PDA

View Full Version : Forex piyasaları ile ilgilenen herkezin okuması !!! ŞART !!!

Kızılay
10-09-2009, 18:23
Forex aracı kurumların yaptığı şerefsizlikler Yaşar erdinçin bile canını sıkmış anlaşılan ...

http://www.bilgeyatirimci.com/yasar_erdinc

Ben yorum yapmıyorum kimseyide karalamıyorum oku yorumunu ülkemizde bu piyasanın biryerlere gelebilmesi için kendin yap ...

NOT:Hergün yorum geldimi diye bakıcam eğer başınızdan böyle bir olay geçtiyse lütfen isim vermeden yazın birikelim buraya ;)

kudi1276
11-09-2009, 10:58
piyasada o kadar çok forex şirketi var ki ve bu şirketlerin arasında o kadar çok büyük ve dandik firmalar var ki ve bu firmalara paralarını kaptıran kişilerinde bu denli çok olması bu piyasada işlem yapan traderların ve forex şirketlerinin canını sıkmış durumda. ama yinede bu tür olayların çokluğu kurunun yanında yaşında yanmasına neden oluyor. insanlar aracı kurumlara hesap açtırmadan önce neden şirketleri yeterli şekildearaştırmaz ki. bunlar kim tarafından denetleniyor, hangi banka ile çalışıyorlar, aracı kurumda çalışanlar ne kadar profesyonel, bunlara bakmıyorlar sadece gözünü para hırsı bürümüş nerden ne vuracağım derdindeler. bu işe saygı duymadıkları gibi traderlık mesleğine de saygı duymuyorlar. neymiş efendim işte paralarımı yatırdım ama çekemedim. sorarsa kim bu şirketler diye onlarda şu şu şu şirket diyor. şirketi araştırıyorsun ne denetimi var ne bankası paralar sadece havuzda. o da en tepedeki adamın cebine giriyor. bütün traderların dayanışması burada çok önemli sonuçta trader arkadaşlarımız bu işten para kazanıyorla ve bunu meslek haline getirmiştir. yaşar erdinçte artık dayanamamış ve yazısını yazmıştır. bu sorunu çözmenin çok basit bir yolu var. kişiler hesap açarken mutlaka şirketi her ayrıntılarıyla araştıracak. biraz abes bir atasözü vardır. " eşşeğini sağlam kazığa bağla " diye. sende düzgün bir aracı kurumla çalışırsan bu işten mutlu olursun ve kazandığın paranı tadını çıkarırsın.

kentuf
11-09-2009, 11:03
Belgelerini belgelemiş olması tek başına bazı firmaların düzgün çalıştığının kanıtı değilki.

kudi1276
11-09-2009, 11:10
belgelerini belgelemiş olması tabiki düzgün çalıştığını göstermez. ama şöyle birşey var türkiyede kaç tane yabancı broker şirketleri var ve bunlar kimler tarafından destekleniyor. yabancı ülkelerde kurulan broker şirketlerinin kaç tanesi denetleniyor. denetlenenler içerisinde türkiyede ib'liği alan kaç firma var bunları araştırmak gerekiyor.
http://www.forexportal.gen.tr/forex/forex-temel-bilgiler
bu sayfanın en sonunda denetlemelerle ilgili bilgiler var kimler bu bilgileri tam anlamıyla biliyor.

QQE
11-09-2009, 11:11
Sağ gösterip sol vurmak gibi...
Bir yandan reklam yapılıyor, öteki yandan forex gerçeği anlatılıyor..

Aslında böyle yazılardan kaçmak gerek. Hile ve reklam kokuyor.

kudi1276
11-09-2009, 11:18
eğer bu laf bana ise ben kesinlikle reklam yapmadım sadece bilgi aldığım kaynağı yazmıştım. sen nasıl google da aracı kurumlar ve denetlenmesi yazıyorsan bende yazdım kurcaladım ve buldum ayrıca bu bilgi uzmanfxde de var şimdi ben bunun da mı reklamını yapmış bulunuyorum. ayrıca sana ilk gönderdiğim link türkiyede ilk ve resmi tek olan ve traderları önemseyen bir dernek.
derneğin adı : döviz ve emtia piyasası uzmanları ve yatırımcıları dayanışma derneği.

cortez
11-09-2009, 11:20
Güvenilirlik arayanlar için...

http://www.paritem.com/main/index.html

kudi1276
11-09-2009, 11:25
yalnız sadece güvenilir olması gerekmez. bu piyasada kaybetmek o kadar kolay ki . gerek platform sorunu gerekse işlem konteksi meşgulüyeti gerekse sabit olmayan spreadler kişileri zora sokuyor. bu piyasada bu kadar çok olumsuzlukların üstesinden gelen nadir şirketler vardır.

Punkjan
11-09-2009, 15:52
yalnız sadece güvenilir olması gerekmez. bu piyasada kaybetmek o kadar kolay ki . gerek platform sorunu gerekse işlem konteksi meşgulüyeti gerekse sabit olmayan spreadler kişileri zora sokuyor. bu piyasada bu kadar çok olumsuzlukların üstesinden gelen nadir şirketler vardır.

Katılıyorum . Geçen gün platform kitlendi ardından ben ... ince eleyip sık dokumak gerek ...

Konu paylaşımı içinde arkadaşıma özellikle teşekkür ediyorum . Lakin yaşar erdinç'in yazısını okuyup burada yayınlamayan biri olarak ...

Kızılay
11-09-2009, 19:41
Değerli Punkjan ...
Öncelikle "Konu paylaşımı içinde arkadaşıma özellikle teşekkür ediyorum" lafı bana ise yersiz olmuş , Yaşar erdinç bu konuyu etkili biçimde mercek altına almış almasa almaz bana ne der geçer bu teşekkürü ben özerime alınmıyorum...

