PDA

View Full Version : Otomatik trade'ler

Afat
08-05-2009, 13:05
Herkese merhaba,

Yaptigim forex islemlerinde manuel olarak yaptigim islemlerin cogu requote denerek geri cevrildi. Bende otomatik islemler koydum,(buy limit) . Fakat ilginc bir sekilde ben bu sekilde kazanmaya baslayinca ki baya yuklu kazanmaya basladim. Fiyat tam olarak benim al emrini verdigim seviye'ye gelmesine ragmen islemlerin bi turlu baslamadi. Fiyat ayni yere 10 defa geldi diyelim ilkinde calismasi gereken emirler calismamaya ve rastegele calismaya basladi ve benim yaptigim islem buy limit olmasina ragmen islem tipi buy olarak gozukmeye basladi. Broker firmasi ben kazanmaya baslayinca kafasina gore cani istediginde buy tusuna basiyor gibi izlenim olustu bende.

Bunlara karsi yapabilecegim bisi var mi cunku boyle devam ederse papaz olucaz?

nightmareuni
08-05-2009, 15:11
Herkese merhaba,

Yaptigim forex islemlerinde manuel olarak yaptigim islemlerin cogu requote denerek geri cevrildi. Bende otomatik islemler koydum,(buy limit) . Fakat ilginc bir sekilde ben bu sekilde kazanmaya baslayinca ki baya yuklu kazanmaya basladim. Fiyat tam olarak benim al emrini verdigim seviye'ye gelmesine ragmen islemlerin bi turlu baslamadi. Fiyat ayni yere 10 defa geldi diyelim ilkinde calismasi gereken emirler calismamaya ve rastegele calismaya basladi ve benim yaptigim islem buy limit olmasina ragmen islem tipi buy olarak gozukmeye basladi. Broker firmasi ben kazanmaya baslayinca kafasina gore cani istediginde buy tusuna basiyor gibi izlenim olustu bende.

Daha sağlam brokerlarla çalış, merdiven altı ve türk aracılardan uzak dur.

Afat
08-05-2009, 16:04
Daha sağlam brokerlarla çalış, merdiven altı ve türk aracılardan uzak dur.

Hocam broker yabanci, isvicrede bir firma. Guvenilir diye isvicrelileri sectik, daha cakal ciktilar. Biraz once aradilar beni, hesabimi deactive etmisler. 500 dolardan 20000 dolara cikinca gozlerine battim herhalde. Neyse sorunun price feed problem oldugunu, yaptigim islemlerin market disi fiyattan oldugunu vede islemleri inceleyeceklerini soyleyerek bu sure zarfinda hesabimi dondurdular. Nedir bu price feed problem?

fxtrader
08-05-2009, 16:47
alpari,oanda,ibfx gibi kurumlara geç.başkasına bakma.
adamların yaptıkları bana göre bahaneden başka bişey değil.sen emri girmişsin ve fiyat oraya gelmiş,emre göre alış yada satış gerçekleşecek,adı ister price feed olsun ister başka bişey olsun bu işin açıklaması olamaz.
çalıştığın kurumu denetleyen bir yer varsa şikayet et,yoksa yapabileceğin bişey yok,paranı kurtarmaya bak.

fxtrader
08-05-2009, 16:48
anaparanı yani,gerisini zaten denetleyici yoksa alamazsın

gaspar
08-05-2009, 19:46
tam olarak bilmemekle beraber amerikada nfa bu limitli emirlerin yapılamıyacağı konusunda karar almış veya öyle birşey. tam emin değilim yanlış birşey de söylemk istemiyorum diğer bazı forumlarda bu bilgi verildi. ama bu olay o olayla mı ilgili bilemiyorum.
bu tür uygulamalar hiç hoş değil.
yanlız bu firmaların bi şekilde afişe edilmesi lazım.:grrr:

