PDA

View Full Version : 14 Şubat Sevgililer günü

alanyafatihi
10-02-2005, 11:36
Engin Ardıç'ın 15 Şubat 2001 perşembe günü Star gazetesindeki 14 Şubat Sevgililer günü münasebetiyle yazdığı yazısı:

Dün, ermiş valentin yortusuydu. Bütün hristiyan okurlarımıza ve vatandaşlarımıza kutlu olsun. Tutup da ' amerikan uşaklığı' ede ede Müslüman mahallesinde yortu kutlar oldunuz, bu ne soytarılık demeyeceğim daha önce çok dedim, kimse aldırmıyor nasıl olsa.
İnsanlar ayda ikiyüz milyon lirayla geçinmeye mahkum edilirken bir tek kırmızı gülü yortu ayağından elli milyon liraya satmak, hele hele onu almak ne tür bir rezillik, ne tür bir ahmaklıktır şeklinde 'sosyal içerikli ' de takılmayacağım. çiçekçilik sektörü bozulurda reklam keser belki.
Beyzbol şapkasını kafasına ters geçirip kay kay yaparak ve hamburger yiyip kola içerek büyüyen ve şimdi de sevgililer gününde tepişenlerede aldırmayacağım . Çok küstah oldukları için onlarda bana dümdüz gidiyorlardır çünkü.
Böyle günler, aman , kutlansınlar. Hediyelik eşya piyasası açılsın sayfa sayfa ilan gelsin ve para kazanalım. Yazar milleti de şu günü bu günü, şu bayramı bu bayramı diye diye üç yüz altmış beş günün yüzünü yüz ellisini kolaylasın! Ha gayret, daha sırada tiyatro günü, kadınlar günü, anneler günü, yerli malları haftası falanda var.
Medyatik enayililiklerle beyni yıkana yıkana aptal edilmiş insanızda 'bana niçin hediye almadın, çiçek getirmedin, sanal kart yollamadın' diye kavga çıkarsın sevgilisiyle, kocasıyla.
Sevgililer gününü, Cadılar bayramını, Noel'i kutluyorsunuz, haydi bir adım daha atınız da 4 temmuz bağımsılık günü'nüde kutlayınız sevgili Amerikan çocukları! Kafanıza 1776 modasına uygun üç köşeli şapka geçirip fifre trampet falan da çalın tamam olsun bu iş! Çelik Bilek geliyor, Bostan'daki milliyeçilerin adamı Avukat Connally'ye haber verin! Kırmızı Ceketliler! Pam pam, zıp zıp ! Hay aksi! Bin Kunduz!
Halkımızın sahip olduğu bir takım hasletler arasında densizlikte önemli bir yer tuttuğundan ve de bu memlekette sivilceli delikanlılar yarım asırlık adamlara hayat dersi vermeye meraklı olduklarından, şimdi bize gıcık kapan çoluk çocuktan 'sen aşk nedir bilirmisin ' yollu mektuplar da sökün edecek onuda biliyorum.

AloneWolf
10-02-2005, 11:49
Bayanları sinirlendirmemek lazım.

AloneWolf
10-02-2005, 11:50
Onları sinirlendirirseniz ne mi olur?

AloneWolf
10-02-2005, 11:51
Hımm hala işin ciddiyetinde değilsiniz galiba! Ben en azından bir çiçek alayım bari ;)
Almayanlara ne mi oluyor?

AnnE
10-02-2005, 11:51
Siz siz olun , sevmekten korkmayın.

Sevgi göstermeme kültürüne de bahaneler aramayın.

AloneWolf
10-02-2005, 11:52
Bu da son ikazım.

Sevgililer gününüz kutlu olsun.

AloneWolf
10-02-2005, 11:59
Tabi sevgililer gününde küçük şakalara maruz kalabilirsiniz? Erkekler dikkat edin!!

AloneWolf
10-02-2005, 12:00
Tabi ki karşı taktikde vardır!

alanyafatihi
10-02-2005, 12:12
İnsanız ve severiz.

biz sevdik mi adam gibi severiz. (İbrahim sadri)

ancak bize ait olmayan bir kültür, bize basın yayın yoluyla empoze edilmek isteniyor.

Yozlaşıyoruz.

BOZOK
10-02-2005, 12:13
butun sevgililerin ve sevmeyi bilenleri gununu simdiden kutlarim :cheers: :bravo:

Selçuk
10-02-2005, 12:25
İnsanız ve severiz.

biz sevdik mi adam gibi severiz. (İbrahim sadri)

ancak bize ait olmayan bir kültür, bize basın yayın yoluyla empoze edilmek isteniyor.

Yozlaşıyoruz.

yozlaşma kısmında bir miktar haklı olabilirsiniz

sevgililer gününe özel bir itimam gösterilmesi bana da garip geliyor fakat

işin bir de ekonomik canlılık boyutuna bakarsak

çok mu kötü? esnafın en azından biraz yüzü gülüyor.

bu tarz günler olmasa dünyada tüketim azalmaz mı?

üretmeden tüketmek fikrine tabiki karşıyım fakat bu tarz günler sayesinde esnafıyla, üreticisiyle ciddi bir ekonomik canlılığa gidiliyor.
bence çok kötü sayılmaz, bu benim kişisel fikrimdir.

KANSIZ
10-02-2005, 13:11

üretmeden tüketmek fikrine tabiki karşıyım fakat bu tarz günler sayesinde esnafıyla, üreticisiyle ciddi bir ekonomik canlılığa gidiliyor.

bu dedikleriniz cok dogru ama yinede bana böyle seyler cok sacma geliyo ... bu ne ya o zaman biz batarıs ... yok sevgililer gunu yok birinci ayimiz yok birinci senemiz ... yok evlilik yıldönümümüz yok yilbasi yok bayram yok seyran bu ne kardesiiimmmmm :D :D :D

bikmisbroker
10-02-2005, 13:25
Bu da son ikazım.

Sevgililer gününüz kutlu olsun.

Yaw Alone, Evlilik sana yaramis yaw?? (http://www.hisse.net/forum/showthread.php?t=4068&page=1) ..:D:D:D

gemici
10-02-2005, 17:55
sevmek herkese aittir..........................................

Thesecret
10-02-2005, 19:26
14 Şubatı protesto ediyorum. 14 şubat sevgililer gününde yok sevgilime çiçek miçek avucunu yalasın :p :p

KANSIZ
11-02-2005, 01:18
14 Şubatı protesto ediyorum. 14 şubat sevgililer gününde yok sevgilime çiçek miçek avucunu yalasın :p :p

:bravo: :bravo: :bravo:

gemici
11-02-2005, 01:39
sevgilin diyorki p1rlanta yüzük orkide dallar1 aras1nda ç1kt1...........................

Thesecret
11-02-2005, 01:41
sevgilin diyorki p1rlanta yüzük orkide dallar1 aras1nda ç1kt1...........................
sevgilim yok ki sana bir sey desin gemicibir...........................O kimse iftira atıyo............................................. ........

gemici
11-02-2005, 01:53
sevgilim yok ki sana bir sey desin gemicibir...........................O kimse iftira atıyo............................................. ........
geçen seneki dedi.daha bu y1lki sevgililer gününe çok var...................

chuckydoll
12-02-2005, 21:13
bir sevgilimiz yokki:( şuraya kocaman SENİ SEVİYORUM yaziiimmm ... napalım seneye artık :D:D

KANSIZ
12-02-2005, 21:43
bir sevgilimiz yokki:( şuraya kocaman SENİ SEVİYORUM yaziiimmm ... napalım seneye artık :D:D
:D :D :D

fantastico
12-02-2005, 21:56

bizim üreticiye çok yansımıyor bence.Bir çiçekçiler harbiden iyi iş yapıyor.
Zaten herkesin pırlanta yüzük alacak gücü de yok,talep olduğu gibi çin mallarına kayıyor süsler,peluşlar vs.

supersonic
12-02-2005, 22:06
çiçekçiler kafayı yemişler valla. bir demet gül 75 milyon lira. bi kafa atarım size yamulur gidersiniz valla. 5 para vermem. utanmaz arlanmazlar be. kaç kilo meyve alınır o parayla. çiçeği toplamak meyveyi toplamaktan daha mı zor sanki...........

supersonic
12-02-2005, 22:09
buyrun size tanesi 11 YTL güller (https://www.444cicek.com/order/dspSelectedProduct.cfm?CFID=14666899&CFTOKEN=61164247&ID=891&DEST=T). maydonoz götürürüm sevgilime bunu götüreceğime....

cimriyim ben cimriiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

https://www.444cicek.com/images/tr/b532.jpg

KANSIZ
12-02-2005, 22:11
cimriyim ben cimriiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

yapma sonic im o kadar para kazaniyosun senetleri yerden yere vuruyosun bide cimrilik hic yakisiyomu :p :p :p

supersonic
12-02-2005, 22:17
yapma sonic im o kadar para kazaniyosun senetleri yerden yere vuruyosun bide cimrilik hic yakisiyomu :p :p :p

kansızım(senden bahsediyom :))

tanesi 10 milyondan fazlaya geliyo bu meretlerin. eder mi abi? etmeli mi? böyle olursa bu iş yaş. kimse çiçek miçek almaz. almamalı zaten. başka bir sitede gördüm şimdi 7 tane gül süslü müslü 85 milyon. ulen kızdım asgari ücret ne kadar bu ülkede be yuh ya... romanyada gidin görün. insanların maaşları 150-200 dolar ama çiçek alırlar birbirlerine sıksık. böyle göstere göstere boyları kadar kazığa oturtulmadıkları için. valla ilk gördüğüm çiçekçiyi dövecem hırs yaptım.

ayrıca ben 5 kuruş kazanmıyorum borsadan. benim olayım hep kendimi tatmin. bi tahtada verip, diğerinden geri alıyorum. hayat böyle geçiyo. daha kazanma evrelerine gelemedik bu hikayenin malesef...

KANSIZ
12-02-2005, 22:24
kansızım(senden bahsediyom :))

tanesi 10 milyondan fazlaya geliyo bu meretlerin. eder mi abi? etmeli mi? böyle olursa bu iş yaş. kimse çiçek miçek almaz. almamalı zaten. başka bir sitede gördüm şimdi 7 tane gül süslü müslü 85 milyon. ulen kızdım asgari ücret ne kadar bu ülkede be yuh ya... romanyada gidin görün. insanların maaşları 150-200 dolar ama çiçek alırlar birbirlerine sıksık. böyle göstere göstere boyları kadar kazığa oturtulmadıkları için. valla ilk gördüğüm çiçekçiyi dövecem hırs yaptım.

ya haklısın bakma oyle dedigime ne cicegi ya ben acayip oluyorum oyle cicek micek ... acayip isler racona ters bi kerem ;) hele bu sevgililer günü ııııyyy ıyyy lanet olsun :p :p bizim milletimiz firsatci millet iste abi ... böyle islere deli oluyorum deprem oldugu zaman o bölgede bi pet sise suyu 3 milyona falan satiyolardi serefsizler ... tamam belki bu konuya biraz uzak ama firsatcilik diz boyu ... ilk gördügün cicekciyi cagir beraber dövelim ... :mad:

Selçuk
13-02-2005, 01:57
bizim üreticiye çok yansımıyor bence.Bir çiçekçiler harbiden iyi iş yapıyor.
Zaten herkesin pırlanta yüzük alacak gücü de yok,talep olduğu gibi çin mallarına kayıyor süsler,peluşlar vs.

sonuçta esnaf bir şekilde kazanıyor.tekstil piyasasıda hareketleniyor bir nebze.
ben lafımı global bir açıdan bakarak söylemiştim.dünya tüketimi için bence iyi bir şey böyle günler.
ben o tamamen "sevgililer günü bir tuzaktır ekonomiyi hareketlendirmeyin" diye çığırtkanlık yapanlara karşıyım.herkes kendi bütçesi nezninde bir şeyler alacak.zaten 700 milyon maaşıyla sevgilisinde 150-200 YTL'lik hediye alan adama bu çığırtkanlar değil kimse bir şey yapamaz :)

gemici
13-02-2005, 02:09
çiçekçiler kafayı yemişler valla. bir demet gül 75 milyon lira. bi kafa atarım size yamulur gidersiniz valla. 5 para vermem. utanmaz arlanmazlar be. kaç kilo meyve alınır o parayla. çiçeği toplamak meyveyi toplamaktan daha mı zor sanki...........
borsacısın gençsin en az 3 sevgilin olması lazım75x3=225 YTL nedir ki.feda olsun demen gerekirdi.....................

supersonic
13-02-2005, 02:13
borsacısın gençsin en az 3 sevgilin olması lazım75x3=225 YTL nedir ki.feda olsun demen gerekirdi.....................

sevgiliye mi yoksa çiçekçiye mi? gerçekte kime feda oluyor o para :D

gemici
13-02-2005, 02:19
sevgiliye mi yoksa çiçekçiye mi? gerçekte kime feda oluyor o para :D
e be süpersonic onu da ben mi öğreteyim nerede senin süper liğin.....................paranın nereye gideceğini.............yada neyine feda edeceğini.............

