:
Mart ayinda ortalama 43 dakika %74sayi/dakika
Nisan ortasindayiz: ortalama 44 dakika %78 sayi/dakika.
Son 5 maç: 46 dakika %79 sayı/dakika
Daha iyi olacak, oyle gorunuyor.

Asistler performansını saymıyorum bile :)
%80 esigine iyice yaklasti. Play Off katilimini takim olarak
garantilediler esas motivasyon bundan sonrasinda galiba...

hakanen
22-04-2005, 22:34
NBA'de normal sezon sona erdi.
NBA'in 48 dk oyun süresine göre ,en efektif (yani her bakımdan en verimli )oyuncular sıralaması aşağıdaki gibi sonuçlandı. 23.sıraya bakınız ve gurur duyunuz :bravo: :bravo: :bravo:

1. Kevin Garnett (Minnesota Timberwolves) 82 40.31
2. Tim Duncan (San Antonio Spurs) 66 36.39
3. Amare Stoudemire (Phoenix Suns) 80 35.57
4. Dirk Nowitzki (Dallas Mavericks) 78 34.87
5. Shaquille O'Neal (Miami Heat) 73 34.36
6. Yao Ming (Houston Rockets) 80 32.33
7. LeBron James (Cleveland Cavaliers) 80 32.00
8. Shawn Marion (Phoenix Suns) 81 31.63
9. Steve Nash (Phoenix Suns) 75 30.89
10. Marcus Camby (Denver Nuggets) 66 30.59
11. Brad Miller (Sacramento Kings) 56 30.51
12. Elton Brand (Los Angeles Clippers) 81 30.49
13. Drew Gooden (Cleveland Cavaliers) 82 29.47
14. Paul Pierce (Boston Celtics) 82 29.38
15. Chris Webber (Philadelphia 76ers) 67 28.88
16. Dwyane Wade (Miami Heat) 77 28.79
17. Dan Gadzuric (Milwaukee Bucks) 81 28.78
18. Kobe Bryant (Los Angeles Lakers) 66 28.65
19. Vince Carter (New Jersey Nets) 77 28.26
20. Allen Iverson (Philadelphia 76ers) 75 28.20
21. Manu Ginobili (San Antonio Spurs) 74 27.95
22. Tracy McGrady (Houston Rockets) 78 27.91
23. Mehmet Okur (Utah Jazz) 82 27.81
24. Zydrunas Ilgauskas (Cleveland Cavaliers) 78 27.48
25. Tyson Chandler (Chicago Bulls) 80 27.41
26. Al Jefferson (Boston Celtics) 71 27.31
27. Jason Kidd (New Jersey Nets) 66 27.28
28. Lamar Odom (Los Angeles Lakers) 64 27.17
29. Larry Hughes (Washington Wizards) 61 27.13
30. Raef LaFrentz (Boston Celtics) 80 26.91
31. Dikembe Mutombo (Houston Rockets) 80 26.85
32. Joel Przybilla (Portland Trail Blazers) 76 26.38
33. Dwight Howard (Orlando Magic) 82 26.36
34. Stephon Marbury (New York Knicks) 82 26.29
35. Steve Francis (Orlando Magic) 78 25.93
36. Kenyon Martin (Denver Nuggets) 70 25.88
37. Grant Hill (Orlando Magic) 67 25.87
38. Corey Maggette (Los Angeles Clippers) 66 25.83
39. Gilbert Arenas (Washington Wizards) 80 25.82
40. Troy Murphy (Golden State Warriors) 70 25.59
41. Ben Wallace (Detroit Pistons) 74 25.45
42. Michael Sweetney (New York Knicks) 77 25.16
43. Antonio McDyess (Detroit Pistons) 77 25.14
44. Samuel Dalembert (Philadelphia 76ers) 72 25.09
45. Chris Bosh (Toronto Raptors) 81 25.01
46. Eddie Griffin (Minnesota Timberwolves) 70 25.00
47. Mike Bibby (Sacramento Kings) 80 24.87
48. Nazr Mohammed (San Antonio Spurs) 77 24.83
49. Emeka Okafor (Charlotte Bobcats) 73 24.68
50. Kurt Thomas (New York Knicks) 80 24.58

egecal
06-05-2005, 18:35
asıl önemli olan memonun 22. sıradaki superstar açok yakın olması

egecal
14-05-2005, 18:45
shaq ' ın yaptığı doğru mudur??? sezon boyuca bazen 2-3 rübaund alması %30(çaba olarak)la oynaması takımı genç bir yıldızın sırtına yükleyip (wade'in) sadece final serisinde çıkıp inanılmaz bir performans gösterip takımını şampiyon yapması... yani yahminimce ole olcak... bu sizce doğru mu? benim fikrimi sorarsanız süper bir fikir ama takımı şampiyon yaparsa...

egecal
14-05-2005, 18:47
sloan 19 yildir orda kendisi istifa etmezse pek gondereceklerini zannetmiyorum
bence de

rustemzal
15-05-2005, 16:48
shaq ' ın yaptığı doğru mudur??? sezon boyuca bazen 2-3 rübaund alması %30(çaba olarak)la oynaması takımı genç bir yıldızın sırtına yükleyip (wade'in) sadece final serisinde çıkıp inanılmaz bir performans gösterip takımını şampiyon yapması... yani yahminimce ole olcak... bu sizce doğru mu? benim fikrimi sorarsanız süper bir fikir ama takımı şampiyon yaparsa...

beyler shaq sakat bilerek yada isteyerek oynamıyor diye bir şey yokki. kaldıkı basketbol sa bir takım oyunu ve maç bitincede kazanan takım oluyor...shaq değil

egecal
15-05-2005, 20:20
ya ben en fazla iki günde bir olmak üzere sürekli nba maçı izliyorum.... böyle şeyler oluyor... shaq ın bilerek çaba göstermediğini ve finalleri beklediğini bütün miami basını yazıyor ben değil .... ayrıca www.espn.com da da bunula ilgili yazılar vardır....
okuyunu sonra karşıma çıkınız!!!!

egecal
18-05-2005, 21:50
bu topiği de meersem hakanen götürüyomuş nerde nba fansss heeeeey forum uyaann

egecal
23-05-2005, 19:08
pheonix-miami finali olur shaq yada nash mvp oluurlar

hakanen
23-05-2005, 22:17
pheonix-miami finali olur shaq yada nash mvp oluurlar

Phoenıx-Mıamı finaline katılıyorum.MVP bence bu defa AMARE olacak. :)

turkishwarrior
23-05-2005, 22:19
Phoenıx-Mıamı finaline katılıyorum.MVP bence bu defa AMARE olacak. :)

ayını fikirdeyim..oyuncu kalitesi ve drinliği ile phonix,inanılmaz formu ve nash in katkılarıyla amare diyorum...

hakanen
25-05-2005, 08:07
Bu arada San Antonıo ,benim favorim Phoenıx karşısında 2-0 öne geçti.Hayal kırıklığına uğradım. :(

egecal
25-05-2005, 16:06
Bu arada San Antonıo ,benim favorim Phoenıx karşısında 2-0 öne geçti.Hayal kırıklığına uğradım. :(

ben de aynen :mad: :mad: :mad:

hakanen
29-05-2005, 17:13
San Antonıo 3 Phoenıx 0 oldu.Ayıp sana be Phoenıx.. :vurkafa:

turkishwarrior
29-05-2005, 17:33
San Antonio nun isminden korktular sanırım.Yoksa oyun mantalitesi olarak ve kadro olarak daha iylerdi...

hakanen
29-05-2005, 18:18
San Antonio nun isminden korktular sanırım.Yoksa oyun mantalitesi olarak ve kadro olarak daha iylerdi...

Bu kadro ile şampiyon olamıyorlarsa ,bi daha hiç olamazlar.Bundan daha iyi kadro ancak all-star 5 i olabilir.

hakanen
31-05-2005, 07:52
Nihayet Phoenıx 1 galibiyet alabildi.Durum 1-3

egecal
01-06-2005, 17:28
seri fazla sürmez 4-1 biter geçmiş olsun amare kardeşim :D

hakanen
02-06-2005, 07:59
Yazıklar olsun be Phoenıx .Seri 1-4 bitti.

Ama Amare gibisi yok.İnanılmaz performans ile oynadı ,ama diğerlerinin uykusu vardı herhalde :(

turkishwarrior
04-06-2005, 18:19
miami- san antonio finali oynanmasını isterim...San antonio tecrübesiyle şanslıdır.Ancak Shaq tan vize almaları gerekecek...

ERKA
04-06-2005, 19:22
miami- san antonio finali oynanmasını isterim...San antonio tecrübesiyle şanslıdır.Ancak Shaq tan vize almaları gerekecek...

Shaq tan vize almak mı sanmıyorum sayın turkishwarrior o cüsseyle biraz zor :gulen:

egecal
04-06-2005, 22:10
seri fazla sürmez 4-1 biter geçmiş olsun amare kardeşim :D
demiştim

egecal
04-06-2005, 22:11
Shaq tan vize almak mı sanmıyorum sayın turkishwarrior o cüsseyle biraz zor :gulen:

vize mi başvuyu bile kabul etmez hatta ve hatta,konsolosluk kapısından almaz

egecal
05-06-2005, 22:01
3-3 beyler

hakanen
06-06-2005, 07:54
Phoenıx elenince ,benim için sezon bitti.Kim şampiyon olursa olsun ,umrumda değil.Gönlümün şampiyonu Phoenıx.. :cheers:

egecal
06-06-2005, 11:12
Phoenıx elenince ,benim için sezon bitti.Kim şampiyon olursa olsun ,umrumda değil.Gönlümün şampiyonu Phoenıx.. :cheers:

