PDA

View Full Version : İstanbul Bebek - Kırıntı Restoran

Ismail Ufuk
29-11-2009, 20:05
Değerli forum üyelerine cumartesi-pazar günü güzel bir yemek yiyebilecekleri bir mekan tanıtmak istedim bu yazımda.
Mekanın adı Kırıntı.

Hem bahçesi hem iç mekanı mevcut. Yemek kalitesi çok üst düzeyde. Fiyatlar ortalamanın üzerinde ancak kendi kalitesi ile orantıladığınızda makul seviyelerde.

Kırıntı'da çok hoş bir espri olarak menü özel bir dergi şeklinde geliyor, kendinizi menüye bakar gibi değilde, güzel bir aktüel gurme dergisi okur gibi hissediyorsunuz menüye bakarken.

Size özellikle tavsiye edeceğim yemek Nachos (naços). (Başlangıç olarak geliyor ancak kırıntının menüleri gayet bol kepçe olduğundan sadece başlangıç ile doyabilirsiniz.)

Ayrıca Fajita (Fahita okunuyor ispanyolca) etli versiyonu mükemmel yapılıyor, ustalarını tebrik etmek lazım.

Taze sıkılmış greyfurt, portakal, havuç karışımı meyva suyunuzla böyle bir menüyü üzerine de tatlınızı yiyerek ve normal 2 şişe suyunuzla 80 TL'ye çıkabiliyorsunuz.

Ortam, garsonların çabukluğu ve hizmet kalitesi açısından benden 10 üzerinden 9 puan aldı.

Mekanın iç kısmından da cam duvarlar sayesinde boğazı kısmende olsa görebilmek mümkün oluyor.

Tavsiye ederim.
(Alkollü menülerde fiyatlar nereye çıkar bilmiyorum)

Umarım forumdaşların işine yarar.

Saygılar.

Red Kit
29-11-2009, 20:21
Güzel bir tanıtım, gitmeyi düşündüğüm bir yerdi.