PDA

View Full Version : 250mb Türkçe Hotmail ve 2Gb Msn Mail

paradoxxx
19-01-2005, 00:05
TÜRKÇE HOTMAİL:

Bilindiği gibi hotmail'te Türkçe dil desteği mevcut. Fakat bunu sadece .com.tr şeklindeki ücretli hizmetinde veriyor.

Şimdi hep beraber hotmail hesabını Türkçe yapacağız ve hep öyle kalacak.

Önce mail adresimize giriş yapıyoruz. Giriş yaptıktan sonra hesabımızı kapatmak için

http://by17fd.bay17.hotmail.msn.com/cgi-bin/Accountclose

linkini adres çubuğuna yapıştırıp "ENTER" a basıyoruz.
Sonra Şekildede görülen "Close My Account" Butonuna basıp Hesabımızı kapatıyoruz.

Daha sonra tekrar www.hotmail.com a girerek mail adresimizle Giriş yapıyoruz.
Size hesabınızın ayırtıldığını ve isterseniz aktif hale getirebileceğinizi söylüyor.
Şekilde görülen "Activate My Account" Butonuna Tıklıyoruz.

Sonra karşımıza kullanım koşulları çıkıyor. Burdan itibaren gerisini Türkçe yapacağız

Adres çubuğundaki adres'in sonuna &_lang=tr ekliyoruz. Şekildede gözüküyor.

Sonra Kullanım şartları Türkçe oluyor. Burdan Kabul Ediyorum'a Tıklıyoruz. Daha sonra çıkan sayfada
Devam'a tıklıyoruz.

Ve tamamdır. Artık Hotmailiniz Sonsuza Kadar Türkçe. Dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

Ayrıca yeni mail alırkende Kullanım Koşullarına gelince adres çubuğuna &_lang=tr ekledikten sonra
yeni mailinizide Türkçe almış oluyorsunuz.

BOYNER
19-01-2005, 00:33
Hotmaili Türkçe'ye çevirdiğimizde 250 MB'lık alan tekrar 2 MB'a düşüyor mu?

paradoxxx
19-01-2005, 01:13
Hayır düşmüyor.Ayrıca accountu kapattınızda maillerinizde silinmiyor..

Sarı
21-01-2005, 01:21
250 mb özgürlüğü...
Hotmail kısa bi süre için Amerika'da yaşayan kullanıcılarının mail adreslerini 250 mb'a çıkarmıştı bunu zamanında öğrenen arkadaşlar country'lerını Amerika göstererek maillerini 250 mb'a çıkardı... Hotmailin bu durumu çakması 15 gün sürdü... Maillerini 250 mb'a yükseltenler türkiyeden %10'luk bir kesim... eee geri kalan %90'lık kesim ne oldu??? Haydi şimdi yapamayanlarda sıra eğer siz de mailinizin 250 mb olmasını istiyosanız aşağıda yazılanları uygulayın

AŞAĞIDAKİLERİ UYGULADIĞINIZDA HOTMAILİNİZ 25 MB'LIK ALANA SAHİP OLUCAK YAKLAŞIK 30 GÜN İÇERİSİNDEDE HOTMAIL TARAFINDAN 250 MB'A YÜKSELTİLECEK

önce hotmailinize girin
option dan kişisel bilgilerinizde

Country: United States
State: Texas
mail code: 72301
veya New York 11100, California 93106, Florida 33332, Missisippi 39157, Tennessee 37010, Kansas 66013, Virginia 24716, Colorado 80303, New Mexico 87001, New Jersey 07099, Georgia 30300, Illinois 60224, Massachusetts 14025, Connecticut 06520, Arizona 85521, Alabama 35197

yapın

language seçeneğine girin ingilizce yapın
buraya kadar olanları biliyoruz zaten demeyin hele bir durun.

