PDA

View Full Version : Bir Spekulatorun aci sonu!!!

bender
18-12-2004, 05:47
Yillar once hisse senedi piyasasinda bir Balkaner firtinasi eserdi kendine ait araci kurumundan tahtalara firtina gibi girer simsek gibi cikar tavan tavan taban taban gotururdu. Aileden zengin biriydi Balkaner dedesinin arazilerini sata sata sittin sene ceddi gecinebilirdi lakin borsanin dayanilmaz cazibesi hem kendisini hem oglunu hem de pek cok yatirimciyi magdur eden bir hikaye olup Alma mazlumun ahini cikar aheste aheste sozune guzel bir ornek oldu. :düsün:

Diger emsalleri siralarini bekliyor :D

Ali Balkaner, 34 yıla mahkum oldu

Yurtbank'ı zarara uğratmaktan yargılanan işadamı, karardan önce hastaneye kaldırıldı

İfadesini verdikten sonra sanık sandalyesine oturan Balkaner, birden fenalaştı. Devam eden mahkemede işadamı mahkum oldu

Yurtbank'ın eski sahibi Ali Avni Balkaner, bankanın zarara uğratıldığı iddiasına ilişkin davada 34 yıl 7 ay ağır hapis ve 69 trilyon 307 milyar 925 milyon lira ağır para cezasına çarptırıldı.
İstanbul 8. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmada, Mahkeme Heyeti kararını açıkladı. Mahkeme, Ali Avni Balkaner'i 34 yıl 7 ay ağır hapis ve 69 trilyon 307 milyar 925 milyon lira ağır para cezasına çarptırdı.
İstanbul 8. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın karar aşamasından önce Balkaner, baygınlık geçirdi ve korumaları tarafından hastaneye götürüldü.
Duruşmaya Balkaner'siz devam eden Mahkeme, işadamı hakkında kararını verdi ve gıyabi tutuklama kararı çıkarttı. Diğer bazı sanıklar da, çeşitli hapis ve para cezalarına mahkum edildi.

Kendinden geçti
Duruşma öncesinde gazetecilere "Hep kötü şeyler yazıyorsunuz, duruşmayı iyi dinleyin. Çok önemli şeyler anlatacağım. Bu kez de iyileri yazın" diyen Balkaner, hakim karşısında "Ben hasta ve yaşlı bir adamım, ancak 3-5 sene daha yaşarım. Kul hakkıyla gitmek istemem" ifadelerini kullandı.
Balkaner, ifadesine bankanın genelini anlatacağını belirterek başladı ve "Mahkemenizin seyrini değiştirecek mühim şeylerdir" dedi ancak bir süre sonra kendinden geçti

Akresi
18-12-2004, 08:13
.......
Balkaner, hakim karşısında "Ben hasta ve yaşlı bir adamım, ancak 3-5 sene daha yaşarım. Kul hakkıyla gitmek istemem" ifadelerini kullandı.

Bu ifadeler nedense hep yaşlanınca kullanılır. :düsün: Yaşlılar tövbe eder, hacca gider namaza başlar, içkiyi bırakır, çapkınlık yoktur (mecburen)..

"Allah kendisinden korkan yaşlıyı sever; yalnız kendisinden korkan genci daha çok sever." (Hadis)
Kul hakkıyla gitmemek gerek, doğru söylemiş.

bourbon
18-12-2004, 13:29
KUL HAKKIII...dunyadaki en onemli sey.

tırtıl26
18-12-2004, 15:12
KUL HAKKIII...dunyadaki en onemli sey.

YETİM HAKKIIII amaannn amannn :mad:

scarabeo
18-12-2004, 15:19
Vatan da, hastane olayının dümen olduğunu yazıyor hastaneye giden polisler bulamamışlar hakkında gıyabi tutuklama kararı çıkarılmış, hani kul hakkı diyen adam nerde :düsün:

gemici
18-12-2004, 15:57
kul hakkı yetim hakkı gariban hakkı.......................

greenback
18-12-2004, 17:40
kim bu Hakkı...?

sugarpan
18-12-2004, 21:06
[B]Ortadan kaybolmuş....Hastaneye giderken kayıplara karışmış...

TV de söyledi...

ŞahMat
18-12-2004, 21:56
http://www.ntvmsnbc.com/news/44876.asp

Fatih
18-12-2004, 22:09
http://www.ntvmsnbc.com/news/44876.asp
1-Başkalarının parası senin paran değildir
2-Bilmediğin işe bulaşmayacaksın
3-Yetim,öksüz,kul vs hakkı üzerinde kalmayacak..

var mı bu maddelerden biri bu abimizde..YOK.. :mad:

DEVadam
18-12-2004, 23:39
"Kul hakkını" yakalanınca hatırlamış,Kanunun Güçü nelere kadir..???

ACEMİ BORSACI
19-12-2004, 14:12
herşeye rağmen dramatik bir son :hmm: :hmm: :hmm:

zxcvb
19-12-2004, 15:51
TV de iki kişinin kolları arasında götürülürken kimbilir insanlar kendine nasıl bir yüz ifadesiyle bakıyorlardı.

