PDA

View Full Version : Kurban Bayramı

Pages : [1] 2

M.Işılak
14-01-2005, 13:33
Bugün Kutsal Topraklara yola çıkıyorum. 15-20 gün kadar muhtemelen internet bağlantım olmayacak. Hepinizin şimdiden Kurban Bayramını kutlarım...

Hakkınızı helal edin...

..

kalkedon
14-01-2005, 13:54
Şimdiden ALLAH kabul etsin. Hayırlısı ile gidin gelin.Bizim için de dua edin.Herkesin Bayramını kutlarım.

Ke$i$
14-01-2005, 13:59
Yolunuz acik olsun. Allah kabul etsin. Yolcunun duasi kabul olurmus. Hele yolcu bide kutsal toprak yolcusu ise dahada etkili olabilir. :) Aman benide unutmayin. :)

lutas
14-01-2005, 14:07
Hacı Misilak

Allah kabul etsin.Sağsalim gidin dönün.
Belki bir daha fırsatınız olmaz,doya doya yaşayın...

alanyafatihi
14-01-2005, 14:53
Sayın misilak, Sizin de Kurban Bayramınız Mübarek olsun, Şimdiden Allah Kabul etsin, güle güle gidip gelin. bir hakkımız var ise helal olsun.

tulaycan
14-01-2005, 15:18
Allah kabul etsin...peki borsadan kazanılan para ile Hac a gidilirmi? daha doğrusu borsadan demeyelimde tuborg biradan mesela:)

Forever
14-01-2005, 15:54
Sayın misilak,

Sizin de Kurban Bayramınız Mübarek olsun.

Şimdiden Allah Kabul etsin, güle güle gidip gelin.

Hakkımız var ise helal olsun.

NOT: Sn. misilak arayı gyo lardan kandı, tuborg dan sanmam.. :D :D :D

DrX
14-01-2005, 19:29
Bugün Kutsal Topraklara yola çıkıyorum. 15-20 gün kadar muhtemelen internet bağlantım olmayacak. Hepinizin şimdiden Kurban Bayramını kutlarım...

Hakkınızı helal edin...

..

Allah kabul etsin..Güle güle gidin gelin..
Darısı başımıza :)

yarımada
14-01-2005, 19:34
Sayın misilak Allah kabul etsin...Hayırlı yolculuklar...

Ben de şimdiden herkesin Kurban bayramını kutlarım.(malum askerdeyiz ne olur ne olmaz)

Akresi
14-01-2005, 19:41
Misilak Kardeşim, Allah kabul etsin. Sen dayanamazsın girersin nete. Ordan da bir duyalım sesini mutlaka:) Gerçekten bize ve bilhassa mağdur âlem-i İslam'a dua ediniz.

son_azrail
14-01-2005, 19:54
allah kabul etsin abi....bizlerededua etmeyi unutma................allaha emanet olasın....

Sarı
14-01-2005, 19:58
Allah kabul etsin..Güle güle gidin gelin..

San Francisco
14-01-2005, 20:15
Sizinde Bayramınız kutlu olsun.Allah kabul etsin.

sebayrak
15-01-2005, 01:57
sizinde Bayraminiz mübarek olsun..
Helal olsun,,

ÇELEBİOĞLU
15-01-2005, 02:10
Allah kabul etsin...Hayırlısıyla gidin gelin İnşallah :)

balaban
15-01-2005, 13:43
Sn.Misilak sizin de Kurban Bayramınız mübarek olsun. Allah kabul etsin. Orada edilen dualar kabul olur. Hayırlısıyla gidip gelin.

nedimmalik
15-01-2005, 15:39
sayın misilak beni unutmayın çok dua edin.kestiğiniz hayvanın etini de derin dondurucuya koyup bir sene afiyetle yemeyin benim babamda hacca gitti gelir gelmez derin dondurucu aldı her bayram kesip ona dolduruyo bir yıl afiyetle yiyor lütfen böyle yapmayın.ben yaptığının yanlış olduğunu söylüyorum ama nafile

OCEANS
15-01-2005, 16:02
Sayın misilak sizinde kurban bayramınız mübarek olsun. Allah kabul etsin.

bankaci69
15-01-2005, 17:27
Sayin Misilak,
Rabbim yar ve yardimciniz olsun.Insaallah hayirlisi ile farizanizi yerine getirir donersiniz.Rabbim ibadetinizi kabul eylesin,insaallah darisi benim basima diyorum.Boyle genc bir yasta bunu yapabildiginiz icinde sizi ayrica gonulden kutlamak istiyorum(yaslanmayi beklemediginiz icin).Allah yolunuzu acik etsin,Allah'a emanet ol kardesim.

Saygilarimla..

Bu arada herkesin Kurban Bayramini da kutlarim.Lutfen araba ile sehir dislarina ziyarete gidenler dikkatli olsun.

power
16-01-2005, 03:07
Sayın misilak güle güle gidip gelesiniz..Hepimize dua etmeyi unutma..Hacı misilak.Darısı başımıza yani gitmek isteyenlere..

kemal
16-01-2005, 11:57
Güle güle gidiniz. Hayırlı mübarek olsun. Bizleri duadan unutmayınız.

Selçuk
16-01-2005, 14:02
Sn. Misilak Allah kabul etsin kutsal vazifenizi.

Tüm hisse.net camiasının mübarek Kurban bayramını kutlarım.

Cinnamon
16-01-2005, 22:31
Sayın bankaci69,

Hacca gitmek için yaşlanmayı beklemek diye birşey yoktur.

İslam dini;
. Ailenizin, çoluk çocuğunuzun rızkını sağlama almadan,
. Yakın akrabalarınızı evlendirmeden,
. Köyünüzde su yoksa, su getirmeden
. Komşularınızdan açta açıkta olanlara yardım elinizi uzatmadan

yani, bu dünyada iyilik ve yardım adına yapacaklarınız bitmeden hacca gitmeyi önermez. Bir insanın yukarıda saydıklarımı ve unutarak sayamadıklarımı yerine getirmesi için mirasyedi ya da loto milyarderi değilse veya süper bir yeteneği yoksa; biraz da olsa yaşlanması normaldir.

Bunları yerine getirerek hacca gidebilenlere allah kabul etsin diyorum.

Herkese hayırlı bayramlar..

Sayin Misilak,
Rabbim yar ve yardimciniz olsun.Insaallah hayirlisi ile farizanizi yerine getirir donersiniz.Rabbim ibadetinizi kabul eylesin,insaallah darisi benim basima diyorum.Boyle genc bir yasta bunu yapabildiginiz icinde sizi ayrica gonulden kutlamak istiyorum(yaslanmayi beklemediginiz icin).Allah yolunuzu acik etsin,Allah'a emanet ol kardesim.

Saygilarimla..

Bu arada herkesin Kurban Bayramini da kutlarim.Lutfen araba ile sehir dislarina ziyarete gidenler dikkatli olsun.

Cemal Erzengin
16-01-2005, 22:43
Allah kabul etsin Sn.Misilak,bu dünya'nın fani olduğunu hiç bir zaman unutmamamız gerekiyor.Sağlıcakla gidip gelirsiniz inş.

SunShine
18-01-2005, 13:25
Allah Kabul etsin sn misilak.

Bu vesile ile tüm islam aleminin ve hissenet ailesinin Kurban bayramını tebrik eder, hayırlara vesile olmasını dilerim.

Saygılarımla.

soldier
18-01-2005, 13:59
Sn misilak Allah kabul etsin.

Hisse.net ailesinin,Türkiye'nin ve tüm inanların Kurban Bayramı mutlu olsun her günümüz bayramlar gibi mutlu huzurlu barış ve sevgi dolu geçsin

lutas
18-01-2005, 18:54
Herkese iyi Bayramlar...

Daha nice bayramlarda,mutlu günlerde
aileniz ve sevdiklerinizle birlikte sağlık ve esenlikler dilerim.

derdi olana deva
borcu olana eda
hasta olana şifa dualarım
etrafımızda gülemeyenlerin de bir tebessüm bulması temennilerimle.

lutas

simyacı
19-01-2005, 00:27

Hakkınızı helal edin...

..

en güzel bi şey.
yolunuz açık olsun.

simyacı
19-01-2005, 00:29
tüm islam aleminin kurban bayramını kutluyorum.
inşallah bu bayramda kurbanların kesimi daha düzenli ve sağlıklı bi şekilde yapılır.

cagdast
19-01-2005, 10:33

Hakkınızı helal edin...

..

Dost Misilak kutsal görevinin senin için hayırlı olmasını diliyorum.
Allah kabul etsin!

Tüm müslüman alemininde Kurban Bayramını kutluyorum!

DrX
19-01-2005, 10:42
Kurban bayramınız kutlu olsun..Nice bayramlar görebilmek dileği ile..

erciyesforce
19-01-2005, 10:50
hisse.net camiasının kurban bayramını tebrik ederim.
sn misilak a da "Allah kabul etsin , selametle git selametle gel " diyorum.

ERKA
19-01-2005, 10:56
hisse net ailesinin bayramı kutlu olsun, sevdiklerinizle nice bayramlara....

maral
19-01-2005, 10:56
Tüm arkadaşların bayramlarını kutlarım.
Yolculuk yapacaklar; Farınız da açık olsun, yolunuz da, dikkatli olun.
Bayram ertesi herkesi yoklamaya bekliyorum.

sakin
19-01-2005, 12:37
Kurban Bayramınızı kutlar
hepimiz için hayırlara vesile olmasını dilerim.

skoc
19-01-2005, 12:47
...

alvardar
19-01-2005, 12:59
Bütün hisse.net ailesinin kurban bayramı kutlu olsun.Ayrıca sayın misilak Allah kabul etsin.

serdarkus
19-01-2005, 13:11
Tüm arkadaşların bayramını kutlar, sevdiklerimizle birlikte sağlıklı ve mutlu, nice bayramlar dilerim.

tulaycan
19-01-2005, 13:12
Herkesin bayramı kutlu olsun...

janus
19-01-2005, 13:14
Tüm hisse.net ailesinin Kurban Bayramı kutlu olsun.

Çeşitli sebeplerlearamızdan ayrılan arkadaşlarımızıda Bayram sonrası aramızda tekrar görmek dileğiyle.

Herşey gönlünüzce olsun.

Saygı ve sevgilerimle

primemft
19-01-2005, 13:17
hisse net ailesinin tüm üyelerinin kurban bayramını tebrik ederim. tabii bu arada 301. kısa dönem asker olarak, tüm askerlerin de bayramını tebrik ediyor, Allah hepisine sabır ve kolaylık versin diyorum. Ne çok özlemişim internete girip piyasa takip etmeyi ve hisse.nette yorum okumayı. Kıymetini daha iyi anladım yani. Neyse, Mayıs 16'dan sonra :düsün: terhisle birlikte tekrar görüşebilmek dileğiyle... Herşey gönlüzce olsun...

karya
19-01-2005, 13:42
Tüm hisse.net ailesinin yakınlarıyla bayramını kutlarım, sağlık ve mutluluk dilerim

Thesecret
19-01-2005, 13:46
Hissenet ailesinin ve dostlarımın kurban bayramını içten dileklerimle kutluyorum.

Matematikçi
19-01-2005, 14:01
Kurban bayramınız mübarek olsun...
Unutmayalım ki zekat veren kurban da kesmelidir...

BOZOK
19-01-2005, 14:33
bayramimiz hayirlara vesile olsun. bayramimiz kutlu ve mutlu olsun.

bahriyeli
19-01-2005, 15:22
Bütün müslümanların ve hisse net camiasını kurban bayramını tebrik ederim,saygılarımla.

TNT-2
19-01-2005, 15:24
Malımızın vergisini nasıl oduyorsak, saglıgımızın veya canımızın vergisinide odememız gerekır. Simdi icinizden ihbar kagıdı gelmiyo ki diyenler olabilir. Benden solemesi ihbar kagıdı gelmiyor direk icra tahsile geliyo, bosda donmuyor ben gordum ordan biliyorum.

Tüm Forum Arkadaslarimin Mubarek Kurban bayramını Kutlarım. Allah (c.c) kurbanlarımızı kabul eylesin.

AAAcemi
19-01-2005, 15:34
Kurban bayramınız mübarek olsun

son_azrail
19-01-2005, 15:43
kurban bayramamımız mübarekli olsun...

Highlander
19-01-2005, 15:45
Hisse.net ailesine sağlıklı, mutlu, iyi bayramlar diliyorum :) :) :)

mclark
19-01-2005, 15:54
Şu anda Arafat da vakfeye durup hacı olmak üzere olan tüm dünya müslümanlarının duası bizlerledir. Arafat daki dua Allah'ın indi İlahisinde kabul olurmuş bizlerde onların duasına katılıyoruz herşey'in ama herşey'in hayırlısını kendimiz çocuklarımız ve gelecek nesiller için diliyoruz.

TÜM İNSANLIĞIN KURBAN BAYRAMI MÜBAREK OLSUN!

bahriyeli
19-01-2005, 15:55
sayın misilak size ve tüm o vazifeye gidenlere mübarek olsun,bütün müslümanların bayramını tebrik ederim.
Not :yanlışlıkla öbür topiğe bayram tebriği açtığım için özür dilerim,saygılarımla.

soros74
19-01-2005, 16:07
Kurban Bayramınızı en iyi dileklerimle kutlarım.

San Francisco
19-01-2005, 16:08
Tüm Hissenette yazan arkadaşların bayramını kutlar sağlık mutluluk ve başarı dolu günler dilerim

Ke$i$
19-01-2005, 16:19
Diger konuda cok erken kutlamistik. Icimde kalmisti. Herkese harika bayramlar. :)

DEVadam
19-01-2005, 17:22
Kurban bayramınızı kutlar,her şeyin gönlünüzce olmasını dilerim. :)

bıcırık
19-01-2005, 17:35
Kurban Bayramı'nın gözü yaşlı olurmuş... Dışarısı ne kadar soğuk, ne kadar yağışlı olursa olsun; sizin gönlünüz her zamanki gibi sımsıcak, neşeli olsun Hisse.net. - "havalar nasıl olursa olsun sizin havanız iyi olsun" :roll: -
İyi bayramlar...

CaiZaeR SoZE
19-01-2005, 18:12
Tüm Hisse.Net Camiamızın Bayramını kutlarım..

Herkese sevdikleriyle mutlu, neşelii, sağlık dolu bi bayram dilerim..

turkishwarrior
19-01-2005, 18:31
Hisse net ailesinin ve Türk İslam aleminin bayramlarını kutlar,mutluluklar dilerim...

Sarı
19-01-2005, 18:42
Tüm arkadaşların Kurban Bayramı.nı en içten dileklerimle kutlar, sağlık, başarı ve mutluluklar dilerim. Her şey gönlünüzce olsun!

kasved
19-01-2005, 19:36
Arkadaşlarımın kurban bayramını kutlar sağlık ve mutluluk dolu nice bayramlar geçirmeleri dileklerimle.

aritmik
19-01-2005, 19:40
Tüm arkadaşların kurban bayramını kutlarım...

Bu bayram bir ilk yapıp borsadan kazandığım paralarla BOĞA kesmeyi düşünüyorum... :D

Acaba caizmidir diye düşünüyordum..Ama sorduğum hocalar ananın ak sütü gibi HELAL'dir dediler... :D

buena vista
19-01-2005, 21:08
Sevgili Dostlar,

Kurban Bayraminizi kutlar,saglik ve esenlikler dilerim..

buena vista

nature
19-01-2005, 21:10
Tüm İslam Alemi'nin ve hissenet ailesinin Kurban Bayramını kutlar,sevdikleriyle beraber nice nice bayramlara ,sıhhat ve afiyet içinde ulaşmalarını dilerim....

nature
19-01-2005, 21:13

Hakkınızı helal edin...

..

Sevgili misilak,Allah şimdiden kabul etsin..

hakanen
19-01-2005, 21:40
Hisse.net ailesinin Kurban Bayramını kutlar ,nice bayramlar temenni ederim :)

Akresi
19-01-2005, 21:44

Bu bayram bir ilk yapıp borsadan kazandığım paralarla BOĞA kesmeyi düşünüyorum... :D

Acaba caizmidir diye düşünüyordum..Ama sorduğum hocalar ananın ak sütü gibi HELAL'dir dediler... :D

Sayın aritmik etinden biz de faydalansak sana fetva vereceğiz. Şu hisse.net ailesinde temsilen birkaç kişiye de düşsün. O zaman hakkaten helaldir :) En azından kaybedenler kendi mallarını yemiş gibi olur. :roll:

Sarıvadi
19-01-2005, 21:47
Tüm hiss.net ailesinin ve onların ailelerinin Kurban Bayram'ını kutlar, nice güzel bayramları huzur, mutluluk, kardeşlik ve barış içerisinde geçirmesini dilerim
Sevgi ve Saygılarımla

ayyan
19-01-2005, 21:51
iyi bayramlar :)

sebayrak
19-01-2005, 22:44
Tüm Hissenet üyelerinin kurban Bayramini Kutlarimm..

ŞEN
19-01-2005, 22:57
Hayırlı yolculuklar dilerim.

Herkesin bayramını en içten dileklerimle kutlarım.

abidin
19-01-2005, 23:24
Tum Arkadaslarin Kurban Bayramini En Icten Dileklerimle Kutlar, Saglik, Basari Ve Mutluluklar Dilerim. Her Sey Gonlunuzce Olsun!

makrombor
19-01-2005, 23:27
hepinize hayırlı bayramlar dilerken sizden nacizane dileğim yaşlıları çocukları ve hastaları lütfen daha bi fazla kucaklayın..onlara sevgnizi daha çok belli edin..

Ali Baba
20-01-2005, 08:55
Tüm hissenet ailesine iyi bayramlar dilerim.

Bana gelen bir maildeki bayram mesajini sizlerle paylasmak istedim.

"Hayatın havaya attığımız 5 topla oynanan bir oyun olduğunu düşünelim:Bu toplar;
İşimiz,
Sevdiklerimiz,

Sağlığımız,

Dostluklarımız ve

Benliğimiz olsun.

Bu 5 top içinde bir tek "işimiz" lastik bir toptur. Düşürürsek zıplatabiliriz.

Ancak diğer 4 top camdan yapılmıştır. Düşerse kırılır, yerine konulamazlar.

Bunu fark etmeli ve hayatımızı bu dengeye göre kurmalıyız.

Oysa hepimiz o ilk lastik topu tutabilmek uğruna diğerlerini kırıp dökmüyor muyuz?".....

Hadi ,hiç değil ise bu bayram cam topları önemseyelim........Büyüklerimizi ziyaret edelim,onlar ile ortak mutluluğu paylaşalım.............

Tekrar iyi bayramlar..............

MUSTİS
20-01-2005, 10:13
Butun Hissenet dostlarimin Kurban Bayramini Kutlar,
Bayram sebebiyle kirgin olanlarin barismalari,herkesin birbirlerine kucak acarak bu mutlu,
hayirli gunu doyasiya kutlamasi dilegiyle............

Objektif
20-01-2005, 10:50
Bütün dostların bayramını kutlarım.

Nice bayramlara.

ayfer
20-01-2005, 10:59
Sevgili Iraklılar başta olmak üzere herkese iyi
bayramlar...
S&S

özgün
20-01-2005, 10:59
herkese iyi bayramlar!

Akresi
20-01-2005, 11:25
http://www.sevginehri.net/ekart/kart/dinigun/dinigun23.jpg

Kurban Bayramı Bütün hisse.net üyelerine ve Âlem-i İslam'a huzur, dirlik, esenlik getirsin. (Amin)

mesutciloglu
20-01-2005, 12:22
bayramimiz mubarek olsun!

saygilar

edvin
20-01-2005, 12:43
tüm islam aleminin mübarek kurban bayramı kutlu olsun...

ssolakoglu
20-01-2005, 13:03
tüm dostların kurban bayramlarını en içten dileklerimle kutlarım.

elifzeynep
20-01-2005, 13:20
Kurban Bayramınız kutlu olsun..Herşey gönlünüzce olsun...

zxcvb
20-01-2005, 21:16
Kurban bayramınız kutlu olsun..

Not: Lütfen boğalara kıymayalım. Kesecek arkadaşların insaniyet namına inek(malum sığır hayvanının erkeğine boğa dişisine inek denir, herikisinden de kurban olur) veya küçükbaşları tercih etmeleri rica ve ümit olunur..

yunus
20-01-2005, 21:59
Tüm müslüman aleminin ,tüm hisse net üyelerinin ve ziyaretçilerinin mübarek kurban bayramı kutlu olsun.Savaştan,afetlerden dolayı zor durumda olan tüm müslüman kardeşlerimizin Allah yardımcısı olsun ;bulundukları bu üzücü durumlardan en kısa zamanda kurtulmalarını diliyorum.

Başta MİSİLAK arkadaşmızın olmak üzere hacca gidenlerin ALLAH dualarını kabul etsin .Sn. Misilak ne mutlu size.ALLAH kabul etsin.

ACT
20-01-2005, 22:09
Tum hissenet ailesinin bayramini kutlar daha nice saglikli ve mutlu bayramlar dilerim.

Sn. Misilak Allah kabul etsin.

Su
20-01-2005, 22:40
Borsa benden çok şey aldı ama en azından hisse netteki formdaşları kazandım. Bütün formdaşlarımın kurban bayramı mübarek olsun.
Saygılar.

chuckydoll
20-01-2005, 22:50
keşke bütün arkadaşlıklar ve arkadaşlar sadece bayramlarda birbirini HATIRLAMASA....... yine de hal hatır soran herkes ten allah razı olsun.... herkese hayırlı bayramlar ... HERŞEY GÖNLÜNÜZCE OLSUN!!!!!

hakkinen
21-01-2005, 17:13
Hisse.net ailesinin Kurban Bayramı mübarek olsun...