Afat
08-05-2009, 22:13
Benim aklim almiyo acikcasi.Fiyat bi asagi bi yukari dalgalanip ziplarken hep ayni hareketleri tekrar ediyodu. Spread'de cok dardi, yani dipten alan usten satsa iyi kar edebilirdi. Fakat manuel olarak alip satmak cok zordu cunku fiyat cok hizli hareket ediyodu, bende otomatik emirler koydum. Ve sayet engellenmemis olsam, bi kac gun daha bu sekilde islem yapsam milyoner olmustum:). %99 ihtimalle ya yaptigim butun islemleri yada cogunlugunu iptal edecekler. Swiss federal banking comission diye bir komisyon varmis ve denetliyormus bunlari. Sizi sikayet ederim diyence gozleri korkar mi bilmem. Gorucez artik ne olacak.

szpilman
09-05-2009, 01:24
Adamlarin derdi belliymis, eger siz para kaybetseydiniz hic ses cikarmazlardi. Eger ortada otomatik emir opsiyonu diye bisey varsa bunu oraya sus olsun diye koymadilar, millet kullansin diye koydular. Umarim hem anaparayi hem karlari alirsiniz, adalet varsa almaniz lazim. Kaybeden kendileri olacak, bu firmanin ismini duyan bir daha yanina yaklasmayacak.

SerCey
09-05-2009, 14:15
yahu kardeşim sen de amma açgözlüymüşsün :) madem 20000 usd yaptın paranı, niye bi kısmını çekmedin ki...

isterse en güvenilir kurum olsun, karını her zaman cebe atarak ilerleyeceksin foreks piyasalarında...

foreks piyasalarında düzenli olarak güzel paralar kazanan tecrübeli biri olarak söylüyorum bunu, herkesin kulağına küpe olsun derim...

ama tabii yine de inşallah paranı karıyla beraber kurtarabilirsin...allah yardımcın olsun...

koala
09-05-2009, 14:31
otomatik trade denince kendi kendine al-sat yapan ExpertAdvisorlar akla geliyor. bunlari kullaniyor musunuz arkadaslar? par akazandiriyor mu? geceleri de calissin diye bi WebHosting uzeirnde mi calistiriyosunuz?

FNT
09-05-2009, 15:00
Herkese merhaba,

Daha önce bu Forex mevzusunda birçok arkadaşımız yazdı, ben de yineleyeyim:

Çalıştığınız kurum çok sağlam olmalı, aksi takdirde kazansanız bile paranızı alamayabilirsiniz...

Afat
09-05-2009, 15:23
yahu kardeşim sen de amma açgözlüymüşsün :) madem 20000 usd yaptın paranı, niye bi kısmını çekmedin ki...

isterse en güvenilir kurum olsun, karını her zaman cebe atarak ilerleyeceksin foreks piyasalarında...

foreks piyasalarında düzenli olarak güzel paralar kazanan tecrübeli biri olarak söylüyorum bunu, herkesin kulağına küpe olsun derim...

ama tabii yine de inşallah paranı karıyla beraber kurtarabilirsin...allah yardımcın olsun...

hocam, 20000 usd'yi yaklasik 6 saat de yaptim. yoksa tabiki cekerdim. sonrasinda zaten hesabi dondurdular.

otomatik trade denince kendi kendine al-sat yapan ExpertAdvisorlar akla geliyor. bunlari kullaniyor musunuz arkadaslar? par akazandiriyor mu? geceleri de calissin diye bi WebHosting uzeirnde mi calistiriyosunuz?

benim bahsettiklerim normal otomatik emirler.

szpilman
09-05-2009, 16:47
Ahahahah,

naaptin dayi, adamlari kalpten mi gotureceksin :))

Adamlar amma yusuf yusuf olmustur ama, omurlerinden omur gitmistir :))
Umarim paralari kurtarirsiniz..

[QUOTE=Afat;3189731]hocam, 20000 usd'yi yaklasik 6 saat de yaptim. yoksa tabiki cekerdim. sonrasinda zaten hesabi dondurdular.

gaspar
09-05-2009, 17:55
sayın afat bu işlemler kaç biplik acab yazabilirmisiniz. belki düşük scalp nedeniyle olabilir.

