PDA

View Full Version : odl and fxcm

slayttan
10-05-2010, 12:33
Arkadaşlar fxcm'nin odl'i satın alması ile birlikte bi kaç değişiklik söz konusu..

örn:
(margin seviyesi artmış durumda) ve ayrıca serbest margin (0) olduğunda stoplanıyor tüm poslar.. (kaldı ki, daha evvelinde küçükten büyüğe doğru stoplanan poslar, şimdi artık serbest margin 0 olunca tamamen stoplancak..)
ve ayrıca 10 bin satış için (0.1) 800 usd margin aliyor artık

şimdi önerebileceğiniz (tıpkı odl'in eski hali gibi) ODL ayarında bir broker firma var mı? (

Düzgün
10-05-2010, 15:33
hesabınızda bir hata olma ihtimali yokmu şu an uygulanıyormu yada uygulanacak mı?

slayttan
12-05-2010, 12:18
hesabınızda bir hata olma ihtimali yokmu şu an uygulanıyormu yada uygulanacak mı?

henüz uygulanmadı. ancak yakındır uygulanması..
zaten odl sitesine girince de görürsünüz yeni şartları..

teknik oyuncu
25-05-2010, 16:15
ODL, FXCM tarafından satın alındı ama platformları iki günden beri çalışmıyor. Grafikler çıkmıyor. Müşteri aradığında size döneceğiz deniliyor, fakat dönülmüyor.

İnsanlar mağdur olmuşlar. Bu tam bir rezalet. Düşünün piyasaların büyük bir volatilite içerisinde olduğu bu günlerde pilatformdaki problemler dolayısıyla işlem yapamıyorsunuz.

Bu piyasada mağduriyetlerin giderilebilmesi için devlet kılını dahi kıpırdatmamaktadır. Mağdur olan yatırımcıya yetkililer, toplanın güç birliği yapın vb.gibi şeyler söylemekteler. Bu boşluktan cesaret alan kurumlar ise adeta at oynatmaktadırlar.

FXCM ile ODL birleşmesi nedeniyle insanların mağdur olmaları ve müşteri temsilcilerinin insanları adeta hiçe sayması tam bir skandal oluşturmaktadır.

Foreks konusundaki yönetmelik Ocak ayından beri çıkarılamamaktadır.

Benim de bu kurumlarda hesabım var, ben de işlem yapamıyorum. Aradığımda herkes sizin durumda, bizim yapacak bir şeyimiz yok cevabı alıyorum. Siz yine iyisiniz platform açılıyormuş, başka müşterilerin o da açılmıyor diye yanıt alıyorum.

İki kurumun birleşmesi bu şekilde mi olur? Elbette bu mağduriyetimizin bir bedeli olacak, biz de başka kurumlara gideceğiz. Ama adamların umurunda mı?

Devletin umurundamı ki, adamların umurunda olsun.

slayttan
25-05-2010, 17:56
ODL, FXCM tarafından satın alındı ama platformları iki günden beri çalışmıyor. Grafikler çıkmıyor. Müşteri aradığında size döneceğiz deniliyor, fakat dönülmüyor.

İnsanlar mağdur olmuşlar. Bu tam bir rezalet. Düşünün piyasaların büyük bir volatilite içerisinde olduğu bu günlerde pilatformdaki problemler dolayısıyla işlem yapamıyorsunuz.

Bu piyasada mağduriyetlerin giderilebilmesi için devlet kılını dahi kıpırdatmamaktadır. Mağdur olan yatırımcıya yetkililer, toplanın güç birliği yapın vb.gibi şeyler söylemekteler. Bu boşluktan cesaret alan kurumlar ise adeta at oynatmaktadırlar.

FXCM ile ODL birleşmesi nedeniyle insanların mağdur olmaları ve müşteri temsilcilerinin insanları adeta hiçe sayması tam bir skandal oluşturmaktadır.

Foreks konusundaki yönetmelik Ocak ayından beri çıkarılamamaktadır.

Benim de bu kurumlarda hesabım var, ben de işlem yapamıyorum. Aradığımda herkes sizin durumda, bizim yapacak bir şeyimiz yok cevabı alıyorum. Siz yine iyisiniz platform açılıyormuş, başka müşterilerin o da açılmıyor diye yanıt alıyorum.

İki kurumun birleşmesi bu şekilde mi olur? Elbette bu mağduriyetimizin bir bedeli olacak, biz de başka kurumlara gideceğiz. Ama adamların umurunda mı?

Devletin umurundamı ki, adamların umurunda olsun.

size özelden mesaj attım.. bi bakın lütfen..

fencer
04-06-2010, 15:07
ODL , FXCM birleşmesinden sonra sıkıntılar çok fazla olmaya başladı. Önceden ODL ile ciddi hiç bir problemle karşılaşmamıştım. Bu aralar işlem açmak istediğim zamanlar (bazende kapatmak) kotasyon dışı şeklinde bir hata verip işlemim gerçekleşmiyor. Onu bırakın girdiğim TP emri zamanı geldiğinde gerçekleşmedi. Müşteri hizmetleri meta traderdan , kendi platformları trading stationa geçmemi istedi.Açıkcası yeni yeni alıştığım bir platformu değiştirmek hiç hoşuma gitmedi. Bakalım az bir param var hesabımda , artık yeni bir şirketle çalışmanın zamanı geldi gibi