SONRA:

http://by17fd.bay17.hotmail.msn.com/cgi-bin/Accountclose

BU LİNKİ ADRESE YAPIŞTIR VE HESABINI KAPAT

TEKRAR

http://www.hotmail.com adresine gir ve mail adresi ve şifrenle gir

active etme sayfası çıkacak active et mailini

NE GÖRÜYORSUN MAILİN 2 MB tan 25 MB a çıkmış değil mi?

evet mailine bak bir mail gelmiş hotmailden oku onu ne diyor.

You may notice that your storage meter for your e-mail inbox only says 25 MB instead of 250 MB. Please allow us at least 30 days for us to bump up your storage to the complete

teo34
21-01-2005, 05:19
evet super bir olay tnx

Sarı
22-01-2005, 15:09
apo senin için yazıyom..
email adresi @msn.com olup ta emailini 250 Mb ve Turkce yapmak icin kapatamayanlar.
aşağıdaki linki inbox 'ta iken adres satırına yapıstırsın. ve ENTER 'a bassın.

http://help.msn.com/!data/en_us/data/HotmailPIMv10.its51/$content$/PIM_PROC_CLOSEACCT.HTM?H_APP=MSNHotmail#

Daha once anlatıldı ancak bu hesabını kapatamayanlar icin

acılan yeni sayfadan Go to the Close My Account 'a basın.

ve daha sonra. close My accoount.'a basın.

tekrar uye girisi yapın.
avtivate my Account 'a basın
adres satırının sonuna &_lang=tr yi ekleyin ve ENTER 'a basın.
yenilenen safada Kabul ediyorum 'a basın.
Devam 'a basın. Artık MSN.com ile biten Mailiniz Turkce.

DrX
22-01-2005, 19:33
apo senin için yazıyom..
email adresi @msn.com olup ta emailini 250 Mb ve Turkce yapmak icin kapatamayanlar.

http://help.msn.com/!data/en_us/data/HotmailPIMv10.its51/$content$/PIM_PROC_CLOSEACCT.HTM?H_APP=MSNHotmail#

tekrar uye girisi yapın.

Biraz zor oldu ama becerdim..Yeşil geliyor.. :)

elifzeynep
07-02-2005, 03:30
:bravo: :bravo:

Thesecret
07-02-2005, 03:59
apo senin için yazıyom..

tekrar uye girisi yapın.

Türkçeleşti bizim msn.com uzantılı mail. Sıkıntısı şudur ki; boyut hala 2 MB. Ben mi yanlış yaptım yoksa msn uzantılı maillerde böyle bir özellik mi yok...........

Sarı
07-02-2005, 05:36
Türkçeleşti bizim msn.com uzantılı mail. Sıkıntısı şudur ki; boyut hala 2 MB. Ben mi yanlış yaptım yoksa msn uzantılı maillerde böyle bir özellik mi yok...........

apo da "@msn" li olan olmadı diyo ....eleman 250 yapcam diye maili ingilizce olmuş...sonradan zaten türkçe olan mailini tekrar türkçe yaptığına sevinmişti...
o günden beride bunu çözemedim...

amma velakin şu kanıya vardıım...apo 250 olacağına dair mail aldığını ama değişiklik olmadığını söledi...
burdan çıkan sonuç:bu özellik @msn de yok galiba..

:D:D:D

Sarı
07-02-2005, 05:38
apo senin için yazıyom..

tekrar uye girisi yapın.

başlangıçta herşey çok güzel...
gel görki son cümle manidar dimi apo...:D:D:D:D:D

agresif
14-02-2005, 23:49
Hotmail ve 250 Mb için verdiğiniz bilgiler çok değerli. Sayın PARADOXXX ve PROGRAMMER sizin gibi güzel arkadaşlarımız olmasa bu adamlar bizi yolacak. Hizmetleriniz için çok teşekkürler, devamını bekliyoruz saygılar..

paradoxxx
19-02-2005, 03:23
Önce başlat-programlar-msn explorer'a girin
size üç seçenek sunduğu zaman en alttaki "yeni account al" seçeneğinden devam edin
Bilgilerinizi girerek devam edin account'unuz oluşturulsun
daha sonra www.hotmail.com dan account'unuza girin. NET passport alma ile ilgili bişeyler çıkacak bunları da doldurup geçin.sonunda 2 GB kapasiteli mailinizin inboxı cıkacak.

