PDA

View Full Version : Hristiyan Aleminin Noeli Kutlu Olsun

zxcvb
24-12-2004, 09:14
Arkadaşlar, bugün gazetelerde Sayın Cumhurbaşkanımızın Noel mesajını görünce aklıma geldi..

Biz bir müslüman olarak neden hristiyan vatandaşlarımızın, hatta daha da ileri giderek tüm hristiyan aleminin Noel'ini kutlamayalım.

Bu düşüncelerle tüm hristiyan vatandaşlarımızın ve hristiyan aleminin Noel'lerini kutlar, sağlık ve mutluluklar dilerim.

zxcvb
25-12-2004, 11:56
Dünkü arızadan dolayı herhalde gözden kaçmış..

gemici
25-12-2004, 12:38
sagol....................

bikmisbroker
25-12-2004, 22:03
Cok guzel bir dusunce...
Ulkemizde yasyan Butun Hristiyan vatandaslarimiz basta olmak uzere...

MUTLU NOELLER... :D:D:D

simyacı
25-12-2004, 22:11
sn zxcvb çok iyi düşünmüşsünüz topiği açtığınız için teşekkürler.
bende tüm Hristiyan Aleminin noelini en içten dileklerimle kutlarım.

Akresi
25-12-2004, 22:28
sagol....................

aynen :)

izmirDR
25-12-2004, 22:39
Arkadaşlar, bugün gazetelerde Sayın Cumhurbaşkanımızın Noel mesajını görünce aklıma geldi..

Biz bir müslüman olarak neden hristiyan vatandaşlarımızın, hatta daha da ileri giderek tüm hristiyan aleminin Noel'ini kutlamayalım.

Bu düşüncelerle tüm hristiyan vatandaşlarımızın ve hristiyan aleminin Noel'lerini kutlar, sağlık ve mutluluklar dilerim.

İmza...izmirDR

sebayrak
26-12-2004, 18:59
Almanya da okulda ögretmenler Seker bayramini ve kurban Bayramini kutluyorlar ( yani biliyorlar) Bizde tabiki Onlarin Noel lerini ve Paskalya ve Ymurta Bayramlarini kutluyoruz.
Türkiye de böyle mesajlarin olusumu iyi bir gelisme..

kemal
26-12-2004, 19:15
Ben de kutlarım hristiyanların noellerini.

baron11
25-12-2008, 21:09
Ülkemizde yaşayan bütün Hristiyan vatandaşlarımız başta olmak üzere , tüm Hristiyan aleminin Noelini kutluyorum...

Sahip olduklarımızla yaşamayı öğrenmek bir süreç , bir katılım , yani yaşamımızın yoğrulmasıdır...Gelecek yıllar varlığımızı zenginleştirecek...Yeni yıl ilk adım...Nice yıllar , mutlu yıllar...

parapara
27-12-2008, 01:11
Tüm hristiyanların noeli kutlu olsun.

yağmur
25-12-2011, 19:32
Tüm hristiyanların Noel bayramı kutlu olsun.

KONYALIYIZ
25-12-2011, 20:48
Tüm hristiyanların Noel'ini kutlarım

AYGÜLL
25-12-2011, 21:09
Güzel bir başlık açılmış. Tüm hiristiyan aleminin noeli kutlu olsun. Şöyle bir geçmişe yolculuk yaptım. 10 yıl yurt dışında yaşadım. gece 24 de en güzel kıyafetleriyle , kiliseye giderler. Çanlar çalınır. Günler önceden zaten Tüm şehirler ışıklandırılır, süslenir. evlerde camların önüne çam ağaçları hazırlanır. Birde kar yağmışsa ohhh. dahada çoşkulu olurlar. Biz çam ağacı almazdık.Onlar her noelde bizim çocuklarıda ihmal etmezlerdi. Bizim dini bayramlarımızıda haliyle , paylaşırdık. . Çok güzel komşuluğumuz, dostluğumuz oldu. Din, ırk ayırımı önemli değil, Almanları , İnsan olarak Dürüst, titiz, çalışkan , kurallı, saygılı, çevre, hayvan dostu, bayanları bakımlı , dedikodu bilmeyen iyi insanlar olarak tanıdım. Hiristiyan komşularımızla, Çok güzel noeller, yılbaşılar kutladık.

sen@senibil
26-12-2011, 10:13
Dün carfourrsa daydım,(yanlış bilmiyorsan esas ortak Fransız)
kuruyemişler,çam ağaçları,biraz daha sote kısımda içkiler hazırlanmış,mağaza bir gelin gibi süslenmiş
niye?
Hiristiyanların bayramı sayılan noel'e hazırlık yapılmış
nerede?
Türkiye'de...
bizimkilerde harıl harıl çalışıyorlar,bir kısmı alışveriş yapıyor...
Biraz kendi kendime düşündüm,bu kültür emperyalizmi değil mi?değilse bir kültür dayatması sayılmaz mı?
böyle mi olmalı?
Onlar bizim gibi yaşamazken,biz onlara niye ayak uyduralım ve yaşayalım ki:
Bir yerlerde yanlışlık var ama nerede?
neyse tüm hristiyan aleminin noel bayramı kutlu olsun diyelim...
neme lazım ben kendimi bir kenara koyup,ayırmak istiyorum....

derin
25-02-2012, 09:29
Daha önce böyle bir başlıktan haberim yoktu. zxcvb'ye teşekkürler.
Geçmiş Noelimi kutlayan herkese teşekkürler bu arada...
Seneye zamanında kutlaşırız inşallah.
Gereksiz tartışmaların olmadığı sadece kutlamanın amaç olduğu bir topik olarak kalması dileklerimle.

derin
24-12-2012, 09:21
http://a1212.hizliresim.com/14/s/h78zx.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

emperador
24-12-2012, 11:58
bende hristiyan aleminin noel bayramını kutlarım. ayrıca herkesin yeni yılıda kutlu olsun.

yağmur
25-12-2013, 11:14
Tüm Hristiyan aleminin Noel Bayramı'nı kutluyorum. daha iyi bir dünya için el ele, yürek yüreğe bir yıl olması dileklerimle...

ayhan53
31-12-2013, 10:45
hristiyan vatandaşlarımızın noeli kutlu olsun.

BOSNA
31-12-2013, 22:58
Yeni yılda sağlık, mutluluk, başarı ve kazanç getirmesi dileğiyle, yeni yılınız kutlarım.