Hepinize bol kazançlar

trmcleod
04-06-2010, 15:10
ODL , FXCM birleşmesinden sonra sıkıntılar çok fazla olmaya başladı. Önceden ODL ile ciddi hiç bir problemle karşılaşmamıştım. Bu aralar işlem açmak istediğim zamanlar (bazende kapatmak) kotasyon dışı şeklinde bir hata verip işlemim gerçekleşmiyor. Onu bırakın girdiğim TP emri zamanı geldiğinde gerçekleşmedi. Müşteri hizmetleri meta traderdan , kendi platformları trading stationa geçmemi istedi.Açıkcası yeni yeni alıştığım bir platformu değiştirmek hiç hoşuma gitmedi. Bakalım az bir param var hesabımda , artık yeni bir şirketle çalışmanın zamanı geldi gibi

Hepinize bol kazançlar
bende aynı sorunları yaşadım tradestation'a geçmek zorunda kaldım ama indikatorlerim template larım hep metatraderda..2siini birlikte açıyorum graflara metatraderdan bakıyorum tradestation sadece alım*satım için kullanıyorum ama dediginiz gibi odl varken hiçbir problemim yoktu

KUTERO
04-06-2010, 23:22
Bende pek bir sorun olmadı..
İlk günlerde MT4 platformu tutukluk yaptı bazen..

TSII platformu daha kullanışlı..Ama onda expert advisor olayı yok..

Bende TSII platformu "read only" konumunda..Yani orada işlem yapamıyorum henüz..
MT4 ü kullanmaya devam ediyorum..

Geçiş yapmak için başvurudamı bulunmak lazım..
Teşekkürler..

vtec
04-06-2010, 23:44
Bende pek bir sorun olmadı..
İlk günlerde MT4 platformu tutukluk yaptı bazen..

TSII platformu daha kullanışlı..Ama onda expert advisor olayı yok..

Bende TSII platformu "read only" konumunda..Yani orada işlem yapamıyorum henüz..
MT4 ü kullanmaya devam ediyorum..

Geçiş yapmak için başvurudamı bulunmak lazım..
Teşekkürler..

Abi online başvuru formu var sitesinde, o formu doldurarak geçiş yapabilirsin heralde.

KUTERO
04-06-2010, 23:53
Abi online başvuru formu var sitesinde, o formu doldurarak geçiş yapabilirsin heralde.
Eyvallah..

O kadarda kurcaladım oysa ..Görememiştim..
Ptesi şirketi arayıp talepte bulunucam..

catedral
05-06-2010, 00:11
Eyvallah..

O kadarda kurcaladım oysa ..Görememiştim..
Ptesi şirketi arayıp talepte bulunucam..

Bak bende onu bilmiyodum kaptanım..

Bir kaç kurumun MT4 platformundan Yeni platformla beraber izledim.. MT4 lerde veriler çoğunlukla geç geliyor.. Farklı kurumların MT4 lerinde graflarında ufakta olsa farklılıklar oluyor.. Hele veri v.s. zamanlarında bir kaç saniye farkediyo .. Bugün bi ara gecikmeler 10-15 pipe kadar arayı açmıştı..

Yeni platformda fiyatlar matriksle hemen hemen aynı..

KUTERO
05-06-2010, 21:47
Bu konularla ilgili forumları varmış..

TSII vs. MT4: Which Platform is Best for You?
http://forexforums.dailyfx.com/fxcms-trading-station-ii-vs-metatrader-4/179241-tsii-vs-mt4-platform-best-you.html

Summary of ODL MT4 Account Changes

FREQUENTLY ASKED QUESTIONS

http://forexforums.dailyfx.com/metatrader-4-account-changes/177921-summary-odl-mt4-account-changes.html

EURO/USD
06-06-2010, 00:05
bende bir banka arıyorum ama bakalım ?? odl de hesabım vardı silinmişidir acaba ?

Grandmaster
16-06-2010, 14:47
demo yapıyorum,su an donuk...belki yarım saattir boyle ve poz da kapayabildim son gorunen fiyattan..sorun yasayan var mı su an?

rogdopsink
16-06-2010, 14:49
demo yapıyorum,su an donuk...belki yarım saattir boyle ve poz da kapayabildim son gorunen fiyattan..sorun yasayan var mı su an?

bende çalışıyor şu an ama serverlerda bazen uyuzluk oluyor sanırım..farklı platformlarda da aynı sorunu yaşayabiliyor insan..

kolay gelsin derim..:)

Grandmaster
16-06-2010, 15:13
bende çalışıyor şu an ama serverlerda bazen uyuzluk oluyor sanırım..farklı platformlarda da aynı sorunu yaşayabiliyor insan..

kolay gelsin derim..:)

teşekkurler dostum bilgilendirme icin

Orkun
29-06-2010, 12:20
Bende Metatraderdan trading stationa geçtim daha verimli ve hızlı, donma v.s şu ana kadar olmadı. İlk zamanlar metatrader donuyordu ama şimdi böyle bir sorunum yok artık, trading station şu an için metatraderdan daha kullanışlı ve güzel, umarım bir sorun çıkmaz ve kurum değiştirmek zorunda kalmayız.

Orkun
29-06-2010, 12:22
Kaptan, Cadı nerelerdesiniz yahu? Özledim valla sizleri.

eminem
08-09-2010, 19:13
FXCM den her türlü nane beklenir. REVCO yu batırıp paralarla kaçtılar sonra FXCM i kurdular. Uzak durun bence. ODL artık ODL değil