PDA

View Full Version : Herkese 1 megabit internet bedava!

Red Kit
23-10-2009, 21:14
Finlandiya, ülkedeki bütün vatandaşların 1 Megabit internet hakkına sahip olduğunu açıkladı ve bu bağlantıyı herkese ücretsiz olarak sunacağını duyurdu.
http://cnetturkiye.com/images/00_09/10_09/16/finlandiya_internet_haberici.jpg

Ülkenin İletişim ve Ulaştırma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre hazırlanan yeni bir yasa ile her vatandaşın 1 Mbit internet hakkı olduğu ve bunun ücretsiz olarak verileceği belirtildi. Temmuz ayından itibaren yürürlüğe alınacak yasa ile herkese ücretsiz internet hakkı verilecek.

Yeni kanun yürürlüğe konduğunda her vatandaşın 1 Mbit internet bağlantısı olacak ve bunun için ödeme yapmayacaklar. Finlandiya'da hükümet, 2015 yılından itibaren her vatandaşın sahip olacağı yasal internet bağlantısının 100 Mbit olması için çalışma yaptığını açıkladı.

Von
23-10-2009, 21:50
Adamlarda akıl yoksa biz naapalım :) Para kazanmayı bilmiyorlardır :he:

varjan
23-10-2009, 21:52

Ben olsam hemen herkese 26,70 TL lik fatura tahakkuk ettirirdim.........

sulzer
23-10-2009, 22:04

çok akılı oldugumuzdan dürüst ticaret bile yapamıyoruz ...?
akılı oldugumuzdan 10 yılda bir ekonomik kriz ve her 10 yılda bir askeri devrim yaşayan bir ülkenin insanları oldgumuzuda unutmayalım..:he:
aklımı seveyim herşeye zam yapmak ve herşeyden menfat saglamak akılı oldugumuzu göstermez ancak bizi yönetenler kadar bizlerinde akılsız oldugumuzu ve insanlarında bir hakkı ve hukuku oldugunu unutmayalım...?:yes:

sulzer
23-10-2009, 22:07
Ben olsam hemen herkese 26,70 TL lik fatura tahakkuk ettirirdim.........

bankacı mantıgı ,,,:he: maliye bakanı gibisin ,, nefes almak içinde bir fatura,,:super: