PDA

View Full Version : LOGO - Logo Yazılım Sanayi Ve Ticaret A.Ş.

Pages : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 [29] 30 31

katar
15-06-2016, 11:34
böyle düşüşler satım değil kademeli alım zamanlarıdı ama biz ky. hep terse yatar bu durumlarda..
Öyle düştü diye alım yapılmaz. Hacimli düşüyorsa ise alınmaz. Neden düştüğüne şöyle bir bakacaksın. Satan adamın bildiği bir şey vardır.

emre yildiz
16-06-2016, 16:02
Haftalık grafikte görüntü kritik ona göre değerlendirme yapmak gerek...
Haftalık kapanış çok çok önemli ....

BoLD
17-06-2016, 02:44
EĞİTİM ÇALIŞMASIDIR. YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.

http://i.hizliresim.com/3opDjO.png (http://hizliresim.com/3opDjO)

cevdet_060
17-06-2016, 20:28
Önümüzdeki hafta herşey belli olacak.

cevdet_060
17-06-2016, 20:30
55 üzerine atıp kalabilirse arkası gelir.

BoLD
20-06-2016, 02:49
http://imageturko.com/?di=9CQJ

mrsenol
20-06-2016, 16:07
Kagitta hacim iyice dustu, bu seviyeler som alim firsatlari dine dusunuyorum, o yuzden bugun lot sayimi 2 kat arttirdim.ytd

burak16
20-06-2016, 16:53
http://imageturko.com/?di=9CQJ

artık bir yerden dönsek ...hazır endekste ayak uydursak....:yes:

katar
22-06-2016, 15:17
anladığım kadarı ile bu hisse yarınki İngiltere'deki secim sonuçlarını bekliyor. buralara düşmesi de yabancı satışı.

cevdet_060
23-06-2016, 22:36
Sadece logomu bretixi bist bile bekliyor.

korayg
24-06-2016, 09:38
47 den yapıştırdım bakalım LOGO yu...Fırsat bekledik o kadar, bakalım öylemi olacak

katar
24-06-2016, 11:33
iyi yapıştırmışsın, 49 zor aldım.

edward20
24-06-2016, 18:57
48 den alayım dedim gelmemiş öğlen 50.90 dan almışım :D biriktirmeye devam.

memet25
28-06-2016, 17:04
Kimsenin logodan umudu kalmamış herhalde...

hisse.net uygulaması ile gönderilmiştir.

memet25
28-06-2016, 17:05
Şu piyasada bile çıkamıyor sebebi ne olabilir ...günlük alıcı ve satıcıları biri paylaşabilir mi

BoLD
28-06-2016, 19:31
http://imageturko.com/?di=21CQ

YTD

katar
29-06-2016, 04:44
Şu piyasada bile çıkamıyor sebebi ne olabilir ...günlük alıcı ve satıcıları biri paylaşabilir mi

1-bu hissenin yabancı ortağı kim.
2- yabancı ortak yatırımları durdurursa ne olur.
3- buraya kadar düşmesinde satış baskısını kim yaptı.

bu soruların cevabını verebiliyorsan neden çıkamadığının cevabını kendin bulabilirsin diye düşünüyorum.
azıcık sabır olumlu bir haber düzeleceğini düşünüyorum. ben dün azıcık daha aldım.
bu düşüştü yeni alımlarla 2 kat artı hissem. ortalamam düşürmüş oldum.

memet25
29-06-2016, 11:21
Bu hisseye 5 liradan girmiş biriyim.tabiki ortağın kim olduğunu biliyorum. 1\2 ay içinde açıklanan satınalma ve şirket kurma kararları şirketin yatırımlara devam edeceği anlamına gelmez mi!?

Benim söylemek istediğim tepki vermekte bile zorlanıyor. Aynı sektörde yer alan link in yapmış olduğu prim ortada..ayrıca doğru düzgün kar açıklayanayan linkin f/k sı 34 lere gelmiş logo hala 27 lerde bence hiç mantıklı değil...

BoLD
29-06-2016, 14:18
Logo düşmeye başladı ??

katar
29-06-2016, 15:41
hacim düşük. kol kesen olacak mı diye beklenti içinde.

katar
29-06-2016, 15:47
Bu hisseye 5 liradan girmiş biriyim.tabiki ortağın kim olduğunu biliyorum. 1\2 ay içinde açıklanan satınalma ve şirket kurma kararları şirketin yatırımlara devam edeceği anlamına gelmez mi!?
Benim söylemek istediğim tepki vermekte bile zorlanıyor. Aynı sektörde yer alan link in yapmış olduğu prim ortada..ayrıca doğru düzgün kar açıklayanayan linkin f/k sı 34 lere gelmiş logo hala 27 lerde bence hiç mantıklı değil...
piyasalarda belirsizlik var. bana göre hareketleri normal. somut bir haber bekliyor bence

Konkasor34
05-07-2016, 18:06
ne zaman uykudan uyanacak acaba...ayrıca 6 aylık bilançosu nasıl gelir acaba tahminde bulanabilecek var mı

edward20
06-07-2016, 03:02
Sonra ah vah etmektense yönetimini güvendiğim şirkete uygun yerlerden alım yaparım türkiyede böyle net kar marjına sahip çok yok önü de açık

treasure78
07-07-2016, 08:14
http://i.hizliresim.com/OM5D9Z.jpg (http://hizliresim.com/OM5D9Z)

piyasa gurusu HALİL REÇBER in hazırladığı liste.

urtac
07-07-2016, 13:11
http://i.hizliresim.com/OM5D9Z.jpg (http://hizliresim.com/OM5D9Z)

Bu listeyi nerede yayınladı?

treasure78
07-07-2016, 16:34
https://twitter.com/HalilRecber/status/749889620662448128

nicolatesla
10-07-2016, 03:32

:)) gurusu değil "kurusu" yazacaktın sanırım. gerçi onun da başındaki kelime "piyasa" değil.

çaylak.
11-07-2016, 09:43
Üç aylık bilançonun hak ettiği yükseliş maalesef siyasi krize kurban gitti, altı aylık bilanço neticesinde olması gereken yere gelecek umarım.

Konkasor34
13-07-2016, 11:35
logo nun hareketlerine akıl sır erdirmek mümkün değil...bakalım bugün neler yapacak...

aksit
14-07-2016, 00:57
:)) gurusu değil "kurusu" yazacaktın sanırım. gerçi onun da başındaki kelime "piyasa" değil.

insanlar da inanıp yorumluyor. ben de bir liste yapıp koyayım yarın twitter'a :)

temelreisim
14-07-2016, 09:26
Bu fiyatlara da epeyce oyaladı. 52-57 arası git gel yapıyor. 57-58 li fiyatları aşmak için güzel bir haber gerek , oda yeni ürün sunumu ve satın almalar ile geliyor. Ama bir türlü bu fiyatları aştırmadı birileri , ama bi gidersede peşinden yine baktırır.
6 aylık bilanço umarım yukarı tetikler , 60 TL li fiyatlar geçilirse, yukarıda önü açık.
Yatırım tavsiyesi değildir.

temelreisim
14-07-2016, 10:54
Link yazılım yükselenlerde zirvede. Ama yazılım diyince Türkiye de Logo yazılım 1 numaralı büyük. Yanına rakip kalmadı , yok.
Yakın çağ ve Zaman'da , dünyada ki para yazılım bilişim ve bilgisayar üstünden daha da fazla döneceği ,, perakende nin , alışveriş in, muhasebe nin, kontrol işlerinin hep yazılım destekli programlar ile katlanarak süreceği , düşünüldüğünde , bu fiyatlar çok komik kalacak fikrindeyim.

Konkasor34
14-07-2016, 15:48
sıra logo yada gelecek merak etmeyin...geçen 55 denemesinde hacim yetmeyince geri çekilip güç topluyor...yakında 6 aylıkların kokusu çıkınca 58 hareketini yapar gibi ama ortam müsait olursa tabii

temelreisim
15-07-2016, 08:16
Kağıdın sahibi yabancılar. Şirkette- patronda- CEO ' da , vizyon var, müthiş artan kar var, misyon var, Ar-Ge var, satın alma var, dış ülke hacmi var, kısaca yok yok. Devir ve gelecek yazılım devri. Kağıdın sahipleri çok çok yukarılara götürseler kimse bişey diyemez ise neden bu sessiz bekleyiş??? Büyük bedelsiz ya da başka birşey mi olacak ki , bu kadar ender bulunan bir performans şirket hissesi hala bu seviyelerde??
Yatırım tavsiyesi değildir

mrhzr
15-07-2016, 09:29
Kağıdın sahibi yabancılar. Şirkette- patronda- CEO ' da , vizyon var, müthiş artan kar var, misyon var, Ar-Ge var, satın alma var, dış ülke hacmi var, kısaca yok yok. Devir ve gelecek yazılım devri. Kağıdın sahipleri çok çok yukarılara götürseler kimse bişey diyemez ise neden bu sessiz bekleyiş??? Büyük bedelsiz ya da başka birşey mi olacak ki , bu kadar ender bulunan bir performans şirket hissesi hala bu seviyelerde??

LOGO'nun F/K'sı 30 civarında. Beklentiler zaten fiyatın içinde. Fiyatın daha da artması için karın arttığı bilançolar veya yeni satın alma haberleri lazım.

temelreisim
17-07-2016, 23:10
Düşüş olması muhtemel ama kısa sürede toparlar, alım fırsatı verebilir diye tahmin ediyorum. Her kriz fırsat doğurur.
Ülkemize zeval gelmesin, artık güneşli görmek nasip olur umarım.

temelreisim
18-07-2016, 17:28
Bu fiyatlara Logo zor bulunur dedim, bol bol ekledim. Biraz da THY ile Odaş .

korayg
22-07-2016, 07:44
En hızlı kim toparlar ? Bence logo :super:

katar
22-07-2016, 09:33
En hızlı kim toparlar ? Bence logo :super:

LOGO demeyelim ona, genelleme yapalım. beklentisi olan, kar edenler diyelim. Bazı hisseler oldukları yerde çakılı kalacaklar. Fakat LOGO beklentimin çok üzerinde düştü.

korayg
22-07-2016, 14:27
Aslında şirket yönetimi biraz geri alım yapsa yakışır bu şirkete

katar
22-07-2016, 16:08
Aslında şirket yönetimi biraz geri alım yapsa yakışır bu şirkete

SEN CILDIRMIŞSIN.
Dolaşımda hisse sayısı az bile. Hisse alım satımlarda bazen çıta o kadar açılıyor ki. Kademeler o kadar boş kalıyor ki. çok hızlı aşağı yukarı yapıyor. hisse geri alım yaparsa ya dibe vurur yada uçar gider. ama gerçek değerini hiçbir zaman bulamaz.

korayg
22-07-2016, 16:14
Milyon lot almasına gerek yok. Bu güven vermektir yatırımcına...Eğer sert düşüş olursa yaparsın belli miktar. Bunda çılgınlık nerede ?

katar
22-07-2016, 17:04
Milyon lot almasına gerek yok. Bu güven vermektir yatırımcına...Eğer sert düşüş olursa yaparsın belli miktar. Bunda çılgınlık nerede ?

ekrana baktım. bir çok hisse var. alım ve satım arasında sadece 1 kademe var.
LOGO her zaman alım ve satım arasında çok fark oluyor. Aldın pişman oldun tekrar satmak istedin mi 1 kademe zararla satamazsın. milyon lot dediğin 6.500.000 adet çok değil. bana göre bölünüp hisse sayısının artması ve hissenin ucuzlama gerekir. hisse satın alması güven anlamına gelmez. güvenmediğin hisse almayacaksın. Sen bana göre art niyetlisin. olmayan bir şeyi böyle bir söylenti ile hissenin yükselmesini bekliyorsun.

korayg
22-07-2016, 22:35
Sen bana göre art niyetlisin. olmayan bir şeyi böyle bir söylenti ile hissenin yükselmesini bekliyorsun.

Nem kapma hemen. Bak biraz üstte mesajım var, çala kalem dalmadan önce oku. Ne demişim en hızlı kim toparlanır, bence Logo demişim.
Ben bu kagıdı devamlı alırım satarım, güvendiğim şirkettir. Her zamanda kazandırmıştır.. Şirkette çalışan arkadaşımdanda durumunun ne olduğunu çok iyi bilirim
Alım satımlarını ayarlarsan kayıpta etmezsin, işi bileceksin

SPK nın duyurularınıda bir takip et önce. Ona buna art niyetli bilmem ne demeden önce bak bakayım daha dün ne yasası çıkmış diye...Uğraştırma bizi boş yere

Sen bana göre bu işleri bilmiyorsun, bu hissenin alım olmasa bile yükseleceğinden bile bihabersin...Alım yapsa yakışır bu şirkete lafının bile kalitesine vurgu olduğunu anlayamıyorsun...Selametle

katar
23-07-2016, 09:44
Anlaştığımız tek nokta bu hissenin yükseleceği. Fakat senin dediğin gibi yeni beklentiler yaratarak değil. Bu yıl çok doğru karalar alarak tüm yatırımlarımı bu hisse kaydırdım. 1-3 yıl logoda bekleye bilirim. sorun değil.

prospect
28-07-2016, 12:15
geçen sefer borsa 70 lere geldiğin 50'nin üzerinde kalmıştı. endeks artarken de sbit kalmıştı. bu sefer 50'nin altına indi. artışlara da tepki vermiyor.

şirket anlamında değişen bir durum da yok uzun süredir. bakalım ne olacak.

katar
29-07-2016, 11:58
KAP iki haber var biri iyi biri kötü. Hangisi iyi hangisinin kötü olduğuna siz karar verin.
Vega yazlım ile anlaşamamışlar.
F.I.T. Bilgi İşlem Sistemleri anlaşmışlar FIGO Ticari Bilgi ve Uygulama Platformu A.Ş kuruyorlar.

FIGO, Türkiye'deki şirketlere ticari faaliyetlerini kolaylaştırmayı öngören risk değerlendirmesi, sigorta, finansman ve tahsilat gibi katma değerli hizmetlere erişimi Ticaret Bilgi Platformu üzerinden sağlayacaktır. İlgili hizmetleri elektronik ve tek ortamda sunacak platformun geliştirilmesi Tarafların bilgi birikimi ile gerçekleşecektir.

Konkasor34
30-07-2016, 17:40
bilançoyu açıklamasını dört gözle bekliyorum desem yalan olmaz...ilk çeyrek kadar iyi gelirse güzel hareketler yapacagından eminim...

çaylak.
31-07-2016, 18:13
Benimde çok ümidim var bilançodan. Memleket bi durulsada logo olması gereken yere gelse

Konkasor34
01-08-2016, 17:07
memleket duruldu durulmasına da bizim logo durulmuyor aşagıya gidiyor ilginç...üstelik endeks artı da iken...bilançoyu daha çok merak eder oldum...

korayg
02-08-2016, 09:58
Bilançoya az kaldı ama bu çok sessiz...Enteresan...

ondoroz
02-08-2016, 10:51
Bilanço ne zaman bilen var mı? Bir bit eniği var ama hayırlısı. Endeks 71 binden 76 bine geldi LOGO'nun kafaya vuruyorlar. Ya düşüşte çok mal kaptırdılar ya da bir kaçış var. Bakalım inşallah hayırlısı olur bizim için.

ondoroz
02-08-2016, 13:45
Benim dikkatimi çeken bir konu var. Önceki bilanço 3 mayısta açıklanmış. Öncesi aynen şimdiki gibi aşağıya salmışlar. Bilanço günü ve sonrası yukarı gitmiş. Tarih tekerrür eder mi?

çaylak.
02-08-2016, 18:09
Düşüş hacimsiz lütfen dikkat...

ahmedim34
02-08-2016, 21:17
Arkadaşlar alan olsa dahada düşecek gibi acaba bilançoyla ilgili bişeyler mi var bilmediğimiz 4 aydır ostim vardı dün zararına satıp LOGO aldım ostim sattıgım andan itibaren aldı başını Gitti şans işte logoyu daha öncede almıştım sağlam kağıt ama bilanconun iyi geleceğini düşünmüştüm girdik Bakalım hayırlısı

çaylak.
04-08-2016, 13:05
Bir cisim yaklaşıyor!!!!

memet25
05-08-2016, 11:09
Bir kağıdın bu kadar adice hareket etmesini açıklayacak biri yok mudur acaba

katar
05-08-2016, 15:53
Farklı sektörlerden birçok firma tarafından uygulanan ve bizim de uzun bir süredir uyguladığımız “Toplu İzin” kullanım tarihlerimiz hakkında sizleri bilgilendirmek isteriz. Bu yıl Logo Yazılım olarak tüm ekiplerimiz 8 - 19 Ağustos 2016 tarihleri arasında toplu izin kullanacaktır.
Bu süre boyunca departmanlarımızdaki nöbetçi ekiplerimiz siz değerli müşterilerimize destek vermeye devam edecektir.
Bilgilerinize sunar, iyi çalışmalar dileriz.
Saygılarımızla,
Logo Yazılım

çaylak.
08-08-2016, 10:27
Geçen sene ikinci çeyrek bilançosu 12 ağustosta gelmiş. Umarım bu sene izin bitişini beklemezler...

ahmedim34
08-08-2016, 12:23
08 Ağustos 2016 Pazartesi, 11:49 Güncelleme: 08 Ağustos 2016 Pazartesi, 11:53
Yazılım sektörü şirketlerinin eğitim, danışmanlık ve yurt dışı pazarlama faaliyet giderlerinin yüzde 75’i Ekonomi Bakanlığı tarafından karşılanacak. Destekten yararlanabilecek yazılım firmaları Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Türkiye Yazılım Meclisi üyelerinden oluşturulacak bir komisyon tarafından belirlenecek.

AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, TOBB ve Ekonomi Bakanlığı’nın desteğiyle gerçekleştirilen TOBB-Bilişim Soft_Away Projesi'ne başvurular başladı.

Proje ile Türkiye’deki yazılım sektörünün küreselleşmesine ve ihracatçı yapısının güçlendirilmesine katkı verilecek. Konuyla ilgili Komisyon’un olurunu alan yazılım firmalarının eğitim, danışmanlık ve yurt dışı pazarlama faaliyet giderlerinin yüzde 75’i Bakanlık tarafından karşılanacak.