sen de haklısın HAKANEN dostum

hakanen
06-06-2005, 22:41
İşte
2005 Playoffs Efficiency Rating

Efficiency Formula: ((PTS + REB + AST + STL + BLK) - ((FGA - FGM) + (FTA - FTM) + TO)) / G
Player G EFF
1. Amare Stoudemire (Phoenix Suns) 15 29.93
2. Tracy McGrady (Houston Rockets) 7 29.57
3. Paul Pierce (Boston Celtics) 7 27.86
4. Allen Iverson (Philadelphia 76ers) 5 27.60
5. Steve Nash (Phoenix Suns) 15 27.53
6. Tim Duncan (San Antonio Spurs) 16 27.31
7. Dwyane Wade (Miami Heat) 13 27.15
8. Shawn Marion (Phoenix Suns) 15 24.40
9. Dirk Nowitzki (Dallas Mavericks) 13 24.31
10. Yao Ming (Houston Rockets) 7 23.86
11. Vince Carter (New Jersey Nets) 4 23.00
12. Manu Ginobili (San Antonio Spurs) 16 22.50
13. Ray Allen (Seattle SuperSonics) 11 22.27
14. Jason Kidd (New Jersey Nets) 4 22.25
15. Kirk Hinrich (Chicago Bulls) 6 20.33
16. Nenad Krstic (New Jersey Nets) 4 20.25
17. Peja Stojakovic (Sacramento Kings) 5 20.20
18. Pau Gasol (Memphis Grizzlies) 4 20.00
19. Chauncey Billups (Detroit Pistons) 17 19.53
20. Gilbert Arenas (Washington Wizards) 10 19.50
21. Jason Terry (Dallas Mavericks) 13 19.31
22. Larry Hughes (Washington Wizards) 10 19.10
23. Samuel Dalembert (Philadelphia 76ers) 5 18.80
24. Ben Wallace (Detroit Pistons) 17 18.35
25. Marcus Camby (Denver Nuggets) 5 18.00
26. Tyson Chandler (Chicago Bulls) 6 17.83
27. Jason Williams (Memphis Grizzlies) 4 17.75
28. Mike Bibby (Sacramento Kings) 5 17.40
29. Richard Hamilton (Detroit Pistons) 17 17.29
29. Tayshaun Prince (Detroit Pistons) 17 17.29
31. Kenny Thomas (Sacramento Kings) 5 17.20
32. Andre Miller (Denver Nuggets) 5 17.00
33. Josh Howard (Dallas Mavericks) 13 16.92
34. Brendan Haywood (Washington Wizards) 10 16.70
35. Shaquille O'Neal (Miami Heat) 12 16.50
36. Eddie Jones (Miami Heat) 14 16.14
37. Rasheed Wallace (Detroit Pistons) 17 15.65
38. Antonio Daniels (Seattle SuperSonics) 11 15.64
39. Antawn Jamison (Washington Wizards) 10 15.60
40. Jerome James (Seattle SuperSonics) 11 15.27
41. Andres Nocioni (Chicago Bulls) 6 15.00
42. Udonis Haslem (Miami Heat) 14 14.93
43. Jermaine O'Neal (Indiana Pacers) 13 14.92
44. Chris Webber (Philadelphia 76ers) 5 14.80
45. Antoine Walker (Boston Celtics) 6 14.67
46. Andre Iguodala (Philadelphia 76ers) 5 14.40
47. Carmelo Anthony (Denver Nuggets) 5 14.00
47. Rashard Lewis (Seattle SuperSonics) 8 14.00
49. Tony Parker (San Antonio Spurs) 16 13.75
50. Damon Jones (Miami Heat) 14 13.64

Görüldüğü gibi playoff ların en iyisi en tepede.Rakamlar yalan söylemez.Onu zorlayabilecek bir tek Dwayne ve Duncan kaldı ,onlar da şimdilik 6.ve 7.Bence Amare'ye ulaşamazlar.

turkishwarrior
07-06-2005, 00:52
san antonio olmasında kim olursa olsun...

hakanen
07-06-2005, 07:56
Finalin adı San Antonıo-Detroit

Hangisini tercih ederim??Phoenıx'i :D

Şaka bir yana ,Gınobili'ye gıcık olduğumdan Detroit olsun diyorum.

egecal
07-06-2005, 10:07
Finalin adı San Antonıo-Detroit

Hangisini tercih ederim??Phoenıx'i :D

Şaka bir yana ,Gınobili'ye gıcık olduğumdan Detroit olsun diyorum.

ikisinden de nefret ediyorum......
inşallah kavga çıkar hepsi ihraç edilir miami-suns finali olur

hakanen
07-06-2005, 18:48
ikisinden de nefret ediyorum......
inşallah kavga çıkar hepsi ihraç edilir miami-suns finali olur

:bravo: :bravo:

qwerty
10-06-2005, 23:41
finale kalan takimlarin bir ortak noktasi var
ikiside gecen sene turk oyuncularini elden cikardilar
yoksa basariya giden yol turk oyunculari gondermekten mi geciyor :-))

qwerty
10-06-2005, 23:44
buarada sanantonio 6 macta alir diyorum

egecal
11-06-2005, 15:37
buarada sanantonio 6 macta alir diyorum

sn. qwerty,

nickiniz q klavyenin q dan başlayan ve y ye kadar giden harflari değil mi??

turkishwarrior
12-06-2005, 23:58
San antonio şampiyon olur...

egecal
13-06-2005, 10:27
San antonio şampiyon olur...

herelde

egecal
14-06-2005, 23:26
seri 4-1 biter arkadaşlar .....

Glove
15-06-2005, 09:24
finale kalan takimlarin bir ortak noktasi var
ikiside gecen sene turk oyuncularini elden cikardilar
yoksa basariya giden yol turk oyunculari gondermekten mi geciyor :-))

Valla finale giden yolu bilmiyorumda şampiyonluğa giden yol bakın hangi oyunculardan geçiyor:

1994 Houstan Robert Horry
1995 Houstan R. Horry
1996 Chicago Steve Kerr
1997 Chicago S. Kerr
1998 Chicago S. Kerr
1999 San Antonio S. Kerr
2000 LA R. Horry
2001 LA R. Horry
2002 LA R. Horry
2003 S. Antonio S. Kerr
2004 Pistons - R. Horry S. Antonio ile yarı finalde LA'e elendi ve 11 senelik bu istatistik sona erdi.
2005 - San Antonio ile R. Horry yine finalde ve 2 - 1 önde...

egecal
15-06-2005, 23:08
seri 2-1 oldu sizce nası biter

hakanen
16-06-2005, 07:26
seri 2-1 oldu sizce nası biter

Ne fark eder ki , :( Phoenıx'im elenmiş gitmiş

Sen kimi tutuyorsan o şampiyon olsun Egecal...

egecal
16-06-2005, 18:59
Ne fark eder ki , :( Phoenıx'im elenmiş gitmiş

Sen kimi tutuyorsan o şampiyon olsun Egecal...

sağolun da
ben rober horry nin yıldız olmadan bu kadar şampiyonluk yaşamasına kıl oldum o yüzden detroit again.

qwerty
16-06-2005, 21:24
things are happenning exactly as i have foreseen

here the future is
2-1
3-1
3-2
4-2

master yoda

egecal
17-06-2005, 09:55
things are happenning exactly as i have foreseen

here the future is
2-1
3-1
3-2
4-2

master yoda

olabilir ama detroit 2 maç almaz bence

Glove
17-06-2005, 10:57
olabilir ama detroit 2 maç almaz bence

Bu sabah oynanan maça detroit maçı almadı ezip geçti bakış açısıyla bakarsak doğru olabilir tabiiki:)) Şaka bir yana kimse beklemiyordu herhalde San Antonio nun bu derece ezilmesini. Özellikle turnover ve steal istatistikleri dikkat çekici maçı seyredemedim ama okuduğum kadarıyla inanılmaz bir oyun ortaya koymuş detroit. Esas pazar günkü maçı da alırsa çok ilginç olucak...

Glove
17-06-2005, 10:59
sağolun da
ben rober horry nin yıldız olmadan bu kadar şampiyonluk yaşamasına kıl oldum o yüzden detroit again.

Yıldız olmadığı kesinlikle doğru, fakat takımda hiç bir zaman sorun çıkarmayan mükkemmel bir görev adamı. Çok fazla sorumluluk üzerine aıcam diye tutturmaz, gerektiğinde tüm maç bench de otutur, ama gerekli yerlerdede herkezi şaşırtacak katkıyı sağlıyor.

Transfer sezonlarında doğru seçimleri yaptığı da tabiiki bir gerçek:))

egecal
18-06-2005, 01:08
Bu sabah oynanan maça detroit maçı almadı ezip geçti bakış açısıyla bakarsak doğru olabilir tabiiki:)) Şaka bir yana kimse beklemiyordu herhalde San Antonio nun bu derece ezilmesini. Özellikle turnover ve steal istatistikleri dikkat çekici maçı seyredemedim ama okuduğum kadarıyla inanılmaz bir oyun ortaya koymuş detroit. Esas pazar günkü maçı da alırsa çok ilginç olucak...

ben izledim.... erkek gibi oynadı detroit, san antonio da ginobili gibi oynadı...:D;) keşke herkes ginobili gibi oynasa ama sa mücadele etmedi horry dışında:D

Glove
20-06-2005, 07:59
Bu geceki maçı izleyenler sanırım Horry'nin nasıl yıldız olmadan bu kadar şampiyonluk kazandığına tanık olmuşlardır. İlk yarı çok berbat bir oyun çıkaran hatta parkerdan bile kötü oynayan horry, son çeyrek ve uzatmada maçı koparan adam oldu. Son attığı üçlük ve bir pozisyon önce vurduğu inanılmaz smaçta cabası.

Maçın kaybedeni olarak ise Rashead Wallace'ı önermek istiyorum. Normal sürenin bitiminde Detroit'in molası yokken 0,4 sn. kala istediği molayı neyseki hakemler görmedi. Maç berabereyken teknik faul çalınsaydı kariyerinin sonu olabilirdi bu hareket. Ardından uzatmalarda 5 sn. varken o ana kadar takımını sırtlamış ve 5 de 4 üçlük atmış horry yandan top çıkarırken onu bırakıp, köşede çok zor top almış ve sıkışmış olan Ginobili'ye ikili sıkıştırmaya gitti. Horryde boş bir şekilde 5. üçlüğü atıp maçı kazandırdı. Yazık oldu valla Detroit'e bundan sonrası zor, 4 - 2 biter kanımca...

hakanen
22-06-2005, 07:58
Durum 3-3 oldu.
Detroit ,San Antonıo deplasmanında galip.

shorunmu
22-06-2005, 10:06
Parker 2 senede 1 arpa boyu yol gidememiş. San Antonio bir "takım" olduğu için buralara kadar geliyor burada da Popovich'i tebrik etmek lazım. Duncan benim hayran olduğum bir adam olmasına rağmen psikolojik olarak bu kadar zayıf olduğuna, eli bu kadar düzgün bir adamın bu kadar çok faul kaçırdığına inanamıyorum. Bu kadar çok top kaybı yapan bir takıma nasıl "şampiyon" denecek, bu takımdan play-off MVP nasıl çıkacak? Bütün bu düşüncelerim nedeniyle her ne kadar San Antonio'yu sevsem de Detroit'un şampiyonluğa daha çok yakışacağına inanıyorum. Öyle olursa MVP de belli zaten ;)

turkishwarrior
22-06-2005, 12:02
vay canına kötü çocuklar yine işi bitiricek galiba...

egecal
22-06-2005, 12:07
bad boys vs. gay boys

qwerty
23-06-2005, 22:06
duncan nba de star olmasina ragmen en efendi adamdir
bence takim olarak san antonio daha cok hakediyor kazanmayi

ilk iki maci kazaninca biraz rahatladilar ama bu aksam isi bitirecekler

hakanen
24-06-2005, 07:48
San Antonıo şampiyon.Yazık oldu Detroit'e... :(

egecal
25-06-2005, 22:07
hak etti keratalar....

gay boys

turkishwarrior
26-06-2005, 22:56
yeni sezonda şampiyonluğa oynayacak bir clippers izlemeyi umuyorum...