Gelelim konumuza bu han hatırlar mısınız devlet daierelerinde parasız işlerin dönmediği rüşveti bakanların dahi aldığı günleri bu konu bana onu çağrıştırdı biraz. Bu konu yolsuzluklar denizinde pislikleri ayıklamaya benziyor birazda kandırılan yatırımcılar vs. değil bu konu insanların işlerini düzgün yapması ile ilgili biraz ...
Sonuç; Biz bu forez çöplüğünün (yatırımcı/trader hangisini beğenirsen yada üzerine alırsan) horozlarıyız öncekendi çöplüğümüzdeki yılanları temizlemeliyiz sonra başbakana yada devlete veryansın etmeliyiz. Peygamberimiz bile eğer bir olumsuzluk varsa insan ilk çevre sınden düzeltmeye başlamalıder. Bunun zarar görmüş bir bağlantısı yoktur, bunun ilk önce kendi çöplüğünde ötmekle alakası vardır.

iyikötü herkezin yorumları için minnettarım yenilerini bekliyorum ...
Saygı Bizden ...

kudi1276
12-09-2009, 00:08
evt temizlik şart ama ilk önce şirketlerin temizlenmesi gerek onlar temizlenirse zaten çakal traderlar barınamaz. iyi şirketlerde çakallarla çalışmayacağı için sıkıntı olmaz. ama şirketleri de tüm türkiyede ki traderların dayanışması halinde sözümüzü dinletebileceğimiz kurumlara müracat edebiliriz. daha 1 hafta olmada gazetelerde sonra da yaşar erdinç yazı yazdı. bu konu soğursa elbette unutulur gider ve hayata kaldıkları yerden devam ederler. bu işi nasıl yapmalıyız. şimdi bana kızacaklar arkadaşlar gene reklam yapıyorlar diye ama söylemek zorundayım.
Döviz Ve Emtia Piyasası Uzmanları Ve Yatırımcıları Dayanışma Derneği Türkiye'de ilk ve tek resmi derneğimizdir. Burada Tüm Türkiyede'ki Traderların buraya üye olmasını ve buradan istek ve şikayetlerimizi belirtmemiz ve ilgili kurumlara müracaat etmemiz gerekmektedir.

kudi1276
12-09-2009, 00:10
Katılıyorum . Geçen gün platform kitlendi ardından ben ... ince eleyip sık dokumak gerek ...

Konu paylaşımı içinde arkadaşıma özellikle teşekkür ediyorum . Lakin yaşar erdinç'in yazısını okuyup burada yayınlamayan biri olarak ...

Arkadaşımın başından talihsiz olay geçti. bu tüm traderların sorunudur. o yüzden denetlenen ve platformunda sağlam ve kaliteli olması gerek. işlem konteksinin meşgul olmadığı bir platform seçmemiz gerek. tabi herşeyden önemlisi aracı kurum.
bu konu ile ilgili detaylı bilgi almak isteyenler özelden mesaj atsın. çünkü reklam yapıyor muşuz gibi olacak şirketleri

Kızılay
12-09-2009, 17:00
Değerli Kudi1276 ,

Öncelikle ilgi ve alakana teşekkür ederim edebi dilim teknik analiz göstergeleri ile sistem yapmak kadar gelişmediği için sanırım beni bir sen anladın. Bu işin peşindeyim peşinde olmalıyız hepimiz sağlam aracı kurumlarla işlem yapan ve hiçbir sıkıntı çekmiyen arkadaşlar bile kınamal bence.
Gelelim dernek olayına reklam oluyor demişsin ya adı üzerinde bu bir dernek neden reklam olsun ki şu KONU BAŞLIĞI ALTINA ŞU ARACI KURUM SAĞLAMDIR ŞU KÖTÜ İŞLER YAPAR DİYE YAZMAMIZ işte bu hiç hoş olmaz bizede yakışmaz ama tüm TÜRK traderlarını güzel bir dernek altında toplamak hoş bir fikir bende üye olucam mesajını görür görmez.
Gelelim işlem kotesi meşguliyeti bizim gibi onuru olan bir ülkeye yakışmaz meşgul olmamalı artık adam aya çıkıyor bizde santral dolu olaylarında kaldık hala bu üzücü ama asıl önemli olan işleme girerken mi meşgul yoksa işlemden (daytrade yapan arkadaşlar için) işlemden 10 veya 20 veya 30 pip alıp çıkmak istendiği zaman mı meşgul oluyor bu önemli bir nokta eğer öyle ise işte arası kurumda başlı başına bir kötü niyet sezinlemek kaçınılmaz olur sanırım ...
son olarak hedef aracı kurumlarda hedef alınan veya değişmesi istenilen olumsuzluklar
- Aracı kurumun işlem masasında senin verdiğin emirleri görmesi ve grafiklerde KÜÇÜK oyunlar oynaması
-scalping saçmalığı ile yatırımcıların sermayesininde gözü olması(scalping denilen şey saçmalık bir makalede okuduğuma göre adam diyor ki " eğer ben istersem breakeven yani pozumu başabaş kaparım kimsede buna karışamaz"
- İşlem konteksinin meşgul olması ( hepimizin başına geldiğine eminim bunun) başlı başına saçmalık 8 bm adsl 3g modem olaylarına geçtik artık kim kimi kandırıyor ;)

Takip etmeye devam edicem konuyu soğutmayalım !!!
Yorumlarınız için minnettarım ve yenilerini bekliyorum!!
saygı bizden ....

METASTOCK
12-09-2009, 18:47
Forex aracı kurumların yaptığı şerefsizlikler Yaşar erdinçin bile canını sıkmış anlaşılan ...

http://www.bilgeyatirimci.com/yasar_erdinc

Ben yorum yapmıyorum kimseyide karalamıyorum oku yorumunu ülkemizde bu piyasanın biryerlere gelebilmesi için kendin yap ...