TOBB bünyesindeki TOBB-Bilişim, Soft_Away adı verilen proje ile ülkenin stratejik iş kollarından yazılım sektörünün üretim ve ihracatında katma değeri artırmayı hedefliyor.

TOBB-Bilişim Soft_Away Projesi, Ekonomi Bakanlığı’nın desteğiyle yazılım şirketlerinin uluslararasılaşmasına katkı sunacak. Projede amaç, üretimde katma değer artışına katkı yapacak en önemli sektörlerden olan yazılımın, Türkiye’nin ihracat sepetindeki payını artırarak, Türkiye’nin kişi başı 25 bin dolar milli gelir ve 500 milyar dolar ihracat hedefine ulaşmasına katkıda bulunmak.

- Satış hacmini arttırma potansiyeline sahip firmalar başvurabilecek

Projeye katılma hakkı elde edecek firmalar TOBB Türkiye Yazılım Meclisi üyelerinden oluşturulacak bir komisyon tarafından belirlenecek. Komisyon, başvuran firmaların ürettikleri yazılımın niteliğine bakarak, proje kapsamında gerçekleştirilecek faaliyetlere bir arada, uyumlu bir şekilde katılabilecek firmaları tespit edecek.

Komisyon, yurt içinde belli bir noktaya gelmiş, yurt dışına açılma aşamasına yaklaşmış firmaları öncelikli olarak belirleyecek. Halihazırda yurt dışına satış yapan firmalar ve yapısı itibarıyla yurt dışı satış hacmini artırma potansiyeline sahip firmalar da projeye başvuru yapabilecek.

- Başvurular TOBB'un web sitesinden yapılıyor

Projenin birinci aşamasında, firmaların rekabet gücü ihtiyaç analizi neticesinde, firmaların yurt dışına açılmak için eğitim, danışmanlık ve yurt dışı pazarlama faaliyeti ihtiyaçları belirlenecek. Projenin sonraki aşamalarında, ihtiyaç analizinde belirtilen faaliyetler, firmaların katılımıyla, TOBB Yazılım Sektör Meclisi koordinasyonunda gerçekleştirilecek.

Proje kapsamında ihtiyaç analizinin hazırlanması ve ihtiyaç analizinde öne çıkan eğitim, danışmanlık ve yurt dışı pazarlama faaliyetlerinin yüzde 75’i bakanlık tarafından karşılanacak. Projeye başvuralar TOBB’un web sitesinden (www.tobb.org.tr) yapılıyor.

AA

çaylak.
08-08-2016, 21:13
10. Diğer İndirimler

10.1. Kapsam

Kurumlar Vergisi Kanununun “Diğer İndirimler” başlıklı 10 uncu maddesinde yer alan;

Ar-Ge İndirimi,
Sponsorluk Harcamaları,
Bağış ve Yardımlar
kurumlar vergisi matrahının tespitinde; kurumlar vergisi beyannamesi üzerinde ayrıca gösterilmek şartıyla ve Kanundaki sırasıyla kurum kazancından indirilebilecektir.

Bu madde ile düzenlenen diğer indirimler, esasen kazancın bulunması halinde beyanname üzerinden indirim konusu yapılan ve kazancın yetersiz olması nedeniyle de sonraki yıllara devredilemeyen indirimlerdir.

10.2. Ar-Ge indirimi

(2 Seri No'lu Kurumlar Vergisi Genel Tebliği'nin 5. maddesiyle değiştirilen/eklenen paragraflar)5520 sayılı Kurumlar Vergisi Kanununun 10 uncu maddesinin birinci fıkrasının (a) bendinde Ar-Ge indirimi müessesesi düzenlenmiştir. Anılan maddede 5746 sayılı Araştırma ve Geliştirme Faaliyetlerinin Desteklenmesi Hakkında Kanunun 5 inci maddesiyle yapılan değişiklikle, araştırma ve geliştirme harcamaları üzerinden hesaplanacak Ar-Ge indirimi oranı %40'tan %100'e çıkarılmıştır. Anılan Kanun 1/4/2008 tarihinde yürürlüğe girmiş bulunmaktadır.(*)

Buna göre, mükelleflerin, münhasıran yeni teknoloji ve bilgi arayışına yönelik araştırma ve geliştirme faaliyetleri çerçevesinde, işletmeleri bünyesinde 2008 hesap döneminden itibaren yaptıkları harcamaların %100'ü kurum kazancının tespitinde Ar-Ge indirimi olarak dikkate alınabilecektir. 2008 hesap dönemine ilişkin olarak, birinci geçici vergi döneminde yapılan araştırma geliştirme harcamaları üzerinden %40 oranında Ar-Ge indirimi hesaplanması gerekmekte olup ikinci ve müteakip geçici vergi dönemlerinde ise birinci geçici vergi döneminde yapılan harcamalar da dahil olmak üzere, yapılan araştırma ve geliştirme harcamalarının toplamı üzerinden %100 oranında Ar-Ge indirimi hesaplanması gerekmektedir. Öte yandan, daha önceki hesap dönemlerinde gerçekleştirilen araştırma ve geliştirme harcamaları üzerinden ise %40 oranında Ar-Ge indirimi hesaplanacaktır.(*)

Araştırma ve geliştirme (Ar-Ge) faaliyeti, bilim ve teknolojinin gelişmesini sağlayacak yeni bilgileri elde etmek veya mevcut bilgilerle yeni malzeme, ürün ve araçlar üretmek, yazılım üretimi dahil olmak üzere yeni sistem, süreç ve hizmetler oluşturmak veya mevcut olanları geliştirmek amacıyla yapılan düzenli çalışmaları ifade etmektedir.
Bir faaliyetin Ar-Ge faaliyeti olup olmadığı hususu Tebliğin bu bölümünde yer alan esaslara göre belirlenecektir.

10.2.1. Tanımlar

Ar-Ge Harcamaları: Tebliğin “10.2.2. Ar-Ge faaliyetleri” bölümünde belirtilen faaliyetlerle ilgili olarak yapılan ve aktifleştirilerek amortisman yoluyla itfa edilen veya doğrudan gider kaydedilen harcamalar, Ar-Ge harcamalarıdır.

Ar-Ge İndirimi: Ar-Ge harcamaları üzerinden (2 Seri No'lu Kurumlar Vergisi Genel Tebliği'nin 5. maddesiyle değiştirilen oran)%100(**) oranında hesaplanarak kurum kazancından indirilecek tutar, Ar-Ge indirimidir.

Ar-Ge Projesi: Amacı, kapsamı (genel ve teknik tanımı), süresi, bütçesi, özel şartları, diğer kurum, kuruluş, gerçek ve tüzel kişilerce sağlanacak ayni ve/veya nakdi destek tutarları, sonuçta doğacak ihtira haklarının paylaşım esasları belirlenmiş ve Ar-Ge faaliyetlerinin her safhasını belirleyecek mahiyette ve bilimsel esaslar çerçevesinde hazırlanan proje, Ar-Ge projesidir.

Teknoloji: Teknik üretme ve bu tekniğin uygulanması ile ilgili gerekli alet, makine ve malzemeleri geliştirebilme bilgisidir.

Yenilik: Bir fikrin; pazarlanabilir hale veya bir mal/hizmet üretiminde kullanılan yeni veya geliştirilmiş bir yöntem haline dönüştürülmesidir. Bu açıdan teknolojik yenilik yapma süreci, bir dizi bilimsel, teknolojik, mali ve ticari etkinliği içerir.

Şekil, renk ve dekorasyondaki değişiklikler gibi bütünüyle görsel ve estetik değişiklikler ile ürünün yapı, nitelik ve performansını teknik açıdan değiştirmeyen, küçük tasarım ve görünüm farklarından ibaret basit değişiklikler yenilik sayılmaz.

Üründe Yenilik: Teknolojik açıdan yeni ürün, önceki ürün kuşağıyla karşılaştırıldığında malzemesi, parçaları ve yerine getirdiği işlevler açısından, öze ilişkin, teknolojik farklar gösteren bir ürünü ifade eder.

Üretim Yöntemlerinde Yenilik: Geleneksel üretim tesislerinde üretilemeyen, halen üretilmekte olan veya yeni ürünlerin yeni tekniklerle üretilmesinde kullanılan bir yöntem teknolojik açıdan yeni sayılır.

Yazılım: Bir bilgisayar, iletişim cihazı veya bilgi teknolojilerine dayalı diğer bir cihazın çalışmasını ve kendisine verilen verilerle ilgili gereken işlemleri yapmasını sağlayan komutlar dizisinin veya programların ve bunların kod listesinin, işletim ve kullanım kılavuzlarını da içeren bilgi ve belgelerin tümünü ifade eder.

10.2.2. Ar-Ge faaliyetleri

Yapılan bir harcamanın Ar-Ge indirimine konu edilebilmesi için Ar-Ge faaliyeti kapsamında yapılmış olması gerekmekte olup aşağıda belirtilen amaçlara yönelik faaliyetler Ar-Ge faaliyetleridir:

Bilimsel ve teknolojik alanlardaki belirsizlikleri gidermek ve bunları aydınlatmak amacıyla, bilim ve teknolojinin gelişmesini sağlayacak yeni teknik bilgilerin elde edilmesi,
Yeni yöntemlerle yeni ürünler, madde ve malzemeler, araçlar, gereçler, işlemler, sistemler geliştirilmesi, tasarım ve çizim çalışmaları ile yeni teknikler ve prototipler üretilmesi,
Yeni ve özgün tasarıma dayanan yazılım faaliyetleri,
Yeni üretim yöntem, süreç ve işlemlerinin araştırılması veya geliştirilmesi,
Bir ürünün maliyetini düşürücü, kalite, standart veya performansını yükseltici yeni tekniklerin /teknolojilerin araştırılması.
10.2.3. Ar-Ge sayılmayan faaliyetler

Aşağıda sayılan faaliyetler Ar-Ge faaliyetleri kapsamında değerlendirilmez:

Pazar araştırması ya da satış promosyonu,
Kalite kontrol,
Sosyal bilimlerdeki araştırmalar,
Petrol, doğalgaz, maden rezervleri arama ve sondaj faaliyetleri,
İcat edilmiş ya da mevcut geliştirilmiş süreçlerin kullanımı,
Biçimsel değişiklikler (Tebliğin “10.2.2. Ar-Ge faaliyetleri” bölümündeki amaçlara yönelik olmayan şekil, renk, dekorasyon v.b., estetik ve görsel değişiklikler),
Bilimsel ve teknolojik yenilik doğurmayan rutin faaliyetler (rutin veri toplama, rutin analizler için kullanılan program, yazılım gibi üretilen prototiplerin rutin ayarlamaları),
İlk kuruluş aşamasında kuruluş ve örgütlenmeyle ilgili araştırma giderleri,
Proje sonucunda geliştirilen ürüne ilişkin fikri mülkiyet haklarının korunmasına yönelik çalışmalar,
Numune verilmek amacıyla prototiplerden kopyalar çıkarılıp dağıtılması ve reklam amaçlı tüketici testleri.
10.2.4. Ar-Ge faaliyetinin sınırı

Ar-Ge faaliyeti, esas itibarıyla denemelerin son bulduğu, ilk üretimin yapıldığı aşamada sona erer. Ar-Ge projesi neticesinde elde edilen ürünün pazarlanabilir aşamaya geldiği andan itibaren Ar-Ge projesi bitmiş sayılır. Bu tarihten sonra yapılan harcamalar Ar-Ge harcaması kapsamında değerlendirilmez. Ancak, tamamlanan bir proje sonucunda elde edilen ürünün geliştirilmesi amacıyla yapılacak çalışmalar, yeni Ar-Ge projesi olarak değerlendirilir.

Nihai ürünün oluşturulması aşamasında elde edilen ürünlerin kullanılabilirliğini ölçmek ve gerektiğinde değişiklik yapılmak üzere işletme içinde veya dışında test edilmesi amacıyla yapılan harcamalar Ar-Ge faaliyeti kapsamındadır. Ancak, ticari üretimin planlanması ve seri üretim sürecine ilişkin harcamalarla, ürünün tanıtılması amacıyla üretilip dağıtılan numuneler için yapılan harcamalar Ar-Ge faaliyeti kapsamı dışındadır.

Tebliğin “10.2.2. Ar-Ge faaliyetleri” bölümünde belirtilen amaçlara yönelik olmayıp, mevcut teknolojinin kullanılmasıyla elde edilen, şekil ve estetiğe yönelik değişiklikler Ar-Ge faaliyeti kapsamı dışındadır.

10.2.5. Ar-Ge harcamaları

Ar-Ge harcamalarının bu Tebliğ kapsamında değerlendirilebilmesi için işletmelerin ayrı bir Ar-Ge departmanı kurmaları zorunlu olup Ar-Ge faaliyeti kapsamında değerlendirilen harcamalar aşağıda gösterilmiştir.

İlk Madde ve Malzeme Giderleri: Her türlü direkt ilk madde, yardımcı madde, işletme malzemesi, ara mamul, yedek parça ve benzeri giderleri ile amortisman uygulamasına konu olmayan maddi ve gayrimaddi kıymet iktisaplarına ilişkin giderleri kapsar. Hammadde ve diğer malzeme stoklarından Ar-Ge faaliyetlerinde fiilen kullanılan kısma ilişkin maliyetler Ar-Ge harcaması kapsamındadır. Bu nedenle, henüz Ar-Ge faaliyetlerinde kullanılmamış olan hammadde ve diğer malzemelere ilişkin maliyet tutarlarının stoklar hesabında; kullanılan, satılan ya da elden çıkarılanların da stoklar hesabından mahsup edilmek suretiyle izlenmesi gerekmektedir.

Personel Giderleri: Ar-Ge faaliyetlerinin yürütülmesi amacıyla çalıştırılan ve faaliyetin gerektirdiği nitelikte personel ile ilgili olarak tahakkuk ettirilen ücretler ile bu mahiyetteki giderlerdir.

İşletmenin Ar-Ge departmanında çalıştırılan hizmetliler ve benzeri vasıfsız personel ile Ar-Ge departmanına tahsis edilmemiş olup günün bir kısmında Ar-Ge departmanında çalışan personele ödenen ücretler bu kapsamda değerlendirilmeyecektir.

Genel Giderler: Ar-Ge faaliyetlerini yürütmek amacıyla elektrik, su, gaz, bakım-onarım, haberleşme, nakliye ile Ar-Ge faaliyetlerinde kullanılan makine ve teçhizata ilişkin bakım ve onarım giderleri gibi Ar-Ge faaliyetinin devamlılığını sağlamak için katlanılan diğer giderleri kapsar. Sigorta giderleri, Ar-Ge faaliyetlerinin bizzat yürütülmesi amacıyla kullanılan tesis için ödenen kira giderleri ile kitap, dergi ve benzeri bilimsel yayınlara ait giderler de bu kapsamdadır.

Bu giderlerin, Ar-Ge harcaması olarak değerlendirilebilmesi için Ar-Ge departmanında fiilen kullanıldığının tespit ve tevsik edilmesi gerekmektedir. Çeşitli kıstaslara göre genel işletme giderleri üzerinden hesaplanacak paylar bu kapsamda değerlendirilmez.

Dışarıdan Sağlanan Fayda ve Hizmetler: Normal bakım ve onarım giderleri dışında Ar-Ge faaliyetleriyle ile ilgili olarak işletme dışında yerli veya yabancı diğer kurum ve kuruluşlardan mesleki veya teknik destek alınması veya bunlara yaptırılan analizlerle ilgili olarak yapılan ödemelerle, bu mahiyetteki diğer ödemelerdir.

Vergi, Resim ve Harçlar: Doğrudan Ar-Ge faaliyetlerine ilişkin olan ve kurumlar vergisi matrahının tespitinde gider olarak dikkate alınan ayni vergi, resim ve harçları kapsar. Doğrudan Ar-Ge faaliyetlerinin yürütüldüğü taşınmazlar için ödenen vergiler, Ar-Ge projesinde kullanılmak üzere ithal edilen mallarla ilgili gümrük vergileri ile benzeri vergi, resim ve harçlar bu kapsamdadır.

Amortisman ve Tükenme Payları: Doğrudan Ar-Ge faaliyetlerinde kullanılan bina, makine-tesis ve cihazlar, taşıtlar, döşeme ve demirbaş gibi maddi ve maddi olmayan duran varlıklar için ayrılan amortisman ve tükenme paylarından oluşur. Diğer taraftan, iktisadi kıymetin münhasıran Ar-Ge faaliyetlerinde kullanılması ve bu kullanımın sürekli olması gerekmektedir. Ar-Ge departmanı dışında başka faaliyetlerde de kullanılan iktisadi kıymetlere ilişkin amortismanlar Ar-Ge harcaması kapsamında değildir.
Finansman Giderleri: Ar-Ge projesi bazında yerli, yabancı ve uluslararası kurumlardan temin edilen kredilere ilişkin finansman giderleridir.

10.2.6. Ar-Ge harcamalarının kayıtlarda izlenmesi

Kurumlar, hesap dönemi içerisinde gayrimaddi hakka yönelik yaptıkları araştırma ve geliştirme harcamalarının tamamını aktifleştirmek zorundadırlar. Ancak, gayrimaddi hakka yönelik olmayan ve Vergi Usul Kanunu hükümleri çerçevesinde aktifleştirilmesi gerekmeyen harcamalar doğrudan gider yazılabilecektir.

Örneğin, kanser ilacı geliştirmek için yapılan araştırma faaliyetleri sonucunda patent, lisans gibi bir gayrimaddi hak ortaya çıkacağından, yapılan araştırma harcamalarının aktifleştirilmesi gerekecektir.

Proje sonucu ortaya bir gayrimaddi hak çıkması halinde, aktifleştirilmesi gereken bu tutar, amortisman yoluyla itfa edilecektir.

Ancak projeden, daha sonraki yıllarda vazgeçilmesi veya projenin tamamlanmasına imkan kalmaması durumunda, kurumun Ar-Ge faaliyeti kapsamında yapmış olduğu ve önceki yıllarda aktifleştirilmiş olan tutarların doğrudan gider yazılabilmesi mümkün bulunmaktadır.

Örneğin; bir kurum tarafından 3 yıl süreli Ar-Ge projesi hazırlanarak, ön fizibilite çalışmalarının akabinde, Ar-Ge faaliyetine başlanılmıştır. İkinci yılın sonunda, kurum Ar-Ge projesinin gerçekleşmesinin mümkün olmadığı düşüncesiyle projeden vazgeçme kararı almıştır. Dolayısıyla, projenin başlama tarihinden itibaren aktifleştirilen Ar-Ge harcamaları, projeden vazgeçildiği tarih itibarıyla doğrudan gider yazılabilecektir.

İster aktifleştirilsin ister doğrudan gider yazılsın ilgili dönemde yapılan Ar-Ge harcamalarının tamamı üzerinden (2 Seri No'lu Kurumlar Vergisi Genel Tebliği'nin 5. maddesiyle değiştirilen oran)%100(**) oranında Ar-Ge indirimi ayrıca hesaplanacak ve indirim konusu yapılacaktır.

10.2.7. Ar-Ge indiriminin uygulanması

Mükellefler, Ar-Ge harcamalarının (2 Seri No'lu Kurumlar Vergisi Genel Tebliği'nin 5. maddesiyle değiştirilen oran)%100(**)'ü oranında hesaplayacakları Ar-Ge indirimini, beyanname üzerinden hesaplanan kurum kazancından indirebileceklerdir. Ar-Ge indirimi, Ar-Ge faaliyetine başlandığı andan itibaren hem yıllık beyannamede hem de geçici vergi beyannamelerinde uygulanabilecektir. Hesaplanan Ar-Ge indirimi tutarı, mükellefler tarafından yıllık kurumlar vergisi beyannamesi ile geçici vergi beyannamesinin ilgili satırına yazılarak kazançtan indirilecektir. İlgili dönemde kazancın yetersizliği nedeniyle indirim konusu yapılamayan Ar-Ge İndirimi tutarı sonraki hesap dönemlerine devredecektir.

Alanında uzman kuruluşlarca hazırlanan “Ar-Ge Projesi Değerlendirme Raporu” nun olumsuz olması halinde, Ar-Ge indirimi dolayısıyla eksik ödenen vergilerle ilgili olarak gerekli tarhiyat yapılacaktır.

Mükelleflerin Ar-Ge projesi kapsamındaki harcamalarını, işletmenin diğer faaliyetlerine ilişkin harcamalarından ayırarak, Ar-Ge indiriminin doğru hesaplanmasına imkan verecek şekilde muhasebeleştirmeleri gerekmektedir.

10.2.8. Aktifleştirilen kıymetlerin devri

Henüz tamamlanmamış bir Ar-Ge projesinin, başka bir kuruma satılması halinde aktifleştirilen tutarlar kazanç tutarının tespitinde maliyet unsuru olarak dikkate alınacaktır.
Ar-Ge indirimi uygulamasında, henüz tamamlanmamış bir Ar-Ge projesinin başka bir kuruma satılması durumunda, Ar-Ge projesini devralan kurumun bu projeye ilişkin olarak ilave yaptığı harcamalar Ar-Ge indiriminden yararlanabilecek olup devreden kurumda yapılan Ar-Ge harcamaları için indirimden yararlanılması söz konusu olmayacaktır.

Tamamlanmış bir Ar-Ge projesinin başka bir kuruma satılması durumunda ise Ar-Ge projesini devralan kurumun Ar-Ge indiriminden yararlanması söz konusu değildi

çaylak.
08-08-2016, 21:13
Hayırlı olsun

ahmedim34
08-08-2016, 22:44
Çaylak kardeş Neden hayırlı olsun dedin açıklar mısın

çaylak.
08-08-2016, 23:20
Argenin %100 ü vergiden düşecek.

ahmedim34
08-08-2016, 23:32
Bugun mü çıktı bu Yeni haber mi, logoyu nasıl etkiler

katar
09-08-2016, 06:14
teknik 48-48.5 üzerine boğaların bugünkü alımı ile başlayacağını görünüyor. hadi hayırlısı. bakalım boğalar 61 bandını kıra bilecek mi. yoksa ayılar bunu fırsat bilip çakma pozisyonumu bugün göreceğiz. yeni dipler mi göreceğiz. testerenin dişi aşağımı yukarımı kesecek.

Konkasor34
09-08-2016, 12:06
gitmesi çok zor şuan için anca ttrak gibi iyi bir bilanço açıklarsa belki %5 yapar...beklemeye devam yapacak bişey yok...ayrıca dün gelen haberleri anlayamadım tam olarak neyi anlatıyor...

katar
09-08-2016, 13:09
15-16 CUHURBAŞKANI ERDOĞAN RUSYADAN DÖNSÜN piyasalar olumluya dönecektir.

memet25
09-08-2016, 15:42
Bu hisseye ne oluyor, ölü toprağı serpmişler üzerine sanki

rifat68
10-08-2016, 18:33
3 aylik kar 15.686
6 aylik kar 31.330
Hayirli olsun.

Konkasor34
10-08-2016, 20:32
kar hayırlı olsun güzel geldi artık buna bir tepki vermesi lazım çok düştü çok...

ahmedim34
10-08-2016, 20:59
Yarın büyük tepki verir ve hareketlilik haftaya da devam eder diye düşünüyorum . ytd

must109
10-08-2016, 21:33
Bilanço yu yorumlayacak arkadaş var mı

çaylak.
10-08-2016, 23:00
Hayırlı olsun beklediğim gibi geldi

hasan1986
10-08-2016, 23:00
Hisse şuan için yüzde 10 kadar pahalı. Fakat gelecek beklentisi olan kağıtların ucuzlamasını görmek zor. Yönetimin 2016 beklentisi yanlış hatırlamıyorsam 60 mn olarak açıklamıştı. 2015 yılana göre yaklaşık yüzde 50 fazla kar hedefleri var. İlk 6 ayda hedeflerini tutturuyorlar. Geçen sene 2. çeyrek bilançosu 21 mn. Şimdi ise 31 mn. 1. çeyrek bilançosu açıklandığında 46 civari idi. Ertesi sabah borsa kötü haberle açıldı. Hisse ilk anda tepki vermedi ama sonrasında 2 gün içinde 55 i gördü. Sonraki 1 ay içinde 58 gördü. oO bilançoda da yüzde 50 civarı bir kar artışı vardı. Yaklaşık 1 ay kadar 54-55 takıldı ve sonrasında buralara geldi. Bu hissenin tipik hareketi. Yarın ne olabilir ? Açıkçası hissenin şuan ki fiyatının sebebi beklenti. Geçen sene 3. çeyrek karı 40 mn gelmişti. Bu sene 3. çeyrekte süregelen performansla 45 mn civarı kar açıklamaları gerekecek. Ama bana göre bu hisseyi geçici olsa da dibe çekecek bir rakam olacak. Zira 1. ve 2. çeyrek karları geçen seneye göre yüzde 50 civarı. 3. çeyrek karı ise hemen hemen 2015 göre aynı olacak. Yine bir yüzde 50 yapmaları zor. Ekstra performans gerektiriyor. Aracı kurumlar 2016 yılı için hisse hedef fiyatı en fazla 56 gördüm. Ekstra bir performans gelecek mi sadece yönetim bilir. Benim stratejim 1 ay için hisseyi satıp fırsatları beklemek şeklinde olacak. Yarın ise borsa kötü açılmazsa 50 sonrasında 55 bekliyorum. 1 ay içinde. 60 geçmesi çok zor. Hissenin ederi 50 civarı olduğu için bilanço zamanı düşüyor. Bilanço açıklanınca ederine geliyor.

Yatırım Tavsiyesi Değildir. Üstüne basa basa söylüyorum. İlk hedefimiz paramızı korumak olsa güzel olur. Bana göre 3. bilançoyu riske etmeye deymez. İsterse 70 olsun. Kararımın doğru olduğunu biliyorum.

Syg.

edward20
11-08-2016, 10:50
http://i.hizliresim.com/vZz9zR.png

dupont analizi

http://i.hizliresim.com/J3L1LB.png

http://i.hizliresim.com/9GXyXQ.png

bilanço

http://i.hizliresim.com/Y4P0Pz.png

şirket müthiş derecede nakit üretiyor korkarım ki sonu egeen olacak :D hedefim yüksek mi ne :D

edward20
11-08-2016, 10:53
ayrıyetten bilişim sektöründe en iyi net kar marjına sahip bir şirket görüntüsü var 3-4 liradan keşfedemeyip 18 liradan keşfettiğim için kendime kızıyorum :D

adestim
11-08-2016, 11:35
HİSSE DEĞERLENDİRMESİ-Ak Yatırım, Logo Yazılım için tavsiyesini 'NÖTR'den 'Endeksin Üzerinde Getiri'ye revize etti

Ak Yatırım, Logo Yazılım için tavsiyesini 'NÖTR'den 'Endeksin
Üzerinde Getiri'ye revize etti.
Ak Yatırım ( www.akyatirim.com.tr ) konu ile ilgili raporunda,
Logo Yazılım için hedef fiyatın ise 56,00TL olarak korunduğu bildirdi.
Raporda şu değerlendirme yapıldı:
"Logo Yazılım (LOGO TI) 2Ç16’da 15 milyon TL net kâr açıkladı. Bu
rakam yıllık %41 artışa ancak çeyrek bazda %1 düşüşe işaret ediyor ve
bizim tahminimiz olan 14 milyon TL’nin biraz üstünde kalıyor. Şirket
net k3Arı için ortalama piyasa beklentisi bulunmuyor. Diğer taraftan,
Logo’nun 2Ç16 cirosu yıllık %31 ve çeyrek bazda %1 büyüme ile 37
milyon TL olarak gerçekleşti ve bizim tahminimiz olan 38 milyon TL’ye
paralel geldi. Şirketin 2Ç16 VAFÖK’ü 18 milyon TL olarak gerçekleşti,
yıllık %45 büyüdü ancak çeyrek bazda %9 daraldı ve beklentimiz olan 18
milyon TL’ye paralel gerçekleşti. 2Ç16 VAFÖK marjı %50,2 ile 2Ç15’deki
%45,5’den yüksek ancak 1Ç16’daki %56,0’dan düşük gerçekleşti. 2Ç16
sonuçları sonrası şirketin 12 aylık hedef fiyatını 56,00 TL olarak
koruyoruz. Ancak cari hisse fiyat seviyesine göre %20 yukarı
potansiyeli göz önünde tutarak önerimizi Nötr’den Endeksin Üzerinde
Getiri’ye çekiyoruz."

http://www.akyatirim.com.tr/apps/pdfviewer/Sabah_Postası-110816/30356d60-583f-47e5-a106-c84d0e6ab125.pdf

rifat68
11-08-2016, 13:04
Hisse şuan için yüzde 10 kadar pahalı. Fakat gelecek beklentisi olan kağıtların ucuzlamasını görmek zor. Yönetimin 2016 beklentisi yanlış hatırlamıyorsam 60 mn olarak açıklamıştı. 2015 yılana göre yaklaşık yüzde 50 fazla kar hedefleri var. İlk 6 ayda hedeflerini tutturuyorlar. Geçen sene 2. çeyrek bilançosu 21 mn. Şimdi ise 31 mn. 1. çeyrek bilançosu açıklandığında 46 civari idi. Ertesi sabah borsa kötü haberle açıldı. Hisse ilk anda tepki vermedi ama sonrasında 2 gün içinde 55 i gördü. Sonraki 1 ay içinde 58 gördü. oO bilançoda da yüzde 50 civarı bir kar artışı vardı. Yaklaşık 1 ay kadar 54-55 takıldı ve sonrasında buralara geldi. Bu hissenin tipik hareketi. Yarın ne olabilir ? Açıkçası hissenin şuan ki fiyatının sebebi beklenti. Geçen sene 3. çeyrek karı 40 mn gelmişti. Bu sene 3. çeyrekte süregelen performansla 45 mn civarı kar açıklamaları gerekecek. Ama bana göre bu hisseyi geçici olsa da dibe çekecek bir rakam olacak. Zira 1. ve 2. çeyrek karları geçen seneye göre yüzde 50 civarı. 3. çeyrek karı ise hemen hemen 2015 göre aynı olacak. Yine bir yüzde 50 yapmaları zor. Ekstra performans gerektiriyor. Aracı kurumlar 2016 yılı için hisse hedef fiyatı en fazla 56 gördüm. Ekstra bir performans gelecek mi sadece yönetim bilir. Benim stratejim 1 ay için hisseyi satıp fırsatları beklemek şeklinde olacak. Yarın ise borsa kötü açılmazsa 50 sonrasında 55 bekliyorum. 1 ay içinde. 60 geçmesi çok zor. Hissenin ederi 50 civarı olduğu için bilanço zamanı düşüyor. Bilanço açıklanınca ederine geliyor.

Yatırım Tavsiyesi Değildir. Üstüne basa basa söylüyorum. İlk hedefimiz paramızı korumak olsa güzel olur. Bana göre 3. bilançoyu riske etmeye deymez. İsterse 70 olsun. Kararımın doğru olduğunu biliyorum.

Syg.

Yil sonu hedefi 60 degil 50 milyon.

Gecen sene 2.ceyrek kari 21 milyon degil 6 aylik kari 21 milyon.

Ayrica kasada biriken para 82 milyon oldu.

Tekrarlayan gelirler %50 civarinda.
Kisa vadeli borclardada azalma var.
Suan icin olumsuz gözüken birsey sahsen göremiyorum.

Yatirim tavsiyesi degildir.

katar
11-08-2016, 14:21
teknik 48-48.5 üzerine boğaların bugünkü alımı ile başlayacağını görünüyor. hadi hayırlısı. bakalım boğalar 61 bandını kıra bilecek mi. yoksa ayılar bunu fırsat bilip çakma pozisyonumu bugün göreceğiz. yeni dipler mi göreceğiz. testerenin dişi aşağımı yukarımı kesecek.

15-16 CUHURBAŞKANI ERDOĞAN RUSYADAN DÖNSÜN piyasalar olumluya dönecektir.
teknikle verileri ne güzel öpüştürdüler.
şimdi kafamda soru işareti oldu teknikten mi gitti. gelen verilerden mi gitti. ama iyi oldu.

bafıcı
11-08-2016, 14:36
47.500 gapta alıcıyım millete yukardan gazladılar şimdi aşağıya ne kadar çekebileceksin bakalım.