qwerty
28-06-2005, 23:40
bu gece 3 turk genci drafta giriyor

ersan ilk tur 20-25 arasi secilir
cenk akyol muhtemelen draft edilmez
ender arslan ya edilmez yada ikinci turda sonlara dogru secilir

hepsine basarilar

hakanen
29-06-2005, 07:52
DRAFT SONUÇLARI

1 Milwaukee Bucks Andrew Bogut, Utah
2 Atlanta Hawks Marvin Williams, North Carolina
3 Utah Jazz Deron Williams, Illinois
4 New Orleans Hornets Chris Paul, Wake Forest
5 Charlotte Bobcats Raymond Felton, North Carolina
6 Portland Trail Blazers Martell Webster, Seattle Prep HS
7 Toronto Raptors Charlie Villanueva, Connecticut
8 New York Knicks Channing Frye, Arizona
9 Golden State Warriors Ike Diogu, Arizona State
10 LA Lakers Andrew Bynum, St. Joseph (NJ) HS
11 Orlando Magic Fran Vazquez, Spain
12 LA Clippers Yaroslav Korolev, CSKA Moscow
13 Charlotte Bobcats Sean May, North Carolina
14 Minnesota Timberwolves Rashad McCants, North Carolina
15 New Jersey Nets Antoine Wright, Texas A&M
16 Toronto Raptors Joey Graham, Oklahoma State
17 Indiana Pacers Danny Granger, New Mexico
18 Boston Celtics Gerald Green, Gulf Shores Acad (TX)
19 Memphis Grizzlies Hakim Warrick, Syracuse
20 Denver Nuggets Julius Hodge, North Carolina State
21 Phoenix Suns Nate Robinson, Washington
22 Denver Nuggets Jarrett Jack, Georgia Tech
23 Sacramento Kings Francisco Garcia, Louisville
24 Houston Rockets Luther Head, Illinois
25 Seattle SuperSonics Johan Petro, France
26 Detroit Pistons Jason Maxiell, Cincinnati
27 Portland Trail Blazers Linas Kleiza, Missouri
28 San Antonio Spurs Ian Mahinmi, STB Le Havre (France)
29 Miami Heat Wayne Simien, Kansas
30 New York Knicks David Lee, Florida

ROUND 2

NO. TEAM SELECTION
31 Atlanta Hawks Salim Stoudamire, Arizona
32 LA Clippers Daniel Ewing, Duke
33 New Orleans Hornets Brandon Bass, LSU
34 Utah Jazz C.J. Miles, Skyline H.S. (Tex)
35 Portland Trail Blazers Ricky Sanchez, IMG Academy
36 Milwaukee Bucks Ersan Ilyasova, Ulker Istanbul
37 LA Lakers Ronny Turiaf, Gonzaga
38 Orlando Magic Travis Diener, Marquette
39 LA Lakers Von Wafer, Florida State
40 Golden State Warriors Monta Ellis, Lanier H.S. (Miss.)
41 Toronto Raptors Roko Ujic, KK Split (Croatia)
42 Golden State Warriors Chris Taft, Pittsburgh
43 New Jersey Nets Mile Ilic, BC Reflex (Serbia & Montenegro)
44 Orlando Magic Martynas Andriuskevicius, Zalgiris (Lithuania)
45 Philadelphia 76ers Louis Williams, South Gwinnett HS (Ga.)
46 Indiana Pacers Erazem Lorbek, Climamio Bologna (Italy)
47 Minnesota Timberwolves Bracey Wright, Indiana
48 Seattle SuperSonics Mickael Gelabale, Real Madrid (Spain)
49 Washington Wizards Andray Blatche, South Kent Prep (Conn.)
50 Boston Celtics Ryan Gomes, Providence
51 Utah Jazz Robert Whaley, Walsh University
52 Denver Nuggets Axel Hervelle, Real Madrid (Spain)
53 Boston Celtics Orien Green, La.-Lafayette
54 New York Knicks Dijon Thompson, UCLA
55 Seattle SuperSonics (to Memphis) Lawrence Roberts, Mississippi State
56 Detroit Pistons Amir Johnson, Westchester H.S. (Calif.)
57 Phoenix Suns Marcin Gortat, RheinEnergie Koln (Germany)
58 Toronto Raptors Uros Slokar, Snaidero Udine (Italy)
59 Atlanta Hawks Cenk Akyol, Efes Pilsen (Turkey)
60 Detroit Pistons Alex Acker, Eisenhower HS (Calif.)

turkishwarrior
29-06-2005, 09:25
ersan gerilerden saçildi,cenkin draftı biraz süpriz oldu....

egecal
30-06-2005, 14:33
endeeer yok mu

turkishwarrior
15-10-2005, 00:35
sam cassel ve mobley transferleri ile clippers sezonun flaş takımı olmaya adaydır...(veya öyle ümit ediyorum:))

pinky
15-10-2005, 12:57
HİDAYET'Lİ ORLANDO, ROCKETS'I GEÇEMEDİ
Milli Yıldızımız Hidayet Türkoğlu'nun formasını giydiği Orlando Magic, Toyota Center'da Houston Rockets'a 84-80'lik skorla mağlup oldu. Tracy McGrady'nin 26 dakikada 20 sayı kaydettiği mücadelede Yao Ming ise 19 sayı- 6 ribaundluk bir oyun çıkarttı. Rockets'da ayrıca çaylak Luther Head ve Jon Barry de 12'şer sayıyla karşılaşmayı tamamladı. Orlando Magic cephesinde ise Steve Francis ve Keyon Dooling 12'şer sayıyla mücadeleyi noktaladı. Bu karşılaşmada benchten gelerek 25 dakika süre alan Milli Yıldızımız Hidayet Türkoğlu ise 1/5 iki sayı ve 1/6 üç sayı isabetiyle oynadığı mücadeleyi 5 sayı- 4 ribaund ve 1 top çalmayla tamamladı.

MEHMET OKUR'LU UTAH, UZATMADA KAZANDI
Öte yandan bir diğer Milli Yıldızımız Mehmet Okur, ilk beş başladığı mücadelede Utah Jazz, Toronto Raptors'ı uzatma sonunda 102-101'lik skorla mağlup etti. Büyük bir çekişmeye sahne olan mücadelede çaylak C.J.Miles'ın üç sayılık basketiyle maçı uzatmaya taşıyan Utah Jazz, son saniyede bir başka çaylak oyuncu Robert Whaley'in pota altından bulduğu sayıyla galibiyete ulaştı. Milli Yıldızımız Mehmet Okur ilk beş başladığı ve 15 dakika süre aldığı mücadeleyi 12 sayı- 5 ribaund ve 1 blokla tamamladı. Çaylak C.J.Miles 14 ve Rus yıldız Andrei Kirilenko da 7 sayıyla mücadeleyi noktaladı. Toronto Raptors cephesinde ise Tierre Brown'ın 24 sayı- 7 asist ve Charlie Villanueva'nın da 15 sayısı galibiyete yeterli olmadı.

ERSAN 4 DAKİKA OYNADI, BUCKS KAZANDI..
Bu yaz yapılan NBA draftında ikinci turdan seçilen Ersan İlyasova, dün akşam takımının Minnesota Timberwolves'u 92-89'luk skorla mağlup ettiği mücadelede takımdaki yerini aldı. Benchten gelerek 4 dakika süre alan genç oyuncu, karşılaşmayı da 1 ribaundla tamamladı. Bucks'da Desmond Mason 15, Bobby Simmons, Charlie Bell ve Michael Redd de 13'er sayıyla karşılaşmayı tamamladı. Bucks'ın ilk sıradan draft ettiği Andrew Bogut ise 9 sayı- 9 ribaundla mücadeleyi noktaladı. Kevin Garnett'ın forma giymediği Minnesota Timberwolves'da ise, Rashad McCants 18, Eddie Griffin 12 ve Wally Szczerbiak da 11 sayıyla mücadeleyi noktaladı.

ZAZA'LI ATLANTA, BOBCATS KARŞISINDA ZORLANDI
Gürcü asıllı Türk forvet Zaza Pachulia'nın formasını giydiği Atlanta Hawks, Charlotte Bobcats'i 109-105'lik skorla mağlup etti. Bu mücadelede 22 dakika süre alan Zaza, karşılaşmayı da 8 sayı- 7 ribaund- 1 asist ve 1 blokla tamamladı. Al Harrington 25 sayıyla karşılaşmanın en skorer oyuncusu olurken, Joe Johnson 20, Josh Childress da 16 sayı kaydetti. Charlotte Bobcats cephesinde ise Gerald Wallace'ın 22, çaylak Raymond Felton'ın da 20 sayısı galibiyete yeterli olmadı.

bostonceltics
01-11-2005, 20:49
2005-2006 sezonu bugün başlıyor. Go Celtics

turkishwarrior
03-11-2005, 10:59
Clippers Sezona çok iyi başladı...

Seattle:93 Clippers:101 sam cassel 35 sayı attı.

Mehmet Okurdan süper başlangıç...

Jazz:93 Mavericks:82 Mehmet Okur 27 sayı,8 ribaunt,1 asist,2blok

Hidayet fena değildi....

İndiana:90 Orlando:78 Hidayet 14 sayı,2 ribaunt,4 asist

ÇELEBİOĞLU
03-11-2005, 17:13
Hey gidi NBA yıldızları(!)Milli Takımda nerdeydiniz.Aman Milli forma için yorulmayın,ter akıtmayın,belki sakatlanırsınız mücadele etmeyin,Potaya hiç bakma Mehmet o topu tut,potaya at.Ne zor değil mi?Utanmazlar sizi:mad: :mad: :mad:

bourbon
03-11-2005, 19:09
maclari kablolu tv de veren kanal varmi.

hakanen
05-11-2005, 09:25
G.State 85

Utah 91

Mehmet Okur double-double yaparken sahanın en iyisiydi...
23 sayı 14 ribaund.....

Orlando ,Memphis'e yenilirken Hidayet 10 sayı ,6 ribaund ile oynadı ama 5 te 0 üçlük denemesi ile bir bakıma yenilgiye en büyük katkı yapan isimdi....
Memphis 94
Orlando 85

kentuf
05-11-2005, 11:24
nba halka açsalar

vizyoner
06-11-2005, 14:07
NBA.TV var sayın Bourbon.
Doğuş Holding iştiraki.

hakanen
06-11-2005, 19:37

Kablolu tv S-5 bandından NBA TV nin çıkması lazım.Çünkü hergün reklamını veriyorlar ''Kablolu S-5 bandındayız'' diye....

hakanen
08-11-2005, 21:49
Memo son maçta kariyer rekorunu kırdı.
Charlotte 91
Utah 95

Mehmet 31 sayı , 7 ribaund.
Şu anda NBA'de sayı krallığında 15.sırada.

kırmızı
11-12-2005, 20:13
sam cassel ve mobley transferleri ile clippers sezonun flaş takımı olmaya adaydır...(veya öyle ümit ediyorum:))

hocam gözün aydın brand maggate mobley cassell kaman ilk 5
wilcox falan derken play off geliyor gibi

turkishwarrior
19-12-2005, 19:27
Clippers işi götürecek gibi...Nba finali ne güzel olur be...15 yıldır sabırla bakliyoruz...İhtiyarladık ...

turkishwarrior
11-01-2006, 06:01
yine dökülmeye başladık:(

hakanen
12-01-2006, 16:25
NESTLE CRUNCH TİME SIRALAMASI.MEMO YA BAKIN MEMO YA ...KOÇUM BENİM....