Afat
09-05-2009, 19:19
sayın afat bu işlemler kaç biplik acab yazabilirmisiniz. belki düşük scalp nedeniyle olabilir.

Yok hayir, pips araligi oldukca genis idi. Yaklasik 150 pips civari. Bahaneleri yapmis oldugum islemlerin ziplamalarda ve dususlerde olmus olmasi. Ziplamalarin gercek piyasayi yansitmadigini soyleyerek dondurdular hesabi.

Bear_Bull
09-05-2009, 20:34
Yok hayir, pips araligi oldukca genis idi. Yaklasik 150 pips civari. Bahaneleri yapmis oldugum islemlerin ziplamalarda ve dususlerde olmus olmasi. Ziplamalarin gercek piyasayi yansitmadigini soyleyerek dondurdular hesabi.

Forex ten pek anlamam sadece 1 kaç deneme hesabı açtım ama.

O piyasayı yansıtmayan yerde hesap yakan yada mecburen olmadı korkudan pozisyon kapatmak zorunda kalanların zararlarınıda """islemlerin ziplamalarda ve dususlerde olmus "" diye zararları iade ediliyormuymuş ? bu soruyu bir sorun isterseniz.

Sizin ettiğiniz kar size verilmiyorsa zarar edenlerin zararı iadeedilmiyorsa aradaki fark kime/kimlere gidiyor ben bayağı bir merak ettim.:notr:

Ucundan kıyısından başlamayı düşündüğümüz bir piyasada sürekli böyle mide bulandırıcı yazıları okudukça deneme hesabı ile aklıma gelirse bir kaç işlem yapıyorum.
Bu gidişle FOREX piyasasında hiç gerçek hesabım olmayacak/olamayacak.
Vob yeter de artar bile, kaybetsende kazansanda hesabına nakit giriş / çıkış
otomatik yapılıyor herhangi bir sorun hiç yaşamadım.
Kaybettiğimde sorun olmayan ama kazandığımda alamadığım kazancın piyasasında benimde işim olmaz.:bad:

databank
09-05-2009, 22:00
Aşağıdaki EA 1.1.2009 - 8.5.2009 arasında GBPUSD döviz çiftinde back-test olarak çalıştı.

http://img232.yukle.tc/images/4641a1.JPG (http://www.yukle.tc)

Yaklaşık 2. aydan itibaren düzenli olarak para çekimi mümkündür.

BURASI MUŞTUR
10-05-2009, 00:00

Biraz garip...150 pips 6 saatte yaklaşık 1e 40 artış...
Biraz çelişki gibi geldi....

Ama mazur görün madem öyle 1e 40 yapan bi formül var sizde niye bunu elalemin makinasında programında çalıştırıyorsunuz...Adamlar formülüde almışlardır şimdi...
Ben olsam bende hesabınızı dondururdum.Bu hızla gitseniz -ki yanlış anlamadıysam-adamların şirketini ellerinden alacaksınız....Belki ondan korkmuşlardır...
Siz siz olun forexe falan bulaşmayın...O kadar iyi olduğunuzu düşünüyorsanız voba gelin...Emin olun kimse paracıklarınıza karışmaz...
İyi forex firması diye bir şeyde zannetmiyorumm.Siz kaybettiğinizde onlar iyidirler.gerçek yüzlerini kazandığınızda bi görü...İyi geceler...

gaspar
10-05-2009, 16:39
evet ya şimdi bende şüphelendim 150 biplik emirler varsa nasıl oluyor anlamadım.
sayın afat siz hesap geçmişi dökümanınızı resim olarak koyarsanız işlem adedi ve işlem saatlerine bakarak birşey çıkarabiliriz. yoksa şu haliyle pek anlaşılır gözükmüyor.:arf:

betaport
10-05-2009, 17:01
Forexte otomatik trade işlem yapmak isteyenlere tek tavsiyem m15 zaman diliminin altına inmeyin.
Kullandığınız Expert asla platforma SLoss ve TP seviyelerini yazmamalı. O seviyelere geldiğinde otomatik işleme girmeli sebebi : EA nız platforma Sloss yazdığı an Brokerın ekranında kademelerdeki listede hacime eklenirsiniz Broker karlı görürse stopunuzu yakabilir.

