PDA

View Full Version : DNS Problemlerine Son (Site açılmaması)

Objektif
14-02-2005, 19:34
Aradığınız site bir açılıyor bir açılmıyorsa veya adres satırına yazıp entere basılınca açılmıyor ama bir kaç kere daha basılınca açılıyorsa siz de telekomun DNS serverlerinden yana problemlisiniz demektir.

Uzun zamandır güncel DNS adresleri bulup TCP/IP protokolune yazdım, hatta bir ara abartıp 8-10 tane birden DNS yazdığım bile oldu ama sonuçta bir şekilde fayda etmedi ve ya adresleri güncellemek ya da kaldırmak zorunda kaldım.

Bu işten canı sıkılan birileri oturup minik bir program hazırlamış. Biraz amatör görünümlü ama sağlam çalışıyor. Virüs spy worm trojan testlerinden geçti ve yükledim ve giremediğim bütün sitelere aniden girebildiğimi gördüm.

Sizde benim gibi sitelere girememekten şikayetçiyseniz bir denemenizde fayda var.

Adresi : http://serazat.trky.net/trky-dnsayar.asp

tazebaba
14-02-2005, 19:41
Sayın objektif sizi hazır yakalamışken bir soru sormak isterim, bu soruyu başka bir topicte yazmıştım ancak cevap gelmedi, sorum benim gibi aynı sorunu yaşayan başka bir arkadaşın sorusu ile birlikte aşağıda Saygılar, :)

Alıntı:
Originally Posted by dt_arda
Sayın programmer, dediğiniz gibi internet explorer 6 kurdum, şimdiye kadar o hatayı vermedi ama şimdi de 1 seferde açmıyor sayfayı...
Tıklıyorsunuz bitti yazıyor aşağıda ama sayfa açılmıyor sonra yenile yapınca açıyor sayfayı, bunun çaresi var mı, sizin de vaktinizi alıyorum ama...
saygılarımla....

Bende de aynı sorun var yeni yeni yapmaya başladı ? nasıl çözebilirim bilmiyorum, sadece hissenette yapıyor.

Ne anket açabiliyorum nede yeşil verebiliyorum nasıl çözecem bu işi bilen bir arkadaş varsa yardım etsin ltf. teşekkürler ****

Objektif
14-02-2005, 20:38
Efendim sitede, forumda ve serverde her zamanki gibi hiç bir problem yok ve tıkır tıkır çalışıyor.

İnternet, bilgisayar veya iletim sistemi problemlerine de elimden geldiği kadarı ile yardım ediyorum ama bu her şeyi bildiğim ve her problemi çözebileceğim anlamına da gelmiyor.

Daha önceki yazınızı da okumuştum ama cevabını bilmediğim için bir yanıtım olmamıştı.

Bilgisayarı formatlamak bildiğim en etkili ve kesin çözümdür :)

spek_avcısı
14-02-2005, 20:54
merhabalar dün aşırı derecede dns problemi yasşadımtabi siteye bir türlü girmedim !bu her zaman olmuyor) ve saat 4 e doğru ancak düzelebildi bir çok dns kdu denedim yukardaki programı vardı zaten ama gene fayda etmiyor

sitedin otomatik ip adresi verebilrimisiniz
mesela 192.133.1313/forum.index.cgi türü gibi
böylelikle dns gerek kalmadan doğrudan ip ulaşabilriim ve siteye girerim girmediği günler bunu yapmak daha makul olur.
teşekkürler

Lesta
14-02-2005, 21:01
Sayın objektif sizi hazır yakalamışken bir soru sormak isterim, bu soruyu başka bir topicte yazmıştım ancak cevap gelmedi, sorum benim gibi aynı sorunu yaşayan başka bir arkadaşın sorusu ile birlikte aşağıda Saygılar, :)

Alıntı:
Originally Posted by dt_arda
Sayın programmer, dediğiniz gibi internet explorer 6 kurdum, şimdiye kadar o hatayı vermedi ama şimdi de 1 seferde açmıyor sayfayı...
Tıklıyorsunuz bitti yazıyor aşağıda ama sayfa açılmıyor sonra yenile yapınca açıyor sayfayı, bunun çaresi var mı, sizin de vaktinizi alıyorum ama...
saygılarımla....

Bende de aynı sorun var yeni yeni yapmaya başladı ? nasıl çözebilirim bilmiyorum, sadece hissenette yapıyor.

Ne anket açabiliyorum nede yeşil verebiliyorum nasıl çözecem bu işi bilen bir arkadaş varsa yardım etsin ltf. teşekkürler ****

Sn. Ngd ben benzer problemleri başka sitelerde deyaşamış ve problemi genelde şu şekilde çözdüm. Yalnız her sitede işe yaramıyor belirteyim.

İnternet explorer menusunden

view
encoding i seçin
buradan

Turkish (İso)
yada
Turkish (windows)
yada auto select gibi secenekleri deneyerek tek tek bakın.

Umaraım faydası olur.

Objektif
14-02-2005, 21:39
merhabalar dün aşırı derecede dns problemi yasşadımtabi siteye bir türlü girmedim !bu her zaman olmuyor) ve saat 4 e doğru ancak düzelebildi bir çok dns kdu denedim yukardaki programı vardı zaten ama gene fayda etmiyor

sitedin otomatik ip adresi verebilrimisiniz
mesela 192.133.1313/forum.index.cgi türü gibi
böylelikle dns gerek kalmadan doğrudan ip ulaşabilriim ve siteye girerim girmediği günler bunu yapmak daha makul olur.
teşekkürler

hisse.net --> http://70.84.26.83 (http://70.84.26.83/)
Forum --> http://70.84.26.83/forum

Dünkü DNS problemi felaketti. Bende ara ara siteyi açamadım. hiç bir dns ile giremeyince ABD proxyleri ile deneyip öyle girdim. Bugün hisseneti açabiliyorum ama bir çok siteyi açamıyordum. Programı kurunca hepsi açılmaya başladı. Ayarlarını da 15 dakikaya getirdim, 15 dakikada bir DNS serverlerini tarıyor.

spek_avcısı
15-02-2005, 00:10
bilgiler için teşekkürler :)

tazebaba
15-02-2005, 10:03
Sn. Ngd ben benzer problemleri başka sitelerde deyaşamış ve problemi genelde şu şekilde çözdüm. Yalnız her sitede işe yaramıyor belirteyim.

İnternet explorer menusunden

view
encoding i seçin
buradan

Turkish (İso)
yada
Turkish (windows)
yada auto select gibi secenekleri deneyerek tek tek bakın.

Umaraım faydası olur.

Teşekkürler sayın Lesta,
Sonunda oldu :bravo: :bravo: :bravo:

paradoxxx
15-02-2005, 13:52
Ayrıca bir çok siteye bende proxy üzerinden ulaşıyorum..
Ayarları şu şekilde:
Araçlar/İnternet Ayarları/Bağlantılar/Lan Ayarları
Açılan ekranda use proxy server for lanı seçin
Adress:195.175.37.22
Port:80

Özellikle Aldığınız ip 85le başlıyorsa birçok siteye bağlanamıyorsunuz..Ben bu tarz sorunlar yaşadığım sitelere bu proxyle rahatça giriyorum..

Objektif
15-02-2005, 16:56
Bugün programın yeni versiyonu çıktı. Artık 3 en iyi DNS adresi atanıyor, böylece bir DNS serveri gümlese bile diğerleriyle ksintisiz yola devam edilebiliyor.

Oğuz Çelikdemir
17-02-2005, 22:53
Teşekkürler sayın Lesta,
Sonunda oldu :bravo: :bravo: :bravo:

Nası oldu...!

Birşeye dikkat ettinizmi, o menünün yardımıyla sayfanın encode görüntüsünü değiştirirseniz Internet Explorer otomatik olarak tekrar sayfayı refresh eder. Siz ne demiştiniz, ilk girdiğimde site gelmiyor, refresh tuşuna basınca geliyor dediniz. Zaten birkaç kere refresh tuşuna basmış oluyorsunuz encode kısmını değiştirerek. Çözümün bu yaptığınızla alakası yok..

Ayrıca her gidiğiniz sitede bunu yapıcaksanız işin var demektir. Genelde sitelerin hepsinde HTML LANGUAGE tag' ı vardır. Yani sitenin sahibi sitenin dilini ordan belirtir. Fransızca bir siteye girdiğinizde internet explorer fransızca dil setini aktif eder, ingilizce siteye girdiğinizde ingilizce dil setini (tabi sayfayı hazırlayan yukarda söylediğim TAG' ı kullanmış ise, kullanmamış ise default LANG seti gelir)

Sizin sorununuz bana cache ilgili gibi geliyor. Sanırım sizin internet explorer cache den bakmaya çalışıyor ilk etapta ve sayfayı getiremediği içinde çakılıyor. Kullandığınız sistem nuhnebi tarihinden kalma diildir umarım (ne bilim win98 falan olabilirmi)..!!!

Internet Explorer i sil yeniden yukle dicem ama windows işletim sistemi explorer ile iç içe geçtiğinden ötürü silme pek faydalı gibi gözükmüyor.. Altın çözüm, temiz format....

Oğuz Çelikdemir
17-02-2005, 22:55
Bugün programın yeni versiyonu çıktı. Artık 3 en iyi DNS adresi atanıyor, böylece bir DNS serveri gümlese bile diğerleriyle ksintisiz yola devam edilebiliyor.

Kullanmayın DNS server sizde....

zaten otomatik olarak atama yapıyor, gerek varmı? Ben 1 senedir kullanıyorum, hiç bu tür problem ile karşılaştığıma şahit olmadım. Site gelmediğinde ping atarım ayakta diilse zaten gümlemiştir sayın Objektifim :D

DNS server atarsanız mecburi atama oluyor muhterem o serverlara bakmak zorunda kalıyor, doğal olarak yazdıklarınızın hepside gümlemiş olabilir, düşünün bir kere beceriksiz sistem mühendisi aynı router üzerine koymuş bütün DNS server ları, o zaman netceniz :D

Garboy
17-02-2005, 23:04
Dua

Objektif
17-02-2005, 23:49
Kullanmayın DNS server sizde....

zaten otomatik olarak atama yapıyor, gerek varmı? Ben 1 senedirkullanıyorum, hiç bu tür problem ile karşılaştığıma şahit olmadım. Sitegelmediğinde ping atarım ayakta diilse zaten gümlemiştir sayınObjektifim :D

DNS server atarsanız mecburi atama oluyor muhterem o serverlara bakmakzorunda kalıyor, doğal olarak yazdıklarınızın hepside gümlemişolabilir, düşünün bir kere beceriksiz sistem mühendisi aynı routerüzerine koymuş bütün DNS server ları, o zaman netceniz :D

Bu öyle çalışmıyor ama... 15 dakikada bir (ya da saatte bir) bütün DNSserverlerini şöyle bir tarıyor, en iyi ping değerlerine sahip ilk üçserveri alıp windows'un TCP/IP yapılandırmasına yazıyor. O serverlergümlese bile en fazla 15 dakika sonra çalışan üç yeni serverle devamediyor.

spek_avcısı
18-02-2005, 00:56
otomatik dns bir kere atanır tekrar atamanız için bağlantıyı açıp kapamanız gerek
sn objektif belritmiş hem otomatik dns pingi yüksek dnsler veya hatalı dns lere yönlendirebiliyor böylelikle bazı sitelere girEmiyorsunuz sorun çıkarıyor ....

Lesta
19-02-2005, 02:52
Nası oldu...!

Birşeye dikkat ettinizmi, o menünün yardımıyla sayfanın encode görüntüsünü değiştirirseniz Internet Explorer otomatik olarak tekrar sayfayı refresh eder. Siz ne demiştiniz, ilk girdiğimde site gelmiyor, refresh tuşuna basınca geliyor dediniz. Zaten birkaç kere refresh tuşuna basmış oluyorsunuz encode kısmını değiştirerek. Çözümün bu yaptığınızla alakası yok..

Ayrıca her gidiğiniz sitede bunu yapıcaksanız işin var demektir. Genelde sitelerin hepsinde HTML LANGUAGE tag' ı vardır. Yani sitenin sahibi sitenin dilini ordan belirtir. Fransızca bir siteye girdiğinizde internet explorer fransızca dil setini aktif eder, ingilizce siteye girdiğinizde ingilizce dil setini (tabi sayfayı hazırlayan yukarda söylediğim TAG' ı kullanmış ise, kullanmamış ise default LANG seti gelir)

Sizin sorununuz bana cache ilgili gibi geliyor. Sanırım sizin internet explorer cache den bakmaya çalışıyor ilk etapta ve sayfayı getiremediği içinde çakılıyor. Kullandığınız sistem nuhnebi tarihinden kalma diildir umarım (ne bilim win98 falan olabilirmi)..!!!

Internet Explorer i sil yeniden yukle dicem ama windows işletim sistemi explorer ile iç içe geçtiğinden ötürü silme pek faydalı gibi gözükmüyor.. Altın çözüm, temiz format....

Sn. oguz sizde takdir edersiniz ki windows içinde 100 lerce bug barındıran bir işletim sistemidir. Bu hata yeni windows kurulumunda yada i.e güncelleştirmesi yaptığınızda oldukca nadiren ortaya cıkan bir problemdir. Son 10 yılda bu hata ile sadece 3-4 arkadaşın superonline ve mynet oyun sayfalarına girememesiyle karşılaştım. Sayfa kendini otomatik olarak upload yapmadığından bağlanmaya çalışıtığınız site ile aranızda veri iletişim problemi oluşuyor.

Mantıklı bir hata olarak görmediğim, bir bug olarak değerlendirdiğim ve cözümününde çok kolay olması + çok nadir oluşması nedeniyle oluşum nedeni hic merak etmedim. Sadece bunun sayfa code yapısının değiştirilecerek düzeltilebileceğini biliyorum.

porta
19-02-2005, 12:39
Ne yazık ki burada yazılanlardan pek bir şey anlamıyorum... :o
:vurkafa:

Oğuz Çelikdemir
20-02-2005, 01:34
Ne yazık ki burada yazılanlardan pek bir şey anlamıyorum... :o
:vurkafa:

Boşverrrrr.....

14 senemi vermişim, hala büyük eskiklerimin olduğunu düşünürüm, fakat, koltuğunun altına klavye sıkıştırıp sokaklarda ben "BİLGİSAYARCIYIM" diye dolaşan binlerce, onbinlerce insan varken, sizinde normal olarak bazı şeyleri anlamamanız kadar doğal birşey olamaz. Olurya, bazen takılırsınız, bence hiç çekinmeden sorun, ben rastlarsam cevaplamaya çalışırım.

Spectrum
Amstrad
Amiga 500
Amiga 1200

Commodore PC40 (Salak adam, dünyada hiçbir firma yokken vardı, aptal bir hareket yapıp PC sektörüne girmek istedi battı, ondan sonra gelenlerin hepsi onu taklit etti. Fat, Agnus, Denis chip setlerini birçok kişi hatırlar, şu andaki bilgisayarlarda ses kartı + görüntü kartı muhabbeti o zamanlar AMIGA da vardı, PC ortalarda yokken, acaip kızıyorum Commodore un sahiplerine, bence son yüzyılın en büyük şapşalları ve aptalları listesinde 1 numara onlar )

PC XT
IBM ES9000 Mainframe
PC286-P IV

bunlarla haşır neşir olmuşuz ama görüldüğü gibi durduğu yok...

guneysu
20-02-2005, 01:42
Boşverrrrr.....

14 senemi vermişim, hala büyük eskiklerimin olduğunu düşünürüm, fakat, koltuğunun altına klavye sıkıştırıp sokaklarda ben "BİLGİSAYARCIYIM" diye dolaşan binlerce, onbinlerce insan varken, sizinde normal olarak bazı şeyleri anlamamanız kadar doğal birşey olamaz.

PC XT
IBM ES9000 Mainframe
PC286-P IV

vay oğuz hocam bende 87 senesınde 286 20mb lık hard dısk vay vay vay neydı o gunler ama hala aklım ermıyor su bılgısayarın gelişmelerine yapıyorlar kullanıyoruz işte :vurkafa: :vurkafa:

porta
20-02-2005, 10:31
Boşverrrrr.....

14 senemi vermişim, hala büyük eskiklerimin olduğunu düşünürüm, fakat, koltuğunun altına klavye sıkıştırıp sokaklarda ben "BİLGİSAYARCIYIM" diye dolaşan binlerce, onbinlerce insan varken, sizinde normal olarak bazı şeyleri anlamamanız kadar doğal birşey olamaz. Olurya, bazen takılırsınız, bence hiç çekinmeden sorun, ben rastlarsam cevaplamaya çalışırım.

Spectrum
Amstrad
Amiga 500
Amiga 1200

Commodore PC40 (Salak adam, dünyada hiçbir firma yokken vardı, aptal bir hareket yapıp PC sektörüne girmek istedi battı, ondan sonra gelenlerin hepsi onu taklit etti. Fat, Agnus, Denis chip setlerini birçok kişi hatırlar, şu andaki bilgisayarlarda ses kartı + görüntü kartı muhabbeti o zamanlar AMIGA da vardı, PC ortalarda yokken, acaip kızıyorum Commodore un sahiplerine, bence son yüzyılın en büyük şapşalları ve aptalları listesinde 1 numara onlar )

PC XT
IBM ES9000 Mainframe
PC286-P IV

.................................................. ...............................................
Zaten benim temel yaşam prensiplerimden birisine göre; bir insanın her şeyi bilmesine hem imkan hem de gerek yok. Bilgisayar vb. konularda da rahatça kullanabileceğimiz ve azami ölçüde yarar sağlayayabileceğimiz asgari bilgilere sahip olunması yeterli olmalıdır. Ancak konu sizin şu tanımlamanızda düğümleniyor. koltuğunun altına klavye sıkıştırıp sokaklarda ben "BİLGİSAYARCIYIM" diye dolaşan binlerce, onbinlerce insan varken
Nasıl ki otomobil kullanan bir insanın onunla ilgili bütün teknik bilgileri bilmesi zorunlu değilse bilgisayar konusu da öyle ancak bu aşamada bedelini ödemeye razı da olsanız "usta bilgisayar ustası" :D bulmak çok zor... :vurkafa: :vurkafa: :vurkafa: :vurkafa:

Oğuz Çelikdemir
20-02-2005, 12:16
.................................................. ...............................................
Zaten benim temel yaşam prensiplerimden birisine göre; bir insanın her şeyi bilmesine hem imkan hem de gerek yok. Bilgisayar vb. konularda da rahatça kullanabileceğimiz ve azami ölçüde yarar sağlayayabileceğimiz asgari bilgilere sahip olunması yeterli olmalıdır. Ancak konu sizin şu tanımlamanızda düğümleniyor. koltuğunun altına klavye sıkıştırıp sokaklarda ben "BİLGİSAYARCIYIM" diye dolaşan binlerce, onbinlerce insan varken
Nasıl ki otomobil kullanan bir insanın onunla ilgili bütün teknik bilgileri bilmesi zorunlu değilse bilgisayar konusu da öyle ancak bu aşamada bedelini ödemeye razı da olsanız "usta bilgisayar ustası" :D bulmak çok zor... :vurkafa: :vurkafa: :vurkafa: :vurkafa:

Sanırım benim o tanımım yanlış anlaşıldı. Ben çevresine o tür bir mesleği yaptığını söyleyip tamamen herşeyden bi haber insanlardan bahsediyorum.

Sanırım örneklesem iyi olur.
2000 senesi, Bilgisayar Mühendistliğinden mezun bir bayan arkadaş katıldı aramıza, arkadaşlarla biraz gıcık kaptık kendisine desem sanırım yanlış söylememiş olurum. Çünki, kendisini ELİT tabakadan sanır bir edası vardı (hal ve hareketleri insanları küçük görür tipden, aşağılayıcı idi )
Neyse, birgün çalışırken, bir soru sordu bana, benimde soruyu cevaplamam gerekiyor ama cevaplasammı, cevaplamasammı diye ikilem içinde kaldım, çünki komiğime gitti, benimle dalga geçiyor sandım, fakat tam tersine dalga geçmiyor, ciddi ciddi soru soruyor. Sorduğu soru ise, tamamen komik ötesi. Windows Explorer da bazı kolonlar yer alır, örneğin, dosya isminin olduğu kolon, dosya türünün, oluşturulma tarihinin vs. gibi özelliklerin olduğu kolonlar, herkes bilir. Bayan arkadaş, burda( AR ) ler yazıyor, bunlar ne oluyor acaba, biliyormusun diye bana bir soru yöneltti. Sormasına da gerek yok, çünki kolonun en üstünde kolon başlığı olarak ATTRIBUTES, yani dosya özelliği olduğu yazıyor. Yani dosyanın gizlimi, salt okunurmu, system dosyasımı olduğu bilgisi.

Şimdi bu bayan arkadaş hatırı sayılır bir ücrete KOÇ Holding' in bir şirketinde çalışıyor, o nedenle KOÇ Holding tekilere gülüyorum hepsi o :)

Bunu niye anlattım, bilgisayar mühendistliğine girmiş bu bayan arkadaş, girdiği bölümün arkasından jet hızıyla hiçbirşey öğrenmeden çıkmış. Ezber kafasıyla işte. Bizde de vardı böyle ezberci elemanlar. Kitabı sayfasına kadar ezberlerdi.

Bir işi yapıcaksak hakkıyla yapmamız gerekir, hak etmeliyiz aldığımız herşeyi..

Lesta
20-02-2005, 13:23
Sn.Oguz bilgisayar mühendisliğine girebilmeniz için terliksi hayvanların üreme çeşitlerinden tutunda, 2 mol gazın hacminin kac litre edeceğine varana kadar meslekle ilgisi olmayan binlerce bilgi sahibi olmanız ve size sorulan bu meslekle alakasız soruları bilmeniz gerekir.

Bu kadar meslek ile alakasız soruları bilebilien insanların, meslekle alakalarının kalmaması son derece normaldir.

Girdikten sonra verilen eğitim ise keza, öğretim görevlisinin insiyatifindedir. Oda Türkiyedeki eğitim sürecinin icler acısı halinin diğer yüzüdür.

shorunmu
20-02-2005, 13:48
DNS konusuna dönecek olursak bu programı XP kullanan herkese tavsiye ederim. Eğer Türkiye'den internete çıkış mümkünse bu program sizi çıkartır. Yazanlara ve haber verenlere teşekkürler.

Oğuz Çelikdemir
20-02-2005, 19:26
Sn.Oguz bilgisayar mühendisliğine girebilmeniz için terliksi hayvanların üreme çeşitlerinden tutunda, 2 mol gazın hacminin kac litre edeceğine varana kadar meslekle ilgisi olmayan binlerce bilgi sahibi olmanız ve size sorulan bu meslekle alakasız soruları bilmeniz gerekir.

Bu kadar meslek ile alakasız soruları bilebilien insanların, meslekle alakalarının kalmaması son derece normaldir.

Girdikten sonra verilen eğitim ise keza, öğretim görevlisinin insiyatifindedir. Oda Türkiyedeki eğitim sürecinin icler acısı halinin diğer yüzüdür.

Kesinlikle katılıyorum fakat bir konuda ters görüşteyim. Üniversitede herşeyi birileri size öğreticek diye bir durum söz konusu diildir. Sizin de birşeyleri öğrenmeniz gerekir. Heleki gelecek hayatınızda bu işi yapmaya niyetli iseniz mecbursunuz. Ama iş olsun türünden, diploma koleksiyoneri iseniz, eklem bacaklıların üreme biçimini bile öğrenseniz hiçbirşeye fayda etmez. Abes bir cümle olucak ama, dünyaya mal gelip mal gider o tip insanlar..

spek_avcısı
20-02-2005, 19:34
üniveriste okumayıpta üniversite bilgisayar mühendis. mevzun birisini kendinden üst tutunalar ülkede az değil
üniversiteye kolay bitirilmiyor kolay okunmuyor mühendis olacaksan bunu yapacaksın .....
yoksa sokaktaki mehmet ağada pazardan iki kitap okumakla mühendisten iyi olduğunu sanır , sanıyorda ülkemizde böylelikle okuyanın değeri düşürülüyor.. bazıları sadece dünyayı etrafındaki dağlarla sınırlı olduğunu sanır..

neyse bunu üni okuyup saç baş dökenler iyi bilir.....

SunShine
09-03-2005, 12:27
arkadaşlar lütfen yardım bu başlık altına yazdım ama hangi başlık altına girer onu bile bilmiyorum.adsl bağlantımı yaptıktan sonra çok hızlı bir şekilde sayfaları açıp işlemlerimi yaparken xxxxxxxxxxxxxxxxxxxx diye bi sayfa otomatik olarak açılıyor ve hızımı normal telefon bağlantısının bile çok altına düşürüyor aynı zamanda kullanılan bytelar deli gibi artıyor nasıl önleyebilirim bunun olmasını???LÜTFEN YARDIM ,bilgisayarlardan hiç anlamam.üstelik antivirüs programımda var onunla bu gelen sayfayı taradım ama virüs yok diyor.yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim...

O linki oradan kaldırın lütfen..

Ve kimse de tıklamasın.

SunShine
09-03-2005, 12:40
arkadaşlar lütfen yardım bu başlık altına yazdım ama hangi başlık altına girer onu bile bilmiyorum.adsl bağlantımı yaptıktan sonra çok hızlı bir şekilde sayfaları açıp işlemlerimi yaparken xxxxxxxxxxxxxxxxxxxx diye bi sayfa otomatik olarak açılıyor ve hızımı normal telefon bağlantısının bile çok altına düşürüyor aynı zamanda kullanılan bytelar deli gibi artıyor nasıl önleyebilirim bunun olmasını???LÜTFEN YARDIM ,bilgisayarlardan hiç anlamam.üstelik antivirüs programımda var onunla bu gelen sayfayı taradım ama virüs yok diyor.yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim...

ad-aware gibi proğramlarla bilgisayarınızı bir taratın.

Şu anda bilgisayarınızda bir solucan (ya da trojan ) var, ve sizin bilgisayrınızdan rasgele birşeyleri bir yere gönderiyor.

Bu ne olabilir..

Mail proğramınıda kayıtlı adreslere, rasgele dosya gönderiyor olabilir.

Eğer çözemezseniz, bir profesyonele havale edin bu işi.

Ve, şu anda o solucanın yayılmasına katkıda bulunduğunuzu unutmayın.

Bir de, ADLS bağlantınız limitli ise, o solucan sizin adınıza limitinizi doldurmakla meşgul.

Saygılarımla.

tartumar
09-03-2005, 12:44
kaldırdım ama sizin kopyaladıklarınız duruyor.

SunShine
09-03-2005, 12:46
kaldırdım ama sizin kopyaladıklarınız duruyor.

Tamam.

Ama siz de yice kaldırın. xxxxxxxxxx koyun rakam yerine..

Teşekkürler.