Thesecret
13-02-2005, 02:51
e be süpersonic onu da ben mi öğreteyim nerede senin süper liğin.....................paranın nereye gideceğini.............yada neyine feda edeceğini.............
Tecrübe konuşuyo dikkat.................................

gemici
13-02-2005, 02:54
Tecrübe konuşuyo dikkat.................................
destekle biraz arkadaşımıza faydamız olsun.....................

Thesecret
13-02-2005, 02:56
destekle biraz arkadaşımıza faydamız olsun.....................
Yılların tecrübesi........................Jilet olmadan hatıralarından faydalanmak lazımdır......................................... :p :p :p

gemici
13-02-2005, 02:58
Yılların tecrübesi........................Jilet olmadan hatıralarından faydalanmak lazımdır......................................... :p :p :p
anılarımı yazacağım okursun içinde senden de bahsedeceğim ona göre..........................

supersonic
13-02-2005, 02:59
anılarımı yazacağım okursun içinde senden de bahsedeceğim ona göre..........................

yaz abi yaz, bütün gerçekler su yüzüne çıksın gizli saklı kalmasın, yaz :D

Thesecret
13-02-2005, 03:00
20 lot AKBNK veririm beni yazmazsan..........................

PS: AKBNK topicini okurmusun güzel haber var

gemici
13-02-2005, 03:01
son ne olur dısekret.............................

Thesecret
13-02-2005, 03:13
son ne olur dısekret.............................
50 olsun...........Daha pazarlık yapma zırnık çalışmaz, zarardayım zaten......................... :D

gemici
13-02-2005, 03:16
50 olsun...........Daha pazarlık yapma zırnık çalışmaz, zarardayım zaten......................... :D
ne zararı okuduk bahsettiğin topiği................şunu 100 yap kapatalım konuyu............................

Thesecret
13-02-2005, 03:18
ne zararı okuduk bahsettiğin topiği................şunu 100 yap kapatalım konuyu............................
Yok o zaman sen bilirsin. Geri 20 ye düşürdüm. Razı olmazsan sen bilirsin, yazınca sana kimse 20 lot verecek değil......................

gemici
13-02-2005, 03:20
sen bilirsin ........önce buraya yazacağım sonra basacağım.........................

Thesecret
13-02-2005, 03:25
sen bilirsin ........önce buraya yazacağım sonra basacağım.........................
Eyvah eyvah eyvah,
amma bi resmin geçer benim elime..............................

gemici
13-02-2005, 03:27
Eyvah eyvah eyvah,
amma bi resmin geçer benim elime..............................
sen git yat sabaha durumun çok kötü olacak...........bir daha internet alemine giremeyeceksin.......................yaktım seni çıra gibi..........
yada 100...........

Thesecret
13-02-2005, 03:30
sen git yat sabaha durumun çok kötü olacak...........bir daha internet alemine giremeyeceksin.......................yaktım seni çıra gibi..........
yada 100...........
Allaa allaaa, öyle 3-5 asparagas habere prim vermez benim milletim. :cool: Verir mi yoksa :eek: :eek:
KABUL :D :D :D

supersonic
13-02-2005, 03:38
hem de ne biçim verir :D bence bu olay 200 ederdi ucuza bağlıyosun işi iyisin yine

alanyafatihi
14-02-2005, 11:37
Sevgiliye Gül... Kavgalıya Kaktüs!

Alem bir ülkeyiz vesselâm... "İşimize gelmediği" durumlarda, "Türkiye'nin özel şartları" der ve Batı'dan gelen "dayatma"lara kafa tutarız da; işimize geldiğinde "ithal"den hiç kaçınmayız!..
Yarın, ayın ondördü... Bunun arkasından, "kız saçlarını kim ördü?" demek gerekiyor... Ama, dedik ya; bu, "yerli" ürünü bir "türkü"nün sözleri!..
Oysa; "pop" varken, "türkü"ye kim bakar?..
Öyle bir "yabancılaşma" ki, hayatımızın her anı "işgal" altında!..
İşte yarın!..
Yarın, Papaz Valentine'den kalma bir günü, yani "Sevgililer Günü"nü kutlayacak Türkiye!..
Her türlü "Batı dayatması"na hayır, ama "Sevgililer Günü"ne evet!..
Bu, "ne yaman çelişki"dir ey Türkiye!?!
Nerede senin "Yusuf ile Züleyha"ların, nerede "Leyla ile Mecnun"ların, nerede "Ferhat ile Şirin"lerin, nerede "Kerem ile Aslı"ların?..
Niçin onların "kavuşma günleri"ni değil de, gider "Papaz Valentine"nin "çöpçatanlık günü"nü kutlarsın?..
Hem, bu nasıl bir "sevgi"dir ki, "1 gün"e hapsolur?..
Hele düşün "Mecnun'un aşkı"nı?..
Öyle bir "aşk" ki, "çöl"ler aşıran... Öyle bir "sevda" ki, deryasında kaybolan!..
Oysa, "kara-kuru bir kız"dır Leyla!..
Derler ki;
"Uğrunda çöller aştığın Leyla bu mu?"
Cevap verir Mecnun;
"Siz, ona bir de benim gözümle bakın!"
İşte aşk!..
İşte sevgi!..
Ve işte sevda!..
ÇİÇEĞİ DE İTHAL!
Ya yarın?..
Yarın, "Sevgililer Günü!"
Hangi sevgi, hangi sevgili?..
Gün "ithal" olunca, "hediye"ler de ithal!..
Seç, beğen, al!..
"Hollanda'dan ithal orkide"lere ne dersiniz?.. Bir tek "dal"ının fiyatı 150-250 milyon!..
Tam "6 bin dal orkide" ithal edilmiş!.. Demek oluyor ki, "Papaz Valentine Günü"nü kutlamak için, gitti "900 milyar"ımız daha!..
Nereye?..
Hollanda'ya!..
"Batılılararası dayanışma" diye, işte buna derim ben!..
Hollanda'ya bu parayı hortumlayalım ki, onların "dazlak"ları daha çok "cami"mizi ateşe versin, daha çok "okul"umuzu kundaklasın!..
Haa, "ithal orkide"den vaz mı geçtiniz?.. O halde, şu "seçenek"lere ne dersiniz?..
Bakın, "banka"lar sırada!..
"1 taksitlik aşk"lar, pardon "2 taksitlik hediye"ler mi alırsınız, yoksa "9 taksit"e yüzde 15 indirim mi?..
Alın!.. Alın!..
Bir gece boyu "azık"lanır, 364 gün boyunca "kazık"lanırsınız!..
Evet, evet;
Peşinat yok!..
Taksit, taksit!..
Korkmayın canım;
Yarın "mönü"yü yersiniz, 364 gün boyunca da "mööö-nüü" dersiniz!..
Bu "ineklik" bizdeyken, daha çoook sağılır, ayağa kalkamaz, işte böyle olduğumuz yere yığılırız!..
Gel de kalk, kalkabilirsen!..
Geçen yıl, sadece "faiz"e ödemişiz "40 milyar dolar" para!..
Bunun "yarısı" ödenmese, yani 20 milyar dolarlık "tasarruf" sağlansa, Türkiye 3-4 yılda "altyapı sorunu"nu bitirecek!..
Ama, biz n'aapıyoruz?..
"Sevgiliyi tavlamak" ya da "tavernada kız avlamak", yani "altyapıyı hazırlamak" için Hollanda'dan orkide "ithal" ediyoruz!..
Sonra?..
Sonra, taksit taksit borçlanıyoruuz!..
Bu, neye benziyor biliyor musunuz?..
Aynen, "ayranı yok içmeye, tahteravalli ile gider sıçmaya" durumlarına!..
Merak ediyorum;
Cebindeki "kart"la, sokakta "taze" kafeslemeye kalkan bir delikanlı, acaba başka bir ülkede var mıdır?..
AVRUPA'DA ÖZGÜR
TÜRKİYE'DE HIR-GÜR!
Benim bu söylediğim de lâf mı yani?.. Öyle ya, söyleceğimizi baştan söyledik;
"Âlem bir ülkeyiz vesselâm!"
"AB'nin dayatmaları"na hayır deriz de, ellerinde bir "hıyar" gördüğümüzde "tuzluğu" kapar koşarız!..
Alın işte!..
Yahudi'nin "Şabat"ından sonra, Batı'nın "14 Şubat"ını da kutluyoruz!..
Niye?..
Çünkü onlar "çağdaş!"
YÖK Başkanı Erdoğan Teziç'in deyimiyle, onlar "çağdaş değerler"e sahip ve Türkiye de onlarla aynı konumda!..
İyi de babam,
Bu nasıl "çağdaş yandaşlığı"dır ki; onların üniversitelerinde "özgür" bir ortam var, ama Türkiye'de "hır-gür" yıllardır berdevam!..
Öyle değil mi?..
Başörtülü kızlar Batı üniversitelerinde "özgür" değiller mi?.. Türkiye'de ise "hır-gür"ler gırla!..
Tabiî; kimin "hır"ladığı, kimin de "gür"lediği, herkesin malûmu!..
Aşağılanıp, horlanan da belli, başını açmaya zorlanan da!..
KAKTÜS MÜ VERSEK?
N'aapsak acaba?..
Bir "sektör" haline gelen yarınki "Sevgililer Günü"nü fırsat bilip, "rektör"lerimize bir demet "çiçek" de biz mi sunsak?..
Aslında, iyi olur!..
Ama bu saatten sonra "kaktüs" de bulunmaz ki birader!..
Hem bulunsa bile, kalıbımı basarım ki, "alınganlık" gösterip, kırılırlar!..
Oysa, alınmalarına, kırılmalarına, gücenmelerine hiç gerek yok!..
Çünkü efendim; herkese, "lâyık olduğu çiçek" verilir!..
Dolayısıyla;
Eğitim-öğretim kalitesini "Afrika seviyeleri"ne düşüren rektörlerimize de, ancak ve ancak bir "Afrika çiçeği" olan "kaktüs" yaraşır!..
Böylesi;
Hem "seviye"lerine uygun olur, hem de "yabancılık"larına!..
Haa, "özgürlük" uygulamaları "Batı"ya uygun olsaydı, belki bir "Kasımpatı" verirdik kendilerine!..
Öğrencilerin yüzü gülseydi, "gül" verirdik!..
Ya da, ne bileyim;
"Yale" çapında olabilselerdi, "lâle" takdim ederdik!..
Ama, hayır!..
"Evreka"dan fersah fersah uzak, "Afrika"ya çok çok yakın üniversitelerimizin rektörlerine, ancak ve ancak "kaktüs" yaraşır!..
Çünkü kaktüs, aynı zamanda "üniversite sembolü" bir çiçektir!..
"Bilimin kuruyup, çöle döndüğünü" ve "özgürlük" bekleyen öğrencilerin "serap" gördüğünü çağrıştırdığı için!..
Dahası da var...
Malûm, kaktüsün "diken"leri vardır!..
Ele alınıp, koklanmaz!..
Sadece karşıdan bakılır!..
Hele söyleyin;
"Üniversiteler" de öyle değil mi?.. "Yasakçı rektör"lerimiz sayesinde, etrafları "dikenli tel"lerle çevrilip, "kışla"ya çevrilmedi mi?..
Evet, "başörtülüler giremesin" diye!..
O halde, böyle bir üniversiteyi en iyi "sembolize" eden nedir?..
Kalkıp da, tüyleri dikenli "kirpi" gönderemeyeceğimize göre, yine en iyisi yaprakları dikenli "kaktüs" göndermek!..
Maksat;
"Sevgililer Günü Sektörü"ne ve de "Üniversite rektörü"ne katkımız olsun!..
Hem sonra;
"Millete küs" olanlara da "kaktüs" yar'aşır!..
.........
İşin şakası bir yana;
Siz siz olun; sevdiklerinizle sadece "1 gün" değil, ömür boyu "sevgili" olun!.. Ama asla, "kavgalı" olmayın!..
Hele de, "milletle kavgalı"lardan hiç olmayın!..
Hasan Karakaya
Vakit

Salacaklı
14-02-2005, 19:53
iste böyle kutlamali

http://www.animaturk.com/films/eros.htm

:) :) :)

balaban
14-02-2005, 20:15
Nerden çıktı bu günler bilmiyorum ama bunların hepsi para tuzağı. İyi tarafı çiçekçiler seviniyor. Biz birbirimize hediyeyi canımız almak istediğinde alıyoruz böyle günlerde değil.

