PDA

View Full Version : Copy Paste Yardim Lutfen!!!!!

burak07
09-01-2005, 12:59
Arkadaşlar uzantısı .exe olan bir dosyam var. Dosyayı çalıştırdığımda bir kitap çıkıyor karşıma. yaklaşık 200 sayfalık. ancak bu kitabı ne print edebiliyorum ne de copy paste ile bir work dosyasına aktaramıyorum. sanırım programa print ve copy paste a karşı kilit koymuşlar. Kitabı mouse ile tarayabiliyorum ama copy paste yaptığımda hiç bir şey gelmiyor. Bu konuda yardım edebilecek bir arkadaş varsa çok sevinirim. Teşekkürler.

ŞahMat
09-01-2005, 13:08
Kitabin yazarina bir sorsaydiniz, kesin cevap alirdiniz ;)

BOYNER
09-01-2005, 13:12
Kitabı açtığınızda print screen tuşuna basınız, daha sonra boş bir paint sayfası açınız ve buraya yapıştırınız. Bu şekilde çıktı almanız mümkün...

burak07
09-01-2005, 13:22
Kitabın hangi sayfasına gelirsem geleyim print screen ile kapaktaki resimi print ediyor. Kafayı yedim. Yazıları tarıyorum ama copy paste çalışmıyor.

korhan
09-01-2005, 13:51
ScreenPrint32 diye bir program var, download.com dan indirin.

Bu program araciligi ile ekran uzerinde istenilen bolge secilebiliyor, sectiginiz bolgeyi jpg olarak kaydedin, sonra o jpg i print edebilirsiniz.

SunShine
09-01-2005, 13:53
Kitabın hangi sayfasına gelirsem geleyim print screen ile kapaktaki resimi print ediyor. Kafayı yedim. Yazıları tarıyorum ama copy paste çalışmıyor.

Çözüm yolları.

1. Ekran görüntüsünü yakalayabileceğiniz yazılımlar kullanabilirsiniz.

Örnek: SnapShot/32.

2. Kitabın printerden çıktısını alıp, OCR destekli bir scannerden geri tarayarak Word ( yada herhangi bir kelime işlemci ) 'e aktarabilirsiniz.

İkincisi biraz zahmetli ve zordur ama size edit etme imkanı sağlar.

Birinci ise resim şeklinde görünür. Dosya boyutu büyük olur ve edit etme imkanı vermez.

serdarkus
09-01-2005, 14:14
Kitabı "birlikte aç" seçeneğinden "Frontpage" ile açmaya çalışın.
Eğer açılırsa, tamamdır.

zxcvb
09-01-2005, 15:38
ScreenPrint32 diye bir program var, download.com dan indirin.

Bu program araciligi ile ekran uzerinde istenilen bolge secilebiliyor, sectiginiz bolgeyi jpg olarak kaydedin, sonra o jpg i print edebilirsiniz.

Çok teşekkürler Sn Korhan..

Çok yararlı bir program gerçekten..

Ben aşağıdaki linkten indirdim. Ve de denedim. Çok güzel.

http://www.freedownloadscenter.com/Reviews/r874.html

İlgilenenler bu linkten indirebilirler.

trendtrader
09-01-2005, 16:09
Forumun en çok bu özelliğini seviyorum işte, bir arkadaş sorununu dile getiriyo,sonra diğer arkadaşlar bilgileri doğrultusunda ona yardımcı olmak için ellerinden geleni yapıyorlar.Çözüm için çok sayıda alternatiflerin olabileceğini öğrenmemiz de cabası...

San Francisco
09-01-2005, 16:43
Diyelimki burak07 arkadaşımız bunlara rağmen bu problemini çözemedi. Bende Kesin çözümünü vereceğim.. Ama biraz komik olduğu için şimdi yazmıyorum..:) ( Ekrana bakarak yazsın değil.. Çünkü o çözüm değil..:) ) Umarım çözer beni de çözümünü vermek zorunda bırakmaz.

hank
09-01-2005, 16:53
Bazı siteler copy paste izni vermez,basit bir başka çözüm belki işe yarar. yapışacak metni seçin > ctrl + C yapın, yapıştıracağınız yere mouse ile tıklayın ctrl + V yapın.