NOT:Hergün yorum geldimi diye bakıcam eğer başınızdan böyle bir olay geçtiyse lütfen isim vermeden yazın birikelim buraya ;)

yaşar erdinç in yazısını okudum, kısaca demişki bana belge gönderin sizi de güvenilirler listesine ekleyeyim, benim forex firmam olsa bu öneriye her bir yerimle gülerim, çünkü bu listeye girmeye çalışmak sorunlu olduğunuzun yada müşterilerinizin sorun yaşadığının ispatıdır benim açımdan. ben güvenilirim diyen ve o yazıda adı geçen 3 firmada ben hesap açmam mesela :he:

QQE
12-09-2009, 20:04
Yakında MT5 çıkacak ve bu tür sorunların gitmesini bekleniyor (işlem kontek., donma, fiyat erteleme vs...)..

MT5 çıktıktan sonra halen bu tür sorunlar devam ederse ki o brokerın tam bir düzenbaz olduğu ortaya çıkacaktır.

Kızılay
12-09-2009, 20:13
Değerli Metastock arkadaşım ...
Öncelikle yorumların için çok teşekkür ediyorum... Şunuda eklesem iyi olucak sanırım yazıyı tümü ile okuyacak vakti bulamamışsın . Oradaki 3 şirketi adından yanı sıra orada kötü niyetli şirket sahiplerinin isimleri geçmiyor, o denli bir karalama projesi olamaz bu sadece sivil toplum dayanışması olabilir değil mi ? Orada odaklanılması gereken yer BENCE bu tür kötü niyetli kişilerin bu işi hangi yollar ile yapabildiklerini, yatırımcı bireysel olarak bu niyeti bozuk insanları nasıl dürüst iş yapan insanlardan ayırması gerektiği ile ilgili güzel bilgiler yer alıyor bu bence şuna benziyor birazda hiçbir teknik analiz kitabı okumadan fx piyasalarında yok olan insanlar gibi, ARACI KURUMU NASIL SEÇMESİ GEREKTİĞİNİ BİLMEYEN ve yok olan yada oyun yenik başlayan insanlar gibi olabilir ;)
Şunu eklemek lazım adı geçen aracı kurumlarda işlem yapmıyorsun bende yapmam ama benim capitalim biraz kıymetlidir onuda kimseye yem et mem !

Yorumun iyisi kötüsü olmaz ;) Yenilerini yazmakta lütfen çekinmeyin ....
Saygı bizden ...

Kızılay
12-09-2009, 20:17
Yakında MT5 çıkacak ve bu tür sorunların gitmesini bekleniyor (işlem kontek., donma, fiyat erteleme vs...)..

MT5 çıktıktan sonra halen bu tür sorunlar devam ederse ki o brokerın tam bir düzenbaz olduğu ortaya çıkacaktır.

__________________________________________________ _______________

Evet kelimenin tam manası ile Hızlının yawaşı kestiği nokta olabilir :) Fakat ondan önce bireysel olarak yatırımcının bizzat dikkat etmesi gereken şeyler var yatırımcı dikkat eder ve mt5 yapımcıları teknik bir kaç sorunu daha çözerler ise işte ozmn Akrepin ateş çemberi daralacak ....

Saygı bizden ...

METASTOCK
12-09-2009, 21:39
http://www.forexpeacearmy.com/public/forex_broker_reviews#az_h

kimin ne olduğu kabaca bellidir, az biraz ingilizce yeterlidir,

hipofiz
12-09-2009, 22:57
yaşar erdinç in yazısını okudum, kısaca demişki bana belge gönderin sizi de güvenilirler listesine ekleyeyim, benim forex firmam olsa bu öneriye her bir yerimle gülerim, çünkü bu listeye girmeye çalışmak sorunlu olduğunuzun yada müşterilerinizin sorun yaşadığının ispatıdır benim açımdan. ben güvenilirim diyen ve o yazıda adı geçen 3 firmada ben hesap açmam mesela :he:

aynen katılıyorum
eksik bir yazı olmuş bence
ordaki şirketlerin güvenilirliği tartışılır

en güvenilr şirketlerin isimleri bile geçmiyor.