Thesecret
14-02-2005, 20:18
Nerden çıktı bu günler bilmiyorum ama bunların hepsi para tuzağı. İyi tarafı çiçekçiler seviniyor. Biz birbirimize hediyeyi canımız almak istediğinde alıyoruz böyle günlerde değil.
Gemici eşine merdane almış. Canı istemiş heralde............................ :D

Baydisiplin
14-02-2005, 20:26
bir hafta da kaybettiğim para ile evi çiçek bahçesine çevirirdim ama giden gitti bir kere ve evde sadece 1 adet çiçeği solmuş menekşe var!!!

gemici
14-02-2005, 20:30
aldım doğru ama kavak ağacından fazla sert değil en azından kendimi kısmen korumuş oluyorum..................ama sen evlenince senin eşine meşe ağacından merdane hediye edeceğim.....................................

Thesecret
14-02-2005, 20:31
aldım doğru ama kavak ağacından fazla sert değil en azından kendimi kısmen korumuş oluyorum..................ama sen evlenince senin eşine meşe ağacından merdane hediye edeceğim.....................................
Çoooooooooook beklersin. Başka bir şey düşün bence zayıf ihtimallerle uğraşma....................

gemici
14-02-2005, 20:38
Çoooooooooook beklersin. Başka bir şey düşün bence zayıf ihtimallerle uğraşma....................
bu konuda çooook bekleyeceksem sana uygun avatarı göndereceğim şimdi...........................

Thesecret
14-02-2005, 20:48
bu konuda çooook bekleyeceksem sana uygun avatarı göndereceğim şimdi...........................
:D:D:D tamam tamam 100 Doholü hesabına geçiyorum.....................

gemici
14-02-2005, 20:49
:D:D:D tamam tamam 100 Doholü hesabına geçiyorum.....................
sağol dostum benim...................yoksa o malum resim geliyordu az daha.................

minnosh
14-02-2005, 20:52
mırrrrrrrrr anlamadık ama mirak ettik ne resmi:)hani belki mirak ettik ya 100 lot dohol le yırtamaz hihihi

balaban
14-02-2005, 20:52

Zaten yok muydu? Sen geçen gün yazmıştınya.

Thesecret
14-02-2005, 20:57
Zaten yok muydu? Sen geçen gün yazmıştınya.
Hergün ayn1 merdaneyle dayak yemekten s1k1lmış olamaz m1.......................

Thesecret
14-02-2005, 20:58
sağol dostum benim...................yoksa o malum resim geliyordu az daha.................
Aman allah korusun........................

FNT
08-02-2008, 12:33
Merdane lazım arkadaşlar.:)

Nereden bulabilirim?

(Meşe ceviz vs olabilir...)

Lilyum
08-02-2008, 13:37
Kendiniz için gerekli ise demircide yaptırabilirsiniz ,bir kullanımlık diyin anlar o...:)
Ama karşı cins içinse pilastik hemen eğilip bükülebilen bişey her yerde bulunur...:he::he:

qioxrocker
08-02-2008, 13:48
Utanmayınız , Sıkılmayınız

Sevdiğinize Avazınızın Çıktığı kadar

Seni Seviyorum deyiniz:

Ömrünüz en az Bir kaç yıl uzar.

Ulu Manitu Aşkına

Hnug :super:

DUVAR USTASI
08-02-2008, 13:59
Gecenin karanlığında, güneşin ışığında,
Suyun damlasında, selin coşkusunda
Kimi yanımdasın kimi rüyamda
Ama hep aklımdasın sakın unutma

FNT
08-02-2008, 14:15
Kendiniz için gerekli ise demircide yaptırabilirsiniz ,bir kullanımlık diyin anlar o...:)
Ama karşı cins içinse pilastik hemen eğilip bükülebilen bişey her yerde bulunur...:he::he:

O latifeydi, sevgililerin birbirine en ufak kötü söz söylemesi bile olmaması

gereken şey bence, bırakın merdaneleri...

Sn gemici ağabey buralara uğrarsa, kıyak bir cevap yazacağını biliyorum.

Bakalım nerede kutlayacaklar sevgililer gününü.

Doğum gününde yüzük, sevgililer gününde yüzük, evlilik yıldönümünde yüzük.

Şehir dışına da kaçamıyoruz. Ne yapsam ki ya?

Lilyum
08-02-2008, 14:59
O latifeydi, sevgililerin birbirine en ufak kötü söz söylemesi bile olmaması

gereken şey bence, bırakın merdaneleri...

Sn gemici ağabey buralara uğrarsa, kıyak bir cevap yazacağını biliyorum.

Bakalım nerede kutlayacaklar sevgililer gününü.

Doğum gününde yüzük, sevgililer gününde yüzük, evlilik yıldönümünde yüzük.

Şehir dışına da kaçamıyoruz. Ne yapsam ki ya?

Biraz ipucu veriyim...
Bayanların takı ve gezmeden sonra en sevdikleri şeyler parfüm kıyafet ve güzel ev eşyalarıdır...

FNT
08-02-2008, 15:08
Biraz ipucu veriyim...
Bayanların takı ve gezmeden sonra en sevdikleri şeyler parfüm kıyafet ve güzel ev eşyalarıdır...

Çok çaresiz kaldım.

Yarın parfüm ve kıyafet alacağız zaten. Geriye bir şık kaldı...

Lilyum
09-02-2008, 22:01
Sevmek oturup birbirine bakmak değil, beraberce aynı yöne bakmaktır...

gizemliduygular
09-02-2008, 22:24
Kapitalist tüketim düzeninin savurganlık furyasına katılmayıp; aşkısıma, canımın içisine en güzel hediyemi vereceğim. Bir güzel güler yüz, onu sevdiğimi söyleceğim bir kaç cümle yeter sanırım.

tochka
09-02-2008, 22:47
Bu özel gün ve hediye olayı gittikçe içi boş bir hale geliyor.Önemli olan hediyenin büyüklüğü değil.Hatırlamak ve sunuş şekli.Bence siz böyle günlerde sevdiklerinize zaman ayırmaya önem verin.Beraber yemek yiyin ya da sohbet edin.Günümüz dünyasında eksikliği olan sıcaklık.Artık şekil ve biçimsellikten sıkılmadık mı?Anne babamzın sevgilimizin eşimizi istediği kalbinde bu sıcaklığı hissetmek değil mi?

adabeyi
10-02-2008, 16:44
abi kafayı yiycem ya,nefret ettim şu şubattan...
3 şubat eşimin doğum günü...
9 şubat kızımın doğum günü....
14 şubat benim doğum günüm...
14 şubat sevgililer günü.....

hepsinin parası cebimden çıkıyo anasını satayım...:)allahtan büyük kız anneler gününde doğdu.

BOSNA
10-02-2008, 19:38
Sevgisi ve sevgilisi olan herkesin Sevgililer günü kutlu olsun...................

guneysu
10-02-2008, 21:43
Kapitalist tüketim düzeninin savurganlık furyasına katılmayıp; aşkısıma, canımın içisine en güzel hediyemi vereceğim. Bir güzel güler yüz, onu sevdiğimi söyleceğim bir kaç cümle yeter sanırım.

:super::super::super:

işte olay budur..

bu hafta borsa tavan tavan gitmeyeceğine göre... gizemli kardeşin önerisini aynen uygulama taraftarıyım....

Lilyum
11-02-2008, 01:35
AŞK FEDAKARLIKTIR

Genç kızın bütün parası bir avuç bozukluktan ibaretti. Bu kadarını da yapılan masraflardan zor bela bir kenara atabilmişti. Parasını bir kere daha saydı, bir kere daha, bir kere daha... Ertesi gün sevgililer günü idi. Bu yüzden, genç kız için yatağına atılıp ağlamaktan başka yapılacak iş yoktu.

Ağlamasını keserek elindeki mendil ile gözlerini sildi. Pencereye yaklaşarak, parmaklık üzerinde dolaşan gri kediye mahzun mahzun baktı. Zihni hep meşguldü. Elindeki bu azıcık parayla sevgililer günü için sevgilisine ne gibi bir hediye alabilirdi ki? Hâlbuki ona kıymetli bir hediye almak hayaliyle ne mutlu saatler geçirmişti.

Sonra, birdenbire pencerenin önünden ayrılarak aynanın karşısında durdu. Gözleri parlıyordu, fakat birden yüzündeki renk uçtu. Uzun saçlarını hızla çözerek, beline kadar salıverdi. Saçları gerçekten çok güzeldi. Zaten hayatta imrenebilecek başka da bir şeyi olmadığını düşünüyordu.

Bir süre aynanın karşısında saçlarını seyreden genç kız, gözleri pırıl pırıl yanarak kapıyı açtı ve koşa koşa merdivenlerden inerek sokağa fırladı.

Takma saç yapan bayan kuaförünün önünde durdu. Birdenbire kendini içerde buldu. Kadına:

’Saçlarımı satın almak ister misiniz?’ diye sordu.

’Şapkanızı çıkarın da bir bakayım.’

Kuaför saçları elleriyle yokladıktan sonra:

’Yirmi dolar eder’ dedi.

’Çabuk parayı verin, kabul ediyorum.’

Genç kız, sevgilisine uygun, aynı zamanda hesaplı bir hediye buluncaya kadar birçok mağaza dolaştı. Sonunda dükkanın birinde ona layık hediyeyi bulabildi. Bu, gayet zarif şekilde işlenmiş gümüş bir saat zinciri idi.

Genç kızın sevgilisi de fakir biriydi. Fakir gencin hayatta sahip olduğu tek kıymetli şey, dedesinden kalma eski bir saatti. Ama onun da zinciri uzun zaman önce koptuğu için, saat her zaman cebinde dururdu.

Genç kız eve döndüğünde bir an için aptallık yaptığını düşündü. Ya sevgilisi yaptığını beğenmez, onu bu haliyle çirkin bulursa?

Saat yedide her şey hazırdı. Yemek de ocağın üstünde ısınmaktaydı. Sevgilisi hiç geç kalmazdı. Nitekim uzaktan ayak sesleri duyuldu. Zavallı kızın rengi bembeyaz olmuştu.

“Allahım! Jim beni bu halimle de güzel bulsun” diye dua etmekteydi.

Kapı açıldı. Sevgilisi içeri girdi. Zayıf fakat gösterişli bir erkekti Jim. Yeni bir paltoya ihtiyacı vardı. Eldivenleri de yoktu... Eşikte durmuş, hayretten fal taşı gibi açılmış gözlerle sevgilisine bakıyordu.

