PDA

View Full Version : Microsoft® Windows AntiSpyware

Objektif
03-02-2005, 09:54
Bilgisayarınızdaki casus programlarını, trojanları, sizi izleyen ve nereye gittiğinizi kaydedip bir yerlere bildiren programcıkları, parasal hareketlerinizi izleyen ve bir merkeze bildiren programcıkları ve diğer bir çok zararlı programı çok başarılı bir şekilde bulan ve yok eden bir program arıyorsanız Microsoft® Windows AntiSpyware programı tam aradığınız program olacak. adaware programının bulamadığı bir çok trojan ve casus programını bulup silen bu başarılı program işini o kadar iyi yaptı ki Microsoft firması derhal bu prgramı satın aldı.

Programı Microsoft sitesinden ücretsiz olarak çekebilirsiniz.

Adresi : Microsoft Windows Antispyware (http://www.microsoft.com/athome/security/spyware/software/default.mspx)

SunShine
03-02-2005, 10:46
Bilgisayarınızdaki casus programlarını, trojanları, sizi izleyen ve nereye gittiğinizi kaydedip bir yerlere bildiren programcıkları, parasal hareketlerinizi izleyen ve bir merkeze bildiren programcıkları ve diğer bir çok zararlı programı çok başarılı bir şekilde bulan ve yok eden bir program arıyorsanız Microsoft® Windows AntiSpyware programı tam aradığınız program olacak. adaware programının bulamadığı bir çok trojan ve casus programını bulup silen bu başarılı program işini o kadar iyi yaptı ki Microsoft firması derhal bu prgramı satın aldı.

Programı Microsoft sitesinden ücretsiz olarak çekebilirsiniz.

Adresi : Microsoft Windows Antispyware (http://www.microsoft.com/athome/security/spyware/software/default.mspx)

Teşekkürler sn Objektif.

Toplam 6.22 MB.

71 sn'de download ettim.

Bu gün ADSL iyi mi ne.. :D

Objektif
03-02-2005, 10:52
Bu gün internet fena değil. Tahtaya 3 kez vuralım...

bant genişliğiniz de fena değilmiş :)

ayyan
03-02-2005, 11:05
sn objektif,
bu program sadece xp icin mi yoksa win9x lerde de kullanılabiliyor mu ? bilginiz varsa-verirseniz memnun kalırım :)

son_azrail
03-02-2005, 11:22
hatta bu program için formatla gitmeyen böcükleride silio diolar:)...bende warrr ordan biliom:)

Hadramut
03-02-2005, 11:36
sn objektif,
bu program sadece xp icin mi yoksa win9x lerde de kullanılabiliyor mu ? bilginiz varsa-verirseniz memnun kalırım :)

sadece win2000 ve üstü için yazıkki.

Objektif
03-02-2005, 11:47
Valla yükler yüklemez bir tarama yaptırdım 3 farklı programın bulamadığı 5 adet böcek buldu. İkisi trojan'dı. Ödüm koptu silinenleri görünce.

miskender
03-02-2005, 12:16
selamlar
bende az önce indirdim ve tarama yaptım hiçbirşey bulamadı
daha sonra ad-aware 6 professional ile taradım 8 nesne buldu saygılar

Objektif
03-02-2005, 12:17
Demek ki birinin bulamadığını öbürü buluyor. Hepsini tutmak gerek.

TNT-2
03-02-2005, 12:32
bu programların kendısı böcek zaten helede microsoft alın cekın dıyorsa ben cok temkınlı davranıyorum.

Fatih
03-02-2005, 13:14
Microsoft satın aldığı bir firmanın ürünü bu..Ama sonradan içine bir şeyler eklediyse bilemem..:) Ben bayadır kullanıyorum şu anlık memnunum.. Winlogon.exe'deki virusum hariç..:P

Oğuz Çelikdemir
03-02-2005, 14:32
Programın en embesil özelliğini sanırım henüz yaşamadınız, yakında kıvranmaya başlarsınız, ben şimdiden uyarayım da sonra niye böyle oluyor bu programlar demeyin.

GIANT firmasının ürünü, microsoft satın aldı, Registry optimizasyonları falan eklemiş ( gayet doğal bir durum, Microsoft tan başka kim bilebilirki kendi registry ayalarının net durumunu )

Herhangi bir programı install etmek istediğinizde ( şu ana kadar Wise Installation Wizard, InstallShield ile denedim ) yüklemeleri olabildiğince yavaşlatıyor, çok kısa sürede bitmesi gereken yükleme biraz uzuyor. Aklınızda bulunsun...

Buna ek olarak, paso soru sorar size, bu yüklendi, şunu yaptı, bu şuraya erişiyor, ne yapayım türünden. O nedenle her gördüğünüze Yes veya Allow diyerek geçiştirmeyin, sonra bilmediğiniz bir ayarı değiştirirseniz cırmalar durursunuz.. Örneğin, e-Donkey kullanıyorsanız, block mu edeyim, allow mu edeyim diye sorar size, doğal olarak kullanmak istiyorsanız allow ediceksiniz...

makrombor
03-02-2005, 14:43
flash get de de trojen var der bu program download için trojensiz bi program mevcutmu..

TNT-2
03-02-2005, 14:45
Ben size panda antiviris sanırım platinum 8.05 oneririm. Ne spy,ne solucan,ne bocek nede virus. anti dialer, friwall hersey var cok kalıteli crack da mevcut. Sistemide hıc yormuyor.

makrombor
03-02-2005, 14:51
internette bulduğum sürümler de crack i hicc calistramadm calisanlar da 30 gunluk deneme sürümü gibi işlev göstermişlerdi belki de eski sürümleri denedim ondandır .teşekkürler..

Oğuz Çelikdemir
05-02-2005, 01:27
flash get de de trojen var der bu program download için trojensiz bi program mevcutmu..

RegetDX tavsiye ederim, InternetExplorer a bir adet toolbar ekler ve aynı program sizi uyarır ama RegetDX in içinden explorer entegrasyonunu kullanma derseniz uyarmaz.. Reklam ve Banner özelliği bulunmaz, zaten dikkatli okursanız, reklam uyarısı yapıyor, dilerseniz silebilirsiniz türünden bir uyarı.

MuDo
05-02-2005, 01:36
İnternet bağlantınız varsa genellikle spwware ilekarşılaşıyoruz. Ben de SPYBOT var. Ad-Aware de var. Ancak SpyBot'un TeaTimer diye güzel bir uygulaması var.Bilgisayarınızda aktif olarak çalışıyor.Ve gerektiğinde sizi uyarıyor.Zırt bırt da değil.Tabi bu böceklerin yoğun olduğu bir sitede değilseniz.Ve Freeware.

http://www.tucows.com/preview/310138.html adresinden yükleyebilirsiniz.Türkçe seçeneği de bulunmakta.

Umarım faydalı olabilir.