Esas ceza bu bakışta gizli..

zxcvb
19-12-2004, 15:52
İnsanın onur ve itibarından daha değerli bir şeyi olduğuna inanmıyorum.

c.aslanbey
19-12-2004, 16:31
kul hakkı deyip geçiyoruz.kul hakkı dediğimiz zaman, neden bahsettiğimizi çok dikkatli değerlendirmeliyiz.bir arkadaşımızın istediği bir parayı, ihtiyacı olduğu düşüncesi ile vermemiz bizi mutlu eder.bu yardımı yaparken mutlu oluruz.aynı arkadaşımızın bizi enayi yerine koyduğunu görmemiz. bizim için bir mutsuzluktur.kul hakkı olayı burada başlar.eğer kul hakkının buralara kadar incelersek işimiz gerçekten zordur.kul hakkı gönülde başlar , yine gönülde biter.somuttur soyuttur.nasıl boynumuza geçtiğini bazen farkedemeyiz bile.muntakim olan bir gerçek vardır. ki bu hiç değişmez. bir insan yaptığını görmeden bu dünyadan geçmez.fakat bunun böyle olduğunu görmek isteyen gözler bunu görememekten muzdariptir. yanılgısı aynı ile görmeye çalışmaktır.oysaki insanlar farklı farklı güçte, farklı acizliklerde yaratılmıştır.herkesi yakan şeyin şiddeti farklıdır.bence bunu görmeye çalışmak inceliklere inmede bize tercüman olabilir.

kemal
19-12-2004, 17:23
Ne oldum dememeli; ne olacağım demeli.

"Altından ağacın olsa zümrütten yaprak,
Akıbet senin de gözünü doyurur bir avuç toprak."

Sayın Balkaner, öteki dünyada Yurtbank'taki trilyonlarca liralık mevduat sana ne tür bir fayda sağlayacak merak ediyorum.

DrX
19-12-2004, 17:54
İnsana en büyük zararı kim verebilir?

Kendisi..Egosu, nefsi ile..Önce ahiretin tarlası olan bu dünyasını karartır hırsla,
hormonlu genleri ile oynanmış bir sebze gibi, proteinli gıda yedirilmiş sığır gibi,
15 sene sonraki delidana hastalığının vb. tohumlarını atar, hastalandığında
hatasını anladığını zanneder de aslında hala anlamamıştır, çünkü bu tarlada
yapılan hataların ciddi ceremesinin derecesini ve mekanını hala kavrayamamıştır
İşin daha da garip tarafı bu tiplerin ekseriyetinin çok zeki olduğuna inanmasıdır.
Çünkü ego narsisttir..

yosunga
20-12-2004, 19:04
MAdem kul hakkı demiş onu ellerinden kaçıranlara bir şeyler de ben yazayım.
Peygamberimiz, Hz. Üsame'ye şöyle buyurdu:
"İsrailoğulları bu gibi taraf tutmaları yüzünden helak oldular. Bunlar fakirlerine en şiddetli ceza verirken, nüfuzlu ve zengin olanlarına ceza vermezlerdi."

ozgurbulut
21-12-2004, 00:17
Bu adama ne yapılsa azdır.

Fatih
21-12-2004, 00:47
Kalp spazmı geçiren biri 30 dk içinde ayaklanıp hastaneden kaçabilir mi acaba?

bourbon
21-12-2004, 00:54
Biraz once cnn de gordum.Hastane guvenlik kameralari kaydetmis.Adam cikarken domuz gibi sapasaglam yuruyor.Benim anlamadigim bu adam hastaneye sevke gelirken yaninda kolluk kuvveti yokmu.Askerden yeni gelmis biri olarak biz mahkumu hastaneye veya biryere nakile gotururken 2 komutan 5 asker giderdik.Aklim ermedi bu ise.Saygilar...

yeter
21-12-2004, 01:04
Ben bu olaya "acı son" değil "rezil son" veya "kara mizah" derim.
Böyle bir olayın benzeri görülmemiştir herhalde. Elini kolunu sallaya sallaya hastaneye git ve oradan da arazi ol. Bu ayrıcalık acaba başka kimlere tanınırdı ki?

kemal
21-12-2004, 01:09
Tabi sadece Balkaner değil. Ne kadar hortumcu, haramzade, "mütegallibe dölü" varsa hepsine çaldıklarını kusturmak gerekiyor. İbret-i alem için böylelerine öyle ceza tertip edeceksin ki nesiller boyu söylensin. Bir daha kimse böyle şeylere cesaret ve tevessül edemesin.

Ama Türkiye'de böyle olmuyor maalesef.

Korsan kıçı kırık İsrail, devlete karşı işlenen suçları cezasız bırakmıyor. Dünyanın neresinde olsa da bir tim gönderip yakalayıp getiriyor. Dünkü devlet kadar olamıyoruz. Veyl bize!

enderrr
21-12-2004, 01:47
gönderecek kimse bulamıyolar şu aralar!!!hepsini ya hapsettiler yada ürküttüler...

polisaj
21-12-2004, 02:38
Allah zaten belasını verdi , tek oğlu cinayete kurban gitti.
Beddua etmek günahtır derler ama Allah bu adamın cezasını versin. Dilerim yakalanır ve hapishanede çürür gider.

porta
21-12-2004, 07:57
Kalp spazmı geçiren biri 30 dk içinde ayaklanıp hastaneden kaçabilir mi acaba?
.................................................. ........................................
Neler geldi geçti felekten...
Un elerken, develer geçti elekten... :o

shibumi
21-12-2004, 10:20
Balkaner'in banyosunda hisse senedi çıktı.
Bugün, 03:29

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), batık Yurtbank’ın sahibi Ali Avni Balkaner’in Sarıyer’deki villasının banyo döşemesi altına gizlenmiş içi hisse senedi dolu 18 klasör buldu.
:D

durmuskoc
29-12-2004, 23:58
Hürriyet'in yolunda hürriyetini kaybetti. Kültürlü hırsızımız