bafıcı
11-08-2016, 14:38
Kademe Analizi

Fiyat Lot Yüzde Alışlar Alışlar Yüzde Satışlar Satışlar Yüzde

48,30 77 0,05 % 0 0,00 % 77 100,00 %
48,32 56 0,04 % 20 35,71 % 36 64,29 %
48,34 211 0,13 % 128 60,66 % 83 39,34 %
48,36 193 0,12 % 167 86,53 % 26 13,47 %
48,38 247 0,16 % 52 21,05 % 195 78,95 %
48,40 221 0,14 % 37 16,74 % 184 83,26 %
48,48 25 0,02 % 25 100,00 % 0 0,00 %
48,50 406 0,26 % 255 62,81 % 151 37,19 %
48,52 222 0,14 % 10 4,50 % 212 95,50 %
48,54 66 0,04 % 33 50,00 % 33 50,00 %
48,56 32 0,02 % 0 0,00 % 32 100,00 %
48,58 12 0,01 % 0 0,00 % 12 100,00 %
48,60 62 0,04 % 0 0,00 % 62 100,00 %
48,62 27 0,02 % 0 0,00 % 27 100,00 %
48,64 8 0,01 % 0 0,00 % 8 100,00 %
48,66 10 0,01 % 0 0,00 % 10 100,00 %
48,68 6 0,00 % 0 0,00 % 6 100,00 %
48,70 124 0,08 % 39 31,45 % 85 68,55 %
48,72 60 0,04 % 4 6,67 % 56 93,33 %
48,74 27 0,02 % 15 55,56 % 12 44,44 %
48,76 186 0,12 % 20 10,75 % 166 89,25 %
48,78 130 0,08 % 5 3,85 % 125 96,15 %
48,80 1.045 0,67 % 249 23,83 % 796 76,17 %
48,82 1.553 0,99 % 37 2,38 % 1.516 97,62 %
48,84 859 0,55 % 597 69,50 % 262 30,50 %
48,86 127 0,08 % 0 0,00 % 127 100,00 %
48,88 363 0,23 % 333 91,74 % 30 8,26 %
48,90 1.487 0,95 % 333 22,39 % 1.154 77,61 %
48,92 544 0,35 % 175 32,17 % 369 67,83 %
48,94 222 0,14 % 84 37,84 % 138 62,16 %
48,96 182 0,12 % 45 24,73 % 137 75,27 %
48,98 398 0,25 % 317 79,65 % 81 20,35 %
49,00 6.405 4,09 % 2.952 46,09 % 3.453 53,91 %
49,02 60 0,04 % 0 0,00 % 60 100,00 %
49,04 132 0,08 % 8 6,06 % 124 93,94 %
49,06 539 0,34 % 507 94,06 % 32 5,94 %
49,08 355 0,23 % 108 30,42 % 247 69,58 %
49,10 767 0,49 % 352 45,89 % 415 54,11 %
49,12 790 0,50 % 102 12,91 % 688 87,09 %
49,14 601 0,38 % 150 24,96 % 451 75,04 %
49,16 326 0,21 % 50 15,34 % 276 84,66 %
49,18 2.173 1,39 % 1.388 63,87 % 785 36,13 %
49,20 1.482 0,95 % 235 15,86 % 1.247 84,14 %
49,22 804 0,51 % 29 3,61 % 775 96,39 %
49,24 180 0,11 % 20 11,11 % 160 88,89 %
49,26 175 0,11 % 96 54,86 % 79 45,14 %
49,28 847 0,54 % 113 13,34 % 734 86,66 %
49,30 2.215 1,41 % 648 29,26 % 1.567 70,74 %
49,32 2.819 1,80 % 1.991 70,63 % 828 29,37 %
49,34 687 0,44 % 396 57,64 % 291 42,36 %
49,36 2.383 1,52 % 884 37,10 % 1.499 62,90 %
49,38 1.670 1,07 % 825 49,40 % 845 50,60 %
49,40 4.052 2,59 % 2.474 61,06 % 1.578 38,94 %
49,42 837 0,53 % 665 79,45 % 172 20,55 %
49,44 4.684 2,99 % 2.963 63,26 % 1.721 36,74 %
49,46 1.210 0,77 % 686 56,69 % 524 43,31 %
49,48 989 0,63 % 776 78,46 % 213 21,54 %
49,50 5.921 3,78 % 3.454 58,33 % 2.467 41,67 %
49,52 1.496 0,95 % 1.131 75,60 % 365 24,40 %
49,54 1.347 0,86 % 1.059 78,62 % 288 21,38 %
49,56 308 0,20 % 43 13,96 % 265 86,04 %
49,58 214 0,14 % 49 22,90 % 165 77,10 %
49,60 1.558 0,99 % 529 33,95 % 1.029 66,05 %
49,62 91 0,06 % 33 36,26 % 58 63,74 %
49,64 490 0,31 % 468 95,51 % 22 4,49 %
49,66 487 0,31 % 81 16,63 % 406 83,37 %
49,68 630 0,40 % 502 79,68 % 128 20,32 %
49,70 4.078 2,60 % 750 18,39 % 3.328 81,61 %
49,72 799 0,51 % 244 30,54 % 555 69,46 %
49,74 861 0,55 % 189 21,95 % 672 78,05 %
49,76 623 0,40 % 187 30,02 % 436 69,98 %
49,78 839 0,54 % 418 49,82 % 421 50,18 %
49,80 1.717 1,10 % 374 21,78 % 1.343 78,22 %
49,82 398 0,25 % 87 21,86 % 311 78,14 %
49,84 268 0,17 % 144 53,73 % 124 46,27 %
49,86 1.350 0,86 % 607 44,96 % 743 55,04 %
49,88 1.817 1,16 % 998 54,93 % 819 45,07 %
49,90 5.898 3,76 % 3.625 61,46 % 2.273 38,54 %
49,92 259 0,17 % 93 35,91 % 166 64,09 %
49,94 598 0,38 % 581 97,16 % 17 2,84 %
49,96 1.363 0,87 % 883 64,78 % 480 35,22 %
49,98 1.515 0,97 % 559 36,90 % 956 63,10 %
50,00 12.001 7,66 % 4.778 39,81 % 7.223 60,19 %
50,05 2.654 1,69 % 885 33,35 % 1.769 66,65 %
50,10 2.820 1,80 % 1.637 58,05 % 1.183 41,95 %
50,15 1.873 1,20 % 508 27,12 % 1.365 72,88 %
50,20 6.917 4,41 % 2.568 37,13 % 4.349 62,87 %
50,25 4.155 2,65 % 917 22,07 % 3.238 77,93 %
50,30 10.751 6,86 % 5.065 47,11 % 5.686 52,89 %
50,35 7.353 4,69 % 5.459 74,24 % 1.894 25,76 %
50,40 8.026 5,12 % 6.940 86,47 % 1.086 13,53 %
50,45 1.886 1,20 % 1.228 65,11 % 658 34,89 %
50,50 3.281 2,09 % 1.709 52,09 % 1.572 47,91 %
50,55 1.905 1,22 % 1.624 85,25 % 281 14,75 %
50,60 3.712 2,37 % 517 13,93 % 3.195 86,07 %
50,65 798 0,51 % 337 42,23 % 461 57,77 %
50,70 444 0,28 % 100 22,52 % 344 77,48 %
50,75 590 0,38 % 590 100,00 % 0 0,00 %
50,80 1.036 0,66 % 703 67,86 % 333 32,14 %
50,85 260 0,17 % 245 94,23 % 15 5,77 %
50,90 2.424 1,55 % 1.612 66,50 % 812 33,50 %
50,95 537 0,34 % 266 49,53 % 271 50,47 %
51,00 1.596 1,02 % 1.071 67,11 % 525 32,89 %
51,05 17 0,01 % 17 100,00 % 0 0,00 %
51,15 10 0,01 % 0 0,00 % 10 100,00 %
51,30 16 0,01 % 16 100,00 % 0 0,00 %
51,45 100 0,06 % 100 100,00 % 0 0,00 %
51,55 3 0,00 % 3 100,00 % 0 0,00 %
51,65 2 0,00 % 2 100,00 % 0 0,00 %
51,80 200 0,13 % 200 100,00 % 0 0,00 %
51,85 2 0,00 % 2 100,00 % 0 0,00 %
51,90 30 0,02 % 30 100,00 % 0 0,00 %

A.Ort T.Lot Alış Lot Alış Ort. Satış Lot Satış Ort.

49,85 156.694 77.615 49,91 79.079 49,80

*Veriler anlıktır.

ahmedim34
11-08-2016, 14:40
böyle adilik olmaz yaa ne yapmaya çalışıyorlar

kimyaci61
11-08-2016, 14:50
kitlediler malesef

ahmedim34
11-08-2016, 15:00
düşük hacimle aşağıya basmaya çalışıyorlar şrfszlr

caokoksal
11-08-2016, 15:04
hiç birşey olmaz,cin olun alım yapın sizde...bir haftaya 50-55 bandına girer

bafıcı
11-08-2016, 15:07
Kademe Analizi

47,50 93 0,06 % 0 0,00 % 93 100,00 %
47,52 30 0,02 % 0 0,00 % 30 100,00 %
47,60 1 0,00 % 0 0,00 % 1 100,00 %
47,62 27 0,02 % 0 0,00 % 27 100,00 %
47,64 111 0,07 % 0 0,00 % 111 100,00 %
47,66 199 0,12 % 10 5,03 % 189 94,97 %
47,68 59 0,04 % 17 28,81 % 42 71,19 %
47,70 603 0,36 % 580 96,19 % 23 3,81 %
47,72 743 0,45 % 579 77,93 % 164 22,07 %
47,74 169 0,10 % 0 0,00 % 169 100,00 %
47,76 317 0,19 % 307 96,85 % 10 3,15 %
47,78 44 0,03 % 0 0,00 % 44 100,00 %
47,80 293 0,18 % 75 25,60 % 218 74,40 %
47,82 65 0,04 % 27 41,54 % 38 58,46 %
47,84 238 0,14 % 231 97,06 % 7 2,94 %
47,86 54 0,03 % 50 92,59 % 4 7,41 %
47,88 15 0,01 % 11 73,33 % 4 26,67 %
47,90 467 0,28 % 292 62,53 % 175 37,47 %
47,94 29 0,02 % 29 100,00 % 0 0,00 %
47,96 69 0,04 % 65 94,20 % 4 5,80 %
47,98 144 0,09 % 140 97,22 % 4 2,78 %
48,00 1.265 0,76 % 411 32,49 % 854 67,51 %
48,02 100 0,06 % 0 0,00 % 100 100,00 %
48,06 16 0,01 % 16 100,00 % 0 0,00 %
48,08 121 0,07 % 10 8,26 % 111 91,74 %
48,10 144 0,09 % 20 13,89 % 124 86,11 %
48,12 31 0,02 % 22 70,97 % 9 29,03 %
48,14 29 0,02 % 29 100,00 % 0 0,00 %
48,16 20 0,01 % 20 100,00 % 0 0,00 %
48,18 107 0,06 % 102 95,33 % 5 4,67 %
48,20 401 0,24 % 10 2,49 % 391 97,51 %
48,22 266 0,16 % 110 41,35 % 156 58,65 %
48,24 116 0,07 % 12 10,34 % 104 89,66 %
48,26 71 0,04 % 42 59,15 % 29 40,85 %
48,28 14 0,01 % 0 0,00 % 14 100,00 %
48,30 138 0,08 % 0 0,00 % 138 100,00 %
48,32 217 0,13 % 20 9,22 % 197 90,78 %
48,34 225 0,14 % 128 56,89 % 97 43,11 %
48,36 219 0,13 % 169 77,17 % 50 22,83 %
48,38 303 0,18 % 52 17,16 % 251 82,84 %
48,40 1.089 0,66 % 435 39,94 % 654 60,06 %
48,42 525 0,32 % 472 89,90 % 53 10,10 %
48,44 62 0,04 % 58 93,55 % 4 6,45 %
48,46 355 0,21 % 25 7,04 % 330 92,96 %
48,48 51 0,03 % 47 92,16 % 4 7,84 %
48,50 532 0,32 % 377 70,86 % 155 29,14 %
48,52 227 0,14 % 11 4,85 % 216 95,15 %
48,54 92 0,06 % 45 48,91 % 47 51,09 %
48,56 405 0,24 % 359 88,64 % 46 11,36 %
48,58 26 0,02 % 10 38,46 % 16 61,54 %
48,60 186 0,11 % 103 55,38 % 83 44,62 %
48,62 135 0,08 % 10 7,41 % 125 92,59 %
48,64 8 0,00 % 0 0,00 % 8 100,00 %
48,66 10 0,01 % 0 0,00 % 10 100,00 %
48,68 6 0,00 % 0 0,00 % 6 100,00 %
48,70 124 0,07 % 39 31,45 % 85 68,55 %
48,72 60 0,04 % 4 6,67 % 56 93,33 %
48,74 27 0,02 % 15 55,56 % 12 44,44 %
48,76 186 0,11 % 20 10,75 % 166 89,25 %
48,78 130 0,08 % 5 3,85 % 125 96,15 %
48,80 1.045 0,63 % 249 23,83 % 796 76,17 %
48,82 1.553 0,94 % 37 2,38 % 1.516 97,62 %
48,84 859 0,52 % 597 69,50 % 262 30,50 %
48,86 127 0,08 % 0 0,00 % 127 100,00 %
48,88 363 0,22 % 333 91,74 % 30 8,26 %
48,90 1.487 0,90 % 333 22,39 % 1.154 77,61 %
48,92 544 0,33 % 175 32,17 % 369 67,83 %
48,94 222 0,13 % 84 37,84 % 138 62,16 %
48,96 182 0,11 % 45 24,73 % 137 75,27 %
48,98 398 0,24 % 317 79,65 % 81 20,35 %
49,00 6.405 3,86 % 2.952 46,09 % 3.453 53,91 %
49,02 60 0,04 % 0 0,00 % 60 100,00 %
49,04 132 0,08 % 8 6,06 % 124 93,94 %
49,06 539 0,32 % 507 94,06 % 32 5,94 %
49,08 355 0,21 % 108 30,42 % 247 69,58 %
49,10 767 0,46 % 352 45,89 % 415 54,11 %
49,12 790 0,48 % 102 12,91 % 688 87,09 %
49,14 601 0,36 % 150 24,96 % 451 75,04 %
49,16 326 0,20 % 50 15,34 % 276 84,66 %
49,18 2.173 1,31 % 1.388 63,87 % 785 36,13 %
49,20 1.482 0,89 % 235 15,86 % 1.247 84,14 %
49,22 804 0,48 % 29 3,61 % 775 96,39 %
49,24 180 0,11 % 20 11,11 % 160 88,89 %
49,26 175 0,11 % 96 54,86 % 79 45,14 %
49,28 847 0,51 % 113 13,34 % 734 86,66 %
49,30 2.215 1,33 % 648 29,26 % 1.567 70,74 %
49,32 2.819 1,70 % 1.991 70,63 % 828 29,37 %
49,34 687 0,41 % 396 57,64 % 291 42,36 %
49,36 2.383 1,43 % 884 37,10 % 1.499 62,90 %
49,38 1.670 1,01 % 825 49,40 % 845 50,60 %
49,40 4.052 2,44 % 2.474 61,06 % 1.578 38,94 %
49,42 837 0,50 % 665 79,45 % 172 20,55 %
49,44 4.684 2,82 % 2.963 63,26 % 1.721 36,74 %
49,46 1.210 0,73 % 686 56,69 % 524 43,31 %
49,48 989 0,60 % 776 78,46 % 213 21,54 %
49,50 5.921 3,56 % 3.454 58,33 % 2.467 41,67 %
49,52 1.496 0,90 % 1.131 75,60 % 365 24,40 %
49,54 1.347 0,81 % 1.059 78,62 % 288 21,38 %
49,56 308 0,19 % 43 13,96 % 265 86,04 %
49,58 214 0,13 % 49 22,90 % 165 77,10 %
49,60 1.558 0,94 % 529 33,95 % 1.029 66,05 %
49,62 91 0,05 % 33 36,26 % 58 63,74 %
49,64 490 0,30 % 468 95,51 % 22 4,49 %
49,66 487 0,29 % 81 16,63 % 406 83,37 %
49,68 630 0,38 % 502 79,68 % 128 20,32 %
49,70 4.078 2,46 % 750 18,39 % 3.328 81,61 %
49,72 799 0,48 % 244 30,54 % 555 69,46 %
49,74 861 0,52 % 189 21,95 % 672 78,05 %
49,76 623 0,38 % 187 30,02 % 436 69,98 %
49,78 839 0,51 % 418 49,82 % 421 50,18 %
49,80 1.717 1,03 % 374 21,78 % 1.343 78,22 %
49,82 398 0,24 % 87 21,86 % 311 78,14 %
49,84 268 0,16 % 144 53,73 % 124 46,27 %
49,86 1.350 0,81 % 607 44,96 % 743 55,04 %
49,88 1.817 1,09 % 998 54,93 % 819 45,07 %
49,90 5.898 3,55 % 3.625 61,46 % 2.273 38,54 %
49,92 259 0,16 % 93 35,91 % 166 64,09 %
49,94 598 0,36 % 581 97,16 % 17 2,84 %
49,96 1.363 0,82 % 883 64,78 % 480 35,22 %
49,98 1.515 0,91 % 559 36,90 % 956 63,10 %
50,00 12.001 7,23 % 4.778 39,81 % 7.223 60,19 %
50,05 2.654 1,60 % 885 33,35 % 1.769 66,65 %
50,10 2.820 1,70 % 1.637 58,05 % 1.183 41,95 %
50,15 1.873 1,13 % 508 27,12 % 1.365 72,88 %
50,20 6.917 4,16 % 2.568 37,13 % 4.349 62,87 %
50,25 4.155 2,50 % 917 22,07 % 3.238 77,93 %
50,30 10.751 6,47 % 5.065 47,11 % 5.686 52,89 %
50,35 7.353 4,43 % 5.459 74,24 % 1.894 25,76 %
50,40 8.026 4,83 % 6.940 86,47 % 1.086 13,53 %
50,45 1.886 1,14 % 1.228 65,11 % 658 34,89 %
50,50 3.281 1,98 % 1.709 52,09 % 1.572 47,91 %
50,55 1.905 1,15 % 1.624 85,25 % 281 14,75 %
50,60 3.712 2,23 % 517 13,93 % 3.195 86,07 %
50,65 798 0,48 % 337 42,23 % 461 57,77 %
50,70 444 0,27 % 100 22,52 % 344 77,48 %
50,75 590 0,36 % 590 100,00 % 0 0,00 %
50,80 1.036 0,62 % 703 67,86 % 333 32,14 %
50,85 260 0,16 % 245 94,23 % 15 5,77 %
50,90 2.424 1,46 % 1.612 66,50 % 812 33,50 %
50,95 537 0,32 % 266 49,53 % 271 50,47 %
51,00 1.596 0,96 % 1.071 67,11 % 525 32,89 %
51,05 17 0,01 % 17 100,00 % 0 0,00 %
51,15 10 0,01 % 0 0,00 % 10 100,00 %
51,30 16 0,01 % 16 100,00 % 0 0,00 %
51,45 100 0,06 % 100 100,00 % 0 0,00 %
51,55 3 0,00 % 3 100,00 % 0 0,00 %
51,65 2 0,00 % 2 100,00 % 0 0,00 %
51,80 200 0,12 % 200 100,00 % 0 0,00 %
51,85 2 0,00 % 2 100,00 % 0 0,00 %
51,90 30 0,02 % 30 100,00 % 0 0,00 %

49,75 166.095 82.426 49,81 83.669 49,70

*Veriler anlıktır. 47.500 yazdıklarım gelmedi gapı kapattı burdan rroketler.

çaylak.
11-08-2016, 15:16
Kasma artık bırak gitsin kağıt. Daha ne kadar tutabilirsinki. Git kumar kağıtlarla oyna. Burda sana ekmek yok.

caokoksal
11-08-2016, 15:22
Kasma artık bırak gitsin kağıt. Daha ne kadar tutabilirsinki. Git kumar kağıtlarla oyna. Burda sana ekmek yok.

tutar istediği kadar tutarda işine gelmez zarar yazar he.böyle bi karın artından sade 8-9 milyonluk hacim oluştu şuana kadar ki çok çok az.yani alıcıyla satıcıyı buluşturabileceğiniz nokta bu rakamlar değil.herhangi bir logo yatrımcısı 54-55 liradan aşşağıya hisse vermez kanaatindeyim

bafıcı
11-08-2016, 16:19
eksi kapatmazsan küserim o.ç spek

kimyaci61
11-08-2016, 16:42
bu bir gelenek tüm kağıtlar aynı kar geldimi nasılsa yukarı çıkacak ordan sat aşağıdan tekrar al alanda biz cücükler

fastsoul
11-08-2016, 17:19
Güzel pazarladılar hisseyi laf yok, beni daha önce gördünüz mü burda? Yok

caokoksal
11-08-2016, 17:28
Güzel pazarladılar hisseyi laf yok, beni daha önce gördünüz mü burda? Yok

pazarlamalık bi durum yok rakamlar ortada,öz sermayenin yüzde 30 u kadar kar yazabilen kaç şirket var?

caokoksal
11-08-2016, 19:11
bence spek böye bi karı beklemiyordu malsız yakalandı mal peşine düştü,toplaya toplaya götürcek senedi bence

hasan1986
11-08-2016, 20:05
Şöyle ki 2015 bilançosu açıklanmadan bir gün önce haber alan ve elindeki malı veren bir spek ten bahsediyoruz. Karın ne olacağını en başından biliyordu. 1. çeyrek bilançosunda farklı bir taktik denemişti. Anlaşılan ekmek yiyemedi ve şimdi farklı bir taktik deniyor. Yüzde 60 orandı 1 ay içinde 55 i görür. Yüzde 40 oranda ise 3. çeyreği fiyatlamaya başladı. Buda 55 i 3 ay boyunca unutalım demek anlamına geliyor. Bana yüzde 40 olacak gibi geliyor. Uzun vade de çok sağlam kağıt. Kısa vadede durum belirsiz

Ytd.

fastsoul
11-08-2016, 21:45
pazarlamalık bi durum yok rakamlar ortada,öz sermayenin yüzde 30 u kadar kar yazabilen kaç şirket var?