şimdi gain capital kalkıp yaşar erdinç e belgemi gönderecek
gülerim ben buna

Kızılay
13-09-2009, 13:01
Değerli hipofiz ,
Değerli hipofiz sanırım burada yazılanları tam okuyup anlamak için yeterli zamanı bulamadın ? Doğrudur zaman kıtlığı çağımızın en büyük hastalığı olsa gerek :) Ben bir kez senin için özet geçmek istiyorum ...
Şimdi burada yatırımcının aracı kurum seçerken yapması gerkenler var bu 1. etap , aracı kurumların bağzılarının eski alışkanlıklarından artık bir arıması lazım buda 2. etap ondan sonra bu ülkede fx konusunda bağzı gelişmeler beklemek lazım .
Aracı kurum seçilirken nelere dikkat edilmeli değerli metastock un göderdiği linkte şöyle bir satır dikkatimi çekti " Kibrista ki off-shore bir firmayı Amerika da diye yalan soyleyen bir firmadan da anca bu kadari beklenir ?"Fazla söze gerek kalmamış burada sanırım:) ilk olay yatırımcıda başlıyor seçecek yatırımcı iyi seçecek.
Aracı kurumlar ne gibi kötü alışkanlıklardan cayacaklar 1. scalping 2.yatırım yazılım grafikleri ile oynamak 3. bilmem ne adalarında saçma şirketler kurup burada amerikan şirket temsilcisiyiz yalanlarında vaz geçecekler gibi bu liste 1. sinden biraz daha uzun olabilir.
Gelelim " şimdi gain capital kalkıp yaşar erdinç e belgemi gönderecek" demişsin seninde bildiğin gibi ARACI KURUM : YABANCI BİR ŞİRKETİN BU ÜLKEDEKİ REKLAM VE TERCÜME İŞLERİNİ YÜRÜTENLERE VERDİĞİMİZ İSİM. Gain cap. yön. başkanı gelecek yaşar erdincın ayaklarına kapanacak yaşar bey n'olur benide listene ekle dicek sence bu mantıklı olan mı ? Yada şöyle 2. bir seçeneğimiz var Gain in burada ilerini yürüten aracı kurum gain ile irtibata geçer ( artı geçmesinede gerek yoktur o evraklar aracıdada mevcuttur) gerekli evrakları ister Yaşar erdinçin elinede toplam 1 saat gibi bir sürede ulaşmış olur bu mantığa daha yakın gibi geliyor sanırım bana .
Son olarak METASTOCK arkadaşımın yaptığı 2 güzel ve yapıcı paylaşım iöinde teşekkür ederim gözümden kaçmadığı gibide beni mutlu etti,böyle paylaşımlar iyi yada kötü ( isim belirtmeden mümkünse) yönde hiç fark etmez burada kimse kimseye birşey ispatlamak zorunda değil hepinize yaptığınız yorumlar için minnettarım takip etmeye devam edicem lütfen sizde başınızdan geçen iyi yada kötü olayları isim belirtmeden ( isteyene pm den atarsınız) olayları buraya yazınız yazınız ki bu olay burada soğumasın burada kapanmasın!!!

Saygı Bizden ...

kudi1276
14-09-2009, 11:06
Değerli Kudi1276 ,

Öncelikle ilgi ve alakana teşekkür ederim edebi dilim teknik analiz göstergeleri ile sistem yapmak kadar gelişmediği için sanırım beni bir sen anladın. Bu işin peşindeyim peşinde olmalıyız hepimiz sağlam aracı kurumlarla işlem yapan ve hiçbir sıkıntı çekmiyen arkadaşlar bile kınamal bence.
Gelelim dernek olayına reklam oluyor demişsin ya adı üzerinde bu bir dernek neden reklam olsun ki şu KONU BAŞLIĞI ALTINA ŞU ARACI KURUM SAĞLAMDIR ŞU KÖTÜ İŞLER YAPAR DİYE YAZMAMIZ işte bu hiç hoş olmaz bizede yakışmaz ama tüm TÜRK traderlarını güzel bir dernek altında toplamak hoş bir fikir bende üye olucam mesajını görür görmez.
Gelelim işlem kotesi meşguliyeti bizim gibi onuru olan bir ülkeye yakışmaz meşgul olmamalı artık adam aya çıkıyor bizde santral dolu olaylarında kaldık hala bu üzücü ama asıl önemli olan işleme girerken mi meşgul yoksa işlemden (daytrade yapan arkadaşlar için) işlemden 10 veya 20 veya 30 pip alıp çıkmak istendiği zaman mı meşgul oluyor bu önemli bir nokta eğer öyle ise işte arası kurumda başlı başına bir kötü niyet sezinlemek kaçınılmaz olur sanırım ...
son olarak hedef aracı kurumlarda hedef alınan veya değişmesi istenilen olumsuzluklar
- Aracı kurumun işlem masasında senin verdiğin emirleri görmesi ve grafiklerde KÜÇÜK oyunlar oynaması
-scalping saçmalığı ile yatırımcıların sermayesininde gözü olması(scalping denilen şey saçmalık bir makalede okuduğuma göre adam diyor ki " eğer ben istersem breakeven yani pozumu başabaş kaparım kimsede buna karışamaz"
- İşlem konteksinin meşgul olması ( hepimizin başına geldiğine eminim bunun) başlı başına saçmalık 8 bm adsl 3g modem olaylarına geçtik artık kim kimi kandırıyor ;)

Takip etmeye devam edicem konuyu soğutmayalım !!!
Yorumlarınız için minnettarım ve yenilerini bekliyorum!!
saygı bizden ....

öncelikle beni doğru anladığınız için çok teşekkür ederim. Türkiye'de ilk olan bu dernekte bu mesleği seçen traderların ileride söz sahibi olabilmesi için birilerine sözümüzü geçirebilmemiz için dayanışmak gerekir ve bunu bu dernekle başarıyla gerçekleştireceğiz. daha yeni kurulmasına adından sıkça söz ettirdi.
bu arada bu konu dışında yaşar erdincin listesine aldığı forex şirketlerine arkadaşımız biraz karalama politikası uygulamış. sen bu işi iyi yapan bir firma olsan ayrıca da yaşar erdinç tarafından bedava reklam fırsatı sunulsa sana sen buraya yazı göndermez misin ? peki sana birşey sorayım neden bazı büyük firmalar ( kıbrıs kökenli mi desem acaba :) ) buraya yazılarını yollayıp ben dürüstüm diye yazısını çıkaramıyor. yaşar erdinç ona gelen evrakları direk yayınlamadan önce biraz araştırıyor. yoksa her firmayı koyacaksa ne farkeder ki. en son merkezforex'i yazmış. araştırdım ben kendi çapımda. interbankfx'in Türkiyede'ki tek temsilcisiymiş. İnterbankFx'i anlatmaya da gerek yoktur umarım :) bakalım kaç firma belgelerini yollayıp beyaz listeye kayıt yaptıracak merakla bekliyoruz

kudi1276
14-09-2009, 11:14
maalesef türkiyede'ki tüm traderların sorunudur para kazanmak. çünkü firmalar traderların para kazanmamaları için ellerinden geleni yapıyorlar. yok scalping yasak yok işlem konteksi meşgul kapat butonuna basıyorsun 20 snde işlem kapanıyo bu da karını minimize ediyo tabiki. hatta inanır mısınız bilmiyorum ama benim başıma şu geldi ismi lazım değil iki farklı platform açtım ayrı ayrı pclerde ve aynı parite birisi bir anda 20 pip yukarı çıktı diğeri ise 6 pip yukarı çıktı biz buna halk arasında ( stop değdirme hareketi ) diyoruz. ya daha neler neler. traderlar yeterki para kaybetsin firmalar da bu şekilde rant elde etsin. sen kaybetmezsen nasıl onlar kazancak ki demi :) . bu piyasada butona bastığımızda %50 şansımız var bu doğrudur ama kalan %50'nin yüzde kaçını acaba elde edebiliriz. bu kadar olumsuzluklara karşı bunu da bilmek isterim...

Kızılay
14-09-2009, 15:47
Sayın kudi 1276,
Söylediklerine forex piyasalarıda herkez %50 şans ile başlar kısmı hariç hepsine katılıyorum. Seninde bildiğin gibi forex piyasalarında teknik analiz bilmeden yüksek kaldıraçlı bir piyasada hayatta kalma şansın hiç yok şans a dayalı bu işe girersen 1 m. de bir şansın var diye düşünüyorum Önce insan kendine bilgiye yatırım yapmalı bence daha sonra fx piyasalarına para yatırmalı sonuçta fxde ne kadar kazanırsan kazan harcanır geçen gün bir trader arkadaşım ile konuşuyordum 1 haftada %50 kazanç elde ettim çektim gittim arabanın masraflarına yatırdım dedi, ama onun 10 yılı aşkın borsa ve teknik analiz bilgileri ve deneyimini asla çarçur edemez o onda asılı kaldı bir kere tamam üzerine koyar günceller dahada geliştirir kedini ama harcayamaz ;)
Gelelim ismini verdiğin şirkete burada bu iyi şirkettir bu kötü şirkettir şu forumda ki (isim belirterek) bu şirket hakkında ii şeyler deniyor gibi yorumları bu konu başlığı altına yazmayalaım biz linki atalım sadece dileyen gitsin verilen bilgiyi alsın ve istediği bigi yorum yapsın ..
Bilgiye yatırm demişken Forexmad çalışmış kendi kendine bir sistem geliştirmiş golden one diye ama artık kendisinden haber alınamadığı için :) sistemi yarım bırakıp çıkmış orada golden one diye bir sistem çekti benim dikkatimi bu hafta sonu hiç üşenmedim sistemin geliştirilmesi gerekn noktalar olduğunu fark ettim iyi bir sistem ama yetersiz doğrusu bunu biraz daha geliştirdim 14.eylül.2009 - 14.ekim.2009 arasında sistemi test edicem eğer herkez tarafından uygulanacak kadar yalın olduğuna karar verirsem burada hiçbir çıkar gözetmeden paylaşıcam ...

İyi bir para yönetimi, İyi bir teknik analiz bilgi ve deneyimi, yalın ve iyi bir sistemin karışımı = FX piyasalarına kazanç ;)

Saygı bizden ...

kudi1276
14-09-2009, 16:47
Sayın kudi 1276,
Söylediklerine forex piyasalarıda herkez %50 şans ile başlar kısmı hariç hepsine katılıyorum. Seninde bildiğin gibi forex piyasalarında teknik analiz bilmeden yüksek kaldıraçlı bir piyasada hayatta kalma şansın hiç yok şans a dayalı bu işe girersen 1 m. de bir şansın var diye düşünüyorum Önce insan kendine bilgiye yatırım yapmalı bence daha sonra fx piyasalarına para yatırmalı sonuçta fxde ne kadar kazanırsan kazan harcanır geçen gün bir trader arkadaşım ile konuşuyordum 1 haftada %50 kazanç elde ettim çektim gittim arabanın masraflarına yatırdım dedi, ama onun 10 yılı aşkın borsa ve teknik analiz bilgileri ve deneyimini asla çarçur edemez o onda asılı kaldı bir kere tamam üzerine koyar günceller dahada geliştirir kedini ama harcayamaz ;)
Gelelim ismini verdiğin şirkete burada bu iyi şirkettir bu kötü şirkettir şu forumda ki (isim belirterek) bu şirket hakkında ii şeyler deniyor gibi yorumları bu konu başlığı altına yazmayalaım biz linki atalım sadece dileyen gitsin verilen bilgiyi alsın ve istediği bigi yorum yapsın ..
Bilgiye yatırm demişken Forexmad çalışmış kendi kendine bir sistem geliştirmiş golden one diye ama artık kendisinden haber alınamadığı için :) sistemi yarım bırakıp çıkmış orada golden one diye bir sistem çekti benim dikkatimi bu hafta sonu hiç üşenmedim sistemin geliştirilmesi gerekn noktalar olduğunu fark ettim iyi bir sistem ama yetersiz doğrusu bunu biraz daha geliştirdim 14.eylül.2009 - 14.ekim.2009 arasında sistemi test edicem eğer herkez tarafından uygulanacak kadar yalın olduğuna karar verirsem burada hiçbir çıkar gözetmeden paylaşıcam ...

İyi bir para yönetimi, İyi bir teknik analiz bilgi ve deneyimi, yalın ve iyi bir sistemin karışımı = FX piyasalarına kazanç ;)

Saygı bizden ...
--------------------------------------------------------------------------kudi11276
%50 dediğime neden takıldım anlamadım ben. matematiksel olarak ya al diyeceksin yada sat diyeceksin bu kadar basit versiyonla zaten %50 garanti şansın var ama iyi bir trader bunu en az %75-80 yapmalı.
nasıl mı olacak bu oran.
öncelikle piyasayı iyice öğrenebilmesi için forex in ne demek olduğunu ne kadar işlem hacmi olduğu manipule edilebilir mi ne avantajları olduğunu ne dez avantajları olduğunu bilmesi gerek. sonra artık teknik ve temel analiz konularına başlaması gerek. bütün bunları kitap gibi ezberlerse sadece %20 sini öğrenmiş olur. diyeceksin ki kalan %80 nerde :) işte o da reelde işlem yapabilmesi için PSİKOLOJİ şart. saatlerce analiz yap eğer o tuşa basamıyorsan o zaman yaptığın bu analiz hiçbir işe yaramaz. ama tabi cahil cesareti gibi çat çut ta işlem basılmaz. ama şu %50 ye takılmayayın ben onu ölesine dedim. sakın kimse zaten %50 şansım var diyede bu işi küçümsemesin. çünkü dünyanın en zor mesleğinden birisidir. hayatta insan ve para yönetmek kadar zor birşey yoktur. o da bu meslekte mevcutur.

PIPO
14-09-2009, 18:48
Yanlış anlamayın, forex in bir şans yada kumar olduğunu düşündüğünüzü sandığıö anlaşılmasın. Kimsenin böyle bir düşüncesi yok yazan arkadaşlar arasında.
ama Aslında %50 de tam karşılık değil. Evet işleme girerken %50 şansınız var ama başarıyı neye göre ölçüyorsunuz. Yazı tura atarken de %50 şans vardır ama para yere düştüğünde olay sonuçlanır. Böylelikle %50 şans hesaplanır.

Ama bu piyasa da bide işlemden çıkış var.
Yazı tura atarak yani %50 şans kullanarak bile işleme girdiğimizi farzedelim. bir yatırımcı 10 pip kazanıp pozisyon kapatır. diğeri kapatmaz, 110 pip eksiye geçer.. Diğeri 70 pip alır çıkar, diğeri 110 pip.
Yada başka bir işlemde 20 pip zarar oluşunca stoplanır, ama fiyat sonra 40 pip yukarı çıkar. Yani %50 şans bizim yanımzda olarak işleme girsek te, her bir pip te o şans ta %50 ye bölünür. Karı alıp çıkmak yada çıkmamak.
Yada zararda beklemek yada zararın bakiyeyi eritmesine izin vermek :)

İşte psikolojik savaş burada ortaya çıkıyor :)

kudi1276
14-09-2009, 18:58
Yanlış anlamayın, forex in bir şans yada kumar olduğunu düşündüğünüzü sandığıö anlaşılmasın. Kimsenin böyle bir düşüncesi yok yazan arkadaşlar arasında.
ama Aslında %50 de tam karşılık değil. Evet işleme girerken %50 şansınız var ama başarıyı neye göre ölçüyorsunuz. Yazı tura atarken de %50 şans vardır ama para yere düştüğünde olay sonuçlanır. Böylelikle %50 şans hesaplanır.

Ama bu piyasa da bide işlemden çıkış var.
Yazı tura atarak yani %50 şans kullanarak bile işleme girdiğimizi farzedelim. bir yatırımcı 10 pip kazanıp pozisyon kapatır. diğeri kapatmaz, 110 pip eksiye geçer.. Diğeri 70 pip alır çıkar, diğeri 110 pip.
Yada başka bir işlemde 20 pip zarar oluşunca stoplanır, ama fiyat sonra 40 pip yukarı çıkar. Yani %50 şans bizim yanımzda olarak işleme girsek te, her bir pip te o şans ta %50 ye bölünür. Karı alıp çıkmak yada çıkmamak.
Yada zararda beklemek yada zararın bakiyeyi eritmesine izin vermek :)

İşte psikolojik savaş burada ortaya çıkıyor :)
-------------------------------------------------------------------------
kudi1276

aynen öyle sana katılıyorum sen daha iyi anlattın durumu. öncelikle iyi bir strateji ve sonrada en önemlisi psikoloji. bide şunu unutmayın ;
Zararda beklemek kolaydır ama Karda beklemek zordur...
bu piyasada aslında girdiğin işlemlerde hep kar elde etme şansın yüksek . zararların çoğuna dikkat edin karı beğenmemekten kaynaklanıyor. yani ego işte. egona yenilirsen bu piyasada barınamazsın...

Kızılay
15-09-2009, 08:43
Sayın pipo ve kudi ,
Burada siz ile şans hesaplarına girmek istemiyorum ama şunu ekleyim ;

-10 000 sermaye ile
-1:30 kaldıraç ile
-İyi bir bilgi birikimi ile
-İnsansı korkular olmadan
-SERMAYEMİ İYİ YÖNETEREK

Madem bir şans mantığı kuruluyor ben kendi şansımın %300 fln olduğuna inanırım ozmn :)

bu arada konu başlığı altında konuşulan konulara bir bak :(
Saygı bizden ...

kudi1276
15-09-2009, 09:22
evet konu farklı bir alana geçti hemen değiştirelim konumuzu. konumuz aracı kurumlar ve yaşar erdincin sitesinde yayınlanan dürüst forex şirketlerdi. daha fazlalası gelecek mi acaba merakla bekliyoruz.

Kızılay
15-09-2009, 09:31
Sayın kudi,

Evet merakla bekliyoruz ak listede kimlerin adı çıkacak ama ondan önce orada kilit bilgiler çıkıyor mesela yatırımcının aracı kurum seçerken nelere dikkat etmesi gibi nelere aldanmaması gibi ilk iş yatırımcıda başlar , biz olaya hakim olduktan sonra aracı kurumlar kendine çekidüzen vermek zorunda kalacak mecburen

Önemli not: Değerli kudi umarım bir önceki mesajıma kızmadın aman haa tek amacım bildiğim herşeyi paylaşmak herşeyi bildiğimide idda etmiyorum hatta bir çoğunuzdan daha az şey bildiğim bile doğrudur ...