Nestle Crunch Time Points, NBA Regular Season 2005-06

Player Pt RB Ats Stl Bk FGA FGM FTA FTM TO W/L* Nestle

1. Dirk Nowitzki (Mavericks) 85 26 6 1 3 61 26 30 28 2 92 174
2. Vince Carter (Nets) 91 19 6 1 3 47 22 44 42 1 68 160
3. Steve Nash (Suns) 82 12 26 5 0 49 19 40 37 7 56 141
4. Mehmet Okur (Jazz) 55 22 3 1 1 24 13 22 21 0 68 138
5. Devin Harris (Mavericks) 43 3 3 4 2 22 16 14 9 2 92 134
6. Ben Wallace (Pistons) 27 27 2 4 5 12 10 14 7 0 76 132
6. Shawn Marion (Suns) 63 37 2 0 3 49 27 9 5 3 56 132
8. Jason Kidd (Nets) 56 16 15 2 0 30 11 32 27 4 68 129
9. Tim Duncan (Spurs) 36 31 2 1 6 28 11 18 14 8 76 123
9. Jason Terry (Mavericks) 59 9 9 3 0 40 15 39 25 2 84 123
9. Michael Redd (Bucks) 67 20 2 0 0 35 14 42 37 0 60 123
12. Tony Parker (Spurs) 46 9 8 1 0 26 11 26 23 3 76 119
13. Chauncey Billups (Pistons) 50 11 9 0 0 36 9 30 28 2 76 115
13. Andrei Kirilenko (Jazz) 30 28 3 3 7 19 5 23 18 1 64 115
15. Kevin Garnett (Timberwolves) 55 23 10 3 2 46 19 19 15 4 56 114
15. Paul Pierce (Celtics) 82 20 6 3 1 51 25 40 26 6 48 114

Nestle Crunch Time Rating
The Nestle Crunch Time Stat was designed by the NBA and Nestle to provide an innovative way to measure "Crunch Time" performances -- players who step up when the game is on the line! A formula has been created to measure the top Nestle Crunch Time players, and the formula kicks in when Crunch Time kicks in -- the last two minutes and all overtime periods.

Here's the formula:

(PTS + REB + AST + STL + BLK) - ((FGA - FGM) + (FTA - FTM) + TO) + 4 points if their team wins

hakanen
12-01-2006, 16:31
Bu da NBA in kendi istatistiği.En efektif uzunlar(center mevkii) sıralaması...Memo buradada koçlar gibi....

2005-06 EFFICIENCY LEADERS : Efficiency Per Game
Displaying results 1-50 of 73 found
Results: 1-50 51-73 Next »

PLAYER NAME, TEAM NAME GP MPG PTS EFF RPG APG STPG BLKPG EFF48M EFF
1 Marcus Camby ,DEN 25 33,5 16,3 25,6 12,9 1,4 1,5 3,12 36,72 25,64
2 Ming Yao , HOU 22 33,6 19,9 21,2 9,0 1,3 0,6 1,36 30,29 21,23
3 Brad Miller , SAC 34 36,5 14,4 20,7 7,8 5,3 0,9 0,47 27,25 20,74
4 Mehmet Okur , UTA 36 35,0 17,7 20,4 9,4 2,5 0,6 0,81 27,98 20,42
5 Ben Wallace , DET 32 36,7 8,6 20,4 12,6 1,9 1,5 2,06 26,66 20,38
6 Shaquille O'Neal ,MIA 18 28,2 18,7 17,7 9,2 1,4 0,4 1,39 30,05 17,67
7 Samuel Dalembert PHI 22 29,6 8,9 17,6 10,1 ,7 0,5 3,18 28,56 17,64
8 Zydrunas Ilgauskas,CLE 31 29,5 15,1 17,6 7,5 ,9 0,6 1,81 28,6517,58
9 Channing Frye , NYK 32 26,2 14,7 15,6 6,1 ,8 0,5 0,84 28,55 15,59
10 Chris Kaman , LAC 32 31,6 10,2 15,3 8,8 ,9 0,4 1,78 23,24 15,31

egecal
15-01-2006, 12:48
memo all star olur mu sizce?biraz daha gayret etsde neden olmasın...

ghetto
15-01-2006, 13:37
Memo allstar olur büyük ihtimalle

hakanen
15-01-2006, 14:31
memo all star olur mu sizce?biraz daha gayret etsde neden olmasın...

Çok düşük ihtimal....Marcus Camby ,sakat..Memo için avantaj...Ama oylamada Memo Gasol'u geçerse (ki çok zor ) ,o zaman olur işte....

istanbul 000
23-01-2006, 23:08
Kobe 81 sayı ile NBA tarihinde bir maçta en çok sayı atan ikinci oyuncu oldu. Zaten sıralama paso Wilt Chamberlaine dolu. Helal olsun Kobe'ye, ikinci devreye kendi sahasında geride başlamak kanına dokundu adamın, attı da attı...

Bence bundan sonra o sıralamaya girse girse ancak LeBron James girer... Ne dersiniz? :)

turkishwarrior
30-01-2006, 01:39
golden tsate den sonra denveri da iki maç üst üste yendik...İyi gidiyoruz iyi:)

taraftar
30-01-2006, 01:47
Kobe 81 sayı ile NBA tarihinde bir maçta en çok sayı atan ikinci oyuncu oldu. Zaten sıralama paso Wilt Chamberlaine dolu. Helal olsun Kobe'ye, ikinci devreye kendi sahasında geride başlamak kanına dokundu adamın, attı da attı...

Bence bundan sonra o sıralamaya girse girse ancak LeBron James girer... Ne dersiniz? :)

Bir pivot mevkinde oynayan oyuncunun 100 sayı atması olabilir ...

Lakin guard/o.kurucu (dış şutlardan) 81 sayı atmak inanılmaz rakam ...

Bence 81 sayıyı geçse geçse adamım a.iverson geçebilir ....

çünkü o benim adamım ... :tamam:

Bu arada topic açmaya gerek yok ....

Forumun en uzun boylusu kim acaba ...

Ben 1.83 cm ...

eyvallah ...

bu arada fırsat olsada forumdan bir streetball takımı çıkarsak ...

ben varım ... :D :D

turkishwarrior
30-01-2006, 19:54
marcus camby iyileşti.Yao iyileşemezse memo all star olur...

hakanen
30-01-2006, 23:41
marcus camby iyileşti.Yao iyileşemezse memo all star olur...

İnşallah dostum...

Bu arada sizin Elton Brand coştu bu sene..Herhalde all-star olacak gibi...

turkishwarrior
31-01-2006, 14:21
olsun be artık abicim.Takım iyi giderse MVP bile olabilecek potansiyelle oynuyor.Nazar değmesin:)

istanbul 000
02-02-2006, 12:51
olsun be artık abicim.Takım iyi giderse MVP bile olabilecek potansiyelle oynuyor.Nazar değmesin:)

Dün de çok güzel oynamış. Bir girerse All Star'a o maçta Memo'yu izlemek inanılmaz keyifli olur... :)

istanbul 000
02-02-2006, 13:00
Bir pivot mevkinde oynayan oyuncunun 100 sayı atması olabilir ...
Lakin guard/o.kurucu (dış şutlardan) 81 sayı atmak inanılmaz rakam ...

Ben 1.83 cm ...

Haklısın, gard/oyun kurucu mevkinden 81 sayı atmak inanılmaz birşey. Kobe zaten eline ne geçtiyse attı ve soktu. Tekrar aynı şey imkansız gibi geliyor...

Ben gene de LeBron James diyorum :)

Pivot olarak kim yapabilir acaba???

istanbul 000
03-02-2006, 11:25
Yao Ming (Hou) 2,342,738
Marcus Camby (Den) 859,086
Mehmet Okur (Utah) 494,261

Memo maçta var mı yok mu anlamadım... Tam listeyi nerde buluruz?

turkishwarrior
04-02-2006, 23:16
Memonun durumu henüz netleşmedi.Her karma için 5 er oyuncu gelen oylar ile belirlendi.Kaln 7 oyuncu ise nba deki takımların hocaları tarafından seçilecek memonun durumu daha netleşmiş değil kısacası.Marcus camby daha tam iyileşmedi ama oynama başladı.Bekliycez...Bu arada yao gibi bir adama all star olmak yakışıyormu tartışılır...

turkishwarrior
10-02-2006, 13:14
Mehmet Okur All-Star’da yok
NBA’de bu sezon gösterdiği performansla dikkatleri üzerine çeken Mehmet Okur, All-Star kadrosuna seçilemedi.
Türk medyasına teşekkürler.Memo ile ilgili doğru dürüst bir haber bile yapmadılar.Tek yaptıkları memo şuna şu sayı attı buna bu sayı attı oldu.All star adayı olduğunu bile doğru dürüst yazmadılar...

turkishwarrior
12-02-2006, 19:10
http://img122.imageshack.us/img122/345/ebpom10512019sf.jpg

turkishwarrior
12-02-2006, 19:16
http://img143.imageshack.us/img143/8317/wallpaper0304brandmaggettesm7e.jpg

ghetto
12-02-2006, 20:21
NBA’de bu sezon gösterdiği performansla dikkatleri üzerine çeken Mehmet Okur, All-Star kadrosuna seçilemedi.
Türk medyasına teşekkürler.Memo ile ilgili doğru dürüst bir haber bile yapmadılar.Tek yaptıkları memo şuna şu sayı attı buna bu sayı attı oldu.All star adayı olduğunu bile doğru dürüst yazmadılar...

Katılıyorum size ; İşte medyamız böyle çalışıyor ve bu yüzden Türkiye de Futbol dan başka sporlar fazla talep görmüyor...

istanbul 000
12-02-2006, 20:35

Yalçın Granit dışında gazetelerde basketbol ile ilgili doğru dürüst yazı yazanı görmedim ben bunca senedir. Spor sayfalarında yazanların çoğu genelde cahil ve kompleksli tipler; herhalde Memo'nun başarıları ve aldığı paralar dokunuyor bunlara...

ghetto
12-02-2006, 20:59
Zamanında TRT de izlediklerimin 10 da 1 ini maalesef bugünkü ulusal kanallarımızın hiçbirinde izleyemiyorum

turkishwarrior
13-02-2006, 23:08
:tamam: http://img445.imageshack.us/img445/798/acteltonbrand8fs.jpg

istanbul 000
20-02-2006, 04:34
Maç başlamak üzere... Doğu alır diyorum :)

Ek: Eh tabii ben doğu alır dedim ya, adamlar daha ilk yarı sonunda maçı verdiler gibi görünüyor... :)

zep
20-04-2006, 10:09
http://i3.tinypic.com/vzcy8m.gif

http://i3.tinypic.com/vzd013.gif

ilk tur eşleşmeleri de böyle oldu. cumartesi başlıyor.

doğu:
detroit pistons - milwaukee bucks
miami heat - chicago bulls
new jersey nets - indiana pacers
cleveland cavaliers - washington wizards

batı :
san antonio spurs - sacramento kings
phoenix suns - los angeles lakers
los angeles clippers - denver nuggets
dallas mavericks - memphis grizzlies

greenleaf
20-04-2006, 11:33
nbatv lakers phoenix serisini komple yayınlasa fena olmaz. supriz gelirse sasırmam lakersdan..cleveland washigtonda lebron ve arenas gibi oyuncuların etkisiyle o seride güzel gecebilir..new jersey cleveland sezonun sonlarına dogru guzel galibiyet serileri yakaladılar. son haftalarda buyuk takımlar oyuncuları dinlendirdiklerini dusunecek olursak chicagonun son macları biraz rahatdı ama onlarda iyi bir galibiyet serisi yakaladılar yine de shaq ı durdurmak zor olacak..detroit zaten tıkır tıkır. bir eleman sakatlanmadıkca her mac aynı goruntu devam ediyor.indiana ve sacramento bu takastan sonra cok degisti. artest sacramento ya iyi bir hava verdi;sampiyonu kac mac yenebilecekler gorecegiz:confused:

bu arada selamlar.

greenleaf
20-04-2006, 11:35
bu arada burada seri skorları da dahil olmazk üzere bir toto vari bir seyler duzenleyelim..

greenleaf
20-04-2006, 17:35
nba piyangoo salla

doğu:
detroit pistons - milwaukee bucks=4-0
miami heat - chicago bulls=4-1
new jersey nets - indiana pacers=4-2
cleveland cavaliers - washington wizards=4-2

batı :
san antonio spurs - sacramento kings=4-1
phoenix suns - los angeles lakers=3-4
los angeles clippers - denver nuggets=4-2
dallas mavericks - memphis grizzlies=4-2

benim tahminlerim boyle..

zep
20-04-2006, 18:53
nba piyangoo salla

doğu:
detroit pistons - milwaukee bucks=4-0
miami heat - chicago bulls=4-1
new jersey nets - indiana pacers=4-2
cleveland cavaliers - washington wizards=4-2

batı :
san antonio spurs - sacramento kings=4-1
phoenix suns - los angeles lakers=3-4
los angeles clippers - denver nuggets=4-2
dallas mavericks - memphis grizzlies=4-2

aynen katılıyorum da sanki 1 rakamla piyango kaçabilir. o da lakers. gönül ister tabi. vujacic-walton-sümüş vb. ile nereye kadar gidilecek göreceğiz. bu kadro için playoff bile başarıdır bence. :aglayan:

finali de yazmak için henüz erken ama duncan ve ginobili nin sakat sakat oynayıp oynayamamaları etkili olur spurs için, batıdan dallas gelirse şaşırmam. ama üzülürüm.

doğuda da miami (shaq ve wade sakatlanmazsa), detroit favoriler. süpriz new jersey.

sonuçta kesin olan iyi maçlar ve oyuncular izleyeceğimiz. :tamam:

greenleaf
20-04-2006, 18:58
adamlar hidayeti listeye sokmak için shaq ı listeden cıkarmıslar. olmaz boyle birsey:D

PLAYER NAME, TEAM NAME GP MPG PTS FGM-FGA FG% 3PM-3PA 3P% FTM-FTA FT%
1 Kobe Bryant , LAL 79 41,1 35,4 12,2-27,2 ,449 2,2-6,4 ,346 8,7-10,3 ,849
2 Allen Iverson , PHI 72 43,1 33,0 11,3-25,3 ,447 1,0-3,1 ,323 9,4-11,5 ,814
3 LeBron James , CLE 79 42,5 31,4 11,1-23,1 ,480 1,6-4,8 ,335 7,6-10,3 ,738
4 Gilbert Arenas , WAS 79 42,4 29,5 9,4-20,9 ,449 2,5-6,7 ,370 8,2-10,0 ,822
5 Dwyane Wade , MIA 75 38,7 27,2 9,3-18,8 ,495 ,2-1,0 ,171 8,4-10,7 ,783
6 Paul Pierce , BOS 79 39,0 26,8 8,7-18,5 ,471 1,4-4,0 ,354 7,9-10,3 ,772
7 Dirk Nowitzki , DAL 81 38,2 26,6 9,3-19,3 ,480 1,4-3,3 ,406 6,7-7,4 ,901
8 Carmelo Anthony , DEN 80 36,8 26,5 9,4-19,6 ,481 ,5-1,9 ,243 7,2-8,9 ,808
9 Michael Redd , MIL 80 39,2 25,4 8,5-19,0 ,450 2,0-5,2 ,395 6,3-7,1 ,877
10 Ray Allen , SEA 77 38,9 25,0 8,7-19,3 ,453 3,4-8,3 ,409 4,2-4,6 ,902
11 Elton Brand , LAC 79 39,3 24,7 9,6-18,2 ,527 ,0-,0 ,333 5,6-7,2 ,775
12 Vince Carter , NJN 79 36,8 24,2 8,3-19,2 ,430 1,6-4,6 ,341 6,1-7,6 ,799
13 Jason Richardson , GSW 75 38,8 23,2 8,5-19,2 ,446 2,4-6,4 ,384 3,7-5,5 ,673
14 Chris Bosh , TOR 70 39,3 22,4 7,8-15,5 ,505 ,0-,2 ,000 6,8-8,3 ,816
15 Kevin Garnett , MIN 76 39,1 21,8 8,2-15,7 ,526 ,1-,4 ,267 5,2-6,4 ,810
16 Shawn Marion , PHX 80 40,5 21,7 8,8-16,8 ,522 1,2-3,6 ,326 3,0-3,7 ,816
17 Mike Bibby , SAC 82 38,6 21,1 7,3-16,9 ,432 2,3-6,1 ,386 4,2-4,9 ,849
18 Antawn Jamison , WAS 81 40,1 20,5 8,0-18,2 ,442 1,8-4,5 ,398 2,7-3,7 ,731
19 Pau Gasol , MEM 80 39,3 20,4 7,5-14,9 ,503 ,0-,2 ,250 5,3-7,7 ,689
20 Mike James , TOR 79 37,0 20,3 7,3-15,5 ,469 2,1-4,8 ,442 3,6-4,3 ,837
21 Richard Hamilton , DET 79 35,5 20,3 8,2-16,6 ,493 ,7-1,5 ,454 3,2-3,8 ,845
22 Chris Webber , PHI 75 38,6 20,2 8,2-19,0 ,434 ,3-1,0 ,273 3,5-4,6 ,756
23 Rashard Lewis , SEA 77 36,8 20,2 6,9-14,8 ,468 1,8-4,7 ,384 4,5-5,5 ,818
24 Joe Johnson , ATL 82 40,7 20,2 7,7-17,0 ,453 1,6-4,4 ,356 3,2-4,0 ,791
25 Richard Jefferson , NJN 78 39,3 19,5 6,3-12,9 ,493 ,8-2,4 ,319 6,0-7,4 ,812
26 Ricky Davis , MIN-BOS 78 41,1 19,4 7,5-16,7 ,448 ,9-3,1 ,302 3,5-4,4 ,797
27 Wally Szczerbiak , BOS-MIN 72 37,9 19,0 6,8-14,1 ,487 1,4-3,5 ,400 3,9-4,3 ,897
28 Steve Nash , PHX 78 35,5 18,9 6,9-13,5 ,510 1,9-4,3 ,432 3,3-3,6 ,921
29 Tony Parker , SAS 80 34,0 18,9 7,8-14,2 ,548 ,1-,4 ,306 3,2-4,5 ,707
30 Al Harrington , ATL 76 36,6 18,6 7,2-16,1 ,452 ,9-2,5 ,346 3,2-4,6 ,694
31 Tim Duncan , SAS 80 34,8 18,6 7,2-14,8 ,484 ,0-,1 ,400 4,2-6,7 ,629
32 Chauncey Billups , DET 81 36,2 18,5 5,2-12,5 ,418 2,3-5,2 ,433 5,7-6,4 ,894
33 Zach Randolph , POR 74 34,5 18,0 7,2-16,6 ,436 ,2-,7 ,291 3,3-4,6 ,714
34 Mehmet Okur , UTA 81 35,9 17,9 6,3-13,7 ,457 1,0-2,9 ,341 4,3-5,6 ,782
35 Caron Butler , WAS 74 36,1 17,4 6,5-14,4 ,452 ,5-1,5 ,345 3,8-4,4 ,869
36 Sam Cassell , LAC 78 34,1 17,2 6,3-14,3 ,443 ,9-2,4 ,368 3,7-4,3 ,863
37 Jason Terry , DAL 79 35,4 17,2 6,5-13,8 ,468 2,2-5,2 ,413 2,1-2,6 ,804
38 David West , NOK 74 34,1 17,1 7,2-14,0 ,512 ,0-,1 ,273 2,7-3,2 ,843
39 Ben Gordon , CHI 79 31,1 16,8 6,0-14,4 ,419 2,1-4,8 ,439 2,7-3,4 ,787
40 Morris Peterson , TOR 81 38,3 16,6 5,8-13,3 ,435 2,1-5,5 ,391 2,9-3,6 ,817
41 Stephen Jackson , IND 81 36,0 16,4 5,8-14,2 ,411 1,4-4,2 ,345 3,3-4,2 ,786
42 Chris Paul , NOK 77 36,2 16,2 5,2-12,2 ,431 ,6-2,3 ,282 5,1-6,0 ,847
43 Kirk Hinrich , CHI 80 36,7 15,8 5,6-13,3 ,417 1,6-4,2 ,367 3,2-3,9 ,816
44 Dwight Howard , ORL 82 36,8 15,8 5,7-10,7 ,531 ,0-,0 ,000 4,3-7,3 ,595
45 Zydrunas Ilgauskas , CLE 78 29,4 15,6 5,8-11,4 ,506 ,0-,1 ,000 4,1-4,9 ,834
46 Andrei Kirilenko , UTA 69 37,7 15,3 4,9-10,6 ,460 ,5-1,7 ,308 5,0-7,2 ,699
47 Rasheed Wallace , DET 79 35,0 15,2 5,8-13,5 ,430 2,0-5,5 ,358 1,7-2,2 ,749
48 Brad Miller , SAC 79 37,3 15,0 5,5-11,1 ,495 ,4-1,1 ,386 3,5-4,3 ,828
49 Lamar Odom , LAL 79 40,5 14,9 5,6-11,6 ,483 1,0-2,7 ,374 2,7-4,0 ,690
50 Hedo Turkoglu , ORL 78 33,5 14,9 5,1-11,2 ,454 1,5-3,6 ,403 3,3-3,8 ,861

greenleaf
20-04-2006, 19:01
listeyi bu sekilde sıralayınca 20 pts ile gorunuyor shaq..

