PDA

View Full Version : Fenerbahçe&Galatasaray

one_minute
20-10-2009, 10:16
Fenerbahçe-Galatasaray arasındaki ezeli rekabet ve ebedi dostluk
paylaşımlarımızı bu konu altında yapalım..

derbilerden önce maç yorumlarımızı ve skor tahminlermizi de burada paylaşalım...

paylaşımlarımızı spor; dostluk, sevgi, kardeşliktir çerçevesinde yapalım...

one_minute
20-10-2009, 10:18
fenerbahçenin orta saha-defans disiplinini, galatasarayın ise hücüm gücünü ön plana çıkaracak bir maç...

tahmini skor: 2-2

BORA YAŞAR
20-10-2009, 10:30

:he::he::he:

Hayırlısı olsun..

İzleyelim bakalım nasıl oluyor.

cengaver
20-10-2009, 10:45
Sağdan bindirirken sol taraf sağlam tutulmalı.Top toplayıcılar çok uyanık olmalı.
İki taraf ta tarih yazmalı.Motivasyon yüksek tutulmalı.

BEYAZIT
20-10-2009, 10:57
uiyyy mac yaklasınca tahmin yapsak

Raşid
22-10-2009, 09:17
Ben ebedi dostluğun ve Türk Futbolu'nun kazanması için öncelikle her iki takım taraftarlarının da centilmence davranacaklarını ümit ediyorum.Maç tahminime gelince Fenerli dostlar bu kez üzülecekler ama...1 - 3 Galatasaray kazanır.:yes:

SENOL
22-10-2009, 09:30
son gs maçını izleyince fener gs yi kesin yener diyordum içimden ..ama bu iş böyle olmaz..büyük maçın motivasyonu büyük olur fenerbahçeli futbolcular nasıl olsa kazanacağız diyerek maça başlıyacaklar ...oy üzden kaybetme olasılıkları yüksek...ve senelerdir bir özlem var cimbomlu topçularda enin de sonun da kıracaklar bu şanssızlıklarını..ben bu maç olabilir diyorum ...bir fenerbahçeli olarak bu sefer galatasaraylıları daha şanslı görüyorum...ayrıcana en kötü zamanlarımızda yendik..geçen haftaya kadar kimse yenememişti feneri iyi görünüyordu...geçen hafta yenildi ders çıkarılmamıştır diye düşünüyorum ...eğer fenerbahçe yenilirse lig yeniden başlar derim ...

carcharias
22-10-2009, 10:27
emre ve lugano gibi tehlikeli adamlar var. karşıda sabri,arda. yoruldukça,bir de geri düşerlerse sinirler gerilir mi,gerilir. seyirci baskısı olur mu olur. Beşiktaş'lıyım,bana kalsa iki takım da 4 er kırmızı çıksın,4-5 hafta cezalı kalsınlar, üstüne bir de berabere kalsınlar ama hani derler ya "hayvan terli". geçen olaylı maçtan sonra birşey olmaz. olursa da "yok artık!". taraftara büyük iş düşecek. bakalım ne kadar ağırbaşlı olacaklar.

Puana ve rakiplerimizin puan kaybına ihtiyacımız var. Beşiktaş'ın kazanacağı bir maç olmasını isterim...

one_minute
23-10-2009, 10:35
emre ve lugano gibi tehlikeli adamlar var. karşıda sabri,arda. yoruldukça,bir de geri düşerlerse sinirler gerilir mi,gerilir. seyirci baskısı olur mu olur. Beşiktaş'lıyım,bana kalsa iki takım da 4 er kırmızı çıksın,4-5 hafta cezalı kalsınlar, üstüne bir de berabere kalsınlar ama hani derler ya "hayvan terli". geçen olaylı maçtan sonra birşey olmaz. olursa da "yok artık!". taraftara büyük iş düşecek. bakalım ne kadar ağırbaşlı olacaklar.

Puana ve rakiplerimizin puan kaybına ihtiyacımız var. Beşiktaş'ın kazanacağı bir maç olmasını isterim...

dün akşam ki avrupa zaferlerimizi izledikten sonra; son yıllarda izleyeceğimiz en keyifli maç olacak inancındayım...

hala berabere bitecek kanısında olmakla birlikte, maç günü eksikleri görelim, tahminimizi revize ederiz:he:

carcharias
23-10-2009, 10:44
böyle maçlar tahmin edilenin aksine olabiliyor. mesela şampiyonlar ligi barca-inter maçında iddaa oynamıştım. ilkyarı 0,maç sonu 0 verdim. maç 0-0 bitti. ikisi de kastı. dünya aleme rezil olmak var. bizim ligi avrupa ayarında görmüyorum dolayısıyla avrupa maçlarında derby sonuçları nasıl belli olmaz diyorsak,burdaki maçlarda iki kere belli olmaz! Herşeyden önce Fenerin bir psikolojik üstünlüğü var. erken bir gol fitili ateşler. gol gecikirse de iyice defans yapabilirler.nasılsa derby, 1 puan 1 puandır diye. eğer fener geri düşerse... yazacağım yazacağım da, film makarasının ikinci bölümünü takamayacağım,bulamadım şimdi:clown:

one_minute
23-10-2009, 10:55
böyle maçlar tahmin edilenin aksine olabiliyor. mesela şampiyonlar ligi barca-inter maçında iddaa oynamıştım. ilkyarı 0,maç sonu 0 verdim. maç 0-0 bitti. ikisi de kastı. dünya aleme rezil olmak var. bizim ligi avrupa ayarında görmüyorum dolayısıyla avrupa maçlarında derby sonuçları nasıl belli olmaz diyorsak,burdaki maçlarda iki kere belli olmaz! Herşeyden önce Fenerin bir psikolojik üstünlüğü var. erken bir gol fitili ateşler. gol gecikirse de iyice defans yapabilirler.nasılsa derby, 1 puan 1 puandır diye. eğer fener geri düşerse... yazacağım yazacağım da, film makarasının ikinci bölümünü takamayacağım,bulamadım şimdi:clown:

ben kesinlikle zayıf, heyecansız, vasat bir maç beklemiyorum...