ERKA
21-01-2005, 18:22
Tekrar herkese iyi bayramlar
yola çıkacak arkadaşlar dikkatli olsun
bu gece hava bozuyormuş....

tulaycan
03-02-2005, 18:55
HACI Misilak memlekete hoşgeldiniz:):)

abcdozer
04-02-2005, 19:54
27 Nisan 1996

Yarın ne bayramı?..

Kurban bayramı değil!.. HAC Bayramı!.. Hacc’a gidenlerin bayramı!..

Hacc’a gidenler günâhlarından arınıyorlar. Bu arınmanın bayramını yapıyorlar.

Biz de onların bu sevincine, mutluluğuna iştirak ediyor, onlar bayram ettiği için biz de bayram ediyoruz.

Ve de, şükür olarak kurban kesip onların etini de kendimize hiç bir parça ayırmadan olduğu gibi ihtiyaç sahiplerine, yoksullara yetimlere, fakirlere dağıtıyoruz..

Bu, zahirde kesilen kurban!.

Bir de mânevi kurban var!.

Mânevi kurban nedir?.

Genelde, klasik anlatımda; “Nefsini kurban etmekten” söz ederler.

“Nefsini kurban et Allah yolunda!.” derler.

Bu söz ile, aslında başka bir şey anlatılmak istenmektedir.

Nedir bu anlatılmak istenen?..

“Kendine ait olarak kabul ettiğin bedenin, istek ve arzu ve zevklerinden arın, bedenini kurban et,” fikri anlatılmak istenmektedir..

Bedenini kurban etmekten manâ, kafayı kesmek değil; bedenin aşırı istek ve hırslarını frenlemek!.

Doğal yaşamı için gerekli olanları verip; onun ötesindeki şeylerden bedeni frenlemektir. Yani, tabiatı kontrol altına almaktır.

Bedenin doğasını, tabiatını kontrol altına almak!. Bedenini kurban etmek!.

Daha önemlisi; Allah’tan ayrı olarak var kabul ettiğin “ben”liğinin, gerçekte hiç bir zaman var olmadığını idrak etmek suretiyle “benlik” kavramını kurban etmek. Elbette ki bu daha da zoru!.

Bu durumda, Kurbanın üç derecesi çıktı ortaya!.

1. Zâhirdeki kurban.

2. Tabiatın, yani, bedenin istek ve arzularını kurban.

3. Allah’tan ayrı saydığın, ayrı bir varlık olarak düşündüğün “ben” kavramını kurban.

Mademki senin varlığın, Allah’ın varlığından meydana gelmiştir ve varlığın Allah’a aittir, o halde “sen” diye bir şey yoktur!.. Bu durumda yapman gereken şey, bunu anlayıp idrak etmek suretiyle “ben” kavramından kurtulmaktır…

İşte bu üç kurbanı kesebilen sıratı geçmiş, cehennemden kurtulmuş, cennet hayatında vuslata ermiş olur…

Cehennemin üstündeki Sırat, şu dünya yaşantısıdır.

Şu anda siz, Sırat’ın üstünde adım atıyorsunuz.

Bu attığınız adımlarla, yanlışlık yapıp, cehenneme düşüyorsunuz, bu defa yanmaya başlıyorsunuz, üzülüyor, sıkılıyor, bunalıyorsunuz, isyan ediyorsunuz.

Ama, bütün bu isyan ve üzüntüler, sıkıntılar sizin azabınızı hafifletmiyor. Sonra tekrar o cehennemden, sıratın üstüne sıçrayıp gene yürümeye devam ediyorsunuz!.

Şimdi, burada bir nebze duralım ve, şunu anlamaya çalışalım!.

Bizim, cehennem azâbını şu dünyada iken çekmemizin sebebi, yanlış bilgilenmeler sonucu, bizde oluşan sahiplik duygusu ve hırstır.

İnsanın cehennemde yanmasına; dünyada veya ahirette, kabir aleminde veya mutlak cehennemde yanmasına yol açan şey sahiplik duygusu ile hırs’tır.

Bir insanda kanaat varsa, cehennemin yarısından kurtulmuştur.

Bir insan sahiplik duygusunu atıp da;

“Mülkün sahibi Allah’tır!. Mülkünde dilediği gibi tasarruf eder!” diyebilirse, cehennemin tamamından kurtulmuştur, tamamından azâd olmuştur.

Madem ki, bu varlığı yaratan Allah!..

Ben, mülkün sahibi olarak şu kâğıdın üstünde istediğim gibi tasarruf edebiliyorum; ister yırtar, ister cebime koyar, ister başıma koyar, ister yere atarak üstüne basarım… Bu kâğıt benim olduğuna göre, dilediğim gibi tasarruf edebilirim,” diyebiliyorsam…

Madem ki, “Malik-el mülk,” yani "mülkün sahibi" Allah’tır diyorum; Allah mülkünde dilediği gibi tasarruf eder, kimse O'na karışamaz, etkileyemez, hesap soramaz!..

Öyleyse, her birimizin üzerinde mutlak tasarruf sahibi olan Allah’tır!

Dilerse, vezir eder, dilerse rezil!.

Dilerse, başlara tâc eder, dilerse ayakkabı!.

Ona; “Niye beni aç bıraktın,” demeye benim hakkım yok!.

“Niye bu hazımsızlık” demeye de hakkım yok!.

Allah’ın mülkünün içinde isem ben, O'nun tasarrufu altında isem;

“Allah dilediğini yapar!..”

Allah’a imân etmiş kişi olarak bize düşen şey; O'nun hükmüne ve takdirine razı olmak!.

“Ya Rabbi!.. Bu gün aç bıraktın, yarın da, dilersen doyurursun. Bugün rezil ettin, edersin!. Yarın, dilersen vezir edersin.

Sen ne dilersen onu yaparsın. İçinde bulunduğum her hâl, senin hükmün ve tâkdirin gereğidir,” diyebilmek!..

Bunu diyebilirsek, işte o zaman, imân sahibi bir kişi olarak, Sırattan kolaylıkla geçer, ateşe, azâba düşmez, cennete ereriz.

Yok eğer bunu yaşayamazsak, “Ben mülkün yegâne sahibiyim! “derken Allah;

“O mülkün biraz da sahibi benim. Bana niye böyle davranıyorsun?“ diye Allah’a hesap sormaya kalkarsak, “göğe tüküren adam” a benzeriz. Bir yere ulaşmaz o tükürük, döner kendi yüzümüze gelir.

Akıllı adam, Allah’a isyan edilmeyeceğini idrâk eder.

Zira bu isyan ve itiraz, hiç bir şey kazandırmaz!. Senin hayatını cehenneme döndüren ateşin, biraz daha körüklenmesini sağlar.

İmân, insanı cennete sokar.

İmânsızlık ve isyan ise, insan hayatını cehenneme çevirir, daha dünyada iken.

Onun içindir ki, önce çok iyi bir biçimde neye imân edeceğimizi bilmemiz gerek!.

Allah’ın, mutlak kuvvet, kudret ve tasarruf sahibi olduğunu bilmek, imânın başıdır.

Her an her zerrede tasarruf edenin Allah olduğunu bilmek ise, imânın kemâlidir.

Karşındakinin fiilini ve hâlini Allah’tan bilmediğin anda, Allah’ı inkâr durumuna düşersin.

Hâlin, “şirk-i hafî” denilen gizli şirk hâlidir.

Şirk hâlinde ölenin âkıbeti ise önce, kabir cehennemidir.

Dünyada yaşarken cehennem azâbını yaşamanın, yanmanın sebebi, şirki hafî denilen, gizli şirktir.

Ancak, gizli şirki atmış olabilenin ateşi, azâbı, cehennemi biter.

“Ey mümin, üzerimden çabuk geç!. Nûrun ateşimi söndürüyor!” şeklindeki hitabı cehennemin; imân ehli kişinin inancının, azâp ortamını ortadan kaldırdığını, anlatmaktadır.

Aynı sıkıntılı ortamı paylaşan iki kişiden biri imânlıdır; “Allah böyle takdîr etti, böyle oluyor, bunda da bir hikmet var,” der, azâbı, sıkıntıyı duymaz!.

Diğeri ise, Allah’ı görmez. Gizli şirk ehlidir, cehenneminde yaşar.

O başına gelen işin Allah’tan olduğunu bilmez… “Falanca yaptı da onun için bu iş başıma geldi,“ der. Ve bu sefer kendini, kendi eli ile ateşe atar.

Bilmez ki, başına gelenlerin tümü, falanca veya filânca kişinin yapmasından değil; Allah’ın ona, o olayı yaşamasını tâkdîr etmesinden, o hâli yaşamasını dilemesindendir.

O yaşadığı kötü olay, tecrübedir.

İnsan, bu dünyaya belli tecrübeleri yaşayarak, belli bir kemâle ulaşmak için gelir.

Yaşanılan her kötü olayda da bir ibret vardır.

Bu ibreti, ya o olayı yaşarken alırsın, ya da, aradan üç ay, beş ay, bir sene, beş sene geçtikten sonra alırsın. Ama neticede, yaşanılan her olayda bir ibret vardır.

Yaşanılan her azâp ve sıkıntı bir takım yanlış, eksik bilgilerin giderilmesine vesile olur.

Yaşanılan olaylar, “insan”ı gerçeğin dünyasına yönlendirir. İnsanı, hayâl dünyasından çıkartır.

En önemli nokta burasıdır!.

Hepimiz kendi kafamızda bir hayâli dünya yaratırız. Hayâli değerler oturturuz. Hayâli kavramlar meydana getiririz. Ve, öyle bir dünyada yaşar, orada kendimizi hapsederiz!.

Halbuki, yaşanılan gerçekler öyle değildir.

İnsanın hayâl dünyasındaki değerleri ne kadar çoksa, yaşamın gerçekleri ile karşılaştığı zaman duyacağı azâp da o kadar fazla olur.

Ne kadar gerçekçi yaşarsan, Allah’ın yarattığı bu Sistem ve Düzeni, ne kadar gerçekçi bir biçimde anlayıp değerlendirebilirsen, olaylar karşısında o kadar az etkilenirsin. Olaylar seni o kadar az sarsar.

Ve, kendini o kadar sağlam bir geleceğe hazırlarsın!.

Dolayısıyla, gerek dünyada yaşarken, gerek daha sonrasında; çeşitli azâp ve sıkıntılardan, yanmalardan kurtulmak; dünyada yaşarken huzura ermek, ancak ve ancak Allah’ı bilmek, O'nun var ettiği Sistem ve Düzeni idrâk etmekle mümkün olur.

Kim, Allah’ı ötede bir tanrı gibi düşünüyorsa, o anda veya o düşüncesi devam ettiği sürece, dünyada da, ahirette de azâp çekmeye mahkûmdur. Kendi azâbını kendisi oluşturuyordur.

Nitekim, Hadis-i Şerifte ;

“Cehennemde ateş, odun yoktur!. Herkes kendi ateşini, odununu dünyadan kendi götürür,” buyuruluyor..

Dünyada edindiğin yanlış değerler, yanlış şartlanmalar, yanlış kabuller, senin bu dünyada da yanmana, azâp çekmene sebep olur, öbür dünyada da!..

Öyle ise…

Biz, zâhiren ve bâtınen kurban edebilirsek benliğimizi; benliğimizdeki yanlış bilgileri, yanlış bilgilerden kaynaklanan yanlış duygu ve düşünceleri atıp arınabilirsek, kendimizi o kadarıyla cehennemden kurtarır, cennete yaklaşmış oluruz.

Bunun en kısa formülü de;

Başımıza gelen, karşılaştığımız her olayın, Allah’ın hükmü ve tâkdiri olarak başımıza geldiğini, gelmemesinin mümkün olmadığını. Bunun zaten takdir gereği yaşanacak olduğunu, değiştirmenin asla mümkün olmadığını, anlayıp idrâk etmektir.

O an için gereken ise…

Allah’ın bunu takdir edip, bunu yaşattığını, daha sonra da daha güzel şeyler yaşatabileceğini kabul edip, anlayıp, idrâk edip, bunun gereği bir biçimde adım atmaktır..

Selâmet, Allah’a mutlak teslim olup, hükmünden ve tâkdirinden razı olmaktır.

Hepinizin “Hac Bayramı” mübarek olsun!

* * *
Ahmed Hulusi

ÇAKAL
15-12-2007, 00:27
Bayram namazı saatleri

Kurban Bayramı namazı, Ankara'da 07.51'de, İstanbul'da 08.11'de, İzmir'de 08.08'de, Hakkari'de ise 06.59'da kılınacak.

Diyanet İşleri Başkanlığından aldığı bilgiye göre, diğer illerdeki bayram namazı saatleri de şöyle:Adana: 07.31, Adıyaman: 07.22, Afyonkarahisar: 07.56, Ağrı: 07.10, Amasya: 07.42, Ankara: 07.51, Antalya: 07.49, Artvin: 07.20, Aydın: 08.04, Balıkesir: 08.10, Bilecik: 08.04, Bingöl: 07.17, Bitlis: 07.08, Bolu: 07.59, Burdur: 07.54, Bursa: 08.07, Çanakkale: 08.18, Çankırı: 07.51, Çorum: 07.45, Denizli: 07.58, Diyarbakır: 07.14, Edirne:
08.23, Elazığ: 07.21, Erzincan: 07.24, Erzurum: 07.18, Eskişehir: 08.00, Gaziantep: 07.23, Giresun: 07.33, Gümüşhane: 07.27, Hakkari: 06.59, Hatay: 07.25, Isparta: 07.53, Mersin: 07.33, İstanbul: 08.11, İzmir: 08.08, Kars: 07.13, Kastamonu: 07.53, Kayseri: 07.36, Kırklareli: 08.21, Kırşehir: 07.43, Kocaeli: 08.06, Konya: 07.45, Kütahya: 08.01, Malatya: 07.23, Manisa: 08.08, Kahramanmaraş: 07.26, Mardin: 07.10, Muğla: 07.59, Muş: 07.12, Nevşehir: 07.39, Niğde: 07.37, Ordu: 07.35, Rize: 07.25, Sakarya: 08.04, Samsun: 07.43, Siirt: 07.07, Sinop: 07.50, Sivas: 07.34, Tekirdağ: 08.17, Tokat: 07.38, Trabzon: 07.28, Tunceli: 07.21, Şanlıurfa: 07.17, Uşak: 08.00, Van: 07.04, Yozgat: 07.43, Zonguldak: 08.01, Aksaray: 07.41, Bayburt: 07.23, Karaman: 07.40, Kırıkkale: 07.48, Batman: 07.11, Şırnak: 07.04, Ardahan: 07.17, Iğdır: 07.06, Kilis: 07.23, Bartın: 08.00, Karabük: 07.57, Yalova: 08.08, Osmaniye: 07.27, Düzce: 08.02.

YURTDIŞINDA NAMAZ SAATLERİ

KKTC'nin başkenti Lefkoşa'da bayram namazı saat 07.32'de kılınacak.Türk cumhuriyetleri ve Balkan ülkelerinde bazı merkezlerde bayram namazı saatleri ise şöyle:
Bakü: 08.45, Nahcivan: 08.58, Bişkek: 08.16, Taşkent: 08.31, Duşambe: 08.22, Batum: 09.23, Almatı: 09.09, Aşkabat: 09.02, Tiran: 07.49, Atina: 08.21, Dedeağaç: 08.23, Gümülcine: 08.26, İskeçe: 08.28, Selanik: 08.34, Saraybosna: 08.05, Mostar: 08.06, Sofya: 08.41, Üsküp: 07.45, Bükreş: 08.37, Köstence: 08.26, Belgrad: 08.02.Avrupa şehirlerinden Amsterdam'da 09.50, Brüksel 09.41, Helsinki'de 11.11, Paris'te 09.36, Strasbourg'da 09.13, Stockholm'de 10.20, Londra'da 09.04, Berlin'de 08.17, Dortmund'da 09.33, Dusseldorf'da 09.34, Frankfurt'da 09.19, Hamburg'da 09.39, Köln'de 09.31, Stuttgart'ta 09.08'de (yerel saatle) bayram namazı kılınacak.Bayram namazı, Washington'da 08.07, New York'ta 08.02, Atlanta'da 08.19, Boston'da 07.57, Chicago'da 08.01, Detroit'te 08.45, Los Angeles'ta 07.35, Miami'de 07.40, Montreal'de 08.21, Toronto'da 08.36, Sydney'de 06.21, Melbourne'de 06.36, Tokyo'da ise 07.29'da kılınacak.

AA

14 Aralık 2007, Cuma

ÇAKAL
15-12-2007, 15:51
İSTİKAMET
Ahmed Doğrusözlü
15 Aralık 2007 Cumartesi [email protected]

“Terviye” ve “Arefe” gün ve gecelerinin önemi

Zilhicce ayının 8. gününe “Terviye günü” denir. “Terviye” denmesinin sebebi, hacıların o gün Zemzem suyundan çok içip kanmalarındandır. [“Terviye”, tefekkür mânâsında da kullanılmaktadır.] O gün, hacılar Mekke’den Minâ’ya çıkarlar.

Hadîs-i şerîfte buyuruldu ki:

“Bir müslüman, Terviye günü (Arefe gününden bir önceki gün, Zilhicce ayının 8. günü) oruç tutarsa ve günâh söz söylemezse, Allahü teâlâ, onu elbette Cennete sokar.”

İbrahim aleyhisselâm, Zilhicce ayının 8. gecesi, rüyâsında; “Kendi oğlunu keser hâlde” gördü. Sabah olunca, “Rüyâ şeytânî midir, Allah tarafından mıdır?” diye terviye ve tefekküre dalıp, o günü tefekkürle geçirdi. “Arefe gecesi” olduğunda kendisine; “Emrolunduğun şeyi yerine getir” buyurulunca, Allahü teâlâ tarafından olduğunu bildi. Bildiği için o güne, bilmek anlamına gelen “Arefe” dendi. Arefe sâdece, Zilhicce’nin 9. günüdür; başka günlere “Arefe” denmez. [Tabîî ki Kur’ân-ı kerîmde de belirtildiği gibi, Cenâb-ı Hak, İsmâîl aleyhisselâm yerine fidye olarak büyük bir koç göndermiştir.]

Arefe Günü, Kurban Bayramı’nın birinci gününden önceki gündür. Arefe Gecesi ise; Arefe Günü ile Kurban Bayramı’nın birinci günü arasındaki gecedir. Her mübârek geceye hürmet olunduğu gibi, bu geceye de saygı göstermelidir. İslâmî literatürde gece önce gelir, gündüz sonra gelir, ama 4 gün bundan müstesnâdır. Bunlar da Arefe gecesi ile Kurbân Bayramının ilk üç gününün geceleridir.

Hadîs-i şerîflerde buyuruldu ki:

“Arefe Günü’ne hürmet ediniz! Çünkü Arefe, Allahü teâlânın kıymet verdiği gündür.”
“Arefe Günü 1.000 İhlâs okuyanın, bütün günâhları affolur ve duâsı kabûl olur.” [Hepsini Besmele ile okumalıdır.]
“Rahmet kapıları 4 gece açılır. O gecelerde yapılan duâ, tevbe reddolmaz. Ramazân ve Kurbân Bayramının 1. geceleri, Berât gecesi ve Arefe gecesidir.”

“Teşrîk Tekbirleri” okunacak
Arefe Günü (19 Aralık 2007 Çarşamba) sabâh namazından, Kurbân Bayramı’nın dördüncü günü ikindi namazı sonuna kadar 23 vakitte, erkek ve kadın herkesin (kadınlar yavaş söyler) farz namazlardan sonra, selâm verir vermez; (Allahümme entes-selâm...) demeden evvel, “Tekbîr-i teşrîk”i okuması vâciptir.

“Teşrîk Tekbîri” şöyledir:

[B]“Allahü ekber, Allahü ekber. Lâ ilâhe illallahü vallahü ekber. Allahü ekber ve lillahil-hamd.”

Farz namazlardan başka, bayram namazından sonra, ayrıca bayram günlerine denk gelen cuma namazlarından sonra da okunur. Câmiden çıktıktan sonra veya konuştuktan sonra okumak lâzım değildir.

Bayram hazırlığı

Bayram öncesi, yiyecek ve giyecek için alışverişler, ev ve çevre temizliği yapılır. Bayram günlerinde herkes, temiz giyinir. Çocuklara yeni elbiseler alınır. Fakîr, öksüz ve yetîmler sevindirilir. Bayram namazından sonra, kabirler ziyâret edilir; geçmişlerin, akrabâ ve dîn büyüklerinin rûhları için Kur’ân-ı kerîm okunur, duâ edilir ve sadakalar verilir. Daha sonra da, âile büyükleri, dost, akrabâ, arkadaş ve tanıdıklar ziyâret edilir.

Son devir Osmânlı âlimlerinden Mehmed Zihnî Efendi’nin, “Nimet-i İslâm” adlı kitâbında belirttiğine göre ,[B] bayram sabahı ve günlerinde şunları yapmak sünnettir:

1- Erken kalkmak.
2- Gusül abdesti almak.
3- Misvâk kullanmak.
4- Güzel koku sürünmek.
5- Yeni ve temiz elbise giyinmek.
6- Ramazan Bayramında, namazdan önce tatlı veya hurma yemek. Kurban Bayramında ise ilk yiyeceğinin kurban etinden olması müstehabtır.
7- Tek adette yemek.
8- Yüzük takmak.
9- Câmiye erken gitmek.
10- Giderken sessiz tekbîr söylemek.
11- Müslümanlara selâm vermek.
12- Güler yüzlü ve tatlı dilli olmak.
13- Müminlerle bayramlaşmak.
14- Fakîrlere sadaka vermek.
15- Dargınları barıştırmak.
16- Akrabâyı ziyâret etmek.
17- Dîn kardeşlerini ziyâret etmek.
18- Ziyârette hediye götürmek.
19- Kabirleri ziyâret etmek.
20- Misâfirlere ikrâm etmek.
21- Çok duâ ve tevbe etmek.
22- Sevindiğini belli etmek.
23- [Ramazân Bayramında] Sadaka-i fıtrı, bayram namazından önce vermek...

Bayram namazı nasıl kılınır?
Bayram namazı iki rek’attir. Cemâatle kılınır, yalnız kılınmaz. Birinci rek’atte Sübhâneke’den sonra eller üç defa kulaklara kaldırılıp, birinci ve ikincisinde iki yana salınır, uzatılır. Üçüncüsünde, göbek altına bağlanır. Fâtiha ve zamm-ı sûre okunup, rükû’ ve secdeler yapılır. İkinci rek’ate kalkılarak, tekrar Fâtiha ve zamm-ı sûre okunduktan sonra, iki el yine üç defa kulaklara götürülür. Üçünde de eller yana salınır. Dördüncü tekbirde, eller kaldırılmayıp, rükûa eğilinir. Secdeler yapılıp oturduktan sonra, selâm verilir. (Usûl şöyledir: 2 salla 1 bağla, 3 salla 1 eğil):)

Kurban Bayramı geceleri
Kurban Bayramının birinci, ikinci ve üçüncü günlerinden sonraki gecelerdir. Bu üç güne “Eyyâm-i nahr” denir. Arefe günü ve gecesini, Kurban Bayramı gecelerini fırsat, ganîmet bilmelidir.
Bugün ve gecelerde, kandil gecelerindeki gibi, kaza namazları kılmalı, tevbe-istiğfâr etmeli, Kur’ân-ı kerîm okumalı ve çok yalvarıp duâ etmelidir. Bu geceleri ihyâ etmeli, gâfil olmamalıdır. Gecenin bir sâatini ihyâ etmek yâni ibâdetle geçirmek, bütün geceyi ihyâ etmek demektir.

BOSNA
15-12-2007, 16:07
Tüm Hisse net Ailesinin;Bayramlarını en içten dileklerimle kutlar daha nice sağlıklı ve mutlu Bayramlar dilerim.....

Oгуз
16-12-2007, 12:30
Herkesin kurban bayramını kutlar sağlık ve mutluluk dolu nice bayramlar geçirmeleri dileklerimle.

profiteer
16-12-2007, 12:35

ÖZDOĞAN77
16-12-2007, 13:08
Hırslarımızı,
nefsimizin azgınlığını,
''İnsan'' olmak bilinci ile tüm beşer ihtiraslarımızı,
özümüzde var olan,bize ''şah damarımızdan daha yakın olan'' rabbimize kurban etmek dileğiyle tüm insanların ve inananların kurban bayramını kutlar,ülkemizin her alanda huzurlu ve müreffeh olmasını dilerim.

Paylaşmanın,yardımlaşmanın,birlik olmanın simgesi bu bayramda da üzerimize düşen vazifeleri yapmanın keyfini ve huzurunu ruhunuzun derinliklerinde hissetmeniz dileğiyle...
http://www.hisse.net/forum/showpost.php?p=2062007&postcount=29

ÇAKAL
18-12-2007, 20:23
İşte Çanakkale Savaşı'nda 14. Kastamonu Tümeni Komutanı Yarbay Kâzım (Karabekir) Bey'in Kurban Bayramı'nda tümenine yazdığı bayram tebriği....

Kerevizdere (17 Ekim 1915)

Yarın Kurban Bayramıdır.

Yüzbinlerce muvahhidinin Kâbe-i Muazzama'da dergâh-ı ulûhiyete yöneldiği, rahmet-i ilâhiye kapılarının âlem-i İslâm'a açıldığı gündür. İngiliz vahşeti, Fransız denaeti, Rus zulüm ve esareti milyonlarca İslâm kardeşimize bu sene Kâbe-i Muazzama'nın yollarını kapadı.

Bu melanet elbette gayretullaha dokunacaktır. Ordu-yı İslâm pek yakında mansur ve muzaffer olacaktır. Gelecek yılın bu günleri, dörtyüzmilyon ehl-i İslâm hür, müstakil ve müttehit, livaü'l-hamd-i Ahmedî altında, Al-i Osman bayrakları sayesinde, müştak ve müftehiri olduğu, Beytullah'a kavuşacak, "lebbeyk!" diye haykıracaktır.

Her evde, her bucakta, tehliller, tekbirlerle kurbanlar kesilirken, biz de Kerevizdere kurbanlarımıza ve şehit kardeşlerimize fatihalar gönderelim. Bizler ya şehitlik ya da gazilik duygusuyla Hakk'a bel bağlayalım. Tâ ki dinimiz kurtulsun, namusumuz masum kalsın. Nâm-ı millet yükselsin. Vatan ebedi şan ve şeref bulsun.

Bu mübarek gün vesilesiyle zabitan ve efrat arkadaşlarımın gözlerinden öper cümleyi tebrik ederim.

14. Fırka Komutanı

Kaymakam Kâzım Karabekir

http://www.zaman.com.tr/haber.do?haberno=626797

Erasure
18-12-2007, 22:09
Hisse.net üyelerinin Kurban Bayramını Kutlar,
Sağlık, mutluluk ve bol paralı günlerin sizlerle olmasını dilerim...

TOPTANCI
18-12-2007, 23:13
Hissenet üyelerinin kurban bayramlarını en içten dileklerimle kutlar sağlık başarı mutluluk dilerim herşey gönlünüzce olsun

Turkbroker
18-12-2007, 23:26
Bütün İslam aleminin mübarek KURBAN BAYRAMI nı kutlar ,gelecek günlerin herkes için hayırlara vesile olmasını niyaz ederim

Cinnamon
18-12-2007, 23:53
Arkadaşlar,

Sevdiklerinizle beraber sıhhatli, afiyetli ve hayırlı bir bayram geçirmenizi diliyorum.

Sevgi ve saygılarımla

C.

Cool76
19-12-2007, 02:00
Kurban, kurb anı. Kurb, yakınlık; akrabalık. Kurban ile sadece insanlara değil; Allah'a da yaklaşıyoruz.

Kurban ettiğimiz hayvanla iki şeyden vazgeçiyoruz: İnsanlar nezdinde, servetimizin bir kısmını muhtaçlara bağışlamakla, toplumsal sorumluluğumuzu yerine getiriyoruz. Yaratıcı nezdinde ise, bizi O'ndan ayıran her şeyden vazgeçebileceğimizi ilan ediyoruz. Boğazlanan sadece koç değil, aynı zamanda ve bilhassa kendi nefsimizdir.

Bu düşüncelerle tüm İslam aleminin ve sevgili forumdaşların ve sevdiklerinin kurban bayramını kutlarım...Sağlık ve bol esenlikler.......

guneysu
19-12-2007, 02:32
Tüm hisse net camiasının kurban bayramını kutlar.. sağlık.. sıhhat ve neşeli günler dilerim...

umarım gelecek bayramlarıda burda aynı nickle kutlamak nasip olur....

sevgi ve saygılarımla

guneysu

YANKIBERKE
19-12-2007, 03:06
--------------------------------------------------------------------------------

yarını bayram, mapusluğu arefe sayacağım.....

TÜM HERKESİN BAYRAMINI KUTLUYORUM....HER GÜNÜNÜZ BAYRAM GİBİ CANLI-HEYECANLI-KIPIRTILI OLSUN..........

kantar
19-12-2007, 08:13
Bayramlar berekettir, umuttur, özlemdir.
Yarınlar niyettir.
Kestiğiniz kurban ve dualarınız kabul olsun,
sevdikleriniz hep sizinle olsun.................
Bayramınız mübarek olsun..

ÇAKAL
19-12-2007, 08:32
Gönül Bahçesi
Mehmet Oruç
19 Aralık 2007 Çarşamba

“Ben iki kurbanlığın oğluyum”

İbrahim aleyhisselâm oğlu İsmâil aleyhisselâmı kurban etmek üzere son hazırlığını yaptı. Bu esnada İsmâil aleyhisselâm ellerini kaldırıp; “Yâ Rabbî! Bana sabır ver!” diye niyazda bulunduktan sonra, babasına dönüp; “Babacığım! Görüyor musun? Gök kapıları açılmış, bazı melekler bize bakıp hayretlerinden cenâb-ı Hakka secde etmişler” dedi.

Daha sonra İbrâhim aleyhisselâm oğlunu güzelce bağladı, yüzükoyun yatırıp, boğazını tuttu ve; “Yâ Rabbî! Bu benim oğlum, gözümün nûru, gönlümün sürûrudur. Kurban etmemi emrettin. Şu anda emrini yapmak için hâlis niyetle geldim. Kurban etmeğe hazırım. Sana hamd ve senâ ederim. Yâ Rabbî! Bu kıymetli yavrumu kurban etmekte bana sabır ver” dedi.

Bu arada İsmâil aleyhisselâm; “Ey babacığım! Acele et. Rabbimizin emrini çabuk yerine getir. Emri yapmakta geciktiğimiz için Rabbimizin bizi azarlamasından korkuyorum. Babacığım, elimi ayağımı çöz, melekler, kendi isteğimle kurban olduğumu görsünler ve Halîl’in oğlunun, Allahü teâlânın işinden râzı olduğunu bilsinler” dedi.

“Yetiş! Bıçağı çevir!”
İbrâhim aleyhisselâm, Hak teâlânın ismini zikrederek bütün gücüyle bıçağı oğlunun boynuna çaldı. O anda Hak teâlâ, Hz. Cebrâil’e emrederek; “Yetiş! Bıçağı çevir!” buyurdu. O da Sidret-ül-müntehâ’dan bir anda gelip, bıçağı ters çevirdi. Bıçak kesmedi. Bir daha çaldı, yine kesmedi ve ne kadar uğraştı ise kâr etmedi.

İsmâil aleyhisselâm; “Babacığım! Ne kadar şefkatlisin, bıçağı kuvvetli bastıramıyorsun. Yüzüme bakma, böylece hizmette kusur etmezsin” dedi. Hazret-i İbrâhim, bıçağı tekrar biledi ve oğlunun boğazına daha kuvvetli çaldı. Yine kesmedi.
O anda Allahü teâlâdan vahiy geldi: “Yâ İbrahim, elbette sen rüyânı tasdik ettin. Sana düşen vazifeni tam olarak yaptın. Şimdi sıra bende. Lütuf ve keremimi görmek için şu dağa bak!”
İbrahim aleyhisselâm, dağa bakınca, Cennetten gelmiş eşsiz güzellikte bir koç gördü. Allahü teâlâ buyurdu ki: “Bu senin oğluna fedadır.”

Cebrail aleyhisselâm koçu getirirken,
“Allahü ekber”, /Allah büyüktür.

İbrahim aleyhisselâm da koçu yakalarken,
“Lâ ilâhe illallâhü vallâhü ekber,” /Allah'tan başka ilâh yoktur ,Allah büyüktür.

İsmail aleyhisselâm da,
“Allahü ekber ve lillâhil hamd”/Allah büyüktür,hamd Allah içindir. dedi.