Yo yo verilerle ilgili sıkıntı yok, maşallahı var.,ben biraz yüksekten atladım da, mesele bu, tutunabilse iyiydi, çabuk saldı

bafıcı
12-08-2016, 11:24

46,00 89 0,58 % 0 0,00 % 89 100,00 %
46,10 57 0,37 % 0 0,00 % 57 100,00 %
46,20 1 0,01 % 0 0,00 % 1 100,00 %
46,50 11 0,07 % 0 0,00 % 11 100,00 %
46,70 1 0,01 % 0 0,00 % 1 100,00 %
46,80 1 0,01 % 0 0,00 % 1 100,00 %
46,86 80 0,52 % 50 62,50 % 30 37,50 %
46,90 50 0,32 % 0 0,00 % 50 100,00 %
47,00 101 0,66 % 0 0,00 % 101 100,00 %
47,02 104 0,68 % 43 41,35 % 61 58,65 %
47,04 23 0,15 % 13 56,52 % 10 43,48 %
47,06 489 3,18 % 272 55,62 % 217 44,38 %
47,08 381 2,47 % 150 39,37 % 231 60,63 %
47,10 649 4,21 % 193 29,74 % 456 70,26 %
47,12 132 0,86 % 4 3,03 % 128 96,97 %
47,14 253 1,64 % 107 42,29 % 146 57,71 %
47,16 52 0,34 % 0 0,00 % 52 100,00 %
47,18 142 0,92 % 2 1,41 % 140 98,59 %
47,20 415 2,69 % 77 18,55 % 338 81,45 %
47,22 134 0,87 % 0 0,00 % 134 100,00 %
47,24 380 2,47 % 2 0,53 % 378 99,47 %
47,26 168 1,09 % 40 23,81 % 128 76,19 %
47,28 113 0,73 % 0 0,00 % 113 100,00 %
47,30 236 1,53 % 25 10,59 % 211 89,41 %
47,32 246 1,60 % 86 34,96 % 160 65,04 %
47,34 363 2,36 % 21 5,79 % 342 94,21 %
47,36 182 1,18 % 0 0,00 % 182 100,00 %
47,38 502 3,26 % 0 0,00 % 502 100,00 %
47,40 477 3,10 % 13 2,73 % 464 97,27 %
47,42 108 0,70 % 0 0,00 % 108 100,00 %
47,44 42 0,27 % 5 11,90 % 37 88,10 %
47,46 54 0,35 % 0 0,00 % 54 100,00 %
47,48 32 0,21 % 0 0,00 % 32 100,00 %
47,50 757 4,92 % 91 12,02 % 666 87,98 %
47,52 410 2,66 % 100 24,39 % 310 75,61 %
47,54 45 0,29 % 5 11,11 % 40 88,89 %
47,56 110 0,71 % 0 0,00 % 110 100,00 %
47,58 116 0,75 % 30 25,86 % 86 74,14 %
47,60 338 2,19 % 194 57,40 % 144 42,60 %
47,62 47 0,31 % 0 0,00 % 47 100,00 %
47,66 128 0,83 % 80 62,50 % 48 37,50 %
47,68 297 1,93 % 262 88,22 % 35 11,78 %
47,70 169 1,10 % 162 95,86 % 7 4,14 %
47,72 53 0,34 % 1 1,89 % 52 98,11 %
47,74 152 0,99 % 96 63,16 % 56 36,84 %
47,76 809 5,25 % 284 35,11 % 525 64,89 %
47,78 544 3,53 % 448 82,35 % 96 17,65 %
47,80 516 3,35 % 423 81,98 % 93 18,02 %
47,82 3 0,02 % 0 0,00 % 3 100,00 %
47,84 108 0,70 % 0 0,00 % 108 100,00 %
47,86 450 2,92 % 346 76,89 % 104 23,11 %
47,88 1.356 8,81 % 431 31,78 % 925 68,22 %
47,90 790 5,13 % 251 31,77 % 539 68,23 %
47,92 412 2,68 % 42 10,19 % 370 89,81 %
47,94 154 1,00 % 0 0,00 % 154 100,00 %
47,98 365 2,37 % 15 4,11 % 350 95,89 %
48,00 723 4,70 % 440 60,86 % 283 39,14 %
48,02 104 0,68 % 55 52,88 % 49 47,12 %
48,04 197 1,28 % 97 49,24 % 100 50,76 %
48,06 64 0,42 % 14 21,88 % 50 78,12 %
48,08 104 0,68 % 104 100,00 % 0 0,00 %
48,10 10 0,06 % 10 100,00 % 0 0,00 %

47,56 15.399 5.084 47,66 10.315 47,51

*Veriler anlıktır.

ahmedim34
12-08-2016, 12:23
Arkadaşlar nasıl bir tezgahın içine düştük şirket neden açıklama yapmıyor müdehale etmeli hisse geri alım vs elinde dolu para var korumalı bence yatırımcıyı yoksa yanlarına yaklaşan olmaz

çaylak.
12-08-2016, 12:38
Kar rekor, hisse dekor....

bafıcı
12-08-2016, 19:46
kar iyi gelince vatandaşlar atladı spekte verdi gittiii bekleki verdği malı altlardan toplasında tekrar gotürsün .bize böyle güzel gelen bilonço speke kotü geldi.piç etti gitti.

fastsoul
13-08-2016, 22:36
kar iyi gelince vatandaşlar atladı spekte verdi gittiii bekleki verdği malı altlardan toplasında tekrar gotürsün .bize böyle güzel gelen bilonço speke kotü geldi.piç etti gitti.

Aynen öyle oldu,haberin sabahında da iki kurum beklentiyi körükleyip spekciğin ekmeğine yağ sürdü,işte borsanın sevmediğim yüzü,ver gazı yüzde 10 yukarı,kapanış +yüzde 2 ,ertesi gün onu da yitirdi oldu nötr, yapılacak şey sabırla beklemek şimdi, speğin kolay kazandığını biz sabrederek kazanıcaz,inşallah

kapadokya
15-08-2016, 08:22
Aynen öyle oldu,haberin sabahında da iki kurum beklentiyi körükleyip spekciğin ekmeğine yağ sürdü,işte borsanın sevmediğim yüzü,ver gazı yüzde 10 yukarı,kapanış +yüzde 2 ,ertesi gün onu da yitirdi oldu nötr, yapılacak şey sabırla beklemek şimdi, speğin kolay kazandığını biz sabrederek kazanıcaz,inşallah

Şirket bilanço açıklandıktan birkaç gün sonra bilançoyu herkesin anlayabileceği şekilde ppt sunum haline getirip
KAP'a bildiriyor.
Bugün yarın düşer. Sanki bilanço yeni gelmiş gibi yukarı yapar hisse. Merak etmeyin.

armet
15-08-2016, 11:08
Hani yüksek kar hani endeksin üzerinde getiri getirecekti kime inanacaz ya hep böyle elindeki uç kurusu almayami çalışıyorlar bu vampirler

armet
15-08-2016, 11:35
Artık işlemde olmuyor kâğıtta lanet okuyacam şimdi varsın gitsin şirket diye ya bu kadar adilik olmaz

Konkasor34
15-08-2016, 12:26
bu kadar baskı yapılmaz ayıptır günahtır...sanki şirket battı...

armet
15-08-2016, 14:27
Endeksin üzerinde kaybettirmek diyecekti ak yatırım sanırım kan emici

caokoksal
15-08-2016, 17:34
bakalım yarın başlicak mı ralliye

orlondoww
15-08-2016, 18:25
http://i.hizliresim.com/6ml62W.png (http://hizliresim.com/6ml62W)
http://i.hizliresim.com/Wb6rnL.png (http://hizliresim.com/Wb6rnL)
http://i.hizliresim.com/3A1RD4.png (http://hizliresim.com/3A1RD4)
http://i.hizliresim.com/RQb6Yj.png (http://hizliresim.com/RQb6Yj)
http://i.hizliresim.com/pEmYgL.png (http://hizliresim.com/pEmYgL)
http://i.hizliresim.com/kE1Ykm.png (http://hizliresim.com/kE1Ykm)
http://i.hizliresim.com/Nk9bqP.png (http://hizliresim.com/Nk9bqP)
http://i.hizliresim.com/LQYoE1.png (http://hizliresim.com/LQYoE1)
http://i.hizliresim.com/rEmdRM.png (http://hizliresim.com/rEmdRM)
http://i.hizliresim.com/7AV8Pv.png (http://hizliresim.com/7AV8Pv)
http://i.hizliresim.com/PQYEBQ.png (http://hizliresim.com/PQYEBQ)
http://i.hizliresim.com/gX4Ly2.png (http://hizliresim.com/gX4Ly2)
http://i.hizliresim.com/ZYA1JZ.png (http://hizliresim.com/ZYA1JZ)

mustafa0707
15-08-2016, 19:36
Eskiden borsa herkesin kazandığı biryerdi,speği,yabancısı,k. yatırımcısı,herkes kazanırdı.şimdi ise para babalarının yabancının speğin alavere-dalavere ile küçük yatırımcıların yolunduğu bir mecra olmuş malesef,güzel kar açıklayan logoda tık yok yine güzel kar açıklayan orge bugün - %5 kayıpla kapadı günü.diyeceğim o ki küçük yatırımcıya para kazandırmamak için ellerinden geleni yapıyorlar malesef.

fastsoul
15-08-2016, 20:47
47.500 gapta alıcıyım millete yukardan gazladılar şimdi aşağıya ne kadar çekebileceksin bakalım.

O milletten biri benim,

kimyaci61
16-08-2016, 09:27
bu hisseyi 5 liradan beri takip eder al sat yaparım 3- 5 kuruş kazandım halbuki 5 lira ve 50 lira 10 katı ediyor 1 sene kıçımızın üstünde otursaydık dünyanın parasını kazanırdık geçen sene 25 ten aldım 16 dan sattım korkup aynı hareketleri şimdi yapıyor sanki tek fark geçen sene darbe yoktu şimdi kimin fetocu olduğu belli değil sabah kalktığımızda hangi şirketin batacağı belli değil güvenli bir ortam yok .

fastsoul
16-08-2016, 09:50
Hacimsiz açıldı , ölüdeniz gibi , bilanço rüzgarı da kurtarmadı,

memet25
16-08-2016, 10:46
Kış uykusuna yatmış sanki hisse.Yanına yaklaşan bile yok, yabancı(dautce) sürekli satıyor..sürekli nakit üreten, satış ve karlılığını artıran, borcunu düşüren, yatırım yapmayı düşünen bi şirketin böyle haller sergilemesi hiç normal değil...

rifat68
16-08-2016, 21:35
Kış uykusuna yatmış sanki hisse.Yanına yaklaşan bile yok, yabancı(dautce) sürekli satıyor..sürekli nakit üreten, satış ve karlılığını artıran, borcunu düşüren, yatırım yapmayı düşünen bi şirketin böyle haller sergilemesi hiç normal değil...

16 tl nin altina indigindede bir fon satis yaptigi icin inmisti.
Sonra sirket geri alim acikladi bir kac gun sonrada fonun kalan malini toptan aldi.
Sonrasindada 16 dan 50 lere geldi.
Sadece hatirlatma!

ahmedim34
16-08-2016, 22:46
Leş yeyici yabancı ucuza topluyor ne bulursa, milletin zararına satmasını bekliyor bıktırarak beklemekten baska çare yok

kimyaci61
17-08-2016, 11:19
bu işlem hacmi akşamdanmı kaldı bir andamı oldu neyin peşinde bu misket oynar gibi

memet25
17-08-2016, 11:32
Yok bir anda oluştu, anlamsız anlamsız hareketler

kimyaci61
17-08-2016, 14:11
adam diyorki bu kağıdı bırakın bu yatırım kağıdı değil bu benim kağıdım.

memet25
17-08-2016, 14:23
Sinir harbi

kimyaci61
17-08-2016, 14:35
bu paralel muhabbeti bunun altindanda çıkarsa iş bk olur

Konkasor34
17-08-2016, 15:24
endeks yükselirken bile yükselemiyor neler oluyor bu logo da bilen var mı...nereye kadar basacak bakalım...sonra insanlar borsaya gelmiyor derler gelmez tabii burası resmen soygun yeri olmuş...

fastsoul
17-08-2016, 15:32
endeks yükselirken bile yükselemiyor neler oluyor bu logo da bilen var mı...nereye kadar basacak bakalım...sonra insanlar borsaya gelmiyor derler gelmez tabii burası resmen soygun yeri olmuş...

Yüksekten aldıklarımı satmamı bekliyorlar, olay bu (kendi adıma)

kimyaci61
17-08-2016, 15:53
düştükçe daha çok mal dağıtıyor öylede bir durum var millet yumuldukçada veriyor , kafasında bir rakkam var oraya kadar verecek bakalım neresi orası göreceğiz.

burakserdar
17-08-2016, 16:51
aklı olan türkiye'de borsaya girmemeli zaten. buyurun işte logo. bilanço kötü olduğunda zaten aşağı veriyorlar. iyiyken dahi paraşütsüz aşağı gidiyor. şimdi borsada yatırım yapmak mantıklı mı? şirketler, spekler herkes ky'nin 3-5 lirasını nasıl aşırırım onun derdinde.

fastsoul
17-08-2016, 17:32
aklı olan türkiye'de borsaya girmemeli zaten. buyurun işte logo. bilanço kötü olduğunda zaten aşağı veriyorlar. iyiyken dahi paraşütsüz aşağı gidiyor. şimdi borsada yatırım yapmak mantıklı mı? şirketler, spekler herkes ky'nin 3-5 lirasını nasıl aşırırım onun derdinde.

Haklılık payınız var, son cümleniz işin özü

Bluelife
17-08-2016, 19:34

Borsanın genelinde bir sakatlık var , hemen hemen her kağıtta sanki büyükler kaçıyor , bu işin kokusu hiç iyi değil, kar açıklayan bütün kağıtlar sanki battı , bilançolara rağmen endeksi sadece bankalar taşıyor

rifat68
17-08-2016, 20:15
Takas dökümü paylasabilecek varmi?

hasan1986
17-08-2016, 23:22
Önümüzdeki 4-5 yıl içinde (Orta vade) yıllık bazda ulaşılmasına çalışılan gelir 100 mn olduğuna dair bir haber okumuştum. Şirketin stratejisine baktığımızda bu hedefi destekler nitelikte hareket ediyorlar. Şirket alıp veya açıp buralardan da kara ilave gelir eklemeye çalışıyorlar. Hali hazırda 2 şirketle iyi niyet anlaşması imzalanmış ve süreç devam ediyor (12 ağustos kap haberinde var). Şirketin tekrarlayan gelirleri yüzde 53 gibi rekor bir seviyeye ulaşmış. Ortada ar-ge gelirleri ile paylaşılan bir haberde var. Eğer doğruysa veya yasalaşırsa veya yasalaşmış sa ve şirkete yarıyorsa çok iyi. Halı hazırda ar-ge giderleri de hatrı sayılır derecede. Bilançolar olumlu hedefleri destekler nitelikte geliyor. Peki bu kağıt neden düşüyor. Bir kere kağıt çok sığ yani spek istediği gibi at koşturuyor. ky çok para kaptırdığını düşünüyorsa veya istediği mala ulaşamıyorsa bu türden bir hareket yapması normal. Ben tavandan yüzde 40 aşağı hareket bekliyorum (35). O kadar mal kaptırmayı göze alacaklarmı hep birlikte göreceğiz. Fakat önümüzdeki 3 ayda 20-25 lere düşmediği sürece almam. Çünkü ancak buralara düşerse şirketin alım yapacağını düşünüyorum. Şirketin alım yapmasıda bana göre bir güvencedir. Peki ne zaman çıkar. Yukarıda ki şirket haberlerinden biri için olumlu haber gelirse bence geldiği an yukarı basarlar ve o beklentiyle ocak ayına kadar az da olsa 60 lara doğru bir yolculuk başlar. Veya devlet kanalında gelecek bir teşvik ile (Arge muhabbeti) yine yukarı bir ivme kazanır. 3 çeyrek bilançosu geçen yıla göre yüzde 25 ve üstü gelirse bu haberi de kimse bence göz ardı etmez. Zaten uzun vade de hedef 100 mn. Bu hedefe gelene kadar arge ve şirket satın almaları son hız devam edecektir düşüncesindeyim.

Fakat kimseye bu devirde kağıt önermek doğru olmaz. Yatırım tavsiyesi değil. Şuan şirketler inceleniyor ve siyasi tarafta bir belirsizlik var. Satanlar bu türden bir durumu bildikleri içinde fırtına öncesi sessizce adadan ayrılıyor olabilir. Bence ihtimali çok az ama bu dönemde kazanacağım diye uğraşacağıma param cebimde beklemek mantıklı geliyor. Tabi ben logodaki malımı vermedim. Sadece yeni alım yapmıyorum.

Hakkımızda Hayırlısı. YTD.

kimyaci61
18-08-2016, 08:29
kağıt 58.3 ü gördü ordan bile bekleyen vardır zaten % 35 gevşemiş durumda

çaylak.
18-08-2016, 16:02
Hayret hala düşmedi. Spekcim malınmı bitti yoksa:)

memet25
18-08-2016, 16:09
Link i görsede biraz utansın

Romatoid
18-08-2016, 16:42
edit: yanlış sulara açılmışım bol kazançlar.

memet25
19-08-2016, 11:32
Hisseden kimsenin umudu kalmamış anlaşılan

caokoksal
19-08-2016, 11:44
edit: yanlış sulara açılmışım bol kazançlar.

umut varda neden,satış yapılıyor bu büyümeye bu fiyat madem pahalı geliyo 55 ken neyi fiyatlamıştık ***???

caokoksal
19-08-2016, 14:19
neyse seneye görüşürüz,aldım unuttum :)

caokoksal
19-08-2016, 16:09
c++ uçmağaa karar vermişse demek ki,anca java tutar

temelreisim
20-08-2016, 14:28
Güzel olacak , Hem de çok güzel olacak bu hisse, umarım büyük çıkışlar yakındır
YTD

katar
22-08-2016, 09:37
c++ uçmağaa karar vermişse demek ki,anca java tutar
Benim bildiğim JAVA efsane,
Murat 124 kardeş. Onu kimse tutamaz.
https://yandex.com.tr/gorsel/search?img_url=http%3A%2F%2Fi52.tinypic.com%2F13zy gle.jpg&text=java%20motor&noreask=1&pos=0&lr=11503&rpt=simage

Bluelife
22-08-2016, 14:29
Yabancılar iyi satış yapıyor bunun içine Logo da dahil, piyasa da çok pis bize yerleştiriyorlar. maliyeti kurtarsam arkama bakmayacağım.

fastsoul
23-08-2016, 10:52
Hacim çok düşük, 3400 adet, iyi bilançoyu giydirme amaçlı kullandılar,maliyetime gel düşünürüz bişeyler,

temelreisim
23-08-2016, 14:46
Şu an herşey olumlu. Faizler de iniyor. Genel hava iyi.
Logo nun bilançosu çok iyi. Kar arttıkça artıyor, kasada para artıyor. Çok yakında hisse bunları illa ki yukarı fiyatlayacaktır, tahminim.

temelreisim
23-08-2016, 14:49
Hayatta herşey ufak bir kıvılcımla Ateş'lenir.
Logo da , yönetim süper, şirket süper, kar-para süper, Ar-Ge süper,
Uçuş için bir kıvılcım lazım ama ne??
YTD

Konkasor34
23-08-2016, 19:48
sonunda biraz kıpırdanma olması ilerisi için ümit verici...gecen yılın karını dagıtmadılar bu seneninkini de dagıtmaz bunlar...o zaman güzel bi bedelsiz verse fena olmaz...bu kadar baskının sebebi bu olsa gerek...

niejasie26
24-08-2016, 08:28
Günaydın,

Net söylüyorum 46,54 düşen kanalı aşmadan olmaz.

Ytd

Bluelife
24-08-2016, 23:41
Hiç o havada değil sanki aşağıya sal , millet ortalama için alsın havasında, uçacak kaçacak diye yazılanlara bakınca bugün en önde aşağıya salınanlardandı , düşüş bandından çıkmadı , çıkacak işlem hacmi de yok

caokoksal
25-08-2016, 10:18
elimdeki hepi topu 142 lotu sattım hisse yükselişe geldi ,şaka gibi bu piyasa :) 200-300lira peşinde millet .acıdım :)

fastsoul
26-08-2016, 01:17
elimdeki hepi topu 142 lotu sattım hisse yükselişe geldi ,şaka gibi bu piyasa :) 200-300lira peşinde millet .acıdım :)

Abartılı bir yükseliş olmadı,

temelreisim
31-08-2016, 12:49
Yüksek teknoloji ihracatı iyice düşmüş, ithalatı artmış.
Devletin , şu anda Türkiye'nin yüksek teknoloji üretip satan şirketlere teşvik ve destek vermesi iyice zorunluluk olmuştur .
Türkiye de bu işi yapan yazılım - yüksek teknolojinin tek şirketi Logo yazılımı ve varsa diğer yüksek teknoloji üreten firmaları desteklemesi elzem olmuştur .
Ayrıca Logo da , artık bir Oracle, Apple olmalıdır . Vizyonu bu olmalıdır .

Bluelife
31-08-2016, 16:48
Yabancı payı ne oldu acaba , pastasını verecek olan varmı?

temelreisim
31-08-2016, 20:37
Evet, genel takas-pasta , atabilecek var mı?

katar
01-09-2016, 16:25
.
:) Bu söze sadece gülerim. vizyon misyon hedef ne derse de ama kıyasladığın firmalar ile logo eşdeğer değiller. aynı kategoride firmalarda değil.

memet25
01-09-2016, 17:33
Ne saçma sapan bi hisse arkadaş, sabah artıda aç biraz yukarı götür akşam eksi kapat. İşe yaramaz hisseler prim yapıyor bizimki yalandan da olsa bir gün yeşil kapat

katar
02-09-2016, 10:14
46 üzerine kalmadığı sürece ayılar baskın.

Rizikoon
02-09-2016, 13:53
4 Nisan 2016 tarihinde Şirketimiz ile Ferabosco Investments Limited and South Eastern Europe Fund LP arasında, Romanya'daki Total Soft yazılım şirketinin hisselerinin alımı ile ilgili olarak başladığını duyurduğumuz görüşmeler olumlu sonuçlanmıştır. LOGO Yazılım Sanayi ve Ticaret A.Ş.'nin %100 iştiraki olarak kurulan Logo Software Investment S.A., Total Soft S.A.'nin sermayesini temsil eden hisselerin tamamını 30 milyon Euro firma değeri (enterprise value), 30.25 milyon Euro piyasa değeri (equity value) ile satın almıştır. Total Soft'un FAVÖK (faiz amortisman vergi öncesi kar) tutarı 2015 yılında 3.48 milyon Euro olarak gerçekleşmiştir ve yılın şimdiye kadarki kısmında gösterilen performansa bağlı olarak 2016 yılında 4 milyon Euronun üzerinde olması beklenmektedir. Buna göre şirket 8.6x 2015 FAVÖK çarpanı ve yaklaşık 7.0x beklenen 2016 FAVÖK çarpanı ile satın alınmıştır. Satın alım, %57 özsermaye ve %43 banka kredisi ile finanse edilmiştir.
https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/555842

korayg
02-09-2016, 14:18
büyümeye devam

temelreisim
02-09-2016, 14:18
Bingo !!!! Bu satın alma çok değerliydi ve şirketi satın almış . Avrupa birliğine girmiş oldu Logo yazılım.
Sağlam adımlarlar Avrupa ve Dünya ya açılıyor . Muazzam karlar görebiliriz .
Hissede şu an turbolar ateşlemeye hazır vaziyette bekliyor.

MaviTutku06
02-09-2016, 14:21
yine ele verdiler sahte yukselis

MaviTutku06
02-09-2016, 14:21
isterse abd de sirket satin alsin gitmiyorrrr

temelreisim
02-09-2016, 14:22
48.. 50... Ve zirve olan 58 TL yi kırdığı Zaman hisse bu sene Logo yılı yine olacak , eski günlerde ki gibi

MaviTutku06
02-09-2016, 14:24
46 maliyetlinkagitlari cikamadim az once. guven kirdintamamen logo

MaviTutku06
02-09-2016, 14:24
in in 43 e basin serefsizler

aucar
02-09-2016, 14:31
ele vermeye devam😐😐

Bluelife
02-09-2016, 14:41
Bu olumlu habere bu tepkiyi anlamadım, yılda bir defa veya hiç olmaz bu haberler, alıcı çıkmadı tahtada veya açıkçılar iş başında.

yabancı satışları ne durumda asıl önemli olan o

memet25
02-09-2016, 14:44
Arkadaşlar eksi kapatırsa şaşırmayın. Yabancı elindeki malı bitirmeden gitmeyecek adi kağıt ..şu habere tavan olacak kaç tane hisse var.

temelreisim
02-09-2016, 15:22
Arkadaşlar eksi kapatırsa şaşırmayın. Yabancı elindeki malı bitirmeden gitmeyecek adi kağıt ..şu habere tavan olacak kaç tane hisse var.

Katılıyorum, Avrupa birliği ülkesinde şirket satın alıyorsun , Kar rakamların muazzam her şey on numara buna rağmen kağıt çizmiyor çok ilginç

blackhole
02-09-2016, 15:30
%7 artı ol sonra geri çekil. böyle ülkelerde böyle namsuusluklar gayet normal. buna göz yuman bu sistemi yöneten kim varsa yatacak yeriniz yok

Bluelife
02-09-2016, 15:51
in in 43 e basin serefsizler

,
dediğin çıkacak sanırım , 45 üstü kimi yakalasa basıyor

ceaszede
02-09-2016, 16:11
dun sadece 95 adet açıga satış vardı....

ceaszede
02-09-2016, 16:14
bugun 47.50 degerlendirmek gerekirdi.......malesef yukarıda durmuyor yalnız şu var SAT AL fırsatını degerlendirmek mumkun....

katar
02-09-2016, 17:17
İşlem hacmine dikkat.

ceaszede
02-09-2016, 17:23
http://i.hizliresim.com/E3J4an.png (http://hizliresim.com/E3J4an)

ceaszede
02-09-2016, 17:27
http://i.hizliresim.com/dXbA64.png (http://hizliresim.com/dXbA64)
takas durum??
bilanco oncesi zannedersem şirket satış yapmıştı ama çok degildi...bugun gelen haber sonrası şirket kendi hisseni aldım derse yukarı için bu daha kuvvetli sinyal olur

ahmedim34
02-09-2016, 17:46
alkışlıyorum ben böyle iş görmedim lanet herifler soygun yeri olmuş burası haram zıkım olsun arkadaşlar bu logonun yatırımcı ilişkilerini arayalım hesap soralım olmadı spk ya şikayet edelim

ceaszede
02-09-2016, 18:02
malesef fırsat degerlendiremedik ve bu yuzden başkalarına kızıyoruz grafige baktık bariz 47.50 SAT yerindi....veremedik zararına da olsa veremedik ve tekrar çok aşagıdan 160 kademe kadar aşagıdan yerine koyabilirdik.....
malesef duygulardan once GRAFİK........şirkete kızacagımıza madem AB'ye Romanya'yla açılıyorlar o zaman ŞİRKET hisse alsın...bu çok daha muhim....

ceaszede
02-09-2016, 18:11
http://i.hizliresim.com/E3J4an.png (http://hizliresim.com/E3J4an)

burada tepede TERS ÇANAK var;düşen üçgen ve ters çanak........

katar
02-09-2016, 18:42
bu yorumu sabah haber gelince yazdım sonra göndermedim.
TRAKYA CAM aynısı oldu. Firma fabrika açtıkça satın alma yaptıkça yabancı satmıştı.
Kasadaki para bitti ayrıca banka kredi borcu. bazı yatırımcıların sevmediği durum.
beklenti ve bakış acıları değişebiliyor. satın almayı olumlu ama madalyonun diğer yüzüne bakanlar senin göremediğini görüyorlar. senin gördüğünü de o göremiyor. Nerden ve nasıl baktığına bağlı.
Bunun arkasından sermaye artırımı veya bölünme gelir mi? diye sorgulamak geliyor aklıma.

Bluelife
02-09-2016, 23:07
http://i.hizliresim.com/dXbA64.png (http://hizliresim.com/dXbA64)
takas durum??
bilanco oncesi zannedersem şirket satış yapmıştı ama çok degildi...bugun gelen haber sonrası şirket kendi hisseni aldım derse yukarı için bu daha kuvvetli sinyal olur

Yaklaşık %7 malını 45 ortalama ile satmış arkadaş , yahni neden kaynamıyor belli oldu . Ters üçgen başlangıcı ilave arkadaş bu şekilde kademe kademe Boşaltıyor mu izlemek lazım

temelreisim
04-09-2016, 16:11
Burası borsa herkes aynı düşünmez, herkes aynı hareket etmez, birileri alırken başkaları satar. Ne olacağını paranın ve hissenin büyük sahipleri bilir.
---------
Logo Yazılım ile ilgili biraz derleme yaptım. Belki gerçekleşir.
-----------
Patron, Tuğrul Tekbulut un twitter açıklamaları:
https://twitter.com/tugrult
------------
tugrul tekbulut â€@tugrult 2 Eyl
Totalsoft hamlesiyle bölgesel liderlik konusunda önemli bir adım daha attık. Moralini bozma Türkiye. Yapılacak iş çok.
-------------
Romanya'nın lider yazılım şirketi Totalsoft'un @LOGO_BS bünyesine katmış bulunuyoruz. Hayırlı olsun.
----------------------
We have completed the acquisition of Romania's leading ISV Totalsoft. On our way to become a regional leader...
----------------

Ayrıca, Ekonomist dergisinin önümüzdeki aylar için pozisyon alma strateji yorumları ve geçmişe yönelik araştırması:
http://www.ekonomist.com.tr/borsa/sonbahar-gelmeden-pozisyonunuzu-alin.html
23 Eylül-21 Aralık son 10 yılın en çok kazandıran , çıkış yapan hisseleri : 2015 İÇİN MESELA;
Logo Yazılım,Ayen Enerjji, Kartonsan,Vestel Elektronik, Tümosan, Egeen, Zoren, Good year ve Afyon çimento.

--------------
Eda Önder Öztürk
@eda__onder
Alan Invest/Corporate Finance Associate & Senior Analyst
https://twitter.com/eda__onder
Araştırma yazısı var, güzel yazmış, mantıklı ve değerlendirilebilir:
Görüş: Endeks üstü getiri.

ahmedim34
04-09-2016, 21:20
Bu karla ve bu satın almayla şuan en az 60 ustu olmalıydı edekse göre bekliyorum ben sonuna kadar

temelreisim
05-09-2016, 00:41
bu yorumu sabah haber gelince yazdım sonra göndermedim.
TRAKYA CAM aynısı oldu. Firma fabrika açtıkça satın alma yaptıkça yabancı satmıştı.
Kasadaki para bitti ayrıca banka kredi borcu. bazı yatırımcıların sevmediği durum.
beklenti ve bakış acıları değişebiliyor. satın almayı olumlu ama madalyonun diğer yüzüne bakanlar senin göremediğini görüyorlar. senin gördüğünü de o göremiyor. Nerden ve nasıl baktığına bağlı.
Bunun arkasından sermaye artırımı veya bölünme gelir mi? diye sorgulamak geliyor aklıma.

Logo da para sorunu yok. Lisanslı ürün , yıllık aidat her zaman alıyor, kullan ya da kullanma . Netsis para basıyor zaten. Ek ürün , modül alırsan ek ücret veriyorsun. Para her zaman akıyor .
Mevzu paradan çok, risk iştahı ile alakalı bence , genel ve yerel konjuktürle alakalı. Borsa genelinde yatırımcı çekme , yatırımcı ilgisinde sıkıntı var.

Bluelife
05-09-2016, 10:49
Satış devam ediyor , anlaşılan düşüş trendi bozulmayacak

katar
05-09-2016, 10:59
temelreisim kardeş para sorunu olmaya firma neden banka kredisi kullanıyor. şirketin tüm gelirleri krediye giderse kasa tam takır.
borsada zarar eden firmanın kasasında nakit var diye dimdik ayakta durduğunu göre bilirsin. nakit para kraldır. kredi bitene kadar karlar krediye. 45,80 üzeri boğa piyasası.

temelreisim
05-09-2016, 12:31
temelreisim kardeş para sorunu olmaya firma neden banka kredisi kullanıyor. şirketin tüm gelirleri krediye giderse kasa tam takır.
borsada zarar eden firmanın kasasında nakit var diye dimdik ayakta durduğunu göre bilirsin. nakit para kraldır. kredi bitene kadar karlar krediye. 45,80 üzeri boğa piyasası.

O işler tüccar mantığıdır. Koç bile kredi kullanır. 😉. Şirketin varsa , ticaret yaptıysan bilmen lazım diycem ama bilmediğine göre...
Neyse , boş ver, çok takılma kredi işlerine, şu an piyasada Logo gibi para akarlı şirket, bir gıda bir de mazotçularda var)))
O işler , ticaret vergi işleri. Taktik kısacası.
Borç veremem kusura bakma bende kredi kullandım hesabı.
Dediğim gibi mevzu para mevzusu değil. Borsanın şu an ki sorunu Genel ulusal ve uluslararası konjuktürle
alakalı .

temelreisim
05-09-2016, 14:57
:) Bu söze sadece gülerim. vizyon misyon hedef ne derse de ama kıyasladığın firmalar ile logo eşdeğer değiller. aynı kategoride firmalarda değil.

Gülerim demişsin, sıkıntı yok. Yeter ki hisse ederine çıksın hep beraber gülelim. Senin bana gülmenin ya da benim sana gülmemim pek kıymeti Harbiye'si yok. İş yatırımın ve IDC nin okumuş , mürekkep yalamış analistleri, araştırmacıları okumuş araştırmış. İş yatırımın bugün ki raporu:
http://rapor.isyatirim.com.tr/2_20160905084301050_1.pdf
:
Logo yazılım ; Oracle ve Microsoftun pazar payından yüzde almayı başardı. Şu an tek rakip SAP.
Detaylar raporda.
İleride umarım birlikte güleriz))

katar
05-09-2016, 17:13
Alıntı Originally Posted by temelreisim Yazıyı Oku

temelreis kardeş LOGO başka ORACLE APPLE MICROSOFT başka aynı kulvarda değiller. Bu nedenle de rakip olamazlar.
Logo Office gibi bir yazılım geliştirse, Microsoft rakibi olmaz. Office yazılımının rakibi olur. LOGO MICROSOFT üzerine yazılım yapan bir firma MICROSOFT nasıl rakip olur. Cümleleri kurarken daha dikkati olalım.

LOGO karşılattırabileceğin tek firma SAP olabilir. SAP rakip olarak görebilirsin. Bence de SAP'a LOGO rakip olur. Ama bu haliyle ve şuandaki yazılımları ile olamaz.
Logo da para sorunu yok. Lisanslı ürün , yıllık aidat her zaman alıyor, kullan ya da kullanma . Netsis para basıyor zaten. Ek ürün , modül alırsan ek ücret veriyorsun. Para her zaman akıyor .
demişinde karşılığında da hizmet vermen lazım. LOGO da bölünmüş yapı, yapıların birbirinden habersiz. Aralarında sorun olduğu zaman top çeviriyorlar.
işyatırım az bile bildirmiş. bana göre 61 hedef fiyat burayı aşarsa yukarı gider.
ayrıca LOGO o fiyatları gördü işyatırım görünen köyüden bahsediyor.

ceaszede
05-09-2016, 18:22
http://i.hizliresim.com/7A7N15.png (http://hizliresim.com/7A7N15)

ceaszede
05-09-2016, 18:26
muhim olan EGEEN in açıkladıgı gibi satışlarımızda sene sonu %20 dusus olacak turu bir açıklama mı gelecek?iş yatırım raporuna gore boyle bir risk yok?seans başlangıcında ve sonrasında iyi bir şeyler yapmaya çalışıyorlar fakat sonra gelen SATIŞLA bozuyorlar,,,niyedir ??
haftalık ort 45.32 ,,50 haftalık ort 44.38;;;44.38 bırakmayacak ve 45.32 mutlaka geçmeli.....

