PDA

View Full Version : Vedat Okyar vefat etti....

carcharias
20-07-2009, 10:14
http://img24.imageshack.us/img24/7605/536120090618043810991.jpg

efsane kaptan Vedat Okyar hakkın rahmetine kavuştu. Kanser tedavisi süresince görüştüğüm eşine ve oğlu'na allahtan sabır dilerim.

sevenlerinin başı sağolsun:cry::cry:

BEYAZIT
20-07-2009, 10:18
Allah rahmet eylemsin

carcharias
20-07-2009, 10:19
Beşiktaşlı, gsaraylı, fbahçeli,sivaslı,malatyalı,antepli,maraşlı demeden herkesin Vedat abisiysi. Mekanın cennet olsun Vedat abi. seni hiç unutmayacağız. Yine Kanserden ölen Kazım Kanat abiye de selamlarımızı ilet.
Bizi bilirsin; nasıl geldik,öyle gideceğiz;Beşiktaş'lı doğduk,Beşiktaş'lı öleceğiz.

Spor camiasının başı sağolsun...

http://img32.imageshack.us/img32/2945/00008019.jpg
Vedat Okyar, (d. 1945 Bursa ö. 2009 İstanbul)

Bursaspor, Beşiktaş JK, Diyarbakırspor, Karagümrük takımlarında oynadı. Futbola Bursaspor'da başladı. Tekstilci olan babası Rahmi Okyar'ın, Beşiktaş Jimnastik Kulübü'nde yönetici olduğu dönemde Beşiktaş'a transfer oldu. 1968 - 1976 yılları arasında Beşiktaş'ta 253 maçta oynayıp, 21 gol attı. 33 kez Türk Milli Futbol Takımı'nda yer aldı. Futbolda oyun kurucu özelliği ile dikkati çekti. Futbol oynadığı dönemde kullandığı 43 penaltıdan 42'sini gole çevirdi.

Futbolu bıraktıktan sonra kısa süre tekstil işi yaptıktan sonra, 1981 yılından itibaren spor yazarı olarak Sabah, Fotomaç, Hürriyet ve Vatan gazetelerinde görev aldı.Büyük kaptan kansere yakalandı ve 20 Temmuz 2009 sabah saatlarinde hayata veda etti.

HaN
20-07-2009, 10:21
Allah rahmet eylesin....yorumlarını severek dinlerdim....hiçbir zaman tribüne oynamazdı...hep gördüğünü yazar çizer söylerdi...sevenlerine Allah tan sabır diliyorum....

carcharias
20-07-2009, 10:23
http://img268.imageshack.us/img268/8952/13026263.jpg

Beşiktaş Kulübü açıklaması...

Vedat Abimiz'i kaybettik... Artık hayatlarımız onunla beraber giden üslubundan, gülüşünden, Beşiktaş aşkını okuduğumuz gözlerinden yoksun, eksik...
Ağlıyoruz şimdi gidişinin arkasından... Ama o güzel gözlerinle gördüğün son mutluluğu, çifte şampiyonluğu sana yaşattığımız için biraz da rahat içimiz... Ve içimizden dualarla birlikte geçiriyoruz şu cümleleri; iyi ki doğdun, iyi ki yaşadın, iyi ki Beşiktaşlı oldun ve biz iyi ki tanıdık seni Vedat Abi...

Futbola az ya da çok bulaşmış, taraflı tarafsız herkes severdi Vedat Abi'yi. Hani tersi mümkün olmayan "adam"lardandı. İster televizyonda izlerken, ister yazılarını okurken, isterse de birebir konuşma fırsatı bulunduğunda insanın içinde sabahlara kadar sohbet isteği uyandırır, yüzünde gülücükler açtırırdı. Hem sevilen hem de sayılan, sadece bu iki özelliğiyle bile ona dair birçok şeyi açıklayan bir karakteri vardı.

Ve tabii ki o kocaman; bitmek, tükenmek, yorulmak bilmeyen Beşiktaş aşkı... Her fırsatta söylerdi; hayattaki en büyük önceliğinin Beşiktaşlılık olduğunu, onu her sıfatının önüne koyduğunu... Futbolculuğunda da, yorumculuğunda da; çizgisini, sıcacık kelimelerini, üslubunu hiç değiştirmedi... Ve tüm bu özellikleriyle ona yakın ya da uzak her futbol sevdalısının hayatında önemli bir timsal yeri edindi... Ve tabii ki aramızdan ayrılışının boşluğu da bir o kadar büyük oldu...

"Beşiktaş Beni, Ben Beşiktaş'ı İstiyordum"

1945 yılında Bursa'da doğan ve doğuştan özel bir yeteneğe sahip olan Vedat Okyar, Beşiktaş Dergisi'nin 2001 yılının Kasım sayısı için kendisiyle yapılan röportajda futbola başlama hikayesini şöyle anlatıyordu: "Bakırköy İlkokulu'nda seçmelere katıldım ve kazandım. Öyle başladı. Çok da sevdiğim bir işti. Bakırköy'de, Yücespor'da oynadım. Oradan, Selahattin Tortul ağabeyimizin girişimleri ile Erdoğan Şenay ile birlikte Adalet Takımı'na transfer oldum. Rahmetli babacığım (Rahmi Okyar) Bursaspor'un kurucularından. Bursaspor'u kurunca, Bakırköy'ün dört oyuncusu ben, kaleci Turan, Ersel, Tamer Bursa'ya gittik. Bursa'da iken Beşiktaş beni, ben Beşiktaş'ı istiyordum."

Tek Kuruş Almadan…

Vedat Okyar, ilk profesyonel deneyimini yaşadığı Bursaspor'da, kısa zamanda takımın önemli oyuncularından birisi oldu. Teknik kapasitesi, driplingleri ve oyun kuruculuktaki zekasıyla yeşil-beyazlı takımın maestrosuydu. Bursa'da yetişmesine rağmen, kendisinin de dile getirdiği gibi küçük yaştan beri gönül verdiği Beşiktaş'ta oynamak istiyordu. Siyah-Beyaz formayı 1968 yılında sırtına geçiren Vedat Okyar'ın Beşiktaş'a gelişinin de enteresan bir hikayesi vardı: "Çok büyük hamleler yapan bir Eskişehir takımı vardı. Amatör Milli Takım maçı için havaalanına indim, bavullarımı bulamadım. Bavullarımı Eskişehirliler kaçırmış. Sonra da beni kaçırdılar. İki gün Eskişehir'de kaldım. Rahmetli babacığımın Baba Hakkı'ya bir sözü vardı. Bu nedenle hiçbir pazarlık yapılmadan Beşiktaş'a geldim. Babam Beşiktaş'ın iki dönem Asbaşkanlığı'nı yaptı. Allah rahmet eylesin, yattığı yerde rahat etsin. Beşiktaş'ta parasız oynadım ama babamdan belki daha fazlasını aldım. En azından Beşiktaş'a verdiğim hizmetin karşılığını para olarak almadım, babacığımdan aldım."

Öyle bir sevgisi, saygısı vardı ki Beşiktaş formasına, onu giydiği her anında yakıştı Siyah-Beyaz'a. Yine böyle maçlardan birinde hakemin tartışmalı bir pozisyon sonrasında yanına gidip "Tekme attın mı?" diye sorması üzerine, "Evet" diye cevap vererek sahayı terk etmek zorunda kalmasının açıklamasını şöyle yapardı Vedat Abi: "Hakeme Beşiktaş formasıyla yalan mı söyleyecektim utanmadan?"...

41 Yaşına Kadar Futbol Oynadı

1968 ile 1978 yılları arasında yer aldığı Beşiktaş Futbol Takımı'nda 253 maçta oynadı. Tekniğe dayalı futbol kariyeri boyunca hiç sakatlık yaşamadı. Zaman zaman Milli Takım'da da yer aldı. Elbette yüzlerce maçın hepsinin onun için ayrı bir önemi vardı. Ama biri vardı ki, yıllarca unutamadığı gibi, defalarca da rüyalarına girdi: "Trabzonspor'la oynadığımız bir kupa maçıydı. İlk maçı 1-0 kaybetmiştik, turu geçmemiz için burada 2-0 kazanmamız gerekiyor. 1-0 öndeyiz ve penaltı kaçırdım. Sonra Lütfü golü attı ve turu geçtik. Golü atınca Lütfü'nün sevinçten kulağını ısırdım. Maçtan sonra da hastaneye götürdüm."

Çok iyi bir penaltıcı olan Vedat Okyar, Bursaspor ve Beşiktaş'ta kullandığı 43 penaltıdan 42'sini gole çevirerek, bu konudaki ustalığını gösterdi. Zaten Trabzonspor maçında kaçırdığı penaltıdan sonra, bir daha penaltı kullanmaya tövbe etti.

Kısa fasıllarla Diyarbakırspor ve Karagümrük takımlarında da top koşturduktan sonra 42 yaşında futbolu bırakıp, babasının mesleğini yapmaya başladı. 1980'li yılların sonuna doğru futbol yazarlığına başladı ve yaptığı muhteşem yorumlarla, kendine has üslubuyla spor basınının vazgeçilmez bir parçası oldu.

Yolculuğuna Mutlu Çıktı

Vedat Abi, geçtiğimiz sezon boyunca takımımıza en çok güvenenlerdendi. Ne zamanki yazısında "Ben bu güveni hissettim" diye yazdı, biz de rahat bir nefes aldık. Nitekim futbolcularımız da bunu boşa çıkarmadı, hepimiz gibi Vedat Abi'yi de sevince boğdu. Biz de bir hevesle gitmiştik onun yanına. Hem bu mutluluğu paylaşmak hem de kendisini ziyaret etmek için... Çünkü bir kulağımız, bir gözümüz hep onun üzerindeydi...

O da şöyle anlatmıştı şampiyonluk sevincini; "Tedavi sürecime inanılmaz bir etkisi oldu. Beni moral olarak ayakta tutan en büyük şeylerden biri. Şampiyonluk görüntülerini televizyondan izledim. İlaç gibi geldi. Beşiktaş; Fenerbahçe'yi yenip Türkiye Kupası'nı, Galatasaray'ı yenip Süper Lig'i kazandı. Daha ne olsun. Lig tarihinde kazanılan birçok eğri büğrü şampiyonluk var. Ama ikinci yarıdan itibaren bunu haketti. Çok yakıştı Beşiktaş'a..."

Ardından bu sezonla ilgili umutlarını da sormuştuk kendisine; "Mustafa Denizli'yle işbirliği yapmaya devam ettikçe önümüzdeki sezon Avrupa kupalarından bir tanesini mutlaka alacaklarına inanıyorum. Devre arasında da sıkıntıya girmeyecektir Beşiktaş. Zaten bana göre Beşiktaş'ın kadrosu diğer takımlardan daha iyi. Artık 3-5 ayda bozulacak bir yapıya da sahip değil. Her şey rayına girdi, profeyonelleştiler. Dediğim gibi, Mustafa cin gibidir. Önümüzdeki sezondan da alnının akıyla çıkacaktır."

İşte öyle bir Beşiktaşlı'ydı o... Taraftarlarımızın "Bugün dost yaralanmış, yine gönlüm hoş değil" pankartıyla gösterdiği vefayı da gözleri dolarak karşılamıştı; "Pankartı görünce çok duygulandım. Zaten oğlum da hemen aradı beni bunu söylemek için. Beşiktaş'ta forma giyen futbolcuların hepsinin bu vefayı anlamaları lazım. Her zaman söylerim; benim en yakın akrabalarım Beşiktaş taraftarlarıdır, öz akrabalarım değil..."

Ayrılırken içimizden de, yazımızın sonunda da "Geçmiş olacak" dedik, olmadı Vedat Abi... Kaybettik seni... Futbolculuğunda babalarımızın, dedelerimizin; ucundan Beşiktaş aşkı dökülen kaleminle bizim, çocuklarımızın kalbine değip geçtin... Gittin ya; yaşadığın sürece senin gibi Beşiktaşlılığın, adamlığın, mütevazılığın öğretisi olmuşlar ve şimdi senin gibi bu dünyadan göçüp gitmişler için inandığımız, gökyüzünde pırıl pırıl ışıldayanlardan oldun... Biz yine geceleri başımıza göğe kaldırıp buradan sana bakacağız... Ama gittin ya; bil ki artık dünya daha çekilmez oldu...
Yakışmıyor ölüm hiç bazılarına... Hele sana... Bugün, biraz daha öldü dünya...

carcharias
20-07-2009, 10:27
http://img24.imageshack.us/img24/3145/1369349054.jpg

mettiin
20-07-2009, 10:38
Allah taksiratını affetsİn
gerİde kalanlarina sabirlar versİn

MIHNANA
20-07-2009, 11:35
Beşiktaş'ımızın efsane kaptanı, unutulmaz futbolcusu, beyefendi insan sevgili Vedat Okyar abimize C.Allah'tan rahmet dost, akraba ve Beşiktaş camiasına sabırlar diliyorum.

carcharias
20-07-2009, 12:19
Vedat Okyar`ı kaybettik

1964-1967 sezonları arasında Bursaspor`Umuzda forma giyen ve kaptanlık yapan eski futbolcumuz spor yazarı Vedat Okyar`ı kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşıyoruz.

