PDA

View Full Version : Derinlik Hakkında Bilgi ?

zenon
31-01-2005, 12:27
Acaba forumdaşlarım hangi programları kullanıyor. Önerilerde ve kıyaslamalarda bulunabilecek arkadaşlar, tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Bedavalar (Programlar veya Site üzerinden)
Ücretliler (Derinlikli, derinliksiz, ucuz pahalı vs., küçük hacimli vs.vs.)

Baydisiplin
31-01-2005, 12:45
Sn Zenon, bu devirde "BEDAVA" Diye bir kavram kalmadı, ne alırsan parayla:)

dr.denemours
31-01-2005, 12:47
Paralı olanlardan platodata'nın euroline programını kullanıyorum ve gayet de memnunum.

alihoca
31-01-2005, 13:40
jAVA TRADER

//Sayın Üyelerimiz ve Ziyaretçilerimiz,
Matriks Web içeriği, JavaTrader programı, MetaStock Veri Aktarım Programı Matriks Forum, Analiz Verileri ve Kurumsal Yorumcular Matriks.Net paketi olarak düzenlenmiştir.

Yeni yayın dönemi, 1 Şubat 2005 tarihinde başlayacaktır.

Abonelik Bedeli
3 Aylık abonelik: 50 YTL
6 Aylık abonelik: 90 YTL
1 Yıllık abonelik: 160 YTL
Fiyatlarımıza KDV Dahildir.
Olarak fiyatlandırılmış olan seçenekler için abonelik bedeli

Matriks Bilgi Dağıtım Hiz. A.Ş.
Oyakbank Bebek Şb. (Şube kodu: 184)
Hesap No: 4296966

hesabına yatırılarak eskiden olduğu gibi [email protected] mail atarak bilgi verilmelidir.

Saygılarımızla,

Matriks Bilgi Dağıtım Hizmetleri A.Ş.//

Daha fazla bilgi için kurum bilgileri;
Matriks Bilgi Dağıtım Hizmetleri A.Ş.
Kuştepe Leylak Sk.
Nursanlar İş Merkezi A Blok
Kat 12
Şişli / İSTANBUL
Tel : +90.212.356 64 00
Fax : +90.212.356 47 88

desmo
31-01-2005, 14:15
ustalar forumda yeniyim, alim-satim -emir vs. icin onereceginiz kurum varmi? hesabin oldugu yatirim veya banka sirketi musterisine ucretsiz takip programi vermezmi? saygilar.

madenr
31-01-2005, 14:32
Finansonline üyelerine ıbs Real trade veriyor.Sevgilerimle

BOYNER
31-01-2005, 14:38
Dışbank Euroline derinlik ve platodata seans takip hizmeti veriyor. Fakat ADSL kullandığım için, derinlik hizmetinin bir faydası olmuyor...

zenon
31-01-2005, 15:44
Dışbank Euroline derinlik ve platodata seans takip hizmeti veriyor. Fakat ADSL kullandığım için, derinlik hizmetinin bir faydası olmuyor...

pardon, neden ADSL kullandığınız için derinlik hizmetinin bir faydası olmuyor anlayamadım.

BOYNER
31-01-2005, 15:53
Derinlik hizmetinin ADSL ile alınmasının mümkün olmadığını söylediler. Dediklerine göre yalnızca dial-up bağlantı ile oluyormuş. Bu yüzden e-kolay bağlantı paketinide hediye olarak veriyorlar...

BOZOK
31-01-2005, 15:56
Derinlik hizmetinin ADSL ile alınmasının mümkün olmadığını söylediler. Dediklerine göre yalnızca dial-up bağlantı ile oluyormuş. Bu yüzden e-kolay bağlantı paketinide hediye olarak veriyorlar...
dial-upbaglanti ne demek bir aciklaya bilirmisiniz :confused:

BOYNER
31-01-2005, 16:00
56k modemlerle çevirmeli bağlantıdan yapılan bağlantı türü. e-kolay, superonline,tt-net, turk.net v.s.. Bildiğin bağlantı işte......