Bluelife
05-09-2016, 18:47
muhim olan EGEEN in açıkladıgı gibi satışlarımızda sene sonu %20 dusus olacak turu bir açıklama mı gelecek?iş yatırım raporuna gore boyle bir risk yok?seans başlangıcında ve sonrasında iyi bir şeyler yapmaya çalışıyorlar fakat sonra gelen SATIŞLA bozuyorlar,,,niyedir ??
haftalık ort 45.32 ,,50 haftalık ort 44.38;;;44.38 bırakmayacak ve 45.32 mutlaka geçmeli.....

Endekse göre düşüş %1,5 civarı , yabancı alış da alıcı olmadığı için sahneye çıkamadı gibi duruyor, douche farklı tahtalarda alım yapmış görünüyor, burada portföyünü tut a çevirdi veya sat a devam , haber sonrası satış sonrası 44-43 aralığını göreceğiz gibi duruyor

gazistan
05-09-2016, 19:01
ceaszede sen de logoya girdiysen yandık demektir ben de neden çıkmıyor bu hisse diyorum yarın 44 altı kapatır muhtemelen :)

Rizikoon
06-09-2016, 14:34
Şirketimizin faaliyetlerinin 1 Nisan 2016 tarihinde konsolide bütçesi çerçevesinde açıklanan 2016 yılı hedeflerinin üzerinde gerçekleşmesi ve 2.9.2016'da satın alınan Total Soft iştirakinin 2 Eylül-31 Aralık 2016 bütçesinin de konsolide bütçemize dahil edilmesi nedeniyle revize edilmiştir. Şirketimizin revize edilen konsolide bütçesi çerçevesinde 2016 yılı hedef ve beklentileri aşağıdaki gibidir:

http://i65.tinypic.com/n1c4tf.jpg

https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/556390

temelreisim
06-09-2016, 15:18
Şirketimizin faaliyetlerinin 1 Nisan 2016 tarihinde konsolide bütçesi çerçevesinde açıklanan 2016 yılı hedeflerinin üzerinde gerçekleşmesi ve 2.9.2016'da satın alınan Total Soft iştirakinin 2 Eylül-31 Aralık 2016 bütçesinin de konsolide bütçemize dahil edilmesi nedeniyle revize edilmiştir. Şirketimizin revize edilen konsolide bütçesi çerçevesinde 2016 yılı hedef ve beklentileri aşağıdaki gibidir:

http://i65.tinypic.com/n1c4tf.jpg

https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/556390

Anlatmak istediğim tam da buydu. Şirket sesimi duymuş sanırım. Süper bir açıklama ve tablo koymuş.
Yazılım bilişim sektörü cash para demektir. Para hep akar , musluk hiç kesilmez. Yeter ki müşteri kaybetme. Diğer şirketler fabrikalar gibi hammadde , gıda al , yetiştir , geliştir üret , sat:: satamadın elde kaldı, stok şişti, zararına ver derdi yok.
Maliyeti , üretimi olmayan bir sektör. Tek maliyet insan beyni ve Ar-Ge. Logo Türkiye de tek olmuştu zaten. Avrupa ya Dünya ya açılmadıkça, tekler geriye giderdi. Büyüyemiyorsan küçültüyorsun demektir , ticari felsefesini iyi biliyor ki patron, yıllardır güzel güzel büyüyor , gelişiyor. Kar, para arttıkça artıyor. Netsis i almadan önce ki kar ına bakın, şimdi ki kar ına bakın. Farkı göreceksiniz. Şimdi de Total yazılım , uluslararası bir şirket .
Şu an tek rakip SAP kaldı. Microsoft ve Oracle kullananlarda artık Logo ya geçiyor. SAP ın da tahtını Türkiye'de ve Avrupa da sallarsa, bu kar, bu hisse değeri komedi şekli olur. Kısacası borsa da büyüme ve kar en önemli iki unsurdur . İkisi de fazlasıyla Logo da var. Bu patron ve CEO Logo da oldukça SAP korksun bence.

katar
06-09-2016, 15:51
temelreisim ben sana yine katılamayacağım. LOGO elinde SAP sallayacak yazılımı yok ne yazık. Netsis yazılımı LOGO daha üstündür. SAP Netsis benzer bir yazlımla rakip olabilirler. LOGO mantı ile değil. SAP ve NETSİS yazılımı geliştirilebilir yazılıma sahip. Ben bile NETSIS de MDI uygulaması kullanıyorum. Yazılımın içinde yazılım demek bu.

Şu an tek rakip SAP kaldı. Microsoft ve Oracle kullananlarda artık Logo ya geçiyor. SAP ın da tahtını Türkiye'de ve Avrupa da sallarsa, bu kar, bu hisse değeri komedi şekli olur. Kısacası borsa da büyüme ve kar en önemli iki unsurdur . İkisi de fazlasıyla Logo da var. Bu patron ve CEO Logo da oldukça SAP korksun bence.

ceaszede
06-09-2016, 17:39
http://i.hizliresim.com/vZXMlD.png (http://hizliresim.com/vZXMlD)

biraz hareket gelmeye başladı galiba???

ceaszede
06-09-2016, 17:56
http://i.hizliresim.com/Nklz3Q.png (http://hizliresim.com/Nklz3Q)

EVET UZUN ZAMANDIR YABANCI GORMEDIK HSBC SON GONDERİLEN HABER NETİCESİNDE ?? 6BİN LOT ALDI...DEVAMI GELİR İNŞALLAH ...ŞU AN GRAFİKLERDE AL SİNYALLERİ GELMEYE BAŞLADI......

temelreisim
06-09-2016, 17:58
Sayın katar, forum bilgi maksatlı paylaşım olunca, güzel ve faydalı olur.
Dediğin husus teknik bir husus ama o kadar detay bilmiyorum .
Ama kaçırdığın bir husus var, Netsis kimin ????
Netsis de Logo nun bir şirketi. Netsis olur , ... Sis olur, ne olursa olsun. Logonun şirketi. O yüzden kimin yazılım geliştirdiği önemli değil. Patron bu kadar şirketi boşuna satın almadı.
Bu arada hisse canlanır gibi duruyor .

Bluelife
06-09-2016, 18:59
http://i.hizliresim.com/vZXMlD.png (http://hizliresim.com/vZXMlD)

biraz hareket gelmeye başladı galiba???

Endeks grafiği ile üst üste koyup yorumlamak daha doğru olur orada daha net hareketini görebiliriz , böyle bir çalışma yapabilirmisiniz,

temelreisim
06-09-2016, 23:35
http://i.hizliresim.com/Nklz3Q.png (http://hizliresim.com/Nklz3Q)

EVET UZUN ZAMANDIR YABANCI GORMEDIK HSBC SON GONDERİLEN HABER NETİCESİNDE ?? 6BİN LOT ALDI...DEVAMI GELİR İNŞALLAH ...ŞU AN GRAFİKLERDE AL SİNYALLERİ GELMEYE BAŞLADI......

Yabancı nın tekrar alıma geçmesi olumlu. Şirket kar , ciro beklentisini yukarı revize edince , Patron , yabancı uluslarası bir şirket alınca, yabancının iştahının artması çok normal.
Ama daha kuvvetli alımlar gerek, şu an her bir Logo lotu çok önemli.
Mal kıymete bindi kısaca .

katar
07-09-2016, 09:42
Sayın katar, forum bilgi maksatlı paylaşım olunca, güzel ve faydalı olur.
Dediğin husus teknik bir husus ama o kadar detay bilmiyorum .
Ama kaçırdığın bir husus var, Netsis kimin ????
Netsis de Logo nun bir şirketi. Netsis olur , ... Sis olur, ne olursa olsun. Logonun şirketi. O yüzden kimin yazılım geliştirdiği önemli değil. Patron bu kadar şirketi boşuna satın almadı.
Bu arada hisse canlanır gibi duruyor .

TEMELREISIM nesis satılmadı netsis ile logo birleşti.
logo çatısı altında.

katar
07-09-2016, 10:10
Bu siteye şifresiz giriş yaptığınızda üst kısımda uyarı var. Hiç okudunuz mu?
Altın Öğüt kısmına ekleme yapılmalı bence.
Hiç bir hisse size para kazandırmak için sizi beklemiyor. Ne iş yaptığını bile bilmediğiniz hisselere balıklama atlamayın.

YASAL UYARI : Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri "Yatırım Danışmanlığı" kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, Aracı Kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

ALTIN ÖĞÜT: Forumda okuduğunuz bilgileri fikir vermesi amacıyla ve mantık süzgecinden geçirerek değerlendirin. Hiç kimse sizi tanımadan size para kazandırmak heveslisi değildir. Hayatta karşılaşmadığınız ve adını soyadını dahi bilmediğiniz bir kişinin tavsiyesi ile senet almaya kalkışmayın, sonu %99 hüsran olacaktır.

temelreisim
07-09-2016, 10:27
TEMELREISIM nesis satılmadı netsis ile logo birleşti.
logo çatısı altında.

Bilip bilmeden yazıp, kafamızı karıştırma lütfen artık. Neyin peşindesin anlamadım. Nasıl bi su içiyorun arkadaşım.
http://mobil.hurriyet.com.tr/logo-yazilim-rakibini-satin-aldi-24393438
KURUMSAL yazılım çözümleri konusunda Türkiye’nin önde gelen şirketlerinden biri olan Logo Yazılım, aynı sektörde yer alan Netsis Yazılımı satın aldı.

temelreisim
07-09-2016, 14:59
İş Yatırım ( http://www.isyatirim.com.tr ) Tarafından Hazırlanan
Günlük Bülten:
"Zayıf ABD verileri TCMB'nin gevşeme adımlarını destekliyor…
Yabancı yatırımcılar Ağustos ayında BİST'te net 12 milyon dolar
alım yaptı.
Logo Yazılım

Kapanış (TL) : 44.9 - Hedef Fiyat (TL) : 54.04 - Piyasa Deg.(TL) :
1123 - 3A Ort. İşl.Hac.(mn$) : 0.54
LOGO Equity- Öneri :TUT Get.Pot.%: 20.36 Analist:
[email protected]
LOGO 2016 yılı finansal hedeflerini yılın ilk yarıda beklentilerin
üzerinde gelen büyüme ve TotalSoft'un satın alınmasıyla birlikte
yükseltti
LOGO 2016 yılı finansal hedeflerini yılın ilk yarısında
beklentilerin üzerinde gelen büyüme ve Romanyalı TotalSoft'un %100
hissesini satın almasıyla (tam konsolide edilecek) yükseltti. Buna
göre şirket :OGO 2016 yılı finansal hedeflerini yılın ilk yarısında
beklentilerin üzerinde gelen büyüme ve Romanyalı TotalSoft'un %100
hissesini satın almasıyla (tam konsolide edilecek) yükseltti. Buna
göre şirket :2016 yılı solo gelirlerinin 161,6 milyon TL'ye (önceki
hedef 154 milyon TL) yükselmesini hedefliyor. Yılın kalan 4 ayında
TotalSoft'un 25,6 milyon TL gelir yaratacağını öngörüyor. Toplama
baktığımızda ise şirketin gelirlerinin yıllık bazda %46 oranında
büyümesi hedefleniyor.2016 FAVÖK rakamının 72,8 milyon TL'ye (önceki
hedef 65,5 milyon TL) yükselmesi hedefleniyor. Yılın kalan 4 ayında
ise TotalSoft'un 6,1 milyon TL FAVÖK yaratacağını öngörüyor. Toplama
baktığımızda ise FAVÖK rakamının yıllık bazda %47 oranında büyümesi
hedeflenirken, konsolide FAVÖK marjı da %42 olarak tahmin ediliyor.
Şirketin 2016 yılsonu hedeflerini yukarı yönlü revize etmesini
olumlu buluyoruz. Rakamlara baktığımızda bizim tahminlerimizin de
üzerinde bir tablo ortaya çıkıyor. Yeni gelen verilerle kendi
modellerimizde de revizyona gideceğiz. TotalSoft'un satın almadan
sonra yaratılacak sinerjilerle düşük olan FAVÖK marjında
iyileştirmeler görebiliriz.
Mayıs ayından itibaren devam eden düşüş trendinde olan hisse 200
günlük ortalamasını aşağı yönlü kırdı ve 5 günlük ortalama 21 günlük
ortalamanın altına sarkmış durumda ancak ana trend yukarı yönünü halen
muhafaza ediyor. ADX güç göstergesi ortalamasını kırarak olası bir
hareketin güçlü olabileceği sinyalini vermekte. Yabancı oranı 3 aydır
düşüş eğiliminde ve son oran %28,2 seviyesinde. Hisse için destek
noktaları sırası ile 44,65 TL ve 44,40 TL seviyelerinde. Olası
yükselişlerde 45,10 TL ve 45,30 TL seviyeleri test edilecektir."

ceaszede
07-09-2016, 18:04
http://i.hizliresim.com/VE09JV.png (http://hizliresim.com/VE09JV)

temelreisim
07-09-2016, 18:28
http://i.hizliresim.com/VE09JV.png (http://hizliresim.com/VE09JV)

Saol , çok faydalı oluyorsun . Her gün bu şekil pasta atarsan on numara olur. Endeksin gümlediği bir günde, yabancının Logo toplaması, Logo iştahı sevindirici.
Ünlü menkul kime çalışır onu bilemiyorum ama o da tahtaya girmiş, alış tarafından.

ceaszede
07-09-2016, 18:36
Saol , çok faydalı oluyorsun . Her gün bu şekil pasta atarsan on numara olur. Endeksin gümlediği bir günde, yabancının Logo toplaması, Logo iştahı sevindirici.
Ünlü menkul kime çalışır onu bilemiyorum ama o da tahtaya girmiş, alış tarafından.

twitterda takas ve aracı kurum dagılımı verenler var???https://twitter.com/takasmatik mesela...

Bluelife
07-09-2016, 19:08
45 üstüne ciddi satış alıyor, yabancı payı alan satana bakılınca eksi yönde 3.000-5.000 lotlar virman yapılır gibi aynı miktarda, 2017 yılı seçim yılı dedikoduları var haberiniz ola

ceaszede
07-09-2016, 20:55
45 üstüne ciddi satış alıyor, yabancı payı alan satana bakılınca eksi yönde 3.000-5.000 lotlar virman yapılır gibi aynı miktarda, 2017 yılı seçim yılı dedikoduları var haberiniz ola

nerede okudunuz???

temelreisim
08-09-2016, 12:39
nerede okudunuz???

Adı üstünde dedikodu işte)) kaynak sorulur mu!!!
Hem olsa bile sonuç belli değil mi )))

Bluelife
08-09-2016, 19:01
nerede okudunuz???

Kulak arkası edelim ama bir köşede dursun , Zaman'ı gelince konuşuruz sonuçları,

Bu arada bugün %1 daha eridik

ceaszede
08-09-2016, 19:56
bugun yine HSBC alış tarafnda ...artık bu alışların fiyatı yukarı çekmesini gormek istiyoruz

ceaszede
08-09-2016, 22:45
http://www.hisseanaliz.net/umutsari-ile-hisse-grafikleri/hisse-senedi-yorumlari-5523-19848.html

logo ile ilgili guzel bir yorum var .....

temelreisim
09-09-2016, 00:10
Teknik nedir bilmem anlamam da pek sevmem de. Benim için şirketin kar ı, Ar-Ge si, patron mantığı önemlidir. Bu üçünün kafamda eşleştiği tek şirket Logo olduğu için burdayım .
Ama teknik bilen ilgilenen varsa, Twitter da Logo haberlerini göz gezdirirken bir grafik ilginç geldi.
İlgileneler , bilenler için belki faydalı olur.
#LOGO hisse de pozitif uyumsuzluk var ema 200 desteğinde kırarasa sert yukarı .
https://mobile.twitter.com/OfficialArifCsk/status/773752292134809600/photo/1

must109
09-09-2016, 10:24
Şu sayfayı bi güncel tutalım arkadaşlar çok sessiz burası:)

aucar
09-09-2016, 12:35
ele vermeye devam 😐 😐 the

must109
09-09-2016, 17:50
1 aydır yatayda

ceaszede
09-09-2016, 19:06
http://i.hizliresim.com/LQn8ra.png (http://hizliresim.com/LQn8ra)

Bluelife
09-09-2016, 22:17
http://i.hizliresim.com/LQn8ra.png (http://hizliresim.com/LQn8ra)

Satış yapanlar yabancılar görünüyor , yine söylüyorum 45 üstü yakaladığına basıyor. Bu tüm hisselerde aynı , ne oldu da bu adamlar köyü terk ediyor, kağıt üstünde yabancı oranı sabit , fakat portföylerini finansbank , fmzip gibi borsa düştüğünde kaybettirmeyen yerlerde mi değerlendiriyorlar bakmak lazım,

temelreisim
13-09-2016, 14:57
Hayırlı Bayram'lar olsun. Ülkemize milletimize hayırlar vesile etsin.
Logo da büyüdükçe büyüsün, kazancı, vizyonu misyonu daim olsun.
Hissemizde güzel hareketler umarım. Yeri burası değil bence , şampiyonlar liginde üst sıralarda 3 haneli rakamlarda olmalı. İstek bizden, kısmet Allah'tan, sonrası büyük yatırımcılardan ve patrondan....

must109
13-09-2016, 20:05
Herkesin bayramı mübarek olsun allah herkese helal kazanç nasip etsin Logo büyüdükçe hisse de yükselir yeter ki şirkette istek ve heyecan artarak devam etsin.

temelreisim
15-09-2016, 12:30
Logo Yazılımın efsane buluşması
LOGOSPHERE 2016 başlıyor....
5 Ekim 2016 Çarşamba | Wyndham Grand İstanbul Levent

Son teknoloji uygulamalarının aktarıldığı ve iş dünyasından profesyonellerin katılımıyla zenginleşen Logosphere 2016'da yerinizi ayırmak için Kayıt Formu'nu doldurabilirsiniz.
http://www.logosphere.com.tr/

Bluelife
15-09-2016, 23:06
9 aylik takaslarina gore citi 400.000 lot , douche 325.000 lot , finans 1.000.000 lot hisseden cikis yapmis,Hscb yatirimin sattigi mali hscb bank almis oda 28.000 lot. Alanlar garanti ve yapikredi toplam 2.000.000 lot civarinda , yabancilarin elinde 4.200.000 lot daha var, acik bir sekilde 2016 yilinda yabanci hisseden cikmaya devam ediyor , bilanco ve yatirimlarina gore bu adamlar 22 tl den aldiklari malin ekmegini yiyor, asagida kaca kadar bosaltirlar bilemem ama isbank elindeki lotu sabit tutmus, eger alis tarafina gecerse asagiya salinmaz diye tahmin ediyorum. Garanti ve yapikredinin bu satislara gucu yetecegini sanmam.