kaliteli bir maç olması tahminimin dayanağı; galatasarayın üstün hücum gücü-zayıf defansı, fenerbahçenin üstün defansif ortasahası ve şükrü saraçoğlu...

top bir o kalede bir bu kalede olacak bence -dün oynanan avrupa maçlarına rağmen-...
kalbi olan izlemesin...:super:

BEYAZIT
23-10-2009, 12:00
fenerbahçenin orta saha-defans disiplinini, galatasarayın ise hücüm gücünü ön plana çıkaracak bir maç...

skor olarak size katılıyorum,

skorun gidişatınıda yazıyım
1-0 fener
1-2 gs
2-2

metkon
23-10-2009, 12:05
Alex ve Guiza oynarsa denk mücadele olur ve F.Bahçe kazanabilir...Aksi takdirde bu sefer G.Saray daha şanslı...

Fenerli olmama rağmen...

Ama bugün cuma ve Avrupa kupaları maçları dolayısıyla tansiyon hala yükselmedi basında ve klüp yönetimlerinde...Bu da maçın tansiyonunu olumlu etkileyebilir eğer hakem de bir hata yapmazsa...

carcharias
23-10-2009, 12:18
tansiyon? tansiyondan bol birşey yok aslında. bomba hazır da inşallah pimi çekmez akıllının biri.

http://i36.tinypic.com/4llhkg.jpg

one_minute
23-10-2009, 13:53
skor olarak size katılıyorum,

skorun gidişatınıda yazıyım
1-0 fener
1-2 gs
2-2

beraberlik sonucunu düşünen bir tahminci olarak; galatasarayın ilk golü atmasını muhtemel görüyorum..

kanımca ilk golü galatasaray yerse tarih tekerrür eder:he:

BORA YAŞAR
23-10-2009, 14:19

derbilerden önce maç yorumlarımızı ve skor tahminlermizi de burada paylaşalım...

beraberlik sonucunu düşünen bir tahminci olarak; galatasarayın ilk golü atmasını muhtemel görüyorum..

Takke düştü kel göründü..

blackbull24
23-10-2009, 15:22
2-1 Galatasaray olur ,kirmizi kartlarda... Skor ise 3-1 fenerbahce...

one_minute
23-10-2009, 15:43

:he::he::he:

Hayırlısı olsun..

İzleyelim bakalım nasıl oluyor.

Takke düştü kel göründü..

ne takkesi?:he: ne keli?:he:

BORA YAŞAR
23-10-2009, 16:02
Neyse..

Gören görüyor..

1957 den beri GS-FB maçı izliyorum ben..

Şu ebedi dostluk laflarını bırakıp, gerçeğe, hayata dönmek/bakmak en iyisi..

Pazar gün bir maç daha var..

Sonra bir daha olacak. Sonra bir daha..

İyi ki var.

Hayatın bunca derdinden, ülkenin bu kadar sorunundan kısa da olsa bir kaçış imkanı..

İyi olan kazansın..

ayhan53
23-10-2009, 16:13
3 ihtimalli maç
4-3 alabiliriz
6-0 alabiliriz
rekor kırabiliriz
maksat dostluk kazansın

blackbull24
23-10-2009, 16:19
Bu klise,kelli felli laflardan gina geldi artik. "Dostluk kazansin","Demokrasi acilimi","baris harekati" "hepimiz kardesiz falan filan..

Madem butun temennilerimiz boyle o zaman kuralim bir dostluk spor flamasi guvercin olsun, butun baris havarilerini toplayalim zaten nasil olsa her zaman dostlukspor kazanacak,sampiyon olacak...Dostluk kazanmasin arkadas biz kazanalim. Fener kazansin,hatta fark atsin...

BORA YAŞAR
23-10-2009, 16:42
3 ihtimalli maç
4-3 alabiliriz
6-0 alabiliriz
rekor kırabiliriz
maksat dostluk kazansın

:he::he::he::he:

Siz kimsiniz?

Hart hart göbeğini kaşıyan adam mı?

Ne kadar golcüymüssünüz böyle..

Hiç belli olmuyor..:clown:

one_minute
23-10-2009, 16:47
Neyse..

Gören görüyor..

1957 den beri GS-FB maçı izliyorum ben..

Şu ebedi dostluk laflarını bırakıp, gerçeğe, hayata dönmek/bakmak en iyisi..

Pazar gün bir maç daha var..

Sonra bir daha olacak. Sonra bir daha..

İyi ki var.

Hayatın bunca derdinden, ülkenin bu kadar sorunundan kısa da olsa bir kaçış imkanı..

İyi olan kazansın..

gerçek neymiş açıklayın da görelim..

tahmini mi söyleyeyim mi ben:he:
siz bir galatasaraylısınız ve hafta sonu için şimdiden strese girmişsiniz:he:
evet ben de bir fenerbahçeliyim ve fakat objektifim ve skor ne olursa olsun futbol benim için bir keyif:he::yes:

one_minute
23-10-2009, 16:50
ve keyif olsun diye forumumuzda gerekli görerek açtığım bir başlığa dertlerinizi-tasalarınızı getirmeyin lütfen:he:

BORA YAŞAR
23-10-2009, 16:57
gerçek neymiş açıklayın da görelim..

tahmini mi söyleyeyim mi ben:he:
siz bir galatasaraylısınız ve hafta sonu için şimdiden strese girmişsiniz:he:
evet ben de bir fenerbahçeliyim ve fakat objektifim ve skor ne olursa olsun futbol benim için bir keyif:he::yes:

Hopp bakalım..

Van minüt..oneminute..

Bu başlığı açarken buraya geleceği belli değil mi idi?

Öyle ebedi dostluk palavraları .. Sonra "ilk golü atarsak tarih tekerrür eder " sokuşturmaları..

Gerek yok bunlara..

Benim Galatasaraylılğım gizli değil ki.. Tam üç kuşaktan beri bizim sülalelede gelenektir.Benim hiçbirşeyim şeyim gizli değil.. Lakabım, adım.:)

Ama niyetim de gizli değil.:he:

Aleni..

Ben öyle ebedi dostluk falan demem..Ama futbol, futboldur.Bir oyun.. O kadar...

Boş zaman eğlencesi..

Hayatta bir sürü derdimiz, işimiz gücümüz var..

Bu kadar yazı bu başlığa yeter..:cool:

Fazla bile..

blackbull24
23-10-2009, 17:07
Sayin Bora Yasar,

Sizinle asgaride de olsa bir musterek noktamizin olmasi beni ziyadesi ile uzmustu. Ama memnuniyetle goruyorum ki yanilmisim siz bir cinconlu imissiniz! Beni sevindirdiniz,Allah da sizi sevindirsin ama yonetimi kandirdiginiz icin(burasi sadece fenerliler) yonetim sizi uzsun!!!

Saygilarimla,

carcharias
23-10-2009, 17:17
şöööle bi uğradım, baktım kim ne yazmış. sooora "en büyük Beşiktaş! hehe hihi" deyip hızla olay mahallinden kaçıyorum. pazar günü yiyin birbirinizi gari. ha unutmadan; dostluk kazansın! :he:

http://i34.tinypic.com/15dmoae.jpg

-koş koş koş.

BORA YAŞAR
23-10-2009, 17:21
Bu başlık fenerli olsa ben nasıl girebilirim ki?

Bu başlık fenerli başlığı olsa, ebedi dostluk zırvası olur mu?:)

Eğer transilvania'da içki saati başlıyalı bir saat olmadıysa, bence bir site haritası alıp "Ben nerdeyim?" diye sorun kendinize..

Bu forumda Galatasaray Kulübü üyesi olan başka kulübün kısmına giremez.

Altyapımız böyle..

Benimle hiçbir müştereğinizin bulunmadığına gelince..

Benim hayatta tüm seçimlerim bir bütündür..

Bunu sizin çok sevindirmesine gelince..

Hiç derdim bile değil ...

Son söz:

Sizin temelsiz saygınıza hiç ihtiyacım yok..

blackbull24
23-10-2009, 17:25
Bu başlık fenerli olsa ben nasıl girebilirim ki?

Bu başlık fenerli başlığı olsa, ebedi dostluk zırvası olur mu?:)

Eğer transilvania'da içki saati başlıyalı bir saat olmadıysa, bence bir site haritası alıp "Ben nerdeyim?" diye sorun kendinize..

Bu forumda Galatasaray Kulübü üyesi olan başka kulübün kısmına giremez.

Altyapımız böyle..

Benimle hiçbir müştereğinizin bulunmadığına gelince..

Benim hayatta tüm seçimlerim bir bütündür..

Bunu sizin çok sevindirmesine gelince..

Hiç derdim bile değil ...

Son söz:

Sizin temelsiz saygınıza hiç ihtiyacım yok..

Pekala,

Ve cevap veremedim:)

one_minute
23-10-2009, 17:35
Hopp bakalım..

Van minüt..oneminute..

Bu başlığı açarken buraya geleceği belli değil mi idi?

Öyle ebedi dostluk palavraları .. Sonra "ilk golü atarsak tarih tekerrür eder " sokuşturmaları..

Gerek yok bunlara..

Benim Galatasaraylılğım gizli değil ki.. Tam üç kuşaktan beri bizim sülalelede gelenektir.Benim hiçbirşeyim şeyim gizli değil.. Lakabım, adım.:)

Ama niyetim de gizli değil.:he:

Aleni..

Ben öyle ebedi dostluk falan demem..Ama futbol, futboldur.Bir oyun.. O kadar...

Boş zaman eğlencesi..

Hayatta bir sürü derdimiz, işimiz gücümüz var..

Bu kadar yazı bu başlığa yeter..:cool:

Fazla bile..

Sayin Bora Yasar,

Sizinle asgaride de olsa bir musterek noktamizin olmasi beni ziyadesi ile uzmustu. Ama memnuniyetle goruyorum ki yanilmisim siz bir cinconlu imissiniz! Beni sevindirdiniz,Allah da sizi sevindirsin ama yonetimi kandirdiginiz icin(burasi sadece fenerliler) yonetim sizi uzsun!!!

Saygilarimla,

yazdıklarımı okuyan kompleksiz insanlar benim niyetimi anlayacaktır. uzun uzun anlatmak yerine ilk yazımdaki 3 cümleyi yazdım...

sizin sokuşturma dediğinize ben "bu işin tuzu biberi" olarak bakıyorum..
burası komplekslerinizi tartışma yeri değildir...

tekrar söylüyorum...

bu topiğin açılış amacı 1. mesajdır...

ayhan gelsin 6-0 olur desin...
bora gelsin 0-3 desin...
beşiktaşlı gelsin berabere desin...
trabzonlu gelsin "uyyyyy" desin:he:

hatta bora tekrar gelsin reykard bayrağı dikecek desin:he::super:

emperador
23-10-2009, 18:01
ben Galatasaraylıyım arada maçlarada giderim. fener maçınada gittim en son geçen sene kupa maçına sivasla olan stadı güzel gerçekten. ancak bu sene gs feneri yenebilir diyorum skor vermem ama yenebilir gollü bir maç olur. şampiyonluk olmasada bu sene feneri yenelim her maçta avrupadada bir final oynasak yeter :)

arda gününde olsun defans çok hata yapmasın alexide iyi kitlersek neden olmasın. gs nin hucümcuları iyi gol buluruz kesin.

cengaver
23-10-2009, 19:23
Fener Dünyayı yener.
Cimboma gelince ,
Püf diye söner.

Galata ,galata
..... lere salata

Hakemmm gözüne gözlük.

Kel, kel,kel!!!!

Dometesin çekirdeği
Kırmızı kırmızı

İster inan,ister inanma böyleymiş.

mustafa43
23-10-2009, 19:26
FENER İÇİN GS. MACLARI ZATEN KADIKÖYDE VEYA ALİ SAMİYENDE FARKETMEZ. SONUÇ FENER İÇİN HEP AYNI.

GS.LILAR ZATEN PSİKOLOJİK EZİKLİK İÇİNDELER... :super:

mustafa43
23-10-2009, 19:27
şöööle bi uğradım, baktım kim ne yazmış. sooora "en büyük Beşiktaş! hehe hihi" deyip hızla olay mahallinden kaçıyorum. pazar günü yiyin birbirinizi gari. ha unutmadan; dostluk kazansın! :he:

http://i34.tinypic.com/15dmoae.jpg

-koş koş koş.

TABİKİ DOSTLUK KAZANACAK...
TABİ FENERDE....:super:

varjan
23-10-2009, 21:35
Baştan beri topiği okuyorum şimdiye kadar fazla bir sorun çıkmamış, ama maç saati yaklaştıkça bu topic kilitlenme konusunda en büyük adayımdır.....

GS ve FB nin isimlerinin ortak geçtiği hiçbir topic yerinde kalmaz.........
Burayı fanatik gruplar daha farketmedi sanırım..........

Gelelim benim tahminime..........

Biz alırız....... 1 - 0 olsun bizim olsun........... :cool:
( Bizi bilen bilir.......... :) )

Son olarak; Bu takımlar arasındaki hiç bir maçı dostluk kazanmaz...........

ayhan53
23-10-2009, 22:59
Baştan beri topiği okuyorum şimdiye kadar fazla bir sorun çıkmamış, ama maç saati yaklaştıkça bu topic kilitlenme konusunda en büyük adayımdır.....

GS ve FB nin isimlerinin ortak geçtiği hiçbir topic yerinde kalmaz.........
Burayı fanatik gruplar daha farketmedi sanırım..........

Son olarak; Bu takımlar arasındaki hiç bir maçı dostluk kazanmaz...........

farketmişlerdirde :he::he::he:

gemici
23-10-2009, 23:04
bu maçta toplam da en az 3 gol olur.................

XTRADERX
23-10-2009, 23:05
3-1 alırız..............

ayhan53
23-10-2009, 23:05
ilk fanatik geldi:he:

hakansahin
23-10-2009, 23:09

o zaman ben 6 gol ve üstü oynayayım:he::he:

ahfado
23-10-2009, 23:23
FENER İÇİN GS. MACLARI ZATEN KADIKÖYDE VEYA ALİ SAMİYENDE FARKETMEZ. SONUÇ FENER İÇİN HEP AYNI.

GS.LILAR ZATEN PSİKOLOJİK EZİKLİK İÇİNDELER... :super:

UEFA kupasını ve süper kupayı tesadüfen aldılar diyen bir zihniyet acaba ne haldedir hiç düşündünmü....:yes:

asbest38
23-10-2009, 23:26
mac 3-3 biter..3 kirmizi..13 sari kart cikar:)

ayhan53
24-10-2009, 11:10
kartlarda maçın rengi sarı kırmızı
skorda maçın rengi sarı lacivert olur

BUSHIDO
24-10-2009, 11:42
2-1 cimbom alir.
Fenerliler yine camurluk yapip macta kavga cikarirlar.))

cengaver
24-10-2009, 12:05
Bir açılım da bizden.

Üç başkan beraber maç izleyecek.
Misafir(en gözükara)taraftara ikram.
Doğasına aykırı dostluk.Sanki düşmanlık varmış gibi.

Tansiyonu düşür düşür maç ta başladığı skorla bitsin.İşte psiko şike.

Puan farkı değişmez.Öbürleri yaklaşır.
Klüpler mutlu,Yayıncı mutlu,Yorum erbabı mutlu.
Daha ne olsun?

ayhan53
24-10-2009, 13:08
2-1 cimbom alir.
Fenerliler yine camurluk yapip macta kavga cikarirlar.))
cim bomlular su atmazsa sahaya bizimkiler çamur bulamaz:he:

PAŞA
24-10-2009, 20:01
5-2 Fener alır...

lula
24-10-2009, 23:12
galatasaraylıyım ama malesef gol atamayız.

ahfado
24-10-2009, 23:23
galatasaraylıyım ama malesef gol atamayız.

Acaba....Hiçde burdan öyle gözükmüyorsun...

qioxrocker
24-10-2009, 23:49
Bu maçı Futbolcular kazanır..

:super:

Bizim paraları ceplerine koyarlar..
bir el kol hareketi 50 000 Usd falan cepe koyuyorlar..,,

bana 30 000 usd versinler 90 dakika el kol hareketi yaparım..

..:)

asi
24-10-2009, 23:51
1-4 alırız

ketia nonda2 baros guiza

tagü
25-10-2009, 00:38
1-3 biter.

Traderm
25-10-2009, 02:35
Fenerbahçem bu maçı 3-1 alır

asi
25-10-2009, 15:54
akşam olsun artık yawww.
bu topik hala açıksa baya bi yol katetmişiz.

Zülfü Aşkın
25-10-2009, 16:38
Galibiyetten cok beraberligin ön planda olacagı az gollü bir mac bekliyorum.

REST
25-10-2009, 16:48
Fenerbahçe 1-Galatasaray 2
Bir BJK lı olarak tahminim budur.
REST

ayyan
25-10-2009, 17:06
Maç mı varmış.. ne güzel..

ayhan53
25-10-2009, 21:13
MAÇ BAŞLAMADAN KAVGA ÇIKTI

Son derbinin 94. dakikasında kavga eden iki takım oyuncuları bu kez daha maç başlamadan, ısınırken kavga etti. İki takım ısınmak için sahaya çıktıktan sonra Cristian'ın Arda'yı itmesiyle başlayan gerginlik yine kavgaya dönüştü. Arda'nın Brezilyalı futbolcunun hareketine el hareketleriyle tepki vermesiyle herkes bir anda olay yerine gelerek müdahale etmeye başladı. Hemen hemen tüm futbolcuların karıştığı kavga geçtiğimiz sezon Ali Sami Yen'de yaşanan görüntüleri anımsatırken, "İki devin adına yakışan bir futbol oynayacağız. Bir daha böyle olaylar yaşanmayacak" söylemleri havada kaldı

asi
25-10-2009, 21:15
MAÇ BAŞLAMADAN KAVGA ÇIKTI

Son derbinin 94. dakikasında kavga eden iki takım oyuncuları bu kez daha maç başlamadan, ısınırken kavga etti. İki takım ısınmak için sahaya çıktıktan sonra Cristian'ın Arda'yı itmesiyle başlayan gerginlik yine kavgaya dönüştü. Arda'nın Brezilyalı futbolcunun hareketine el hareketleriyle tepki vermesiyle herkes bir anda olay yerine gelerek müdahale etmeye başladı. Hemen hemen tüm futbolcuların karıştığı kavga geçtiğimiz sezon Ali Sami Yen'de yaşanan görüntüleri anımsatırken, "İki devin adına yakışan bir futbol oynayacağız. Bir daha böyle olaylar yaşanmayacak" söylemleri havada kaldı

http://www.ligtv.com.tr/VideoHaber/?r=1&hid=63064

ayhan53
25-10-2009, 22:16
yokmu gs li:)

ayhan53
25-10-2009, 23:28
bu gs bizi 40 yılda bir yener 11 yılı geçti kaldı 29 sene adamların tek pozisyonu yok gol dahil

legolas
25-10-2009, 23:30
6-1 7-1 bitecek mac gitti 3-1 bitti :)

nys bu da iyidir :)

alex de souza
25-10-2009, 23:32
slm..........

ayhan53
25-10-2009, 23:32
6-1 7-1 bitecek mac gitti 3-1 bitti :)

nys bu da iyidir :)
kaçtı tarihi fırsat

water
25-10-2009, 23:34
slm..........

ismini hiç sevmiyorum ama futbolculuğuna saygım var...tebrik ederim..

lula
25-10-2009, 23:35
kaçtı tarihi fırsat

eminmisin ;

ilk gol ofsayt ; penaltı penaltı değil ; berbat suratsız bir hakem :) ve ruhsuz bizim bazı futbolcular , buna rağmen üç buçuk atan bir fenerbahçe

hakansahin
25-10-2009, 23:36
fenerlileri tebrik ederim. ama beşiktaş geçen yıl gibi yine şampiyon kimse debelenmesin üzülmesin ağlamasın.birdahaki sene bakarsınız artıkın

Traderm
25-10-2009, 23:40
Fenerbahçem bu maçı 3-1 alır

Fenerbahçem kutluyorum seni maçı 3 - 1 bitirip, ezeli rakibimizi fazla rencide

etmediğin için . Büyüklüğünü gösterdin yine :kahkah:

mettiin
25-10-2009, 23:53
sözün bittiği yerde FENERBAHÇE başlar...... hala kabul edilmiyor ya anlamsızlıklar komedyesı bence.......... tüm rakiplere başarılar .......rakibip olarak tekizde anlayana

dreissena
26-10-2009, 00:20
O clássico.
El clásico.
Evet, bu bir klasik.
Kadıköy klasiği...

levent48
26-10-2009, 00:31
tüm fb li arkadaşlara tbrk.Uefa liginde de bol şanslar....

asi
26-10-2009, 00:34
slogan atarsak burda iş çığırından çıkar.

XTRADERX
26-10-2009, 01:01
3-1 alırız..............

:kahkah:

kulmer
26-10-2009, 01:06
3-1 alırız..............

ohaaa FENERBAHÇEEE

tebrikler sn xtraderx, maşallah endeksteki nokta atişlarının yanına maç sonuçları da geliyor

C.PitBull
26-10-2009, 01:28
3-1 alırız..............
Gercekten Tebrikler. :mut:
Sayın Xtraderx Sizi İddaa Topic'inde de Görmek İsteriz :he: ...
:super::super::super:

guneysu
26-10-2009, 02:00
3-1 biter 2 alex atar diğerini bilemem..guiza veya emre olabilir...

yaklaşmışım bende :)

blackbull24
26-10-2009, 09:13
2-1 Galatasaray olur ,kirmizi kartlarda... Skor ise 3-1 fenerbahce...

Tuhh bee kartlarda yanilmisiz:)

Bu arada sevgili renkdaslarim bu skordan kendimize itibar cikarmayalim. Bu "vakai adiyyedendir" Netekim cakma sari lacivertin yaptigini ancak yapabildik!

Birakin mahzun mor menekse hazin hazin aglasin,acilir:!

ardahan
26-10-2009, 09:20
Bir mahsun mor menekşe ağlıyor mu ne :)

carcharias
26-10-2009, 11:51
biz eskişehir deplasmanından 3 puan çıkarınca isterdik ki berabere kalsınlar 2'sine de 2'şer puan yaklaşalım ama fener takımı kazandı. Gsaray takımına 3 puan yaklaşmış olduk. olaylar,kavgalar bilmem neler... derbi değil de, asıl klasik olan buydu...

http://i37.tinypic.com/2dm5o9i.jpg

böyle kahvehanede arkadaş muhabbetiyle yazılar yazıldıkça,bunların elinden kalemi almadıkça,doğru görüp yanlış yazdıkça da bu tribünler adam olmaz.

bu da "buz gibi" denilen ve hakem Gezer'in iptal ettiği gol. "buz gibi"yi bırakın, pozisyonu izlerken serinlemedik bile. neredeyse tribünden çevrilmiş topa gol deniyor!

http://i37.tinypic.com/245y5gw.jpg

Feneri tebrik etmek manasız. kendi ifadelerine göre sıradan bir maçmış.
Gs için şunu söylemek lazım, Arda heryere herşeye her topa koşmak istiyor.her olaya müdahale etmek istiyor.oyuncuyla mı mücadele edeyim,hakeme mi koşayım,top mu alayım,oyun mu kurayım derken pili bitiyor. kaptanlık yaramamış bu çocuğa. sorumluluğunu azaltmak lazım. Kavga konusunda da şunu söylemek lazım, brezilyalı oyuncu arda'yı itiyor ve arda üstüne yürüyor. neden ittin diyorlar, "ayağıma bastı" diyor. 4 defa izledim yalan söylüyor. Ne arda ne de o brezilyalıya yakışmadı.

emperador
26-10-2009, 12:48
bu selim soydana ben gazete yazı yazdırana zaten sövüyorum. buz gibi golmüş :) ilk golunüzde ofsayt onuda yazsaydın ya şu taraftarlık bakışını bırakıp objektif bakamayan tiplere yazı yazdırmak saçmalıgını bırakmayacaklar sanırım. yazılarını okumam zaten kaalede alınacak bir yorumun yoktur. maç kötüydü her açıdan seyircide öyleydi futbolcularda. carlosa attıgı yumruk için kınıyorum keitayı ama carlosta güreş minderi sanmıştı orayı. adamların tek zevki galatasarayı yenmek şimdi bu hafta bakın kimle oynuyorlar bilmiyorum ama patır patır dökülürler. gs futbolcular içinde hayal kırıklıgı yaratan ardaydı biraz daha basit sade oynasan 2 kişinin arasından geçmeyi denemesen kaç pozisyonda adamlara topu verdin sonuçta karşındakiler prof. futbolcu gelde geç demez. ancak fbnin sahası 5 maç kapatılmalı bu kadar olaydan sonra minimum 3 maç. gs ye 5 i veren bunlarada 3 ü vermeli.

carcharias
26-10-2009, 13:16
basında arda'nın performansı eleştiriliyor ama olay arda değil aslında. Yine yanlış hep yanlış. düşünce tarzımız bu...en kolayı eleştirmek.

bunlar Türkiye'nin büyük takımlarının oyuncuları. yani Türk futbolunun aynası. Bir maç eğer çok iyiyse(oyuncu yalandan yerde yatmıyorsa,taç,serbest ve kale atışları nizami kullanılıyorsa,oyuncu değişiklikleri adam gibi yapılıyorsa) topla oynanan süre yaklaşık 60 dk civarı. ve bu 60 dk içinde bir oyuncu ortalama 1,5-2,5dk topla oynuyor. kabaca 90dk lık bir oyunda 2 dk topla oynuyorsun ve yoruluyorsun, 57.dk oyundan çıkıyorsun. Bunun tartışılması lazım. sorun bu. neden yoruluyor?

sorunun kaynağı temel eksikliği. şöyle açıklayalım; 90 dk oyunda sadece 60 dk oyunda kalan topla 2 dk topla oynuyorsan demek ki kalan 58 dk içinde "boş koşuları" boş yapıyorsun ve kendine de bakmıyorsun(gece hayatı,beslenme vs..)

sergen ve alex için koşmuyor denir. halbuki "doğru koşuyor" demek lazım! herşeyi tersinden yakaladığımız için hiç bundan bahsetmiyorlar. oyuncu olması gereken yeri,koşması gereken yeri/zamanı biliyorsa niye yorsun ki kendini!
Demek ki altyapıdan başlayarak çocukları "topsuz oyun,yer tutma,pozisyon süzme" konularında yetiştiremiyoruz. Mesela ağır nobre her ne kadar Beşiktaş'ın oyun sisteminde gol atamıyorsa da olması gereken yerde oluyor,karambol buluyor dokunuyor top içerde. atamamasının sebepleri var,kişisel beceriksizlikleri de cabası tabi. aynı şekilde hooijdonk,olması gereken yerde biter kafayı vurur veya topu dürter atardı içeri. gözüne kestirdiyse de atardı şutunu ceza sahası dışından ve içeri dalayım diye kendini yormazdı. Tanju ne zaman koştu ki! adam avrupa gol kralı.koşması gereken yere koşardı.
Bunlar gerçek futbol zekasına sahip örnekler. altyapıyı silbaştan yenilemek lazımdır.

koşmuyor-etmiyor falan diye köşelerinde yazan skor yazarlarının da bir hattan anladığı yok aslında. asıl problemi, bugünlerde yerden yere vurulacak reykard dile getirmişti: "Türk futbolunda herşeyden biraz var ama herşeyi tam olan yok!"

cengaver
26-10-2009, 13:37
Kısa boylu ,kafa kazınmış bir yorumcu var.Yorumcular için aynen şöyle dedi.Benim iyi kötü turizm işim var.Çoğunun yatacak yeri yok.
Düşünelim ,bunlar yemek programlarında olduğu gibi zıt şeyler söylemeli ki aralarında kavga çıksın ve hoşlandığımız programlar oluşsun.Böylece ellerindeki işi kaçırmasınlar.

one_minute
26-10-2009, 19:37
bir derbi daha geride kaldı... skoru tahmin eden arkadaşları tebrik ederim...

istenmeyen olaylar yaşandı... bir daha yaşanmaması adına; sorumluları cezasını layıkı ile bulur inşallah...

futbolu değerlendirmek gerekirse;
fenerbahçenin göze hoş gelmeyen disiplinli oyununa karşılık galatasarayın derbi havasından uzak kötü futbolu vardı...

keyifli bir maç olacak tahminim tutmadı...

"hele de ilk golünüz ofsayt, ikincisinde penaltı yoktu, üçüncüsü de servete çarpmasa taca giderdi..." "bu sayılmaz" diyen bir trio ile maçı izlemiş olmam keyfimin içine etti:he:

artık mor menekşeleri kızdırma keyfimiz de kalmıyor sanki!. ne dersiniz:he:

UFO
26-10-2009, 19:59
Tuhh bee kartlarda yanilmisiz:)

Bu arada sevgili renkdaslarim bu skordan kendimize itibar cikarmayalim. Bu "vakai adiyyedendir" Netekim cakma sari lacivertin yaptigini ancak yapabildik!

Birakin mahzun mor menekse hazin hazin aglasin,acilir:!

6S 'nin problemi renkler :D
Sarı-Lacivert gördü mü karşısında kediye dönüyor. İster çakma ister gerçek sarı lacivert olsun sonuç aynı oluyor.
Herkesin liderlik keyfini inşallah şampiyon oluncaya kadar ara vermeksizin çıkarmasını temenni ederim.

Zülfü Aşkın
26-10-2009, 20:22
Laf sokmadan olmaz degil mi...

guneysu
26-10-2009, 20:51
maç bitti,

yazılan yazıldı....

bundan sonra yazılacak yazılar.. işi kavgaya götürür...

topiği açan arkadaş, yönetimden rica etsin... kapatsınlar

bence.....

BORA YAŞAR
26-10-2009, 20:58
maç bitti,

yazılan yazıldı....

bundan sonra yazılacak yazılar.. işi kavgaya götürür...

topiği açan arkadaş, yönetimden rica etsin... kapatsınlar

bence.....

Korkma Selim kardeşim..

Ebedi dostluk var iki takım ve taraftarları arasında.:)

Bu korur hepimizi..

Maçı baştan sona izlemişsindir.

Bayılırım o şarkıya..

Bütün dünya buna inansa.
Bir inansa.
Hayat bayram olsa
İnsanlar el ele tutuşsa.
Birlik olsa.
Uzansak sonsuza

Ne güzel olurdu dimi?:he:

guneysu
26-10-2009, 21:07
Bora abi..

açık olsa, bir birimize güzel şakalar yapabilsek amenna, daha öncede denenmiştir forumda.. kaç kişi bu yüzden ceza aldı, birbirlerine hakaret suçundan..

Tartışmayı bilmiyoruz, hele fanatik olduğumuz konularda...

Ebedi dostluk var iki takım ve taraftarları arasında.

Bu korur hepimizi..

iki takım arasında vardır.. ama taraftar arasında olduğuna, asla inanmam..

Tanımadığı bir kişi ile bir insan nasıl dost olur; düşman olmasınlar yeter :)

BORA YAŞAR
26-10-2009, 21:11
Büyükanıt'ın büyük sevinci

Fenerbahçe'nin dün 3-1 kazandığı büyük derbiyi izleyenler arasında Genelkurmay eski Başkanı Yaşar Büyükanıt da vardı.

Koyu bir Fenerbahçe taraftarı olan Büyükanıt, Fenerbahçe'nin attığı her gol sonrası yerinden fırladı ve büyük bir sevinç yaşadı.

http://www.hurriyet.com.tr/spor/futbol/12782709.asp?gid=229

Yakışır paşama..

Yakışır civcivime..:)

Geçenlerde gole sevinen Antep valisine kızıyordu büyük başkan.." Sen devletin valisisin tarafsız ol sevinme açık açık" diye..

Peki bu adam Genel kurmay başkanı iken de Kadıköy'de alayül vala maç seyrediyordu..Nato müteahhitleri ile yanyana. Yanak yanağa..Utanmadan.:)

3 adet villa dedikodusu da böylece çıktı..

Neyse..

Büyükanıt adı Albay Dursun Çiçek belgesi ile birlikte yine anılmaya başladı. Du bakali..

Ha futbol ve siyasetin ne ilgisi var diyen olursa..

Futbolun amacı siyasettir zaten..Başka birşey değil..Biz zavallı halk önde gol kavga izlerken, onlar arkada 3 villa, trilyonluk ihaleler ve emeklilikte kullanılacak zırhli trilyonluk araç götürürler..

Eee futbol bu..

Kimine para kalır, kimine de gazozuna kavga etmek..:he:

Kavgaya devam..

macdera
26-10-2009, 21:14
metin tokat ve ahmet çakırın hakem yorumları.
tamam ilk gol ofsayt ok doğru ama ilk gole kadar fener nerde pres yapsa gs dağılıyor fener pozisyon buluyordu ve gs pozisyon bile bulmıyordu ikinci gol yani penaltı için doğru karar... leo franko kırmızı kart görmeliydi
çakar 4 metin tokat birçok pozisyonda kazımın servet ve g.zan ı faul yapmadan geçtiği halde hakemin faul çaldığını söylediler ve bu pozisyonlarda kazım en az ikisinde franko ile karşı karşıya kalacaktı hakem kesti pozisyonları.
carlos un sarısı ve boksör ün kırmızısı duğruydu ,
buna rağmen hala bazı kişiler hakemden dert yanmakta...
BİR MASUM MOR MENEKŞE AĞLIYOR MU NE

guneysu
26-10-2009, 21:17
yakıştıramadım....

Sonucu belli olan bir maça bu kadar sevinmek havalara zıplamak niye..? ( kızdırma efekti devreye girdi ) :ley:

BORA YAŞAR
26-10-2009, 21:24
Futbolu ciddiye alıyorsanız benden cimbomluya bir tavsiye:

Ayıdan Post ...

Fenerliden Dost Olmaz..

Vesselam..:)

brokerx
26-10-2009, 23:23

Ayıdan Post ...

Fenerliden Dost Olmaz..

enteresan..sizin hiç Fenerli dostunuz yok mu ?

ÇAKAL
26-10-2009, 23:52
h2dTWeS9HKQ&NR

balaban
26-10-2009, 23:53

Ayıdan Post ...

Fenerliden Dost Olmaz..

enteresan..sizin hiç Fenerli dostunuz yok mu ?

BORA YAŞAR kendisiyle çelişti:)

Ben Fenerliyim:D

BORA YAŞAR
26-10-2009, 23:58
BORA YAŞAR kendisiyle çelişti:)

Ben Fenerliyim:D

Sağol..:he:

Şeref duyarım..

Bu arada birçok fenerli arkadaşım var tabi..

Eksik olmasınlar..:yes:

Canımı 10 yıldır çok sıksalar da..

KARAHAN
27-10-2009, 00:03

Ayıdan Post ...

Fenerliden Dost Olmaz..

galatasaraylıdan da fenerliden de dost olurda bu yazıları yazandan agabey olmaz...

metkon
27-10-2009, 00:05
Çarşamba günü de Bucaspor ile oynayacak G.Saray...Bucanın da rengi sarı-lacivert...

bridgea
27-10-2009, 00:14
Dikkat!

Hem malda yakalanmış olmak hem maçtan dolayı ti'ye alınmış olmak geçici kırgınlıklara,hassasiyetlere neden olabilir.

Dostça paylaşım için kimsenin üstüne gidemiyorum şakadan da olsa:(

Sonucu belli maç,düşüşü belli borsa, nasıl heyecan duyarım ki?

Belki (belge) ...

KARADENIZ
27-10-2009, 00:20
Bu baslik Hisse.net de neden futbol konusulmasinin uygun olmadigini bir kere daha gozumuze soka soka !!!! kanitlamistir...

Televizyon da maclari izlerken arka planda ki fanatikleri gordugumuzde
Egitim sart, kultur sart diye geciririz aklimizdan, aklimdan.

Heyhat, forumun en akli basinda, en kulturlu, en bilgili, en agir dostlarin yazdiklarini okudukca... Demek ki fanatikligin bambaska bir sey oldugunu , takim tutmanin kimi degelerin uzerine gecebildigini goruyorum..

Ve yazilanlari okudukca uzuluyorum, bu ezeli rekabet, ebedi dostluk falan degil..

Daha fazla yurek kirmaya, laf sokmaya gerek yok.
Konu Kapanmistir..............//