Saygı bizden ...

kudi1276
15-09-2009, 10:48
yok kızılay neden kızayım ayrıca haklısın konu konuları açtı :). aracı kurumu seçerken aslında biz yeterince araştırmıyoruz. sonuçta Türk milletinin bir özelliğidir bu "bize birşey olmaz" hesabı sonradan da ah keşke şu olsaydı bu olsaydı. bu piyasada acemiler her zaman kaybeder bu bir gerçek o yüzden aracı kurum seçerken yavaş ve temkinli hareket etmek gerekir. ak listede bakalım daha kaç firma gelecekmiş. bu arada yaşar beyin yazısındaki şirketler tamam güzel belgelerini göndermişler ama aklıma hemen bir türk atasözü geliyo :) "minareyi çalan kılıfını hazırlar " diye. ama tabi hepside öyle değillerdir. zaten her firma kendini belli ediyorlar. bizim amacımız traderların bu tarz hataları yapmamaları . zaten o kadar zor bir iş seçmişler. birde buradan darbe yememeleri onların bu işi yapmalarında çok önemli.

Kızılay
15-09-2009, 13:09
Değerli kudi ,

Öncelikle tamamen katılıyorum. Minarenin kılıfı tabiki hazırlanmıştır bile tanıdığım ve bunu iş olarak yapan profesyonel traderler ( kendi portföyünü yönetip kar elde eden kişiler) adamın öyle bir sistemi var 1 haftada %50 kar veriyor :)o dahil tanıdığım tüm traderların af buyurun resmen sövdüğü şirketler var ben desem ok sen desen ok ama çoğunluk pis bir koku alıyorsa bunda birşeyler çıkar bence dikkat edilmesi gereken ilk şey

- şirketin saçma sapağan adalarda bilmem nerelerde kurulupta amerika kökenli denmesi
- gel bizde mini aç şu kadar bonus sana gibi yaklaşımlar ( bir profesyonelin ne işine yarıcaksa)
- internete girdiğinde zırt pırt pop-up olarak ilanları çıkan şirketler(en ayar olduğum şey)

gibi gibi insan bunları ciddi olmadığını sezgisel olarak bile anlar ...

Saygı bizden ...

kudi1276
15-09-2009, 13:42
aynen katılıyorum size. bu kadar çok şirket var ama parmakla sayabilecek kadar temiz işini yapan var. herşey aracı kurumu seçmene kalmış birşey. eğer mantıklı seçim yaparsan bu meslek senin için zevkli ve güzel bir meslek olur. ama kötü bir seçim yaparsan her zaman kıvranırsın.

kudi1276
15-09-2009, 13:47
Türkiyede'ki traderların çoğu da maalesef aracı kurumu seçiminde yanlış adımlar atıyor. çok büyük şirket gibi görünenlerin aslında nasıl bir şirket oldukları ilerleyen zaman içerisinde anlaşılıyor. türkiye'de bu işi yapan sağlam ve kaliteli şirketlerin azlılığı ve bunların da çok bilinememesi içler acısı. Bu yüzden çoğu trader adayı bu mesleği bıraktılar daha başlamadan. şuanda Türkiyede çok yeni olan forex piyasasında tutunmaya çalışan traderların artık ilgili kurumlara müdahale edebilmesi şart. bunu nasıl mı yapacağız. çok basit. tüm traderları ortak bir çatı altında toplamak. bunu da nasıl yapabiliriz ? kimsenin düşünmesine gerek yok birileri zaten düşünmüş. Döviz Ve Emtia Piyasası Uzmanları Ve Yatırımcıları Dayanışma Derneği kuruldu. Tüm Trader arkadaşlarımızın bu siteye bakmasını istiyorum. siteye baktığınız zaman zaten nasıl bir içerik olduğu ve ne kadar kaliteli olduğu anlaşılacaktır.
www.forexportal.gen.tr
reklam yapmaya gerek yok ben sadece linki veriyorum isteyen bakar isteyen bakmaz...

kudi1276
17-09-2009, 02:19
arkadaşlar yaşar erdinç dürüst forex şirketleri yazısını kaldırmış. bilgisi olan var mı acaba ?

Kızılay
17-09-2009, 14:50
arkadaşlar yaşar erdinç dürüst forex şirketleri yazısını kaldırmış. bilgisi olan var mı acaba ?

__________________________________________________ _______________

Hayır dostum yazı orada duruyor hatta forex hakkında farklı yazlılarda var linke girince sol da aylar yazıyor bu ayı tıkla Yaşar erdinç in tüm makaleleri ve yorumları orada ...

Saygı bizden ...

Kızılay
17-09-2009, 15:12
Değerli konu takipçilerim ,

Yaşar erdinç beyaz liste olayını durdurdu. Vakit darlığı nedeni ile fakat aşşağıdaki linklerde biz yatırımcıların Aracı kurum seçerken dikkat etmesi gerekenler var.Bunlar olayların püf noktaları .