Genç kız endişe ile:

’Bana öyle kötü bakma’ diye bağırdı. 'Saçlarımı kestirdim, onları sattım, çünkü sevgililer günü için sana bir hediye almak istiyordum. Fakat üzülme, saçlarım o kadar çabuk uzuyor ki. Hem bir görsen, sana ne güzel bir hediye aldım.

Delikanlı yutkunarak:

’Saçlarını mı kestirttin?’ diye tekrarladı.

’Evet, kestirttim ve sattım. Sana hediye almak için.’

Gözleri buğulanan delikanlı, cebinden bir paket çıkardı.

’Saçını kestirmenin veya başka bir şeyin sana olan sevgimi azaltacağını düşünme’ dedi. ‘Ama şu paketi açınca niye bu kadar şaşkına döndüğümü anlayacaksın.’

Beyaz parmaklar heyecanla paketin ipini çözdü. Paket açıldığı zaman ilk sevinç feryadı az sonra ümitsiz gözyaşlarına döndü. Çünkü pakette, harikulâde bir fildişi saç tarağı vardı. Genç kız, bunu bir mağazanın vitrininde uzun zamandan beri seyretmiş ve hep böyle bir tarağı olsun istemişti. Şimdi, tarağı göğsünün üzerinde sıkarak şaşkın ve zavallı bir halde şu sözleri tekrarlıyordu:

’Jim, merak etme, saçlarım o kadar çabuk uzar ki...’

Sonra, birden sıçradı. Aldığı hediyeyi masanın üzerinden alıp heyecanla sevgilisine uzattı.

’Ne güzel değil mi? Saatini çıkar da bak. Bu zincir ona ne güzel yakışacak.’

Delikanlı ümitsizlikle cevap verdi:

’Sevgilim, şimdilik bunu bir kenara bırakalım. Çünkü sana bu tarağı alabilmek için saatimi sattım.’

PARK
11-02-2008, 01:45
No comment:):):):)

yosun
11-02-2008, 01:53
Başbaşa içilen birer kadeh şaraptır sevgi.
Adet yerini bulsun diye değil, yürekten isteyerek...
Dillerin sustuğu, gözlerin konuştuğu, yüreklerin coştuğu andır SEVGİ...

gizemliduygular
11-02-2008, 01:58
:super::super::super:

işte olay budur..

bu hafta borsa tavan tavan gitmeyeceğine göre... gizemli kardeşin önerisini aynen uygulama taraftarıyım....

Saygın guneysu.

Demek ki borsa tavan yapsa saygıdeğer hanımefendiye maddi değeri yüksek hediye alacaksınız.:wink::wink:

ipeksay
12-02-2008, 13:56
AŞKI KAVUŞMAK SANANLARA

Yaşlı bir bey, sabah erken evinden çıkmış, yolda ilerlerken, bir bisikletlinin kendisine çarpmasıyla yere yuvarlanmış ve hafif yaralanmış. Sokaktan geçen hemen yaşlı beyi en yakın sağlık ocağına ulaştırmışlar.

Hemşireler, yaşlı adamın yaralarına pansuman yapmışlar, ama 'biraz beklemesini ve röntgen çekerek herhangi bir kırık veya çatlak olup olmadığını inceleyeceklerini' söylemişler. Yaşlı bey huzursuzlaşmış, 'acelesi olduğunu, röntgen istemediğini' söylemiş.

Hemşireler merakla acelesinin sebebini sormuşlar. Adamcağız da "Karım huzurevinde kalıyor. Her sabah onunla kahvaltı yapmaya gidiyorum. Geç kalmak istemem" demiş.

"Karınızın siz gecikince sizi merak edeceğini düşünüyorsunuz herhalde?" demiş hemşireler.

Adam üzgün bir ifadeyle, "Ne yazık ki benim karım Alzheimer hastası ve benim kim olduğumu bile bilmiyor!" demiş.

Hemşireler hayretle, "Madem sizin kim olduğunuzu bilmiyor, neden onunla her sabah kahvaltı yapmak için koşturuyorsunuz?" diye tekrar sormuşlar.

Adam buruk bir sesle "Ama ben onun kim olduğunu biliyorum!" demiş

kemal
12-02-2008, 14:35
AŞKI KAVUŞMAK SANANLARA

Yaşlı bir bey, sabah erken evinden çıkmış, yolda ilerlerken, bir bisikletlinin kendisine çarpmasıyla yere yuvarlanmış ve hafif yaralanmış. Sokaktan geçen hemen yaşlı beyi en yakın sağlık ocağına ulaştırmışlar.

Hemşireler, yaşlı adamın yaralarına pansuman yapmışlar, ama 'biraz beklemesini ve röntgen çekerek herhangi bir kırık veya çatlak olup olmadığını inceleyeceklerini' söylemişler. Yaşlı bey huzursuzlaşmış, 'acelesi olduğunu, röntgen istemediğini' söylemiş.

Hemşireler merakla acelesinin sebebini sormuşlar. Adamcağız da "Karım huzurevinde kalıyor. Her sabah onunla kahvaltı yapmaya gidiyorum. Geç kalmak istemem" demiş.

"Karınızın siz gecikince sizi merak edeceğini düşünüyorsunuz herhalde?" demiş hemşireler.

Adam üzgün bir ifadeyle, "Ne yazık ki benim karım Alzheimer hastası ve benim kim olduğumu bile bilmiyor!" demiş.

Hemşireler hayretle, "Madem sizin kim olduğunuzu bilmiyor, neden onunla her sabah kahvaltı yapmak için koşturuyorsunuz?" diye tekrar sormuşlar.

Adam buruk bir sesle "Ama ben onun kim olduğunu biliyorum!" demiş

Öykü güzel ve duygulandırıcı.

Kafama bir nokta takıldı.

Bu çiftin çoluğu-çocuğu, torunu-torbası yok muymuş?

BOSNA
13-02-2008, 17:29
Her yıl 14 Şubat günü, birçok ülkede Sevgililer Günü olarak kutlanır. Kökeni, Roma Katolik Kilisesi'nin inanışına dayanan bu gün, Valentine ismindeki bir din adamının adına ilan edilen bir bayram günü olarak ortaya çıkmıştır. Bu sebeple bazı toplumlarda "Aziz Valentin Günü" (İngilizce: St. Valentine's Day) olarak bilinir. Valentine kelimesi, Batı medeniyetlerinde hoşlanılan kişi veya sevgili anlamlarında da kullanılır.[1]

Aziz Valentin Gününün romantik aşk ile bağlantısı, Orta Çağ'ın sonlarına doğru, o zamanki akımlardan kaynaklanmış ve bu gün, zamanla dinsel özelliğini yitirmiştir. 1969 yılında dini takvimden de çıkarılarak dini anlamda kutlanması sona ermiştir.

Günümüzde, bazı toplumlarda sevgililerin birbirine hediyeler aldığı, kartlar gönderdiği özel bir gün olarak devam etmektedir. Tahminlere göre 14 Şubat günü, tüm dünyada 1 milyar civarında kart gönderilmektedir. Bunun yanı sıra hediye alımlarından kaynaklı piyasada satışlar artmaktadır.

Sizlere bahçelerden gül değil güneşten atom koparıp getirmek istiyorum ama kalbim gibi elleriniz de yanar diye korkuyorum.
Sevgililer gününüz kutlu olsun...

kantar
14-02-2008, 01:02
Aşka ve Sevgiye Dair

Aşk ikidir sevgi bir;
Aşk yalan,sevgi gerçektir.
Aşk sudur,sevgi susuzluk.
Bu yüzden sevgi hasrettir,
Özlemektir,beklemektir.
Asıl maharet:
Susuzken suyu içmek değil
Karşısına geçip seyretmektir.
Aşk haykırmaktır,sevgi ağlamak;
Aşk açmaktır,sevgi katlamak.
Sevgi saklamaktır
Yüreğini,gözlerini
Ve de ellerini saklamak
Bahar geldiğinde…
Bir çiçeğe,yeşile,çimene
Aşık olamazsın ama seversin.
Arkadaşına aşık olamazsın
Ama seversin.
Toprağa fidanı aşkla değil
Sevgiyle dikersin.
Sevgi için ölünür,aşk öldürür.
Aşk kıskançtır,nankördür
Sevgiyi öldürür.
Aşk Kabil’dir,sevgi Habil.
Aşkla sevgi aslında kardeştir
Babaları insandır,Adem’dir
Aşk için şiirler yazarsın,
Şarkılar yaparsın;
Sevgiyi anlatamazsın.
Çünkü yüreğine sığdıramazsın.
Kalbini aşka kapatabilirsin
Ama sevgiye kapatamazsın
Sevgi gizli,aşk aşikardır.
Yüz vermeyince unutursun
Sen aşığım diye daha kendini kandır.
Dedim ya sevgi gerçek,aşk yalandır.
Dahası da var:
Aşkın gözü kördür,
Fazla naz aşık usandırır;
Aşk oyun,aşık oyuncaktır.
Sevgi ise yaşamdır,hakikattir.
Aşk aceledir,
Sevgi usul usul sabırlıdır.
Acele işe hem şeytan karışır.
Aşk ateşlidir
Çünkü hastalıklıdır.
Sevgi ılıktır
Çünkü sağlıklıdır.
Velhasıl bu iki kardeşin hikayesidir
Aşka ve sevgiye dair…

Sevgililer gününüz kutlu olsun....

Lilyum
14-02-2008, 01:15
ROMANTİK 40 ÖNERİ!

1 Romantik mum yolu
Mumların romantik gücü tartışılmaz! Evinizin giriş kapısından başlayarak yatak odanıza kadar yere küçük, renkli mumlar yerleştirerek bir ‘mum yolu’ yaratın. Eşiniz yatağınızın kenarındaki son muma ulaştığında kendisini orada bekliyor olun.

2 Fotoğraf sürprizi
Birlikte çekilmiş en sevdiğiniz fotoğrafları arşivden çıkarın ve bir kolaj yapın. En güzel anlarınızdan oluşan küçük bir albüm hoş bir sürpriz olabilir.

3 Aşkınızı çizin
Eğer resim yapabiliyorsanız ya da çiziminiz kuvvetliyse, aşkınızı kağıda yansıtmaya ne dersiniz? İlişkinizi mutlu sonla bitiren bir çizgi roman hem sıradışı hem de eğlenceli olabilir.

4 Mum ışığında yemek
Belki biraz klasik, ama hala en romantik alternatiflerden biri mum ışığında bir akşam yemeği. İster bir restoranda, isterseniz en sevdiği yemeklerden oluşan bir mönü eşliğinde evde; hafif bir müzik ve bir kadeh şarap eşliğinde bu gecenin keyfini çıkarmak elinizde.

5 Aşk kutusu
İstediğiniz boyda bir ayakkabı kutusu edinin ve üzerini resim, yazı, fotoğraf, çiçek, vs. ile süsleyin. İçine de en sevdiği şekerlerden veya çikolatalardan doldurun. Bir de ‘sen bunlardan çok daha tatlısın’ yazılı bir kart eklemeyi unutmayın.

6 Biraz macera
Çılgın bir kişiliğe sahipseniz, onun işyerinde dış cephe camları silen asansöre binin. Çalıştığı kata geldiğinizde camı tıklatıp 'seni seviyorum' yazan notu gösterin.

7 Aşkınızı anons edin
O gün birlikte bir mağazaya alışverişe gidin, sonra birden ortadan yok olun ve onu ne kadar çok sevdiğinizi mağazada mikrofonlar aracılığıyla anons edin. Elbette tüm bunları mağaza yetkilileriyle önceden organize etmeyi unutmayın.
8 Aşk balonu
Ona aldığınız hediyenin ucuna üzerinde 'seni seviyorum' yazan kocaman bir balon bağlayıp yatak odasında yatağın üzerine koyabilirsiniz.

9 Özel bir gece
Uzun zamandır onunla yalnız kalamadığınızı mı düşünüyorsunuz? O zaman maddi durumunuza göre şık bir otelde bir oda ayırtın ve bu özel günün başbaşa tadını çıkarın.