BOYNER
09-01-2005, 17:22
:D:D:D
Sn. Hank, 1. sayfada yazılanları okumadınız heralde. Millet olayı aştı artık, copy-paste ile olacak iş değilmiş bu. Zaten siteden değil de, exe uzantılı bir derlemeden kopyalamaya çalışıyor...

karınca
09-01-2005, 17:42
Arkadaşlar uzantısı .exe olan bir dosyam var. Dosyayı çalıştırdığımda bir kitap çıkıyor karşıma. yaklaşık 200 sayfalık. ancak bu kitabı ne print edebiliyorum ne de copy paste ile bir work dosyasına aktaramıyorum. sanırım programa print ve copy paste a karşı kilit koymuşlar. Kitabı mouse ile tarayabiliyorum ama copy paste yaptığımda hiç bir şey gelmiyor. Bu konuda yardım edebilecek bir arkadaş varsa çok sevinirim. Teşekkürler.
Bir tane digital kamera ile istediğini yapabilirsin ,hatta monitör LCD ise scanner bile kullanabilirsin :D

Sarı
09-01-2005, 17:49
Bazı siteler copy paste izni vermez,basit bir başka çözüm belki işe yarar. yapışacak metni seçin > ctrl + C yapın, yapıştıracağınız yere mouse ile tıklayın ctrl + V yapın.

bazıları seçim yapmaya ve dolayısı ile tuş takımı kullanmayada izin vermez...illaki yapcam diyosanız ...farklı kaydetip... sağ klik... düzenle ile açıp... copy yapmaktır..

hank
09-01-2005, 19:16
:D:D:D
Sn. Hank, 1. sayfada yazılanları okumadınız heralde. Millet olayı aştı artık, copy-paste ile olacak iş değilmiş bu. Zaten siteden değil de, exe uzantılı bir derlemeden kopyalamaya çalışıyor...
ne desem ki :düsün:

ŞahMat
09-01-2005, 19:24
Diyelimki burak07 arkadaşımız bunlara rağmen bu problemini çözemedi. Bende Kesin çözümünü vereceğim.. Ama biraz komik olduğu için şimdi yazmıyorum..:) ( Ekrana bakarak yazsın değil.. Çünkü o çözüm değil..:) ) Umarım çözer beni de çözümünü vermek zorunda bırakmaz.

Kesin cozum hem de komik, gercekten merak ettim sayin San Francisco :)

San Francisco
09-01-2005, 19:29
Diyelimki burak07 arkadaşımız bunlara rağmen bu problemini çözemedi. Bende Kesin çözümünü vereceğim.. Ama biraz komik olduğu için şimdi yazmıyorum.. ( Ekrana bakarak yazsın değil.. Çünkü o çözüm değil.. ) Umarım çözer beni de çözümünü vermek zorunda bırakmaz.

Tebrikler Bonnie... İşte bu çözümün elinden hiç bir şey kurtulmaz.. hem kamerayı hem de scanneri bulmuşsun..

Bir tane digital kamera ile istediğini yapabilirsin ,hatta monitör LCD ise scanner bile kullanabilirsin :D

Kesin cozum hem de komik, gercekten merak ettim sayin San Francisco

Benim çözüm yolu da buydu. Artık cevap vermeme gerek kalmadı... :D Sanırım Monitorü LCD değilse de biraz uğraşı ile bu iş olur.. Azmin elinden hiç bir şey kurtulmaz..:D :D :D

burak07
09-01-2005, 19:42
Arkadaşlar herkese teşekkürkler. Malesef sorunumu çözemedim. Artık print etmeden 300 sayfayı bilgisayardan okumaya mahkumum. :((

Sn. San Francisco umarım sizin vereceğiniz yönetem sorunumu çözer.

San Francisco
09-01-2005, 19:45
Sn Burak scanner varmı? Yada digital fotoğraf makinası varsa işin bitmiştir

San Francisco
09-01-2005, 19:46
Eğer her ikisi de yoksa ve şu exe dosyası büyük değilse buraya ilişkilendirebilirmisin?

burak07
09-01-2005, 19:55
Sn. San Franscisco özelime email adresinizi yazabilir misiniz? Dosyayı size email ile gönderirim. Para vererek satın adlığım bir dosya buraya attach edersem sorun olabilir belki.

San Francisco
09-01-2005, 20:39
Copy paste yaptım.. e-mail adresini bir açarmısın

Oğuz Çelikdemir
10-01-2005, 03:10
eBookGuard ( http://www.zappersoftware.com/products.html )

Sorunun bu sanırım (hem e-Book ları hemde shareware programları protectliyor), henüz bir solution a rastlamadım. Bulursam bende kullanırım ama işim olmaz, sen o kitaba git birde eşşekte bak, sanırım orda bulursun..

Oğuz Çelikdemir
10-01-2005, 03:18
Tam yatıyordum makinayı tekrar açtım :D

Bu dosya tek bir .exe file mi yoksa bulunduğu dizin altında bundan başka dosya varmı? Eğer yoksa, herhalde programcı tek tek code ları re-encode işlemi yaptırmıyordur programın içinden (yapıyormu acaba, yaparmı yapar), o nedenle birde Resource Hacker türünde program ile .exe file in içine bak. Eğer programlayan encode etmemiş ise programın içeriğini, düz metin yani text olarak resource hacker ile içeriğini görebilmelisin. Veya ne bilim bir metin editörü ile açıp bakmayı dene.

Benimkisi bir fikir yürütme sadece, saçmalıyor olabilirimde :D