Kolon kanseri ile mücadeleyi bu sabah kaybeden Vedat Okyar`a Allah`tan rahmet, kederli ailesine, Türk spor basınına ve camiamıza başsağlığı dileriz.

BURSASPOR

carcharias
20-07-2009, 12:21
Başsağlığı Mesajı

Beşiktaş Jimnastik Kulübü eski futbolcularından, spor yazarı ve yorumcu Vedat Okyar'ın vefatını üzüntüyle öğrenmiş bulunuyoruz.

Merhuma Allah'tan rahmet sevenlerine, yakınlarına ve Beşiktaş Camiasına başsağlığı dileriz.

Galatasaray Spor Kulübü

carcharias
20-07-2009, 12:22
Beşiktaş'ın efsane kaptanı ve futbolcusu, yorumcu Vedat Okyar'ın yaşamını yitirdiğini üzüntüyle öğrenmiş bulunuyoruz.

Merhuma Tanrı'dan rahmet kederli ailesi, spor camiası ve Beşiktaş Kulübü'ne başsağlığı dileriz.

FENERBAHÇE SPOR KULÜBÜ

carcharias
20-07-2009, 12:25
vedat abinin annesi halen sağ. en son abisini kaybetmişlerdi vedat abinin. o zaman sevgili annesi beyin kanaması geçirmişti. halen vedat abinin olayını saklıyorlarmış.nasıl söyleriz diye herkesin içi içini yiyormuş. allah sabır versin

brader
20-07-2009, 12:25
Vedat Okyar allah rahmet eylesın.

carcharias
20-07-2009, 12:26
1945 yılında Bursa'da doğan Okyar,Bursaspor, Beşiktaş, Diyarbakırspor ve Karagümrük takımlarında forma giydi. 1968-1976 yıllarında Beşiktaş'ta forma giyen ve kaptanlık da yapan Okyar, 253 maçta oynayıp 21 gol attı. 33 kez de milli formayı giyen Vedat Okyar, futbolu bıraktıktan sonra spor yazarlığı yapıyordu.

Acıbadem Hastaneleri Yoğun Bakım Direktörü Prof. Dr. Nahit Çakar, Beşiktaşlı eski milli futbolcu ve spor yazarı Vedat Okyar'ın bu sabah saat 05.15'te hayatını kaybettiğini açıkladı.

Nahit Çakar, yaptığı yazılı açıklamada, ''27 Şubat 2009 tarihinde, yemek borusunda tümör (pek çok bölgede karaciğer ve akciğer metastazları ile birlikte) tespit edilen hastamız Vedat Okyar, ilaç tedavisi ile izlenmekte iken, merkezi sinir sisteminin dolaşımında meydana gelen bozulma sonucu beyin enfarktüsü ve enfarktüs içine kanama gelişmiştir. Bu nedenle sağ tarafını kullanamayan ve yeterli iletişim kurulamayan hastamız Acıbadem Maslak Hastanesi Yoğun Bakım Ünitesi;nde 11 gündür tedavi görmekteydi.

Durumu ağırlaşan Vedat Okyar, 20 Temmuz Pazartesi günü sabah saat 05.15'de hayatını kaybetmiştir.

Kendisine Allah'tan rahmet, kederli ailesi ve sevenlerine baş sağlığı dileriz'' ifadelerini kullandı.

Vedat Okyar'a Diyarbakırspor camiası olarak Allahtan rahmet, ailesine baş sağlığı diliyoruz.

carcharias
20-07-2009, 12:29
"Güzel Adam"ı kaybettik 20.07.2009

Futbol ailesinin "Güzel Adam"ı, Beşiktaş ve A Milli Takım'ın eski futbolcusu, spor yazarı Vedat Okyar, yakalandığı amansız hastalıktan kurtulamadı ve bu sabah yaşama veda etti.