1 Shaquille O'Neal , MIA 59 30.6 20.0 8.1-13.6 .600 .0-.0 .000 3.7-8.0 .469
2 Eddy Curry , NYK 72 26.0 13.6 4.7-8.3 .563 .0-.0 .000 4.3-6.8 .632
3 Tony Parker , SAS 80 34.0 18.9 7.8-14.2 .548 .1-.4 .306 3.2-4.5 .707
4 Gerald Wallace , CHA 55 34.5 15.2 5.8-10.7 .538 .3-.9 .280 3.4-5.6 .614
5 Andrew Bogut , MIL 82 28.7 9.4 3.9-7.4 .533 .0-.0 .000 1.5-2.4 .629
6 Dwight Howard , ORL 82 36.8 15.8 5.7-10.7 .531 .0-.0 .000 4.3-7.3 .595
7 Elton Brand , LAC 79 39.3 24.7 9.6-18.2 .527 .0-.0 .333 5.6-7.2 .775
8 Boris Diaw , PHX 81 35.7 13.3 5.5-10.5 .526 .1-.4 .267 2.1-2.9 .731
8 Kevin Garnett , MIN 76 39.1 21.8 8.2-15.7 .526 .1-.4 .267 5.2-6.4 .810
10 Shareef Abdur-Rahim , SAC 72 27.6 12.3 4.6-8.8 .525 .1-.3 .227 3.0-3.9 .784
11 Shawn Marion , PHX 80 40.5 21.7 8.8-16.8 .522 1.2-3.6 .326 3.0-3.7 .816
12 Chris Kaman , LAC 77 33.0 11.9 4.7-9.1 .521 .0-.0 .000 2.5-3.2 .768
13 Ming Yao , HOU 57 34.4 22.3 8.2-15.8 .519 .0-.0 .000 5.9-6.9 .853
14 Primoz Brezec , CHA 79 27.4 12.4 5.2-10.0 .517 .0-.0 .000 2.1-2.8 .732
15 Drew Gooden , CLE 79 27.6 10.7 4.2-8.3 .512 .0-.0 .333 2.2-3.3 .682
15 David West , NOK 74 34.1 17.1 7.2-14.0 .512 .0-.1 .273 2.7-3.2 .843
17 Mark Blount , MIN-BOS 80 27.9 11.3 4.6-9.1 .510 .0-.0 .000 2.0-2.7 .752
17 Steve Nash , PHX 78 35.5 18.9 6.9-13.5 .510 1.9-4.3 .432 3.3-3.6 .921
19 Nenad Krstic , NJN 80 30.9 13.5 5.6-11.0 .507 .0-.0 .250 2.3-3.3 .698
20 Zydrunas Ilgauskas , CLE 78 29.4 15.6 5.8-11.4 .506 .0-.1 .000 4.1-4.9 .834
21 Chris Bosh , TOR 70 39.3 22.4 7.8-15.5 .505 .0-.2 .000 6.8-8.3 .816
21 Kenny Thomas , SAC 82 28.2 9.1 3.7-7.4 .505 .0-.0 .000 1.7-2.5 .676
23 Pau Gasol , MEM 80 39.3 20.4 7.5-14.9 .503 .0-.2 .250 5.3-7.7 .689
24 Andre Iguodala , PHI 82 37.7 12.3 4.2-8.4 .500 .7-1.9 .354 3.2-4.3 .754
25 Kenyon Martin , DEN 56 27.9 12.9 5.3-10.7 .495 .1-.4 .227 2.2-3.0 .712
25 Brad Miller , SAC 79 37.3 15.0 5.5-11.1 .495 .4-1.1 .386 3.5-4.3 .828
25 Dwyane Wade , MIA 75 38.7 27.2 9.3-18.8 .495 .2-1.0 .171 8.4-10.7 .783
28 Richard Hamilton , DET 79 35.5 20.3 8.2-16.6 .493 .7-1.5 .454 3.2-3.8 .845
28 Richard Jefferson , NJN 78 39.3 19.5 6.3-12.9 .493 .8-2.4 .319 6.0-7.4 .812
30 Wally Szczerbiak , BOS-MIN 72 37.9 19.0 6.8-14.1 .487 1.4-3.5 .400 3.9-4.3 .897
30 Delonte West , BOS 71 34.1 11.8 4.7-9.6 .487 1.2-3.1 .385 1.2-1.4 .851
32 Tim Duncan , SAS 80 34.8 18.6 7.2-14.8 .484 .0-.1 .400 4.2-6.7 .629
33 Jameer Nelson , ORL 62 28.8 14.6 5.6-11.6 .483 1.1-2.7 .424 2.3-2.9 .779
33 Lamar Odom , LAL 79 40.5 14.9 5.6-11.6 .483 1.0-2.7 .374 2.7-4.0 .690
35 Carmelo Anthony , DEN 80 36.8 26.5 9.4-19.6 .481 .5-1.9 .243 7.2-8.9 .808
36 LeBron James , CLE 79 42.5 31.4 11.1-23.1 .480 1.6-4.8 .335 7.6-10.3 .738
36 Dirk Nowitzki , DAL 81 38.2 26.6 9.3-19.3 .480 1.4-3.3 .406 6.7-7.4 .901
38 Channing Frye , NYK 65 24.4 12.3 4.7-9.8 .477 .0-.1 .333 2.9-3.5 .825
39 Matt Harpring , UTA 70 27.5 12.5 4.5-9.6 .473 .2-.5 .342 3.2-4.4 .730
40 Jermaine O'Neal , IND 51 35.3 20.1 7.5-15.8 .472 .1-.2 .300 5.1-7.2 .709
41 Paul Pierce , BOS 79 39.0 26.8 8.7-18.5 .471 1.4-4.0 .354 7.9-10.3 .772
42 Josh Howard , DAL 58 33.3 15.8 6.0-12.8 .469 .5-1.1 .429 3.4-4.6 .736
42 Mike James , TOR 79 37.0 20.3 7.3-15.5 .469 2.1-4.8 .442 3.6-4.3 .837
44 Rashard Lewis , SEA 77 36.8 20.2 6.9-14.8 .468 1.8-4.7 .384 4.5-5.5 .818
44 Jason Terry , DAL 79 35.4 17.2 6.5-13.8 .468 2.2-5.2 .413 2.1-2.6 .804
46 Mike Miller , MEM 73 30.9 13.8 4.8-10.3 .466 1.9-4.6 .407 2.3-2.9 .800
47 Marcus Camby , DEN 56 33.4 12.8 5.4-11.6 .465 .0-.2 .091 2.0-2.8 .712
48 Andre Miller , DEN 81 36.1 13.9 5.0-10.7 .464 .1-.3 .192 3.9-5.2 .739
48 Charlie Villanueva , TOR 80 28.9 12.8 5.3-11.4 .464 .8-2.6 .324 1.4-1.9 .708
50 Luol Deng , CHI 77 33.4 14.2 5.6-12.2 .462 .3-1.0 .269 2.6-3.5 .750

zep
20-04-2006, 19:48
mehmet 8. sırada dd istatistiğinde.

http://i3.tinypic.com/vztutf.gif

zep
20-04-2006, 19:51
sizin gibi gençleri bu forma altında görmek isteriz :D

http://i3.tinypic.com/vztvld.jpg

greenleaf
20-04-2006, 19:59
mehmet ile nowitzki aynı olamaz. artık milli takımda onun kadar efor sarfetsin.... yoksa listeden atarız..bu arada 8 degil 10...

hakanen
20-04-2006, 21:26
Memo ,en efektif(en komple) 35.oyuncu olarak sezonu kapadı.....
NBA ana sayfasındaki Nestle Crunch istatistiklerine göre ise ,en efektif 15.oyuncu...

zep
27-04-2006, 09:47
ilk 2 maçlar sonunda son durum böyle. lakers, wizards ve pacers deplasmanda bir maç alıp evlerine dönüyorlar.

http://i3.tinypic.com/wjyijm.gif

http://i3.tinypic.com/wjyix0.gif

greenleaf
27-04-2006, 12:33
evet ilk macta kobe biraz kıpırdasa bu iş 2-0 lakers lehineydi.. iki takımın gucleri denk gibi.(tabii phoenixin gucun tartısılmaz ama lakersa uyan bir takım)
goruldugu gibi kobe sezob ortalamasına iki mac sonunda daha yaklasamadı.

1 Vince Carter , NJN 2 41.3 32.0 12.0-26.5 .453 1.0-7.0 .143 7.0-8.5 .824
2 Dirk Nowitzki , DAL 2 40.9 31.0 9.0-18.5 .486 .5-3.0 .167 12.5-14.5 .862
3 LeBron James , CLE 2 45.7 29.0 9.5-26.0 .365 1.0-5.0 .200 9.0-13.0 .692
4 Gilbert Arenas , WAS 2 42.3 28.0 8.5-22.0 .386 2.0-7.5 .267 9.0-12.0 .750
5 Kobe Bryant , LAL 2 45.9 25.5 9.5-22.5 .422 1.0-3.5 .286 5.5-7.0 .786
5 Dwyane Wade , MIA 2 44.3 25.5 9.0-20.5 .439 .0-1.0 .000 7.5-8.5 .882
7 Steve Nash , PHX 2 39.2 24.5 7.5-14.5 .517 2.0-6.0 .333 7.5-7.5 1.000
7 Shaquille O'Neal , MIA 2 36.2 24.5 9.5-15.0 .633 .0-.0 .000 5.5-7.5 .733
9 Ben Gordon , CHI 2 42.3 24.0 8.5-19.5 .436 2.5-6.5 .385 4.5-6.5 .692
9 Kirk Hinrich , CHI 2 36.5 24.0 8.0-16.0 .500 2.5-3.5 .714 5.5-6.0 .917
9 Andres Nocioni , CHI 2 40.8 24.0 10.5-17.5 .600 2.5-4.0 .625 .5-.5 1.000
12 Tony Parker , SAS 2 34.1 23.5 8.5-15.5 .548 .0-1.0 .000 6.5-7.0 .929

zep
27-04-2006, 13:20
sanki o durum sanki şu an takımdakiler oynuyor diye biraz da; 45 atmasından iyidir bu hali bence.

mvp de nash olacak deniyor. 2 kere üstüste seçilmiş olacak.

greenleaf
27-04-2006, 16:48
lebron doguda ayın oyuncusu bir çok kez secildi. ya lebron ya nash. ama nash sıfır sayı attıgı mac biraz dusundurucu...(yanlıs hatırlamıyorum degilmi. vardı oyle bir macı)

zep
27-04-2006, 18:04
var evet kidd e karşı, lebron da daha genç uzun yıllar var. nashe vermeleri kobeyi hırslandırır, bir kere daha posterlik yapar ;)

greenleaf
27-04-2006, 18:25
lebrona versinler. kobe catlasın..jordan bile kıskanır.bakarsın geri doner. mutomba ile aynı takımda oynarsa bomba ikili olurlar.

greenleaf
28-04-2006, 11:03
miami 1 maçı verdi...indiana nın inadına hastayım..ne de olsa j.oneal var adamlarda. 37 sayı 15 rebound 2 asist...

zep
29-04-2006, 09:33
kings-spurs ve lakers-phnx larını canlı izleyebildim. kings son sn de kevin martinin duncanın üstünden attığı turnikeyle aldı maçı. duncan 6 blokla triple double yapacaktı neredeyse. fakat karşısında rakibi inanılmaz yıpratan-yoran ron artest vardı.