10 Şiir takvimi
Kocaman bir takvim hazırlamaya ne dersiniz? Büyük bir kartonun üzerine tüm ayları ve günleri sıralayın. Her gün için bir sevgi sözü yazın ve üzerini minik kağıtlarla kapatın. Sevdiğinizin her gün sizi düşüneceğinden emin olabilirsiniz.

11 Nostalji yaşatın
Onu eski zamanlara geri götürmek ve gülümsetmek istiyorsanız, kenarda köşede unutulmuş mutlu bir çocukluk fotoğrafını büyüttürüp çerçeveletin.

12 Başbaşa olmanın tadını çıkarın
Bu özel günün keyfini evde çıkarmak istiyorsanız, yemeğin ardından en sevdiği oyunları hazırlayıp (kutu, iskambil, bilgisayar oyunları, tavla, satranç gibi) onu mutlu edin. Bu eğlencenin ardından da kendi ellerinizle hazırladığınız tatlı kurabiyeler eşliğinde birlikte romantik bir film seyredin ve telefonlara yanıt vermeyin.

13 Evde piknik
Bahar aylarında yemyeşil kırlarda piknik yapmak çok güzel olabilir. Ama bu mevsimde de imkansız değil. Salonunuzda kocaman bir alan açın ve yere bir piknik sofrası kurun. Kokulu mumlar, loş bir ışık ve romantik bir müzik ortamı daha da farklılaştıracaktır.

14 Kendi puzzlenızı yapın
Büyük bir kartondan kalp şekli yapın ve üzerine bir aşk sözcüğü yazın. Sonra bu kartonu dilediğiniz kadar küçük parçalara bölüp şık bir kutunun içinde ona armağan edin. Ardından bu parçaları birleştirerek puzzle yapmasını isteyin.

15 Aşkınızı kaydedin
Bir kaset veya CD’ye onu ne kadar sevdiğinizi ve sizin için ne kadar önemli olduğunu anlatan bir konuşma kaydedip ona hediye edin.

16 Ona özel aşk şarkısı
Müzikle aranız iyiyse, ona aşkınızı anlatan bir şarkı yapmaya ne dersiniz? Tabii şarkıyı da kendiniz söylemek kaydıyla.

17 Ona keyif hediye edin
Sevdiğinizin son zamanlarda çok çalıştığını ve yorulduğunu düşünüyorsanız, belki de ona keyifli dakikalar hediye edebilirsiniz. Seçeceğiniz bir fitness center'de önce havuzda yüzeceğini, ardından saunaya gireceğini ve son olarak masajla rahatlayacağını öğrendiğinde mutlu olacağına emin olabilirsiniz.

18 Radyodan aşk ilanı
Sürekli dinlediği bir radyo programı varsa, ona bu program aracılığıyla da aşkınızı ilan edebilir ve şarkınızı gönderebilirsiniz. Elbette bunun organizasyonunu önceden planlamalısınız.
19 Sade ve romantik
İster çalıştığı işyerine, isterseniz eve; ona 'Seni seviyorum' notuyla göndereceğiniz tek bir kırmızı gül kalbini ısıtacaktır.

20 Billboard'da ilan-ı aşk
Eğer maddi durumunuz elveriyorsa, evinizin yakınlarında bir billboard kiralayın ve ona ordan aşkınızı ilan edin.

21 Ona özel havai fişek gösterisi
Yine maddi durumunuz elveriyorsa, onun için bir havai fişek gösterisi düzenleyebilirsiniz.

22 Gazeteye ilan verin
Her Sevgililer Günü'nde gazetelerde aşk ilanları yayınlanıyor. Siz de gazeteye bir ilan vererek, ona olan aşkınızı herkese duyurabilirsiniz.

23 Aşk pastası
Sevgililer Günü'ne özel bir pasta yapabilirsiniz. Kırmızı gıda boyası kullanarak kalp şeklinde bir pasta yapın ve üzerine krem şantı ile 'seni seviyorum' yazın.

24 Ona özel şiir
Eğer gerçekten romantizm rüzgarları estirmek istiyorsanız, sevdiğiniz için bir şiir yazmayı deneyebilirsiniz. Kırmızı bir kağıda dökeceğiniz satırlardan oluşan şiiri küçük bir kalp kutuda hediye edebilirsiniz.

25 Onun için bir parfüm yaratın
Parfümerilerden elde edeceğiniz esans kokularıyla ona özel farklı bir parfüm yaratabilirsiniz.

26 Sevginizi örün
En sevdiği renklerden oluşan bir atkı veya bere örüp, soğuk kış aylarında içinin ısınmasını sağlayabilirsiniz.

27 Şarkılarınızı kaydedin
Sizin için özel olan bütün şarkıları bir kasete veya CD'ye kaydedin. Kapağını da birlikte çekilmiş bir fotoğrafınızla süsleyin.

28 Arabasını süsleyin
Arabasına çiçekler, çikolatalar ve aşk sözcüklerinin bulunduğu minik notlar yerleştirin. Sonra da bir bahane uydurup onu arabaya gönderin.

29 Bir tekne kiralayın
Eğer sevgiliniz denizi seviyorsa, onun için küçük bir tekne kiralayabilirsiniz. Ay ışığında yapacağınız romantik bir gezi hoş bir sürpriz olabilir. Ağların arasında bulunan bir şişe beyaz şarap ve tavuklu sandviç de bu sürprizi pekiştirebilir.

30 Ofiste sürpriz
İş yerindeki çekmecesine, odasının duvarlarına, sandalyesine veya dolaplarının üzerine sevgi mesajları ve küçük sürpriz hediyeler yerleştirin.

31 Küçük bir tatil
Eve dev bir dünya haritası alın ve en sevdiği ülkeleri kalplerle işaretleyin. Bir kalbin içine de 'çekmeceye bak' ya da benzeri bir not yazın. Çekmeceye de o ülkeye gitmek için iki tane uçak bileti koyun.

32 Yatakta kahvaltı
Belki diğer günlerde de bunu yapıyorsunuz, ama çiçekler, aşk sözlerinin bulunduğu minik kartlar ve küçük bir hediye eşliğinde bu özel günde yapılacak kahvaltı da özel olacaktır.

33 Minik bir dost
Eğer uzun zamandır kedi, köpek, kuş veya balık sahibi olmak istiyorsa, neden Sevgililer Günü'nde olmasın?

34 Sahnede aşk
Sadece ikiniz için bir tiyatro salonu kiralayın ve sahneye şık bir sofra kurun. Perde açıldığında ve garson sizi sahneye davet ettiğinde tüm salonu romantizm kaplayacaktır.

35 Yollarına gül dökün
Eğer bir restoranda yer ayırttıysanız, kapının girişinden masanıza kadar olan yola önceden gül döktürün ve gül yaprakları arasında ona masaya kadar eşlik edin.

36 Posterini asın
İkinize ait en sevdiğiniz resmi poster olacak kadar büyüttürün ve bu posteri gideceğiniz mekana asın.

37 Aşkınızı üzerinizde taşıyın
İkinizin resmini bir tişört üzerine bastırıp, arkasına şiir, sevginizi anlatan sözler veya tanışma hikayenizi yazdırabilirsiniz.

38 Size özel takı
İster başharflerinizden oluşan bir kolye ucu, isterseniz isimlerinizin yazılı olduğu bir yüzük ya da herhangi başka bir takı. Önemli olan sadece size özel olması.

39 Aşkınızı gökyüzüne yazın
İmkanınız varsa küçük bir uçak kiralayın ve kuyruğuna aşkınızı anlatan bir bez afiş asın.

40 Hikayenizi yazın
Nasıl tanıştığınızı ve onu ne kadar çok sevdiğinizi satırlara döküp bunu küçük bir kitapçık olarak bastırabilirsiniz.

Sevgilisi olanlar üşenmezse okusun ..

VOLVO
14-02-2008, 01:27
Arkadaşlar ben ve eşim normalmiyiz bilmiyoruz ama yine de yazayım.

Genelde evliliğin ilk 5 senesi çok risklidir derler.Çok soğukluk oluşur derler.

Biz resmi olarak 4.5 , gayri resmi olarak da 8 senedir evliyiz:) Yani 8 sene önce tanıştık.

Bırakın soğukluk girmesini, hergün daha da çok birbirimize bağlanıyoruz. İyiki birbirimizi bulmuşuk diyoruz:)

Not: Nereden duymuştum hatırlamıyorum ama bu prensibim; Gün içinde kavga etmişsen bile gece yatağa girdikten sonra kesinlikle küs olarak uyuma. Bizde hiçbir zaman küs uyumadık geçen yıllar içinde.Size de tavsiye edebilirim.

Herkesin sevgililer günü kutlu olsun:super::super:. Biz yarın özel birşey yapmıyacağız bu arada.

PARK
14-02-2008, 01:45

Biz resmi olarak 4.5 , gayri resmi olarak da 8 senedir evliyiz:) Yani 8 sene önce tanıştık.

Bırakın soğukluk girmesini, hergün daha da çok birbirimize bağlanıyoruz. İyiki birbirimizi bulmuşuk diyoruz:)

Not: Nereden duymuştum hatırlamıyorum ama bu prensibim; Gün içinde kavga etmişsen bile gece yatağa girdikten sonra kesinlikle küs olarak uyuma. Bizde hiçbir zaman küs uyumadık geçen yıllar içinde.Size de tavsiye edebilirim.

Herkesin sevgililer günü kutlu olsun:super::super:. Biz yarın özel birşey yapmıyacağız bu arada.

Paşam Allah mutluluğunuzu daim etsin...

Hele birde yavrumuz aranıza girsin sen o zaman gör saadeti...(gören de 3-5 çocuğu var sanır beni:))

Sevgilerimle...

VOLVO
14-02-2008, 01:52

Hele birde yavrumuz aranıza girsin sen o zaman gör saadeti...(gören de 3-5 çocuğu var sanır beni:))

Sevgilerimle...

Canım parkım inşallah.Kızımızı bekliyoruz dört gözle.Artık son 2.5 ay'a girdik:)

Darısı başına inşalla:cool:

FNT
14-02-2008, 01:58
Sevgililer gününüz kutlu olsun arkadaşlar.

FNT
14-02-2008, 02:03

Sevgilerimle...

Allah daha çok versin.

Dervişin fikri neyse zikri odur dermiş atalar.

Boşuna 3-5 yazmadın dostum.

Hayırlısı diyelim.

Fakat senin için "O evlenemez" diyorlar. Ben onların yalancısıyım:)

PARK
14-02-2008, 02:07
Doğru demişler....

Zaten niyetimde yok...

Malum evlileri de görüyoruz ev kedisi olmuşlar (Tabii herkese değil bu lafım:))

Sevgiler hocam...

HAŞAT
14-02-2008, 09:17
Hissenet'in evlenmeyi dört gözle bekleyen ama adayların çokluğu sonucu bir türlü kararlarını veremeyen bekarlarının Sevgililer Gününü kutlarken Saint Valentine abime de saygılarımı iletiyorum.

Evliler mi? Bizler zaten belamızı bulmuşuz.:wink::wink::super:

profiteer
14-02-2008, 09:33
Herkesin Sevgililer Gününüz Kutlu Olsun !!!

Oгуз
14-02-2008, 09:40
Sevgililer gününüz kutlu olsun arkadaşlar...

YANKIBERKE
14-02-2008, 10:03
...tüm herkesin sevenlerin-sevgililerin, günü kutlu olsun....nice sevgilere...

YANKIBERKE
14-02-2008, 10:12

tşks.tebrikler.aynen-normalsiniz:yes::cool: 4+14 = 18 yıl:super: + 2 oğlum var (yankı-berke :) )..

svg.syg..

YANKIBERKE
14-02-2008, 10:34
Aşkın 7 seviyesi!

Beraberliğinizin ne zamandır devam ettiği çok da belirleyici değil; asıl olay aşkınızın hangi seviyede seyrettiğini gösteren basit ipuçlarında gizli. Aşkın 7 seviyesini bilirseniz, acı finale ne uzaklıkta durduğunuzu kolayca anlarsınız!

SEVİYE 1: AKLIM BAŞIMDA DEĞİL

Tanıştığınız andan beri karnınızda kelebekler uçuşuyor, ayaklarınız yerden kesiliyor, kendinizi dünyanın en mutlu insanı gibi hissediyorsunuz. Merak etmeyin, yalnız değilsiniz. Bu ve buna benzer belirtiler, ilişkinin ilk günlerinde ortaya çıkan doğal tepkilerdir. Olanlar karşısında insan ister istemez teslimiyet bayrağını çekiverir. Önemli olan teslimiyetin düzeyini karşınızdakine göre belirlemektir.

SEVİYE 2: SÜREKLİ ONDAN BAHSEDİYORUM

Birkaç aydır berabersiniz ve birbirinize dair keşfettiğiniz ne varsa insanlara anlatmaya bayılıyorsunuz. Diğer yandan, insanların sizden sıkılabileceğini de düşünüyorsunuz. Siz sonsuza dek partnerinizle bir arada kalabileceğinizi hayal ederken, herkese sürekli onu anlatmanız yüzünden ilk kavgalar yaşanabilir. Biraz daha ketum olun.

SEVİYE 3: BENİ OLDUĞUM GİBİ SEV

Sık sık tekrarlayan ağlama nöbetleri ve kavgalar gündemde... Artık çeşit çeşit kıyafetleri, makyaj malzemelerini bir kenara koydunuz. 24 saat bakımlı olmaya üşeniyorsunuz. Nasıl olsa o sizi tanıyor ve sizi olduğunuz gibi seviyor, değil mi? Ama bu durum çok uzun süre istediğiniz seviyede gitmeyebilir. Kendinize çekidüzen verin ve onunla tanıştığınız zaman ne kadar bakımlıysanız, yine öyle olun.

SEVİYE 4: ARTIK TELEPATİ DEVREDE

Birbirinizin cümlelerini tamamladığınız evredir. Bir soru sorulduğunda, cevabın ne olması gerektiğini biliyorsunuzdur. Partneriniz huysuzlanıyorsa hasta olacağını anlarsınız... "Paran var mı?" dediğinizde "Alışverişe mi çıkalım" cevabını almanız da genellikle bu evreye rastlar! Öncekilere oranla daha rahat bir süreçtir, tadını çıkarın.

SEVİYE 5: YOKSA BENDEN SIKILDI MI

Aşkın yerini sevgiye bıraktığı, ilişkinin de rutinleşmeye başladığı evredesiniz... Bu evrede her iki taraf da arkadaşlarıyla daha çok vakit geçirmek ve biraz daha sosyalleşmek ister. Taraflar birbirlerinden sıkıldıklarını düşünürler, aslında ihtiyaçları olan biraz zamandır. Birbirinize biraz anlayış gösterir, istediği zamanı verirseniz her şey yolunda gider. İnatlaşmaya kalkmayın!

SEVİYE 6: YOK YOK, BENİ SEVİYOR

Beşinci seviyeyi kazasız belasız ardınızda bıraktıysanız, partnerinizin hálá neden yanınızda olduğu sorusunun cevabını bulmuşsunuz demektir: Çünkü sizi seviyor. Arkadaşlarıyla rahatça görüştü, baskı hissetmedi ve yine güle oynaya yanınıza geldi...

Bundan sonra ihtiyacınız olan şey, olaylara birbirinizi kırmadan hoşgörü çerçevesinde bakmaktır. Bu sayede birçok çift uzun yıllar birlikteliklerini keyifle sürdürür.

SEVİYE 7: YOLUN SONU GÖRÜNDÜ

Bunca zaman geçti hálá iletişimde sorun mu yaşıyorsunuz? Ne yazık ki, boşa kürek çekiyorsunuz. 7'nci seviye bir bakıma aşkın sonudur! Sık sık birbirinizle kavga etmek, sürekli yanlış anlaşılma halinde olmak, ayrılık çanlarının çaldığını, dahası her şey yoluna girse bile bir daha asla o ilk aşık olduğunuz insana ulaşamayacağınızı gösterir.

YANKIBERKE
14-02-2008, 10:36
Hangisini yazsam kayıplarımın hangi yalan kapatabilir en büyük gerçeği
bu kadar acıtmak zorunda mı gerçek yüreğimi 'dur' dedi bugün birisi 'daha bu ne ki ne acılar çekecek küçük yüreğin' ...
küçük yüreğim acı çekiyor!
sessiz...
çaresiz...
yine binbir gözyaşı şehit verdi aşkına
aşk diyorda başka birşey demiyor hala onca gerçeğin içinde en küçüğüydü belkide aşka inanmayışım belkide inanmak istemeyişim hatta korkularım..
en küçük ama en can alıcı gerçeğim...
aşk hayatımda varlıkla yokluk arasındaki o ince çizgide ben ona elimi uzatamıyorum onu içime çekip sorgusuz sualsiz açamıyorum kapılarımı...
delice yağan hiçbir yağmur ıslatamıyor beni oysa sel götürüyor heryeri
ateşlerin içinden geçiyorum boyumca bir tel bile yanmadan çıkıyorun ortalığa yine kalbim ayazda!
söyleyecek sözüm haykıracak yüzüm yok aşka
oysa, ne gidebiliyorum ona nede dönebiliyorum sonsuzluğa
yorgun kalbim,yaralı yüreğim...
aşkk!
ne sana kıyabildim
ne senden geçebildim...

Alıntı...

Lilyum
14-02-2008, 13:22

Bakmayın öyle 5 sene 10 sene ömür biçenlere...:notr:
Yok evlilik aşkı öldürür diyenlere...
Onlar sağlam temeli olmayan birliktelik veya evlilikler...:yes::yes:
İki tarafta anlayışlı ise yıllar akıp gider haberiniz bile olmaz...
2+25 yıl ve bir evlat...
Daha ne olsun...:cool:
Sevgili olan ve sevgili kalabilen herkesin günü kutlu olsun...
Hergünü güzel ve mutlu geçsin...

tochka
14-02-2008, 14:00
Hissenet'in evlenmeyi dört gözle bekleyen ama adayların çokluğu sonucu bir türlü kararlarını veremeyen bekarlarının Sevgililer Gününü kutlarken Saint Valentine abime de saygılarımı iletiyorum.

Evliler mi? Bizler zaten belamızı bulmuşuz.:wink::wink::super:

Bende tarifinize uygun bir bekar olarak dileklerinizi kabul ediyor sizinde sevgililler gününüzü kutluyorum...

PARK
14-02-2008, 17:50
Kırmızı gülün özgürlüğü...

SUUDİ Arabistan'da bugün sevgililerin birbirlerine kırmızı gül vermeleri yasaklandı.

Orada bir tür devlet gücü olan "İyiliği teşvik ve kötülükten men komitesi" çarşıda-pazarda kırmızı oyuncak ayıların da, kırmızı boncukların da satışını suç saydı.

"Dini polis" yakalarsa, ne yapıyorlar bilmiyorum.

Sebebi; Sevgililer Günü'nün dine uygun olmayışı.

Böyle olunca ne yapacaksınız, elbette oyuncak ayılar da, kırmızı boncuklar da, güller de yasak.

Yoksa öyle bir ülkede mi yaşamak isterdiniz?

Düşünün; Sevgililer Günü'nde elinizde bir kırmızı gül, anısı olan şarkınızı mırıldana mırıldana mutlulukla giderken polis devriyesi sizi kovalıyor. Siz ise, elinizdeki gül ruhsatsız tabancaymış gibi nasıl da kaçıyorsunuz.

Göz göze gelmek yasak...

El tutmak yasak...

Bence "seviyorum" demek de yasaktır.

"Aşk" yasak...

Oyuncak ayılar yasak...

Kırmızı boncuklar yasak...

Güller yasak...

Henüz o noktaya gelmemiş olsak dahi; haremlerin kurulduğu, saç ucunun gözükmesinin dahi günah sayıldığı...

"İçki yasağı" gibi masum gözüken dayatmalarla başlayıp, afişlerdeki kadın resimlerinin boya ile giydirildiği...

Ramazanlarda ağzı oynayanın dövüldüğü, yılbaşı kutlamalarının haram ilan edildiği...

Anayasa'sına "türbanın" girdiği...

En son dün; Başbakan'ının gazetelerdeki arka sayfa güzellerine içerleyip bunu sorun yaptığı...

Kısacası, "Arabistan" yapılmak istenen bir ülkede, Sevgililer Günü'nün "ahlaksızlık" sayıldığını bilmez miyiz?

Ve bugün Sevgililer Günü.

En büyük ibadettir sevmek, yobaz ne derse desin.

Aşk; yaşamaktır.

Oyuncak ayılar alın.

Renkli boncuklar...

Kırmızı güller verin sevgililerinize....

KIYMETİNİ BİLELİM YETER...

gizemliduygular
14-02-2008, 22:49
Canımın içisi, cananım, canımdan öte can olan sevgilerin en güzeline layık olan yanımdayken bile hasretlerini çektiğim biricik eşime.......

Seni sevdim...
Sevdim seni...

Herşeyden çok değil tabiki
Milli ve manevi değerlerimle
Senden önce nikahlıydım/
Biliyorsun/
Bildiğin içindir ki...

Beni sevdin...
Sevdin beni...

Başta kendi eşim ve tüm sevenlerin ve sevgililerin (bir şartla; karşılıksız sevenlerin) SEVGİLİLER GÜNÜ kutlu olsun.

cemturk
14-02-2008, 22:54
Yaşlı bir bey

Yaşlı bir bey, sabah erken evinden çıkmış,
yolda ilerlerken, bir bisikletlinin kendisine
çarpması ile yere yuvarlanmış ve hafif yaralanmış.
Sokaktan geçenler, yaşlı adamı hemen en yakın sağlık
birimine ulaştırmışlar.

Hemşireler, adamcağızın yarasına
pansuman yapmışlar, ama 'biraz
beklemesini ve röntgen çekerek
her hangi bir kırık veya çatlak
olup olmadığını inceleyeceklerini'
söylemişler. Yaşlı adam huzursuzlanmış ve
'acelesi olduğunu, tetkik istemediğini' söylemiş.

Hemşireler merakla acelesinin sebebini sormuşlar.
Adamcağız da: "Karım huzur evinde kalıyor,
her sabah onunla kahvaltı etmeye giderim,
geç kalmak istemiyorum." demis.

"Karınızın, siz gecikince merak
edeceğini düşünüyorsunuz herhalde.
" demiş hemşire. Adam üzgün bir ifade
ile "Ne yazık ki karım alzheimer hastası
ve benim kim olduğumu bilmiyor." demiş.

Hemşireler hayretle: "Madem sizin kim
olduğunuzu bilmiyor, neden her gün onunla
kahvaltı yapmak için koşturuyorsunuz?" demişler.

Adam buruk bir sesle "Ama ben onun kim olduğunu biliyorum." demiş.

SEVGİLİLER GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN

YANKIBERKE
14-02-2008, 23:32
Sevgilisi olanın olmayanın,
Olup da yok gibi olanın,
Yok da var gibi olanın,
Olmayıp çok isteyenin,
Oluyo da noluyo diyenin,
Olduğu için çok mutlu olanın,
Olmadığı için çok mutlu olanın,
Onsuz olamayanın,
Onunla hiç olamayanın,
Herşeye rağmen yüreğinde her daim aşka yer olanın…

O zaman kısacası herkesin sevgililer günü kutlu olsun.
Sevgi hep sizinle olsun, yüreğinizde aşka hep yer olsun.

Lilyum
02-03-2008, 23:59
Fıkra

14 şubat sabahı kadın uyanır uyanmaz 'kocacığım' demiş, 'rüyamda ne gördüm biliyor musun, akşam eve elinde çok güzel bir paketle geliyorsun. Bende paketi heyecan içinde açıyorum ve içinden ne çıkıyor biliyor musun ? Bir inci kolye! Sence bunun anlamı ne olabilir?'

