PDA

View Full Version : Longum çünkü ???........Shortum çünkü ??? ..............

tosbaga
19-06-2010, 01:01
shortum çünkü ??? .............. longum çünkü ???........

diye bir topic açılsa...

herkez çünkülerini sıralasa... eminim yazı yazan çok az olur.. topicen anladığım kimse neden short yada long olduğunu açıkalayamaz gibime geliyor :he:

Tek farkla açim long başta olsun diğeri iç karartıyor :D işin ilginci şuan itibari ile bu topiği açıyom ama tavsiye edende konuyu açanda Flat :D

Ben genede 80 bin diyim çünkü vob24 topiği açıldığından bu yana 1 ay olmuş ve hala onca olumsuz habere rağmen aynı fiyatlardayız...

buarada kimse yazmasın en az yazı yazılan topik olarak rekor kırmasını bekliyorum yada bekliyoruz :D

FNT
19-06-2010, 01:06
güçlü duruşumuz ve dinamiklerimiz yüzünden yukarı bekliyorum.

gün içi trade yaptığımız da oluyor.

buraya long yazınca hep long olarak algılanmamalı.

yerine göre destek ve dirençlerde pozisyon değişimi oluyor elbette...

vtec
19-06-2010, 01:21
Ben fiyatları tahmin etme konusunda beceriksiz olduğumdan longum:D Ne alaka derseniz, fiyatlar belirlediğim seviyenin üstüne çıkınca long oldum. Düşerse stop olurum. Daha da düşerse reverse olurum... Yani fiyatı tahmin edemediğimden o ne yaparsa bende onu yapıyorum:) Ekonomiden falan anlamam, tahminlerimde genelde yanlış çıkıyor, o yüzden bu şekilde işlem yapıyorum.
Aslında bir de anket eklense kaç kişi long kaç kişi short diye forum sentimentini ölçsek günlük olarak?

tosbaga
19-06-2010, 01:45
ahanda tospaca bi anket sizi mi kırcam :)

EURO/USD
19-06-2010, 19:53
vay tosbiş abim hayırlı olsun..

anket olayı sakat şimdilik longum ama değişebilir sisteme göre günlük. benim demek istediğim dün gece baya bir long du shorttu kavgası vardı..

o bakımdan demiştim böyle bir topic açılsa herkes nedenlerini sıralasa eminim kimse şuan neden long yada short kaldığını yada ısrar ettiğini açıklayamaz.

şuanki fiyatta yada seviyede diyelim . bir yönde ısrarcı olmak anlamsız. dow yükseliyor bizde şuan dalgalı seyir var. bi miktar daha yukarı potansiyel var bencede.

ancak olurda yeni bir haber hortlarsa artık neler olur bilemem tabi.

EURO/USD
19-06-2010, 19:54
ankate göre çoğunluk long.. pala bu enketi çok sevecek :he:

td80
20-06-2010, 02:41
longum çünkü arabın kirli petrol parası ülkeme gelecek(yükselsin de gerisi önemli değil petroldeki kirli oyunlar umrumda değil)
shortum çünkü savaş çıkacak(ölecek insanlar umrumda değil)

AnakinSkywalker
20-06-2010, 13:49
flatim çünkü piyasanın tepe taklak gideceği noktayı yakalamaya çalışıom zira oradan shortlayacam, yani tepe avcılığı yapıom

flatim diyenlerin çoğunun flat olmasının sebebi de bu kanımca

anketi bu açıdan değerlendirirsek an itibariyle :

düşmeye oynayanlar : short + flat = 40 %
çıkışa oynayanlar : long = 60 % (yaklaşık)

çoğunluk hala yükselişe oynuyor

diğer bir açıdan bakarsak da bu flatler düşüşe oynamak istedikleri halde borsanın yükselişinin biraz daha devam edebileceğini bekledikleri için short değiller

yani :

borsanın yükleşine devam edeceğini düşünenler : long + flat = 75 %
borsanın artık gidicek yeri olmadığını düşünenler : short = 25 % (yaklaşık)

yükselişe oynayanlardan daha fazlası yükselişin devam edeceğini ya da edebileceğini düşünmekte

ayhan53
20-06-2010, 19:27
longda değilim şortta:) çünkü vobu kıbrıstaki kollu makinalara benzetiyorum

EURO/USD
20-06-2010, 20:14

nesin ayhan abi sen :he: ne olduğun belli değil :P

rogdopsink
20-06-2010, 20:23
önemli olan işlevi abi zaten.. uzun kısa farketmez..:)

cans
21-06-2010, 11:02

Dışardan bakınca öyle görünmesi normal.. İçeri alalım sizi :)

tosbaga
22-06-2010, 15:12
Longum çünkü dün longta iken düşüşe yakalandım :D hala longum çünkü hala yukarı çıkamadık :D böle giderse yakında adamlar harbi 2.80 long yapacaklar beni :D:D

ayhan53
22-06-2010, 15:17
nesin ayhan abi sen :he: ne olduğun belli değil :P

göbeğini kaşıyan adam:)
kaç gün kaldı dönmene:) (sanki cevaplayabilecekmişsin gibi bende soruyorum)

EURO/USD
02-07-2010, 20:47
göbeğini kaşıyan adam:)
kaç gün kaldı dönmene:) (sanki cevaplayabilecekmişsin gibi bende soruyorum)

geldim geldim... :)

EURO/USD
02-07-2010, 20:50
*

Long
14 53.85%
*

Short
7 26.92%
*

Flat
5 19.23%

Luanna
04-07-2010, 00:11
herzaman longu seviyorum, cunku piyasa gunluk islemde bile shortta iken longtan para veriyor, ama piyasa long ise shorttan parayi vermiyor.

tosbaga
20-08-2010, 03:13
Longum çünkü dün longta iken düşüşe yakalandım :D hala longum çünkü hala yukarı çıkamadık :D böle giderse yakında adamlar harbi 2.80 long yapacaklar beni :D:D

wayyy be sadece 2 ay önce ne para vardı kasada :D bu alıntı yaptığım long poz ve geçen haftaki long poz fena yapmış beni :D:D

Artık shortum çünkü; vere vere kısalttık donu :D bu seferde shorttan yersek iç çamaşır ile dolanmaya başlıcaz demek olur :D:D

ben gidip yatim biraz; elim susmuyo gene bugece keyiften :D