Perke
31-01-2005, 16:02
dial-upbaglanti=Normal telefon bağlantısı ile internete bağlanmak

BOZOK
31-01-2005, 16:03
tesekkurler

cenkog
31-01-2005, 16:16
Güzel bir soru . Antik çağlarda insanların Internet'e bağlanmak içi kullandıkları eski bir teknoloji bu . Telefon hattı üzerinden analog olarak veri aktarılırdı ve komik bir şekilde internet'e bağlıyken telefonunuzun hattı meşgul gözükürdü karşı tarafa :D

BOZOK
31-01-2005, 16:19
Güzel bir soru . Antik çağlarda insanların Internet'e bağlanmak içi kullandıkları eski bir teknoloji bu . Telefon hattı üzerinden analog olarak veri aktarılırdı ve komik bir şekilde internet'e bağlıyken telefonunuzun hattı meşgul gözükürdü karşı tarafa :D
iyide teknoloji gelistikce bunlar sistemlerini niye gelistiremiyorlar eski baglantiyi nerden bulalim demi amaaaa :D

user
31-01-2005, 21:03
Bu konuda en iyiler arasında ataonline olması lazım. Hep önde gidiyor. Derinlik hariç çok güzel takip programı kullandırıyor (birden fazla). Diğeri Tacirler. Belli bir işlem hacmi üzerinde derinlikli takip kullanım hakkı veriyor.

Ayrıca alım satım işlemlerini internet üzerinden yapmak (genel olarak,firma ayırmadan) artık saniyelik ve çok kolay. Artık aracı kuruma bile gitmiyorum.

Program takipi için dial-up veya adsl ayrımı olmaması lazım. Dört kurumla internet üzerinden aynı anda çalışıyorum.Adsl' e geçtim hiç böyle bir konu geçmedi. Tam tersine 512.000 bps. ile süper hızlı ;)

desmo
31-01-2005, 21:22
öneriler icin tesekkur.

BOYNER
31-01-2005, 21:36
"Derinlik kullanıcılarının, İMKB yayın talimatları gereğince, tek bir ISP üzerinden yayın almaları zorunludur; bu nedenle, bigparapro şu an için sadece e-kolay üzerinden dial-up izlenebilmektedir."

euroline değilde, bigparapro ADSL üzerinden çalışmıyormuş...

user
31-01-2005, 22:07
Ah zoo..

ok. o zaman

paribus
31-01-2005, 22:09
Gedik yatırımı tavsiye ederim tüm arkadaşlara ,tüm yatırımcılarına alt limit olmaksızın real trade net programı,aylık 125 işlem hacmine real trade pro ve derinlik ,adsl kullanmanız derinlik için problem olmuyor ayrıca ve gedik.net portalına üye olan herkese 3 ay sınırsız gedik.net hediye ediyorlar.

user
31-01-2005, 22:37
Naşı yani ?

125.000 ytl mi? hacim

paribus
31-01-2005, 22:43
:) 125 milyar =125,000 ytl ewet doğru hesap..

BOYNER
08-02-2005, 12:50
Değerli Abonemiz,
Öncelikle Bigparapro'ya göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı teşekkür ederiz. İMKB derinlikli yayın konusunda oldukça hassas olduğundan, bu hizmeti veren kurumlara tek bir ISP üzerinden kapalı devre (multicast) yayın yapma zorunluluğu getirmiş durumdadır. Bu nedenle, derinlikli yayın izlemeniz için
e-kolay bağlantısı gerekmektedir. Ancak konuyla ilgili görüşmelerimiz İmkb yle sürmekte ve bu konuda gelen müşteri şikayetleri kendilerine iletilmektedir. Görüşmelerimizin olumlu sonuçlanması durumunda ADSL le yayın almanız mümkün olabilecektir.
Saygılarımızla
bigparapro

zxcvb
08-02-2005, 20:26
BigPara derinlikli kullanıyordum. Dial-up ve çok çok ağır çalışıyordu. Açtıktan 10 dakika sonra bile dolmayan veriler oluyordu. Teletex e bakmak zorunda kalıyordum, maalesef.