lakers da 53-34 le riboundlarda üstünlük kurdu. kobe takımı oynatmaya çalışıp çok skor üretemedi ama savunma kobeye odaklanınca takımda herkes skora katkıda bulundu.şut dağılımı dengeliydi. tribünde de gayet anlamlı pankartlar vardı. bir de phil jackson faktörünü es geçmemek lazım, bu kadroya böyle basketbol oynatmayı da phil hocadan başkası yapamaz.

greenleaf
29-04-2006, 17:39
şu anlamlı pankarta takıldım..merak ettim. neymis:D

zep
29-04-2006, 23:41
şu anlamlı pankarta takıldım..merak ettim. neymis:D

bu ve bunun gibi.:p

http://img83.imageshack.us/img83/2655/relamvp3cu.jpg

zep
29-04-2006, 23:49
lebron da stepsin tanımını yapmış son maç kazandıran sayısında, ama marketing harikası olduğundan çalan yok. yazık olmuş resmen wizardsa.

greenleaf
30-04-2006, 08:46
onun son macta 2-3 oyle sayısı var bende sasırdım..

greenleaf
30-04-2006, 08:47
http://www.123-image-hosting.info/files/e314dd9c15.png
nba detroitin dun fark yedigi maca inanamamıs sanırım. henuz degistirmemisler..:D

turkishwarrior
30-04-2006, 22:51
dünkü galibiyrtle denver serisini 3-1 e getirdik.Konferans yarı finalini bekliyoruz...

zep
01-05-2006, 01:38
99-98 lakers uzatmada, off ne maç oldu.normal sürenin ve uzatmanın sonları özelikle. seri 3-1.

zep
05-05-2006, 10:13
3-1 den 3-3 e geldi suns serisi, saha avantajı ve momentum sunsta, son maçta smush a bu kadar tahammül etmesini anlayamadık philin. vardır bir bildiği dedik ama olmadı. 7. maç erken kopmazsa belki bir ihtimal, umarım. bu takım buralardaysa bu kadroyla alkışı sonuna kadar haketmiştir.

bir de sezon boyunca istikrarlı düdüklerini göremediğimiz hakemler playoff larda iyice zırvalıyorlar. maçın kırılma anlarında çok saçma hatalarla ön plana çıkmamalılar.

nash i de tebrik etmek lazım. maç sonunda raja bell denen çirkefi savunan açıklamalarıyla hakikaten mvp? olduğunu gösterdi. bakalım koş koş basketbolu daha ne kadar gidecek sunsın.

serilerde son durum clippers rakibini bekliyor, suns veya lakers olacak. dallasın rakibi de spurs veya kings. doğuda ise miami-nj ile eşleşti. detroitin rakibi ise cle-wash. serisinin galibi olacak.

istanbul 000
05-05-2006, 20:44
Bir ay önce yaptığım inanılmaz bir salaklık sonucu NBA'yi izleyememeye başladım. Uydu alıcımı değiştirdim ve yeni uydu alıcım NBA'yi açmıyor. Şu ana kadar ki maçları hep kaçırdım. Bir iki güne kadar uydu alıcımı aldığım yerdeki satıcının başında parçalayıp bu işe bir çözüm bulmayı umuyorum... :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad:

greenleaf
06-05-2006, 08:46
nba piyangoo salla

doğu:
detroit pistons - milwaukee bucks=4-0 4-1
miami heat - chicago bulls=4-1 4-2
new jersey nets - indiana pacers=4-2 4-2
cleveland cavaliers - washington wizards=4-2 4-2

batı :
san antonio spurs - sacramento kings=4-1 4-2
phoenix suns - los angeles lakers=3-4 3-3 devam
los angeles clippers - denver nuggets=4-2 4-1
dallas mavericks - memphis grizzlies=4-2 4-0

evet 1 mac haric hersey tamam. ama en onemli macta oydu.. süprizdi...sanki ben bu macı kobe alacak diye içimden geciriyorum ama gecen mac kac sayı attı. olmadı..defans sertliğini arttırması lazım. işi zor zep dedigin gibi.

denverla memphis tam hayal kırıklığı ama bu takımların playoff da ne yapacakları merak konusuydu zaten. gerci clippers içinde aynı soru soruluyordu..sacramento o serinin 2. macını kazansaydı da degisen birsey olmazdı bence..ama san antonia yı detroit bu haliyle devirir gecer. detroit ne zaman fire verecek ben onu merak ediyorum. yani phoenix de sakat sakat ustune bu adamlar okunmusmudur nedir.:D

bu arada cleveland da pes vallahi... ee lebron var... washingtonlular kahrından olmustur. zor tabii gel galibiyetin dibine kadar her macta sonra kaptır lebrona

greenleaf
07-05-2006, 08:21
phoenix barbosa ile ezdi gecti. macı seyretmedim .ama seyredilecek de bir mac degilmis. (30 sayılık fark) 3-1 den seriyi vermek lakers için bilhassa phil jackson açısından üzücü olsa gerek. malum tarihe gecti...3-1 den 4-3. serinin altıncı macını veren de phildi..kendi düsen ağlamaz.

egecal
07-05-2006, 10:16
detroit-s.a spurs finali izleriz.

greenleaf
07-05-2006, 21:56
batıdan gelecekse clippers doğudan da miami veya lebronun takımı:D tercihlerim olursdu ama bu üc takımda bu turda elenirse sasırmam da:D

vizyoner
07-05-2006, 22:59
CLEVELAND-DETROIT
Ç1 son 2 dk
14-16
Mola sonrasi toparlanan DET ilk ceyregin galibi gibi.
CLE öne gecmekte zorlaniyor ve devam ederse ilk yariyi da kaybedecek durumda

vizyoner
07-05-2006, 23:06
Ç1 sonu:
16-26
Molalarin belirleyiciligi sonuca goturdu.
Ç2 basinda hata yapacak olan CLE mac kontrolünü kaybedebilir.
Henüz oyuna donus isaretleri yok takimda.

vizyoner
07-05-2006, 23:46
Ç2 sonu
48-69
çeyregin ilk dakikasinda yedigi uclukle telafisi olmayan hatalar yapan CLE, yine de 3. çeyrekte farki azaltici oyunu gösterebilecek durumda.

vizyoner
08-05-2006, 00:31
Ç3 sonu:
63-94
fark açilirken DET tarafinda yuzdeler dusmeye basladi.
Son ceyrege CLE ortak olabilir.

vizyoner
08-05-2006, 00:54
Ç4 son 2 dk
82-110
CLE beklenen çikisi yapiyor son ceyregi alacak gorunuyor.

vizyoner
08-05-2006, 01:01
Ç4 SONU
86-113 DET maçi alirken
CLE beklenen cikisi gosterdi ve son ceyregi aldi:23-19
3. çeyrek biterken baslayan kipirdanma...

zep
10-05-2006, 12:44
detroit 2-0 oldu, bir ara yine fark açıldı, sonra cleveland toparladı biraz ama gerektiği yerde tempoyu yükseltip düşürerek rick hamiltonun kötü oynamasına rağmen kazandılar. belki cleveland 1 maç alır.

dallasta spursu yenerek avantaj sağlamış josh howardın katksıyla. dallasta olacak şimdi 2 maç.

suns a bir şey demiyorum. clippersın pota altı daha iyi, tempolu oyuna dayanabilecekler mi, playoff tecrübeleri olsa önde götürdükleri maçı bırakmazlardı.

nets de miamide bir maç alarak avantaj sağladı. kidd nba in hücum yönü dışında savunmada da ne kadar büyük bir oyuncu olduğunu gösteriyor. playofflarda ilk defa kidd i izleyeceğiz sonunda nba tv de bu sabah 3 te.

istanbul 000
10-05-2006, 19:41
Final Spurs ile Detroit arasında olacak gibi gene... Sadece Dallas'ın bir sürpriz yapma şansı var gibi geliyor önündeki iki maçı evinde oynayacak olmasından dolayı... :)

zep
12-05-2006, 11:21
Final Spurs ile Detroit arasında olacak gibi gene... Sadece Dallas'ın bir sürpriz yapma şansı var gibi geliyor önündeki iki maçı evinde oynayacak olmasından dolayı... :)

avery johnson yapabilir bi güzellik eski takımına. yılın koçu seçildi ne de olsa.:)

clippers da ezmiş ( brand- caman ikilisi ) riboudlarda suns ı, 19-5 hücum, 57-26 toplam. staplessta da yenmelerini bekliyorum. :cool:

greenleaf
12-05-2006, 14:23
zep; :D gelmez geri lakers..bak miami nasıl oynadı . o da saman alevi gibi birsey... gecse ne olacak detroit var...:gulen:

greenleaf
18-05-2006, 21:22
miami ilk konferans finallerine kalan takım. cleaveland ise 3-2 detroit karsısında.yanş 2-0 dan 2-3 yaptı. ondan daha onemlisi sayı attırmıyorlar detroite... gerci biraz da formsuz gozuken detroit oyuncularının da payı var gibi. serinin ilk macı dalga gectiler lebron ve arkadaslarıyla ama isler terse dondu..
sa da duncan gec acıldı. ama acıldı o da bir gelisme. 3-2 den 4-3 cok zor bence ama duncan gibi bir oyuncun varsa hersey mumkun tabii nowitzki de varsa hersey mumkun:D

turkishwarrior
19-05-2006, 21:48
seri 3-3 phoenix de galibiyet bizi konferans finaline taşır...Lets go clips lets go...

istanbul 000
20-05-2006, 02:40
İlk çeyrek 20-19 bitiyor Cleveland-Pistons karşılaşmasında. Senenin en büyük sürprizinin gerçekleşmesine sadece 3 çeyrek kaldı... En baştan beri Detroit'i geçmelerini çok zor görmüş olsam da NBA takip eden çoğu kişi gibi doğal bir LeBron hayranı olarak zevkle izliyorum şu andaki durumu... :)

istanbul 000
20-05-2006, 03:30
2. yarı 38-37 Detroit lehine bitiyor. Maçta denge ve heyecan devam ediyor. Bu maçı Cleveland alır ve hemen akabindeki karşılaşmada Dallas San Antonio'yu yenerse arka arkaya çok büyük iki sürpriz gerçekleşmiş olacak. Dallas'ın San Antonio'yu zorlayabileceği ihtimal dahilinde olsa da Cleveland'ın geldiği bu nokta kimse tarafından öngörülmemişti diye düşünüyorum. Bunda LeBron önderdliğindeki Cleveland'ın azmi kadar Rasheed Wallace'ın bariz sakatlığı ve bu durumun Detroit oyun düzenini bozmasının da büyük etkisi var tabii... Detroit bu hali ile sonucu 7. maça bıraksa ve Cleveland'ı son maçta yense bile finalde pek birşey yapamaz gibi görünüyor.

Sahibi olan yeniyetme herife gıcıklığımdan dolayı asla kupayı kucaklamasını istemeyeceğim Dallas Spurs'u evine gönderirse yarı finalde karşısına çıkacak takımı da silip geçecek gibi geliyor. Her ne kadar sürpriz bir şekilde Dallas'ın yarı finale çıkmasının bir heyecan getireceğini düşünsem de NBA'de en çok tuttuğum yıldız olan Tim Duncan'ı finallerde görmeyi herşeye ragmen isterim.