Hisse su an 44 seviyesinde destek olusturmus gibi izlenim birakiyor, veya bize boyle yutturuyorlar, endeks ile orntilarsak acik sekilde kayip vermis. Eger bu seviyeden asagiya yabanci satmaya devam edip efendim yeni dip noktasi 39 deyip oradada bir ay takilirsa gecmis olsun , her sabit fiyat yeni alici ve hissede olan icin ortalamayi asagiya cekmesi icin mal almasi demek ,

Umarim yazdigim senaryonun tersi olur beni yalanci cikarir ,

Bluelife
15-09-2016, 23:36
Satış yapanlar yabancılar görünüyor , yine söylüyorum 45 üstü yakaladığına basıyor. Bu tüm hisselerde aynı , ne oldu da bu adamlar köyü terk ediyor, kağıt üstünde yabancı oranı sabit , fakat portföylerini finansbank , fmzip gibi borsa düştüğünde kaybettirmeyen yerlerde mi değerlendiriyorlar bakmak lazım,

Kendi yaptigim yorumu biraz arastirdim , yabanci orani borsada degismiyor ama dedigim gibi belli hisselerde yuklu alim yapiyorlar.piyasa icinde gildir gicik lotlarini satip yuklu miktarda bazi hisselerde yogunlasiyorlar , size ornek olarak Tekfen, kardemir d vs derim , 9 aylik takas dokumunde kabak gibi gorunuyor, ha bu arada hisselerdeki oranlarina bakilinca logo daki lotlari gildir gicik miktarda , ister istemez insanin aklina bu adamlar neden bunu yapiyor , ne bekliyorlar da bu kadar parayi bir kac yere toplayalim modelindeler , bir seymi bekliyorlar sorularini akla getirmiyor degil.

Umarim bu yorumda hatali cikar ve beni yaniltirlar.

ceaszede
16-09-2016, 17:21
bugun durum çok iyi fakat bir turlu 45.00 ustune atamadı,,,artık guç gostermesi gerek??

ceaszede
16-09-2016, 18:10
http://i.hizliresim.com/mEopLP.jpg (http://hizliresim.com/mEopLP)
alıcılı olması guzel ama artık kırmalı dirençleri??

temelreisim
16-09-2016, 18:12
Reklamı sevmem ama,
1. Büyümek isteyen firmalar, şirketler, daha da büyük olmak isteyen holdingler ; LOGO Ekosisteme dahil olmak zorundalar; Neden??? Teknoloji, e - dönüşüm zorunluluğu, artık her şey elektronik-dijital, bilişime dayalı olması;
2. Yerli yazılım geliştiren, inovatif, Türk mühendisi çalıştıran, ERP-CRM vs... alanında Türkiye'nin en büyük ve tek firması olması;
3. Apple mantığı ile yazılım geliştiren(Kolay kullanım ve sunum) mühendisleri ve Patronu olan Türkiye nin tek ve en büyük Yazılım ve Bilişim Şirketi olması;
4. Müşteri sayısı her gün artan ve sürdürülebilir kar ı ve cirosu her gün artan bir şirket olması;
5. Akıllı işi bilen CEO su olması;
6. Hala ilk gün ki çocuksu girişimci ruhunu koruyan hırslı bir patronu olması;

Yetmez mi????????????
Böyle Türkiye de büyüyen gelişen ve sürekli kar eden 2. bir şirket varsa söyleyin, var da biz bilmiyorsak buda bizim ayıbımız olsun.

temelreisim
18-09-2016, 02:35
Yazılım sektörünün nereden nereye geldiğini anlatan ----epeyce ilginç mi komik mi desem , siz karar verin -- gerçek bir hikaye
-------------------------------------------------
Siz, yazılımın birimi nedir bilir misiniz?
Metre.
Evet metre.
Neden metredir bilir misiniz?

Anlatayım:
1992 yılında, yâni topu topu 20 yıl önce, .......... ilk yazılım ihracatını gerçekleştirdik. Hazırlanan bir yazılım paketini; tuşa bastık, o zaman internet falan yok, çatıdaki çanak marifeti ile, vallahi de billahi de müthiş bir hız olan 128kb/s ile, İngiltere’ye uydu üzerinden yolladık. Faturayı da pullu posta ile yolladık. 2M$ bankaya geldi, kasaya koyduk.

Aradan 3-4 ay geçti, vergi memurları geldiler. Dediler ki, “siz bir fatura yollamışsınız, 2M$â€. “Evet†dedik. “Bu para ödenmişâ€ dediler. “Evet†dedik. “Ama mal çıkışı yok, bu hayali ihracat†dediler!

Bunun üzerine vergi memurlarını ArGe’ye aldık, bir bilgisayarın başına oturttuk. “Şu ‘enter’ tuşuna basar mısınız†dedik. Biri bastı. Sonra “ne oldu†diye sordu. “300k$’lık ihracat yaptınız, bunun da faturasını yollayacağız, o da ödenecek†dedik. Adam suça ortak olmuş olduğu için çok kötü oldu. Sonra yazılım nasıl yazılır, uydu bağlantısı nedir, bu ne kadar para eder bunları gezdirip gösterip anlattık. Adamlar “çok iyi anladık ama mal çıkışı olması lâzım, mevzuat böyle†dediler.

Bunun üzerine dedik ki: “biz bu yazılımı banda kaydedelim ( o zaman CD yok, hattâ kaset bile yok, ½â€ makaralı bant kullanılıyor) onu yollayalımâ€. Adamlar bir çözüm bulmuş olmanın sevinci ile “tamam dediler, kaydedin yollayınâ€. İhraç ettiğimiz yazılımın kaydı iki makara etti. Bunlar paketlendi ve gümrük komisyoncusuna verildi. Komisyoncu, bunları gümrüğe götürdü ve ihracat işlemine başladı. Gümrük memuru, işlemi yapmış yapmış ve bir noktada sormuş: “TIRlar nerede?â€. Komisyoncu da “TIR MIR yok hepsi bu iki zarf†demiş, masanın üzerindeki teyp bantlarını göstermiş. Gümrük memuru “bu iki zarf 2M$ edemez, ben bu işlemi yapamam†demiş, bırakmış.

Mahkemeye gidildi, bilirkişi heyeti kuruldu, bizim o iki makaradaki yazılımın 2M$ edip etmeyeceğini (nasıl baktılarsa?) inceledi. Neyse ki, 2M$ eder dediler de “hayali ihracatâ€tan kurtulduk. Bu sefer, aynı komisyoncu, aynı gümrük memuruna aynı iki makarayı “2M$ eder mahkeme kararı†ile götürüp işlemi yeniden başlattı. Ancak, gene işlem sırasında, ihraç malının birim fiyatı, miktarı ve toplam fiyatının girilmesi gerekiyor. Mevzuat öyle. Ne yapsınlar, iş daha uzamasın diye bakmışlar zarfta teyp bandı var, bir makarada kaç metre bant vardır diye kestirmişler, makarası 1.000 metreden 2.000 metre yazılım ihraç etmiş olmuşuz.

Yaaa, yazılımın birimi metre. İşte böyle.
------------------------

TEKNOLOJİ, BİLİŞİM , hızına yetişen , kendini buna göre geliştirenler hayatta kalır, dışındakilerin şansı çok zor.

Bir gün her firma,şirket LOGO Yazılım ile tanışacak.

caokoksal
19-09-2016, 15:45
https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/557395
Şirketimizin 24.08.2016 tarihli açıklamasında; Yönetim Kurulu'nun 24.08.2016 tarihli toplantında 5746 sayılı Araştırma, Geliştirme ve Tasarım Faaliyetlerinin Desteklenmesi Hakkında Kanun‘daki ve Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından 10 Ağustos 2016 tarihli Resmi Gazete yayınlanan Araştirma, Geliştirme Ve Tasarim Faaliyetlerinin Desteklenmesine İlişkin Uygulama Ve Denetim Yönetmeliği'ndeki ilke ve esaslar çerçevesinde, Şirketimizin organizasyon yapısı içinde ayrı bir birim şeklinde örgütlenmiş Araştırma Geliştirme (Ar-Ge) Merkezi Kurulması yönünde gerekli çalışmaların başlatılmasına, Ar-Ge projeleri ile mevzuatın gerektirdiği diğer hazırlıkların tamamlanmasını takiben, Bakanlığa başvuru yapılması yönünde karar verilmiş olduğu duyurulmuştur.
Şirketimiz yönetim kurulunun sözü geçen kararı doğrultusunda, gerekli hazırlıklar tamamlanmak suretiyle Ar-Ge Merkezi Belgesi alabilmek ve bu suretle 5746 sayılı Kanun ile sağlanan desteklerden yararlanabilmek için, 19 Eylül 2016 tarihinde Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'na başvurusunu yapmış bulunmaktadır. Bakanlık Değerlendirme ve Denetim Komisyonu tarafından yapılacak değerlendirmeye göre Şirketimize Ar-Ge Merkezi Belgesi verilmesinin uygun görülmesi ya da görülmemesi şeklinde oluşacak sonuç ayrıca kamuoyuna duyurulacaktır.

prospect
19-09-2016, 22:56
Borsadaki şirketlerin finansal tablolarını incelediğinizde istikrarlı gelişen çok az sayıdaki firmalardan biri. Diğer firmalar bir bakıyorsunuz saçma sapan zarar kalemleri ortaya çikariyor. O firmalara benim yatırım yapmaya elim gitmiyor. açıkçası ben logoda uzun vadede trendin yukarı yönlü olduğunu düşünüyorum. Yabancıların başka hesapları olmalı. Yerlilerde benim gibi düşünüyor olsa gerek yoksa yabancılar bu kadar çıkarken niye karşilasinlar?

Teknik olarak fiyat yükselişlerinde hacim hep fazla. Bu olumlu tabii kısa vadede kabak gibi bir aşağı yönlü trend var. O nolcak bilemiyorum.

ceaszede
20-09-2016, 21:31
http://i.hizliresim.com/5YNGLD.png (http://hizliresim.com/5YNGLD)

citi(ak)alışta gozukmeye başladı meksa hacim yapıyor inşallah gunluk grafikte 5G 22G kıracak gibi..bugun 45 altına kaçınca uzulduk ama meksa ve AK yukarı çıkartmaya çalıştı başarılı da oldu bence ..inşallah yarın daha guzel olur

ceaszede
21-09-2016, 14:08
citibanka 5.800 daha gelmiş bugunki takasta.....

Bluelife
21-09-2016, 21:39
citibanka 5.800 daha gelmiş bugunki takasta.....

3 günde douche 6500 lot satmış, bunu da ekleyelim

ceaszede
22-09-2016, 12:10
http://i.hizliresim.com/3AOmnj.jpg (http://hizliresim.com/3AOmnj)

haftalık grafikte ilk defa fiyat ORTALALMA ustunde....indikatorlerin grafikte olanları AL sinyali uretmeye başlamış??*

ceaszede
22-09-2016, 12:38
http://i.hizliresim.com/NkLa6X.jpg (http://hizliresim.com/NkLa6X)

8.200 citibanka gelmiş;;muhim olan deutche nin satışı citi alışı karşısında AZ .....ve biraz daha devam ederse bilanco sonrası açıkta olan 30 bin lot citiye geçebilir?

ceaszede
22-09-2016, 13:39
Bilgi ve teknoloji platformu Logosphere başlıyor - Basın Açıklaması

Kuruluştan konuya ilişkin olarak yapılan basın açıklaması aşağıda bulunuyor:

Türkiye'de yazılım sektörünün yenilikçi lideri konumuna gelen Logo Yazılım'ın 5 yıldır aralıksız düzenlediği bilgi ve teknoloji platformu Logosphere, 5 Ekim 2016 Çarşamba günü Wydham Grand İstanbul Levent'te gerçekleştirilecek. Logo, etkinlik kapsamında müşterileri, iş ortakları, sektör paydaşları ve Logo ürünlerini yakından tanımak isteyen iş dünyası profesyonelleriyle bir araya gelerek, ERP, CRM, perakende, insan kaynakları, tedarik zinciri yönetimi, mobil satış, iş akış yönetimi, iş analitiği, e-dönüşüm & e-business çözümleri hakkında bilgi verecek. Logo'nun sunduğu çözümlerle başarı yakalayan tanınmış markaların yetkilileri ise "Başarılı İş Uygulamaları" başlıklı oturumlarda deneyimlerini katılımcılarla paylaşacak.

Logo bu yıl etkinlikte; kullanıcı dostu yenilenmiş arayüzü, kişiselleştirebilir özellikleri, kolay kullanım ve App in App teknolojisi ile kullanıcılara farklı bir deneyim sunan 3 Serisi ERP ürünlerini ve web tabanlı yeni çözümlerini de tanıtacak.

Gelişen teknolojiler ve dijitalleşmeye ayak uydurmak isteyen yöneticilere, IT alanında çalışmalar yürüten akademisyen ve öğrencilere ve farklı mesleklerden katılımcılara açık olan etkinlikle ilgili ayrıntılara www.logosphere.com.tr adresinden ve Logo'nun sosyal medya hesaplarından ulaşılabiliyor.

ceaszede
22-09-2016, 13:44
http://i.hizliresim.com/lEQJGg.png (http://hizliresim.com/lEQJGg)

her ayın takası eylul ayında yabancı satış-alışları eşitlenmiş gibi ;;yani dusus-sonra denge(yani şu an içinde bulundugumuz)-sonra tekrar yukseliş?????

memet25
22-09-2016, 15:00
Arkadaşlar borsa %2 yukarıda ve yükseliş trendinde bütün kağıtlar en az 3 prim yapmış biz ise hala logonun al sinyalleri verdiğini, yabancı takasının 3000\ 5000 arttığını söylüyoruz. Şu an tamamen bir psikolojik savaş var bence kağıtta beklentim olmasa her türlü küfürü yapacam yoksa...adam bügün yanımda vakıfgyo yü aldı %4 kazandı biz burada neyin peşindeyiz

kimyaci61
22-09-2016, 15:36
şişir yukarıya boşlulklara ordan servise başla tipik hareketi logonun

ceaszede
22-09-2016, 16:15
bu laflar galiba bana..paylaşım y apmak çok yanlış anladıgın bu galiba..ben de kar degilim logo da zarardayım...sen mutsuzken ben de mutsuzum yanlış bir işlem yaptım 47 den bir onceki yukselişte satacakken aldım ...durumu sen anla yani.....

memet25
22-09-2016, 16:17
Hayır arkadaşım laf söylemek değil amacım, paylaşımların için de ayrıca teşekkür ederim.canımı sıkıyor sadece o yüzden derdimi paylaştım.

must109
22-09-2016, 19:22
Al sat paylaşan yok mu

Bluelife
22-09-2016, 19:42
http://i.hizliresim.com/lEQJGg.png (http://hizliresim.com/lEQJGg)

her ayın takası eylul ayında yabancı satış-alışları eşitlenmiş gibi ;;yani dusus-sonra denge(yani şu an içinde bulundugumuz)-sonra tekrar yukseliş?????

Bugün un takas dönümünde douche nin ne yaptığını görmeden birşey söylemek zor , bu arada alıcılar dağılmaya başladı, endeks 80.000 lere gelirken endeksin altında getiri sağlamış, olması gereken rakam 49-50 aralığı olmalıydı, birkaç gün çok önemli 45 üzeri satış ne kadar karşılanacak kime gidecek onemli

temelreisim
23-09-2016, 14:32
O kadar yazdık. Umarım yükseliş kalıcı olur. Yanılmayız. Her kağıt elbet ederini bulur. Logo yazılım teknoloji var oldukça , bu borsa da altın değerindedir. Hisse çıkar düşer onu bilemem , karar yatırımcınındır.
Lakin teknoloji Logo, şimdi ek olarak Kütahya porselen deyim.
İkisi de benzer. Karı artan , Ar-Ge si olan, ikisinin de patron u vizyon sahibi girişken, yenilikçi.
Logo+ Kütahya Porselen , durmak yok, yola devam.

Konkasor34
23-09-2016, 15:15
yine saldı aşağıya bakalım nerelerden döndürecek...kapanış umarım 50 ve üstü olur...işlem hacmide yavaş yavaş yükseliyor...sanırım 9 aylık iyi gelecek...sabretmek lazım

aucar
23-09-2016, 16:10
ele vermeye devam 😐 😐

gazistan
23-09-2016, 17:02
Bilmediğiniz yerde al sat yaparsan ele verirler

must109
23-09-2016, 20:34
Pasta yok mu

memet25
26-09-2016, 17:20
Neden kimse bişey yazmıyor

Konkasor34
26-09-2016, 17:49
endeks normale dönerse hızlı toparlayacağını düşünüyorum...çünkü 9 aylık iyi gelecek...

katar
27-09-2016, 10:31
anlamadığım borsa ayı piyasasından kurtuldu. Türkiye baskı altına almak için siyası hamleler yapılıyor. Yoksa bu yükseliş hamilelik mi?

Konkasor34
27-09-2016, 16:46
endeks az toplayınca yine 50 bin denemesi yaptı ufak bi kırdı gibi yine geri çekildi...artık üzerindeki ölü topragını atmıştır zincirlerini kırmaya çalışıyor görüntüsü vardır...güzel günler gelecek gibi sabretmek lazım...

temelreisim
27-09-2016, 17:06
Borsanın benim nazarımda rasyoları, kar I, yönetimi , Ar-Ge si en değerli iki şirket .
Umarım yükseliş kalıcı olur.
Logo Yazılım+ Kütahya Porselen , yola devam.