PDA

View Full Version : Demİrbank

DÜŞEN UÇAK
14-02-2009, 17:23
2000 yılında krizde batırılan ve Hsbc'ye 3 kuruşa satılan demirbankla ilgili forumda hiçbir bölüm göremedim.Demirbank'ın 10 da 1 olamayacak bankaların milyar dolarlara satıldığını görmek de canımı çok sıkıyor ayrıca:grrr:

ayyan
14-02-2009, 17:27
2004 öncesi yazılar database arızası sebebiyle arşivde yer almıyor.

Bazı başlıklarda dönem dönem tartışılıyor. Forumun arama özelliğini kullanmanızı öneririm.

REST
14-02-2009, 17:30
DEMİRBANK...
Varlık satışı yolu ile satıldığı için..
Yatırımcılarına bir bardak su bile vermediler/vermeyecekler...
İMKB...SPK...
Yatırımcıların haklarını her zaman korur...
Yatırım yapan HSBC yi de korudular...:notr:
...

DÜŞEN UÇAK
14-02-2009, 18:07
Sağolsunlar ky hariç herkesi koruyorlar.Türkiye'nin en büyük bankalrından biri devlete güvendiği için battı.

warworn
14-02-2009, 18:32
demirbankdan dolayı zarar gören yatırımcılar avrupa insan hakları mahkemesine başvuruda bulunmuşlar karara baglanması bekleniyor..........

demirbank almanyada kote olmuştu alman magdurlarında oldugu söylenmekte.......

DÜŞEN UÇAK
26-02-2009, 19:15
KENTBANK'ın bankacılık yapma izni geri verilecekmiş.Acaba bu Demirbankıda etkiler mi?

BOSNA
21-03-2009, 16:08
KENTBANK'ın bankacılık yapma izni geri verilecekmiş.Acaba bu Demirbankıda etkiler mi?

Çok zor bu gibi şeyler hele bu iktidar varken imkansız....:notr:

DÜŞEN UÇAK
26-07-2009, 07:33
GÜncel...

mehmet59
16-01-2010, 14:01
Demirbank'ın batmasında bir dolap, bir düzen olduğunu herkes hissediyor, inanıyor. Merkez Bankası bşk., İMKB yönetimi, o günün hükümeti ve de banka yönetiminin vebalini millete yıktılar. Bunu AİHM de tesbit edecektir ama acaba kaybolan hakların alınmasına yeterli olabilecek midir? Ayrıca, o günkü hesaplar yatırım kurumlarında halen tutulmakta mıdır? Ve, eğer haklar iade edilecekse hangi ölçüte göre hesaplanacaktır? Bir de şu var: Eğer küçük yatırımcının hakları yenmiş ve mağdur edilmiş kararı verilirse, mağduriyete neden olanlara maddi ve manevi tazminat yolları açık olacak mıdır? Tabi ki bunu hukukçular bilebilir ama ben kaybettiklerimi kesinlikle unuttum. Yemin ediyorum ki bu mağduriyete neden olanlar, en azından soruşturma kapsamında 15 gün nezarette tutulsunlar bütün haklarımı helal etmeye hazırım. Para pul da vermesinler kesinlikle razıyım. Leke; alınlarına kazınsın ve çocuklarından utanır hale gelsinler, gam yemem !

DÜŞEN UÇAK
24-03-2011, 19:20
güncel....

DÜŞEN UÇAK
02-12-2012, 12:00
güncel...