IBS derinlikli yayını ADSL üzerinden de veriyor. Ona abone oldum. Evet bigpara dan oldukça hızlı ama..

Aması şu:
ADSL de veri kaybı kaçınılmaz olduğundan, seans boyunca sürekli bağlı bile kalsanız bazı bilgileri eksik alıyorsunuz. Mesela paragiriş çıkışı ve hisseyi alan satan kurumlar bilgileri yanlış oluyor. Tüm seansı izlemezseniz zaten bu bilgiler külliyen hatalı olmuş oluyor.

Çanak antenle yayın almada veri kaybı minimuma iniyormuş, şimdi onu araştırıyorum. Ama bu çağda.. ADSL varken çanak antenle borsa izlemek bana komik hatta saçma geliyor.

Yok mu çaresi dostlar?

varyemez
08-02-2005, 23:37
paragaranti nasıl yeni abone oldum.

BOZOK
08-02-2005, 23:49
paragaranti nasıl yeni abone oldum.
:tamam: bende kullaniyorum 15 gunde bir tazeliyorum yoksa 3 ytl :dolar: odemek gerekiyor su kazanamayip birde para ver :mad: hemde derinlik bile yok :mad: sacmalik ama :o is bankasinin boyle bir sitesi bile yok :hayır: adamlar musteriye hizmet degil iskence yapiyorlar :mad: :mad: :mad:

Chess
09-02-2005, 00:05
Sayın Zxcvb,

ibs netten yayın hakkında:

Tv kanalından yayın almanın (anten veya uydu farketmez. Ancak digitürkte olmaz) hızını internette bulmak mümkün değil. Daha ziyade göndericinin internet hız kapasitesine bağlı kalırsınız ve pratikte öbürünün yerini tutamaz.

Bu sebeple ibs yazılım, net yayınında tüm dataları ve derinlikleri göndermeyi hedeflemedi. Son durumu en az kayıpla bildirebilmek için sırasız bir yayın yapıyor. Gerek derinlikli gerekse derinliksiz net yayınında.(Yapım safhasında bendenizle de toplantı yapmışlardı da .. :D :D )

zxcvb
09-02-2005, 08:17
Sayın Zxcvb,

ibs netten yayın hakkında:

Tv kanalından yayın almanın (anten veya uydu farketmez. Ancak digitürkte olmaz) hızını internette bulmak mümkün değil. Daha ziyade göndericinin internet hız kapasitesine bağlı kalırsınız ve pratikte öbürünün yerini tutamaz.

Bu sebeple ibs yazılım, net yayınında tüm dataları ve derinlikleri göndermeyi hedeflemedi. Son durumu en az kayıpla bildirebilmek için sırasız bir yayın yapıyor. Gerek derinlikli gerekse derinliksiz net yayınında.(Yapım safhasında bendenizle de toplantı yapmışlardı da .. :D :D )

Açıklamanız için teşekkürler Sn Chess..

Ama bu zamanda hala TV den yayın haaa..
Adamlar ADSL ile film izlerken !...

Sorun sadece bir algoritma değişikliği ile çözülür zannederim. Bu aksadığını söylediğim para girişi ve hisse nin kurum dağılımı gibi toplanarak büyüyen bilgileri arada bir (yarım saat de olabilir daha az da ) yenileyip gönderseler, veya o bilgilerin olduğu pencerelere bir güncelle butonu koysalar ve o butona basınca merkezdeki bilgiler bize gelse olmaz mı? Bence olur. Onlara da yazdım, ilerde bakarız dediler. Uydu anteni al filan diyorlar.

Benim de borsa izlemek için uydu anteni kurdurmak pek garibime gidiyor.

chuckydoll
15-03-2005, 13:13
piyasada bulabilceğim en iyi derinlik yazılımı hakında önerileriniz alabilirmiyim ve de fiyatları nı ve nerden alabileceğimi de sölerseniz cok cok ii olur:D yardımlar için şimdiden teşekkürler...

chuckydoll
15-03-2005, 13:55
ben bi kaçtane buldum internetten kullanan varsa sadece yorum almak istiyorum..
Market Lideri PLATO'dan ;

EXTRANET üzerinden DERİNLİKLİ yayın için EURONET-BAR
Derinlikli İMKB verileri ; Alıcılar, Satıcılar , gerçekleşen işlemler, İMKB Endeksleri, Çapraz Kurlar, Dünya Borsaları, Serbest Piyasa kurları, Merkez Bankası verileri, Detaylı Haberler, Haber Arşivi tarama, Tahvil Bono ve Repo Piyasa Verileri, Yatırım Fonları Performans Analizi, Alarm tanımlama, Finansal Görünüm ve Şirket Karnelerine erişim, PLATO-Net Piyasa Forumu, PLATO-Net Uzman Yorumları, TV Kanalları, Radyolar, Gazeteler, İnternet üzerindeki arama motorlarına erişim, Uluslarası medya kurumlarına erişim, bağlı bulunduğunuz Aracı Kuruma erişim ve ONLINE işlem yapma imkanı, Kişiselleştirme olanakları , kayan bant üzerinde takip imkanı ve üyeler arası sohbet odaları.... Her şey elinizin altinda...

EuroBAR Abonelik Fiyatları

EUROBAR BİREYSEL PAKET FİYATLARI
Derinlikli EuroBAR Kullanım Bedelleri :
3 aylık üyelik : 255 YTL + KDV ( IMKB Derinlik Payı dahil )
6 aylık üyelik : 450 YTL + KDV ( IMKB Derinlik Payı dahil )
* Fiyata dahil olarak PLATO-Net Dial-up erişimi sağlanmaktadır. Derinlikli İMKB verileri için bu erişim kullanılacaktır.
Yüzeysel EuroBAR Kullanım Bedelleri :
3 aylık : 90 YTL + KDV
6 aylık : 150 YTL + KDV
* Yüzeysel İMKB verileri için İMKB payı bulunmamaktadır.
* Yüzeysel İMKB verileri için özel dial-up erişimi gerekmemektedir.
* KDV dahil degildir.
* KDV Oranı % 18 ' dir.

Baydisiplin
15-03-2005, 13:58
Kablosuz Uydu AraciliĞi İle Derİnlİk Sunan Şİrket Varmi. Mesela Tatİldesİn AÇip Laptopunu Bakma İmkanin Olabİlİrmİ

chuckydoll
15-03-2005, 14:07
bigparapro

bigparapro ile İMKB hisse senetleri ve tahvil/bono piyasasını, döviz piyasasını ve en güncel haberleri "internet üzerinden" eş zamanlı izleyebilirsiniz. bigparapro'da İMKB verileri derinlikli veya yüzeysel olarak yer alacaktır. Bunun yanı sıra bigparapro programında TCMB verileri, takas verileri, teknik analiz programı, mali tablolar ve aracı kurumların günlük işlem dağılımları gibi borsada alım satım kararı verirken ihtiyaç duyacağınız birçok bilgiyi bulacaksınız.

Hangi bilgilere ulaşabilirim?
Abonelik ücretleri nedir?
Abonelik koşulları nedir?
Nasıl abone olabilirim?
Minimum sistem konfigürasyonu nedir?
Yardım gerekirse?

bigparapro ile İMKB hisse senetleri ve tahvil/bono piyasasını, döviz piyasasını ve en güncel haberleri "internet üzerinden" eş zamanlı izleyebilirsiniz. bigparapro'da İMKB verileri derinlikli veya yüzeysel olarak yer alacaktır. Bunun yanı sıra bigparapro programında TCMB verileri, takas verileri, teknik analiz programı, mali tablolar ve aracı kurumların günlük işlem dağılımları gibi borsada alım satım kararı verirken ihtiyaç duyacağınız birçok bilgiyi bulacaksınız. Ayrıca, bigparapro programını kullanabilmeniz için ihtiyaç duyacağınız e-kolay.net bağlantı paketi de sizlere tarafımızdan verilecektir.

· Yüzeysel Bilgiler:
· İMKB Verileri: Eş zamanlı tüm hisse senedi, tahvil/bono/repo verileri
· Döviz Piyasaları: Serbest piyasa, TCMB verileri, ve çapraz kurlar
· TCMB bilgileri
· Altın verileri: Gr/TL ve USD/Ons
· Yabancı Borsa Endeksleri
· Derinlik Verileri: Abonelik türüne göre; sadece hisse senedi veya tahvil derinlik bilgileri; ya da her iki derinlik yayınını da eş zamanlı izleme imkanı.
· Temel Analiz: İşlem gören hisselerin son bilanço ve mali tabloları
· Teknik Analiz: Eş zamanlı teknik analiz yapma imkanı
· Aracı Kurum Dağılımları: Hisse bazında, işlem yapan kurumların detay bilgileri
· Takas Dökümleri: Hisse senedi veya aracı kurum bazında takas analizleri

fiyatlar
Ürün Karşılaştırma Çizelgesi
Ürünler Abonelik Fiyatları
1 Ay 3 Ay 6 Ay 12 Ay
bigparapro Yüzeysel 34,22 YTL
34.220.000 TL 99,12 YTL
99.120.000 TL 171,10 YTL
171.100.000 TL 295,00 YTL
295.000.000 TL
bigparapro Hisse Derinlikli 102,66 YTL
102.660.000 TL 297,36 YTL
297.360.000 TL 545,16 YTL
545.160.000 TL 1.043,12 YTL
1.043.120.000 TL
bigparapro Tahvil Derinlikli 114,46 YTL
114.460.000 TL 325,68 YTL
325.680.000 TL 579,38 YTL
579.380.000 TL 1.111,56 YTL
1.111.560.000 TL
bigparapro Hisse ve Tahvil Derinlikli 177,00 YTL
177.000.000 TL 509,76 YTL
509.760.000 TL 936,92 YTL
936.920.000 TL 1.825,46 YTL
1.825.460.000 TL

Fiyatlara %18 KDV dahildir.

chuckydoll
15-03-2005, 14:18
ibs realtrade net/pro

Genel Ürün Özellikleri :
Borsa ve para piyasalarındaki veri ve haberleri eşanlı izleyebileceğiniz, analizlerinize ve karar vermenize yardımcı olacak araçlar sunan, alım satım emirlerinizi en hızlı biçimde iletmenize ve onayını almanıza olanak tanıyan, üstün bir iletişim ve alım satım platformudur.

İçeriği:
• IMKB Hisse Senetleri Piyasaları bilgileri, Pro versiyonunda Derinlik Bilgileri
• Tahvil Bono, Repo piyasaları yüzeysel bilgileri, Takasbank dökümleri, T.C. Merkez Bankası verileri, Serbest piyasa döviz, Uluslararası pariteler ve önemli endeks bilgileri,
• Temel Veriler,
• interaktif Teknik Analiz,
• Piyasa Haberleri
• Ve tümüyle elektronik, arada insan gerektirmeyen alım / satım emirleri gönderebilme özelliğiyle, tam bir Borsa İşlem Terminali.

fiyatlar IBS Net/ IBS Pro
İMKB derinlik payı dahildir.
3 Aylık Abonelik 95 YTL. /315 YTL.
6 Aylık Abonelik 155 YTL/. 570 YTL.
12 Aylık Abonelik 265 YTL. / 1060 YTL.
Veri + Program CD'si — 10 YTL.

abdi
15-03-2005, 14:22
bu fiyatlar ne böyle??ben tacirler ile çalışıyorum..aylık işlem hacmim 100 milyar eski tl den fazla olduğu için derinlikli IBS pro kullanıyorum...bunun için ekstradan hiçbir ücret ödemiyorum..

Baydisiplin
15-03-2005, 14:22
Kablosuz Uydu AraciliĞi İle Derİnlİk Sunan Şİrket Varmi. Mesela Tatİldesİn AÇip Laptopunu Bakma İmkanin Olabİlİrmİ

yok kardeşim yok

chuckydoll
15-03-2005, 14:29
foreks'ten
FX2000
FX2000 Programı finans piyasalarındaki bilgilerin izlenebilmesine olanak tanıyan ve FOREKS A.Ş. bünyesinde hazırlanan bir yazılımdır. Program içerisindeki İMKB verileri, yurtiçi ve yutdışı piyasa bilgileri ve haberler gerçek zamanlı (real time) olarak sunulmaktadır.
FX2000 programında bilgiler kullanıcıya Televizyon yayını ile VBI teknolojisi kullanılarak ulaştırılmaktadır. VBI teknolojiisi Teletekst yayınının bir kısmının veri taşınması amacıyla kullanılmasıdır. Kullanıcılar, bilgisayarlarına Foreks tarafından sağlanan VBI kartlarını takarak, SHOW TV yayınını çok net alan bir anten aracılığı ile verilere hiç bir gecikme olmaksızın erişirler. FX2000 programını kullanabilmek için en az PII tabanlı,64 MB hafızası ve hard diskinde 1 GB boş yer olan bir bilgisayara ihtiyaç vardır.

webfx derinlikli
WebFX Derinlikli, derinlikli İMKB verilerini, Foreks Haber Merkezi haberlerini, İMKB şirket haberlerini, yurtdışı spot pariteleri ve yurt içi döviz piyasalarını Foreks özel internet erişim paketiyle anlık olarak izlemenize imkan veren, Java teknolojisiyle geliştirilmiş browser tabanlı bir üründür.

Bugüne kadar derinlikli İMKB verileri çanak anten aracılığıyla izlenebiliyordu. Artık internete Sabanci Telekom üzerinden bağlanan tüm kurumsal ve bireysel kullanıcılar için derinlikli İMKB verilerini bu erişim üzerinden izlemek mümkün.

WebFX Derinlikli _ Önümüzdeki ayın 1 i -Nisan(Apr)

--------------------------------------------------------------------------------

3 Aylık (3 Months) 302.00 YTL

6 Aylık (6 Months) 538.00 YTL

12 Aylık (12 Months) 1,036.00 YTL

chuckydoll
15-03-2005, 14:39
bi tanede www.matriksdata.com da var...

zxcvb
15-03-2005, 15:00
Ben bigpara pro derinlikli 1-2 ay öncesine kadar kullandım. Dial-up olduğu için açık tuttuğunuz sürece kontör yazıyor. 5 ssat 6 milyon tutarsa ayda 120-140 milyon da telefon parası extradan geliyor.

Arasıra açmayı deniyordum. 10-15 dakika bekleki istediğin bilgiler dolsun. Bir sürü boş bilgi hücresi.. Yani sürekli açmanız gerekiyordu..

Şimdi düzelttiler mi bilmem.

CERİTKALE
15-03-2005, 15:14
ADSL üzerinden veren hangisi?

abdi
15-03-2005, 15:16
Originally Posted by Baydisiplin

IBS pro dataları çanaktan alabilirsin...skystar2 receiver ile...istersen ADSL ile...ama çanak daha hızlı..

zxcvb
15-03-2005, 16:27
ADSL üzerinden veren hangisi?

IBS veriyordu, IMKB tarafından yasaklanmış olduğundan o da vazgeçti. Sadece mevcut abonelerin süresinin dolması bekleniyor, benim gibi..

İMKB ile görüştüm, ADSL konusu yönetim katında imiş. Orada görüşülecekmiş.
Helal olsun bu devletçi kafaya. Bu ADSL çağında, insanlar ADSL ile film bile izlerken millete çanak anten kurduruyorlar.

Neymiş, güvensizmiş, kaçak olurmuş. Yanayım o akla. Kaçağı yapan her yolla yapar zaten, sen ne yaparsan yap.

İnşallah bu tavırdan geri adım atacak bir karar çıkar. Ne zaman karar vereceklerse.

zxcvb
15-03-2005, 16:28
Dial-up derinlik kullanıp da memnun olan arkadaş var mı?

BOYNER
15-03-2005, 16:33
BigParaPro, kısa zaman içinde ADSL ile hizmet vermeye başlayacığını belirtti...

CaRReRa
31-03-2005, 14:30
Derinlik almak istiyorum.Önerebileceğiniz aracı kurum banka var mı (fiyat,hız v.s ...) neye dikkat etmem gerekli bazı aracı kurumlar sınırlı kağıt gösteriyor.Yardım???

Firat
31-03-2005, 15:23
Camiş menkule (iş bankası iştiraki) abone olursan ve ayda yaklaşık 120 milyar üzeri işlem yaparsan bedavaya derinlik alabilirsin. derinlik ibs de aylık toplam yaklaşık 120 milyon lira. camiş menkul de 120 milyar liradan daha az işlem hacmi yaparsan aradaki farkı hesabında düşerler. (mesela 70 milyarlık işlem hacmine ulaşırsan 50 milyon lira fark ödersin) 120 milyarı aştığın aylarda derinliğe para ödemiyorsun.
derinlikli borsa için bilgisayarına takılacak bir aygıda 50 dolar civarı depozito ödüyorsun. benim bildiğim bunun harici bi masraf yok. umarım az da olsa yardımcı olabilmişimdir...

abdi
31-03-2005, 16:54
Derinlik almak istiyorum.Önerebileceğiniz aracı kurum banka var mı (fiyat,hız v.s ...) neye dikkat etmem gerekli bazı aracı kurumlar sınırlı kağıt gösteriyor.Yardım???

**Tacirler menkul ile çalışırım...Derinlikli IBS Pro lullanıyorum..aylık işlem hacmi 100 milyar yeterli..bazı aylar piyasa iyi değilse..işlem hacmin düşükse ses çıkarmazlar(devamlı müşteri isen)..IBS için hiçbir extraya ihtiyaç yok..int. üzerinden çalışırsın..birde güniçi açığa alış imkanın var..mesela 10 milyar paran var gün içinde 30 milyarlık işlem yapabilirsin(bire üç)..bugün işe yarardı mesela..VOB olayı da var...ayrıca imkb bono/tahvil küçük işlemler piyasasından trade de yapabilirsin..her hizmet var yani..komisyon normalde binde 2..ama işlem hacmi iyi olursa binde 1...bonoda onbinde 1......bol şanslar**

chemeng
31-03-2005, 19:39
tacirler menkulle oynayan bir arkadaşım bana 16:31 de disket emir giriyorum ama emirlerin karşılarında saat yazmaması hakkında bilgi verirse sevinirim..16:31 deki emir tahtay gerçekten yazılan saatte iletiliyomu..bilgidi olan varsa yazsın..acele ...güvenebilirmiyim tacitrlere yoksa kelekmi var..

abdi
31-03-2005, 20:01
tacirler menkulle oynayan bir arkadaşım bana 16:31 de disket emir giriyorum ama emirlerin karşılarında saat yazmaması hakkında bilgi verirse sevinirim..16:31 deki emir tahtay gerçekten yazılan saatte iletiliyomu..bilgidi olan varsa yazsın..acele ...güvenebilirmiyim tacitrlere yoksa kelekmi var..

**öyle şey olur mu??? disket emri sabah seans açılmadan önce verilir..istersen akşamdan ver....seans başlamadan önce tahtada emir GÖREMEZSİN! Seans sabah 9,30 da açılır emirlerin çarpışması beklenir...aracı kurumlar emirleri disket ile girerler...Tacirlerin bize verdiği sistem online bağlı olduğu için-arada broker yok-disket seansı olan ilk 15 dakika içinde bile verdiğin emirler anında-yarım saniye gibi-tahtaya yazılır ve emrini görürsün kardeşim..ancak disket seansı içinde emir iyileştirme-emir bölme yapamazsın..yeni emirler girersin..her gelen emri anında derinlikte görürsün..Tacirlere tabi ki güvenebilirsin..işlem hacmi enyüksek kurumlardan biridir.zamanında garanti yatırımda portföyüme satış veremedim..teknik arıza zart zurt dediler..borsa taban oldu... göz göre göre sermayem gitti..hiç unutmam..asla bankalarla çalışmam...bir sorunun olursa özelime yaz hallederim