Böylece, bayram tekbiri meydana geldi:

“Allahü ekber. Allahü ekber. Lâ ilâhe illallâhü vallâhü ekber, Allahü ekber ve lillâhil hamd.”

Sonra, İsmâil aleyhisselâm yerine, bu koç kurban edildi. Bu koçun boynuzları, Abdullah bin Zübeyr zamanına kadar Kâbe duvarında asılı idi. Sonra çıkan yangında yandı. Bu koçun kurban edildiği yer, Mina olduğu için, hacılar kurbanlarını burada kesmektedirler...

Buna benzer bir kurban hadise de, peygamber efendimizin dedesi Abdülmuttalip zamanında meydana geldi.

Peygamberimizin dedesi, Abdülmuttalib’e rüyâsında: “Kalk! Zemzem kuyusunu kaz!” diye emredilince, oğlu Hâris ile beraber Kâbe’nin yakınındaki, işâret edilen yeri kazmaya başladı. Kureyşliler, buna mani olmak istediler. Bunlara karşı çıkmaya da gücü yetmediği için çok üzüldü, içi burkuldu. Cenâb-ı Hakka şöyle yalvardı: “Yâ Rabbî! Bana on çocuk ihsân eyle! Eğer bu duâmı kabûl edersen, içlerinden birini Kâbe’de sana kurban edeceğim.”
Allahü teâlâ duâsını kabûl etti. On oğlu oldu. Bu on oğlundan birinin adı Abdullah’tı. Bir gece Abdülmuttalib’e rüyâsında şöyle bir ikâz yapıldı: “Yâ Abdülmuttalib, adağını yerine getir!” Önce koç, sonra deve kesti. Fakat bunların kabul olmadığı bildirildi.
Bunun üzerine adağını hatırlayan Abdülmuttalib, ertesi gün çocuklarını topladı. Kendilerine durumu anlattı. Hiçbiri itiraz etmedi. Memnuniyetle: “Hangimizi istersen kurban edebilirsin” dediler.
Abdülmuttalib kurban edeceği oğlunu kur’a ile tesbit etmek istedi. Kur’a en çok sevdiği oğlu, Abdullah’a yani peygamber efendimizin babasına isabet etti. Fakat söz vermişti. Adağını yerine getirmeliydi. Keskin bir bıçak ile beraber oğlu Abdullah’ı alıp Kâbe-i şerîfin yanına geldi.
Bu hâdiseyi duyan Kureyşliler hemen yanına koşup dediler ki: “Biz bu işe asla râzı değiliz. Eğer sen bu işi yaparsan, bu âdet hâline gelir. Herkes, oğlunu kurban etmek zorunda kalır. Buna başka bir çare bulalım.”

Çare bulundu!..
Sonra şöyle bir çare bulundu. O zaman Kureyş’te insan diyeti on deve idi. Develer ve oğulları arasında kur’a çekilecekti. Oğullarına isabet ettiği müddetçe her defasında on deve ilave edilerek kur’a develere çıkana kadar buna devam edilecekti.
Kur’aya başlandı. Fakat çekilen her kur’a Abdullah’a isabet ediyordu. Her defasında on ilâve edilerek devam ediliyordu. Onuncu kur’ada deve sayısı yüz olunca kur’a develere çıktı. Hemen yüz deve kurban edildi. Abdülmuttalib, oğullarından kimseye etini vermeden tamamını fakirlere dağıttı.

İsmâil aleyhisselâmın kurban edilme hâdisesinden sonra ikinci evlâd kurban edilme hâdisesi de bu olmuş oldu.

Peygamber efendimizin soyu İsmâil aleyhisselâma dayandığı için, “Ben, iki kurbanlığın oğluyum” buyururdu.

Değerli okuyucularımızın bayramını tebrik eder, sağlık ve âfiyetler dilerim.

BOSNA
19-12-2007, 08:49
Herkese İYİ BAYRAMLAR dileyiğle......

utkucan
19-12-2007, 09:15
kurban bayramınızı kutlar , herkese hayırlı ve bol kazançlı günler dilerim

BEDESTENLİ
19-12-2007, 09:18
Bütün İslam aleminin mübarek KURBAN BAYRAMI nı kutlar ,gelecek günlerin insanlık alemine hayırlara vesile olmasını temenni ederim

serdar72
19-12-2007, 09:32
Herkesin kurban bayramı mübarek olsun. Allah (C.Ş) keseceğimiz kurbanlarınızı kabul etsin.

Kimin kurban kesmeye gücü yeter de kurban kesmezse namazgâhımıza
yaklaşmasın” ( Tirmizi, Edahi,18, İbn. Mace, Edahi, 2)

.

ae1
19-12-2007, 09:56
Tüm müslümanların Kurban Bayramı kutlu olsun...

yosun
19-12-2007, 10:03
Sağlıklı, mutlu, huzurlu, barış dolu nice bayramlar dilerim.

gencturk
19-12-2007, 10:07
Tüm İslam Aleminin Bayramı kutlu olsun. Amacına uygun olarak kaynaşma, paylaşma ve kardeşliğin pekiştiği, gönüllere huzur ve zenginlik veren bayram günleri geçirmek dileğiyle..

"Fe salli li rabbike venhar" Kevser Suresi, 2.Ayet

Meali: "O hâlde, Rabbin için namaz kıl, kurban kes"

SeVGiLeR..

sezi
19-12-2007, 13:05
Evinizden huzur eksik olmasın,Ailenizle birlikte,sağlıklı ve mutlu bayramlar dilerim.

simetri
19-12-2007, 13:12
hisse net ailesinin bayramınını kutlar, nice bayramlar dilerim.:)

Deniz+
19-12-2007, 13:16
Hisse net AİLE'sine,

Hayırlı bayramlar dilerim.

ANIL
19-12-2007, 13:19
iyi bayramlar...

ayhan53
19-12-2007, 13:22
http://img171.imageshack.us/img171/2228/kurbandg5tj9.jpg

balaban
19-12-2007, 13:22
Hayırlı Bayramlar.

ipeksay
19-12-2007, 13:27
Anlamlı bir bayram geçirmenizi dilerim.............

dilemma_2
19-12-2007, 13:35
Kurban Bayramınızı en içten dileklerimle kutlar;sağlıklı,huzurlu ve mutlu nice bayramlar geçirmenizi temenni ederim.

abidin
19-12-2007, 16:17
:) :) :)

ayyan
19-12-2007, 16:52
İyi bayramlar.

ayfer
19-12-2007, 17:41
Herkese huzur ve sağlık dolu bayramlar dilerim.
S&S

fermandar
19-12-2007, 18:25
Arkadaşların Kurban Bayramlarının hayırlı olmasını temenni ediyorum.

emin48
19-12-2007, 18:59
Mubarek Kurban Bayramı hepimiz kutlu olsun, iyi bayramlar..
:)

kuzucuk
19-12-2007, 19:11
iyi bayramlar.

fereke
19-12-2007, 19:50
Tüm arkadaşlarımın ve ailelerinin mübarek kurban bayramını kutlar, her gününüzün bayram tadında geçmesini temenni ederim...

BOZOK
19-12-2007, 20:28
Varlığı ebedi olan, merhamet sahibi, adaletli Yüce Allah kendisine dua edenleri geri çevirmez. Dualarınızın Rabbin yüce katına iletilmesine vesile olan Kurban Bayramınız mübarek olsun.

Işılay
19-12-2007, 20:45
Hepimizin Kurban Bayramının kutlu olsun.
Hakkımızda hayırlara vesile olsun...:)

PARK
19-12-2007, 20:47
İyi bayramlar......

Akresi
19-12-2007, 20:54
Bayram'ın kıymetini bilen, diğer ibadetlerde olduğu gibi "Kurban"da da Allah rızasını gözeten Kullardan olmayı dilerim.

Amin!

okyt
19-12-2007, 21:03
iyi bayramlar.
büyüklerimin ellerinden öperim.

dalgıçkerem
19-12-2007, 22:34
Tüm hissenet camiasının kurban bayramı kutlu olsun.

DUVAR USTASI
19-12-2007, 22:54
Nice bayramlara tüm sevdiklerimizle beraber

mf2hd
19-12-2007, 22:57
iyi bayramlar

BEHAVIOUR
19-12-2007, 23:58
Tüm hissenet ailesinin ve siz değerli arkadaşlarımın kurban bayramını en içten dileklerimle kutlarım.

PARK
20-12-2007, 00:04
http://img69.imageshack.us/img69/9752/gp126732st2.jpg

Tüm :hissenet: ailesinin bayramını kutlarım daha nice bayramlara hep birlikte...

rigobert
20-12-2007, 00:11
Herkesin bayramı mübarek olsun...

_joeblack_
20-12-2007, 00:23
Herkesin bayramı mübarek olsun,hayırlı bayramlar...

VOLVO
20-12-2007, 00:28
Bende tüm hissenet ailesinin kurban bayramını mübarek ederim.

Nice tadında bayramlar nasip olur inşallah.

Babadağlı
20-12-2007, 00:54
Herkese hayırlı, sağlıklı, huzurlu bir bayram dilerim.
Bayramı sevdiklerinizle geçirmeniz dileğiyle...

kentuf
20-12-2007, 01:02
Herkesin bayramı mubarek olsun .hayırlı bayramlar.

yosun
20-12-2007, 01:28
iyi bayramlar.
büyüklerimin ellerinden öperim.

Küçükler ve yaşıtlar ne olacak? :he::he:

İyi bayramlar...:yes:

Klavye
20-12-2007, 01:30
iyi bayramlar.

nicelerine,

tüm sevdiklerimizle.

ve sevenlerimizle

alitan1970
20-12-2007, 01:40
herkesin kurban bayramı mübarek olsun...

HusO
20-12-2007, 01:42
tüm halkımızın bayramı mübarek olsun.

alvardar
20-12-2007, 10:10
Bütün hisse.net forumunun kurban bayramı kutlu olsun.

kırmızı
20-12-2007, 11:02
bayramınız mübarek olsun..
iş hayatınızda başarı özel hayatınızda sağlık ve mutluluklar

arunnatal
20-12-2007, 11:20
Mendil, artık bayramda eli öpülen “haminnenin” verdiği bir armağan değil, Marks and Spencer’den paketle alınan bir “metadır”, hem de “puanla”, para bile vermeden.

iyi bayramlar..

asbest38
20-12-2007, 11:25
Butun islam aleminin kurban bayrami mubarek olsun..hayirli bayramlar.

lancelot
20-12-2007, 12:18
Mübarek Kurban Bayramınızı en içten dileklerimle Kutlarım. Herkese Mutlu, Sağlıklı ve Huzurlu Bayramlar...

Saygılarımla.

e-fulya
20-12-2007, 13:31
iyi bayramlar..
herşeyin gönlünüzce olması dileğiyle..

HAŞAT
20-12-2007, 13:34
Gerek Hissenet ailesinin gerekse tüm sevdiklerimin Kurban Bayramını yüreğimde yeşertebildiğim en güzel duygularla kutluyorum.