Adam gülümsemiş : 'Bu akşam ögrenirsin sevgilim.'

Adam akşam eve gelmiş, elinde gayet güzel paketlenmiş bir kutu...
Kadın gözlerine inamamış; 'kocacığım sen bir harikasın!..'
Paketi alelacele açmış... ve kutunun içinden ne çıkmış dersiniz?

rüya tabirleri kitabı!

gizemliduygular
14-02-2010, 14:43
Tüm sevgililerin Saint Valentine günü mübarek olsun.:he::he:

Şaka bir yana, tüm özverileriyle birbirlerini karşılıksız, zaman ve mekan ayrımı gözetmeksizin sevenlerin sevgililer günü kutlu olsun.

yağmur
14-02-2013, 09:45
"Dünyada her üç kadından biri, hayatında bir kere şiddet görüyor ya da tecavüze uğruyor."
Bir milyar kadının haklarının ihlal edilmesi gaddarlıktır.
Bir milyar kadının dans etmesi ise... DEVRİM!

Bütün dünya şiddete sessiz kalmamaya çağrıldı!
Biz bu çağrıya cevap verdik!
Sizler de bu bir milyarda varım diyorsanız bize katılabilirsiniz!

KADINA YÖNELİK ŞİDDETE, TACİZE, TECAVÜZE, ENSESTE, SEKS KÖLELİĞİNE, KADIN SÜNNETİNE VE HER TÜRLÜ İNSAN HAKKI İHLALİNE KARŞI SİZ DE 14 ŞUBAT'TA TÜM DÜNYA İLE AYNI ANDA AYAĞA KALKIP DANS EDİN!

Tüm gelişmeleri paylaştığımız blogumuz: http://onebillionrisingankara.blogspot.com/

One Billion Rising resmi sitesi: http://www.onebillionrising.org/

Bear_Bull
15-02-2013, 00:49
14 Şubat Sevgililer günü

piyasayı canlandırdığı bile söylenen bu gün için
(sadece safya 9 için) forumda

2008 de bayağı yazılmış.
2009 da pas geçilmiş
2010 1 kişi
2011 yine pas geçilmiş
2012 yine pas geçilmiş
2013 1 kişi

sevgilisi olan olmayan herkesin sevgililer günü kutlu olsun.

balgi
15-02-2013, 00:57
14 şubat sevgililer günü

2008 de bayağı yazılmış.
2009 da pas geçilmiş
2010 1 kişi
2011 yine pas geçilmiş
2012 yine pas geçilmiş
2013 1 kişi

grafik yatay anlaşılan :)

yağmur
15-02-2013, 00:58
14 Şubat Sevgililer günü

2008 de bayağı yazılmış.
2009 da pas geçilmiş
2010 1 kişi
2011 yine pas geçilmiş
2012 yine pas geçilmiş
2013 1 kişi

"Dünyada her üç kadından biri, hayatında bir kere şiddet görüyor ya da tecavüze uğruyor."

KADINA YÖNELİK ŞİDDETE, TACİZE, TECAVÜZE, ENSESTE, SEKS KÖLELİĞİNE, KADIN SÜNNETİNE VE HER TÜRLÜ İNSAN HAKKI İHLALİNE KARŞI SİZ DE 14 ŞUBAT'TA TÜM DÜNYA İLE AYNI ANDA AYAĞA KALKIP DANS EDİN!

Tüm gelişmeleri paylaştığımız blogumuz: http://onebillionrisingankara.blogspot.com/

Sayın Bear_Bull, bu duyuruyu tam 5 başlıkta paylaştım hiç birine tek satır yanıt gelmedi...

Ayrıca bu başlığa da hiç yazılmadı, dediğiniz doğru kimsenin sevgilisi yok...bu koca forumda...:kahkah:

BORA YAŞAR
15-02-2013, 01:13
Bunlar yapay günler.

Pek bir özenti geliyor bana.

Bizden değil, bize ait hiç değil.

Selahattin Duman'ın da hep vurguladığı gibi erkeklik aleminin sınandığı günler böyle günler.:)

Çevre baskısı ile alınan çiçekler.

Yetmez deyip de alınan pırlantalar.

Sevmenin böyle dış işaretlere (hediyelere) bağlandığı ortamlar çok sıkıcı.

Kadına değer vermek (benim için) bu değil.

Eşit olmayan kadınlar bu toplumun sorunu.

Böyle günlerle varamayız o ütopyaya.

Öyle olsa, hergün bir kadın öldürülmezdi Sevgililer gününün kutlandığı bu coğrafyada.

yağmur
15-02-2013, 01:29
Bunlar yapay günler.

Pek bir özenti geliyor bana.

Bizden değil, bize ait hiç değil.

Selahattin Duman'ın da hep vurguladığı gibi erkeklik aleminin sınandığı günler böyle günler.:)

Çevre baskısı ile alınan çiçekler.

Yetmez deyip de alınan pırlantalar.

Sevmenin böyle dış işaretlere (hediyelere) bağlandığı ortamlar çok sıkıcı.

Eşit olmayan kadınlar bu toplumun sorunu.

Böyle günlerle varamayız o ütopyaya.

Öyle olsa, hergün bir kadın öldürülmezdi Sevgililer gününün kutlandığı bu coğrafyada.

Sayın BORA Bey, kadınlar bu gün, bu dediklerinize dikkat çekmek için bir araya geldiler, bende bunun duyurusunu yaptım işte bu duyurular için hiç cevap gelmedi, onu demek istiyorum...

Üstelik tüm Dünya da kadınların istekleri aynıydı...

1 milyar kadın ayağa kalkıyor

Son yılların en büyük kadın hareketi olan V-Day hareketine Türkiye’den de büyük destek geldi. KA.DER Kadıköy Şubesi’nin koordinasyonunda ve Istanbul Kadın Sivil Toplum Kurulusları’nın katkılarıyla 14 Şubat’ta Haydarpaşa Garı başta olmak üzere birçok noktada milyonlar, kadına karşı şiddete son vermek amacıyla dünya kadınlarıyla aynı günde dans ederek tepkisini ortaya koyacak.

“14 Şubat 2013, şiddetle, ortak ve örgütlü mücadelede yeni bir adım olsun” diyen Kadın Sivil Toplum Örgütleri, “1 Milyar kadından biri de benim” diyen herkesi tacize, tecavüze, şiddete, enseste, ölüme "yeter" demek için dansa davet ediyor.

Amerikalı Kadın Aktivist Eve Ensler tarafindan başlatılan V-Day hareketi, yıllardır kadına yönelik her türlü şiddete dikkat çekmeye çalışıyor. Bu yıl kuruluşunun 15. yılı olması dolayısıyla Ensler, 14 Şubat‘ta tüm dünyada, 180 ülkede, 1 Milyar Kadını, dans etmeye, dans ederek “kadına şiddete” tavır almaya cağırıyor. 1 Milyar Yükseliyor olarak Türkçe'ye çevrilen (One Billing Rising) hareketi, tüm dünyada yankı bulduğu gibi ülkemizde de geniş kitlelerce destekleniyor ve çok sayıda kadın kurulusu bu kampanyaya destek veriyor.
Istanbul Kadın Sivil Toplum Kuruluşları olarak, bu harekete destek vermek amacıyla, biraraya geldi. Koodinasyonunu KA.DER Kadikoy Şubesi'nin yürüttüğü bu hareket, bugün tüm kadın odaklı STK’ların katkı ve desteğiyle ortak harekete dönüştü.
Istanbul’daki tek aktivite bununla da sınırlı değil. İstanbul Platformu da Kadıkoy Meydanı’nda ve Caferağa Spor Salonu’nda aktivite düzenliyorlar.
Istanbul’da Beşiktaş, Sarıyer, Tarlabaşı’nda yapılacak aktivitelerin yanısıra İzmir’den, Mersin’e, Bursa’dan Ankara’ya kadar ülkemizin çesitli yerlerinde kadinlar bu organizasyona destek veriyor.
Ortak paydada “kadin var” ve “kadına yönelik siddete “dur” denilecek.

Ayağa Kalkma Mesajı:

"Her yıl ülkemizde ve dünyada binlerce kadın öldürülüyor, tecavüze uğruyor, taciz ediliyor, dövülüyor... Kadın cinayetlerinin %70’i ise kadınların en yakınları; eşi, abisi, babası, sevgilisi tarafından gerçekleştiriliyor.
Her 3 kadindan biri siddet, 5 kadindan biri tecavüz ya da tecavüz girişimi kurbanı. Dünyada her yıl 3 milyondan fazla kadın sünnet ediliyor.
Kadınların da erkekler gibi güven içinde, korkmadan, ürkmeden, acı çekmeden, insanca yaşamaya hakkı var...
Acı çekmek, tacize uğramak, öldürülmek kadınların kaderi olmamalı, bundan sonra da olmasın...
Farkındalık yaratmak, değişim sağlayabilmek
Dünya kadınlarıyla elele dünyayı ve Türkiye’yi değiştirmek
Şiddeti ortadan kaldırmak için...
Bütün dünyadaki kız kardeşlerimizle, insanca yaşam için var olan, sesini yükseltmek isteyen herkesle birlikte, “Sesimizi Duyun” diyor hep birlikte dans ediyoruz..."

BORA YAŞAR
15-02-2013, 01:33
Sevgili Yağmur;

Ben aşağıdaki yazıyı 12.02.2013 tarihinde saat 11.23 te yazmışım.

Benden daha önce davranan kim bilmek isterim.:)

‘Yaradan erkeklere başlıca iki önemli organ vermiştir: Beyin ve penis. Ama ne yazık ki ikisinin aynı anda çalışmasına yetecek kan vermemiştir’ demiş ünlü komedyen Robin Williams.

Nereden mi aklıma geliverdi bu ifade.

Kadınlar anlamlı bir eyleme hazırlanıyorlar dünya çapında.

Haber şöyle:

1 milyar kadın ayaklanıyor!

14 Şubat’ta dünya üzerinde kadınlar bulundukları yerde ‘dans ederek’ kadına şiddeti 160 ülkede protesto edecekler. Türkiye’de ise 100 farklı noktada saat 13’te kadınların ‘şiddete karşı’ ayaklanmasına şahit olunacak.

http://haber.gazetevatan.com/1-milyar-kadin-ayaklaniyor/513755/1/SurManset

Bizim evde kadına şiddet yok demekle iş bitmiyor.

İçinde yaşadığımız toplumdaki her adaletsizlik, her yanlışlık bir gün bir şekilde bizim de kapımızı çalar.

Şiiddet mağduru bir kadın bakasınız çocuğumuza öğretmen oluverir.

Şiddet mağduru kadının yetiştirdiği çocuklar içinde yaşadığımız toplumda bir kötülükle karşımıza çıkabilirler.

14 Şubattaki ayaklanmaya erkekler de destek verecek.

Bu arada kadınların şiddeti protesto etmeye karar verdikleri tarih çok ironik: 14 Şubat malum sevgililer günü.

Bu günü seçmekle kadın, en büyük şiddeti gördüğü erkeğine "bırak palavrayı. Sevgi çiçek falan yalan. Gerçek olan ise şiddet" demeye getiriyor.

Hakları var bence.

Yerden göğe kadar.

uguraltun
15-02-2013, 01:39

Sayın Bear_Bull, bu duyuruyu tam 5 başlıkta paylaştım hiç birine tek satır yanıt gelmedi...