Unutmayalım Sermayemizi korumak bizle başlar bununda ilk adımı hazine bu piyasaya et atmadan önce aracı kurum seçimi bir çok şey yazdım çizdim şimdiye kadar yazmaya bu konu ile ilgili makaleleri yayınlamaya devam edicem bu konuyu asla soğutmuycam taaaaki hazine bu işe el atana belli şeyler kanunlar ile sabit olana kadar fakat hazine olaya el atarsa kudi arkadaşımızın da dediği gibi minareyi alan kılıfı hazırlar doğrudur o zaman bile iş bizim dikkatimize kalıyor bir anlamda .
Son olarak forexmad adlı arkadaşımız foruma bir sistem eklemiş bağzı aksaklıklara rağmen nispeten çalışan bir sistem ya adam konuyu bıraktı gitti 5 yıldız almış (yarım bırakılan çalışma 5 yıldız alıyor diğer taraftan hiç parası hiç olan insanlar var gelin önlemini alalım konuşalım tartışalım herkez bilgisini burada paylaşsın) diyoruz kimse zahmet edip isim belirtmeden iyi yada kötü bir tecrubesini paylaşmak istemiyor bende haklı olarak bu sonucu çıkartıyorum ;

HERKEZİN RAHATI YERİNDE !!! HERKEZ ARACI KURUMUNDAN MEMNUN!!! Eğer öyle ise bende bundan sonra şahsi deneyim toplamak burada insanları bilgilendirmekle uğraşmam yayınlanan makaleleri burada yazar geçerim o kadar şunu öğrendim birde kimse eşeğini sağlam kazığa bağlamak istemiyor herkez başarı hikayeleri ile kendini motive edip teknik analiz bilmeden haber takip etmeden 2 3 ayda zengin olma peşinde fakat durumun bundan ibaret olmadığını scalping maili gelince yada sermayesi eriyince anlıyacak sanırım..

http://www.bilgeyatirimci.com/yasar_erdinc/view/9272/bir_forex_hikayesi
http://www.bilgeyatirimci.com/yasar_erdinc/view/9231/forex___son_g_ncelleme

Herkeze bol motivasyonlu 1 e 1500 veren işlemler dileği ile ...

caners98
15-05-2014, 14:26
Bunlardan hesap açan varmı ben genellikle yurt dışındaki firmalar ile çalışıyorum oldukçada memnum
www.integralforex.com
www.gmcforex.com
www.forex.com.tr

forexsistemi
18-06-2014, 14:22
* Temel analiz ve teknik analiz konusunda yeterli uzmanlaşmayı göstermek gerekir. Ayrıca takip ettiğimiz haberleri bu analizlere entegre etmeye öğrenmek gerekir. Örneğin Fed in aldığı kararları temel ve teknik analizde nasıl kullanmamız gerekir nasıl yorumlamamız gerekir bunu tecrübe ederek kendimizi geliştirmemiz gerekir.

* Şunu unutmamak gerekir ki forex (http://forexsistemi.com) kolay para kapısı değildir. Daha doğrusu kolay para diye bir şey yoktur hayatta. Bilgi güçtür ve biz ancak bilgimizi kullanarak bu işten kazançlı çıkabiliriz.

* Şans faktörünün de çok büyük etkisi olduğunu kabul ediyorum ancak bu işi tamamen şansa bırakırsak forex kumar ve oyundan başka bir şeye dönüşmez bizim için.

* Kendimiz sürekli güncellemeli geliştirmeli ve bir iç disipline sahip olmamız gerekir.

* Fevri ve panik pozisyonlar almaktan kaçınılmalı. bu işte sabır ve soğuk kanlı olmak çok önemlidir.

* Forex piyasasına herkes kar lede etmek için girer ancak bu o kadar basit ve hemen olacak bir iş değildir. başlangıçta bizim en büyük karımız yatırdığımız teminatı korumaktır.yani her geçen bir gün ana paranız eriyorsa bir sorun var demektir eğer muhafaza ediyorsanız doğru yolda olduğunuzu düşünebilirsiniz.

* İllaki her gün forex oynayacaksınız diye de bir şey yoktur. öyle zamanlar var ki pariteler çok hareketli ve kararsızdır yani yönünü ve geleceğini tahmin edemediğiniz pozisyonlar açmayın. bu işten çok büyük bir olasılıkla zarar edersiniz tabi ki kar da elde edebilirsiniz ama bu bir risktir mümkün olduğu kadar sağlam oynamaya çalışın.

* Forex kaldıraç sisteminden dolayı zaten çok riskli bir piyasadır. Kararsız kaldığınız durumlarda kendinizi daha da riske atmayın.

* Kazandığınız durumlar kendinize dur demeyi bilin bu kazancı o günün karı sayın LÜTFEN aşırı HIRSTAN uzak durun. yoksa sizi hataya sürükler.

* Forex takıntı haline getirmeyin illaki kazanacağım diye hayat felsefesi hayine de getirmeyin çünkü bu piyasada her zaman 2=2 değildir matematik gibi sabit değerleri yoktur ve her zaman aynı nedenler aynı sonuçları da doğurmayabilir öyle olsaydı dünyanın en zengin insanları EKONOMİSTLER olurdu bunu unutmamak gerek :)

Eklemek istediklerim şimdilik bu kadar herkese bol kazançlar dileklerimle SAYGILAR…:)

Kaynak: http://forexsistemi.com/forex-te-yenilere-tavsiyeler-2/

kros
18-06-2014, 18:58
piyasanın en yüksek spread oranına sahip firmalardan biri olan integralde hesabınız varsa, bu kazıklanmayı protesto etmek için hesabınızı kapatın gitsin. 2. alternatif ise aynı hesabı 10 dakika içerisinde başka bir firmaya pas etme seçeneğide var. hatta pozisyonlarla birlikte. yenilen kazık öyle böyle değil. mesela eurusd de ben 1,5 pip öderken yeni bi firma buldum orda 0,6 pip, diğer önemli paritelerde ise 2 ile 5 pip arasında iken integralde bu firmada 0,6-0,8 arası spread var. onca yenilen kazıktan sonra öğrendik o başka. kimsenin adamı filan değilim. forumun eskilerindenim millete yardımcı oluyorum hepsi bu