Bakalım ikinci yarıda LeBron asist krallığına giden yolu bırakıp şutlarında isabet sağlamaya başlayacak mı? LeBron'un güzel yanlarından biri aslında bu: savunma onun üstüne kurulduğunda verdiği paslarla takım arkadaşlarının sayı üretimine katkıda bulunmakta bir beis görmüyor. LeBronlu bir takıma karşı oynamak aşağı tükürsen sakal yukarı tükürsen bıyık şeklinde bir açmaza sokuyor rakip takımı ve Gooden ve Iglauskas'ın ilk yarıdaki performansından da kolayca göreilebileceği gibi takım arkadaşları da bu karışıklıktan istifade etmeyi çok iyi öğrenmişler...

Sabah ola hayrola; bakalım son gülen kim olacak... :)

zep
20-05-2006, 12:19
.

Sahibi olan yeniyetme herife gıcıklığımdan dolayı asla kupayı kucaklamasını istemeyeceğim Dallas

:tamam:

bu adam zamanında nasdaqın nasdaq olduğu dönemde, internetten maçları yayınlayan bir şirket kurmuştu ve bunu yahooya yaklaşık 6 milyar dolara satmıştı. sonrasında da 250 milyon dolara dallası almıştı galiba. neyse bu sene de olmayacak galiba, 3-3 e geldi bu seri de diğer seriler gibi. shaq'lar dinleniyor uzun süredir.

istanbul 000
20-05-2006, 17:34

bu adam zamanında nasdaqın nasdaq olduğu dönemde, internetten maçları yayınlayan bir şirket kurmuştu ve bunu yahooya yaklaşık 6 milyar dolara satmıştı. sonrasında da 250 milyon dolara dallası almıştı galiba. neyse bu sene de olmayacak galiba, 3-3 e geldi bu seri de diğer seriler gibi. shaq'lar dinleniyor uzun süredir.

Ben parasının aileden olduğunu sanıyordum bunun aslında ama neyse. Sonuçta adama aslında bizim elde edemeyeceğimiz birşeye sahip olduğu için kızıyoruz biraz da... Dallas gibi bir takıma o yaşta sahip ol, onlarla yat, kalk, tüm maçları en önden izle, maç sonunda Novitzki ile "Olm neden basmadın potaya o pozisyonda??" şeklinde muhabbetlere gir... Cennetin dünya üstünde vuku bulmuş hali gibi birşey... :)))

Neyse, gene de Dallas değil mütevaziliği ile yıldızlığını normal gösterebilen Duncan'ın Spurs'u çıksın isterim. Gerçi gecenin başında sanki çok yakınmış gibi gelen iki sürpriz de gerçekleşmedi ve iş yokuşa sürüldü ama olsun... Kıran kırana geçebilecek, heyecanı neredeyse finalden daha yüksek olabilecek iki maç var önümüzde...

İyi olan kazansın diyor, bir NBA takımı sahibi olana kadar ilahi adaletin varlığından şüphe duymaya devam edeceğimi "ilgilisinin" dikkatlerine sunuyorum... :)

(Hornets'e bile razıyım... Valla... ;))

http://www.nba.com/mavericks/news/cuban_bio000329.html

Zeki adammış, sattığı şirket şu anda ortadan kalkmış. Adam havayı cıvayı Dallas Mavericks'e dönüştürmüş... :)

Prior to his purchase of the Mavericks, Cuban co-founded Broadcast.com, the leading provider of multimedia and streaming on the Internet, in 1995, selling it to Yahoo! in July of 1999. Before Broadcast.com, Cuban co-founded MicroSolutions, a leading National Systems Integrator, in 1983, and later sold it to CompuServe.

Today, in addition to his ownership of the Mavericks, Cuban is an active investor in leading and cutting-edge technologies and continues to be a sought-after speaker.

"As of 2006, neither broadcast.com nor broadcast.yahoo.com are distinct web addresses; both simply redirect to yahoo.com."

istanbul 000
23-05-2006, 20:16
Beklenen iki sürprizden daha tutarlı olanı gerçekleşti. Cavaliers seriyi 6. maçta kaybetmişti zaten. Evinde yenemediği Detroit'i deplasmanda yenmesi imkansızdı. Ama aynı imkansızlığı Dallas başardı ve finale çıktı. Tim Duncan hayranı olsam da bir şekilde Dallas'ı tuttum bu maçta çünkü finallerde farklı bir hava olsun istedim içten içe...

Novitzki'nin performansına şapka çıkarmamak mümkün değil; söylenecek fazla birşey de yok... :)

hakanen
23-05-2006, 20:31
Bizimkiler playoffa kalamayınca ,soğmuştum NBA den....Ama eski göz ağrım Phoenıx 'in maşallahı var...:-)Kusura bakma turkıswarrıor ,bu defa üzdük seni....Ama sende kalan kısım için artık bizi tutarsın değil mi?En azından şampiyon olursak ,şampiyon takıma elenmiştik dersin:-))

zep
24-05-2006, 09:36
miami 1-0 önde geçmiş detroiti deplasmanda yenerek.

ancak maçı vermedi nba tv, sezon boyunca birçok gereksiz maçı verip de doğu finali yerine wnba maçını verdi. bugün de dallas-suns yerine başka bir wnba maçı görünüyor. dalga mı geçiyorlar, wnbatv mi oldu bu nedir?

dün de bjk-efes yarı final maçını vermedi ntv, federasyonun maç saatini değiştirdiğini söyleyerek.

greenleaf
24-05-2006, 15:24
dalga geciyorlar . tarih bunları affetmez.. sikeci nba. nasıl terse yatırdı:D ya kırk yılda bir miami detroiti yenmis. seyredemeyecekmiyiz. off offff

istanbul 000
24-05-2006, 23:08
Ben de anlamadım. Maç sonucunu görünce nasıl olup da atladığıma şaştım. Sonra baktım ki maçın ne kendisi ne tekrarı var. Garip bir durum... Yayın hakları ile ilgili birşey olsa gerek ama çok saçma sonuçta...

Önümüzdeki maçlara bakacağız artık... :)

greenleaf
03-06-2006, 08:45
miami finallerde. bu seride cok formadaydı shaq yine aynen devam ettiı.. 14 de 12 atıs isabeti, 3 hücum 13 defans reboundu, 5 blokla ve en onemlisi 28 sayıyla.. wade grip oldugu için etkili degildi ama Jason williams onun yerine attı.

vizyoner
09-06-2006, 03:28
MIA- DAL final serisi.
Favori olarak Miami'yi görüyorum.
04:00daki ilk maçta Dallas evinde çıkaracağı bir galibiyet Miami adına çok şeyi değiştirecektir.
Dallas son 2 maçta 16 ve 9 sayı farkla kazanırken 10 ve 15 sayı fark yediği çeyrekler oldu. Bu istikrarsızlık Miami cephesinde affedilmez.
İki denk gücün olduğu düşününce Dallas'ın hatalarını farkeden Miami avantajlı da başlayacaktır sanırım.

vizyoner
10-06-2006, 21:57
Dallas'a dayanan yok: 90-80
NBA Finali'nde serinin ilk maçında Dallas Mavericks kendi evinde Miami Heat'i 90-80 mağlup ederek seride durumu 1-0'a getirdi.

Baştan sonra büyük çekişme içinde geçen maçın yıldızı Dallas'ta 32 sayı 4 ribaund 1 asistlik performansı ile Jason Terry'di. Miami'de D. Wade'in 28 sayısı mağlubiyeti önlemezken S. O'Neal, 38 dakika süre aldığı maçı 17 sayı ile tamamladı.

Dallas'a galibiyeti bench'ten gelen sayılar getirdi. Mavericks bench'ten 24 sayı bulurken, Miami bench'ten sadece 2 sayı buldu. Dallas Mavericks'i finale taşıyan Nowitzki ise 16 sayıda kaldı.

Serinin ikinci maçı Cumartesi'yi Pazar'a bağlayan gece oynanacak.

vizyoner
10-06-2006, 22:13
Halen final serisinde favori olarak Miami'yi görüyorum.
Serinin ilk maçında 10 sayılık farkın analizinde son 3 dakikada atışlarda verimsizleşen Miami oyunu görülüyor. Dallas savunması iyi durumdaydı ancak kıyaslayınca Miami savunması seriyi götürebilecek durumda. Dallas hücumu ise önceki maçlara nazaran ağır kalmaya başladı, 90 sayı fena görünmüyor ama 2.maçta ilk devre 50 sayı atamazlarsa maçın sonunu getirmekte zorlanabilirler.

Seriyi 4-3 Miami'nin almasını bekliyorum.

zep
12-06-2006, 10:06
Halen final serisinde favori olarak Miami'yi görüyorum.
Serinin ilk maçında 10 sayılık farkın analizinde son 3 dakikada atışlarda verimsizleşen Miami oyunu görülüyor. Dallas savunması iyi durumdaydı ancak kıyaslayınca Miami savunması seriyi götürebilecek durumda. Dallas hücumu ise önceki maçlara nazaran ağır kalmaya başladı, 90 sayı fena görünmüyor ama 2.maçta ilk devre 50 sayı atamazlarsa maçın sonunu getirmekte zorlanabilirler.

Seriyi 4-3 Miami'nin almasını bekliyorum.

ilk yarı tam 50 sayı atarak maçı da 99-85 aldı dallas, miami bu jeysın vilyımsın bu şekilde oynamasıyla çok zor. fark 27 den 12 ye gerilerken sahada payton vardı. shaqa gelen ikili sıkıştırmaları pat riley shaqı çıkartınca ancak çözebildi ve dallasın oyun düzeni biraz bozuldu. dallas miamide oynananacak 3 maçtan en az 1 tanesini alır diye düşünüyorum.

bir de herşeyin istatistiğini tutan amerikalılardan istatistik, finallerde 2-0 öne geçen 29 takımdan 27 si şampiyon olmuş.

greenleaf
12-06-2006, 20:39
gettii bizim miami...zor bu saatten sonra. shaq da moral olarak cokmus galiba.shaq coktuyse payton ne halde sen dusun..

vizyoner
15-06-2006, 07:04
Sadece: 2-1 Dallas lehine..
Dallas'ın savunma problemleri artıyor bu arada..

zep
16-06-2006, 09:15
2-2 ye geldi seri.

savunmada problemi var da hücumda da epey sorunlu. son periyot yeni bir rekor kırdı dallas 7 sayı atarak. dirk çok kötü 2/14 isabet. yedeklerin katkısında miami ilk defa üstünlük kurdu. dallasın yedeklerinin katkısının çoğu stackhousedan geliyordu o da ceza alacak gibi. önümüzdeki maçı da miami alırsa dallas baskı altında 2 maç oynayacak.

istanbul 000
18-06-2006, 22:58
Seri hala sonucu belli olmadan gidiyor. İlk iki maçtaki Dallas üstünlüğü Miami'de yok oldu. 5. Maça da Miami önde çıkıyor. Dallas da evinde asılıp maçı büyük ihtimal alacağına göre dananın kuyruğu 7. maçta kopacakmış gibi duruyor şu anda...

Heyecanlı ve güzel bir seri oluyor... :)