POP3: pop3.email.msn.com
SMTP: smtp.email.msn.com

(pop3 desteğinden emin değilim)

guneysu
19-02-2005, 17:05
yaw 2 GB mi 2 MB mi 2 GB oldugundan eminmisin yenıden pasport aldım 2mb verdide

Matematikçi
19-02-2005, 17:25
mb dir mb...
:)

guneysu
19-02-2005, 17:42
mb dir mb...
desene bosuna bır meıl adresı daha aldık :vurkafa: :vurkafa: :vurkafa: :vurkafa: :vurkafa:
belki akıllanır kafa vura vura :D :D :D

paradoxxx
19-02-2005, 20:12
arkadaşlar 2000mb verilen alan..
ama önemli olan nokta msn explorer kullanarak bu işlemleri yapmanız..Çünkü amaçları msn explorer kullanımını artırmaya çalışmak..

Selçuk
19-02-2005, 20:39
denedim , kesinlikle doğru.
2gb alan verdi.
bir copy paste yapayım hatta :)
0% of 2000MB

paradoxxx
19-02-2005, 20:56
Konuları birleştiren forum yöneticisi,
Mesajımı editliyemiyorum.Lütfen topiği:
"250mb Türkçe Hotmail ve 2Gb Msn Mail" şeklinde değiştirinde dada yararlı olsun..

Matematikçi
19-02-2005, 22:19
what the?..
Gercekten 2 gb demek...
iyi de ben 250mb'yi bile dolduramıyorum ki

agresif
19-02-2005, 23:00
Önce msn explorer kullanarak msn uzantılı e mail aldım 2000MB alan verdi. Sonra dili türkçe yaptım 2MB a düştü alan büyüklüğü yani msn de ya 2000MB gavurca, yada 2MB türkçe kullanacaksınız tercih sizin... Ayrıca bu bilgileri veren arkadaşlara teşekkür ediyorum..

Baydisiplin
19-02-2005, 23:11
Sn PARADOX http://by17fd.bay17.hotmail.msn.com...in/Accountclose bunu adres çubuğuna yapıştırınca SATFA GÖRÜNTELENEMİYOR, ellli kere denedim

Baydisiplin
19-02-2005, 23:37
ya hotmailim türkçe oldu ama gönderdiğim iletide soyadım 2 kere çıkıyor!

Baydisiplin
20-02-2005, 00:04
hotmaili hallettik ama hala 2 mb. daha fazla olmaz mı?

guneysu
20-02-2005, 01:22
Önce msn explorer kullanarak msn uzantılı e mail aldım 2000MB alan verdi. Sonra dili türkçe yaptım 2MB a düştü alan büyüklüğü yani msn de ya 2000MB gavurca, yada 2MB türkçe kullanacaksınız tercih sizin... Ayrıca bu bilgileri veren arkadaşlara teşekkür ediyorum..
iyide başlat ta msn explorer yokki xp de bende oyle birşey gozukmuyo..
gerçi 250 mb lık bır tane vardı 2gb olsa daha ıyı olurdu :cheers: bılgısayardakı bılgılerı oraya depolardım :vurkafa: :vurkafa:
ne işe yarayacaksa :bravo: :bravo:

Sarı
20-02-2005, 02:27
iyide başlat ta msn explorer yokki xp de bende oyle birşey gozukmuyo..
gerçi 250 mb lık bır tane vardı 2gb olsa daha ıyı olurdu :cheers: bılgısayardakı bılgılerı oraya depolardım :vurkafa: :vurkafa:
ne işe yarayacaksa :bravo: :bravo:

bulamıyosanız: başlat==> çalıştır
C:\Program Files\MSN\MSNCoreFiles\msn6.exe
yukarıdaki satır yapıştırıp enter yapın.:D

Sarı
20-02-2005, 02:34
ya hotmailim türkçe oldu ama gönderdiğim iletide soyadım 2 kere çıkıyor!

hotmailin sorduğu ad-soyad kısmına aynı şeyi yazmışınız.:D
hotmale girip>> options==> personel==> my profil >>girip düzeltin:D

Oğuz Çelikdemir
20-02-2005, 02:35
Napceniz allah aşkına bu kadar mail alanını... Millet paso GB' lık e-mail adresim olsun diye koşuşturuyor. Nedir yani işin esprisi, bir ben anlamıyorum sanırım. Benim şirketteki exchange de bile şu anda baksam 200 MB tan fazla bir mail yoktur. Ha bazıları vardır, çöplük gibi habire mail tutar, resimleri bile saklar. Sanki resim koleksiyoneri :D

spek_avcısı
20-02-2005, 02:42
öyle aslında benim superonline 30 mb kapasiteli ....içerisinde 154 mail var %34 dolu :)

Ali Baba
20-02-2005, 02:44
Napceniz allah aşkına bu kadar mail alanını... Millet paso GB' lık e-mail adresim olsun diye koşuşturuyor. Nedir yani işin esprisi, bir ben anlamıyorum sanırım. Benim şirketteki exchange de bile şu anda baksam 200 MB tan fazla bir mail yoktur. Ha bazıları vardır, çöplük gibi habire mail tutar, resimleri bile saklar. Sanki resim koleksiyoneri :D

Bende mail kolleksıyonu yapsammı acaba, onları guruplara ayırıyım, renklerine ebatlarına hatta cinsiyetine göre. :D

Sarı
20-02-2005, 02:44

group üyeliklerimden gelen mailler sadece 5 günde 1gb kotamı dolduruyo abi..
her gece 2 saatimi mailleri ayıklayıp okumakla geçiriyorum..(Arşivde tutmuyom)
dieceksin şimdi group sayfalarından da takip edersin ama eklentiler saklanmıyo yaw...:D:D:D

Oğuz Çelikdemir
20-02-2005, 03:00
group üyeliklerimden gelen mailler sadece 5 günde 1gb kotamı dolduruyo abi..
her gece 2 saatimi mailleri ayıklayıp okumakla geçiriyorum..(Arşivde tutmuyom)
dieceksin şimdi group sayfalarından da takip edersin ama eklentiler saklanmıyo yaw...:D:D:D

Vahhhhşşşşş....

o ne biladerim, ne yapıyon yavvv... Valla aklını başına topla, yazık ediyorsun kendine, beni biraz olsun dinle. Kendini işine ver ( işinle ilgili group e-mail ise sorun yok, yoksa öle abidik gubidik şeyler ise saklamaya değmez, hayat onlarla geçmiyor )...

paradoxxx
20-02-2005, 03:26
Ayrıca bir zincir oluşturup hisse.net teki arkadaşları gmail tanıştırabiliriz.Davet hakkı olanlar kişileri davet ederler davet edilenler belirli bir süre başkalarını davet ederler vs vs..

Onunda kapasitesi 1gb..

sugarpan
20-02-2005, 04:07
gmial isteyen özel yollayabilir, elimde 35-40 tane davetiye var....

paradoxxx
20-02-2005, 22:18
en güzel hisse.netlileri gmail kavuşturmak gibi..yeni bir topik açıyorum..yönetici buraya ekler herhalde :)

paradoxxx
24-02-2005, 09:24
Özelden talepte bulunan arkadaşlara davetiyeleri yollıyorum..Ama yönetici topikleri içiçe atmakda ısrar ettiği için bu dağıtımdan haberi olan insan sayısı az..

guneysu
25-02-2005, 11:45
yönetmek kadar yönetilmeyide bilmek lazım....
valla kim söledi bu sözü hatırlamıyorum...
belkide benden cıkan bir büyük söz olacak ilerde :):)