Ayrıca bu başlığa da hiç yazılmadı, dediğiniz doğru kimsenin sevgilisi yok...bu koca forumda...:kahkah:

yağmur kardeşim bu gece yazmayı pek istemiyordum,sizin yazınıza kayıtsız kalmak istemedim..kadına şiddetin ne olduğunu çok iyi bilen biriyim.rahmetli babam 24 saat için biriydi çok genç yaşta 46 yaşında kaybettik..geride bizler yoksulluk ve sefalet içerisindede olsak hepimiz çalışıp çabaladık okuduk annemizede sahip çıktık...annemin herhalde hatırlamadığım şiddete ve darpa rastlamadığım gün çok azdır ..bora ağabeyimde çok güzel tesbitte bulunmuş...
insan sevdiğini hergün hatırlayamabilmeli ve değer vermelidir..belki ben yaşadıklarımdan dolayı elimden geldiğince aileme değer vermeye çalışmaktayım..kızımın en iyi bir şekilde yetişmesi için gereken özveriyi göstermeye çalışıyorum..yeterki ayakları üzerinde durabilsin kimseye muhtaç ve bağımlı olmasın...
sevgilisi olan ve olmayanların sevgililer gününü kutluyorum..

nedim@10
15-02-2013, 01:51
...sevgilim yok!!! Güzel bir eşim var, o nu hergün severim.Ama o beni 14 ŞUBAT hariç her gün sever...hediye ve çiçek almadığım için.

yağmur
15-02-2013, 02:00
yağmur kardeşim bu gece yazmayı pek istemiyordum,sizin yazınıza kayıtsız kalmak istemedim..kadına şiddetin ne olduğunu çok iyi bilen biriyim.rahmetli babam 24 saat için biriydi çok genç yaşta 46 yaşında kaybettik..geride bizler yoksulluk ve sefalet içerisindede olsak hepimiz çalışıp çabaladık okuduk annemizede sahip çıktık...annemin herhalde hatırlamadığım şiddete ve darpa rastlamadığım gün çok azdır ..bora ağabeyimde çok güzel tesbitte bulunmuş...
insan sevdiğini hergün hatırlayamabilmeli ve değer vermelidir..belki ben yaşadıklarımdan dolayı elimden geldiğince aileme değer vermeye çalışmaktayım..kızımın en iyi bir şekilde yetişmesi için gereken özveriyi göstermeye çalışıyorum..yeterki ayakları üzerinde durabilsin kimseye muhtaç ve bağımlı olmasın...
sevgilisi olan ve olmayanların sevgililer gününü kutluyorum..

Değerli uguraltun Ağabey, ben de tam sizin anlattıklarınıza dikkat çekmek istedim sizinde yazdığınız gibi kadınlara asıl şiddet en yakınları tarafından uygulanıyor...
Bu gün (14 ŞUBAT) tüm Dünya da kadınlar saat 12 hep beraber dans ederek şiddet konusuna dikkat çektiler ...
Bu Dünya da uygulanan bir ilkti...
Veee şöyle bağırdık hep birlikte Dünyada 1 milyar kadın özgür olsa Dünya yerinden oynar...Dünya yaşanacak yer olur cennet olur...savaşlar kalmaz...

Çok teşekkür ederim ilginize ve katkınıza ve de duyarlılığınıza...saygılar sevgiler...

uguraltun
15-02-2013, 02:02
...sevgilim yok!!! Güzel bir eşim var, o nu hergün severim.Ama o beni 14 ŞUBAT hariç her gün sever...hediye ve çiçek almadığım için.

nedim kardeşim kesinlikle katılıyorum..yılda bir gün değil önemli olan diğer günlerde hatırlanmak ve değer verebilmek..
eşimin hakkını asla ödeyemem...kızıma ve oğluma söylediğim aradığınız sevgilinizde varlık veya yokluğa değil..merhamet ve insanlık duyguları,paylaşma ve yardımlaşmayı bilen birisi olmasına bakın.. dış görünüşüne değil derim...

uguraltun
15-02-2013, 02:20
Değerli uguraltun Ağabey, ben de tam sizin anlattıklarınıza dikkat çekmek istedim sizinde yazdığınız gibi kadınlara asıl şiddet en yakınları tarafından uygulanıyor...
Bu gün (14 ŞUBAT) tüm Dünya da kadınlar saat 12 hep beraber dans ederek şiddet konusuna dikkat çektiler ...
Bu Dünya da uygulanan bir ilkti...
Veee şöyle bağırdık hep birlikte Dünyada 1 milyar kadın özgür olsa Dünya yerinden oynar...Dünya yaşanacak yer olur cennet olur...savaşlar kalmaz...

Çok teşekkür ederim ilginize ve katkınıza ve de duyarlılığınıza...saygılar sevgiler...
elbette kardeşim katkımız olabiliyorsak ne mutlu..önce insanız ..önemli olan karşılıksız sevebilmek ve değer verebilmek..
annemin gördüğü şiddeti inanın anlatamam..eşimle ben bu konulrda çok zıt bir ailede yetişmişizdir.. eşimi anlayabilmem çok zaman ve yıllar almıştır..
burada paylaşmakta sakınca görmüyorum..keşke konuşupda anlatabilsim..biryıllık astsubayım,evlendim.küçük kardeşim yanımda lisede diğeri üniversitede okuyor..her ay kardeşime harçlık gönderiyorum..izin parası yapmayada çalışıyorum..ozaman kart yokki paran varsa izine gidersin yoksa evdesin..evlendim ve kayseriye geldik..aradan 7-8 ay geçti daha hiç izine ayrılmadım....eşim yaklaşık 6 aylık hamile..ben biraz kiradan birazda kardeşime eksik göndereyim izne rahat gidip gelelim dedim..izin kağıdımı aldım eve geldim hanım hazırlan dedim..bilet alıp eve geldiğimde ne göreyim.eşim tekrar günlük kıyafetini giymiş, hayırdır dedim ..izine gitmeyelim dedi..nasıl öyle şey olurmu ,birşeymi var..telofonlarda o zaman yok.kardeşinden mektup var dedi..baktımki mektupda abi bu ay kitap parası lazım insanlığından düşüncesinden uzun süre annesini görmemiş kendinden feragat ediyor hangi insan yapar....kardeşim 40 lira istiyor..ben her ay 20 gönderiyordum..5 eksik göndereyim diye düşünüyordum..eşim evlendiğimiz güne kadar 24 saat annesinden ayrı kalmış bir insan değildi..doğum zamn var kısaca en az 5-6 ay daha izin imkanımız olmayacaktı..dedimki ben seni sırtımda götürürüm yine gideriz dedim...bu kadar fedakar bir insanın hakkını ben nasıl öderim.....

yağmur
15-02-2013, 02:42
[/COLOR]
elbette kardeşim katkımız olabiliyorsak ne mutlu..önce insanız ..önemli olan karşılıksız sevebilmek ve değer verebilmek..
annemin gördüğü şiddeti inanın anlatamam..eşimle ben bu konulrda çok zıt bir ailede yetişmişizdir.. eşimi anlayabilmem çok zaman ve yıllar almıştır..
burada paylaşmakta sakınca görmüyorum..keşke konuşupda anlatabilsim..biryıllık astsubayım,evlendim.küçük kardeşim yanımda lisede diğeri üniversitede okuyor..her ay kardeşime harçlık gönderiyorum..izin parası yapmayada çalışıyorum..ozaman kart yokki paran varsa izine gidersin yoksa evdesin..evlendim ve kayseriye geldik..aradan 7-8 ay geçti daha hiç izine ayrılmadım....eşim yaklaşık 6 aylık hamile..ben biraz kiradan birazda kardeşime eksik göndereyim izne rahat gidip gelelim dedim..izin kağıdımı aldım eve geldim hanım hazırlan dedim..bilet alıp eve geldiğimde ne göreyim.eşim tekrar günlük kıyafetini giymiş, hayırdır dedim ..izine gitmeyelim dedi..nasıl öyle şey olurmu ,birşeymi var..telofonlarda o zaman yok.kardeşinden mektup var dedi..baktımki mektupda abi bu ay kitap parası lazım insanlığından düşüncesinden uzun süre annesini görmemiş kendinden feragat ediyor hangi insan yapar....kardeşim 40 lira istiyor..ben her ay 20 gönderiyordum..5 eksik göndereyim diye düşünüyordum..eşim evlendiğimiz güne kadar 24 saat annesinden ayrı kalmış bir insan değildi..doğum zamn var kısaca en az 5-6 ay daha izin imkanımız olmayacaktı..dedimki ben seni sırtımda götürürüm yine gideriz dedim...bu kadar fedakar bir insanın hakkını ben nasıl öderim.....

Sayın uguraltun Bey,bunları paylaştığınız için çok teşekkür ederim o kadar önemli ki aslında yaşanmışlıkları paylaşmak...
Hepimizin kendi payına düşeni alacağı çok güzel dersler var ellerinize sağlık...
Eşiniz hakkında bu kadar güzel şeyler yazmanız da ayrıca çok takdir edilecek bir davranış...
Sizler kızlarınıza ve çevrenize ne güzel örnekler oluşturuyorsunuz...
Yürekten saygılar ve sevgiler...

Koray
15-02-2013, 10:20
.........................

brokerüstad
14-02-2015, 10:29
http://www.haber7.com/guncel/haber/1294243-14-subat-sevgililer-gunu-hediyesi-ne-alinir

i-ked
14-02-2015, 12:11
Hani çoğumuz bir şekilde denemiştir. Bir yere, resme, manzaraya, aya vs sabit bir şekilde 20-25 saniye bakıp, sonra gözlerinizi kapatırsanız o imaj hala zihninizde apaçık görülmektedir. Zaten gerçekte olanla, gördüklerimizin ne olduğu, her rengin, nesnenin beynin algılaması olduğu konusu felsefik bir sorun oluyor.

Yıllarca aynı yüze bakıp uyudum ve sabah aynı sevgi sözcüklerini duyarak uyandım. Artık görmek ve duymak için bakmaya ya da işitmeye ihtiyacım yok. Gözlerimi kapatıyorum "O" orada, gözlerimi açıyorum "O" kulaklarımda, dudaklarımda, yanıbaşımda...

14/02/2015 11:11

Bear_Bull
14-02-2015, 16:27
grafik yatay anlaşılan :)

grafikte yataylık devam hala :yes:

PARK
14-02-2015, 21:13
İki sevgili arasında hatırlanmaya değer tek gün; İlk tanıştıkları gündür..!!

i-ked
14-02-2015, 21:25
İki sevgili arasında hatırlanmaya değer tek gün; İlk tanıştıkları gündür..!!

http://freethoughtblogs.com/greta/files/2013/09/ilk-necklace-surly-amy-red-and-brown.jpg

İLK bakışma,

Kayıtlardaki ve otobüsteki
İLK sms :)

Bana sınav sorularını sormuş hatun :)
İLK buluşma,

Sezen Aksu eşliğinde buluşma, üzerinde annesinin yöresel beyaz kıyafeti...
İLK sinema,

Inside Man idi
İLK tiyatro,

Zor bir gündü benim için...
İLK konser,

Piyano konseriydi, göğüs dekoltesi fazlaydı. Milletin bakışları beni rahatsız etmişti.
İLK hediye

Özel :)
İLK çiçek

Tabiki, papatyaya papatya :) Gizli gizli versem de tüm odam papatya kokuyordu zaten :)
İLK el tutuş

14 Ekim Ramazan ayı idi, nasıl tutacağımı bilememiştim. Artık nasıl el tutuşmuşsak bir ihtiyar bizi görüp "Cık cık cık!" çekmişti.
İLK öpücük,

5 kasımda 19 öpücük... İLK olmasına bereketliymiş.
İLK sevişme,

No comment...
İLK ayrılık,

Aşırı kilo kaybı, özlem, anlam verememe...
İLK doğum günü,

Benimkinde sinemayı kapattık :)
İLK mahkeme,

Eh, cezalıyım.
İLK sevgililer günü

Masamıza konan kırmızı karanfil çiçeğini "Biz sevgili değiliz!" diye reddettik.
Bazıları İLK = SON da olabilir. İLK yolculuk, ilk yemek, ilk ilk ilk...

Bunlar nasıl unutulabilir?
Kim bu kadar balık hafızalı olabilir?

BORA YAŞAR
09-02-2017, 14:27
100849

Aman dikkat! :)

Koray
09-02-2017, 19:14
https://www.youtube.com/watch?v=Lv5qN4Qn9ss

:wave:

Koray
14-02-2017, 11:44
Eşinizin, annenizin, sevgilinizinn gününü kutlayın efenim, unutmayınn ...
Aslolan ilgidirr, verilen değerdirr :)