Not: Kol, bacak kesmeyin, :he:işi uzmanlarına bırakın.:yes:

Sevgiler

pasinler
20-12-2007, 14:18
Kalpler vardır sevgiyi yaşatmak için, insanlar vardır dostluğu paylaşmak için ve bayramlar vardır sevgi ile kucaklaşmak için.Bayramınız kutlu olsun.

gencturk
20-12-2007, 14:21
Tüm İslam Aleminin Bayramı kutlu olsun. Amacına uygun olarak kaynaşma, paylaşma ve kardeşliğin pekiştiği, gönüllere huzur ve zenginlik veren bayram günleri geçirmek dileğiyle..

"Fe salli li rabbike venhar" Kevser Suresi, 2.Ayet

Meali: "O hâlde, Rabbin için namaz kıl, kurban kes"

SeVGiLeR..

Kurbanlık hayvanın lezzet haritası için tıklayabilirsiniz :clown:

http://www.zaman.com.tr/haber.do?haberno=627193

e-fulya
20-12-2007, 14:50
Kurbanlık hayvanın lezzet haritası için tıklayabilirsiniz :clown:

http://www.zaman.com.tr/haber.do?haberno=627193

maddi lezzettten ziyade manevi lezzeti tatmak istiyorsanız,kurbanınızın gazetedeki resimlerde gösterilen en güzel kısımlarını fakir ve muhtaçlara veriniz..
asıl lezzeti o zaman hissedersiniz..
kurban bayramı,kavurma bayramı değildir..
...Hac suresi ayet 36:...isteyen yoksulu da istemeyen yoksulu da doyurun. Allah o hayvanları sizin hizmetinize verdi ki, şükredebilesiniz.
...Hac Suresi Ayet 37: Onların etleri de kanları da Allah'a asla ulaşmaz; fakat sizin takvanız O'na ulaşır. Onları size bu şekilde boyun eğdirdi ki, sizi hidayete erdirdiği için Allah'ı yücelterek anasınız. Güzel düşünüp güzel davrananlara müjde ver.
http://www.kurandakidin.com/sss/sssoku.asp?id=38

N.F.K
20-12-2007, 15:12
Kaderde bu bayramı da böyle geçirmek varmış, tüm dostların bayramı kutlu olsun....
şafak 26... 317. kısa dönem...

radyolog
20-12-2007, 15:15
tüm arkadaşlarımın mübarek kurban bayramını kutlar

sağlık ve esenlikler dilerim

hallederiz
20-12-2007, 15:36
tüm hisse.net ailesinin kurban bayramı kutlu olsun.. tüm sevdiklerimizle nice bayramlara kavuşmak dileğiyle..

grkn
20-12-2007, 15:49
tüm İslam aleminin bayramı kutlu olsun,
hepimiz için güzelliklere vesile olmasi dilegiyle...

krokodil
20-12-2007, 16:39
tam 7 ay olmuş kardeşim ahirete göçeli..çekirdek ailemden ilk vefat olduğu içinmi, onu çok sevdiğim içinmi hep böyle gün sayıyorum...herkese sevdikleri ile sağlık mutluluk içinde nice bayramlar diliyorum...benim içinse en büyük bayram bana şöyle seslenildiği zaman olacak..(kulum bütün günahlarını görüyorduk,yaptığın her haltı kayıt altına alıyorduk,lakin seni en büyük şefaat olan kendi aziz merhametim,yarattığım en güzel kul ve en büyük elçim olan muhammed sav hatırına affettim...)tüm dostlarıma affedici ve kızmayan bir rab ve büyük bir cennet diliyorum...her işiniz asan olsun...

gizemliduygular
20-12-2007, 16:48
Kurban bayramınızı kutlar, sevdikleriniz ve sevildiklerinizle birlikte sağlık, mutluluk ve üstün başarılarla dolu nice güzel bayramlara ulaşmanızı diliyorum.

PARK
20-12-2007, 17:35
tam 7 ay olmuş kardeşim ahirete göçeli..çekirdek ailemden ilk vefat olduğu içinmi, onu çok sevdiğim içinmi hep böyle gün sayıyorum...herkese sevdikleri ile sağlık mutluluk içinde nice bayramlar diliyorum...benim içinse en büyük bayram bana şöyle seslenildiği zaman olacak..(kulum bütün günahlarını görüyorduk,yaptığın her haltı kayıt altına alıyorduk,lakin seni en büyük şefaat olan kendi aziz merhametim,yarattığım en güzel kul ve en büyük elçim olan muhammed sav hatırına affettim...)tüm dostlarıma affedici ve kızmayan bir rab ve büyük bir cennet diliyorum...her işiniz asan olsun...

Başınız sağolsun sevgili krokodil...

Bütün kulların duası ve beklentisi bu yöndedir,Yüce yaradan günahlarımızı affetsin...

Paylaşımınız için sağolun...

doruca
20-12-2007, 20:43
İyi bayramlar kurbanlar.:)

mitli
20-12-2007, 23:27
Dostluğu, sevgiyi ve geleceği... Aşımızı, ekmeğimizi, soframızı... Hüznümüzü, acımızı, yalnızlığımızı paylaştığımız; birlik ve beraberliğimizi, kardeşlik ve dostluğumuzu en sıcak şekilde hissedeceğimiz mübarek Kurban Bayramınızı tebrik eder, mutluluklar dilerim.
http://ftp.e-kolay.net/mizah/komikcekerler/Geyikler/kurbanbayrami03.jpg

Murat ERİŞKİN
21-12-2007, 00:52
Umarım yaşadığınız her acı, tatlı, güzel veya kötü günü, gelecekte tebessümle anacağınız sağlıklı, mutlu, huzurlu ve güzelliklerle dolu günler bekler. Kurban bayramınız mübarek olsun.

bourbon
21-12-2007, 01:27
herkesın mubarek bayramını tebrık ederım..
Iyı bayramlar...

M.Işılak
21-12-2007, 03:15
Bayramınız mübarek olsun...

adabeyi
21-12-2007, 08:59
Hissenet camiasının kurban bayramı mübarek olsun.........

Von
21-12-2007, 09:33
Tüm hisse.net ailesinin bayramı kutlu olsun, mutlu geçsin. Sağlıkla huzurla nice bayramlara...

baron11
21-12-2007, 11:18
Sevdiklerinizle birlikte hayırlı bir bayram dilerim...

Pozitif
21-12-2007, 12:54
http://img213.imageshack.us/img213/7558/papatyabyrmft3.jpg

Yildizsever
21-12-2007, 18:02
Kurban Bayramınız hayırlı olur inş.
Günlerimiz, bir derya gibidir aslında.
Kimisi çok kıyıya yakın, kimisi ortalarda, kimisi de kıyılardan çok uzaktadır.
İki dinî bayramımız var, sizleri hep kıyılara yakınlaştıracak ve tehlikelerden uzak tutacak...
Şimdi mübarek bir gemi geliyor, uzaklardan bizleri alıp kıyılara yakınlaştıracak bir gemi...
Kurban Bayramı gemisi sizlerde 4 gün misafir olacak,
bu gemiyi çok koruyun, ilgilenin onunla...
İlgilendiğiniz müddetçe o size çok sahip çıkacaktır.

Layoti
22-12-2007, 01:31
Tüm forumdaşların kurban bayramı mübarek olsun..Allah sevdiklerinizle beraber mutlu,sağlıklı nice bayramlar geçirmeyi nasip etsin inşallah...

petal
23-12-2007, 11:07
tüm hisse.net ailemin mübarek kurban bayramını kutlar.
Sair günlerinin bayram tadında yaşamasını dilerim..

Bear_Bull
05-12-2008, 14:10
http://server101.kucukresim.com/uploads/kurban1b224f.jpg (http://www.kucukresim.com)

ghetto
05-12-2008, 14:37
Erken değil mi daha ? :)
Akşam da , bayram ikramlarından birer ikişer tadarken yakalandım zaten :D

Şimdiden Herkesin Kurban bayramını kutlarım...

ayhan53
05-12-2008, 14:42
tüm forum dostları
http://img224.imageshack.us/img224/135/80271068smallce1.jpg

ardahan
05-12-2008, 15:08
http://img386.imageshack.us/img386/8629/bayramez9.jpg

cemturk
05-12-2008, 15:26
TÜM FORUM ARKADAŞLARIMIN MÜBAREK KURBAN BAYRAMINI KUTLAR HAYIRLARA VESİLE OLMASINI DİLERİM .....cem

foton
05-12-2008, 16:13
Tüm islam aleminin kurban bayramı kutlu olsun.

Serenler
05-12-2008, 19:41
Dostluğu, sevgiyi ve geleceği... Aşımızı, ekmeğimizi, soframızı... Hüznümüzü, acımızı, yalnızlığımızı paylaştığımız; birlik ve beraberliğimizi, kardeşlik ve dostluğumuzu en sıcak şekilde hissedeceğimiz mübarek Kurban Bayramınızı tebrik eder, mutluluklar dilerim.

kkapdan@turkbee
05-12-2008, 19:44
tüm hisse.net ailesinin mübarek KURBAN BAYRAMINI en samimi duygularımla kutlarım...

CAPİTAL
05-12-2008, 19:46
herkesin bayramını kutlarım

kanas2000
05-12-2008, 19:51
Tüm Hisse Net Üyelerinin Kurban Bayramini kutlar..YARADANİN bizlere Saglık ve Mutluluk Dolu Bayramlari Göstermesini Dilerim..

relief
05-12-2008, 20:44
Hisse.net ahalisi
bayraminiz kutlu olsunnnn!:)

habag
05-12-2008, 21:08
Varlığı ebedi olan, merhamet sahibi, adaletli Yüce Allah kendisine dua edenleri geri çevirmez. Dualarınızın Rabbin yüce katına iletilmesine vesile olan Kurban Bayramınız mübarek olsun.

FNT
05-12-2008, 21:11
Tüm islam aleminin mübarek Kurban Bayramını kutlar, sağlık ve afiyetler dilerim...

EDY
05-12-2008, 23:12
Tüm hisse.net ailesinin mübarek Kurban bayrami kutlu olsun....

emfur
06-12-2008, 11:21
Tüm hisse net ailesinin bayramını kutlar hayırlara vesile olmasını dilerim.
Saygılarımla emfur.

hgarip
06-12-2008, 17:32
Fedakar olan almadan verendir.
yürekli olan kendini bilendir.
Mutlu olan yaşamı sevendir.
Unutmayan dost ömre bedeldir.

KURBAN BAYRAMINIZ mübarek olsun...:yes:

guneysu
06-12-2008, 17:40
Hisse.net üyelerinin Kurban Bayramını Kutlar,
Sağlık, mutluluk ve bol paralı günlerin sizlerle olmasını dilerim...

daxx
06-12-2008, 17:44
kurban bayramınızı en içten dileklerimle kutlarım

taraftar
06-12-2008, 18:13
Kurban Bayramınız hayırlı olsun ... ALLAH tekrarınını nasip etsin ... :)

PAŞA
06-12-2008, 18:14
Hisse.Net ailesinin ,Kurban Bayramını kutlarım.