1945 yılında Bursa'da doğan Okyar, Bursaspor, Beşiktaş, Diyarbakırspor ve Karagümrük takımlarında futbol oynadı.

1968-1976 yılları arasında yer aldığı ve kaptanlığını da yaptığı Beşiktaş'ta oynadığı 253 maçta 21 gol kaydetti. Okyar, 3 kez A Milli, 6 kez Ümit Milli, 4 kez U-18 Milli formayı giydi.

Futbolu bıraktıktan sonra spor yazarlığı yapan, Milliyet, Hürriyet ve son olarak Vatan Gazetelerinde yazan Okyar, bir süredir rahatsızlığı nedeniyle hastanede tedavi görüyordu.

Merhum Okyar için yarın Akaretler BJK Kulüp Binası önünde saat 11:00'de tören düzenlenecek. Okyar'ın naaşı Teşvikiye Camii'nde öğle namazının ardından kılınacak cenaze namazını mütakip Zincirlikuyu Mezarlığı'nda defnedilecek.

"Güzel Adam"a Tanrı'dan rahmet, yakınları, Beşiktaş camiası, Vatan Gazetesi ve futbol ailesine başsağlığı diliyoruz.

TÜRKİYE FUTBOL FEDERASYONU

carcharias
20-07-2009, 12:33
Türkiye Spor Yazarları Derneği Üyesi Vedat Okyar, bu sabah (20 Temmuz Pazartesi), İstanbul'da tedavi gördüğü hastanede hayata veda etti. Acıbadem Hastaneleri Yoğun bakım Direktörü Prof. Dr. Nahit Çakar, Okyar'ın 11 gündür gördüğü tedavinin ardından bu sabah 5.15'te yaşamını yitirdiğini bildirdi.

1945 yılında doğan Vedat Okyar Bursaspor'dan sonra uzun süre Beşiktaş'ta oynadı. Diyarbakırspor ve Karagümrük takımlarında oynadıktan sonra futbolu bıraktı.

Siyah Beyazlı takımda 1968-76 yılları arasında forma giyen Okyar, takım kaptanlığı yaptı. Vedat Okyar Beşiktaş'ta 253 maç oynayıp 21 gol attı. 33 kez de milli formayı giyen Okyar, hayatı boyunca futbol dışında bir iş yapmadı.

Libero ve ortaalan oyuncusu olarak görev yapan Vedat Okyar'ın profesyonel yaşantısında hemen hiç sakatlık yaşamamışlık ve aktif futbolculuk yaşantısını da 42 yaşına kadar sürdürmüş olmak gibi ender rastlanan özellikleri vardı. Okyar'ın, Siyah Beyazlı forma altında kullandığı 43 penaltıdan 42'sini gole çevirmiş olmak gibi bir başka önemli özelliği daha bulunuyordu.

Milliyet, Sabah ve Hürriyet gazetelerinde yazan Vedat Okyar, farklı üslubunun yanısıra ilginç örnekleme ve değerlendirmeleriyle spor basınında seçkin bir yer edinmişti. Okyar, ayrıca özel yaşantısında karşılaştığı her kişiye "Güzel adam" ya da "Güzel insan" diye hitap etmesiyle de ün kazanmıştı.

Geçirdiği ağır hastalığa karşın Beşiktaş'ın kazandığı çifte kupanın kendisine yeni bir yaşam umudu verdiğini belirten Okyar'ın çok sevdiği Siyah Beyazlı kulüple ilgili bundan sonraki dileği İnönü Stadının yeni yapılacak haline görebilmekti.

Evli olan Vedat Okyar, 1 erkek evlat babasıydı. Okyar'ın oğlu Suat, BJK Kolejinde Beden Eğitimi Öğretmeni olarak görev yapıyor.

Vedat Okyar'ın ölümü spor kamuoyunda büyük üzüntü yarattı. Başta Beşiktaş olmak üzere öteki kulüpler, federasyon ve kuruluşlar birbiri peşisıra başsağlığı mesajları yayınlıyor.

Vedat Okyar'ın naaşının ne zaman ve nereden kaldırılıp toprağa verileceği önümüzdeki saatlerde bildirilecek.

