PDA

View Full Version : Yaz tatili için önerebileceğiniz tatil köyleri

brc@brk
15-03-2010, 17:37
Merhabalar arkadaşlar..

Malum tatil dönemi yaklaşıyor..İnternette uzun aramalarıma rağmen evet budur dediğim bir tatil köyü bulamadım..Eminim benim gibi bu konuda kararsız kalan bir çok forumdaşımız vardır..

Antalya yöresinde tavsiye edebileceğimiz artıları ve eksileriyle tatil köylerini paylaşsak yararlı olur diye düşünüyorum..

Şimdiden önerileriniz için çok teşekkürler..

kadir_ist
09-07-2011, 10:00
hep yakındığım bi konuya değineyim.Yabancılar, 3 paraya tatil köylerinde tatil yaparken, bizim insanlarımız niye yabancılara kıyasla daha yüksek fiyattan kalmak durumunda bırakılyor. Bir arkadaşım yurtdışı rezervasyon sitelerini karşılaştıran bir arama motoru oluşturdu. Faydalanmanız dileğiyle.

www.birdolutatil.com
----------------------------------------------------------------------------------------
Tatile yabancı turistlerin fiyatlarıyla çıkın.
www.birdolutatil.com ile yurtdışından rezervasyon yapan sitelere erişir; ve bu sitelerden turist fiyatlarıyla otel rezervasyonu yapabilirsiniz.
Otel Fiyatlarını Karşılaştırın - En İyi Otel Fırsatları Garantisi
www.birdolutatil.com

ŞEMS
09-07-2011, 11:07
bende bende

yağmur
18-07-2012, 22:22
Sevgili brc@brk , size lilyum fotoğrafı yerine bu yaz kendi çektiğim Knidos Datça fotoğrafı yollasam...

http://f1207.hizliresim.com/z/l/9ut94.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

ugurg
18-07-2012, 22:36
Balıkesir,erdek çok güzel yerlerden biridir.....;:))

Ben şahsen çok sevdim.

ayhan53
18-07-2012, 22:41
http://www.alibey.com/tr/club-manavgat/aquapark

tek geçerim herkesede tavsiye ederim oteli odaları yemekleri servisleri helede aquaparkı müthiş
kışın erken rezervasyonda %40 indirimli gittim. Daha öncede gitmiştir. müthiş güzel

Asmiltak
03-08-2012, 03:05
Bir kıyı kasabasında doğmuş ve büyümüş biri olarak bir başka "kıyı"ya yeri kendi kasabamdan iyidir diyemedim bir türlü.. Eşiti bir yer var mı derseniz, kesinlikle Kaş derim. Kaputaş Plajını bu ülkede yaşayan herkes en az bir kez görmeli bence, mavinin her tonu aynı suda olur muymuş, olurmuş demeli.. Limanağzı, büyük ve küçük Çakıl'ı da.. Oradan Kekova'ya uzanmalı..

Akdeniz ile Ege'nin kesişiminde yer alan Kaş, karakter olarak Egeli bir yer.. Tatil anlayışı olarak da öyle.. Antalya ve çevresindeki büyük otel ve tatilköyü konsepti yok, daha minimal ama çok daha keyifli bir anlayış var.. Konaklama mekanlarında ağırlık pansiyonlarda..

Dalış yapmak için ülkemizdeki en uygun yer.. Suyun üstü ve çevresi gibi altı da çok zengin bir görselliğe sahip.. Dalış deyince gözünüz korkmasın, tam bir sektör oluşmuş orada bununla ilgili, hiç tecrübeniz olmasa bile oradaki hocalarla beraber deneme dalışları yapabiliyorsunuz..

Kol kaslarınıza güveniyorsanız, Kekova'ya paralel uzanan, vaktiyle suyun bir kaç kademe altına batmış ama neredeyse batmadan önceki orjinal halini koruyan batık şehrin (adı neydi hatırlayamadım şuan) çevresini kanoyla gezmeniz şiddetle önerilir. Neredeyse tarihi bir şehri havadan turlamış gibi oluyorsunuz, eşsiz bir deneyim..

Suyun içinde mezarlık bile var desem biraz ürkütücü olur ama, gerçekten var.. Yüzlerce yıllık taş mezarlar, zamanla denizin içinde kalmışlar oradaki doğanın bir parçası, tamamlayıcısı olmuşlar, ürkütücü değil çok özgünler..

Balıktan biraz olsun anlamak gerekli çünkü kötü balıkları çok pahalıya satmaya çalışan yerler gördüm, ama iyisini uyguna bulma şansınız da var..

Son olarak, bir yerde iyi demleme çay bulabiliyorsam orası güzel memlekettir benim için:) Kaşspor'a ait bir çay bahçesi var, oranın çayı çok güzel.. Ortamı da..

İyi tatiller:)

Subjective
14-01-2013, 19:15
fethiye ölüdeniz civarına tatilini geçirmek üzere plan yapanlara tek tavsiyem bundan mutlaka vazgeçin..
helikopter ya da paraşütle yukardan bakıldığında ölüdeniz inanılmaz güzel gözüküyor ama sahili o kadar kötüki..
bir kere o upuzun sahilin suya yakın yerleri baştan sonra çakıldan daha büyük taşlarla kaplı. keza suyun içi de..
kum kısım sadece denizin 15 metre yukarısında yol boyuna doğru.. yani kum ile deniz arasında iğrenç taşlık var. çıplak ayakla yürürseniz ayaklarınız acır.
ayrıca deniz çok dengesiz. 1 adım atıyorsunuz bir anda su boyunuza geliyor.
bi kere de şansımızı içerdeki koy da deneyelim dedik. o kadar pis ti. o bölümde su devir daim olmadığından pislik suyun içinde sabit.
işin asıl kötü yanı her iki taraf için de para ödemek zorundasınız.
pes yani..
ama çevre harika..
mesela kelebekler vadisi.. kayaköy, saklıkent müthiş.. hele yakapark inanılmaz..
ama ölüdeniz felaket..
mersinden çanakkaleye kadar ege de ve akdeniz de görmediğim ve girmediğim deniz kalmadı am ölüdeniz kadar 5 para etmezini görmedim.
evet suyu temiz tamam ama zaten ege de bolca var mavi bayraklı sahiller..
gökyüzünden çekilen ölüdeniz resimlerine kanmayın derim..

ayhan53
14-01-2013, 19:16
ölüdenizi bende beğenmemiştim

Subjective
14-01-2013, 19:47
Eger yolunuz düşerse keşan erikli sahilini öneririm.
Saroz körfezinde inanilmaz temiz denizi var. Ve akvaryum gibi.
Plaji muthiş güzel ve çok büyük.
Yazlik evler var kiralanabiliyor. Fiyatlar makul..
Tek kötü yani yaz kisa sürer orada.
20 haziranda başlar 20 eylülde biter.
Ama istanbula yakin olusu muthis avantaj...

Subjective
14-01-2013, 19:50
Birde antalyada olimpos ta çok uygun fiyatli bungalov lu küçük ama sempatik yerler var..
Ama ailecek kalmak zor olabilir.
Gençler ve maceraci ruhlu lar icin çok uygun..

Subjective
14-01-2013, 19:57
Vaaay baskan harbiden guzelmis burasi :)
Ama biz daha dün erken rezervasyon ile bodrum dan wow resort hotel i aldik yaw temmuzda gidicez.
Senin şu mesaji 3 gün önce görseydim keşke..
Neys artik saglik olsun. Seneye bakariz :)

http://www.alibey.com/tr/club-manavgat/aquapark

tek geçerim herkesede tavsiye ederim oteli odaları yemekleri servisleri helede aquaparkı müthiş
kışın erken rezervasyonda %40 indirimli gittim. Daha öncede gitmiştir. müthiş güzel

ayhan53
14-01-2013, 20:30
Birde antalyada olimpos ta çok uygun fiyatli bungalov lu küçük ama sempatik yerler var..
Ama ailecek kalmak zor olabilir.
Gençler ve maceraci ruhlu lar icin çok uygun..

işlletmecisi almanyadan babamın arkadaşıdır.

ayhan53
14-01-2013, 20:32
Vaaay baskan harbiden guzelmis burasi :)
Ama biz daha dün erken rezervasyon ile bodrum dan wow resort hotel i aldik yaw temmuzda gidicez.
Senin şu mesaji 3 gün önce görseydim keşke..
Neys artik saglik olsun. Seneye bakariz :)

ta geçen sene koydum

tam çocuklara göre bi yer 2-3 yılda bir giderz.

çocukları salıyoruz aqaparka rahat rahat tatilimizi yapıyoruz.

Subjective
14-01-2013, 20:36
Aynen başkan..
Salacan cocuklari. Tatilde kafa dinliycen..
Biz gecen yil bodrumdaydik tatilden hic bisii anlamadik. Bizim ufak kiz zehir etti yaw tatili :(
Mal gibi gittik mal gibi geldik..

ta geçen sene koydum

tam çocuklara göre bi yer 2-3 yılda bir giderz.

çocukları salıyoruz aqaparka rahat rahat tatilimizi yapıyoruz.

ayhan53
14-01-2013, 20:44
Aynen başkan..
Salacan cocuklari. Tatilde kafa dinliycen..
Biz gecen yil bodrumdaydik tatilden hic bisii anlamadik. Bizim ufak kiz zehir etti yaw tatili :(
Mal gibi gittik mal gibi geldik..

dediğim yer rahat bi tatil için birebir
sabah 10 da giriyorsun akşam 18 e kadar

deniz kumu getirip
deniz kumlu çok büyük bi havuz bile yapmışlar
bizim küçük çocuk yüzme havuzundan çıktımı kova kürek orda oynayıp durdu

Subjective
14-01-2013, 20:48
Neyse artik biz de wow resort bodrum un mini aqua sina takiliriz artik :)
Ama bunu kesin not aldim bi yere. Seneye bu otele şekil yapmak şart..

işçi74
14-01-2013, 20:55
Sevgili brc@brk , size lilyum fotoğrafı yerine bu yaz kendi çektiğim Knidos Datça fotoğrafı yollasam...

http://f1207.hizliresim.com/z/l/9ut94.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

slm,,

Geçen sene gidemedim,nasipse bu sene yine laçin deyiz,son 4 yıldır ğiderim,havasındanmıdır taş evlerindenmidir bilmiyorum lakin

tek bildigim orda yaşlanıcaz ailecek:)

Subjective
14-01-2013, 20:57
Malesef bizim memlekette sistem bu :)
Otelleri yabancilara beleşten biraz daha pahaliya satarlar.. türklere ise geçir babam geçir..
Bi de bu yabancilar aksama kadar otelden de cikmaz hersey dahil oldugundan.. esnafada bi sey kazandirmazlar.
Sistem turizmi yabancilara muhtaç hale getirmis..
Ben ise ucuz tatil yapacam diye temmuzda gidecegim otele ocak ayinda kayit olup ödemeye başliyorum.
Neyse ama bayaa ucuza kapattim wow resort u. :)
Sezonda 300 tl olan şeyi şimdi aldim 170 tl :)
Hic yoktan iyidir diyecez artik..

hep yakındığım bi konuya değineyim.Yabancılar, 3 paraya tatil köylerinde tatil yaparken, bizim insanlarımız niye
yabancılara kıyasla daha yüksek fiyattan kalmak durumunda bırakılyor. Bir arkadaşım yurtdışı rezervasyon sitelerini karşılaştıran bir arama motoru oluşturdu. Faydalanmanız dileğiyle.

www.birdolutatil.com
----------------------------------------------------------------------------------------
Tatile yabancı turistlerin fiyatlarıyla çıkın.
www.birdolutatil.com ile yurtdışından rezervasyon yapan sitelere erişir; ve bu sitelerden turist fiyatlarıyla otel rezervasyonu yapabilirsiniz.
Otel Fiyatlarını Karşılaştırın - En İyi Otel Fırsatları Garantisi
www.birdolutatil.com

işçi74
14-01-2013, 20:57
işlletmecisi almanyadan babamın arkadaşıdır.

Başkan sana kıyagı almanyadan yapmışlar,ben bakıyorum fiyatlara bana sanki kızak gibi geldi:)

Subjective
14-01-2013, 21:01
Müdürüm memlekette yaşlanmak icin cok guzel yerler var ama asmiltak renktaş imin dedigi kaş kesinlikle 10 numara..
Bende orada yaşlanicam inşallah.
Emekli olunca aliyorum oradan yazligi :)

slm,,

Geçen sene gidemedim,nasipse bu sene yine laçin deyiz,son 4 yıldır ğiderim,havasındanmıdır taş evlerindenmidir bilmiyorum lakin

tek bildigim orda yaşlanıcaz ailecek:)

işçi74
14-01-2013, 21:03
Evet renkler zevkler tartışılmaz,,herkese iyi akşmlarrrrr

Subjective
07-02-2013, 09:13
Hayirli olsun bodrum wow resort u erken rezervasyon indirimiyle aldik...
Gitmeye 6 ay var ama daha simdiden ödemeye başladik :)
Daha tatili yapmadan ödemeleri yapmakta koyuyor bira ama neyse.. :he:

kordsa
17-02-2013, 21:54
1 hazirana kadar gideceklere öneririm : kemer simena tatil köyü uhd 62 tl kişibaşı

http://www.grupanya.com/istanbul/firsat/mika-simena-tatil-koyu?irc=adl2-ccd

rekorb
06-05-2013, 21:25
Hayirli olsun bodrum wow resort u erken rezervasyon indirimiyle aldik...
Gitmeye 6 ay var ama daha simdiden ödemeye başladik :)
Daha tatili yapmadan ödemeleri yapmakta koyuyor bira ama neyse.. :he:

Ben de Bodrum düşünüyorum bu yıl. WOW Resort'a da baktım. Fakat pek olumlu yazılar okuyamadım hakkında. Siz neden burayı tercih ettiniz?

Bodrum için tavsiyesi olan arkadaşlar varsa öğrenmek isterim.

brokerüstad
23-06-2013, 11:35
Arkadaşlar yine tatil sezonu geldi
sizlerin önerebileceği 1 haftalık tatil için güzel ve ucuz olan bir yeri paylaşabilirmisiniz
deniz olan bir yer olabilir kafamızı rahatça dinlayabileceğimiz tabiat harikası ucuz ve nezih yerleri yazabilirmisiniz

refaba
15-07-2013, 22:05
Arkadaşlar yine tatil sezonu geldi
sizlerin önerebileceği 1 haftalık tatil için güzel ve ucuz olan bir yeri paylaşabilirmisiniz
deniz olan bir yer olabilir kafamızı rahatça dinlayabileceğimiz tabiat harikası ucuz ve nezih yerleri yazabilirmisiniz

Ben 10 sene boyunca Akyakaya gittim,güzel sakin ve sakin,çam ağaçlarının içinde bir ilçe,yanlız Apart ve Pansiyonlar kısıtlıdır,önceden rezervasyon yaptırmanız lazım,2010'dan sonra pek gitmedim,başka yerlere takıldım,Gökova körfezinde tekne gezintişi şahanedir,öğle yemeği içindedir,2010'da apart fiatlerı 100 tl cıvarıydı,önceleri 40-50 derken 100 tl cıvarına çımıştı en son,apartlar güzeldir,tam dayalı döşelidir,istediğin yemeği yapabilirsin,aynen eviniz gibidir,benim çocuğun biri Muğla Üniversitesinde okurken keşfetmiştim burayı,arabam olduğundan burayı merkez olarak kabul ettim,Bodrum,Turgutreis ve Marmaris ve Köyceğiz arasında mekik dokudum,esas ben normalde 70'li yıllarda Antalyaya takılırdım,sonra Alanyaya takılmaya başladım 90 sonrasından itibaren,neyse karar sizin,uygununu araıyorsanız ben Akyaka diyorum,tabiki şimdi fiatları pek bilmiyorum,apartta yedek yataklarda vardır extra para almazlar.

ayhan53
15-07-2013, 22:07
http://www.etstur.com/Ali-Bey-Club-Manavgat

gene tek geçerim:)

guneysu
15-07-2013, 22:11
Rizedeki köyümü bende tek geçerim.:)

Sent from my GT-I9300 using hisse.net mobile app

Subjective
15-07-2013, 22:32
Ben de Bodrum düşünüyorum bu yıl. WOW Resort'a da baktım. Fakat pek olumlu yazılar okuyamadım hakkında. Siz neden burayı tercih ettiniz?

Bodrum için tavsiyesi olan arkadaşlar varsa öğrenmek isterim.

haziranin son haftasi bu otelde tatilimi geçirdim.
yemekleri inanilmaz.. müthiş diyebilirim. asla aç kalmazsınız bu otelde :)
denizi de şahane. gerçi gümbetin denizini begenmezler cok kalabalik diye ama bunun plajı özel. ve güvenlik mevcut.
akşamlari animasyon filan. yani gönül rahatligi ile kalinabilecek tam bir aile oteli..
bodrum merkeze en yakin 5 yıldızlı otel :)

Subjective
15-07-2013, 22:33

sayın mod'um bende giresundaki köyümü tek geçerim :)
yeşil ve ağaçsız 1 metrekaresi bile yok.

refaba
15-07-2013, 22:34

Giresunda çok güzeldir havalar iyi gittiği müddetçe,yaylalarıda çok güzeldir,zaten en güzel yaylalar,Giresun, Artvin arasındadır,buraları çok gördüğümden gençliğimde,Mesleklerim gereği yurdumun her yerini gezdim,yaklaşık olarak 50 cıvarı il gördüm,gerçekten yurdumuzda her yerin ayrı bir özelliği var.Yanlız 70 yıllarda en tuhafıma giden olay,genellikle Antalya ve Alanyaya takılırdım,yolculuk çok çileli geçerdi Ankarada çalışırken,özel arabam yoktu o zamanlar,Alanya damlataş mevkisinden Antalya mevkisi istikametine doğru mağara ağzından ıslık çalsan duyulurdu yüzlerce metre ileriden,Antalya Konyaaltıda öyleydi,o yıllarda gerçekten burada in cin top oynardı,93 yılında Alanyaya gittim şaşırdım,bütün Almanlar oradaydı,eskiden Almanyada öğrenim gördüğümden sanki kendimi Almanyada sandım,işte o yüzden devamlı oraya takıldım yıllarca,iyi kötü evde var nasıl olsa,kendimin olmasa bile arkadaşlar sağolsun,Zamanında ülkede İmar İskan Bkanlığında çalışırken ilk toplu konut girişimciliğinde bulunmuştuk,çok pişmanım her deniz kenarından bir konuta gir,yapamadım siyasal yüzünden,neyse yinede fırsat buldukça gezimi ihmal etmedim,şimdi çocuklarıma diyorum size her yeri gezdirdim,hiçbir baba bunu yapmamıştır,gezdiğimiz yerlerden bir ev alında eski anılarımızı hatırlayalım diye,neyse sevgi saygılarlan.

refaba
15-07-2013, 22:39
sayın mod'um bende giresundaki köyümü tek geçerim :)
yeşil ve ağaçsız 1 metrekaresi bile yok.

Giresunun hangi tarafındansınız,genellikle Giresunun ilk Türk ailelerindeniz,1600 yıllarında yerleşmişiz, Osmanlı bağışlamış çoğu topraklarımızı Türklerin nüfusu çoğalsın diye,nereli olduğunuzu yazarsanız memnun olurum.

ayhan53
15-07-2013, 22:40

o ayrı
http://www.bidepo.com/images/hemsin105.jpg
http://www.bidepo.com/images/hemin5.jpg

refaba
15-07-2013, 22:45
gene tek geçerim:)

Verdiğiniz link çalışmıyor,merak ettim bakayım dedim.

ayhan53
15-07-2013, 22:50
Verdiğiniz link çalışmıyor,merak ettim bakayım dedim.
düzeltim müthiş bi aquaparkı var
http://www.etstur.com/Ali-Bey-Club-Manavgat

Subjective
15-07-2013, 23:19
Giresunun hangi tarafındansınız,genellikle Giresunun ilk Türk ailelerindeniz,1600 yıllarında yerleşmişiz, Osmanlı bağışlamış çoğu topraklarımızı Türklerin nüfusu çoğalsın diye,nereli olduğunuzu yazarsanız memnun olurum.

giresun merkez e baglı bir köy. batlama diye geçer.

refaba
16-07-2013, 09:36
giresun merkez e baglı bir köy. batlama diye geçer.

Benim akrabaların çoğuda orada yaşar.

ayhan53
16-07-2013, 10:57
Benim akrabaların çoğuda orada yaşar.

akraba çıkacanız:he::he:

Subjective
16-07-2013, 11:07

başkan sonuçta hz adem den itibaren hepimiz akraba sayılırız :he:

refaba
16-07-2013, 11:39

Zaten Giresununa ilk yerleşenler birbirine akrabaydı,80 öncesi herkes birbirini tanırdı,doğu Çepni-batı Kıpçak oğuz boylarındandı,şimdi kim kime dum duma,sağolsun ülkenin başıda Türkleri melezleştirelim diye Suriyeli Afkanlarıda buralara postalamaya başladı,öyleya Kurtuluş savaşı Karadenizden başladı,ilerisi siyasiye girer gerçekleri bilen bilir,zaten konumuz Turizm,pek saptırmaya gelmez.

ayhan53
16-07-2013, 12:14
Zaten Giresununa ilk yerleşenler birbirine akrabaydı,80 öncesi herkes birbirini tanırdı,doğu Çepni-batı Kıpçak oğuz boylarındandı,şimdi kim kime dum duma,sağolsun ülkenin başıda Türkleri melezleştirelim diye Suriyeli Afkanlarıda buralara postalamaya başladı,öyleya Kurtuluş savaşı Karadenizden başladı,ilerisi siyasiye girer gerçekleri bilen bilir,zaten konumuz Turizm,pek saptırmaya gelmez.

orayadamı geldiler
tokatta
ırak
suriye
afganlı kaynıyor
çoğu hristiyanmış
ve abd adına casusluk yapıyorlarmış.

DoğuTürk
16-07-2013, 12:22
bizde afganistana mı gitsek ?

Koray
01-10-2014, 10:45
Yunan adaları ...

ayhan53
12-01-2015, 11:25
http://www.etstur.com/Paloma-Grida-Resort-Spa?gclid=CjwKEAiA_s2lBRCe1YPXxtSe-DcSJACCIh3LXf5dn6gvHURqhyqEyrYb6T1fbQUH2RTtYliFUE2-UBoCnyXw_wcB

bu sene buraya gidiyorum nisan ayında önerip önermeyeceğime sonra karar veririm:)

ayhan53
12-01-2015, 11:30
Kış aylarında erken rezervasyon fırsatından yararlanmanızı tavsiye ederim. Birçok fırsat sitesi var bu şekilde. Tercihinize kalmış fakat karar verdiyseniz gideceğiniz yere, Dünyadaki tüm otel rezervasyonu (http://otel.encazip.com/) sitelerini karşılaştıran bir site buldum çok uygun fiyatlar sunuyor ve Dünya'nın neresine isterseniz rezervasyon yaptırabiliyorsunuz. Paylaşıyorum bir inceleyin derim.

sizin verdiğiniz linkten 3 gün için 1.560 tl fiyat verdi
oysa ben ets turdan 750 tl fiyat aldım neredeyse yarı yarıya

emre*36
16-02-2015, 01:33
bu sene ruslar fazlaca gelmez fiyatlamalarda dikkate almalı

taita-x
23-02-2015, 08:51
Tatil = Kaş

5 senedir başka bir yere gitmiyorum...
Umarım bozulmaz...

ayhan53
28-05-2016, 11:01