WaX
06-12-2008, 18:15
Tüm Canım vatanımın bu vatana gonul vermıs dunyanın cesıtlı yerlerıne dagılmıs tum insanlarımızın tum musluman alemının ve hısse net aılesının bayramını en ıcten dıleklerım ıle kutlar sevdıklerımız ıle bırlıkte sıhhat saglık mutluluk ve bol kazanc ıcıerısınde nıce bayramlar gecırmemızı dıler cenab-ı allahımdan nıyaz ederım...

tmttu
07-12-2008, 00:17
Herkesin bayrami mubarek olsun.

dede2
07-12-2008, 00:17
http://img212.imageshack.us/img212/5554/75369149iw9.png (http://imageshack.us)

HİSSE.NET AİLESİN; KURBAN BAYRAMINI EN İÇTEN DİLERİMLE KUTLAR.BU BAYRAMIN BİZLERE BIRLIK, BERABERLIK, HUZUR VE GÜZEL GÜNLER GETİRMESİNİ DİLERİM. BUYUKLERIMİN ELLERINDEN KUCUKLERIMİN GOZLERINDEN ÖPERİM.NİCE BAYRAMLARA....

..............................................

DUVAR USTASI
07-12-2008, 00:44
kainatin yaraticisi ve alemlerin rabbi yuce allah'a sonsuz sukurler olsun! Kurban bayrami bereketiyle, bolluguyla gelsin, tum insanlik icin hayirlara vesile olsun.

Lord_Aron
07-12-2008, 00:53
tüm arkadaşların bayramını kutlarım
her daim mutlu vede sağlıklı olun

metin
07-12-2008, 01:38
Tüm hissenet ailesi fertlerinin kurban bayramını kutlar, sevdikleriyle beraber mutlu ve huzurlu bir bayram geçirmelerini temenni ederim.

AAAcemi
07-12-2008, 01:44
Mübarek kurban bayramınızı kutlar , ailece iyi bayramlar dilerim

hascan
07-12-2008, 01:51
Mübarek Kurban Bayramınızı kutlar , ailece iyi bayramlar dilerim.:)

4822128786
07-12-2008, 09:55
Tüm hisse.net ailesinin kurban bayramını en içten dileklerimle kutlarım.

kantar
07-12-2008, 11:26
Dostluğu, sevgiyi ve geleceği..
Hüznümüzü, acımızı, yalnızlığımızı paylaştığımız;
birlik ve beraberliğimizi, kardeşlik ve dostluğumuzu
en sıcak şekilde hissedeceğimiz
Kurban Bayramınızı tebrik eder, mutluluklar dilerim.

tabele
07-12-2008, 11:30
Hepinizin Kurban Bayramını kutlarım. Benim için yalnız geçireceğim bir bayram olsa da sizlerin şimdiden bayramını kutlamak beni sevindirdi.

mahmut1
07-12-2008, 17:42
Hisse.net ailesinin kurban bayramını kutlar, sıkıntılardan uzak sağlıklı bir yaşam dilerim.

ae1
07-12-2008, 18:26
Tüm müslümanların Kurban bayramı kutlu olsun.

ÖZDOĞAN77
07-12-2008, 22:05
Hz. İbrahim bilinci ve idrakiyle,Allah yolunda nefslerimizi,hırslarımızı,her türlü beşeri ihtiraslarımızı kurban etmek nasip olsun ki,gerçek anlamda ''Kurban Bayramı’’ olarak yaşansın bayramımız.

Tüm inananlara kutlu olsun.

HAŞAT
07-12-2008, 22:46
Ben çocukluğumdaki bayramları istiyorum. Et kokan kınalı elleri ve kavurma kokan evleri istiyorum.

bourbon
07-12-2008, 22:50
İslam aleminin ve tüm Türk dünyasının kurban bayramını tebrik eder,hayırlara vesile olmasını dilerim..

ayyan
07-12-2008, 23:35
Bayramınızı kutlar, hayırlara vesile olmasını dilerim.

BOZOK
07-12-2008, 23:48

dilemma_2
08-12-2008, 00:05
Kurban Bayramınız mübarek olsun.Rabbim keseceğiniz kurbanları kabul eylesin.

mantrader
08-12-2008, 00:46
Tüm islam aleminin ve din kardeşlerimin mübarek kurban bayramını kutlar, ülkemize, milletimize birlik ve beraberliğin egemen olduğu, kardeşliğin ve aile bağlarının kuvvetleneceği, büyüklerin, sevenlerin, sevilenlerin, yaşlı, engelli ve çocukların hatırlanacağı, bu güzel günleri tüm hisse.net camiası arkaşlarımın ve ülkem insanının mutlu, huzurlu ve sağlıklı bir şekilde geçirmesini dilerim.

sezi
08-12-2008, 02:11
http://img84.imageshack.us/img84/3351/p1040781yr5.jpg (http://imageshack.us)

paneraı
08-12-2008, 02:22
Tüm hissenet ailesi fertlerinin kurban bayramını kutlar, sevdikleriyle beraber mutlu ve huzurlu bir bayram geçirmelerini dilerim.

Kimi
08-12-2008, 08:26
Mübarek kurban bayramınızı kutlar sevdikleriniz ile birlikte nice bayramlara ulaşmanızı temenni ederim..

tiyatro
08-12-2008, 10:11
Nerde nerde diye arayıp duruyorum bende.

Tüm hisse.net ailesinin bayramı mubarek olsun.

Nice bayramlara huzurla erişmemiz dileğiyle.

Saygılarımla.

Forever
08-12-2008, 13:14
Mübarek Kurban Bayramını sevdiklerinizle beraber sağlıklı ve huzur içinde geçirmenizi dilerim.

A619
08-12-2008, 13:52
Sağlık, Mutluluk ve Esenlikler Dileği ile Kurban Bayramınızı Kutlar, Hayırlara Vesile Olmasını Allah'tan Temenni Eder, İyi Bayramlar Dilerim.

varjan
08-12-2008, 23:06
Herkesin Kurban Bayramını, kendi ve ailemin adına kutlar.......
Nice sağlıklı ve mutlu bayramlar dilerim..........

:)

ARTEMİS
09-12-2008, 12:37
Hİsse.net aİlesİn kurban bayramını en İÇten dİleklerİmle kutlarım...

Saygilar

morbid
09-12-2008, 18:01
Kurban bayramınızı kutlar,çok güzel geçmesini temenni ederim.

Şafak
10-12-2008, 06:15
Kurban bayramınız mubarek olsun.Rabbim bu millete en guzel bayramları nasıp etsın.

e-fulya
10-12-2008, 11:31
Hissenet ailesine mutlu bayramlar dilerim..

atilla17
11-12-2008, 06:54
Hisse net ailesinin bayramlarını en iyi dileklerimle tebrik ediyor,hayırlara vesile olmasını diliyorum.

kaya
11-12-2008, 12:57
Kurbanlarımızı kestik, ihtiyacı olanlara dağıttık, Büyüklerimizi ziyaret ettik, aramadıklarımızı aradık,ailecek bir arada yemekler yedik,gariplere yardım ettik.Bubayramıda böylece bitirdik.Bu gün son gün hala fırsat var.
Hisse net eilesinin bayamı kutlu olsun..........

kaya
25-11-2009, 17:40
Kurban Bayramınızı* En İyi Dileklerimizle Kutlar, Sevdiklerinizle Birlikte Sağlıklı ve Mutlu Bayramlar Dileriz.

ceozbay
25-11-2009, 18:31
Mübarek Kurban Bayramınızı kutlar, sevdikleriniz ile birlikte nice bayramlara ulaşmanızı temenni ederim..

Işılay
26-11-2009, 13:38
Herkesin Kurban Bayramını kutlar, hayırlara vesile olmasını dilerim..

Asmiltak
26-11-2009, 13:39
Tüm yatırımcı arkadaşların kurban bayramını kutlar, esenlikler dilerim

Ladino
26-11-2009, 13:44
Bugün Kutsal Topraklara yola çıkıyorum.
15-20 gün kadar muhtemelen internet bağlantım olmayacak.
Hepinizin şimdiden Kurban Bayramını kutlarım...

Hakkınızı helal edin...

..

ne güzel ne güzel
MEVLAM KABUL EYLEYE:super:
___TÜM SİTE DOSTLARININ_____
Kurban Bayramını en içten dileklerimle kutlarım

MUHABBETCİ
26-11-2009, 13:46
3 Günlük dünyada küskün ve dargınların barışmasını

hastaların ve büyüklerin ziyaret edilmesini

sevdiklerinizle ve ailelerinizle mutlu bayram dilerim.

Wrangler
26-11-2009, 13:54
Tüm İslam Aleminin ve :hissenet: camiasının mübarek Kurban Bayramını en içten dileklerimle kutlarım.

http://img20.imageshack.us/img20/1780/kurban159um.jpg

28617160
26-11-2009, 14:35
belki çok sıradan ama :)

http://img2.blogcu.com/images/i/d/r/idris33/1228588869kurban_bayrami_icin_tebrik_kartlari_0.jp g

ayhan53
26-11-2009, 14:41
forum ahalisinin kurban bayramı kutlu olsun

madenci
26-11-2009, 15:28
Tüm hisse net camiasının kurban bayramını kutluyor kazasız belasız geçmesini diliyorum...

Serenler
26-11-2009, 15:57
http://img265.imageshack.us/img265/5192/kurban.png

BEDESTENLİ
26-11-2009, 16:10
Kurban Bayramınız kutlu olsun..

Sağlıklı sıhhatli nice bayramlar görmenizi temenni ederim...

yusufum01
26-11-2009, 16:14
Tüm arkadaşlarımın ve abilerimin bayramını kutlar saglık esenlik ve mutluluklar dilerim

Sevgilerimle

EZEL
26-11-2009, 17:51
herkese iyi bayramlar.

kanarya16
26-11-2009, 17:57
tüm hissenet ailesinin kurban bayramını kutlar, sevdiklerinizle güzel bir bayram geçirmenizi dilerim...

foton
26-11-2009, 17:59
Kurban bayramınız mubarek olsun,
insanlığa hayırlar getirsin.

ÖZDOĞAN77
26-11-2009, 18:03
http://img513.imageshack.us/img513/8669/bayramtebrigi1253316769.jpg

Hissenet ailesinin,Kurban bayramızınızı en içten dileklerimle kutlar,tüm sevdiklerinizle birlikte,yaşantınızın bayram coşkusu ve mutluluğu ile geçmesini temenni ederim.

Ümit Özdoğan

Alperun
26-11-2009, 18:07
Tüm hissenet ailesinin, sevdiklerinizin ve sizi sevenlerin nezdinde herkese hayırlara vesile olacak bir bayram dileklerimle :)

KARADENIZ
26-11-2009, 18:22
Tum DOSTLARIN..
Kurban Bayrami Kutlu olsun, Bayram tadinda gunler gecirmeniz dilegi ile..

KARADENIZ..................//

http://i47.tinypic.com/s17ntk.jpg