TSYD olarak değerli üyemiz, sevgili dostumuz, ağabeyimiz, kardeşimiz Vedat Okyanr'ın vefatı nedeniyle derin bir üzüntü içindeyiz. Başta kederli ailesi olmak üzere, Beşiktaşlılara, TSYD üyelerine ve tüm spor camiasıyla sevenlerine başsağlığı diliyoruz.

TSYD YÖNETİM KURULU

carcharias
20-07-2009, 12:34
Vedat Okyar`ı Kaybettik!

Beşiktaş`ın eski kaptanı, spor yazarı Vedat Okyar hayatını kaybetti. Vedat Okyar, bir süredir tedavi gördüğü hastanede, bu sabah yaşamını yitirdi. 1945 yılında Bursa`da doğan Okyar,Bursaspor, Beşiktaş, Diyarbakırspor ve Karagümrük takımlarında forma giydi. 1968-1976 yıllarında Beşiktaş`ta forma giyen ve kaptanlık da yapan Okyar, 253 maçta oynayıp 21 gol attı. 33 kez de milli formayı giyen Vedat Okyar, futbolu bıraktıktan sonra spor yazarlığı yapıyordu.

Antu.com olarak Büyük Fenerbahçe taraftarı adına efsane futbolcu, beyefendi futbol adamı Vedat Okyar`a Tanrı`dan rahmet, kederli ailesine, Beşiktaş camiası başta olmak üzere tüm futbolseverlere başsağlığı ve sabır diliyoruz. Nur içinde yat Vedat Okyar!

ANTU

carcharias
20-07-2009, 12:35
Vedat Okyar’ı Kaybettik!

Büyük usta Vedat OKYAR'ın vefatını üzüntüyle öğrenmiş bulunuyoruz.

Merhuma Allah'tan rahmet sevenlerine ve yakınlarına sabır ve başsağlığı dileriz.

ultrAslan

carcharias
20-07-2009, 12:36
Beşiktaşımız’ın efsane kaptanı, unutulmaz futbolcusu, sevgili Vedat Okyar Abimizi kaybetmenin tarifsiz üzüntüsü içindeyiz.

1968 yılları 1976 yılları arasında yer aldığı Beşiktaş takımında 253 maçta formamızı giymiş, libero mevkiinin vazgeçilmezlerinden olmuş, kullandığı 43 penaltının 42’sini filelerle buluşturmuş, profesyonelliği neticesinde hiç sakatlık yaşamamış, aşık olduğu Beşiktaş formasıyla kaptanlığa kadar yükselmiş ve 42 yaşına kadar futbol hayatını sürdürmüş olan Vedat Okyar, “Vedat Abimiz” kolon kanseriyle verdiği mücadeleyi maalesef kaybetti.

Futbolu bıraktıktan sonra başladığı spor yazarlığındaki kendine has üslubuyla taraflı tarafsız herkesin sevgisini ve saygısını kazanan Vedat Okyar, Beşiktaş’a olan aşkını her fırsatta dile getirmesiyle de tüm Beşiktaşlılar’ın en sevdiği yorumcularımızdandı.

Beşiktaş Ailesi’nin, Türk futbol dünyasının ve spor medyasının en önemli isimlerinden Vedat Okyar’ın vefatı tüm camiamızı derinden sarstı.

Merhum’a Allah’tan rahmet, kederli ailesine, Türk spor basınına ve camiamıza başsağlığı diliyoruz.

Ç A R Ş I

carcharias
20-07-2009, 12:39
Beşiktaş'ın eski kaptanı, spor yazarı Vedat Okyar'ın yaşamını yitirdiği haberini üzüntüyle öğrenmiş bulunuyoruz.

Okyar'a Yüce Allah'tan rahmet, kederli ailesi, spor camiası ve Beşiktaş Kulübü'ne başsağlığı dileriz.

TRABZONSPOR

carcharias
20-07-2009, 12:40
çeşitli yerlerde 43 penaltı kullandığını okusunuz ve 42 sini gol yapmıştır vedat abi. merak edenler için söyleyim, kaçırdığı tek penaltıyı şenol güneş kurtarmıştır.

enigma72
21-07-2009, 02:50
uğurlar olsun BÜYÜK KAPTAN...

erdemet
21-07-2009, 21:06
güle güle güzel insan
türk spor camiasının başı sağolsun...