En iyi otomatik trade m15 ve h1 de olur deneyimle sabittir.
365 gün açık VPS sistemlerdee bunu uyguladım. Reel hesapta.

Afat
10-05-2009, 18:21
evet ya şimdi bende şüphelendim 150 biplik emirler varsa nasıl oluyor anlamadım.
sayın afat siz hesap geçmişi dökümanınızı resim olarak koyarsanız işlem adedi ve işlem saatlerine bakarak birşey çıkarabiliriz. yoksa şu haliyle pek anlaşılır gözükmüyor.:arf:

Sayin gaspar, onceki mesajlarimda da yazdigim gibi bu pip araligi ziplamalar nedeni ile bu sekilde genis. Ve sadece bir islem yapmadim. Islem sayisi 100'u gecmistir diye dusunuyorum. Hesabima suan ulasamiyorum dondurulmus durumda.
Benim dikkat cekmek istedigim broker'in yaptigin islemler market disi fiyatdan yapmis reel market bu fiyatlari yansitmiyo diyip bu islemleri iptal edip edemeyecegi.Ve bahaneside bu sekilde ziplamarda (spike) islem yapmis olmam.

koala
10-05-2009, 18:28
En iyi otomatik trade m15 ve h1 de olur deneyimle sabittir.365 gün açık VPS sistemlerdee bunu uyguladım. Reel hesapta.

sn betaport, vps olarak hangisini kullaniyorsunuz? aylik 70 dolar gibi ucretleri var galiba. ucuz ve kaliteli onerebileceginiz var mi? bi de o vps sirketleri sizin yaptiginiz EA formulunu ele gecirip kendileri de islem yapabilirler mi?

gaspar
10-05-2009, 20:13
birde şöyle birşey var. ea olarak kullanıldığında sl-tp noktalarının broker tarafınfdan görülmesine engel olunabilir. bu kodlar var. söylendiğine göre siz görüyorsunuz ama broker göremiyor. bu mantıkla limit olaylarıda gizli yapılabilir diye düşünüyorum ama çözüm olurmu bilemiyorum.:kural:

hipofiz
11-05-2009, 22:24
asıl sorulması gereken soruyu kimse sormadı

500 dolar nasıl 20 bin oldu
hangi yöntem sistem ???

Afat
11-05-2009, 22:35
asıl sorulması gereken soruyu kimse sormadı

500 dolar nasıl 20 bin oldu
hangi yöntem sistem ???

pek oyle saglam bir sistem oldugunu soyleyemem. sadece baska kurumlarin dalglanmalarda en az 100 pips'e cikardigi spread'i benim kurum 40'pips'de sabitledigi icin kazancli ciktim.
Bu arada firma ile sorun cozuldu. Dalgali olan para birimlerinde islem yapmiyolar artik:) benim islemleride iptal ettiler zaten.

Forex'e baslamamis arakdaslar icin soyluyorum 500$ 20000$ oldu diye gaza gelmeyin. Normal sartlar altinda kisa vadede boyle birsey mumkun degil. Cay kasigi ile toplayip kurek ile verirsiniz genelde. Kac hesp yaktigimi hatirlamiyorum bile.

gaspar
12-05-2009, 14:29
ortalama olarak 100 işlem 6 saat dersek , işlem başına yani 3.6 dakika da bir işlem demek ki bunu zaten pek kabul edilebilecek birşey değil gibime geliyor.:notr:

hipofiz
12-05-2009, 22:25
aynen öyle internet efsanesi bunlar inanılası şeyşer değil sakın kapııp gitmeyin bunlara yanarsınız

ortalama olarak 100 işlem 6 saat dersek , işlem başına yani 3.6 dakika da bir işlem demek ki bunu zaten pek kabul edilebilecek birşey değil gibime geliyor.:notr: