PDA

View Full Version : Cepte çalışan VOB sistemi

Lyrklaunavan
25-07-2009, 01:51
Selamlar,

Bilgisayar başında olmadığım zamanlarda cep telefonundan

VOB alım satım yapabileceğim, aynı zamanda anlık 5 dakikalık VOB 30 grafiğini görebileceğim bir program var mıdır? VArsa nasıl bir cep telefonu almalıyım bu programı kullanmak için?

Teşekkürler

Bear_Bull
25-07-2009, 02:07
şuraya bir bakın

telefon özellikleride var.

http://www.gedik.com/genel/otopopup.aspx?otopopupid=13

Lyrklaunavan
25-07-2009, 02:58
Onda anlık grafik çizmiyor galiba benim istediğim aslında hem böyle anlık(5 dk) veri gösterecek hemde ben hareketli ortalama çizdirebileceğim bu anlık grafik üzerine. Bu teknoloji henüz gelmemiş olabilir.

meno
25-07-2009, 08:52
cep telefonundan olmaz.
ben de böyle birşey çok istedim ama yok.
alabileceğiniz en küçük netbook 'u alıp onunla işlem yapacaksınız.
yine bu vob topiklerinden birinde sony'nin bir modeli tanıtılımıştı.

Lyrklaunavan
25-07-2009, 11:53
cep telefonundan olmaz.
ben de böyle birşey çok istedim ama yok.
alabileceğiniz en küçük netbook 'u alıp onunla işlem yapacaksınız.
yine bu vob topiklerinden birinde sony'nin bir modeli tanıtılımıştı.

O küçük laptop larda çok sırıtır iş yerinde:yes: laf ederler . Aslında şirketten engelleme olmasa IBS kullanıcaktım ama şirket işi sıkı tutuyor. Sadece menülerden alış satış yapabiliorum. Ona da şükür.

Peki internette Vob ya da IMKB 30 anlık veri(5dk) gösteren bir site yok mu? Yahoo Finance gibi bar grafikli? Para garanti de sadece günlük var bildiğim kadarıyla.

muratti77
25-07-2009, 11:56
Benim de hayalim bu. Hem forex ekranından grafiklere bakabailecegim, hem de derinliği görüp vob işlemi yapabileceğim bir cep. Maalesef.

bayay
25-07-2009, 13:52
insanlar pc başında 5 dk. grafikte işlem yapmakta zorlanıyor sen telefondan bahsediyon , 60 dk ve üzeri desenneysede dedigin şey çok zor.

eloy
25-07-2009, 17:29
bir netbook kullanıcısı olarak goruntunun netbook ta bıle fazlasıyla kuculdugunu belırtmek ısterım, bırcok verıyı aynı ekrandan takıp etmeye alısmıs vob yatırımcısı ıcın bunları cep telefonunda gormek cok zor, ya da bı buyutec fılan tasımak lazım:)

Lyrklaunavan
25-07-2009, 21:47
Böyle anlık grafikli cep sistemi yapsınlar süper para kazanırlar

bulicuk
11-08-2009, 20:31
Arkadaşlar sanırım çoğunuzun bilgisayarda çalışan bir sistemi var ve tlf için sistem arıyorsunuz sizlere gıpta ile bakıyorum.. Benim BİLGİSAYARDA Çalışan bir sistemim bile yok..
O kadar aradım büyük paralar istiyorlar sistem için; ben de yeni olduğum için o kadar paraya gözüm kesmiyor...
İşin özü:

Lütfen bana bir sistem tavsiye edin!

dvdman
18-08-2009, 13:57
Iphone da bloomberg gibi yazılımlarla tüm dünya borsalarını, tr hisse senetleri de dahil olmak üzere bir iki dakika gecikmeli en düşüğü günlük olmak üzere grafiklerle takip edebiliyorsunuz. VOB var mı bilemiyorum. Kodunu girip bakmak lazım.

Erkal Bıyıklıoğlu
19-08-2009, 09:00
Arkadaşlar sanırım çoğunuzun bilgisayarda çalışan bir sistemi var ve tlf için sistem arıyorsunuz sizlere gıpta ile bakıyorum.. Benim BİLGİSAYARDA Çalışan bir sistemim bile yok..
O kadar aradım büyük paralar istiyorlar sistem için; ben de yeni olduğum için o kadar paraya gözüm kesmiyor...
İşin özü:

Lütfen bana bir sistem tavsiye edin!

Arkadaşım,

Sistem dediğini o kadar gözünde büyütme. Ama sistem istedin mi önce aşağıdaki soruların cevabını vereceksin :

1- Hangi period kullanılacak (5 dakika mı, 60 dakika mı, günlük mü)? Bu günde kaç işlem yapabileceğine ve borsayı ne kadar takip edeceğine göre değişir. Eğer işin gereği günde 3 kez bakıyorsan borsaya başka, ekran başından ayrılmıyorsan başka.

2- Porföy büyüklüğün ne ? 10 sözleşme ile 250 sözleşme aynı olmaz.

3- Hangi sistemi kullanıyorsun (Matrix, Metastock, vs)...

4- Sistem kullanacak psikolojik yetkinliğe sahip misin? (en önemlisi de bu. Ben kendi kullandığım sistemi 2 kişiye verdim, ikisi de 1 ayda iflasın eşiğine geldi, çünkü sinyallere göre hareket edememişler, daha çok sistemin kendi pozisyonları göre sinyal vermesini umud etmişler. Yani sisteme hiç uymamışlar. Ben 1,5 yıldır kullanıyorum ve her ay artı çıkıyorum bu arada). Mesele sistem değil, sistemi kullanacak kadar kendine sahip olup olamamanda.

bulicuk
28-08-2009, 20:38
Üstad, haklısın..
bu kadar zor olmamalı bu sinyal...
- 1 saat aralıklarla işlem yapan,
- 10 sözleşmeyi geçmeyecek yatırımım zaten..

adım sinyalciye çıktı ben sinyal bulamadım ..

CapitALİst
18-09-2009, 01:52
Matriks mobilda tam hayallerimiz kadar olmasada en azindan bizi az biraz doyuracak bisey yapmıslar galiba? O konuda daha detaylı bilgi edinmek lazım

lalezar
18-09-2009, 11:35
Artık hisse ve vob detaylı olarak matriks mobile hizmeti sayesinde cep telefonundan görülebiliyor.Iphone uygulaması için çalışıyorlarmış.Bayramdan sonra tamamlnaması planlanıyormuş ama Matriksten Emre Bey kesin tarih veremedi...Nokia E-71 de bu hizmetten yararlanılabiliyor.

kenten
18-09-2009, 17:22
bir iphone alınır
sözkonusu iphone logmein ignition programı yüklenir
evde 24 saat açık tutulan bi bilgisayara bağlanılır işlemler saatte bir kolaylıkla yapılır
gayet işler bi sistem
sürekli olmasa da ekran başında olunmadığında kullanılabilecek benim 6 ay kadardır kullandığım güvenilir bi setuptır.

ocey
23-09-2009, 17:01
konuyla ilgili bir link var belki faydalı olur

http://www.iphoneturkey.biz/2009/09/matriks-mobil-finans.html

akkara
01-10-2009, 09:44
Arkadaşlar peki bir şey soracam bu matriks mobile de sistem tester çalışıyormu yada varmı cep telefonuna matriks normal gold sürümünü kuramıyız ,ancak mobile olanında ise sistem tester yok sanırım bide kendi indikatörünü oluşturamıyorsun galiba buda vob için olmazsa olmazı bence.Eğer MATRİKS mobile kullanan arkadaşlar varsa yardımcı olurlarsa memnun olurum.
Saygılar,

meno
02-10-2009, 10:38
ben arkadaşımın iphone'una deneme amaçlı yükledim. çok inceleme fırsatım omadı ama gördüğüm kadarıyla, saatlik hatta 5dk.lık anlık vob grafiği görebiliyorsun, ancak herhangi bir indicatör veya h.o.dahi ekleme şansın yok. dolayısıyla kendi indikatörünü oluşturma şansın da yok. yanılıyorsam, düzeltin, çünkü aksi mümkünse ben de bir iphone edinmeyi düşünürüm.